y Symbolische ontmoeting annenkoor eerde jubilarissen ■r Evenementenkalender Blaaskapellenfestival Ysselsteyn Doe mee met het literair café Kunstgalerie Toro opent Art Shop Astma Fonds Venray 'Around the world in a day' Bibliotheeknieuws Gimsel Natuurvoeding de smaak van de toekomst! eel en maas F Zaterdag jl. vierde het Venrays annenkoor haar jaarlijkse feest end met maar liefst zeven jubila- isen en diverse speciale gasten laronder dhr. J. Waals, bescherm er van het koor en echtgenote en .familieleden van de jubilarissen. De beide 25-jarige jubilarissen u Aerts en Henk Pas alsmede de i-jarige jubilaris Gerrit van jenen werden later die avond nog het zonnetje gezet door de gede- ïteerde P. Hilhorst, namens het jstuur van het KNZV. Als blijk van aardering werden de heren door :m voorzien van het bondsinsigne oorkonde. Na de felicitaties en tang van de andere leden werd de ond voortgezet met een wel heel jzonder bezoek van St. Nicolaas. Hij zette nog enkele andere koorle den in de schijnwerpers in het bij zonder de bibliothecarissen J. v. Meyel en P. Arts voor al hun 'sjouw werk' Voor middernacht verzorgden nog enkele dames een extra aflevering van het programma 'Candlelight' waarna een prima verzorgd koud buffet gereed stond. De hele avond werd aaneen gezongen en gespeeld door troubadour Johan van Krey Co, die het geheel op eigen wijze wist 'in te kleuren'. Al met al een waardige en gezellige avond die de onderlinge band in het binnenkort jubilerende koor nog meer versterkt. De drie jubilarissen kregen onder meer een gedenkbord aangeboden. Donderdag 1 december 1994 - Pagina indaag sluiten wij de 2e jaargang van onze dichtregel-wedstrijd af met het i van een 7 kwatrijnen tellend gedicht: Met verzen is hij indertijd begonnen ij vond haar lichaam net "een lenig dier" i kersenbloesems hing hij voor de sier \tijd onder zijn manen en zijn zonnen". 'ie is de auteur van bovenstaand kwatrijn en hoe luidt de titel van het edicht waaruit deze: versregels afkomstig zijn? Inzendingen kunt u vóór bensdag 14 december sturen naar het secretariaat van het Literair Café jnray-regio, Rochusstraat 1,5801 RR VENRAY. et was een historische maand in de geschiedenis vairtlezè wedstrijd in het erkennen van dichtregels. Voor het eerst in twee jaar was er niemand, die de publiceerde dichtregels kon thuisbrengen, e stand blijft dus ongewijzigd en is als volgt Mevrouw L. Colsen 90 punten; 2. De heren A. Kroft en A. Leyssen beiden punten; 4. Mevrouw W. Nelissen-Wijnhoven, Mevrouw T. Peters-ten ave en Mevrouw T. Smits 40 punten; 7. Mevrouw G. de Beyer-Crenels 30 inten; 8. Mevrouw H. van Beek en C. Receveur-van de Horst 20 punten; Mevrouw R. van Dommelen, Mevrouw S. Lemmens en Mevrouw W. ink, ieder met 10 punten. ;edicht van de vorige maand droeg de titel Liever liever en was van de van Jan Hanlo, exponent van de groep vijftigers die zich "experimente- noemde. et is een humoristisch gedicht, dat weinig toelichting behoeft. De geliefde Édt meer van het dikke boek dan van de ik-figuur. Naderhand beseft hij, hij het nu zonder haar moet stellen, dat hij nog slechts over haar kan fan- ren. Liever had hij haar toch weer in levende lijve bij zich! ster vanavond - donderdag - tussen 18.00 en 19.00 uur naar Omroep énray waar Mevrouw Rennie van Windt onderstaand gedicht zal voordra- m Hanlo: LIEVER LIEVER leest een heel dik boek bent er door geboeid i liever daarmee dan met mij 't dat je je bemoeit Schrijf achteraf dit op schrijf wat op papier n liever dan de fantasie hd ik jou levend hier. donderdag 16 december is het zover! Dan zullen de prijswinnaars van éze poëzie-marathon gehuldigd worden tijdens de amateur-schrijfwedstrijd oor proza