Grond in Venray duurder Regionale Big Band kiest voor authenticiteit Oliebollen-aktie Jeugd Rode Kruis CD JA bracht in Venray 'Europa in de praktijk' Eerste werkzaamheden revitalisering Smakterheide Tijdelijk VOORDEEL van Schiesser Schiesser® Eerste plaats Nancy Buise Zuidnederlandse kampioenschappen PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Heideroosjes in de Jera Jeugd gratis toegang bij SV Venray Kledingaktie Ars Musica Zittingsavonden De Karklingels Oostrum Woningbouw in Ysselsteyn Agrarisch Jongeren Kontakt houdt informatie avond Gemeente organiseert boerenbruiloft gin PEEL EN MAAS Donderdag 8 december 1994 - Pagina 7 Ondergoed voor mannen die kwaliteit en pasvorm willen voor een betaalba re prijs. 100% katoen in 2 kleuren. Slip of singlet. 2 Stuks 21,95 Pyjama Grotestraat 27 Venray Tel. 04780-83938 Snelheidskontroles Het blijkt dat ook in de middag cq. avonduren nog noodzakelijk is dat de politie snelheidskontroles houdt. Vrijdagmiddag werden tussen 16.00 en 19.00 uur snelheidskontro les gehouden. Er werden ongeveer 400 voertuigen gekontroleerd. Op de Deumeseweg, waar in ver band met wegwerkzaamheden de toegestane snelheid 50 km per uur bedraagt, werden 68 voertuigen op de film vastgelegd die harder dan 64 km per uur reden. De hoogste snel- heia bedroeg 108 km per uur. Op de Peelweg tussen Ysselsteyn en Vredepeel, toegestane snelheid 80 km per uur, werd gekontroleerd bo ven de 100 km en daar bleken 59 bestuurders zich niet aan te houden. De hoogste snelheid bedroeg hier 152 km per uur. Op de Horsterweg ter hoogte van Castenray waar de limiet 50 km per uur bedraagt, werden 59 bestuurders op de film vastgelegd met snelheden die hoger lagen dan 64 km per uur en de hoogste snelheid bedroeg hier 87 km per uur. Op de Deumeseweg, waar 80 km per uur gereden mag worden, werd de meter op 100 gezet en dat bleek voor negen bestuurders nog niet hoog genoeg te zijn. De hoogste snelheid bedroeg hier 110 km per Diefstal uit bouwkeet Een bouwbedrijf deed aangifte van diefstal uit een bouwkeet aan de Langstraat. Om toegang te verkrij gen was een schuifraam open ge schoven. Ontvreemd werd de draag bare telefoon ter waarde van ƒ750,-. De diefstal heeft plaats gevonden in de nacht van 29 op 30 qovember. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard In de periode van 12 tot en met 23 december komen de jongeren van het Venrayse Jeugd Rode Kruis bij de inwoners van Venray en Vredepeel aan de deur voor het inschrijven op hun jaarlijkse oliebollen verkoop. Deze oliebollenpakketten kosten ƒ5,- per zak. Een pakket bestaat uit acht bollen met rozijnen of negen bollen zonder rozijnen. Deze olie bollen worden gebakken door bak kerij P. Pijpers, een vertrouwd adres wat staat voor kwaliteit! De oliebol len worden op zaterdag 31 decem ber na 12.00 uur bij u thuis bezorgd of bij afwezigheid afgegeven bij de buren. U dient bij inschrijving te betalen. HELP ONS HELPEN De opbrengst van deze aktie komt geheel ten goede aan ons projekt 'Kinder-tehuis Brazilië' welke geleidwordt door de oud- Venraynaar Benoit Lucassen. Voor meer informatie kunt u de heer of mevrouw Troch bellen, tel. 89873. Opnieuw zijn zes mensen blij gemaakt met een nieuwe televisie. De winkeliersaktie van het Winkelcentrum Venray kende afgelopen vrijdag de tweede trekking. Zaterdag werden de winnaars uitgenodigd om hun prijs in ontvangst te nemen. De gelukkigen waren dhr. en mevr. Arts uit Oirlo, Mevr. Camps uit Tienray, Dhr. en Mevr. Berhitu uit Venray, Mevr. Kessels uit Meerlo niet op de foto), Mevr. Alards uit