Aanpassingen aan apparatuur betaald parkeren Politie gaat vuurwerkovertreders beboeten NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Gemeenteraad vergadert woningwet - wet ruimtelijke ordening wet milieubeheer - wet milieubeheer Notariële loting t.b.v. verkoop 14 bouwkavels x Algemene ontheffing sluitingsuur Donderdag 24 november! 994 - Pagina 19 GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Fax: 04780-23222 Correspondentie-adres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Informatiebalie: maandag t.m. vrijdag 09.00-17.30 uur. Telefonisch 08.00-18.00 uur. In de oneven weken op vrij dag tot 13.00 uur. Vakbalies van Burgerzaken, Sociale zaken, Financiën en Gemeentewerken: maandag 09.00-17.30 uur; dinsdag t.m. vrijdag 09.00-13.00 uur. De afdeling Sociale Zaken heeft daarnaast een afspraken- spreekuur (tel. 23236 of 23237). Maandag 08.30- 17.30 uur, dinsdag t.m. don derdag 08.30-13.00 uur en 14.00-17.00 uur; vrijdag 08.30-13.00 uur (en in de even weken ook van 14.00- 16.30 uur) Spreekuur leden college b. en w. Burgemeester en wethuders hou den elke maandag van 10.00- 11.00 uur spreekuur. Bezoek is alleen mogelijk na telefonische afspraak, tel. 04780-23311 (alleen voormiddag). Raadsvergadering Elke laatste dinsdag van de maand, aanvang 19.00 uur. De gemeenteraad van Venray vergadert volgende week dinsdag 29 november 1994, om 19.00 uur in het gemeentehuis. Belangstellenden zijn van harte welkom. De agenda luidt als volgt: 1. Opening 2. Mededelingen 3. Ingekomen stukken 4. Aangaan van een convenant met de vereniging MOL inzake huis vesting Voortgezet Onderwijs alsmede het beschikbaar stellen van een raamkrediet ten behoeve van de aankoop van het terrein en de opstallen van SGM Jerusalem 5. Uitvoering kwijtscheldingsbe- leid 6. Aanpassing tarieven gemeente lijke sportaccommodaties met ingang van 1 januari 1995 7. Evaluatie werkprogramma voor de herziening van bestemmings plannen 1994, planning voor 1995 en beschikbaar stellen van een krediet Na evaluatie afgelopen jaar De invoering van het betaald parkeren in het centrum van Venray, nu ruim een jaar geleden, is in het algemeen zonder al te grote problemen verlopen. Wel is uit de binnengekomen klachten en vragen in het afgelopen jaar gebleken dat de apparatuur her en der enkele aanpassingen behoeft. Inmiddels zijn de werk zaamheden gestart en zullen naar verwachting in januari 1995 afge rond zijn. We hebben hieronder een aantal veelgehoorde klachten voor u op een rijtje gezet met de daarbij beho rende oplossing. Klacht 1.Er zijn erg lange wachttijden bij de betaalautomaat op het Gouden Leeuw-terrein en op het parkeerterrein Blekersveld. Oplossing In de afgelopen week is er op beide terreinen een betaalautomaat bijgeplaatst. Klacht 2.De verlichting bij de ticketautomaten is zo slecht. Oplossing In de tweede helft van december wordt er boven elke van de in het totaal 17 ticketautoma ten verlichting geplaatst. Deze ver lichting zorgt ervoor dat de auto maat op grote afstand herkenbaar is en dat het zicht bij de automaat wordt verbeterd. Klacht 3. Het parkeerterrein bij het gemeentehuis is te donker. Oplossing Op het parkeerter rein Raadhuisstraat worden eind november drie grote lichtmasten geplaatst. 