cUe*t4te*i C óude foto. Van donker naar Licht.... Industriebond FNV buigt zich over toekomst Particulier oorlogsmuseu mpje houdt open dagen Toneelverenigin Maashees brengt blijspel Jubilerende Woningstichting Noord-Limburg heeft interessante historie PEEL EN MAAS Donderdag 24 november1994 - Pagi 1 Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit ofm, Patersstraat 29, tel. 82385 bgg 85855; kapelaan R. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Opgeven misintenties: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 H. Mis voor An en Teng Geurtjens en Nol Broers; Herman Nagelhout. 19.00 H. Mis voor Jan Essing, doch ter Tannie en Hub Weiten; ouders van Soest-Backus en zoon Jan; ouders van Dijck-Derkx; Mien Janssen-de Bruyn; Herman Verhaeg en echtgenote (koll); Marie Bol-de Nies (koll); Harrie van Hoof (koll); Piet Geurts (koll). Zondag: Eerste zondag van de advent 9.30 Latijnse Hoogmis vor Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay; Harrie Stevens (koll); Ben Schim van der Loeff, fam. en vrien den; Nora Laurensse-Janssen. 11.00: Gezinsmis; thema: Van don ker naar licht; voor Herman Zegers en Theodora Zegers-van der Schans; Peter Haegens (koll); Cor Janssen; Maria G. Smits, ouders, broers en zussen; zal. Leo Wekx en Louise Wekx-Weinrich; overl. fam. Thijssen-Kleine Staarman en fam. Staarman-Tagage; als jaard. voor Toon Sanders. Maandag: H. Oda, patrones van Venray 9.00 H. Mis om een goede voorbereiding op Kerstmis; om Gods rijkste zegen voor ons Venray. Dinsdag: 9.00 H. Mis voor Theo Vermeulen en overl. fam.; Jose Kremer-Vullinghs; bijz. intentie. Woensdag: H. Andreas9.00 H. Mis voor Cor van Geffen (koll). Donderdag: 9.00 H. Mis voor ouders van Osch-Hebben; Ben en Wies Schim van der Loeff, ouders en fam.; Jan Tillemans-Duijf. Vrijdag: Eerste vrijdag 9.00: de H. Communie wordt rondgebracht bij onze zieken en thuiszittenden. 9.00: H. Mis voor overl. ouders en overl. fam. en uit dankbaarheid. Dienbeurten en lektoren: za 19.00: Suzanne, Silvia, Daisy en Richelle, Lektor T. Verbeek; zo 11.00: Ties, Sanne, Judith en Joost, beurt lektor vervalt. Akolieten: zo 9.30: de heren Truijen en Vosbeek. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: J. Korff; Lektrice: H. Brouwer. Intenties: Huub v.d. Bekerom, overl. fam. v.d. Bekerom-Straatman; Mathias van Houdt. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: J. Korff, Lektrice: B. Kuiper. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Maandag: 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 11.00 Leesgroep in het stiltecentrum. 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 80202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: 14.00: 60-jarig huwelijk dhr. en mevr. H. Gooren; 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Antoon Jenniskens (buurt); Bets Leenders-Gommans (koll); Engelina Gooren-Matheij (koll) en Sjang Gooren; Hubertus Roosen (koll); Wim Lormans (koll); uit dankoaarheid bij 25-jarig huwelijk. Zondag: Eerste zondag van de Advent 8.30 Pater Thomas van Schaick (koll); 10.30 m.m.v. Zangers van St. Frans (Latijnse zang); uit dankbaarheid; fam. v. Dierendock; ouders Hoedemaekers- Nass; Piet Peeters. Maandag: 19.00 Elisa Palm en Jacob Palm; t.e.v. St. Anthonius uit dankbaarheid; Dinsdag: 19.00 Antoinette Elsevier en Eva Rojer; Woensdag: Mathilde Wascher en Constancia Snijders; Donderdag: 19.00 Harry Dechnar en overl. fam.; Jan Arts en overl. fam.; Gerret Martens; Vrydag: 19.00 voor alle zieken van onze parochie. Vredeskerk Zaterdag8.00 t.e.v. het Onbevlekt Hart van Maria. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00: Vooravondmis voor de le Zondag van de Advent; kinderwoorddienst; voor Bep Kateman-Gommans; tot bijzondere intentie (G); tot bijzon dere intentie (S); Mart Linskens (koll); Doortje van Waaijenburg- Thuijls (koll); Elisabeth Geurts en Zondag: le Zondag van de Advent; Gregoriaanse Hoogmis. Voor Toon Gooren (koll); tot bijzondere inten tie (S). Maandag: 8.00 Voor roepingen tot het priesterschap. Dinsdag: 19.00 voor overl. fam. Leijten-Meulendijks. Woensdag: Feest van de H. Andreas, apostel; 19.00 Teng en Marie Linders en overleden ouders Linders-Kappel. Donderdag: 19.00 H. Uur; voor Jac Backus; overl. fam. v. Zeeland-v.d. Weijer. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand; 18.30: H. Kruisweg. 19.00: Voor Bert en Door Kleuskens- Kusters; ouders Thielen-Hendriks en overl. fam.; Jan v.d. Laar (koll). Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Gest. jaard. overl. ouders Janssen- Tacken; gest. j'aard. Toon Kleuskens; gest. jaard. overl. ouders Janssen-Peeters; overl. ouders Graat-Verhaag; Harry Achten en overl. fam.; overl. ouders Sikes- Rutten; Giel Vennekens en echtge note en wederzijdse fam. (Koor Harmony). Zondag: 8.30 Uit dankbaarheid. 10.00: Peter Haans, overl. ouders Camps-Willems; jaard. Piet Direks; jaard. overl. ouders Janssen-Peeters; Giel Vennekens en echtg. en weder zijdse fam. (gem koor). Maandag: 9.00 Tot bijzondere intentie Dinsdag: 9.00 Hanneke van Arsen- v. Soest. Woensdag: 9.00 Voor de vrede in onze gezinnen (met rozenkransge bed). Donderdag: 9.00 Gest. jaard. Wilhelmina Jeuken en ouders. Vrijdag: 9.00 Eerste vrijdag van de maand; uit dankbaarheid en tot bij zondere intentie Misdienaarsbeurten: za 19.00: Tom Gielens, Arjan Kempen, Roel van Haeren, Tik op den Camp. zo 08.30: Ralph Kessels, Maurice van Mill; 10.00: Els Basten, Loes Kessels, Jacqueline Engels, Linda Wijnhoven. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (dameskoor); jrd. Sjang Steeghs, Gerrit Bastiaans, Piet Rongen, Maria Huberta Strijbos en zoon Martien, Chrit Jacobs (verjaardag); Wim Vogelzangs; overl. ouders Voermans-Strijbosch; Grad Rongen; Sjang Direks; Wim van Rhee (namens de kaartclub); Frans Maas; uit dankbaarheid (V); Teng Steeghs en Hendrika Versteegen. Zondag 10.00: Hoogmis (heren- koor); Frans Michels en overl. fam. Michels-v. Rhee; Antoon Cox (ver jaardag); Herman en Jan Hebing en overl. fam Hebing-v. Gaaien; Woensdag 09.00: H. Mis Frans Michels; Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart van Jesus; 09.00: H. Mis t.e.v. H. Hart en voor priester roepingen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00: jaard. Martinus Kuijpers; overl. ouders Brouwers- Huisman en zoon Toon; overl. ouders Strijbos-Duijkers; Nella Classens-Janssen en Geert Classens; Leen Emonts; overl. ouders v. Kuyck-Munsters; Marie en Sjang van Kuyck en overl. ouders v. Kuyck-Verrijdt. Woensdag: 9.00 O.L. Vrouw van Altijd Durende |Bijstand (zij