15% OKTOBER jarig, van Schaijik prijzen uit Meerlo-Wanssum in oude ansichten Voorlichtingsbijeenkomst Wet Voorziening Gehandicapten kassa korting VERJAARDAGSAKTIE bent u in de maand dan voor u, van ons 1 Gemeente wil tweede pand aan Broekweg kopen Ingezonden Open dag peuterspeelzalen Venray Speelgoed- markt PEEL EN MAAS Geslaagd Vrijdag opening Hiltho Dansen in De Wis Vrijwilligersmedailles voor brandweerlieden Don Bosco ruiters Ltder- en "Boutique mode Scnooistraat 24 580' BP Vei'ay Tei 0478083500 Legitimatiebewijs meebrengen Broekweg 21 aan te kopen. Het perceel, dat in totaal ruim 1000 m2, meet, ligt in het plan Brabander. Aankoop van het pand, dat door de huidige eigenaren aan de gemeente te koop is aangeboden, kost 340.000 gulden. Volgens het ambtelijk advies aan het college kan het perceel na aank oop worden opgedeeld. Een deel van de grond kan worden gebruikt voor nieuwbouw. Het andere deel, met daarop de woning, kan waarschijn lijk zonder probelemen worden 'Atoombom' Onder 't motto 'tankslag' is de overheid thans bezig, om alle huis brandolietanks - ook de reeds eerder gesaneerde - te ontdoen van eventu eel achtergebleven druppels olie. Als we zien, welk 'n inzet van machines en mankracht hiervoor nodig zijn, gepaard met kosten van 1.000 tot 2.000 gulden, die op de eigenaar verhaald worden, dan komt het ons voor, als wordt 'n mug vernietigd door middel van 'n atoom bom. De milieu-fanaten die dit theater in gang gebracht hebben, zouden er verstandiger aan doen, om hun energie aan te wenden voor het onschadelijk maken van gifbelts, waarbij we o.m. denken aan Ven- ray's Broek. W.J., Ysselsteyn Op zaterdag 8 oktober is er open dag op drie van de vier peuterspeelzalen in Venray. In Hummeltjeshoek, Bachstraat 14a, in de Paddestoel, Beukenlaan 6a en in Mierenhoop, Hubenhof 67 kunt U en uw kinderen van harte welkom om onder het ge not van een kopje koffie uw vragen te stellen. Ook kunt U al het speel goed bekijken en uitproberen. In de peuterspeelzalen Venray kunnen de kinderen onder leiding van deskundig opgeleid personeel veilig spelen. Het is voor veel kin deren de eerste stap die zij maken zonder hun ouders in de grote we reld. Daarom wordt er door de leid sters een huiselijke en open sfeer gecreeerd. Door middel van diverse activiteiten zoals liedjes zingen en knutselwerkjes wordt de ontwikke ling van het jonge kind gestimu leerd. Mocht uw interesse gewekt zijn dan kunt U tijdens de open dag uw kind inschrijven voor een van de peuterspeelzalen. De kosten hiervan bedragen f 15,- Mocht U niet op de open dag kun nen komen en toch uw kind willen inschrijven dan kan dat op de laatste donderdag van de maand op alle vier de peuterspeelzalen. De eerst volgen de inschrijfdagen zijn op 27 oktober en op 24 november. U kunt van 15.30 tot 16.30 uur terecht behalve op de Hummeltjeshoek daar is het inschrijven van 18.00 tot 19.00 uur. Tot ziens op een van de peuterspeel zalen. Op zaterdag 15 okt. houdt de Speel-o-theek haar jaarlijkse Speel- goedmarkt in wijkgebouw 't Schöpke;, Veltumse Kleffen te Ven ray van 13.00 tot 15.00 uur. Ver kocht wordt alleen tweedehands speelgoed. Speelgoed voor de verkoop kunt u inleveren bij de Speel-o-theek (in gang bibliotheel) aan de Merselose- weg op vrijdag 7 okt. tussen 18.00 en 20.00 uur en op donderdag 13 okt. tussen 14.00 en 18.00 uur. Van de opbrengst is 2/3 deel voor u en 1/3 deel voor de Speel-o-theek. U kunt het geld en het niet verkoch te speelgoed ophalen zaterdag 15 okt. tussen 16.00 en 16.30 uur in wijkgebouw 't Schöpke. Als