De Intratuin Kerstmarkt voor ieder wat wils Feestelijk heropening Wijkcentrum 't Stekske DE KOFFIE WORDT DUUR BETAALD e*t> fyen&Uyitty&vUeu Vereniging voor lleenstaanden Venray e.o. CDA /rouwenberaad Katholiek Vrouwen Gilde Venray Katholieke Vrouwen Vereniging Wenskaarten maken Ouderenbond KBO Astma Fonds Venray Voliere Vereniging Dé Vogelvriend Vogelshow Rincón Espanol PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS H.S.V. De Roerdomp Duivensport Ruitersport St. Jan Merselo PEEL EN MAAS When a man loves a woman Sukses First Choice Meer bewegen voor hart- en vaatpatiënten PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS "Kleine koffieboeren kunnen, eindelijk eens geld opzij leggen." inds vijf jaar is er een vereniging r, bestemd is voor alleenstaanden 'naf 25 jaar. Doel van de vereni- ig is om twee keer in de week, jdagavond van 20.00 tot 23.30 ur en zondagmiddag van 14.00 tot 1.00 uur gezellig samen te zijn. |Mj organiseren verschillende akti- jveiten zoals dansavonden, fiets- en ndeltochten enz. Ons vereni- gsgebouw is 't Trumke, ^tsingel 39a te Venray. eenstaande die interesse hebben nen tijdens de verenigingsavond ir.t ons kennismaken. Voor telefo- che informatie kunt u bellen van andag t/m donderdag tussen (2.00 en 21.00 uur, tel. 82250. U t van harte welkom. bergrede is geen utopie van een omer, maar het model voor een enselijke wereld. /anuit deze achterliggende gedach- c hopen wij een zinvolle discussie - gang te brengen en ons te bezin- n over de C van het CDA. Dit loen wij aan de hand van enkele Tagen en stellingen. Mevr. Koopman-Goumans, burge meester van Ambt-Montfort zal deze avond hier ook een inleiding over verzorgen. U wordt van harte pitgenodigd hierbij aanwezig te zijn op 14 november in café Van Dijk, Mgr. Hanssenstraat 29, Oostrum, el. 04780-81387, aanvang 20.00 r tot ongeveer 22.30 uur. ij hopen op een grote opkomst en n boeiende avond. De eden van de wandel- en natuur- clu gaan op 14 nov. naar de Schykse bossen om daar o.l.v. de twe gidsen een wandeling te mabn. Vertrek om 13.30 uur op het Kenedyplein. Afmelden: graag tij- dig>ij de kontaktpersonen. Koie-ochtend: De volgende koffie- oclend is op 16 nov. in De Zwaan aarde Markt vanaf 10.30 uur. Exursie naar het AC-restaurant en holl: u kunt zich opgeven bij mevr. W.Smeets, De Aldenweg 12, met belling van ƒ10,-. Wie het eerst koit, het eerst maalt. insdagl5 nov. is er een leden- ond. Deze avond zal worden ver- urgd door Veronique Arts, werk- aam bij PTT Telecom. Veronique al uitleg-informatie geven over iscentrales, draadloos telefone- l?n, Koninklijke PTT Nederland, erz. Dze avond zal beslist een leerzame avmd zijn. Wij verwachten een gnte opkomst. Op /oensdag 16, 23 en 30 novem- bercan iedere belangstellende van 10.0 tot 12.00 uur deelnemen aan een instructiebijeenkomst op het adrs Marktstraat 8. Een van de meewerkenden van Seniorservice zal J op weg helpen om met behulp vareenvoudige borduurtechnieken moie wenskaarten te maken. U bnt vrij om een of meerdere bij- eenomsten mee te maken. De bij- dr^e in de organisatiekosten is ƒ2,0 per keer. Materiaalkosten (zols kaarten en garen) zijn voor eign rekening. Opalle woensdagen is startmateri- aahanwezig voor hen die voor het eeit komen. Veler alle vrijheid om zelf materi aalnee te brengen. Aamelding vooraf niet