Sinterklaas reikt eerste container GFT Venray uit Meer aandacht voor naleving bouwplannen Tj O* NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY S' Gemeente gaat aantal bomen dunnen of vellen woningwet - wet ruimtelijke ordening ]in« PEEL EN MAAS Donderdag 8 december 1994 - Pagina 19 GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Fax: 04780-23222 Correspondentie-adres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Informatiebalie: maandag t.m. vrijdag 09.00-17.30 uur. Telefonisch 08.00-18.00 uur. In de oneven weken op vrij dag tot 13.00 uur. Vakbalies van Burgerzaken, Sociale zaken, Financiën en Gemeentewerken: maandag 09.00-17.30 uur; dinsdag t.m. vrijdag 09.00-13.00 uur. De afdeling Sociale Zaken heeft daarnaast een afspraken- spreekuur (tel. 23236 of 23237). Maandag 08.30- 17.30 uur, dinsdag t.m. don derdag 08.30-13.00 uur en 14.00-17.00 uur; vrijdag 08.30-13.00 uur (en in dei even weken ook van 14.00- 16.30 uur) Spreekuur leden college b. en w. Burgemeester en wethouders hou den elke maandag van 10.00- 11.00 uur spreekuur. Bezoek is alleen mogelijk na telefonische afspraak, tel: 04780-23311 (alleen voormiddag). Raadsvergadering Elke laatste dinsdag van de maand, aanvang 1.9.00 uur. Sint Nicolaas heeft op zijn ver jaardag, afgelopen 5 december, de eerste container voor groente-, fniit- en tuinafval (GFT) uitgereikt. Hij werd daarin bijgestaan door wet houder mevrouw M. de Loo milieuzaken en twee zwar-E te pieten. Zij bezorgden de 140 liter! grote container aan huis bij! de familie Van Bracht aan de! Prinses Marijkestraat. Sinterklaas had hen in over leg met de gemeente speciaal! uitgezocht, omdat de heer Van! Bracht op die dag ook jarig is.' Sinterklaas had voor de veran dering nu eens niet voor een! paard als vervoermiddel geko zen, maar voor de comfortabele! 'bomenwagen' van de afdeling! Groen van de gemeente. In een toepasselijk op rijm! gemaakte speech deed de goedhei ligman een dringend beroep op de familie Van Bracht en de andere! Venraynaren om minder afval te' produceren door groente-, fruit- en tuinafval, papier, glas en oud ijzer te scheiden aan de bron. Het gebruik van de GFT-container betekent niet, zoals Sinterklaas vreesde, dat de compostvaten nu de deur uitkunnen. Integendeel, wet houder De Loo wees er nog eens nadrukkelijk op dat de gemeente hoopt dat steeds meer Venraynaren het afval thuis zelf zullen compostè- ren met behulp van een compostvat en dus minder afval in de GFT-con- St. Nicolaas bovenop een auto van Gemeentewerken met de eerste GFT container tainers aan straat hoeven te zetten. "Hoe minder afval we aanbieden, des te beter", zo hield mevrouw De «s W- r.'-'v .o.v.o.e ijiiks* v- ,<3° - V yap wSKÈÊSS^fcv.«t Loo\ haar toehoor ders voor. De jarige mijnheer Van Bracht kreeg van de wethouder een fruit mand, met de bedoeling de resten alvast in de container te deponeren. INZAMELING Vanaf volgende week worden de grote containers in de rest van Venray door Ven ray se verenigingen verspreid. De grote containers (140 liter) zijn bedoeld voor de laag- bouwwoningen. Wel heeft de gemeente een aantal huishoudens in laagbouwwoningen de kans gegeven een kleinere con tainer aan te vragen. (Omdat men bijvoorbeeld geen tuin heeft of omdat men een eenpersoonshuis houden met weinig afval heeft). De gemeente heeft in de afgelopen twee weken zo'n 270 aanvragen binnen gekregen en nagenoeg allemaal ingewilligd. De betrokken aanvra gers hebben deze week antwoord van de gemeente gekregen. Deze huishoudens zullen dus medio december in plaats van een grote container een kleine krijgen. Het afval wordt net als bij de andere laagbouwwoningen per 1 januari 1995 ingezameld. Alle huishoudens in laagbouwwo ningen - of ze nu een grote container of een kleine container krijgen - hebben minimaal een halfjaar de tijd om de container uit te proberen. Wanneer blijkt dat de container in het dagelijks gebruik (toch) te groot of