Venray en Mevr. Hoeijmakers uit Horst. De volgende trekking is op vrijdag 16 december (prijsuitreiking 17 december). De laatste trekking en prijsuitreiking is op dinsdag 27 december. De stempelkaarten kunnen tot 24 december ingeleverd worden. geslagen. De uiteenlopende aspek- ten van het werken met en in andere landen kwamen aan de orde tijdens een bedrijfspresentatie en geduren de de rondleiding. Terug in De Witte Hoeve startte de middagsessie. Onder leiding van het komend CDA-raadslid mw. Koster-Maris werd gesproken over de juridische en economische gevolgen van de Europese eenwording. Mw. mr. Schers, werkzaam bij akvokaten- kantoor Van der Putt in Venray sprak over de Europese invloed.op de Nederlandse rechtspraktijk; dhr. Wintels, CDA-lid van de Provinciale Staten en sekretaris van de Kamer van Koophandel te Venlo, belichtte de economische gevolgen voor de Noordlimburgse regio. Op zaterdagavond was tijd inge ruimd voor een moment van bezin ning en gebed: in de Grote Kerk werd een oecumenische dienst bezocht die speciaal voor het con gres werd gehouden. Vervolgens was het tijd voor de 'Europa-party'. Onder het genot van een buffet en drankjes en met veel gedanst bleek dat de Europese integratie ook een feestelijk tintje kan hebben. Tijdens de afsluitende dag stond het thema 'jongeren en politiek' centraal: op welke wijze houden jongeren in de verschillende Europese landen zich bezig met politiek en welke moeilijkheden komen ze daarbij tegen? Onder voorzitterschap van de Limburgse CDJA-voorzitter Harold Schreuder werd daarnaast gesproken over de houding van de nationale politiek en met name de jongerenorganisaties ten aanzien van de Europese inte gratie. De nationaliteiten die waren vertegenwoordigd stonden hierbij borg voor een interessante gedach- tenwisseling. Het Europacongres maakte in ieder geval één ding duidelijk: hoe veel men in Brussel en de nationale hoofdsteden ook praat over Europese samenwerking, een echte integratie vindt pas plaats als ook de Europese burgers en de organisaties waarin zij zijn verenigd met elkaar in kontakt treden. Dat is Europa in de praktijk brengen en dat gebeurde in Venray. Het internationale gezelschap op de stoep van het Provinciehuis De naam Ray Shilton's Blue Note's werd reeds in 1955 in Londen officieel geregistreerd. Ray Shilton was leider van deze band waarin hijzelf piano en saxofoon bespeelde. In 1944 kwam Ray Shilton in kontakt met Glenn Miller. In zijn orkest trad hij gedurende acht maanden op als gastspeler. Van november 1944 tot medio 1947 was Ray Shilton als RAF-piloot aktief in Java, Birma en Sumatra. Na deze periode was hij werkzaam bij de Ford-fabrieken in Engeland als industrieel fotograaf. Door het vele reizen hieraan verbonden, kwam hij met name in Amerika in kontakt met jazz-coryfeeën zoals Count Basie, Benny Goodman, Lionel Hampton e.a. Via Duitsland vestigde Ray Shilton zich in 1984 in Nederland. In Boxmeer formeerde hij in 1987 opnieuw de Big Band Blue Note's. Groot was de tegenslag toen Shilton in 1988 plotseling overleed. Behalve zijn zeer muzikale ideeën, liet hij het orkest ook een schat aan authentieke Big Band par tituren na. R.S. Blue Note's maakt op dit ogenblik een stormachtige ontwikkeling door en hun optredens zijn zeer suksesvol. Bevestiging hiervan ontvangen zij recentelijk bij een gezamenlijk optreden met het trio Pim Jacobs in notel Residence in Roosendaal/Arnhem. Met de komst van zangeres Sonja Huisman en zanger Sjoerd Gellings zijn de muzikale mogelijkheden bij de band enorm toegenomen. Zaterdag 