die offerden). Misdienaars: za 19.00: Suzanne, Sjekky en Marian. Parochie Leunen Eerste zondag van de Advent Zaterdag: 19.00: In deze avondmis zingt het Jongerenkoor 'Enjoy Together' uit Ysselsteyn. Lsm. voor Eduard en Stans Dietz; Wim Bouten; weekd. voor Johan Meijers (1); gest. jaard. Gertruda van Opbergen Zondag: 10.00 Hgm. voor Aloys Lucassen, overl. fam. Claessens-Gussen; weekd. voor Dien v.d. Berg-Vermeulen; 11.15: lsm. voor Pierre Philipsenen Anna Philipsen-Lenssen. Maandag: 19.00 Lsm. voor Piet Janssen en echtg.; en overl. fam. Janssen-Martens; gest. jaard. voor Peter Loonen en Johanna Willemsen; Dinsdag: 19.00 Lsm. voor overl. fam. Koenen-Janssen; Woensdag: H. Andreas, apos tel 19.00: jrd. voor Henri Martens en overl. ouders Martens-Smedts; Donderdag: 19.00 Lsm. voor pries terroepingen; lsm. voor Teng Houben. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand; vanaf 08.45 ZIEKENKOM- MUNIE aan huis; 19.00: lsm. t.e.v. H. Hart (vw offerblok). Misdienaars: za 19.00: Roel Litjens en Tom Bos; zo 10.00: Hgm. Marleen Sonnenberg en Susanne Jenniskens; 11.15: Rene Timmermans en Henk de Klein; ma t/m vrij 19.00: Inge Smits en Sanneke van den Oetelaar. Lektoren: za 19.00: Mevr. Gonny Weijs; zo 11.15: Mevr. Annie Reintjes Rektoraat Heide Zondag: Eerste zondag van de Advent 9.30 Hoogmis GGJT voor Bert Maas, Johannus Hendrikus Ger v. Kempen-Friesen, Truus en Piet v. Kempen, Piet Rongen (koll), Piet Ewals (koll), Maria Heesen-v. Soest v.w. de buurt. Misdienaars: Gijs en Wilmar. Donderdag 9.00 H. Mis voor overl. ouders Willems-Janssen en overl. kinderen; Helm v. Rens. Rektoraat Veulen Eerste zondag van de Advent. Zaterdag: 19.00 Hgm. voor Jacobus Ewals en Maria Ewals-Holtackers, Ber en Wim v. Ooi en overl. fam.; Zondag: 10.30 Hgm. voor Wilhelmina Geurts-Ambrosius /namens fam.); Gerarg Geelen (namens kerkbestuur); uit dankbaar heid (fam. v. M.); Maandag: 8.30 H. Mis voor de overledenen; Dinsdag: 19.00 Cecileafeest, H. Mis voor de parochie; Woensdag: 8.30 H. Mis voor de overledenen; Donderdag: 8.30 H. Mis voor de Vrijdag: 8.30 Eerste vrijdag van de maand; H. Mis t.e.v. H. Hart t.b.i.; Akolieten: za: Ruud Bexkens en Gert Jan Holtermans;Misdienaars: zo: Yvonne Emonts en Nico Knapen. Parochie Ysselsteyn Zaterdag:19.00 (Kinderwoorddienst!); Mndd. M. Derikx-Hendriks; G. Peeters (fanfa re); Zondag: Eerste zondag van de Advent;9.30 (Gelezen dienst): Frans Jansen; 11.15: overl. fam. Bastiaansen-Verhulst; Maandag: 19.00 overl. parochia nen; Woensdag: 17.00: T.i.v.d. Ouderenvereniging (KBO); 19.00 GEEN DIENST! Vrijdag: 19.00 jrd. A. Marcellis- Deckers; Misdienaarsbeurten: za 19.00: H. v.d. Hoff en J. Slangen; zo. 9.30: M. Peeters en D. Scheepens; 11.15: M en N Pouwels; Ma 19.00:1. Poels en M. Verheijen; Woe 17.00 en Vrij 19.00: W. Claessens en W. Verheijen. Spreuk van de week: 'Je moet altijd erg oppassen voor mensen die er volstrekt van overtuigd zijn, dat zij gelijk hebben!' (L. van der Post). Doopschema: Op de zondagen 4 en 18 dec. kan in onze kerk het Heilig Doopsel worden toegediend. Eventueel ook op andere dagen bui ten de niet-genoemde zondagen! KinderwoorddienstlZaterdag 26 nov. is de laatste zaterdag van de maand en dus is er 's avonds een Kinderwoorddienst! Ouders, geet uw kinderen de kans en