Veel inzendingen voor amateur literatuurprijs De Raadselige Roos '94 1 Venrodsen Aovend bij Veldeke Evenementenkalender Kerstconcert en kerstverhaal in Theehuis Flairck en 't Kliekske in Venrayse schouwburg Toneel in Holthees uw kleding is 't waard STOMERIJ Livemuziek in 't Podium Concert in Muziekschool Unieke expositie in het Boschveldcollege First Choice naar halve finale NK Toneel in Castenray Dansen in de Wis VVV houdt tekenwedstrijd bij Kerststal rfqetuUt >a EL EN MAAS Donderdag 8 december 1994 - Pagina 3 Op dinsdag 13 december wordt ior de vijfde maal de Venrodsen nr 7a ei ior rovend gehouden in zaal In den jjd igel aan de Poststraat te Venray, d^nvang 19.30 uur. De avond wordt ile heel gepresenteerd in de Venrayse <ejal en de toegang is gratis. Het spontane karakter, de gezel- nj >heid en gemoedelijke sfeer waren ,f€ kenmerken van de vorige afleve- pgen van de Venrodsen Aovend, larbij Veldeke iedereen die dat in de gelegenheid stelt, om deel nemen. Zo verscheen er een aan- 1 weken geleden een oproep voor ;ze vijfde uitgave. Het aantal aan- eldingen was erg groot. Zo groot Ifs, dat de aanvang van deze fond eerder begint dan normaal het ival is bij Veldeke-avonden, half ;ht waarbij de finale om ongeveer ilf elf zal zijn. Door het grote aantal aanmeldin- :n - er zijn maar liefst 15 optreden: heeft Veldeke een mooi en uitge reid programma kunnen samen- ellen met een aantal nieuwe izichten. De deelnemers komen uit Venray, Merselo, Oostrum, eunen en zelfs uit Nijmegen. Zij :n treden belangeloos op zodat de itree van deze avond gratis is en jegankelijk voor Veldeke-leden en "lie belangstellenden. 9 deelnemers muzikaal zal ondersteu nen en begeleiden. Op verzoek van de deelnemers die aan vorige Venrodsen Aovenden hebben mee- fewerkt, is het podium ongeveer in et midden tegen de zijkant geplaatst om vooral toch maar goed kontakt met het publiek te hebben. Er worden bekende en minder bekende liedjes gezongen, waarbij gerust mag worden meegezongen en er zullen een aantal stukjes worden voorgedragen, die een aanslag zul len plegen op de lachspieren. Veldeke Venray verwacht dan ook dat de belangstelling evenals de vorige Venrodsen Aovenden erg groot is en dat het 'In den Engel' weer erg gezellig zal zijn waarbij verzocht wordt om vooral tijdig aan wezig te zijn. RADIO EN TV Er zullen van deze avond video opnames worden gemaakt speciaal voor de bewoners van Beukenrode. Omroep Venray maakt radio-opna mes die in het 'Venrods ketierke', een programma van Liesbeth Lucassen, te beluisteren zullen zijn op één van de woensdagen na 13 december. Overigens is Veldeke Venray in dit programma geregeld te beluisteren op iedere woensdag avond om 20.30 uur en op de maandagavond om 18.45 uur. Omroep Venray is te ontvangen via de ether op 90.2 Mhz en via de kabel op 102.6 Mhz. PRESENTATIE De presentatie is in handen van afrits Basten, waarbij Ad Haans de ■9-10-11 dec.: 14.00-17.00 uur Elf leden van de Ned. Edelsmeden Ver. o.a. Rjerard, Marijke Cieraad, in Het Teheehuis,Odapark ■11 dec.: 14.30 uur Het Kliekske, schouwburg Venray 13 dec.: 20.00 uur Jeans 4, muzikale show, schouwburg Venray ,13 dec.: 20.00 uur Venrodsen aovend in In den Engel *4 dec-: 20.00 uur Flairck, schouwburg Venray oy15 dec.: 20.00 uur Oleanna, toneel, in de schouwburg Venray nt(17 dec.: 20.00 uur De Berinis's, schouwburg Venray ngl8 dec.: 12.00-17.00 uur Kerstmarkt (koopzondag), centrum Venray 218 dec.: 13.30 en 16.30 uur Bodywerk, schouwburg Venray o[19 dec.: 20.00 uur Literair café, Boudewqn Buch, schouwburg Venray Vanaf 20 dec.: 09.00-20.00 uur Kerststal met levende dieren, Grote Markt Venray 11 dec.: 20.00 uur Golden Earing, schouwburg Venray ,®r 25 dec.: 12.00 en 15.30 uur Kerst-Winter-Circus, schouwburg Venray jjr 11 dec.: 22.00 uur Silvesterbal, Schouwburg Venray ixpositie 75 jaar werken aan wonen Venray-Horst in het Freulekeshuus. ien woensdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. )PT, '/m 16 december expositie Fotografie en Poëzie i.s.m. Amateurfotografenvereniging Venray in de aula van het Boschveld- :oIlege. T/m 