RTING PER KILO OGEWICHT Woningstichting verkoopt ruim honderd woningen Eerste televisies zijn eruit Serviceclub 'Tafelronde 160' voert actie voor Antoniuskapel mettuin(tje) Boudewijn Büch bij Literair Café Venray-regio sinlratuin Halve ton voor hoek Leeuwstraat Toch beperking assortiment Boerenbondswinkel GULDEN WOONHUIS Veulen 50 jaar bevrijd Het belang van de vrijwilligers De Leeuwekoning The Lion King gigantisch sukses Klankbordgroep gaat onderzoek verkeersveiligheid begeleiden na PEEL EN MAAS Donderdag 1 december 1994 - Pagina 7 betaren. f_± VOORBEELD: Koopprijs: 19.750,= Inruilprijs 7.750,= Uw priis f 12.000.= Kilokorting V volgens kentekengewicWC 948,= KORTING OP ALLE GEBRUIKTE A1 AUTO'S VOLGENS KENTEKENGEWICHT. Geldig van nu, t/m 31 december 1994 VAN HAREN Autobedrijven VENRAY - BOXMEER Venray, Raadhuisstraat 38 Tel. 04780-85300 Boxmeer, Spoorstraat 73-75 Tel. 08855-71151 College stemt in met plannen Wat het college betreft mag de Woningstichting Noord-Limburg ruim honderd huurwoningen in Venray en op de kerkdorpen ver kopen. Met de verkoop van oude re, goedkopere huurwoningen wil de woningstichting geld vrijma ken voor verbetering van de totale woningvooraad. De Woningstichting Noord- Limburg heeft net plan opgevat om eengezinswoningen, die in de jaren veertig en vijftig gebouwd zijn, te verkopen. Het gaat om woningen die aan huur relatief weinig opbren gen, maar wel goed in de markt lig gen voor verkoop. De huizen zijn veelal vrijstaand of halfvrijstaand en liggen op gunstige lokaties. De woningen brengen bij verkoop tus sen de 1,5 en 2 ton op. Van de 109 woningen liggen er 91 in Venray- kom en achttien verdeeld over zeven kerkdorpen. De woningstichting beoogt met de verkoop geld te verdienen om nieu we woningen te kunnen bouwen. Op die manier kan de totdie worden ver jongd. De stichting heeft voorgere kend dat met de opbrengst uit de verkoop van één oude woning meer dere nieuwe kunnen worden gebouwd. De verkoop gaat ook het feno meen van de zogenaamde goedkope scheefheid tegen; huurders die te goedkoop wonen, maar blijven zit ten, bijvoorbeeld omdat ze gehecht zijn aan het huis en er al de nodige verbeteringen in hebben aange bracht. Door de woningen vermin dert de goedkope scheefheid, in elk geval statistisch. Daarnaast verdwij nen er ook goedkopere woningen uit de voorraad. Van de 109 woningen zijn er 77 die minder dan 670 huur per maand kosten. Volgens de gemeente wegen de nadelen echter tegen de voordelen van meerdere nieuwbouwwoningen op. TEUtrCEVMAM PiU»enaMmril&i tamrlct Het is de tweede keer dit jaar dat de Woningstichting Noord-Limburg overgaat tot de verkoop van een gro ter aantal huurwoningen. In het voorjaar heeft de stichting het colle ge het voornemen voorgelegd om woningen in de wijk Brukske te ver kopen. De verkoop daarvan is inmiddels in volle gang. Eerder ver kocht de corporatie een aantal huur woningen in Veltum, waarvoor van huurderszijde vanwege de hoge huurprijs weinig belangstelling was. De gemeenteraad beslist in december over het voorstel van het college om medewerking te verle nen aan de verkoop. Bovendien bespaart de woning stichting op groot onderhoud. TIMMERWERKEN voor. ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwing Timmer- en onderhoudsbedrijf J. van de Ligt Wanssum, De Cuyperstraat 37 04784-2184 De gemeente wil 51.000 gulden uittrekken voor het opknappen van het pleintje op de hoek 'Leeuwstraat/Gouden Leeuw en Uenseniusstraat. net pleintje ligt sinds de bouw van het complex Gouden Leeuw en de opknap beurt van de voormalige brouwe rij braak. Het wordt intensief gebruikt als gratis parkeerter- reintje, omdat het niet officieel als parkeerterrein is aangemerkt. De gemeente wil zo snel mogelijk met de aanleg beginnen. Het pleintje wordt grotendeels I bestraat met bruine cobblestones, in I combinatie rode straatklinkers. Verder wordt er een boom geplant en een tweetal banken geplaatst. Een kleinschalig kunstwerk op het pleintje is mogelijk. Bij de herinrichting wordt ook de directe omgeving van het