stumileer hen om aan deze Dienst deel te Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 overl. fam. Arts- v.d. Zanden; misd.: Patricia Arts en Ingrid Willems. Zondag: 10.00 Hoogmis Marijke en Joanna van Rijswijck, jgt.; misd.: Sanne Derkx en Ellen van Dijck; 15.00: doop Tom Michels. Dinsdag: 8.30 Anthonius Poels, echtg. en zoon Henricus, jgt Hen de Rijk; Woensdag: 19.00: overl. ouders v. Lieshout-Kuypers; Martinus Poels en Petron. Wismans, jgt.; Grad Bongers, Tien de Rijk; Vrijdag: 13.30: Huwelijksmis Wiljan Raaymakers en Monique Stiphout. Kerk poetsen: mevr. Nel Hendrix en Mevr. Bouten. Eerste zondag van de Advent: Wie geeft ons nog hoop? Kunnen wij nog kijken met de ogen van een kind? Vanaf vandaag gaan wij weer op weg. voor de zoveelste keer; op weg met de mensen van oudsher; op weg met verhalen over God, 'op weg met God. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 uit dankbaarheid; fa. Arts-Lucassen; Zondag: 10.00 jgt. Mevr. Weerts- Nelissen, ouders v. Vegchel-Peters en kinderen; Maandag: 19.00 M. Jansen; Donderdag: 19.00 voor vrede; Misdienaars: za: Anke en Anita; zo: Roel en Grard; Lezers: za: Josien Claessens; Zon: Jan Classens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor fam. Tacken, uit dankbaarheid t.e.v. de H. Jozef en H. Clara; fam. Rouwens en ouders Heinemans; Zondag: In Holthees geen H. Mis.; 10.00: hoogmis voor Herman v.d. Berg en fam. Logtens; Arnoldus Reijnders; Ria v.d. Oord-Berge; overl. fam. Cleemans; uit dankbaar heid; fam. Jacobs-Jenniskens. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor alle stichtingen en funda ties. Deze week is deze plaats gere veerd voor de meisjes van Oi Castenray, en andere kerkdorpen di ±1938 een naaicursus volgden bij zusters van de Goddel Voorzienigheid in Oirlo. Aan c opleiding konden meisjes deelnei die zich wilden bekwamen in de na vakken, o.a. het verstellen van klet en het zelf vervaardigen van een ja e.d. Een diploma of getuigschrift w niet gegeven. Zeer waarschijnlijk deze groepsfoto genomen bij het bei digen van deze twee-jaarlijkse sus. Bovenste rij v.l.n.r.: Martha Rongen - Maria Nelisse Netje Smits - Maria Verstappen - Nelissen - Lies Michels - To Nelissen - Maria v.d. Berg. Tweede rij v.l.n.r.: Gerrits - Drieka v.d. Ven Michels - An Theeuws - M; Philipsen - An Philipsen - M; Janssen - Maria Achten - Maria: Ponti. Derde rij v.l.n.r.: Maria Classens - Dora Classens Osch - Maria v.d. Sterren Litjens - Nelly Wismans - Tr Wismans. Zittend v.l.n.r.: Truus Nelissen - Jo Gommans - Li Gommans - Mien Hezen en Leen Berg. Janv.dPutten Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag zal in het InterVen College, Leunseweg 2a te Venray, dhr. Ph. van Oostenbrugge uit Wanssum voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindeme- vendienst gehouden. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema 'Verantwoordelijkheden en belo ningen van het ouderschap 'in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen kollekte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 04709-87786. Diensten: D.V. zondag om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ds. D. Breure, Wilnis. Zondags tijdens de middagdienst is er kinderoppas. Na de middagdienst is er zondags school en koffiedrinken. Bybelonderwys/Catechisatie: Voor de kinderen van 6-12 jaar (basisschool) dinsdagmiddag om 16.15 uur. Voor de kinderen van 12 jaar maandagavond van 19.45 tot 20.35 uur. Iedereen mag komen! Bevrijdingsavond: Do. 24 nov. (vanavond) om 20.00 Bijbel- Kontaktavond met als thema: 5 jaar gekecht50 jaar bevrijd. Iedereen is welkom om deze avond bij te A.s. zondag is er een Advent- gezinsviering. Dit wordt een specia le viering. Daarvoor hebben we jul lie hulp nodig. Zoals jullie weten gaan we in de adventstijd ons voor bereiden op het kerstfeest. De mees te kinderen gaan samen met hun familie gezellige dingen doen en schrijven elkaar kerstkaarten met de allerbeste wensen. Er zijn kinderen die met kerstmis niet zoveel kerst wensen krijgen. Daarom willen we kullie vragen een hele mooie kerst kaart te maken en er een mooie wens op te schrijven. Deze kaart kunnen jullie zondag 27 nov. om 11.00 in de Grote Kerk, in de gezinsviering, afgeven. Wij zorgen wel dat de kaart op een goede plek terecht komt. Kom met velen, dan kunnen we veel kinderen blij maken. Werkgroep gezinsviering. Inbraak in woning Vermoedelijk met gebruikmaking van een valse sleutel is toegang ver kregen tot een flatwoning aan de Tedderstraat. Ontvreemd werd een- geldbedrag van 200,-, vijf CD's, een spelcomputer en drie spellen. De diefstal vond plaats maandag middag tussen 12.00 en 14.00. Aangifte werd gedaan door de 48- jarige bewoonster. Inbraak woning bejaarden In de nacht van vrijdag op zater dag was door forcering van een kun- stofraam, toegang verkregen tot een woning aan de Weipas in Leunen. Ontvreemd werden gouden oorbel len, gouden kettingen en enkele hor loges en geldbedrag van 150,=. De benadeelde was een 74-jarige inwo- Winkeldiefstal Zaterdagmorgen werd een 61-jari- ge inwoonster in een supermarkt in het Brukske betrapt toen zij een pakje vleeswaren en kaas ter waarde van 10,87 wilde meenemen, zon der die te hebben afgerekend. Zij kon, nadat proces verbaal was opge maakt, het politieburo verlaten. De industriebond FNV legt aan zijn kongres van april 1995 voor stellen voor die de kwaliteit van het vakbondswerk in de toekomst aan zienlijk zal moeten gaan verbeteren. De bond wil deze kwaliteitsslag slaan door, meer dan op dit moment, dichtbij leden, herkenbare belangen behartiging aan te bieden. Daarvoor is het nodig dat het vry willigersap- paraat van de bond (de kaderle den) versterkt wordt.Kaderleden zullen zich daartoe gaan specialise ren op een van de vijf werkterreinen van de bond en voor die specialisa tie een uitstekende opleiding krij gen. Ook de struktuur van de bond zal worden gewijzigd. Werd de bond tot op dit moment vooral regionaal bestuurd en georgani seerd, in de toekomst zal de nadruk liggen op het bedrijf en/of de bedrijfstak waarin leden werk zaam zijn. De bond verwacht daar door zijn kaderleden gerichter te kunnen ondersteunen en zijn her kenbaarheid voor werknemers te vergroten. De bond is verder van plan een vijftigtal over het land verspreide vakbondscentra in te richten. In die vakbondscentra kunnen leden van de bond terecht voor hun indivi duele belangenbehartiging. Kaderleden van de bond ontmoeten daar collega kaderleden op hetzelfde werkterrein, worden daar geschoold, vinden daar informatie en worden ondersteund