26 december exposeert Jeanne Panhuyzen schilderijen en beelden n galerie De Lochting, Laagheidseweg 16. Kroonenberg is al lang onbekende meer op de :da|ederlandse podia. Vooral muziek- *3;afé's zijn ae favoriete plaatsen D|aar hij zijn liedjes ten gehore rengt. Zijn optredens blijven elke een feest, mede omdat hij zich ilkens weer weet te omringen met :n keur van muzikanten. Dit keer jn dat oude bekenden in het circuit Bart Jan Baartmans en Jan Hendriks. De band speelt een mengeling van calypso, swamp, folk en blues. Het voornaamste is dat Kroonenberg veel eigen werk en een eigen geluid heeft. Hij houdt al jaren een reputa tie hoog dat hij van bühnes niet is weg te slaan. Men heeft het wel geprobeerdjjnaar het hielp niet. Zondag 11 december, aanvang 20.30 uur. 8eB Op zondag 18 december brengen c ,fjrik Nelissen, tenor en Lex Traa ianist, ih het Theehuis in het St. jdapark aan de Merseloseweg in fenray een liederenprogramma in Vstsfeer. Voorafgaande aan het pncert vertelt Wyl Janssen een prstverhaal. Het programma begint in 15.30 uur, de entree is 25,-, |jbor jongeren tot 21 jaar ƒ17,50. let interieur van het Theehuis is in ierstsfeer gebracht door Wilmie peters, wandkleden en glas in lood Ji Cor de Ree, objekten. |Erik Nelissen en Lex Traa bren- een gevarieerd liederenpro- nma in kerstsfeer. Zij belichten i aantal aspekten van de kersttijd iet behulp van klassieke en lichte uziek. Ook het jaarlijks terugke- inde kerstdiner zal daarin een lats krijgen. ■Het optreden van Erik Nelissen en jex Traa is het tweede in een serie ïoncerten in een kleine zaal' die edurende het seizoen 1994-1995 in pt Theehuis gegeven wordt. Volgen 22 januari 1995: Polo de Haas en pnka Verdurmen met een concert bor kinderen: 'Wat doet die rat aar in de vleugel?' 121 maart: Jacob Vlijm, gitarist 2 april: Midas Ensemble, piano, klarinet en sopraan 4 juni: Abbie de Quant, fluit en Masumi Nagasawa, haip. Het St. Oaapark is alleen toegan kelijk voor voetgangers en fietsers. De paden zijn goed begaanbaar, ook voor rolstoelgebruikers. Het Theehuis is voor wie met de auto komt te bereiken via de ingang aan de parkeerplaats van het St. Elisabethziekenhuis, aan de zuidzij de van de Merseloseweg. 'Concerten in een kleine zaal' is een initiatief van Fred H. Renirie Concertorganisatie in samenwer king met de Stichting St. Odapark in Venray. Het programma voor zondag 18 december ziet er als volgt uit: Shepherd's pipe carol; uit 'Weinachtslieder': Die Hirten, Die Könige; Christkind; Verhaal; Noël des enfants qui n'ont plus de mais- ons; Noëel des jouets; Pauze; Kerstmis; La bonne cuisine; four recipes: ox-tails, tavouk gueunksis; plumpudding; rabbit at top speed; Place settings; It's gonna be a cold, cold Christmas without you; Wen Santa got stuck up the chimney; Have yourself a merry little Christmas. Vrijdag 16 december in De Volle Maan Liefst 33 amateurschrijvers en - dichters hebben gereageerd op de tweede oproep van de Stichting Literair Café Venray-Regio deel te nemen aan de Literatuurprijs De Raadselige Roos 1993. Vrijdag 16 december worden de winnaars bekend gemaakt en reikt burge meester Jos Waals van Venray de prijzen uit. De winnaars dragen hun werk voor. Dat gebeurt tijdens de derde lite raire avond van Literair Café Venray in het seizoen 94/95, die vrijdag avond 16 december plaatsvindt m het zaaltje van café De Volle Maan aan de Merseloseweg te Venray, aanvang 20.00 uur. De muzikale omlijsting is in handen van Venraynaar Ad Haans. De entree bedraagt vijf gulden. De naam van de wedstrijd 'De Raadselige Roos' verwijst naar het gedicht 'Het lied van dwaze bijen' van M. Nijhoff. De eerste regel van dit gedicht 'Een geur van hoger honing' maakt onderdeel uit van het logo van het Literair Café Venray- Regio. Tegelijk met het bekend maken van de winnaars voor de proza en poëzie-wedstrijd wordt ook de win naar bekend gemaakt van de Dichtregelwedstrijd. Regelmatig Êubliceert het Literair Café Venray- .egio in Peel en Maas een dichtre gel waarvan de lezers moeten aan geven uit welk gedicht de regel afkomstig is. 