OPRUIMING H. Kaanen koninklijk onderscheiden Paard voor de deur Venrayse auteur gedupeerd door zwendel-uitgeverij Hoogriebroekseweg afgesloten Zondag open huis bij Lokale Omroep Venray Uit de raadsvergadering van Meerlo-Wanssum 'T VENROJS LARVE GETAEKEND Jubileum Wapenbroeders PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Die Fidelen Rosentaler St. Nicolaas wandeltocht in Merselo mode in schoenen speelt 3 dagen voor Sinterklaas en wel op vrijdag 25 november zaterdag 26 november zondag 27 november op alle schoenen ƒ405™ korting geldt niet op aanbiedingen en klein lederwaren (tassen etc.) W.A.O. VAN SOEST PEEL EN MAAS was er een para-manifestatie in de Witte Hoeve Nu bekende merken met grote korting bij "3 eel en maas Donderdag 24 november! 994 - Pagina 7 Joe Hendy voor 14 mille in het schip IDe Venrayse auteur Joe Hendy, ichrijver van het boek 'Ginger Ue', is één van de tientallen iuteurs die zich benadeeld voelen joor de Londense uitgevrij Jxcalibur. Hendy heeft voor het jitgeven van twee boeken in totaal 14.000 gulden betaald aan de uit- jeverij. In ruil daarvoor heeft hij Iechts een tiental boeken gezien. Samen met een vijftiental andere J Nederlandse schrijvers heeft gendy een advocaat in de arm genomen om nog iets van z'n geld érug te krygen. De Venraynaar publiceerde deze zomer zijn eerste boek, de thriller 'Ginger Ale'. Via uitgeverij Excalibur, een in London gevestigd bedrijf. De Engelse uitgever werkt volgens het principe vapartnership publishing de auteur draagt zelf bij aan de drukkosten, terwijl de uitge ver de distributie en de promotie van het boek verzorgt. Voor Hendy een succes, na een tiental afwijzigmgen van dit en eerdere manuscripten door Nederlandse uitgeverijen. De Venraynaar telde in termijnen 7000 gulden neer. Joe Hendy vermoedde toen niet dat er iets scheef zat met 'Excalibur'. "Nee, absoluut niet", zegt hij. "Het contract zag er keurig uit, alles leek in orde". De eerste tegenvaller kwam toen het boek arri veerde. Omslag, papier en zetwerk deden wat goedkoop aan. Argwaan kreeg de schrijver pas toen bleek dat er slechts weinig boeken gedrukt waren. "Concreet kreeg ik alleen een paar boeken voor eigen gebruik en waren er recensie-exemplaren gestuurd naar de kranten die ik had Een gedeeldte van de loogriebroekseweg, de voor- ïaamste verbindingsweg tussen .eunen en Oirlo, wordt met ngang van vandaag, 24 novem- >er, afgesloten voor alle verkeer. Iet gaat om het weggedeelte aan weerszijden van de A73, tussen de ystraten Koepas/Sinnesstraat ten resten en de Blaktweg ten oosten ran de in aanleg zijnde autosnel weg. Verkeer van Oirlo naar Te dronken om te blazen In de nacht van zaterdag op zon dag werd langs de Oostsingel een lersonenauto in de struiken aange- roffen. De politie stelde vast dat die >estuurder, een 26-jarige inwoner, werkelijk te diep in het glaasje had ''ekeken. Verschillende pogingen m in het bekende pijpje te blazen aren vergeefs. De man werd naar et politieburo overgebracht waar em de bloedproef werd afgeno- en. Hij kan later, met achterlating an de auto, met de aanzegging dat roces verbaal terzake het rijden der invloed is opgemaakt, naar uis. opgegeven". Het bleek dat de uitge ver ook niet van zins was om veel meer dan enkele tientallen boeken te laten drukken. Uit het contract blijkt dat er pas gedrukt wordt nadat de boeken door de boekhandel besteld en betaald zijn. "Boekhandelaren moeten in Londen bestellen en van tevoren betalen. Daar trapt natuur lijk niemand in. Plus de portokosten nog. Dan wordt zo'n boek wel duur", zegt Hendy. Excalibur loopt dus geen risico en de verkoop blijft mondjesmaat. 