direct nodzakelijk maar wordt wel op prs gesteld. Vor aanmelding of meer informatie tel04780-82839 (dhr. Ter Beek). De busreis naar Kevelaer, die onlangs werd georganiseerd is een groot sukses geworden. De bedoe ling is in het voorjaar weer een bus reis te organiseren, waarbij gedacht wordt aan een bezoek aan de Kapel in 't Zand in Roermond. Ook de dansmiddag in In den Engel was zeer geslaagd en zal herhaald worden, zoals u hieronder kunt lezen. Zoals men misschien gelezen heeft waren er wat klachten over de kwa liteit van de maaltijden, die via het RISC bij mensen worden thuisbe zorgd. Het RISC wil dit goed onder zoeken door bij de mensen thuis te gaan praten over deze maaltijden. Om ervoor te zorgen, dat de resulta ten v an dit onderzoek objektief zijn, zou het RISC het op prijs stellen indien ook mensen, die niets met het RISC te maken hebben, meegaan op dit huisbezoek. Daarom worden vrijwilligers gevraagd om mee te §aan. U kunt zich aanmelden bij De lemphaan en vragen naar mevr. Van den Berg. Agenda aktiviteiten: 16 nov.: In Zaal Tielen aan het Kennedyplein en niet in De Bonte Koe, zoals in De Schakel is ver meld) Voordrachten in het Venrays en oude Venrayse liedjes. Aanvang 14.00 uur en de entree is vrij. 22 nov.: Kienen door Het Schuttersveld, aanvang 14.00 uur. 24 nov.: Dansen in In den Engel. Om 13.30 uur kunt u danslessen krijgen en om 14.00 uur begint het dansen. De entree is 3 gulden en ook niet-leden van de KBO zijn welkom. 6 en 20 dec.: Kienen in Het Schuttersveld, aanvang 14.00 uur. 15 dec.: Adventsviering in In den Engel, aanvang 14.00 uur. 22 dec.: Dansen in In den Engel. Voor inlichtingen over het lidmaat schap van de KBO en over de akti viteiten kunt u bellen met een van de volgende personen: mevr. I. Claessens, Handelstraat 55, tel. 85123, mevr. P. Loonen, Reekgraafstraat 12, tel. 87943, mevr. P. v.d. Kerkhof, Helfrichstraat 80, tel, 83122, mevr. I. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of dhr. J. Lipman, Isabellahof 17, tel. 84897. Sinds twee jaar bestaat er in Venray een afdeling van het Astma Fonds. Deze afdeling is aktief met onder meer zwemmen, yoga en voorlich tingsavonden. Op 22 nov. organise ren wij een voorlichtingsavond over Cara en voedselallergie. Deze wordt gehouden in het restaurant van het ziekenhuis te Venray. De avond begint om 20.00 uur. Verder is er gelegenheid voor CARA mensen om lekker te bewe gen in het water. Elke woensdag avond van 18.00 tot 19.00 uur bent u welkom in De Sprank. Daarna gezellig koffiedrinken. Op maandagmorgen is er een yoga- groep aktief die nog leden kan februiken. Deze vindt plaats in De pringplank aan de Beukenlaan van 11.15 tot 12.15 uur. Hebt u interesse in bovengenoemde aktiviteiten kom gerust eens kijken of bel met mevr. Donders, tel. 84066. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Voliere Vereniging De Vogelvriend nodigt haar leden uit voor de leden vergadering welke gehouden zal worden op dinsdag 15 nov. a.s. in zaal De Volle Maan, Merseloseweg 96 te Venray, aanvang 20.00 uur. Agenda: 1. Opening door de voor zitter; 2. Noturlen vorige vergade ring; 3. Ingekomen stukken; 4. Uitgaande stukken; 5. Verslag TT'94; 6. Mededelingen; 7. Pauze, betaling kontributie; 8. TT materia len; 9. Rondvraag; 10. Sluiting. Afmelden bij J. Verbakei, tel. 10575. De Eerste