'We zijn als Literair Café zeer verrast met de vele inzendingen. Vorig jaar kregen we zestien inzen dingen en dit jaar 33. Een stijging van meer dan 100 procent. De ama teurschrijvers en dichters zijn afkomstig uit Zuid-Oost-Nederland. We zijn erg te spreken over het aan tal inzendingen en over het niveau', laat sekretans Harry Theunissen van Literair Café Venray weten. De inzendingen zijn beoordeeld door een jury bestaande uit: Paul van Doessum (voorzitter Literair Café Venray-Regio), Ad van Gladbeek (leraar Nederlands aan het Boschveldcollege te Venray), Rennie van Windt (schrijfster uit Deume) onder voorzitterschap van Harry Theunissen. BOUDEWUN BUCH IN VENRAY In samenwerking met schouwburg De Beejekurf organiseert het Literair Café Venray-Regio drie dagen later een speciale schrijvers avond met als gast de alombekende schrijver, radioman en televisie maker Boudewijn Biich. Muzikale omlijsting door het Venrayse salon orkest Romance. Maandag 19 december om 20.00 uur in de schouwburg. Kaartjes zijn verkrijg baar aan de kassa van de schouw burg. Nadere informatie over de Stichting Literair Café Venray- Regio, de literatuurprijs en het optreden van Büch bij het sekretari- aat: Rochusstraat 1, 5801 RR te Venray, tel. 82948. De vocal-groep Fermate reist van Lichtenvoorde naar Venray om, samen met het blokfluitensemble En Bloc een stemmig kerstconcert te geven. Het repertoire van Fermate bestaat voornamelijk uit close-har- mony nummers. De groep staat onder leiding van Hans Kienhuis. En Bloc, onderdeel van de Orkestvereniging Venray, staat onder leiding van Ans Thijssen en speelt werken van o.a. Handel en Orff. Het concert vindt plaats in de aula van de Venrayse Muziekschool, op zondag 11 december om 15.00 uur. De expositie die afgelopen week end in het jubilerende Boschveldcollege van start is gegaan onder de naam Fotografie/Gedichten is een groot sukses. De expo werd vrijdagavond geopend door de Meijelse dialëkt- expert Crompvoets. Hij was zeer lovend over de opzet van de ten toonstelling en de kwaliteit van het gebodene. De organisatie kreeg van talrijke landelijke uitgevers komplimenten voor dit unieke initiatief in de regio Venray. Leden van de Amateur Fotografen Vereniging Venray maakten foto's bij gedichten die uitgezocht zijn door leden van het Literair Café Venray-regio en omgekeerd. Het resultaat zijn vijftig paneeltjes waar op de foto's en de gedichten zijn afgebeeld. De expositie is dagelijks te bezichtigen in de aula van het Boschveldcollege tussen 10.00 en 16.00 uur. Bovendien is de tentoon stelling in het weekend voor het publiek open. Zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Enkele leden van Twirlvereniging First Choice mogen zaterdag 10 december in de Maaspoort in Den Bosch deelnemen aan de halve fina le van de Nederlandse Kampioenschappen. Deze 'meiden' mogen hier aan deelnemen omdat ze eerder dit jaar in dat onderdeel waarin ze deelnemen een 5.8 of hoger hebben gehaald. Deze dag wordt er gestreden voor de top 6 van Nederland, de top 6 taat vervolgens zaterdag 17 decem- er strijden voor de titel Nederlands Kampioen. De volgende leden van First Choice gaan zaterdag naar Den Bosch: Shirley Siebers in twee onderdelen nl. twirling junioren en danstwirl juvenille; Debbie Cox in twee onderdelen nl. twirling junio ren en danstwirl junioren; Tamara Jansen in het onderdeel twirling junioren; Mariëlle Tacken in twee onderdelen nl. twirling 2-baton seni oren en samen met Fanny Kersten in de categorie duo danstwirl senioren. Voor "Nen toffe avond" moet men zondagmiddag 11 december in de Venrayse schouwburg zijn. De Vlaamse Volksmuziekgroep 't Kliekske treedt dan om 14.30 uur op. 