'Ginger Ale' is dan ook alleen te koop via de beide boekhandels in Venray en dan nog omdat ze uit de voorraad van de schrijver zelf komen. Joe Hendy en de andere gedupeer de schrijvers vinden dan ook dat de diensten van Excalibur in geen ver houding staan tot de geleverde pro- dukten en diensten. Met andere woorden dat er gewoon sprake is van oplichting. "We vermoeden dat er in totaal wel zo'n 200 mensen op deze manier geld zijn kwijtgeraakt. Tel maar uit: 200 maal 5000 gulden is een miljoen per jaar. En de uitge ver is ook actief in andere Europse landen". De Venrayse schrijver heeft zelf z'n twijfels over het succes van de actie. In elk geval rekent hij op een moeilijke en langdurige kwestie, die bovendien erg kostbaar zal worden. Extra sneu voor de Venraynaar is dat hij ook voor een tweede uitgave al een contract met Excalibur had gesloten. Van dit boek' getiteld 'Cocktailprikker' heeft Hendy een exemplaar thuis gekregen dat een misdruk bleek te zijn. De lust om te schrijven is hem in elk geval voorlo pig vergaan. Leunen en vice versa wordt via Castenray omgeleid. De afsluiting gaat zeker tot 1 april duren. De Hulstweg, die net ten zuiden van de kruising met de Deurneseweg de A73 kruist, gaat deze week weer voor het verkeer open. Daarmee ontstaat een alterna tieve route voor het verkeer tussen Leunen en Oirlo dat via de Beemdweg-Hulstweg en Blakter- weg beide dorpen kan bereiken. De reinigingsrechten werden ver hoogd van 196,- naar 204,- voor alleenstaadnen en van 294,- naar 306,- voor meerpersoonshuishou- dens. Een krediet van 4360,- werd beschikbaar gesteld voor het plaat sen van drie lichtmasten in Tienray. Onroerend-zaak-belasting De onroerend-zaak-belasting wred verhoogd. Het tarief van de verbruikersheffing gaat van 2,58 naar 2.66 per ƒ3000,-. De eigena- renheffing gaat van ƒ3,23 naar 3,32. De meeropbrengst werd geraamd op ƒ30.150,-. De viermansfraktie van GP '94 stemde tegen de verhoging. Het beschikbaar stellen van een krediet vairj 1.8T2.000,- ten behoe ven van herstelwerkzaamheden door waterschade en achterstallig onder houd aan wegen ontlokte de GP '94 fraktiewoordvoerder Henk Janssen een reaktie, door die fraktie gestelde vragen over openbare aanbesteding waren nog onbeantwoord. Vanuit de PK fraktie werd gevraagd waarom de nota aanbestedingen de raad nooit heeft bereikt voor goedkeu ring. De nota bleek wel in de kommis sie openbare werken aan de orden te zijn geweest, maar de voor- en nade len van een openbare aanbesteding moeten nog goed overwogen wor den. Waarom het herstel niet in een openbare aanbesteding is geweest, wist wethouder Rutten wel te vertel len. De offerte is nl. geschat. Het herstel en onderhoud is in overleg met de huisaannemer gebeurd. De offerte is getoetst door de Provincie en de dienst gemeentewerken. Voordelen hiervan zijn volgens wet houder Rutten: geen personeelskos ten; snelle aanpak van het werk, De Lokale Omroep Venray is onderdak. De laatste maanden is hard gewerkt om hun nieuwe onderkomen gestalte te geven. Twee voormalige leslokalen van het Intervencollege zijn omge bouwd tot een studio met alle faci liteiten, die de omroep nodig heeft om zich in de ether en op de kabel te presenteren. Bovendien heeft de omroep eind vorige week een overeenkomst bereikt met de lokale uitgevers over adverteren op de lokale omroep. TWEE LOKATIES De lokale omroep heeft de afgelo pen jaren vanaf verschillende Ioka- ties uitgezonden. In Venray had men op het terrein van het Vincent van Gogh Instituut een studio in gébruik van de Venrayse Omroep Stichting. Deze stichting verzorgt radiopro gramma's bij diverse instellingen. De andere lokatie lag aan de Lorbaan in Veulen. De grote wens om tot een studio in het centrum van De Venrayse afdeling van de Bond van Wapenbroeders bestaat tien jaar. Dat feit wordt gevierd met een receptie op dinsdag 29 november. De Venrayse Bond van Wapenbroeders heeft in de afge lopen tien jaar bekendheid gekre gen vanwege de acties ten behoe ve van Britse oudstrijders en hun weduwen. Ook organiseert de bond jaarlijks de herdenking op het Britse oorlogskerkhof in Venray. De Bond van Wapenbroeders Venray haalde in 1986 voor het eerst Britse