26 november jl. tijdens het grote bevrijdingsfeest in de Merthal in Horst bracht de band een royaal opgezet programma ten gehore. R.S. Blue Note's met muzikanten uit de regio Horst- Wychen/Nijmegen staat o.l.v. Horstenaar Ger de Mulder. De wekelijkse repetities vinden sinds kort plaats in Venray. In de band spelen acht Venrayse muzikanten. Op zaterdag 10 december zijn ze weer terug in de Jera: de enige echte Heideroosjes. De Heideroosjes zijn opgericht in 1990, toen vier vrien den besloten hun dagelijkse frustra ties af te reageren met het maken van een vette pot herrie. In deze beginperiode werden vooralsnog alleen nummers van de Sex Pistols en The Police vrolijk verbrast. Tot hun eigen grote verbazing sloeg dit ook nog aan ook en men ging over tot het schrijven van eigen nummers wat resulteerde in de demo 'right in your face'. Door hun energieke podium act groeiden de Heideroosjes uit tot een veel gevraagde band die al samen speelde met o.a. Mucky pup, The Scene, Normaal en Pater Moeskroen. In '93 besloot de band de grote stap te zetten naar een eigen CD, die met sukses verscheen in maart van dat jaar onder de naam 'Noisy Fairytales'. Door het sukses van deze CD deden de Heideroosjes mee aan de Grote Prijs van Limburg en men trad op als afsluiter tijdens de Nacht van Pinkpop 1994. Hierna werden plannen gemaakt voor een tweede CD die in oktober het dag licht zag. Op zaterdag 10 december wordt deze dus aan het Jera-publiek gepresenteerd. De zaal gaat open om 20.00 uur en de entree bedraagt ƒ5,-- Op zondag 1 januari 1995 vindt trouwens weer de Top 100 Allertijden plaats, die je weer zelf kunt samenstellen. Haal hiervoor bij de Jera een formulier op en lever dit voor 18 december weer in. Tot dan. Bejaarde dame met fiets gevallen Maandagmorgen kwam een bejaar de dame met haar fiets ten val op de Hoenderstraat. Zij liep daarbij een beenfraktuur op en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Om trent de oorzaak van de val kon nog niets worden medegedeeld. Weer paarden op de Overloonseweg Opnieuw kwam vorige week woensdag bij de politie een melding binnen dat omstreeks 16.30 uur op de Overloonseweg twee paarden op de rijweg liepen die een gevaar voor het verkeer opleverden. Maar voordat er ongelukken waren gebeurd hadden passanten die paarden reeds in een wei gedreven in afwachting van de komst van de eigenaar. De politie hoefde niet in aktie te komen. Het CDJA-Venray organiseerde van 24 t/m 27 november jl. een Europacongres. Ruim 40 jongeren uit Zwitserland, het Verenigd Koninkrijk, Polen en diverse delen van Duitsland en Nederland kwa men in De Witte Hoeve in Venray bijeen om te praten over de toe komst") van Europa. Het congres werd grotendeels mogelijk gemaakt door de Stichting tot samenwerking christen-democraten in Europa (CDE-DCE). Op donderdagavond werden de deelnemers aan het congres welkom feheten door burgemeester Waals. amen met de burgemeester werd de politieke, financiële en justitiële situatie op lokaal niveau in Venray en in andere Europese landen besproken en vergeleken. De vrijdag begon vroeg in de bus op weg naar Maastricht: een stad met Europese allure. In het MECC sprak dr. Weise, adviseur van de Duitse minister van defensie, over Duitslands rol in het Europese vei ligheidsbeleid. De Nederlandse rol hierin werd besproken door dhr. Frinking, voormalig staatssekretaris van defensie. Vanuit Europees per- spektief werd het veiligheidsbeleid vervolgens belicht door de Duitse Europarlementariër dr. Pottering. Zijn DCA-collega mw. Oomen hield een betoog over de invloed van het Europees Parlement op de verschil lende beleidsterreinen van de Europese Unie. 