Venrayse Vogelvereniging De Huisvriend organiseert van 11 t/m 13 nov. haar jaarlijkse vogelten toonstelling in zaal In den Engel te Venray. Geshowd wordt een uitgebreide kol- lektie kleurkanaries, tropische vogels, kooivogels en bastaarden. De tentoonstelling is geopend op vrijdag 11 nov. van 20.00 tot 22.00 uur, zaterdag 12 nov. van 13.00 tot 22.00 uur en zondag 13 nov. van 10.00 tot 17.00 uur. El proximo sabado dia 11 de noviembre es la Kina, como siempre el que la noche sea agradable lo hace sü presencia. Ya han ïlegado al Centro las notifi- caciones para los viajes del Inserso o viajes de la Tercera Edad y para las personas que reciben una pen sion de WAO o VUT etc, los lugares de destino son: Lloret y Benidorm, mas detalles los encontrara en el tablón de anuncios del Centro, donde todo el mundo tiene libre acceso. El proximo domingo y apartir de las 11 de Ia maiiana en el centrol se organizara una antigua actividad muy cultural y tipica del sur de Espana que si llama Migas; El mismo dia por la tarde a partir de las 14.30, sera la charla de WAO, Leyes y otros temas de interes. Un saludo de HACE. Zaterdag 12 nov. koppelwedstrijd De Brasem Venlo, van 12.00 tot 15.30 uur. Voor vergunningen: H. v.d. Heuvel, Klaproos 1, tel. 11215 of bij Van Grootel Hengelsport, Stationsweg te Venray. Heden zaterdag organiseert PDV America haar jaarlijkse zichtkeuring voor drie-tallen. Inzetten zaterdag tussen 13.00 en 14.00 uur in zaal café Boëms Jeu Aan de Pastoor Jeukenstraat. Alle inzenders krijgen een prachtige vleesprijs. Verder de bekende tombola en een ongekende bonjienverkoop met wer kelijk unieke schenkingen. Wij van de CC Peel en Maas zorgen dat we er allemaal zijn. Aanvang 20.00 uur. Op zondag 20 nov. a.s. zullen de streng geselekteerde duiven van G. Janssen H. te koop worden aangebo den in het clublokaal van PDV De Zwaluw. Bizichtigen van 10.00 tot 11.30 uur, daarna verkoop. Tevens klok, broedschotels, manden, enz. Afgelopen weekend, 5 en 6 nov. werden in de manege van Ysselsteyn de eerste selektiedressuurwedstrij- den voor LR verreden. Acht gestart- te kombinaties van onze vereniging waren bijzonder suksesvol. Liefst vier eerste plaatsen werden behaald. Brigitte Janssen, Arinka, klasse Z2, le met 383p; Jan Janssen, Tarrier, klasse L2, le met 251p; Marieke Oudenhoven, Jurosa, klasse B2, le met 265p; Jacqueline Willems, Jasper, klasse B2, le met 253p; Bianca Arts, Iris, klasse B2, 3e met 259p; Helga Witzel, Helma, klasse B2, 3e met 245p; een 4e plaats behaalde Liesbeth Basten met Izador, klasse B2 met 256p en tot slot Karin Gellings, Dolivia, klasse LI een 5e plaats met 251p. A.s. weekend zullen onze ponyrui- ters een selektiedressuurwedstrijd verrijden in Ysselsteyn. De grote ruiters zullen in Sevenum gaan strij den om de hoogste eer tijdens een springwedstrij d elke week nieuws Vernielingen De pastoor van Leunen deed bij de politie aangifte van vernielingen van zes grafkruisen op het kerkhof van Leunen, gepleegd in de nacht van zaterdag 29 op zondag 30 oktober. Het is zeker dat de vernielingen zijn gepleegd door van de discotheek te rugkerende bezoekers. De vernieling en hebben rond middernacht plaats gevonden. Tevens werd de verlich ting van de openbare telefooncel ver nield. In de vroege zondagmorgen wer den de grafkruisen, in verband met Allerzielen