PEEL EN MAAS G E "Regiopolitie moet herkenbaar produkt afleveren" Pro Ecclesia et Pontifice voor M. Fleurkens Afscheid van 'Den Hoebert' Venrays winkelcentrum raakt in kerstsfeer DEZE WEEK!!! Aktie VSO-MLK school De Essel voor Filipijns jongetje O G met korting tot 60% IRIS MODE Grotestraat 34 Venray EasyBoartl EEN SPUKERHARDE AANBIEDING diverse kleuren en modellen suede kinderrokjes: Veronica filmde 'geluidsoverlast' PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Lepel tjesaktie voor carillon PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Zondag 18 december open van 12,00 tot 17.00 uur Modem: 04780-12484 (16 lijnen) Meer dan 120.000 bestanden in 12 gigabyte 3^ 24 allernieuwste CD Roms online abonnement slechts ƒ35,- per jaar 33^ Internet faciliteiten voor VIP Alieljnen 28.800 bps V.Fast Class 3jfc Onbeperkt toegang via 06-91091084 (1 gpm) Niet voor niets "BBS van de maand" in Modem Magazine DONDERDAG 15 DECEMBER 1994 Nr. 50 HONDERD VIJFTIENDE JAARGANG De waarde van de haspels met ka bel bedragen 2500 gulden per stuk. De waarde van de aanhangwagens is niet bekend. Graag zou de politie in kontakt komen met getuigen die daar in die nacht iets verdachts heb ben gezien. Alle damesspijkeibroeken van IB»,- 14»i- 43V voor Districtschef Hermans vertrekt naar Weert: Op zondag 11 december werd in e parochiekerk van Oostrum de «auselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice uitgereikt aan Be heer M. Fleurkens. Dit vanwege tijn verdiensten voor kerk en parochie-gemeenschap gedurende |en reeks van jaren. De heer Fleurkens heeft zich gedurende vele jaren ingezet als lid ®an de Financiële Commissie. Op oasis van dit lidmaatschap was hij nauw met het wel en wee van kerk en parochie betrokken. Ook werd nooit tevergeefs een beroep op hem gedaan als zijn medewerking werd gevraagd voor incidentele projekten, waarvan als voorbeeld genoemd kunnen worden o.a. het Orgelfonds en de realisatie van de uitbreiding van het kerkhof Trans Cedron. Daarnaast heeft hij, samen met een groep enthousiaste vrijwilligers de zorg voor het onderhoud van met sering. Verder een aantal praktische zaken zoals de hennepteelt. "De zware criminaliteit moet hier geen vat op krijgen. De politie moet er voor zorgen dat noodlijdende tuin ders hun kassen hier niet voor gaan verhuren." Verder moet er met de overheid worden gewerkt aan de gokverslaving, de slachtofferhulp, het HALT-project en, niet op ae laatste plaats, aan een veilige en leefbare gemeenschap. Voor dat laatste zal volgens Hermans de Regiopolitie nog slag vaardiger moeten worden. De bur ger zal dat volgens hem binnen niet al te lange tijd gaan merken. "DE MENS" Eon filmploeg van Veronica, onder leiding van Gert Berg, was in de nacht van zaterdag op zon dag te gast bij de basiseenheid van de regionale politie in Horst. De ploeg wilde aie nacht opna mes maken van de politie op het 'platteland'. Dit als vervolg op eerdere reportages over de politie tijdens de weekenden in een grote stad. Tijdens deze nacht kwam er bij de basiseenheid van Venray een melding binnen van geluidsover last. De melding kwam van bewoners van de Pavanestraat. De filmmakers van Veronica wil den wel eens meemaken hoe men dat in Venray oplost. De ploeg toog naar het Brukske. De geluidsoverlast kwam vanuit een straat in de buurt van de Pavanestraat. Het was inmiddels 04.15 uur in de vroege zondag morgen. De politie en de ploeg