's Middags werd een bezoek gebracht aan het Gouvernement, de plek waar het Verdrag van Maastricht werd gete kend. Daarna konden de congres- deelnemers kennismaken met de gezellige binnenstad. De zaterdagochtendsessie hield zich bezig met de sociale en raciale integratie in Europa. Het sprekersfo rum werd gevormd door Patrick van der Broeck, landelijk CDJA- bestuurslid, dhr. Van den Einden, ihaatschappelijk werkende en bege leider van vluchtelingen en Daniel Gluncic, student van Kroatische afkomst. De positie van etnische minderheden, van asielzoekers en de oorlog in Bosnië werden uitge breid belicht en besproken. Na afloop van de sessie werd een bezoek gebracht aan metaalwarenfa- briek Inalfa; een bedrijf dat zijn vleugels ook over de grens heeft uit- Nancy Buise uit Ysselsteyn, lid van dansvereniging Avanti uit Son en Breugel, behaalde op de ZNK voor solo's garde en showdansen een keurige eerste plaats met 282 punten. Deze ZNK vonden afgelopen weekend plaats in Helmond en wer den georganiseerd door 'Stichting Jan Donders' eveneens uit Helmond. Nancy, uitkomend in de categorie solo junioren B eerste divisie moest het opnemen tegen maar liefst der tien deelnemers. Met een goed uit gevoerde dans wist ze zich naar de eerste plaats te werken. Dit was het vierde toernooi waar Nancy aan deelnam. Op de andere toernooien heeft ze eenmaal een tweede plaats en tweemaal een eer ste plaats in de wacht gesleept. Nancy heeft met de 282 punten het hoogste aantal punten gescoord in haar categorie, dit seizoen. Alle jeugd van Venray, tot en met 14 jaar, heeft a.s. zondag gratis toe gang bij de wedstrijd Venray- Panningen. Deze derby, waarbij voor beide teams veel op het spel staat, begint zondag om 14.30 uur. Venray's Gemengde Zang vereniging Ars Musica bestaat in 1998 25 jaar. Het koor, momenteel 79 leden, wil graag komen tot uni forme koorkleding en wil dit reali seren voor dit jubileum. De koorle den gaan akties ondernemen om de benodigde financiën bij elkaar te krijgen. De eerstkomende aktie is op zondag 18 december tijdens de Kerstmarkt. Op de Grote Markt te Venray verkopen zij WIJN. De opbrengst is bestemd voor nieuwe koorkleding. Wij hopen dat velen onder u het koor een warm hart toe dragen en daadwerkelijk zullen steunen. Op vrijdag 6 en zaterdag 7 januari a.s. worden in Oostrum weer de zit tingsavonden gehouden in het gemeenschapshuis. Een groot aantal artiesten zullen op deze avonden voor het voetlicht treden. Het muzi kale gedeelte is in vertrouwde han den van de Eikenhofkapel. Leden van onze vereniging hebben vrije entree maar moeten wel in het bezit zijn van een entreebewijs. De entreekaartjes zijn als volgt verkrijgbaar: Zondag 11 dec.: kaartjes afhalen voor de leden van 11.00 tot 13.00 uur in het Allemanscafé. Zondag 18 dec.: vrije verkoop van 11.00 tot 13.00 uur, wederom in het Allemanscafé. De prys van grond voor woningbouw in de gemeente Venray gaat over de hele linie met tien gulden per m2 omhoog. Alleen voor de bouwgrond in het plan Vlakwater II wordt een uit zondering gemaakt: de kwaliteit van de kavels in dit plan recht vaardigt een verhoging van 20 gulden per m2. Industriegrond wordt vijftien gulden per m2 duurder. De prijsverhoging gaat, als de gemeenteraad het college voorstel overneemt, al op 1 janu ari in. De verhoging van de grond voor woningbouw in de vrije sector is ingegeven door een meer marktge richte benadering. Van de tien gul den prijsstijging