weer zo goed en zo kwaad mogelijk op hun plaats gezet. De nieuwste romantische film van Meg Ryan (Sleepless in Seattle) is deze week in Venray te zien. Zoals gebruikelijk bij films van Meg Ryan, zal men weer menig traantje weg kunnen pinken. Het gaat om een schijnbaar gelukkig huwelijk. Maar allengs blijkt, dat de vrouw een alkoholiste is, die het gezinsgeluk behoorlijk beschadigd. Uitsluitend de liefde van haar man en de vasthoudendheid om haar af te kicken houden het gezin samen. Een film die emoties en ontroering op zal wekken. Geprolongeerd worden de pracht film Forrest Gump, de aktiefilm met Schwarzenegger True Lies, de explosieve film met Sharon Stone en Sylvester Stallone De Specialist, de komische science fictionfilm The Mask en het derde deel uit de Home Alone serie Getting even with dad. Deze laatste film wordt ook voor Op de onlangs gehouden twirlwed- strijd te 's-Heerenhoek, zondag 6 november, waren de meiden van First Choice weer duidelijk aanwe zig. Weer werden er (dit keer) medailles mee naar Venray geno men en ook deze wedstrijd viel er weer een plaatsing voor de Nederlandse kampioenschappen. Shirley Siebers behaalde in het onderdeel twirling juvenille een tweede plaats en in het onderdeel danstwirl juvenille een derde plaats. Debbie Cox behaalde in het onder deel twirling junioren een derde plaats en in het onderdeel danstwirl junioren een vierde plaats en ja wel hoor een 5.8; dus op naar de NK Debbie. Diana Adriaans behaalde in het onderdeel danstwirl junioren een negende plaats. Carin Lamers en Renate Hendrix behaalden in het onderdeel duo twirling senioren een tweede plaats. Fanny Kersten en Mariëlle Tacken behaalden in het onderdeel duo twirling senioren een eerste plaats en in het onderdeel danstwirl senio ren een derde plaats. Mariëlle Tacken behaalde in het onderdeel twirling 2-baton senioren een eerste plaats. Het primary team van First Choice behaalde in het onderdeel danstwirl primary een zeer goede eerste plaats en dat terwijl de konkurrentie in dit onderdeel zeer groot was. Wil jij ook zo goed leren twirlen of wil je gewoon een leuke sport beoe fenen kom dan zeker eens bij First Choice kijken. Bel voor meer infor matie met Wilma van Lin, tel. 80611 of Mariëlle Tacken, tel. 13982. In zwembad De Sprank te Venray is nog plaatsingsmogelijkheid voor de groep hart en/of vaatpatiënten. Deze bewegingsaktiviteit wordt op verantwoorde wijze en door deskun dige instrukteurs gegeven iedere woensdag van 10.00 tot 10.45 uur tegen speciaal tarief van ƒ4,50 p.p., 12-badenkaart voor ƒ45,-. Het Meer Bewegen voor Hart- en Vaatpatiënten (MBVH) is opge bouwd als volgt: 30 minuten water- gymnastiek, 15 minuten uitzwem- men. Watertemperatuur 30 graden. Ook degenen die niet kunnen zwemmen kunnen hieraan deelne men. Na afloop is er gelegenheid om gezamenlijk een kop koffie te drin ken en wat na te praten (sociaal kon- takt). De patiënt mag een begelei der/ster meenemen die ook in het water aan de oefeningen kan deelne men. De eerste les is voor de patiënt als ook de begeleider/ster gratis ter ken nismaking. Voor opgave kunt u zich wenden tot het zwembad: tel. 04780-12888 of Algemeen Sekretariaat Belangenvereniging Hart- en Vaatpatiënten, tel. 04759-2363 of regiosekretariaat, tel. 04765-2020. CD-speler ontvreemd In de nacht van 2 op 3 