van Veronica werden gekonfron- teerd met een Caribisch feest. Het betrof een 50-tal feestvier ders. Toen die Gert Berg, een voor hen bekende tv-persoonlijk- heid ontdekten, werd het hele gezelschap uitgenodigd om het feest verder mee te vieren. De Venrayse politie wilde echter eerst dat het geluid zou worden teruggebracht tot een aanvaard baar niveau zodat dc omwonen den verder konden slapen. Aan dat verzoek werd onmiddellijk gevolg gegeven. Of het Veronica- gezelschap nog lang feest heeft gevierd stond niet vermeld in dc dagrapporten. Er kwamen geen klachten van geluidsoverlast meer binnen. Bestuurder bedreigd Dinsdagmiddag omstreeks 14.00 uur liepen op de Henseniusstraat drie jongeren midden op de weg. Een 45- jarige bestuurder van een personen auto zag daardoor de weg versperd en claxonneerde. Met moeite gingen de jongeren aan de kant en bij het pas seren werd op het dak van de auto geslagen. Later kwam de man de jongeren tegen in de Leeuwstraat. Bij het passeren van de auto werd op de voorruit gespuwd. De bestuurder stapte uit en het drietal kwam op hem af en nam een dreigende hou ding aan. Volgens de bestuurder werd hij bovendien geslagen. Zowel van het slaan op het dak van de auto, van het spuwen en het slaan deed hij aangifte. Zoekaktie naar de drie jongens had geen resul taat. Het Venrayse winkelcentrum raakt langzaam in kerstsfeer. De vrolijke kerstliedjes klinken al enkele dagen door het centrum, de etalages zijn fraai opgemaakt en er verschijnen steeds meer kerstbomen in de straten. A.s. zondag wordt deze kerstsfeer nog eens verhoogd met een groot aan tal aktiviteiten tijdens deze koop zondag. Op de pleinen wordt een kerst markt georganiseerd met fraai aan geklede marktkramen, alwaar vele kerst- en andere artikelen te koop zijn. Zo is er ook gezorgd voor warme chocolade of Glühwein. Op de kerstmarkt en in de rest van het centrum ontbreekt de kerstman natuurlijk niet. Terug van een tijdje weggeweest is a.s. zondag de Venrayse muziek- froep Van Huure Zegge. Deze groep eeft al meerdere malen de koop zondag voor kerstmis opgeluisterd met muziek en een heuse act. Zondag zijn ze weer in Anton Pieck stijl te zien. Ook "live" zijn de Bandeliertjes die rond de klok van 13.00. Zij zul len de inzegening van de kerststal op de Grote Markt opluisteren. Behalve op koopzondag zal het Venrayse winkelcentrum volgende week ook enkele avonden 's avonds open zijn. Op woensdag, donderdag en vrijdag zijn de winkels dan tot 21.00 uur geopend voor uw kerstin kopen. Tijdens die avonden zal met Dinsdag 20 december vindt er op De Essel een kerstmarkt plaats; leer lingen van de afdeling VSO zullen dan hun zelf gemaakte kerstproduk- ten verkopen aan ouders, buurtbe woners, en andere belangstellenden. De opbrengst van deze kerstmarkt is bestemd voor Biloy Kho, een vierja rige jongen uit de Filipijnen. Biloy moet dringend geopereerd worden aan zijn mond en zijn gehe melte. Op initiatief van Venraynaar dhr. Smetsers en gesteund door een chirurg en door kinderarts Haagen, beiden uit Venlo en burgemeester Waals van Venray wordt getracht, via een aktie, het bedrag voor een dergelijke ingreep bijeen te krijgen. De leerlingen van De Essel hebben vorig jaar reeds ervaring opgedaan met het organiseren van een kerst markt, toen was de opbrengst bestemd voor de zwerfkinderen in Brazilië. Dinsdagmiddag 20 december a.s. van 14.00 tot 17.00 uur zullen leer lingen van De