te klem is, dan kunt u bij de gemeente per 1 juli volgend jaar een verzoek indienen om een andere container. De huishoudens in hoogbouwwo- WET MILIEUBEHEER Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrich tingen is verplicht om krachtens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning wor den milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1. de fase van het opstellen van het ont werp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergunning krach tens de Wet milieubeheer te verlenen aan: 1. Th. Weijs, Kraaksepas 6,5809 EP Leunen voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 Wet milieubeheer voor een pluimveehouderij, waarbij de opslag van vloeibare meststoffen, brand stoffen en veevoeder, gelegen aan de Kraaksepas 6 te Leunen. 2. Nelissen Pluimveehouderijen BV, Rotven 8, 5808 AL Oirlo voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 Wet milieubeheer voor een pluimveehouderij en landbouwproduktiebedrijf, gelegen aan de Rotven 8 en Rotven ongenum merd te Oirlo. Dit onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking heb bende stukken liggen ter inzage van 8 december 1994 tot het einde van de beroepstermijn in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). Tot 5 januari 1995 kunnen de stukken ook, na telefonische afspraak (04780- 23630) op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van vier weken met ingang van de dag na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder schrifte lijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij het college van burgemeester en wet houders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedurende de bedenkingentermijn in de gelegenheid gesteld met betrekking tot het ontwerp van het besluit van gedach ten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen. Alleen degenen die bedenkingen heb ben ingebracht op de bovenomschreven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. A.M.v.B.-me!dingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieïn van bedrijven vrijgesteld van de vergunning plicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen alge mene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er A.M.v.B.- meldingen zijn binnengekomen van: 1. H.A.M. Wils, Meerloseweg 5, 5808 AM Oirlo voor het van toepassing worden van het Besluit opslag propaan milieubeheer op een reeds opgerichte inrichting waar propaan wordt bewaard, gelegen aan de Meerloseweg 5 te Oirlo; 2. M.L.J. van Kasteren,- Twistweg 18, 5816 AE Vredepeel voor het oprichten van een propaantank in het kader van het Besluit opslag propaan milieubeheer, gelegen aan de Twistweg 18 te Vredepeel; 3. P.H.V. bij dag en nacht, p/a Kruisstraat 7, 5801 AL Venray voor het oprichten van een propaantank in het kader van het Besluit opslag propaan milieubeheer, gelegen aan de St. Jozeflaan te Smakt. De meldingen kunnen worden inge zien van 8 december tot 22 december 1994 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen gedurende deze weken ook, na telefonische afspraak (04780-23630), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Venray, 8 december 1994 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, Chef onderafdeling milieubeheer ningen krijgen allemaal een kleinere container van 25 liter. Deze worden pas in maart verspreid en voor het eerst ingezameld. Het GFT- afval moet tot die tijd nog in de gewone huisvuilzakken gedepo neerd worden. Het opgehaalde GFT-afval wordt naar de compost-fabriek in Blerick gebracht waar er vruchtbare com post van wordt gemaakt. De fabriek is in de eerste week van december in gebruik genomen. Ook alle andere gemeenten in Noord-Limburg bren gen voortaan hun GFT-afval hier naartoe. INFORMATIE Om alle burgers van Venray goed te informeren over de op handen zijnde inzameling van GFT-afval (en straks ook ander afval) zal de gemeente (voorlopig) gedurende anderhalf jaar elk kwartaal een informatiefolder huis