bij hun werk binnen de bond. De kwaliteitsslag die de bond wil maken, dient uiteindelijk te leiden tot meer invloed van de Industriebond FNV. Invloed in de samenleving in haar totaliteit, maar in het bijzonder in de bedrijven waar leden van de bond hun brood verdienen. Om deze kwaliteitsslag te kunnen maken zijn grote investeringen nodig en dat vraagt een plan van aanpak met een lange looptijd. Over de inrichting van het plan zal het kongres in april 1995 besluiten. Als voorbereiding daarop worden overal in het land ledenvergaderingen fehouden. Op deze vergaderingen unnen de leden meepraten over al deze plannen. In dit verband houdt de afdeling Venray een ledenverga dering op maandag 28 nov. om 20.00 in wijkcentrum de Kiosk Met boormachine Steeds worden nieuwe technieken ontwikkeld door de daders van auto- inbraken of autodiefstallen. Nu ont dekte een 47-jarige inwoner, dat bij het NS-station in Oostrum, aan het portierslot van zijn auto was gerommeld'. Deskundigen stelden vast dat met een boormachine was getracht het slot open te krijgen. Dat was niet gelukt. Poging inbraak woning Tijdens afwezigheid van de bewo ners werd zaterdagmiddag of zater dagavond, een poging gedaan om in te breken in een woning aan de Merseloseweg. Hier bleef de schade beperkt tot de vernieling van de ach terdeur. Ook ontdekten de bewoners van een woning aan de Noordsingel dat getracht was om tijdens hun afwe zigheid in de woning te komen. Uit sporen viel op te maken dat de dader zelfs een koevoet had gebruikt. Inbraak in textielzaak Het afgelopen weekend was door vernieling van een ruit toegang ver kregen tot een in de Bleek gevestig de textielzaak. De dader was het kennelijk alleen te doen om geld en dat dacht hij te vinden in de kluis die in het kantoor staat. De dader kreeg de kluis niet open. Wel wer den enkele potjes waarin wat bank biljetten zaten meegenomen. De buit bedraagt enkele honderden gul dens. Zateraag 26 en zondag^7 novem ber houdt Expositie '40-'45 in Blitterswijck open dagen. In het kader van de herdenking van 50 jaar bevrijding van Blitterswijck en omgeving is de expositie beide dagen van 14.00 tot 17.00 uur geo pend. De entree is gratis en op ver zoek worden rondleidingen gege ven. Expositie '40-'45 is een particu liere tentoonstelling over de tweede wereldoorlog. In vitrines worden uniformen, uitrustingsstukken en documentatiemateriaal getoond en in enkele diorama's worden scenes uit de oorlog in beeld gebracht. De expositie heeft zowel de oorlog in z'n geheel als de regionale aspecten tot onderwerp. Expositie '40-'45 bevindt zich aan de Veerweg 14 in Blitterswijck. Portemonnee gestolen Afgelopen weekend werd uit de handtas van een zwemlerares uit het kantoor bij het zwembad aan de Stationsweg een portemonnee gestolen. Daarin zaten enkele per soonlijke bescheiden en een geldbe drag van ongeveer 60,00. Ruit ingeslagen Zaterdagmiddag werd tussen 18.50 en 20.00 de achterrruit van een personenauto van een 27-jarige inwoner van Well ingeslagen. De auto stond geparkeerd op de par keerplaats aan de Zuidsingel. Uit de auto werd echter niets ontvreemd. u ki V K P C Ca Toneelvereniging Maaslij brengt op 10 en 11 dec. a.s. het b u spel "Zo zijn onze manieren" op planken. De regie is dit jaar in hi j den van