oorlogsweduwen naar ons land om hier het graf van hun gesneuvelde echtgenoot te kunnen bezoeken. Daarna richtten de inspanningen zich op Britse oorlogsinvaliden. Een aan tal van hen krijgt elk jaar in Venray een vakantieweek aange boden. Het bestuur van de bond hoopt tijdens de receptie veel mensen te treffen die op een enige wijze hebben meegeholpen in het afge lopen decennium. De receptie wordt gehouden in party- en con grescentrum De Witte Hoeve, Gasstraat 5 in Venray en duurt van 19.00 tot 21.00 uur. Schouwburgnieuws A.s. zondag 27 nov. houden de blaaskapel 'Die Fidelen Rosentaler' en de Drumband van de kerkelijke fanfare St. Oda hun jaarlijkse zon dagochtendconcert in de schouw burg in Venray. Het zondagochtend concert begint om 11.30 en zal geopend worden door de drumband, vervolgens zal 'Die Fidelen Rosentaler' een aantal bekende en nieuwe nummers ten gehore bren gen. U bent van harte welkom om dit zondagochtendconcert bij te wonen. Venray te komen werd in juli van dit jaar vervuld toen er in het Intervencollege enkele lokalen beschikbaar kwamen. Met de inzet van de vrijwillige medewerkers en de steun van diver se Venrayse bedrijven heeft men deze lokalen omgebouwd tot een accommodatie waar de omroep zeer trots op is. BETROKKENHEID Diezelfde vrijwilligers wilden als beloning geen feestavond maar zij pleitten voor een open huis, of beter gezegd open studio, om zo de betrokkenheid bij de Venrayse bur gers te bevorderen. Iedereen is daar om zondag 27 november welkom in de studio aan de St. Antoniusstraat la, tussen 12.00 en 18.00 uur. Dan kan men getuige zijn hoe de pro gramma's van de Lokale Omroep gemaakt worden. Voor die program ma's verwijzen wij U naar het pro gramma-overzicht elders in dit blad. Een van de attracties zondagmiddag is in ieder geval de Limburgse zan ger Ben Verdellen. Hij komt naar de LOV om te praten over zijn nieuwe CD en om "live" enkele nummers te zingen. Dit optreden zal rond 12.30 uur zijn. De studio zal overigens officieel geopend worden op zaterdag 10 december. ACCOORD Bijna tegelijk met het gereedko men van de studio is de LOV tot een overeenkomst gekomen met de uit gevers van Peel en Maas en het Dagblad voor Noord-Limburg. Dit accoord, heeft betrekking op het mogen uitzenden van reclamebood schappen bij de LOV. Volgens de media-wet moet een lokale omroep met de uitgevers tot een overeen komst komen waarin staat dat een deel van de advertentie-inkomsten afgedragen moet worden aan de uit gevers. Die overeenkomst zal een dezer dagen getekend worden. De omroep heeft inmiddels bij het Commissariaat van de media een vergunning aangevraagd om recla me-boodschappen uit te mogen zen den. Zondag 27 nov. a.s. organiseren 'de Natuurvrienden' in Merselo voor de negentiende keer een Sint Nicolaas wandeltocht. De start is in zaal 'het Anker', Grootdorp 73 in Merselo, tel. 46217. Er zijn routes van 5, 10 en 20 km. De starttijden zijn: 20 km van 09.00-12.00; 10 km van 09.00-13.00 en 5 km van 09.00 tot 13.00. Zoals ieder jaar brengt St. Nicolaas ook een heleboel Pieten mee. Zij starten om 13.00 precies voor een wandeling van ongeveer 5 km door de mooie bosrijke omge ving van Merselo. Na afloop ont vangen alle deelnemers een speciale herinneringsmedaille of cijfertje en een verrassing van de Sint. Kinderen met ouders en iedereen zijn van harte welkom op deze wan deltocht. Het inschrijfburo sluit om 17.00. Inlichtingen: 'de Natuur vrienden', Endepoel 20, tel. 86035 of 46496. Noteert u alvast de data van de komende winterseries: de zondagen 15 januari, 12 maart en 30 april (Natuurwandeltocht). Hulstweg deze week weer open Schoolstraat 34, Venray Accoord tussen uitgevers en LOV In de maandagavond gehouden raadsvergadering werden de volgen de besluiten genomen. De watertoerismebelasting werd verhoogd van 70 ct naar 85 ct per persoon per etmaal. De toeristenbelasting werd ver hoogd van 70 ct. naar 85 ct. per