en poëzie om de Raadselige Roos. Plaats: De Volle Maan, lerseloseweg. Aanvang: 20.00 uur. i januari 1995 starten wij opnieuw! ttentie: Vrijdag 2 december, 20.00 uur, Boschveldcollege. Opening entoons tel ling "Fotografie en Poëzie"! laandag 19 december is Boudewijn Büch de gast van het Literair Café en lultureel Centrum de Beejenkurf. Deze avond begint om 20.00 uur in de chouwburg. Kaartjes zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Schouwburg. :lefoon: 04780-82468. M log dit: Gaarne nodigen wij u allen uit om donateur te worden van de lichting Literair Café Venray-regio. U kunt dit doen door minimaal f 25,- I ver te maken op Rabobank Meerlo, rek. no. 132 594 250 (girono bank: 10 958 4 648 t.v. bovengenoemde Stichting) 11 dcc.: 14.30 uur Het KJiekske, schouwburg Venray 13 dec.: 20.00 uur Jeans 4, muzikale show, schouwburg Venray 13 dec.: 20.00 uur Venrodsen aovend in In den Engel 14 dec.: 20.00 uur Flairck, schouwburg Venray 15 dcc.: 20.00 uur Oleanna, toneel, in de schouwburg Venray 17 dec.: 20.00 uur De Berinis's, schouwburg Venray 18 dec.: 12.00-17.00 uur Kerstmarkt (koopzondag), centrum Venray 18 dec.: 13.30 en 16.30 uur Bodywerk, schouwburg Venray 19 dec.: 20.00 uur Literair café, Boudewijn Bucb. schouwburg Venray Vanaf 20 dec.: 09.00-20.00 uur Kerststal met levende dieren, Grote Markt Venray 21 dec.: 20.00 uur Golden Earing, schouwburg Venray 25 dec.: 12.00 en 15.30 uur Kerst-Winter-Circus, schouwburg Venray 31 dec.: 22.00 uur Siivesterbai, Schouwburg Venray Expositie 75 jaar werken aan wonen Venray-Horst in het Freulekeshuus. Open woensdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. t/m 16 december expositie Fotografie en Poëzie i.s.m. bmateurfotografenvereniging Venray in de aula van het Boschveldcollege. SC Tim 26 december exposeert Jeanne Panhuyzen schilderijen en beelden in galerie De Lochting, Laagheidseweg 16. De liefhebbers van de blaasmu ziek kunnen op 10 december weer aan hun trekken komen. Op die avond staat er een blaaskapellenfes tival in de Smelehof in Ysselsteyn op het programma. Aan deze avond werken mee de Fröhlichen Rubensamler uit Leunen en de Ysselsteynse blaaskapel De Smelebloazers. Voor laatstgenoemde kapel is het het eerste officiële optreden na het carnavalsseizoen naaat er een diri gentenwisseling heeft plaats gevon den. Tegelijkertijd met de dirigen tenwisseling is ook het repertoire aangepast en vernieuwd. Naast de traditionele blaaskapellenmuziek bestaat hun repertoire vooral uit muziek a la James Last, Frank Sinatra, enz. Het repertoire dat zij brengen zouden we aan ook kunnen bestempelen van Broadway tot Rowwen Hèze. Muziek dus om te luisteren maar ook om te dansen, hetgeen deze avond dan ook kan. De wekelijkse repetities van de Smelebloazers staan onder leiding van Eddy Krenz, in muziekkringen geen onbekende. Behalve dat het repertoire grotendeels vernieuwd is, heeft de bezetting, bestaande uit zes tien personen, ook een verjonging ondergaan Naast De Smelebloazers treden deze avond ook op de Fröhlichen Rubensamler uit Leunen. Een kapel met een reputatie in de regio op het gebied van Tjechische en Boheemse blaasmuziek. Zij staan onder leiding van Leo Reintjes, ook uit Leunen. Beide kapellen zullen er ongetwij feld in slagen de stemming er in te krijgen. Voor liefhebbers van de blaasmuziek of zo maar liefhebbers van een gezellig avondje na het heer lijke avondje is een uitnodiging voor een avond als deze dan ook bijna overbodig. De avond begint om half negen. Vrijdagmiddag 2 december a.s. om 17.00 uur vindt de opening plaats van de nieuwe Art Shop (kunstwinkel) gelegen aan de Langeweg 30 te Venray. Ter gele genheid van deze opening zal speci aal