8. Vaststelling nieuw Reglement van Orde van de gemeenteraad 9. Wijziging commissieverorde ning 10. Beschikbaar stellen van een kre diet ten behoeve van onderzoek kwaliteit dienstverlening gemeente Venray 11. Beschikbaar stellen van een kre diet van f 198.000,ten behoe ve van het vestigen van een Bedrijvenverzamelmgsgebouw (bvg) in Keizersveld 2. Invoerin 12. invoering Wet waardering onroe rende zaken per 1 januari 1995 13. Voorziening in vakatures com missie Openbare Werken en commissie CuMaSo 14. Bezwaarschrift tegen voorberei- dingsbesluit algehele herziening bestemmingsplan "Landweert" ten name van de heer C. Nellissen, Stationsweg 133 te Venray 15. Uitgifte grond in erfpacht aan Schietsportvereniging Remington Venray 16. Wijziging regeling medegebruik schoolgebouwen 17. Aankoop onroerende zaak in het bestemmingsplan Smakterheide van mevr. A. Heijmans-Platte 18. Overeenkomst tot grondruil en exploitatiebijdrage met de heer H. Rutten te Oirlo, ter verdere Klacht 4.De loopafstand naar de ticketautomaat aan het mid delste gedeelte van de Julianasingel is te groot. OplossingDe ticketautomaat aan de Deken Thielenstraat is ver plaatst naar het middelste gedeelte van de Julianasingel (tussen Wilhelminastraat en Poststraat). Er staan nu twee ticketautomaten aan dat gedeelte van de Julianasingel. In totaal staan er aan de Julianasingel 4 automaten. De Deken Thielenstraat zal dus geen ticketautomaat meer heb ben. U dient een ticket te kopen bij de ticketautomaat aan de Merseloseweg bij de bibliotheek. Het tarief van de Deken Thielenstraat zal dus ook geen f 2,per uur meer zijn, maar voor taan f 1,50 per uur (volgens tarief bibliotheek). Klacht 5.De loopafstand naar de ticketautomaat aan de Paterstraat is te groot. OplossingNaar verwachting zal de Paterstraat in 1995 gereconst rueerd worden. Omdat de ligging van de parkeerplaatsen in het ont werpplan gewijzigd zijn, willen wij wachten met aanpassingen tot na de reconstructie. Natuurlijk zij er niet alleen klach ten binnengekomen bij het parkeer- bureau van Ruijters Parking Beheer en de gemeente, maar ook vragen. De meest gestelde vragen hebben wij hieronder voor u beantwoord. uitvoering van het bestemmings plan Oirlo 19. Beschikbaar stellen van een kre diet voor de uitbreiding van het onderwijsleerpakket ten behoeve van de 10e groep bij openbare basisschool De Landweert 20. Voorbereidingsbesluit partiïle herziening bestemmingsplan "Buitengebied" ten behoeve van het vestigen van een hondenken nel in de stallen van Lollebeekweg 40 te Castenray ten name van de heer L. Philipsen 21. Voorbereidingsbesluit partiïle herziening bestemmingsplan "Buitengebied" ten behoeve van de bouw van een basisstation door PTT-Telecommunicatie aan Twistweg te Vredepeel 22. Voorbereidingsbesluit partiïle herziening bestemmingsplan Veulen ten behoeve van de bouw van 4 woningen aan De Vlies door bouwbedrijf Th. Teunissen b.v. 23. Afscheid van de heer J. Truijen als wethouder en raadslid van de gemeente Venray. Het afscheid van de heer Truijen zal naar ver wachting omstreeks 21.00 uur plaatsvinden. 24. Sluiting. BOUWVERGUNNING VERLEEND Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onder staande bouwplannen bouwvergun ning verleend. - het vergroten van de gymnastiekzaal aan de Langeweg 101 te Venray tnv Gemeente Venray, Raadhuisstraat 1; - het bouwen van een carport aan de Vicarieweg 72 te Leunen tnv AJ.M.Peeters, Vicarieweg 72; - het plaatsen van een kunststoftank aan de Metaalweg 3 te Venray tnv Zuiveringschap Limburg, Postbus 314 te Roermond; - het bouwen van een fietsenstalling aan het Keizersveld 20 te Venray tnv Tooling Teknika B.V., Keizersveld 20; - het bouwen van een garage aan het Zilverschoon 9 te Venray tnv J.PJ.Emmen, Alpenhof 2; - het uitbreiden van de woning aan de Zandbleek 18 te Venray tnv A.W.H.J.Heeren, Zandbleek 18; - het vergroten van hobbyruimte aan de Kattestaart 26 tc Venray tnv