't Kliekske brengt een programma voor jong en oud met alle muzikale hoogtepunten uit het 25-jarig bestaan van deze groep. Daarbij wordt gebruik gemaakt van hoofd zakelijk klassieke volksinstrumen ten zoals de hommel, de draailier, de Fijfer, de schalmei, het hakkebord, de blazeveren en de buitkarkas. De liederen die gebracht worden stam men uit geheel Vlaanderen. Flairck brengt eveneens volksmu ziek maar dan met een meer klassie ke inval. De groep is onlangs sterk verjongd en brengt nieuwe, symp- honisch getinte composities ten gehore evenals bewerkingen van lassieke thema's, gekleurd door onderkoelde humor en muzikale perfectie. Daarbij nemen de musici regelmatig hun eigen klassieke ach tergrond op de hak. Flairck is te zien en te horen op woensdag 14 december om 20.00 uur 't Kliekske: volksmuziek uit het Vlaamse land. In de afgelopen jaren brachten een aantal dames van KVO Holthees/Smakt verschillende toneelstukken op de planken. Sinds mei van dit jaar is dit toneelgezel schap losgekoppeld van de KVO en heeft Holthees/Smakt er een nieuwe vereniging bij: De Toneelvereniging 'Kom Op'. Vanaf juni is dit gezel schap driftig aan het repeteren om op 18 december a.s. een avondvul lend daverend blijspel op te voeren voor de Gemeenschap Holthees/Smakt. De vereniging telt inmiddels elf leden (negen vrouwen en twee man nen). Het bestuur van de vereniging is gelukkig met het feit dat er direkt al een par mannen waren die zich wilden aansluiten bij het toneelge zelschap. Hierdoor waren er al direkt veel meer toneelstukken die op de planken gebracht konden wor den. Dit jaar zal op zondag 18 december het blijspel 'zomerdepres- sie' worden uitgevoerd. Het toneelstuk speelt zich af in een hotel waar het te rustig is voor de tijd van het jaar. Het 'botert' niet zo geweldig tussen de aktieve eige naresse en de luie eigenaar die meer aandacht heeft voor het tijdschrift 'playboy' dan voor alle hotelaange legenheden. Wanneer zijn schoon moeder komt logeren met haar drie vriendinnen, komt er een abrupt einde aan de rust in het hotel. Wanneer de luie eigenaar de hulp inroept van zijn vroegere buurmeis je, levert dit meer problemen op dan oplossingen. Als daarbij ook nog een eigenaardig manspersoon komt logeren, die zijn ware identiteit wil verbergen, zijn alle elementen aan wezig voor een komisch en span nend blijspel. De sfeer tijdens de repetities is geweldig leuk. De leden van de toneelvereniging hopen dat de toe schouwers aan de opvoering net zo veel plezier zullen beleven. In verband met beperkte zaal ruimte verzoeken wij eenieder die de voorstelling wil bezoeken kaart jes te reserveren. U kunt voor reser vering en/of vragen kontakt opne men met tel. 04781-36878 of 36676.A 'Kom Op' tijdens een repetitie avond ■VEN R A Yl Julianasingel 3. Venray Tel. 04780-82025 Verloren en gevonden goederen In het tijdvak van 28 november tot 4 december werd aangifte gedaan van verlies van de volgende goede ren: Bankpasjes van de Postbank, ABN-Amro en SNS; beurs Indiaans motief; damesportemonnee, zwart van buiten en bruin van binnen; obi- lisk Indiaans motief met verschil lende kleuren; creditcard-Eurocard; horloge, merk Sandoz; herenhorlo ges met zwarte bank; portemonnee, groen/zwart met drukknop en 60,-, giromaatpas en Groene Kruiskaart; portemonnee met ABN-Amro bank pas, ƒ100,-, biebpas en bonnen; Druine portemonnee met ƒ200,0-; sjaal, rose/paars met blauwe zakjes; tas, hangtas met afspraakkaart zie kenhuis. GEVONDEN Portemonnee met rijbewijs, bank pas, kredietkaart; rijbewijs t.n.v. Tielemans uit België; bril merk New Wave; fietstas met blauw regenpak; verschillende katten en poezen o.a. jonge poezen, kater met witte poot jes en vlooienband, grijs/wit getij gerde poes, schildpadpoes, rood/wit katertje; Engels paspoort t.n.v. Duanne Nicholson. Tijdens de kantooruren kunnen omtrent de verloren en/of gevonden goederen nadere inlichtingen wor den verkregen. Na maandenlang repeteren, onder leiding van regisseur Hay Dinghs, brengt toneelgroep 'Vondel' uit Castenray voor u, in het gemeen schapshuis De Wis, het toneelspel 'Zo maar... een veearts', geschreven door Martin van Spaandonck. De uitvoeringsdata zijn zaterdag 10 en zondag 11 december, aanvang 20.00 uur. Een korte inleiding: Jan Bos is veearts. Het is feest in huize Bos want Henk, een aangenomen zooiv is afgestudeerd voor huisarts en komt thuis. Jan Bos heeft al een art senpraktijk in het dorp voor Henk geregeld. Ook Ineke, de dochter van