u speelgoed te koop aanbiedt wordt van u verwacht dat u zelf een lijst maakt met de naam en de prijs die u er voor wilt ontvangen. Als u niet weet welke prijs u zou willen hebben vul dan een vraagtegen in achter de naam van het speelgoed. Heeft u voor uzelf een minimum prijs, dan moet u dat er bij vermel den, dit is nodig om de inname snel te laten verlopen. De Speel-o-theek houdt het recht om speelgoed dat vuil is of kapot is te weigeren, ook nemen wij geen knuffelbeesten aan voor de verkoop. De speelgoedmarkt is open voor leden en niet-leden. Als u nog vragen heeft dan kunt u naar de Speel-o-theek bellen, tel. 86015, tijdens de uitleenuren, op woensdag van 14.00 t/m 20.00 uur, of bij Annemie, tel. 10138 of Pau la, tel. 10402. elke week nieuws ingepast in plan Brabander en wor den verkocht. De woning aan de Broekweg 21 ligt naast het perceel Broekweg 19 dat de gemeente vorig jaar aankocht. Bij dit pand was inpassen aanvank elijk eveneens de bedoeling. Later bleek dat niet mogelijk en stelde het college sloop voor. Onlangs ging de gemeenteraad daarmee akkoord. Volgens het ambtelijk advies bestaat het gevaar van niet-inpasbaar zijn bij het nu aan te kopen pand niet. Auto in beslaggenomen Maandagavond tegen negen uur verleende een 38-jarige inwoner op de splitsing Hoeveweg-Akkerweg geen voorrang aan een 39-jarige plaatsgenoot. Bij de botsing raakte de 38-jarige dusdanig gewond dat hij voor behandeling naar het zieken huis werd overgebracht. Na die behandeling kreeg hij te horen dat proces verbaal was opgemaakt inzake het niet verlenen van voor rang, het rijden in een niet-APK gekeurde auto en in een onverzekerde auto. Het voertuig werd bovendien in beslag genomen. Alcoholcontrole Tijdens een alcholcontrole in de nacht van vrijdag op zaterdag werden 28 bestuurders gecontroleerd. Een van hen, een 30-jarige man uit Overloon, had teveel gedronken. Hem werd een rijverbod opgelegd. Portemonnaiee ontvreemd In de garderobe van de tennishal aan de Kempweg werd uit de jas van een 28-jarige man uit Overloon de portemonnaiee ontvreemd. Daarin zat wat kleingeld, een OV jaarkaart en een giropas. Wieldoppen ontvreemd In de nacht van donderdag op vrijdag werden van een auto die op De Gouden Leeuw geparkeerd stond, vier wieldoppen ontvreemd. Diefstal brommer Een 29-jarige inwoner van Horst deed aangifte van diefstal van zijn rode Puch Maxi. Hij had deze ge stald aan de Hoenderstraat. Sleutel op auto De politie kreeg woensdagavond een melding binnen dat bij een bedrijf aan de Smakterweg een auto stond, waarvan de sleutels zich nog in het kontaktslot bevonden. Uit voorzorg werd deze auto veiliggesteld op het politiebureau. Donderdagmorgen kreeg de politie een telefoontje van een bedrijf aan diezelfde Smakterweg met de mededeling dat een auto voor de deur was gestolen. U raadt het alhet betrof dezelfde auto die de avond tevoren was veiliggesteld. Een werknemer had de auto met de kontaktsleutels erop weggezet. Banden lek gestoken In een stalling van een sporthal aan de Zuidsingel zijn donderdag uit vier boekentassen - die op evenzovele fietsen waren vastgebonden - spullen gestolen. Ook werden enkele banden van fietsen lek gestoken. De daders - vier jongens van 13 en 14 jaar - zijn al achterhaald. Zij hebben een proces verbaal gekregen. Gewonde by botsing Op de rondweg Brukske en Henri Dunantstraat kwam het vrijdagmid dag om 12.00 uur tot een botsing tussen een bestelbusje en een fiet sten De 27-jarige bestuurder van het busje verleende geen vrije doorgang aan de 38-jarige