J.P.M.Creemers, Kattestaart 26; - het bouwen van een woning aan de Horsterweg 10a te Leunen tnv R.J.M.van Gorp, Vullingsstraat 4; - het wijzigen van de voorgevel aan de Kruisstraat 2a te Venray tnv V.O.F.'t Podium, p/a fam. Pelzer, Zandbleek 40; - het bouwen van een carport aan de Prins Bemhardstraat 16 te Venray tnv H.G.Kuijpèrs, Prins Bemhardstraat 16; Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtst reeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezon den of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. BOUWTOESTEMMING OP BOUWMELDINGEN Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onder staande bouwmeldingen bouwtoe- stemming afgegeven. het bouwen van een tuinhuisje aan de Vossestaart 15 te Venray tnv J.Bar, Vossestaart 15; het bouwen van een berging aan de Dagoberthof 31 te Venray tnv J.W.Fermont, Dagoberthof 31; het bouwen van een tuinhuisje aan de Heidseweg 38 te Heide tnv G.J.MJanssen, Heidseweg 38; het bouwen van een tuinhuisje aan de Kamperfoelie 24 te Venray tnv M.W.M.Pouwels, Kamperfoelie 24; het bouwen van een tuinhuisje aan de Buitenhof 24 te Oostrum tnv A.J.Hettinga, Touslaggery 11 te Joure; Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmingen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. BOUWVERGUNNING AANGEVRAAGD Burgemeester en wethouders zfin voornemens aan de volgende bouw- aanvragen medewerking te verlenen. het bouwen van een bijkeuken aan de Pinksterbloem 3 te Venray tnv M.A.J.Koonings, Pinksterbloem 3; het veranderen van een schuur tot schoonheidssalon aan de Zandakker 13 te Venray tnv A.J.B.W.van der Weiden, Zandakker 13; het bouwen van een carport aan het Zevenblad 19 te Venray tnv H.A.W.Baars, Gertrudisstraat 10; het bouwen van een carport aan het Zevenblad 17 te Venray tnv N.de Graaff, Ouverturestraat 25; het vervangen van puibekledingen en gevelvullingen aan de Molenklefweg 2 tnv J.W.M.Thijssen, Molenklefweg 2; het bouwen van een garage aan de Zwanebloem 34 te Venray tnv E.P.A.van Deursen, Zwanebloem 34; het vergroten van de garage aan de Zwanebloem 32 te Venray tnv H.F.Bethlehem, Zwanebloem 32; het vernieuwen van de woning aan de Laagheidseweg 21 te Venray tnv J.J.van Meeteren en J.H.T.Derix, Laagheidseweg 21; - het bouwen van een berging aan de Kerkweg 28 te Ysselsteyn tnv L.J .Spreeuwenberg, Kerkweg 28; - het bouwen van een woning aan het Zilverschoon 13 te Venray tnv W.J.M.Gerrits, Isabellahof 45; het bouwen van een woning aan het Zilverschoon 15 te Venray tnv J.AJ.Lenssen, Boterbloem 56; het bouwen van een tuinhuisje aan de Smakterveldweg 11 te Venray tnv J.E.M.Beterams, Polkastraat 15; De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 25 november 1994 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewerken. Vraag 1 Wat moet ik doen als ik mijn parkeerkaart van een slagboomterrein ben verloren AntwoordIn de meeste fevallen kunt u gewoon terecht bij et parkeerbureau van Ruijters Parking Beheer aan de Eindstraat 2a. U kunt daar een vervangende uitrijkaart kopen voor een dagtarief van f 9, Bij de nieuwe betaalauto maat op het Gouden Leeuw-terrein kunt u ook een nieuwe uit rijkaart kopen. Hiervoor dient u op de 'verloren kaart'-knop te drukken van de automaat. U krijgt dan tegen betaling van f 9,een nieuwe uit rijkaart. Vraag 2 Wat moet ik doen wanneer ik een ticket wil kopen en de automaat is kapot Antwoord Dan moet u bij de dichtstbijzijnde ticketautomaat een ticket kopen. Op de ticketautomaten wordt vermeld waar de dichtstbij zijnde ticketautomaat staat. Vraag 3 Kan ik met een vooraf betaalde parkeerticket ook elders parkeren