pleintje betrokken. Het trottoir voor de voor malige brouwerij -nu accountants kantoor- wordt vervangen door rode klinkers. Ook het trottoir op de punt van de Henseniusstraat/Leeuwstraat krijgt deels een sierbestrating. Ook worden er dikke blokken gelegd, die parkeren voor de deur van de amu sementshal moeten voorkomen. Op de hoek van de Gouden Leeuw wor den op het trottoir enkele sierpalen Op woensdag 23 november heeft Veulen op waardige wijze het feit herdacht dat het 50 jaar geleden met heel veel strijd en pijn bevrijd werd door de Engelsen. Er werd begon nen met een plechtige H. Mis, waar in voor alle verongelukte gesneuvel den, na het noemen van nun naam, een kaars ontstoken werd. Vierenveertig kaarsen werden op deze wijze door de Veulense jeugd bij het kruisbeeld geplaatst, waar een grafkrans met vierenveertig rozen deze slachtoffers eveneens symboliseerden. In een volle zaal 't Veule werd de viering met het vertonen van een gedeelte uit de videofilm 'De Vergeten Slag' voortgezet. Daarna kwamen er een vijftal sprekers aan het woord die ieder op hun eigen manier de enerverende ervaringen van in de frontlinie zijn, granaataanvallen, evacueren, gewond raken, enz. beschreven. Zij hadden een zeer aandachtig gehoor. Het was ver na middernacht toen men uitgekeken op foto's en oor logsattributen met een vol gemoed huiswaarts ging. Goed werk van de Dorpsraad Veulen! De lokale Omroep Venray heeft van deze avond opnamen gemaakt en zendt deze op donder dag 1 december vanaf 19.00 uur uit. De lokale omroep is te beluisteren via de kabel op 102.6 mHz of via FM 90.2 mHz. Buitenlampen ontvreemd Twee buitenlampen, staande bij een woning aan dé Burggraaf, bleken in de nacht van vrijdag op zaterdag ontvreemd te zijn. Van die diefstal is aangifte gedaan. Winkeldiefstal Personeel van een warenhuis in de Grotestraat betrapte een 41-jarige inwoonster toen zij zonder te beta len, met een set batterijen en een fototoestelletje ter waarde van 42,60 het warenhuis wilde verlaten. Zij werd aangehouden en aan de politie overgegeven, die haar na ver hoor en opmaking van proces ver baal naar huis stuurde. 7 December is de Landelijke Vrijwilligersdag. Dit feit grijpt het RISC aan om uw aandacht te vragen voor het vele werk dat de vrijwilli gers, dag in, dag uit verzetten voor de Stichting RISC. Zonder hen kun nen bepaalde voorzieningen en werkzaamheden geen doorgang vin den. In het werk waar het RISC voor staat is deze groep mensen niet meer weg te denken. Het RISC is daar ook zeer erkentelijk voor. Daarom wil zij deze groep, die zich inzet voor jeng en oud, van harte bedan ken voor hun inzet. Modit u geïnteresseerd zijn om vrijwilligerswerk te doen, dan kunt u zich wenden tot de Stichting RISC, Bergweg 4 te Venray, tel. 86245. Zoals verwacht mocht worden is het sukses van de nieuwste Disney- film buiten proporties. In heel Nederland worden rekords gebroken en zelfs worden de bezoekcijfers van 'Jurassic Park' gekraakt. Dit is aanleiding om in Venray naast de Nederlandse versie ook de originele Amerikaanse versie uit te brengen. De Amerikaanse versie draait van 1 t/m 14 december. Aan het theater wordt aangekondigd, welke versie vertoond wordt. In de middagvoorstellingen wordt in ieder geval de Nederlands gesproken ver sie vertoond, die uitermate goed is. Een zo fantastische synchronisering is nog zelden te beluisteren geweest. De beste Nederlandse en Belgische (Urbanus) artiesten verleenden hier aan hun medewerking. In de avondvoorstellingen wordt de Amerikaanse versie vertoond met Nederlandse ondertiteling. Beide versies zijn echter van topkwaliteit en de Venrayse regio zal gedurende de kersttijd kunnen genieten van De Leeuwekoning cq. The Lion King. Vrijdag 25 november trok notaris Paantjes van notariskantoor Kooien de eerste zes van de in totaal 24 kleurentele visies die te winnen zijn met de stempelactie van Winkelcentrum Venray. De actie van de Venrayse winkeliersvereniging verloopt tot nu toe boven verwachting, zo deelde een woordvoerder van Winkelcentrum Venray mee. Hij