het werk van de Venrayse edel smid Lianne Aarts onder de aandacht gebracht worden. De ruimte, waar voorheen hoofd zakelijk keramiek te vinden was, is veranderd in een kunstwinkel(tje), waar men nu ook kleinere kunstwer ken kan vinden zoals bronzen beeld jes van Wim Kömhoff, Kathinka Roovers, Tom Rooyendijk, Sias Fanoembi en Pieter Kortekaas, waarvan de laatste twee ook een openbaar kunstwerk in de gemeente Venray hebben staan. Verder zijn er schilderijen(tjes) van Phillip Stein, Bouwien Vocht, Tom Rooyendijk en Cindy de Graaf. Voorts is ook het keramiek nog volop vertegenwoor digd o.a. werk van pottery Rooy-Art (Kasteeltuinen te Arcen), pottery Ed en Ine Knops (Sevenum), Koos Swinkels (Venray), Lei Hannen en Mieke van Vroonhoven, maar ook werken van het Noord-Limburgs pottenbakkerskollektief kan men hier vinden. In de toekomst zullen er meer kleinere en betaalbare kunst werkjes van diverse kunstenaars, in de shop te vinden zijn. LIANNE AARTS Na haar Havo-diploma behaald te hebben, is Lianne de opleiding tot edelsmid gaan volgen in de 'zilver stad' van Nederland Schoonhoven. Na haar drie-jarige opleiding voor goudsmid (het maken van sieraden in zilver en goud), volgde ze één jaar later het zilversmids diploma (het maken van gebruiksvoorwer pen). Na haar stage te Nijmegen, stuaeerde ze in 1988 af en verkreeg hiermee haar meesterteken voor goud- en edelsmid. Vanaf die tijd heeft ze een winkel-atelier in Nijmegen. Lianne zal zich het komend jaar definitief in Venray vestigingen (woning-atelier) en kan men bij haar nieuwe creaties in opdracht laten vervaardigen. De galerie exposeert nu ter gelegenheid en ter kennisma king haar werk. GALERIE Momenteel is er in de galerie werk te zien, te koop èn te huur van kunstenaars die deel nemen aan de kunstuitleen Venray. Voor meer informatie en belangstelling hier omtrent kan met zich eveneens wen den tot de galerie. Ook voor eventu ele 'cadeau-abonnementen'. De galerie is geopend van donderdag tot en met zondag van 14.00 tot 18.00 uur; vrijdags koopavond tot 21.00 uur. Tel. 04780-13186. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Maandag 22 november hebben we een zeer geslaagde voorlichtings avond gehad over CARA en voedse lallergie. Met ongeveer 70 personen hebben we geboeid zitten luisteren naar het verhaal van dr. Hagen. Na deze avond hebben zich ook weer mensen gemeld die met ons aktief bezig willen zijn met zwemmen of yoga. Hebt u ook interesse, bel dan met M. Donders, tel. 04780-84066. Dizzy Jazzdance staat voor een nieuwe uitdaging! De leerlingen van de balletschool organiseren, onder leiding van Wilma Keyzers, op zon dag 18 december een kerstshow met als titel 'Around the world in a day'. Stel je eens voor: een reis om de wereld in een dag. De koffers zijn gepakt en je vertrekt vanuit het don kere Amsterdam naar de lichtstad Parijs. Daar breng je natuurlijk een bezoek aan Eurodisney. Je reist door naar Monaco waar net de Formule 1 race van start is gegaan. De reis gaat verder naar Afrika en Zuid-Amerika waar je kennis maakt met de ver schillende culturen van deze wereld delen. Tenslotte reisje naar Amerika waar een bezoek aan Broadway op het programma staat. In een prachtige kerstshow met veel fantasie, muziek en dans beeldt Dizzy Jazzdance deze reis om de wereld uit. Leerlingen van alle leef tijden treden op in verschillende dis ciplines zoals jazzballet, step-aero- bics en kleuterdans. Er zijn twee voorstellingen, een om 13.30 en een om 16.30 uur. De entreeprijzen zijn ƒ5,- voor kinderen t/m 12 jaar en ƒ7,50 voor volwassenen. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij de kassa van de schouwburg in Venray of telefonisch te bestellen<bij' Sandra Vervoort; teL 89324. Geld gestolen uit kleding kleedlokaal Een 23-jarige Venraynaar deed aangifte van diefstal van zijn porte monnee uit zijn kleding in het kleed lokaal van het sportpark in Oos trum. In die portemonnee zat een geldbedrag van ƒ100,-. düru&L dJwSc «Wofit djTu&c t da. S«<Je -QaJT cJmojto»*- W.lo VJlU) boSKOlc OOOA. Mu op Henseniusplein 9a 5801 BB Venray Tel.: 04780-88198 Fax: 04780-11959 Bloemen zijn op elke weg te vinden, maar ieder kan er nog geen krans van winden. Een keuze uit de nieuwe aanwin sten van de romans: Andrew, Joseph J.: De twaalf volgelingen. Twaalf leden van een rijke Amerikaanse familie hebben de recente veranderingen in Oost- Europa teweeg gebracht. Een van deze leden, een agente van de gehei me dienst, probeert achter de identi teit van het twaalfde lid te komen. Cole, Martina: Ladykiller. Een vrouwelijke inspekteur van politie gaat op zoek naar de moordenaar van de dochter van een van Londens beruchtste onderwereldfiguren. Covito, Carmen: Recept voor een tweede jeugd. Een beroeps schrijfster gaat steeds meer een eigen koers varen zowel op profes sioneel als op persoonlijk gebied. Finder, Joseph: Het orakel pro ject. Een voormalig CIA-agent gaat weer voor deze organisatie werken om te proberen een complot te verij delen om de wereldmacht te verove ren. Fraser, Chr. Marion: Storm over Rhanna. Tijdens de Tweede Wereldoorlog keert Shona terug naar Rhanna, waar de eilandbewo ners worden opgeschrikt door een neerstortende bommenwerper. Hendriks, Tineke: Blijf zitten waar je zit. Een meisje komt in 1944 oog in oog te staan met een joodse jongen die op de vlucht is voor de Duitsers; ze besluit hem te verbergen. Robards, Karen: Verboden ver langens. Een jonge vrouw blijft geloven inde onschuld van een man die wegenk moord veroordeeld is. Wood, flari: Kus van de dood. lërwijTde politie op zoek is naar de dader van een gruwelijke moord, is deze op zoek naar de helderziende vrouw die 'getuige' was van de moord. Let op: op maandag 5 december a.s. is de bibliotheek om 16.00 uur gesloten. Vrijdag 26 november vond in café Pigs aan het Henseniusplein een his torische en symbolische ontmoeting plaats: niemand minder dan Sint Nicolaas liep in het café de kerstman tegen het lijf. De Sint, in gezelschap van enkele Zwarte Pieten, wilde net beginnen aan een nachtelijke schoc- nenronde en hield e\'en halt voor een opkikkertje. Als Sinterklaas in Nederland is geeft hij de voorkeur aan een echte Hollandse jonge, een drankje dat hii in Spanie node mist Toevallig was de kerstman aanwezig in dezelfde lokaliteit. 'Santa'had die avond in het Venrays winkelcentrum z'n eerste inkoopronde gedaan en had trek in een pilsje. Aan de bar bij Pigs' ontspon zich naar verluid een geanimeerd gesprek. Sinterklaas en de kerstman hebben onder meer gesproken over de verdeling van cadeau-ontvangend Nederland en de verdere opmars van computerspelletjes. Ook de thema's 'wel of geen vrouwelijke hulp- Sinterklazen'en het lot van weggelopen rendieren kwamen aan de orde. Speculaasbrokken Afbak stokbrood i-i— i"-IHandig om in huis te hebben. In 10 minuten 1ItcitMMVOedirtfr. I Venray, Paterstraat 4. tel: 04780 - 87217 Vernielingen Een 60-jarige inwoner van Venray deed aangifte van het stuk steken van twee banden van zijn in de Engelenstraat geparkeerde personen auto. Het leksteken vond plaats donderdagavond omstreeks 20.00 uur. Een 40-jarige inwoner deed aangif te van vernielingen aan zijn in de Marimbastraat geparkeerde persone nauto. In het lakwerk waren diepe krassen aangebracht. Deze vernieling moet hebben plaatsgevonden in de nacht van donderdag op vrijdag. Leesprogramma 'Nooit niks te doen' Op dinsdag 