antwoordMet de door u gekochte ticket kunt u tot het op de ticket vermelde tijdstip in het gehele centrum parkeren (buiten de slag- boomterreinen), mits het parkeerta rief gelijk of goedkoper is. Wanneer u dus een ticket hebt gekocht op een locatie met een tarief van f 2,per uur is, kunt u in het gehele centrum parkeren, behalve op de slagboom terreinen. Fraudebeveiliging Op de terreinen beveiligd met slagbomen was het tot voor kort mogelijk fraude te plegen. Geconstateerd is dat sommige auto mobilisten kaartjes bij de inrit pak ten en deze aan geparkeerde auto mobilisten gaven, zodat dezen zonder te betalen het terrein konden afrijden. Inmiddels zijn er voorzieningen getroffen die ervoor zorgen dat de "onrechtmatig verkregen kaartjes" ongeldig worden. Wanneer deze kaartjes nu in de betaalautomaat worden gedaan, wordt in de centrale computer geregistreerd dat het een onrechtmatige kaart is en kan men met deze kaart niet meer het terrein verlaten. Automobilisten die een onrecht matig kaartje hebben, kunnen een nieuw kaartje kopen bij het parkeer bureau aan de Eindstraat 2a, voor een dagtarief van f 9, Gedurende deze termijn kunnen even tuele bezwaren bij burgemeester en wet houders worden ingediend. PROCEDURESTART ARTIKEL 18a WRO T.B.V. BOUWMELDINGEN Burgemeester en wethouders zyn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zyn- de herziening bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwmel- ding: het bouwen van een tuinhuisje aan de Walstro 11 te Venray tnv A.G.G.Sanders, Walstro 11; De op de bouwmelding betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 25 november 1994 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bezwa ren bij burgemeester en wethouders worden ingediend. INGEKOMEN BOUWAANVRAGEN Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week by burgemees ter en wethouders van Venray ingeko men bouwaanvragen: het vergroten van de woning aan de Hoebertweg 23 te Venray tnv H.G.M.Hendrix, Hoebertweg 23; het bouwen van een berging/garage aan de Dr.Kortmannweg 50 te Venray tnv H.H.P.M.Jans-Beken, Dr. Kortmannweg 50; het bouwen van een (tijdelijk) kan toor aan De Hulst 6 te Venray tnv Bouwbedrijf Verhoeven Venray, Postbus 67; het wijzigen van de gevel van de garage aan de Marjolein 28 te Venray tnv M.L.L.M.Janssen, Marjolein 28; het plaatsen van een kachelpijp aan de Bolderik 2 te Venray tnv F.GJ.Bussers, Bolderik 2; Venray, 24 november 1994 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, chef onder afdeling bouwbeheer Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrich tingen is verplicht om krachtens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning wor den milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1. de fase van het opstellen van het ont werp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieu beheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofd stuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet milieu beheer hebben verleend aan: 1. J.A.P.M. Cremers, Roffert 1, 5811 AT Castenray voor een revisiever gunning op grond van artikel 8.4 voor een varkens- en schapenhoude rij annex akkerbouwbedrijf gelegen aan de Roffert 1 en 3 te Castenray. 2. J.P.M. van Dijck, Hansenberg 13, 5815 EJ Merselo voor een revisie vergunning op grond van artikel 8.4 voor een varkenshouderij en land- bouwproduktiebedrijf gelegen aan de Hansenberg 13 te Merselo. 