Jan Bos, is blij want zij en Henk hebben al heel lang plannen voor een mooie toekomst samen. Aan al het feestvreugde komt abrupt een einde als blijkt dat Henk liever een Eraktijk in de grote stad heeft, waar ij ook een meisje heeft zitten... Indien u houdt van een gezellig avondje uit en graag lacht, aan kun nen wij u een bezoek aan De Wis van harte aanbevelen. Toegangskaarten zijn, voor zaterdag en zondag uitsluitend in de voorver koop, verkrijgbaar bij: café Het Doelhuis in Castenray; Rabobank Oirlo en telefonisch te reserveren, tel. 04780-71308. Maandag 12 december is er weer een gezellig 50+-bal in gemeen schapshuis de Wis te Castenray. Aanvang 20.00 uur. Sinterklaas is weer terug naar Spanje en langzaam komt ieder een weer in kerstsfeer. De VW, en met name de schutterfi, is weer volop bezig met de voorbereidin gen voor het plaatsen van de kerststal. Deze stal zal zaterdag 17 december opgebouwd worden door de leden van schutterij 't Zandakker. Een dag later, op zon dag 18 december, zal de stal offi cieel geopend worden. Deken Koenen zal de stal inzegenen ter wijl de korte plechtigheid muzi kaal opgeluisterd wordt door de Bandelieren. Dit jaar wordt er aan de kerststal een tekenwedstrijd verbonden. Kinderen kunnen nu al kersttekenin gen maken en inleveren op het VW kantoor. Die tekeningen zullen in de kerststal opgehangen worden. Het zou mooi zijn als met de opening van de stal er al een groot aantal tekeningen hangt. Na 18 december kan men de tekeningen ook bij de stal afleveren. Op 31 december zal de prijsuitreiking van de wedstrijd plaatshebben. De stal zal overigens 24 uur per dag bewaakt worden. Overdag heeft het VW daarvoor de hulp gekregen van de Seniorenservice. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, Th. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: za: H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 81465 zo: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren, J. de Vocht en M. v.d. Acker: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 81393 Weekenddienst voor de patiënten van dkL Keijzer en dkt Van Dongen: R. KEUZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde dat abij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHT DIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKEND DIENST VENRAY-Y SSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitslui tend na telefonische afspraak neemt waar: Van PELT, tel. 86605 WEEKENDDIENST DIEREN ARTSEN DIERENARTSENPRAKTLJK W.H. Kremer, W.G. Loonen, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak W. de VOCHT WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: H. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 04780-13727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 82411 FEEL EN MAAS 'n abonnement waard Auto gestolen Een werknemer van een Horster bouwbedrijf werd zondagmorgen om streeks 06.45 uur gewekt door het starten van een auto bij zijn voord eur aan de Roffert. Hij keek uit zijn slaapkamerraam en zag de onder zijn beheer staande bedrijfsauto van het merk Ford Escort wegrijden met daarin twee personen. In die bedrijfs auto lagen gereedschappen en goede ren van het bouwbedrijf, werkkle ding maar ook het rijbewijs en de autopapieren. De goederen van de werknemer hadden een waarde van 1000 gulden. Autobanden gedumpt Op een terrein aan de Sparrendreef werden 70 illegaal gedumpte auto banden aangetroffen. Vernielingen Een 21-jarige inwoner van Venray deed aangifte van vernieling van een autospiegel van zijn aan de Helfrich- straat geparkeerde personenauto. Een 61-jarige inwoonster van Venray deed aangifte van diefstal van een Mercedesster van haar auto. Bij de diefstal werd de auto beschadigd. Een 30-jarige inwoner van Weller- looi deed aangifte van diefstal van twee logo's van zijn op de parkeer plaats op het Gouden Leeuwterrein geparkeerde Alfa Romeo. Een 33-jarige inwoner deed aangif te van vernieling van het portierslot van zijn op de parkeerplaats bij het ziekenhuis geparkeerde personenau to.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 3