22 en woensdag 23 november heeft de jeugdafdeling van de bibliotheek Venray het lees programma voor de jeugd met een feestmiddag afgesloten. Het lees programma had als thema 'Nooit niks te doen' Het doel van het orga niseren van een leesprogramma is: kinderen tot lezen stimuleren door er een beloning tegenover te stellen: kinderen die meegedaan hebben en een boekje hebben 'vol' gelezen, werden uitgenodigd voor deze 'Nooit niks te doen'-middag. Tevens ontvingen alle deelnemers een oor konde waaruit blijkt dat zij 'Nooit niks te doen' hebben. In plaats van het lezen van een boek kon er ook gekleurd worden. De prijswinnaars van de mooiste kleurplaten: Anne Stevens en René Linnenbank. Europees Boekenzoekspel Nederland levert in 1994 een bij drage aan de Europese samenwer king door in kombinatie met het leesprogramma deel te nemen aan het Europees Boekenzoekspel. Uit de deelnemers die de juiste oplos sing hadden gevonden zijn twee prijswinnaars getrokken: Karen Juffermans en Hanneke Wittgen. Verhalenwedstrijd In samenwerking met de regiona le omroepen in Nederland is er in het najaar een verhalenwedstrijd georganiseerd waarvan de plaatselij ke winnaars ook zijn uitgenodigd voor de 'Nooit niks te doen'-mid dag. De winnaars warep: Ruud Litjens, Laura Tonen, Suzan Tillemans, Sylvia Laurensse, Marleen Vergeldt en Judith Philipsen. Expositie handgemaakte poppen De gehele maand december is er in de bibliotheek een expositie te zien van handgemaakte poppen. Deze poppen zijn gemaakt door Margarete Zilder. Koffie met bijsmaak Een 33-jarige medewerkster van een tankstation kwam buiten haar diensttijd even bij haar werkgever een kopje koffie drinken. Toen zij de koffie genuttigd had kwam ze tot de ontdekking dat haar lederen jas ter waarde van fl. 800,- ontvreemd was. De diefstal vond maandagmiddag plaats. Bromfiets gestolen Maandag tussen 8.00 en 18.00 uur is uit de stalling van het NS sta tion te Oostrum een rode vespa bromfiets ontvreemd. Eigenaar was een 19-jarige inwoner van Leunen. ;4<ye*td<i ZONDAGSDIENST HUISART SEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, Th. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: za:W. van TIEL Stationsweg 15a, tel. 81465 zo: Th. LANKVELD Langstraat 106, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren, J. de Vocht en M. v.d. Acker: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde dat abij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHT DIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKEND DIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. RUYTEN, tel. 81383 WEEKENDDIENST DIEREN ARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer, W.G. Loonen, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak G. GELLING Vlasakker 1, Oostrum, tel. 10956 DIERENKLINIEK VENRAY Oude Öostrumseweg 26 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak J. van usche atspra WINDEN WEEKENDDIENST VERLOS KUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren H. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 04780-13727 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 WEEKDIENST VERLOSKUN DIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 13727 Bromfiets gestolen Een 17-jarige inwoonster van Merselo deed aangifte van diefstal van haar Puch damesbromfiets die zij onafgesloten had neergezet aan de Haag in Merselo. VOOR SINT NICOLAAS IS ER MAAR EEN LEVERANCIER EN DAT DEMONSTREERT HIJ HIER!!! A.s. zaterdag zal Zwarte Piet de hele dag meehelpen in onze winkel. Voor alle kinderen is er een leuke verrassing. As. maandag gehele dag open, dinsdag gehele dag gesloten echte bakker Echt...Je Proeft 't!

Peel en Maas | 1994 | | pagina 3