3. Maatschap Tacken, Lollebeekweg 32, 5811 AL Castenray voor een revisievergunning op grond van arti kel 8.4 voor een varkenshouderij met akkerbouw gelegen aan de Lollebeekweg 32 en 39 te Castenray. De vergunningen worden onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aan vraag betrekking hebbende stukken lig gen ter inzage van 24 november tot 5 januari 1994 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen ook, na telefonische afspraak (04780-23439), op elke don derdag van 16.30 uur tot 19.30 uur wor den ingezien. Gedurende een periode van zes weken met ingang van de dag na de dag van de terinzagelegging beroepstermijn) kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in tweevoud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voor lopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopi ge voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieïn van bedrijven vrijgesteld van de vergunning plicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen alge mene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er A.M.v.B.- meldingen zijn binnengekomen van: 1. V.O.F. J. Theuws, Merseloseweg 64, 5801 CE Venray voor het van toepassing worden van het Besluit doe-het-zelfbedrijven milieubeheer op een reeds opgericht doe-het-zelf- bedrijf, gelegen aan de Merseloseweg 64 te Venray; 2. Leo Hendriks B.V., Hofstraat 6, 5801 RV Venray voor het van toe passing worden van het Besluit doe- het-zelfbedrijven milieubeheer op een reeds opgericht doe-het-zelfbe- drijf, gelegen aan de Hofstraat 6 te Venray; 3. C.A.H. Jacobs, Spurkt 5, 5804 AR Venray voor het van toepassing wor den van het Besluit opslag propaan milieubeheer op een reeds opgerich te inrichting waar propaan wordt bewaard, gelegen aan de Spurkt 5 te Venray; 4. V.O.F. houthandel van Ophoven, Maasheseweg 63, 5800 AB Venray voor het van toepassing worden van het Besluit houtbewerkende bedrij ven milieubeheer op een reeds opge richt houtbewerkend bedrijf, gele gen aan de Maasheseweg 63 te Venray; 5. M.H.A.M. Gommans, Leunseweg 57, 5809 AA Leunen voor het van toepassing worden van het Besluit doe-het-zelfbedrijven milieubeheer op een reeds opgericht doe-het-zelf- bedrijf, gelegen aan de Leunseweg 57 te Leunen; 6. COR PAINT, Paterslaan 7, 5801 AS Venray voor het van toepassing wor den van het Besluit doe-het-zelfbe drijven milieubeheer op een reeds opgericht doe-het-zelfbedrijf, gele gen aan de Paterslaan 7 te Venray; 7. Damka Trading B.V., Molenhofweg 5a, 5809 EZ Leunen voor het van toepassing worden van het Besluit opslag goederen milieubeheer op een reeds opgerichte inrichting voor de opslag van goederen, gelegen aan de Molenhofweg 5a te Leunen. De meldingen kunnen worden inge zien van 24 november tot 8 december 1994 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen gedurende deze weken ook, na telefonische afspraak (04780-23439), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Venray, 24 november 1994 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, chef onderafde ling milieubeheer Gezien het grote aantal belangstellenden wordt op maandag 19 december a.s. via notariële loting de VOLGORDE bepaald, op basis waarvan verkocht gaan worden: 6 bouwkavels, variërend in grootte van ca. 376 m2 tot ca. 464 m2, gelegen in bestemmingsplan MATTERHORNLAAN (grenzend aan plan Hardeweg). 