Jac Haegens uit LeunaQn Door een enthousiaste groep spel en speelsters is weer hard gerej teera om het sukses van de laat: ™ei jaren te evenaren. p De titel "Zo zijn onze maniere duidt op de manieren (on)gewoonten van de fami Stortkook, een asociaal gezin, wa in werk en manieren verafschuw worden. Een avondje stappen van vader des huizes vormt de inleidi tot een avond vol komische gebei Jq tenissen. Wanneer er ook nog el^ erfenis te verdelen valt is de cha helemaal kompleet. De uitvoeringen vinden plaats het gemeenschapshuis v I I Maashees en beginnen om 20.(1 De voorverkoop van de kaartet 6,50 per stuk, is op 4 dec. tuss 11.00 en 12.00 en op 7 dec. tuss 20.00 en 21.00 in 1 Gemeenschapshuis in Maashei Ook zijn kaarten te reserveren 1 Rene Franssen, tel. 04781-363(04 Tevens zijn de kaarten, indien va radig, bij de kassa verkrijgb: vanaf 19.00. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Tentoonstelling in 't Freulekeshuus Tot 29 januari a.s. is in het Geschied- en Oudheidkundig Museum 't Freulekeshuus de ten toonstelling '75 jaar Werken aan Wonen' te bezichtigen. Deze exposi tie wordt gehouden bij gelegenheid van het feit, dat dit jaar de Woningstichting Noord-Limburg - in 1919 begonnen als Woningsvereeniging St. Oda - 75 jaar bestaat. Hoewel de periode van 191 t/m 1974 nu niet direkt is te rangschikken onder de noemer 'oudheid', blijkt deze periode voor Venray toch wel zo belangrijk te zijn, dat er met alle recht en reden geschiedkundige waarde aan mag worden gegeven. Vooral in de beginjaren heeft het 'St. Oda' bepaald niet meegezeten, met name niet met de eerste 38 woningwetwoningen aan de Odastraat, Willemstraat, Maasheseweg en Broekweg. Er was veel verloop terwijl men bovendien te kampen had met behoorlijke huurachterstand. Daarbij leed de woningvereniging in het begin van de twintiger jaren een gevoelige strop door het plotselinge faillisse ment van de Hanzebank. Ook heeft het niet altijd geboterd tussen de woningvereniging en het gemeente bestuur, dat er een eigen gemeente lijk woningbedrijf voerde. Tlf»nt»11f»n iarf»n hppft Hf» nmninm/or. F ten' om het verkrijgen van 'alleei S recht' voor het bouwen van wonin; te wetwoningen. Eindelijk in 19( kwam de feitelijke overname van i 434 woningen van het gemeenteli woningbedrijf tot stand en kon 'S Oda' haar doelstelling het bouwe van woningen voor minder draaf krachtigen' voor de volle 100' waarmaken. Er werd volo gebouwd op de kerkdorpen en in nieuwe Venrayse woonwijken. In Wit-Desselke bijvoorbeeld we den 56 woningen gebouwd, die ruil 25 jaar huisvesting aan tal va gezinnen hebben kunnen bieden. I 1986 werd men er achter d bestuurstafel over eens dat dez woningen - evenals de zestig oude woningen rond de Odastraat en Wilhelminastraat - nil meer van deze tijd waren. Uiteraai ontlokte dit besluit felle proteste bij de bewoners. Maar de sloop gin toch door en op de plaats van de ve ouderde witte huizen verrees h( nieuwe Sint Joriskwartier, wa< ouderen plezierig beschut kunne wonen. Ook aan dit stukje geschiedenis va 75 jaar werken aan wonen in Venra is in 't Freulekeshuus aandacl besteed. De tentoonstelling is iedei zaterdag-, zondag- en woensdag middag van 14.00 tot 17.00 uur voi^.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 22