schatte het aantal ingeleverde kaarten in de eerste week van de actie op 'enkele duizendenDe stempelactie van de Venrayse winkeliers duurt nog drie weken. Elke vrijdag trekt de notaris zes kaar ten, waarvan de inzenders een kleuren-TV in ontvangst mogen nemen. De eerste prijswinnaars zijn M. v.d. Boom, Familie Minten, Mevr. Franssen, P. Janssen, A. Brökling en J. Albers. Op de foto de eerste prijswinnaars van de winkeliersaktie (Foto: Foto Hoedemaekers, Venray). Afgelopen maandag is in de raadzaal van de gemeente vier lingsbeek een klankbordgroep ingesteld die het onderzoek naar de verkeersveiligheid in deze gemeente gaat begeleiden. Hiermee wil het gemeentebestuur de eigen bevolking nauwer betrekken bij het onderzoek dat in 1995 moet leiden tot een ver- keersveiligheidsplan. Momenteel wordt in Vierlingsbeek een verkeersveilig- heidsonderzoek gedaan door de Grontmij. Daarbij wordt niet alleen gekeken naar het aantal ongelukken dat zich voordoet op de diverse lokaties. Ook wordt gekeken naar de mate waarin mensen bepaalde ver keerssituaties als onveilig ervaren. Vaak zijn dit situaties die "bijna- ongelukken" tot gevolg hebben. Het gemeentebestuur van Vierlingsbeek is van mening dat bij dit onderzoek niet alleen verkeers- deskundigen betrokken moeten wor den maar ook de eigen burgers. Zij zijn immers diegenen die dagelijks bij de situaties betrokken kunnen raken. Daarom is besloten om een klankbordgroep in te stellen waarin vertegenwoordigers uit alle kernen van Vierlingsbeek zitting hebben. De klankbordgroep dient de signa len vanuit de bevolking te inventari seren en verder de voorgestelde maatregelen te toetsen aan de wen selijkheid. Aan de hand van de opmerkingen van de klankbord groep zal uiteindelijk het verkeers- veiligheidsplan worden opgesteld. Dit onderzoek zal begin 1995 gereed zijn. Maandag 19 december is Boudewijn Büch te gast bij het Literair Café Venray-regio. In samenwerking met de schouw burg heeft men deze schrjjver, radioman en televisiemaker naar Venray kunnen halen. Behalve een ruime bijdrage van Büch is er ook een Venrayse inbreng middels het Venrayse Salonorkest Romance. De kaarten voor deze avond, die om 20.00 uur begint, zijn vanaf heden verkrijgbaar bij de schouwburg. Bij Boudewijn Büch gaan radio, televisie en literatuur al vele jaren hand in hand. Na zijn studie kwam Boudewijn Büch terecht bij de radio. Hij maakte literaire program ma's voor de KRO en de VPRO. Voor deze laatste omroep reisde Boudewijn Büch een aantal jaren over de wereld en maakte hij zeer omvangrijke reportages. De interes se van Boudewijn Büch ligt voorna melijk bij boekwetenschap en bibliofilie. Boudewijn Büch beschikt over een aanzienlijke eigen bibliotheek. Ook voor de VARA is Boudewijn Büch al vele jaren op reis. Inmiddels heeft hij al meer dan 100 afleverin gen van De Wereld van Boudewijn Büch achter de rug. Jaarlijks maakt hij 13 reisprogramma's. Zelf heeft Boudewijn Büch hon derden artikelen geschreven over de Nederlandse literatuur en verzorgt hij voor enkele maand- en weekbla den colums. Boudewijn Büch zal in de Venrayse schouwburg vertellen over zijn literaire activiteiten terwijl het programma na de pauze zal gaan over zijn reisreportages. De entree bedraagt fl. 20,00. Voor donteurs van het Literair Café geldt een kor ting van fl. 5,00. Vernieling aan auto Een 26-jarige inwoner van Veulen deed aangifte dat zijn op de parkeer plaats van De Bleek geparkeerde personenauto met een scherp voor werp was "bewerkt' waardoor er diepe krassen in het lakwerk waren aan gebracht. VENRAY Langstraat 133, tel. 0478088585. HET GROENE WARENHUIS e l s dag E I S A N p«5 S Aanbiedingen zijn geldig Idt één week na verschijning in deze krant of zolang de Zondag 11 december presentatie CD Basement Band De nieuwe Boerenbondswinkel die momenteel in aanbouw is aan de Zuivelweg tussen Venray en Leunen, mag niet alle detailhan- delsprodukten verkopen. Het col lege heeft het bezwaar dat de ver eniging van zelfstandige ondernemers (VZO) tegen vrij stelling had gemaakt