november werd, vermoedelijk met een valse sleutel, toegang verkregen tot een aan de Buntweg in Ysselsteyn gepar keerde personenauto van een 51-jari ge inwoner van Ysselsteyn. Ontvreemd werd de cd-speler ter waarde van ƒ1.200,-. Vernielingen aan basisschool Weer moest er aangifte worden gedaan van vernielingen aan basis school De Meent in Leunen. Deze keer werden afrastering, bedrading en een afvoerpijp vernield. Totale scha de voor de school bedraagt ƒ450,-. Intratuin Venray gevestigd aan de Langstraat 133 te Venray, is al hele maal in de ban van de Kerst. Het groene warenhuis is omgetoverd tot één grote kerstmarkt. Met zoveel feestelijke dagen in het vooruitzicht, is gezelligheid immers troef in huis. Bij Intratuin vindt u juist die artike len die uw interieur dat extra feeste lijke vleugje geven aan de donkere, maar gezellige wintermaanden. Weet u al in wat voor sfeer dit jaar Kerst gaat vieren? Nee? Nou dan kunt u nu bij Intratuin volop kiezen. Want op de Intratuin Kerstmarkt zijn een aantal 'huizen' ingericht. Als voorbeeld hoe het kan. Misschien kiest u wel voor natuur, met guirlandes, riet en kruiden... Of voor Venetiaans, met veel glas in rijke kleuren... En wat dacht u van frasted, met bevroren wit, zilver en blauw... Maar ook voor een kerstboom moet u bij Intratuin zijn. Met name de kunstbomen, die nauwelijks van echt te onderscheiden zijn, zijn sterk in opkomst de laatste jaren. Hiervan treft u dan ook bij Intratuin een schitterende kollektie aan. Maar ook de 'echte' bomen zijn er in vele maten en soorten, met of zonder kluit. U vindt ze op de Intratuin Kerstmarkt, bovendien worden ze (evt.) gratis verpakt voor een schoon transport. Weet u wat, komt u zelf maar kijken bij Intratuin Venray. Wij zijn er klaar voor! Gedurende de komende periode zul len er diverse minikursussen gege ven worden, informatie verkrijgbaar via de informatiebalie of telefoni sche: tel. 04780-88585. (adv.) Deze week staat eigenlijk geheel in het teken van de feestelijke herope ning van ons verbouwde wijkcen trum. Het programma luidt als volgt: Op zaterdag 12 nov. beginnen we met festiviteiten voor kinderen; om 14.00 uur treedt een clown op en om 16.00 uur is er een ballonnenwed strijd. De hele middag staan er een snoepkraam en een oliebollen- kraam. Om 20.30 uur is er een feestavond in de zaal m.m.v. het orkest The Time Brakers, om 21.00 uur is er een houseparty in de kelder met dj's Mark en Don. De officiële (her)opening vindt plaats om 21.30 uur door wethouder B. Kersten. Op zondag is er open huis van 11.00 tot 16.00 uur; alle commissies van de wijkvereniging presenteren zich dan aan de bezoekers, terwijl ook de peuterspeelzaal akte de presénce zal geven. De ochtend wordt opgeluis terd door De Klutsers uit Deume. 's Middags doet Omroep Venray live verslag van de open dag. Ook zon dag staan de snoepkraam en de olie- bollenkraam er weer. Alle aktiviteiten zijn gratis toegan kelijk, ook de koffie is deze dagen gratis! Caféhouder bekeurd Een caféhouder aan het Hensenius- plein werd in de nacht van zaterdag op zondag door de politie bekeurd omdat omstreeks 02.35 uur nog een twaalftal bezoekers in zijn lokaliteit vertoefden. Hem werd voor die over treding een transaktie tot betaling van ƒ200,- aangeboden en de mede deling dat bij herhaling de bekende gevolgen niet