aan huis in Venray laten verspreiden. Deze heet 't Blad (zie illustratie) en wordt deze week: voor het eerst verspreid. Heeft u na het lezen van deze uit gave nog vragen, neemt u dan con tact op met de vakbalie Gemeentewerken (tel. 23536 of 23544). Wij hopen dat wij mogen rekenen op een eenieders bijdrage aan de vermindering van de afvalberg en wensen u daarbij veel succes. Komende winter gaat de gemeen te 115 populieren in de Spurkt vel len. De populieren staan langs het zandpad tegenover de Vredehoeve aan de Overloonseweg. Populieren hebben een korte levensduur. Door de ouderdom ver slechtert de vitaliteit en wordt het gevaar voor omwaaien groter. Voor het eind van het voorjaar, zullen er 150 populieren teruggeplant worden zodat het landschappelijke beeld gewaarborgd blijft. Daarnaast worden er in de singel aan de Beekweg (ter hoogte van de Beek) 23 wilgen geveld. Ook deze boomsoort heeft een korte levens duur. De wilgen zijn in het verleden tegelijk met de singel aangeplant. Aangezien wilgen snel groeien, fun geerden zij als windvanger voor de jonge beplanting. De beplanting ondervindt nu echter concurrentie van de grote wilgen. Zodra de wil gen geveld zijn, zal de singel gedund worden. De gemeente is tevens met de voorbereidingen bezig om de eiken laan op de Timmermannsweg in Ysselsteyn te dunnen. De bomen staan te dicht naast elkaar en hebben daardoor niet de mogelijkheid om volledig uit te groeien. Op de plaat sen waar er grote gaten vallen, zul len in de toekomst nieuwe eikenbo men geplant worden zodat het laankarakter behouden blijft. Zoals in dit blad reeds is gepubli ceerd hebben burgemeester en wet houders van Venray onlangs beslo ten meer aandacht te gaan besteden aan de buitencontrole op de nale ving van de aspecten ruimtelijke ordening en volkshuisvesting. In de vastgestelde handhavingsno- ta constateren burgemeester en wet houders dat die controle de afgelo pen jaren te beperkt is geweest. Het is niet goed beleid te ontwikkelen, dat beleid te toetsen aan de hand van inkomende aanvragen, maar op de feitelijke uitvoering van vergunnin gen of toestemmingen (of zelfs uit voering zonder vergunningen") nau welijks toepte zien. Dat kan leiden tot willekeur en rechtsongelijkheid. Vandaar dat B en W besloten heb ben een aantal aanvullende maatre gelen te treffen. Zo is de buiten dienstcontrole inmiddels op sterkte. Drie controleurs hebben elk een eigen rayon toegewezen gekregen. Vanaf 1 december worden alle ver gunningen en toestemmingen op de genoemde gebieden gecontroleerd. Ook zal de gemeente nauwgezet toezien op handelen zonder de ver eiste vergunning of toestemming. Bij ontoelaatbare afwijkingen c.q. handelen zonder benodigde toe stemming zal de gemeente optreden en op kosten van overtreder maatre gelen overwegen. De gemeente wil met deze maat regelen vooral voorkomen dat onaanvaardbare situaties ontstaan. Voorkomen is beter dan genezen. Verder is het straks beter mogelijk overleg te plegen met de controleurs en adviezen in te winnen. Hieronder vermelden we enkele belangrijke punten, waarop controle zal plaatsvinden: Gebruik van gronden en gebouwen in afwijking van bestemmingsplan. Enkele wil lekeurige voorbeelden: gebruik van vrijkomende agrarische bedrijfsgebouwen voor niet- agrarische doeleinden, detail handel in niet voor winkeldoel einden aangewezen gebouwen, buitenopslag op Keizersveld. Uiteraard ziin veel meer voor beelden te noemen, voor de beantwoording van de vraag of een bepaald gebruik planolo gisch is toegestaan, kunt u con tact opnemen met de onderafde ling bouwbeheer van de gemeen te. Bouwen zonder of in afwijking van een bouwvergunning of meldingstoestemming. Daarbij zal ook worden gecontroleerd of een bouw op veilige wijze wordt uitgevoerd. Wanneer een bouw vergunning slechts gedeeltelijk wordt uitgevoerd, zal de gemeente controleren of tegen ingebruikneming van het gebouw bezwaar bestaat. Bewonen zonder