overnachting waarbij het artikel vier werd uitgebreid met een vierde lid. eSDe daarin vervatte vrijstelling is bedoeld voor de in de gemeente ver blijvende asielzoekers die nog niet in het persoonsregister zijn inge schreven. Het havengeld werd verhoogd van 19 naar 20 ct. per ton. Bij verblijf twee weken na aankomst is voor elk tijdvak van twee weken eenzelfde bedrag verschuldigd. Uitzonderingssituaties zoals ijs gang, invriezing of een te hoge waterstand worden daarbij in acht genomen. De rioolrechten werden verhoogd tot een bedrag van 195,-. beëdigd makelaar en taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 Venray Telefoon 04780-86408 WEEKBLAD DAMESMODE VAN ALLURE Grotestraat 34 Venray H. Kaanen (62) uit Maashees is vorige week door burgemeester Dittner van Vierlingsbeek konink lijk onderscheiden. De heer Kaanen ontving de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau bij gelgenheid van z'n afscheid van Havens Diervoeders. Kaanen was veertig jaar bedrijfsleider by het Maasheese bedryf. Kaanen heeft sinds 1954 meege holpen aan de wederopbouw en de verdere modernisering van het bedrijf, dat na de oorlog compleet in puin lag. Onder zijn leiding groeide net familiebedrijf naar een onderne ming met circa honderd medewer kers en een omzet van meer dan honderd miljoen gulden. Z'n beleid viel op door z'n sociale bewogen heid en het begrip voor de medewer kers. Ook in het maatschappelijke leven uitte zich die bewogenheid. Kaanen was van 1995 tot 1962 betrokken bij het jaarlijkse ziekentriduüm en was tien jaar lid van het missie-comité van de parochie. Sinds 1990 zit de heer Kaanen in het bestuur van de St. Laurentiusparochie in Vierlingsbeek. Daarnaast is Kaanen al meer dan dertig jaar bestuurslid van voetbalvereniging Volharding. Voor deze activiteiten werd hij in 1989 door de KNVB onderscheiden met de gouden bondsspeld. Kaanen's grote liefde zijn natuur en landschap. Al sinds midden jaren vijftig is hij actief, met name als het gaat om de Molenbeek en het land schap daaromheen. Nestkasten plaatsen, het op eigen initiatief plan ten van bomen, verbeteren van de waterkwaliteit en vooral de water molen in Vierlingsbeek. Z'n bemoeienissen hebben wel geleid tot het opknappen van de sluis en de muren en het terugplaatsen van het waterrad, maar z'n wens, algehele wederopbouw van de in de oorlog verwoeste molen is nog niet verwe zenlijkt. Sinds 1983 houdt de heer Kaanen, L als lid van 'de Oude Schoenendoos' zich ook bezig met de historie van het eigen dorp. Wie in een loterij een prijs wint stelt er zelf prijs op die spoedig in huis te hebben. Dat is tenminste meestal zo. Of het echtpaar Peeters- Wiïlems aan de Venrayse Langstraat ook zo blij was met de snelle service van de loterij-organisatie valt te betwijfelen. De eerste prijs die ze zondag hadden gewonnen in de lote rij van de jubilerende oud- Schanseknuppel-prinsen was name lijk een paard. Nou ja, meer een pony. Maandagmiddag stond bij het echtpaar Peeters-Willems aan de Langstraat een delegatie van de Catsenrayse oud-prinsen op de stoep om de prijs af te leveren. Of er aan de Langstraat plaats is voor een niet al te grote pony is niet bekend. Misschien in de gang- Dat de eerste prijs van een Castenrayse loterij in Venray terecht komt is in dit geval niet zo vreemd. De heer Peelers is namelijk uit het Schanseknuppel-dorp afkomstig. Het echtpaar Peeters bracht zondag een bezoek aan de carnavalsmiddag in Castenray, waar het boerebruid- spaar 1995 bekend werd gemaakt. Het paar wordt dit jaar gevormd door bruidegom Mart Wismans, zoon van Wismans Kuëb en Kleven Nelleke en bruid Nel, dochter van Striebosse Pet en Hanneke Baltusse van de pastorie. De boerebruiloft wordt georganiseerd door de Castenrayse Aid Prinse Kompeneej, waarvan ook de boerebruidegom deel uit maakt. De Castenrayse APK bestaat dit jaar 2x11 jaar.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 7