uit te sluiten zijn. Inbraak in woning Zondagmiddag is in een woning aan de Venrayseweg in Wanssum, tussen 13.00 en 19.15 uur onge wenst bezoek geweest. Kennelijk is met gebruikmaking van een valse sleutel toegang tot de woning ver kregen. Hier is alleen naar geld ge zocht. Ontvreemd werd een bedrag van ƒ260,- en wat buitenlandse valu ta. De waarde daarvan kon niet wor den medegedeeld. Diefstal portemonnee Maandagmiddag werd uit de kleding van een 45-jarige inwoner van Meerlo de portemonnee ont vreemd. in die portemonnee zat een geldbedrag van maar liefst één gulden... en vier eetbonnen. Coniferen in brand Zondagmiddag werd de hulp van de brandweer ingeroepen voor in brand staande coniferen in de Fagot- straat. De brand was tijdig ontdekt door bewoner en buurtbewoners en was reeds geblust toen de brandweer arriveerde. De schade bleef beperkt. De politie gaat er vanuit dat kinde ren met vuur hebben gespeeld waard oor de brand was ontstaan. Diefstal en vernieling Het afgelopen weekend werden twee wieldoppen en de buitenspie gels van een aan de Kiosk geparkeer de personenauto van een 23-jarige inwoonster van Melderslo ont vreemd. Omdat de spiegels er met ruw geweld vanaf waren gerukt was er ook nog schade aan het plaatwerk ontstaan. Het was een gezellige drukte afgelo pen zondag in Merselo. In zaal 't Anker aan de Grootdorp recipieerde de kerkelijke fanfare St. Oda. Enkele weken geleden werd op een bonds- concours een fraaie eerste prijs gehaald in de afdeling superieur. Reden voor veel mensen om dirigent Joris en zijn muzikanten de hand te komen schudden. Het afgelopen jaar is een pak koffie al meer dan een gulden duurder geworden. Dat merk je wel in de portemonnaie bij het wekelijkse bood schappen doen. Maar wie wordt er nu echt beter van die prijsver hoging? Jarenlang was de prijs van koffie op de wereldmarkt extreem laag. Zo laag dat een doorsnee koffie boer met een klein stukje land hier amper van kon leven. De slechte situatie van de boeren is de reden geweest een Keurmerk te ontwikkelen dat garant staat voor een eerlijke prijs voor de kleine koffieboer, zodat deze zijn hoofd boven water kan houden Dat werd het Max Havelaar Keurmerk. Begin dit jaar zijn voor het eerst sinds jaren de koffie prijzen weer gestegen. Door jarenlange verwaarlozing van de struiken kwam er minder koffie op de markt. Een aantal produ- centenlanden besloot ook wat koffie achter te houden om de veel te lage prijs enigszins op te drijven. En als klap op de vuurpijl kregen de koffiestruiken in Brazilië te maken met een onver wacht strenge vorst, die zeker eenderde van de toekomstige oogst vernietigde. Daardoor vlo gen de koffieprijzen op de inter nationale markt omhoog, Wat veel fabrikanten direct vertaald hebben in hogere consumenten prijzen. Maar dat wil nog niet Dankzi/ Max Havelaar Keurmerk-koffie kan boerin Juanita in haar eigen onderhoud vt zeggen dat alle kleine koffieboe ren ook automatisch een beter prijs krijgen Garantie voor de boer De meeste boeren hadden hun oogst al verkocht toen de pnjzen omhoog gingen. De grootste winst is tot nu toe gemaakt door handelaren en speculanten. Bij de nieuwe oogst moeten de boe ren gewoon weer afwachten wat de tussenhandelaren hen willen betalen. Dat geldt gelukkig niet voor de boeren die onder voor waarden van Max Havelaar