wordt 7,50 gestort in net Bestedingsfonds Bovenwijkse Voorzieningen, waar uit te zijner tijd voorzieningen betaald kunnen worden die rechtst reeks op een bouwproject kunnen worden verhaald. Grond voor een woning in de goedkope vrije sector kost 135 gul den per m2. Vervolgens lopen de meterprijzen op tot maximaal 165 gulden in Venray-kom en 155 gul den op de kerkdprpen. Met uitzon dering van Oostrum, want daar is de particuliere bouwer vijf gulden goedkoper uit dan in de rest van de kerkdorpen en in Vlakwater II, waar een vierkante meter 170 gulden kost. De aspirant-koper moet wel rekening houden dat de minimale kavelgrootte hier 1000 m2 bedraagt. De woningbouwvereniging betaalt bij het bouwen van sociale huurwoningen voor een vierkante meter 125 gulden, ongeacht of de grond in Venray of op de kerkdor pen ligt. INDUSTRIETERREINEN De markt is ook richtsnoer voor de prijsverhoging van industrie- grond. De markt 'trekt aan' zoals dat heet en de gemeente verwacht komend jaar extra belangstelling dankzij het gereedkomen van de A73. Daarom is een verhoging van vijftien gulden gerechtvaardigd, ook al omdat dit jaar de prijzen van industriegrond niet werden ver hoogd. Na de verhoging komt een m2 grond op Keizersveld op 95 of 85 gulden. Op Smakterheide haat een m2 tussen 65 en 75 gulden kos ten. Van de grondprijs voor indus triegrond gaat vijf gulden naar het genoemde bestedmgsfonds. Burgemeester en wethouders zyn dinsdag akkoord gegaan met het beschikbaar stellen van een bedrag van drie miljoen gulden om te kunnen starten met de revi talisering van industrieterrein Smakterheide. Het geld zal wor den besteed aan een zichtscherm langs de A-73, het opknappen van de Nieuwhuisweg en de le fase van de aanleg van een parkeerter rein voor vrachtwagens. ZICHTSCHERM Wie vanaf Nijmegen over de A-73 naar Venray rijdt zal ongetwijfeld het minder fraaie zicht op de bedrijfsterreinen van Van Rattmgen en Maessen opvallen. Ter verfraai ing hiervan zal tussen de A-73 en Smakterheide een zichtscherm geplaatst worden. Een zichtscherm is bedoeld om ongewenste panora ma's aan het zicht van de automobi listen te onttrekken. Het wordt een natuurlijk scherm dat bestaat uit een haag van veldesdooms. De haag wordt nog deze maand geplant en moet binnen twee jaar een hoogte hebben bereikt van ongeveer ander halve meter en de bedrijfsterreinen aan het zicht van passerende perso nenauto's onttrekken. NIEUWHUISWEG Verder wil de gemeente aan de slag met de Nieuwhuisweg die ver beterd moet worden. De weg wordt één van de twee ontsluitingswegen van het industrieterreinen. Dat bete kent meer verkeer en daarom krijgt de weg een opknapbeurt. Er komt een nieuw wegdek met aan weers zijden fietsstroken. Ook de bermen worden verbeterd, met name aan de noordzijde waar de Nieuwhuisweg grenst aan de fabriek van Inalfa. Parkeren langs de weg wordt verbo den, dat moet voortaan op eigen ter rein gebeuren. Daarover zijn afspra ken gemaakt met de aanliggende bedrijven. Inalfa richt momenteel een parkeerterrein in achter het bedrijf. De strook aan de zijkant, waar nu nog veel auto's staan gepar keerd, wordt door het bedrijf inge richt met groen. De gemeente plant er een rij bomen langs. Gelijktijdig met de opknapbeurt voor de Nieuwhuisweg wordt komende voorjaar het kruispunt van deze weg met de Nieuwe Maasheseweg aangepakt. Dit kruis punt wordt voorzien van een ver- keerslichtinstallatie. PARKEERTERREIN Tenslotte zal worden aangevangen met de aanleg van een parkeerter rein voor vrachtwagens op de hoek Paul Burgmanstraat-Smakterweg. Komend