Essel alles doen om er weer een optimale middag van te maken. In een gezellige kerstsfeer kunnen belangstellenden de zelfge maakte kerstartikelen kopen, zoals kaarsen, kerstgroepjes, kandelaars, kerstpannelappen en diverse kerst versieringen. Natuurlijk is er ook gelegenheid voor iets warms in het 'kerstcafé'! Gehoopt wordt op een grote belangstelling zodat Biloy Kho zo spoedig mogelijk geholpen kan worden. Geen geld Maandagavond werd uit de achter zak van de pantalon van een 17-jari- ge inwoner, in het kleedlokaal van een zwembad, zijn portemonnee ont vreemd. Voor de dader pech want de inhoud was alleen twee pasjes van de Rabobank en van de bibliotheek. Geld zat er niet in. i Twee auto's beschadigd Vandalen hebben diepe krassen in het lakwerk aangebracht van twee personenauto's van inwoners van Oostrum die hun auto aan de Joffers pas hadden geparkeerd. De schade bedraagt enkele honderden guldens. name de groenaanp pastorie en kerkhof. Niet alleen op kerkelijk terrein, ook anderszins heeft de heer Fleurkens zich ingezet voor de gemeenschap. Als meest sprekende voorbeeld daarvan mag genoemd worden zijn 20-jarig lidmaatschap van de gemeenteraad gedurende de periode 1962 tot 1982, en zijn inbreng in de dorpsraad Werkcomité Oostrum als voorzitter, bestuurslid en adviseur. municatie. Ook de watersnoodramp, nu een jaar geleden, heeft aangetoond dat de Regiopolitie funktioneert. Dit is volgens Hermans een van de vele zaken die door de Regiopolitie gecoördineerd wordt, waardoor de aanpak beter is. VEEL ZAKEN Rob Hermans geeft ook toe dat er nog veel zaken aangepakt moeten worden. Een daarvan is de automati- was om de Regiopolitie in Venray gestalte te geven. Daarbij stond voor hem voorop dat de politie 24 uur per dag bereikbaar moet blijven voor de burger. Een waarborg die nu nog bij Hermans voorop staat. In de praktijk bracht dit nog wel wat veranderin gen met zich mee. Zo kan de burger voor het doen van aangiften niet meer 24 uur per dag terecht. Verder Is de nachtelijke bezetting van de basiseenheden in Venray minimaal, mede als gevolg van een tekort aan personeel. Dit komt de werkdruk bij de politiemensen niet ten goede. VERBETERINGEN Volgens Rob Hermans heeft de vorming van de Regiopolitie tot de nodige verbeteringen geleid. Zo is het overleg dat Hermans als politie chef had met de betrokken.gemeen ten zeer goed geweest. "Er is een goede communicatie ontstaan tus sen de politie en het lokaal bestuur." aldus Hermans, die zelf veel energie heeft gestoken in deze goede com- Binnen het district Venray betreurt men het vertrek van Hermans. Hermans wordt met name gewaar deerd om zijn benadering van de politiemensen. Bij Rob Hermans stond steeds "de mens" in de politie man of-vrouw centraal. Met name bij de overgang naar de Regiopolitie, waarbij veel medewer kers niet wisten waar ze af of aan waren, heeft Hermans geprobeerd om zijn mensen op een zo goed mogelijke funktie te herplaatsen. VENRAY De familie Hermans blijft in Venray wonen. Rob Hermans zal de komende jaren op en neer naar Weert gaan pendelen. "Ik heb het in Venray uitstekend naar mijn zin". Het enige wat wel mee zal verhui zen is zijn collectie van 50 politie- petten uit de hele wereld. Hermans zal er in ieder geval voor zorgen dat deze collectie een mooie plek op zijn kantoor krijgt. Wanneer Hermans zijn nieuwe funktie daadwerkelijk gaat bekleden is niet duidelijk. Hij zal pas vertrek