kun nen leveren. Zij doen recht streeks zaken met de koffiebran- ders in Nederland en krijgen direct de hogere prijs betaald. Na jaren armoede kunnen ze even de broekriem wat losser maken en geld apart leggen voor scholen, gezondheid en trans port Voor de kleine boer was de kof fie jarenlang te goedkoop. Nu moet de consument iets meer gaan betalen, maar alleen de koffie met het Keurmerk van Max Havelaar garandeert de consu ment. dat het geld dat hij betaalt ook echt bij de kleine koffieboer komt. Die heeft dit hard nodig om op eigen benen te kunnen staan. Er is veel bereikt Chajul is een klein dorpje in de hooglanden van Guatemala. Er wonen veel mensen van Indiaanse afkomst. Rondom het dorp liggen de hellingen met de koffieplanten. De teelt van koffie is het belangrijkste bestaansmid del. Vroeger moesten de boeren maar afwachten of ze de oogst v/el konden verkopen. Chajul" was een slapend stadje waar eens per week een kleine pickup-wagen de koffiebonen kv/am inladen. Nadat de coöpe ratie van boeren onder Max Havelaar voorwaarden kon gaan leveren is er veel veranderd. Nu komt er drie keer per week een vrachtwagen in het dorp en de koffiebonen worden tegen een goede prijs verkocht. Dat bete- nent eindelijk een kleine verbete ring voor de 2500 gezinnen uit Chajul én haar omgeving. Het leven is nog steeds geen vetpot, maar ze kunnen nu in ieder geval op eigen benen staan. MAX HAVELAAR KOFFIE BESTAAT NIET "Weet u waar de Max Havelaar-koffie staat?" Deze vraag krijgen winkeliers vaak te horen Een antwoord kun nen ze eigenlijk niet geven Want Max Havelaar-koffie bestaat niet. En Max Havelaarchocolade evenmin. Max Havelaar is namelijk geen merk. maar een keurmerk Precies zoals er andere keur merken bestaan, bijvoorbeeld het Kema-keur Dat keurmerk garandeert dat een produkt veilig is. Max Havelaar Keurmerk garandeert dat een produkt onder eerlijke han- delsvoorwaarden is gekocht. Die garantie geeft u de Stichting Max Havelaar. Dat is een onafhankelijke organisatie, die geen enkel commercieel belang heeft bij alle koffiemer- ken en chocolade-artikelen d^e inmiddels al het Keurmerk hebben gekregen. De Stichting let op de belangen van de kot- fie- en de cacaoboeren. Het enige waar u als consument op moet letten is het blauw groene vignet met de koffie boer. Dat staat al op heel veel koffiemerken en chocolade artikelen. verpakt in allerlei kleuren en soorten. Dat Keurmerk geeft u de garantie dat uw geld echt terecht komt Jaij de boer. Voor de kwaliteit van het produkt staan de Nederlandse koffiebranders en chocoladefabrikanten garant Dit Keurmerk staat op vele koffie merken en chocolade-artikelen. De vijf handelsvoorwaarden van Max Havelaar. Als koffie of cacao voor de chocolade onder deze voor waarden is ingekocht mag een fabrikant bij de onafhankelijke Stichting het Keurmerk aanvragen: 1 De koffie en cacao moet rechtstreeks worden gekocht bij organisaties van kleine boeren 2. De boeren krijgen altijd iets meer dan de wereldmarkt prijs. zij hebben een achterstand in te lopen. 3. Er wordt de boeren een bodemprijs gegarandeerd, van minder valt niet te leven. 4 Er wordt de mogelijkheid voor voorfinanciering geboden. 5. De samenwerking met Max Havelaar is van lange duur. Voor informatie; Stichting Max Havelaar. tel 030-334602

Peel en Maas | 1994 | | pagina 17