voorjaar wordt in eerste instantie een parkeerterrein aange legd dat plaats biedt aan tien opleg gers of combinaties. Het terrein is niet alleen bedoeld voor vrachtau to's van bedrijven die op Smakterheide zijn gevestigd. In de eerste fase krijgt het par keerterrein geen voorzieningen. Als blijkt dat er behoefte is kunnen in een latere fase een eenvoudig toilet en een telefooncel worden geplaatst. Afhankelijk van de ontwikkeling van het industrieterrein kan de per- keergelegenheid worden uitgebreid. Bouwbedrijf Theunissen uit Ysselsteyn mag in die plaats wonin gen bouwen. Het college is deze week akkoord gegaan met woning bouw in het gebied tussen Veenmos en de Puttenweg (Middenpeelweg) in Ysselsteyn. Hoeveel woningen er worden gebouwd is niet bekend, evenmin als het soort huizen. Volgens woordvoerder H. Oudenhoven van de gemeente Venray gaat het om een principe overeenkomst die bouw toestaat. De aannemer koopt de grond van de gemeente en ontwikkelt vervolgens een bouwplan. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard AJK Venray organiseert in samen werking met Wereld Contact reizen op maandag 12 december een infor matie-avond over Canada in zaal Roelanzia te Ysselsteyn, aanvang 20.00 uur. Er zal een film (grootbeeld scherm) worden vertoond over Canada met zinvolle tips en toeristi sche informatie. Daarnaast zal de heer Visser namens Stichting Uitwisseling iets vertellen over agrarische stages en studiereizen. Attentie! D eze avond is voor iedereen toegankelijk. Dus ook voor niet-AJK-leaen. Voor nadere informatie kunt u kontakt opnemen met Frans Rops, tel. 04932-9201 of met René Arts, tel. 04932-9369. Terwijl menigeen rond deze tijd druk doende is met de voorbereidin gen voor Kerst, heeft de personeels vereniging O&O van de gemeente Venray alweer haar ogen gericht op carnaval. Want de vereniging orga niseert volgend jaar de Venrayse boerenbruiloft. Het motto van de Boerenbond De Miete-bouwers is 'Vier carnaval mit die gementeklöt- jes, damgot ut op zien boereflötjes'. Het is nav1980 de tweede keer dat de personeelsvereniging de organisatie voor haar rekening neemt. De in juni van dit jaar opgerichte Boerenbond is al sinds augustus druk bezig met de voorbereidingen voor de festiviteiten. Er is een logo ontworpen in de gemeentelijke kleuren geel en blauw. Daar zijn sti ckers van gemaakt en buttons. De rollen van de boerenfamilie zijn inmiddels al verdeeld. Ook heeft de organisatie al een oogje laten vallen op het aanstaande bruid spaar, maar de namen worden uiter aard strikt geheim gehouden tot aan het ondertrouwbal op 28 januari. Verder is het gemeentelijk boeren- zangkoor Zuutjes An een studio ingedoken en heeft heel professio neel een OGBH (originele gemeen- te-boerenhit) op cassette opgeno men. De titel is 'Wij doen os werk op zien boereflötjes'. Het lied werd twee dagen later voor het eerst door het boerenzangkoor ten gehore gebracht bij de presentatie van de carnavalsliedjes tijdens de zogehe ten Hazepaeper in de schouwburg. Het nummer is te horen bij de lokale Omroep Venray. In januari en uiteraard februari barst het feestgeweld pas echt los, met de vijf Circus Mök-voorstellin- gen, het ondertrouwbal op 28 janu ari, de installatie van de prins op 18 februari, het traditionele concert van het hofkoor op 19 februari (waarbij de hele boerenfamilie gepresenteerd wordt), de bejaardenavond medio februari, de optocht op 27 februari en het absolute hoogtepunt, de Boerenbruiloft, op 28 februari.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 7