ken als er voor Venray een opvolger is gevonden. laserlichten het "Venrayse lucht ruim" bestraald worden, wat tot fraaie effecten kan leiden. Rondom deze kerstsfeer is er natuurlijk weer de traditionele etala gewedstrijd. Welke ondernemer heeft de mooiste etalage van Venray. Andere jaren werd dit bepaald door een "deskundige" jury. Dit jaar is voor een andere opzet gekozen. De consument kan nu bepalen welke etalage de mooiste van Venray is. Elders in deze krant vindt U een deelnamebon waarop U aan kunt geven welke etalage het mooist is. Mogelijk dat U kans maakt op een fraaie prijs. Invullen dus. Verder loopt de stempelaktie gewoon door. Tot en met 24 decem ber kunt U volle stempelkaarten inleveren bij Albert Heyn, de Hema of de Edah. A.s. vrijdag is de voor laatste trekking. Deze prijzen wor den zaterdag uitgereikt. De allerlaat ste trekking met prijsuitreiking is op dinsdag 27 december. :t ingang van 1 januari a.s. is Hermans benoemd tot chef het politiedistrikt Weert. Nog twee jaar geleden werd ermans geïnstalleerd als korps- hef van de gemeentepolitie enray. In zijn, naar zyn zeggen e korte, periode in Venray is de emeentepolitie opgegaan in egiopolitie Limburg Noord. Een overgang die veel tijd van Hermans vergde en nog vergt. Hermans geeft toe dat hij niet staat te juichen om nu al naar Weert te vertrekken. "Ik heb het in Venray uitstekend naar myn zin. Maar als je zelf binnen het management instemt met het feit dat het van belang is dat met name het kader regelmatig wisselt van standplaats, dan moet je zelf ook het voorbeeld geven. Anders kom je niet geloofwaardig over". REGIOPOLITIE I Bij zijn installatie liet Hermans (weten dat hem er alles aan gelegen Haspels met kabel gestolen In de nacht van maandag op dins dag was door het doorknippen van het hekwerk toegang verwegen tot een aan de Deumeseweg gelegen ka belbedrijf. Ontvreemd werden daar twee aanhangwagens, die vermoede lijk gebruikt zijn om haspels met kabel te vervoeren. Servatius in de regio zich oriënteer de of er bij boerenfamilies geen jon gens waren die interesse hadden in de verpleging van psychiatrisch zie ken. Zo kwam hij destijds ook in het plaatsje Erp bij het Brabantse Boekei waar ene Mart Kanters wel interesse had in dat werk. Dat dit niet alleen beperkt bleef tot de ver pleging van psychiatrische patiënten blijkt uit het feit dat Mart na het behalen van zijn B-diploma zijn A- opleiding volgde in het Canisiusziekenhuis in Nijmegen en o.a. als afdelingshoofd werkzaam is geweest in het St. Josepthziekenhuis te Deume. Toch bleef de psychiatrie trekken en na wat omzwervingen kwam hij in 1970 weer terug op St. Servatius. Zijn interesse voor het opleiden van leerlingen werd onder kend en Mart werd praktijkdocent voor de B-opleiding. Toen Den Hoebert in 1972 startte met een opleiding voor Ziekenverzorgenden werd Mart Kanters benoemd tot sektorhoofd van deze opleiding. In 1986 keerde hij terug bij zijn oude liefde en werd hij sektorhoofd van de opleiding tot B-verpleegkundige en tevens adjunkt-direkteur van de school. Zingen (hij is lid van Ars Musica) en voetbal zijn zijn grote hobby's. Daarnaast is hij graag met zijn hond in de natuur, iets waar hij vanaf januari voldoende tijd voor zal heb ben. De Stichting Carillon, die momenteel aktie voort voor het realiseren van een klavier voor het carillon, heeft voor de feestdagen nog een leuk artikel in de aanbie ding. Ter