woonvergun ning. Dit geldt voor gebouwen, die laatstelijk niet als woning gebruikt zijn en zonder verbou wing c.q. voorafgaande gemeen telijke toestemming voor bewo ning in gebruik worden geno men. De staat van woningen, andere gebouwen, erven en terreinen. Dit toezicht is vooral afgestemd op ernstige gevallen van bouw valligheid, brandveiligheid, ont siering en verontreiniging. Aanbrengen van reclames zon der voorafgaande reclamever gunning. Vooral in het centrum zal intensieve controle plaatsvin den. Het toezicht op reclames in het buitengebied is in beginsel een taak van de provincie. In geconstateerde extreme gevallen zal mededeling aan de provincie plaatsvinden. Aanbrengen van veranderin gen aan monumenten zonder monumentenvergunning. Dit toezicht betreft zowel rijks- als gemeentelijke monumenten. Brandveilig gebruik. Hierbij gaat het niet alleen om controle op een brandveilige staat van gebouwen als zodanig maar ook de inrichting van gebouwen en zeker die gebouwen waarin regelmatig veel mensen verblij ven. Slopen van gebouwen. Bij een uit te voeren sloop van meer dan 10m3 sloopafval is een vooraf gaande vergunning vereist. In een sloopvergunning worden voorwaarden gesteld ten aanzien van veilig slopen. Verder worden daarin voorwaarden gesteld m.b.t. het scheiden van het sloopafval in ten minste de frac ties chemisch, asbesthoudend en overig afval. Een en ander is afgestemd op recycling van het sloopafval. Het afval dient te worden afgevoerd naar een be- of verwerkingsinrichting of, alleen dan wanneer het niet voor recycling geschikt is, naar de stortplaats. Bij verwijderen van asbest is ook bij minder dan 10m3 een voorafgaande gemeentelijke toestemming ver eist. Verwijdering van asbest dient te geschieden door een bevoegd deskundig bedrijf. Slechts in enkele gevallen is ver wijdering door particulieren zelf toegestaan, echter onder strenge voorwaarden. Nadere informatie daarover is verkrijgbaar bij de vakbalie Gemeentewerken. Binnenkort zullen we hier meer over publiceren. Beunhazerij. Bij een bouwaan- vraag dient op een apart formu lier te worden aangegeven, door wie de bouw wordt uitgevoerd. Wanneer tijdens de bouw afwij king daarvan wordt geconsta teerd, die van wezenlijk belang is ter bestrijding van beunhaze rij, wordt dat doorgegeven aan de Economische Controledienst. Tijdelijke toestemmingen. Bij tijdelijke toestemmingen wordt gecontroleerd of na verloop van de termijn de situatie ook daad werkelijk weer is opgeheven. Intrekken bouwvergunningen. Wanneer met een bouw binnen 2 jaar geen aanvang is gemaakt, zal intrekken van de bouwver gunning worden overwogen. Dat gebeurt echter nooit zonder voorafgaand overleg met ver gunninghouder. Blijkt de ver- funninghouder dan toch nog op orte termijn met de uitvoering te willen beginnen, dan zal in de regel van intrekken van de bouwvergunning worden afge zien. Zgn. "zwarte lgst". Gevallen, die vanuit voorgeschiedenis, bouwplan of anderszins als "ver dacht" worden aangemerkt, komen op een zogenoemde"zwarte lijst" te staan. Bij die gevallen blijft regelmatige controle plaatsvin den. Plichten van de bouwer. Tot slot wijzen we u nog op de plichten van de bouwer. De vergun ningen dienen op het werk aanwezig te zijn. Bouwplannen van enige betekenis dienen door de gemeente te worden uitgezet. Van de start van de bouw, het storten van beton (een dag van tevoren), aan het zicht ont trekken van belangrijke bouwdelen en het gereedkomen van de bouw dient u aan bouwbeheer melding te maken. Controle op deze en vele andere onderdelen op het gebied van ruim telijke ordening en volkshuisvesting zijn noodzakelijk, om binnen Venray een goede woon- en werk omgeving te verkrijgen/behouden en met uw medewerking kan dit sla gen. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de vakbalie Gemeentewerken (tel. 23536). Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. het bouwen van een veranda aan de Goudsmidstraat 38 te Venray tnv H.G. v.d. Wijst, Goudsmidstraat 38; - het plaatsen van een mestput aan de Overbroekseweg 9 te Leunen tnv M.G.W. Janssen, Overbroekseweg 9; het renoveren van het dak en plaat sen van een dakkapel aan de Bosweg 3 te Venray tnv G.M.M. Loeffen, Bosweg 3; het veranderen en vernieuwen van het bedrijfsrestaurant aan de Stationsweg 46 te Venray tnv Vincent van Gogh Instituut, Postbus 5; het bouwen van een woning aan het Zevenblad 21 te Venray tnv G. Jilisen, p/a Postbus 126 te Oirschot; het bouwen van een woning aan het Zevenblad 23 te Venray tnv M. Gibbon, p/a Postbus 126 te Oirschot; het bouwen van een berging aan de Kruidenlaan 221 te Venray tnv Verhoeven Vastgoed B.V., Postbus 67; het bouwen van een serre aan de Leeuwstraat 1 te Venray tnv H.C. Coenders, Leeuwstraat 1; het bouwen van een serre aan de Spurkterdijk 12a te Oostrum tnv L.M.P.G. Direks, Spurkterdijk 12a. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtst reeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wet houders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitge reikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagteke ning van deze publikatie wordt inge diend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmelding bouwtoestemming afge geven. het bouwen van een tuinhuisje aan de Herenpasweg 3 te Oostrum tnv H.B.G.M.Kessels, Herenpasweg 3. Zij die menen door de afgifte van deze bouwtoestemming rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het col lege van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken nadat de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen: het vergroten van stallingruimte aan de Langeweg 53 te Venray tnv B.P.M. Jansen, Langeweg 53; het vergroten van de carport aan de Vollenbergstraat 26 te Venray tnv J. Bijen, Vollenbergstraat 26; het veranderen van de woning en uitbreiden van het magazijn aan de Hoofdstraat 20 te Oirlo tnv B.G.A. Malsen, Sarabandestraat 5 te Venray; het bouwen van een hobby ruimte/raamkozijn aan de Julianasingel 30 te Venray tnv A.H. Vos, Klokkemakerstraat 16; het bouwen van een berging/serre aan'de Bolderik 12 te Venray tnv J.M.P. Stoef, Bolderik 12. Procedurestart artikel 18a wro t.b.v. bouwmeldingen Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van arti kel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zijnde herziening bestem mingsplan ten behoeve van de volgende bouwmeldingen: het bouwen van een tuinhuisje aan het Penningkruid 31 te Venray tnv F.B.W.Jeene, Penningkruid 31", het bouwen van een wintertuin aan de St.Odastraat 6 te Venray tnv G.PJ.Vullings, St.Odastraat 6. De op de bouwmeldingen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 9 december 1994 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bezwaren bij burgemees ter en wethouders worden inge diend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouwaan vragen medewerking te verlenen. het bouwen van een pluimveestal en eierloods aan de Meerloseweg te Oirlo tnv Zanders Pluimveebedrijven B.V., Zandhoek 13a; het veranderen van de woning aan de Prins Hendrikstraat 20 te Venray tnv P. Lucassen, Dalkruid 5 te Asten; het bouwen van een carport aan de Hoenderstraat 89 te Venray tnv F.G.W.M. Puts, Hoenderstraat 89; De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 9 december 1994 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren bij burgemeester en wethouders worden ingediend Bouwvergunning aangevraagd (artikel 19 WRO/50 Woningwet) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouwaanvraag. - Het bouwen van een dubbele woning aan de Paterslaan te Venray tnv D.A. Toktas, Paterslaan 3; De op de bouwaanvraag betrekking heb bende stukken liggen met ingang van 9 december 1994 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 8 december 1994 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, Chef onderafdeling bouwbeheer

Peel en Maas | 1994 | | pagina 19