gegrond ver klaard. In de Boerenbondswinkel mogen alleen detailhandelspro- dukten verkocht worden die voor agrarisch gebruik zijn bestemd. Dat heeft het college in de verga dering van dinsdag besloten. Aanvankelijk was in de bouwver gunning een algehele vrijstelling toegestaan. Daartegen had de VZO geprotesteerd. Detailhandel is in het gebied eigenlijk niet toegestaan en een uitzondering voor de LLTB zou oneigenlijke concurrentie betekenen voor andere detailhandelszaken. Bovendien was een beperkte detail handelsvrijstelling afgesproken, zo betoogde de VZO. De gemeente erkent die afspraak. Volgens de f;emeente was de algehele vrijstel- ing 'per abuis' in de bouwvergun ning terecht gekomen. Serviceclub 'Tafelronde 160', de Venrayse afdeling van een wereld wijde organisatie, brengt samen met de Basement Band de eerste CD van de band op de markt. Een belangrijk deel van de opbrengst is bestemd voor de restauratie van de St. Antoniuskapel aan de Stationsweg. De Tafelronde biedt de CD onder meer aan bedrijven aan die het plaatje als relatiege schenk kunnen gebruiken. De CD, getiteld 'Downstairs', wordt zon dag 11 december gepresenteerd en is vanaf dat moment in de vrije verkoop verkrijgbaar. Met de actie voor de St. Antoniuskapel steunt de Tafelronde 160 de stichting Kruisen en Kapellen. Die heeft de restauratie van de kap in het voormalige buurt schap Lull op het programma staan. Een opknapbeurt kost naar schatting ongeveer 10.000 gulden. Hoeveel daarvan voor rekening van de stich ting "kruisen en 'kapellen moet komen is nog niet bekend. De Tafelronde verwacht dat ook de gemeente, de eigenaar van de kapel, geld uittrekt voor de restauratie. De Tafelronde tracht ondermeer door middel van de verkoop van de CD 'Downstairs' een bedrag van 10.000 gulden voor de Stichting Kruisen en Kapellen bijeen te bren gen. De CD is samen met de Basement Band bekostigd. Dankzij sponsoring van onder meer het in Venlo gevestigde bedrijf Teijin Chemicals is de produktie mogelijk geworden. Het bedrijf maakt onder meer grondstoffen voor CD's en regelde voor de Tafelronde dat de Sony-fabriek in Oostenrijk de per sing voor haar rekening nam. De CD is opgenomen in studio 't Heertje in Ysselsteyn. De Tafelronde 160 is inmiddels gestart met een verkoopactie onder bedrijven. Die kunnen de CD aan schaffen voor personeel of relaties. Bewaren Venrayse ondernemers gehonoreeerd Van 6,95 voor Pluche dieren Met elk een eigen geluid. Kies uit diverse dieren. Van 12.95 voor Daarbij is het mogelijk om bedrijfs naam, logo of andere zakelijke informatie in te drukken. Ook een Kerstwens is nog mogelijk, maar dan moet er wel snel gereageerd worden. De levertijd bedraagt twee weken. Belangstellende bedrijven kunnen contact opnemen met secre taris J. Schaminée van de Tafelronde, telefoon 04780-85993. Na de presentatie is de CD in beperkte mate in de vrije verkoop verkrijgbaar. Het plaatje kost dan 24,95. BASEMENT De CD 'Downstairs' bevat dertien nummers. Daaronder traditioneel big band-werk zoals van Count Basie en Frank Sinatra, maar ook medleys uit de musical 'Grease' en van Earth, Wind Fire. Op de In groen of blauw, jm op Hoogte 180 cm. Van 69.95 voor^TB De titel refereert aan de naam van de band en aan de eerste jaren van het inmiddels twaalfjarige bestaan: de tijd dat de band repeteerde in een kelder aan de Henri Dunanstraat. Inmiddels is de band gerijpt en heeft talloze optredens achter de rug, waaronder twee succesvolle avond vullende voorstellingen in de Venrayse schouwburg. Zondag 11 december zal, na de presentatie aan genodigden en spon sors, een concert gegeven worden in hotel Asteria. Dat concert is gratis toegankelijk. Na afloop is de CD ter plekke te koop. Aanvang van dit concert is om 16.00 uur. afwisselende CD wordt de Basement Band vocaal bijgestaan door Ray David, Anouk Haans en Nancy Speksnijder. Kerstster Rood. Met minimaal 4 bloem- schermen. Geef hem een licht maar niet te warm plaatsje. Begiet hem met lauwwarm water.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 7