8 bouwkavels, variërend in grootte van ca. 600 m2 tot ca. 660 m2, gelegen in bestemmingsplan ETNALAAN (grenzend aan plan Westeinde) De kavels zijn bestemd voor de bouw van 14 vrijstaande woningen in de vrije sector. Verkoopprijs ƒ190,- per m2, exclusief BTW k.k. DE bouwkavels zijn bedoeld voor eigen bebouwing en bewoning; mitsdien komen alleen individuele particulieren voor verkoop in aanmerking. Per persoon cq. per echtpaar/(samenwonende) partners kan slechts één kavel gekocht worden. Inschrijfformulieren en informatiepakketten zijn verkrijgbaar bij de vakbalie gemeentewerken, Raadhuisstraat 1 te Venray of telefonisch aan te vragen via telefoonnummer 04780-23372 of 23379, per 21 november a.s. gewijzigd in 04780-23544 of 23536. De vakbalie gemeentewerken is geopend op maandag van 9.00 tot 17.30 uur en op dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gegadigden kunnen zich enkel via genoemde inschrijfformulieren bij burgemeester en wethouders melden tot uiterlijk vrijdag 16 december a.s. vóór'12.00 uur. De loting zal plaatsvinden op maandag 19 december a.s. om 17.00 uur in de raad- en burgerzaal van het gemeentehuis. De burgemeester van Venray verleent hierbij -gelet op de artikelen 3 en 48 van de Algemene Politieverordening Venray- algemene ontheffing van het sluitingsuur voor horecabedrijven in de nacht van 31 de. 1994 op 1 jan. 1995. Deze ontheffing geldt niet voor horecabedrijven die worden geexploiteerd door een sportvereniging of -stichting. Aan deze ontheffing is het voorschrift verbonden dat eventuele aanwijzingen van de politie met betrekking tot de openbare orde en veiligheid stipt moeten worden opgevolgd. dm Wie voor oudjaarsdag 10.00 uur en na nieuwjaarsdag 02.00 uur nog vuurwerk afsteekt in Venray kan rekenen op een stevige boete. De bedragen variëren tussen de 50 en 250 gulden. Jeugdigen kunnen bovendien worden doorverwezen naar het HALT-bureau. Dat heeft de politie van het dis trict Venray van de Regiopolitie laten weten. De hoogte van de boete is afhankelijk van de leeftijd van de overtreder en van de overtreding. Het in bezit hebben van verboden vuurwerk, zoals strijkers, kost een persoon van 16 jaar of ouder 250 gulden. Een jongere tussen 12 en 15 jaar moet 75 gulden boete betalen. Vuurwerk afsteken buiten de toege stane tijden komt op respectievelijk 100 en 50 gulden te staan. Wie vuur werk heeft op een plaats waar publiek komt, moet op eenzelfde boete rekenen. Ook de verkoop van vuurwerk is aan regels gebonden. Het vuurwerk mag allen op oudjaarsdag en twee dagen ervoor verkocht worden bij erkende verkoopadressen. Aan jon geren onder de zestien mag niets worden verkocht De politie van het district Venray adviseert het publiek verder om alleen buiten vuurwerk af te steken en daarbij voldoende afstand te hou den (zes meter) en niet te experi menteren of vuurwerk opnieuw aan te steken. Ook bundelen en het uit de hand afsteken is uit den boze. Vernielingen Namens de Stichting Katholiek Onderwijs werd aangifte gedaan van vernieling van het slot van de bui tenberging bij de Dr. Poelsschool aan de Langeweg. De dader is wel in de berging geweest, maar zover kon worden nagegaan, werd er niets ontvreemd. De schade van de ver nieling bedraagt 210,- Namens de gemeente werd aan gifte gedaan van vernieling van een ruit van de Openbare Bibliotheek. Met een steen was een ruit aan de zijde van de Merseloseweg kapot gegooid. De schade bedraagt 200,- Namens de Provinciale Waterstaat werd aangifte gedaan van vernieling van een verkeerslicht aan de Ripseweg bij de ingang van de luchtmachtbasis. Met zwarte verf waren vredestekens aangebracht. Vermoedelijk ziin dit dezelfde daders geweest die het afgelopen weekend vernielingen aan het hek werk van die basis hebben aange bracht en een gebouwtje met zwarte verf hebben oesmeurd. Ook hier werden vredestekens aangebracht. Bewakingspersoneel en later ook de politie en de marechaussee heb ben nog een zoekaktie gehouden.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 19