verwerving van financië le middelen is de stichting overge gaan tot de uitgifte van lepeltjes. Bovenop de steel van de lepeltjes bevinden zich drie klokken terwijl op de achterzijde Carillon Venray staat gegraveerd. De lepeltjes zijn in drie uitvoe ringen te verkrijgen. Losse verzil verde lepeltjes kosten ƒ15,-. Een setje van zes verzilverde lepeltjes kost ƒ80,-. Verder zyn er ook mas sief zilveren lepeltjes te verkrijgen (op bestelling). Deze kosten ƒ60,- per stuk. De lepeltjes zijn verkrijgbaar bij de VVV terwijl a.s. zondag de Stichting met een stand op de Kerstmarkt aanwezig zal zijn. Verder zijn lepeltjes te bestellen bij Mevr. Burgman, tel. 81830. A.s. zondag koopzondag van 12 tot 5 Op 21 december a.s. nemen dhr. Lod Dirkx en dhr. Mart Kanters na jarenlang werkzaam te zijn geweest in het in-service onder- wys aan verpleegkundigen en zie kenverzorgenden afscheid van het opleidingsinstituut Den Hoebert. Beide maken gebruik van de mogelijkheid tot vervroegde uit diensttreding. Het verpleegkundig en verzorgend onderwijs in Venray verliest met hen een paar markante figuren onder wiens lei ding vele honderden werkers in de gezondheidszorg hun verpleeg kundig of verzorgend diploma hebben behaald. Ter gelegenheid van hun afscheid biedt het bestuur en direktie hen een afscheidsreceptie aan. Deze vindt plaats op woens dag 21 december van 16.30 tot 18.00 uur in de aula van Den Hoebert, Westsingel 1 te Venray. verwonderlijk dat hij in 1967 gevraagd werd mede invulling te gaan geven aan de opleiding tot B- verpleegkundige. In 1969 werd het opleidingsinsti tuut Den Hoebert geopend en Lod Dirkx werd docent verpleegkunde, iets wat hij tot op de aag van van daag met veel enthousiasme heeft gedaan. Met name van zijn deskun digheid op het terrein van de anato mie en neurologie hebben leerlingen in de loop der jaren veel geleerd. Daarnaast heeft hij de band met het psychiatrisch centrum altijd behouden. Zo is hij al jarenlang lid van SVCB-veteranen, lange tijd als doelman, de laatste jaren als scheidsrechter, en ook de carnavals vereniging de Pierotten heeft aan hem een gewaardeerd lid. Ook met de bewoners van het Vincent van Gogh Instituut heeft Lod een nauwe band. In zijn vrije tijd is hij betrokken bij diverse ont- spanningsaktiviteiten voor de bewo ners en met name de visclub is zijn grote passie (zelf kan hij ook heel goed vissen!). Dat hij daarnaast nog vele hobby's heeft zoals bijvoor beeld lezen en schaken geeft ons het goede gevoel dat hij zijn vrije tijd die hij nu krijgt zeker zinvol zal weten in te vullen. MART KANTERS 'Ik ben letterlijk van het land geplukt' antwoordt Martin Kanters als je hem vraagt hoe hij in de ver pleging gerold is. Het was eindjaren '50 gebruikelijk dat de personeels functionaris van het toenmalige St. LOD DIRKX Het was eigenlijk niet zo verwon derlijk dat Lod Dirkx, geboren te Maasbree op 17-jarige leeftijd de verpleging in wilde gaan. 'Het zat in de familie' want in de loop der jaren zouden maar liefst vier broers hem volgen naar St. Servatius, het psy chiatrisch ziekenhuis in Venray. Na het behalen van zijn B-dipIo- ma toog hij naar het St. Elisabethziekenhuis alwaar hij zijn A-diploma behaalde. Eenmaal terug op St. Servatius bleek al gauw dat zijn kwaliteiten, naast de verpleging van zieke mensen, ook lag in het overdragen van zijn kennis op jon gere collega's. Het was dan ook niet

Peel en Maas | 1994 | | pagina 13