vrouw op haar fiets.Zij moest met verschillende verwondingen naar het ziekenhuis. Na behandeling kon de fietster weer huiswaarts keren. Vrachtauto belemmerde uitzicht Woensdagmiddag omstreeks 14.45 uur wilde een 32-jarige bestuurder van een personenauto uit Horst uit een parkeerhaven aan de Julianasingel wegrijden, maar voor zijn auto stond een vrachtauto geparkeerd, waardoor hij geen goed uitzicht had. Hij kwam in botsing met een tegemoetkomende motor, bestuurd door een 34-jarige man uit Venray. Bij de botsing kwam de motorrij der ten val en moest voor behande ling van de opgelopen verwon dingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Diefstal bromfiets s Een 16-jarige meisje uit Ysselsteyn heeft dinsdag aangifte gedaan van diefstal van haar bromfiets op 21 september jl. in Vierlingsbeek. Normaal gesproken zou zij aangifte moeten doen in Cuijk. Maar omdat dat te ver voor haar was deed ze nu aangifte bij de Venrayse politie. Donderdag 6 oktober 1994 - Pagina 9 PEEL EN MAAS Sinds donderdag 8 september heeft 'enray er een nieuwe winkel bij: et elektrowarenhuis van Leo van chaijik op het Wilhelminaplein ïoofdingang aan de Wilelmina- raat). Tijdens drie feestelijke ope- ingsdagen begin september heeft :dereen in Venray en omgeving ennis kunnen maken met deze 'su- irstore'. DUIZENDEN INZENDINGEN Vlak voor de opening werd een teciale huis-aan-huiskrant van Leo in Schaijik verspreid met een per- lonlijk geluksnummer. Met dit immer had men kans op één van im 3.000 gratis prijzen. De va- eerden van een cassettebanje tot n 9-daagse vliegreis naar Amerika et een bezoek aan Disneyland. Invoorstelbaar, het was gewoon ivoorstelbaar', aldus mevrouw Van ihaijik. 'Duizenden mensenkwa- en naar de opening en leverden in persoonlijke geluksnummer in. e herauten hadden het flink druk et het uitreiken van de prijzen. Enkele dweilorkesten uit Venray voor de winkel zorgden voor een pri ma sfeer. En dankzij de grote zappe- lin waren we gemakkelijk te vinden. Venray heeft ons op een zeer harte lijke manier verwelkomd. Namens alle medewerkers van filiaal Venray wil ik iedereen bedanken voor de be langstelling en leuke reakties!' UITREIKING PRIJZEN Vorige week heeft de notaris uit alle inzendingen de hoofdprijs ge trokken. De 9-daagse reis naar Ame rika is gewonnen door de dames Voesten. De afdeling reizen van Ra bobank Cuijk zorgt ervoor dat de reis naar wens zal verlopen. Tevens overhandigden bedrijfsleider Theo Cornelissen en een heraut de magne trons. Gelukkige winnaars waren de families Vullings, Ebbers, Gerven, Spreeuwenberg, Pijpker en Van Loon. Voor alle winnaars was er na tuurlijk ook nog een prachtige bos bloemen, koffie met gebak en de ge legenheid om even gezellig na te praten. Stofzak in brand Vrijdagavond omstreeks 19.20 uur werd brand ontdekt in een in De Bleek gelegen schoenmakerij. Daar was, vermoedelijk door over verhitting, brand ontstaan in de stofzak van de schuurmachine. Het personeel trachtte het begin van de brand te blussen, maar dat lukte niet. Dat lukte wel de brandweer, maar' toen was er al behoorlijke schade aan de inventaris van de schoenmakerij aangericht. Salvage moest in aktie komen om de zaak weer schoon te maken. In hoeverre de nabijgelegen textielzaak en pa tisserie rook-, roet- en waterschade hebben opgelopen kon niet worden medegedeeld, evenmin hoe groot de schade wordt geschat. Auto gestolen In de nacht van donderdag op vrijdag is aan de Veltumse Kleffen de personenauto van een 49-jarige Venraynaar gestolen. In dezelfde nacht nog werd het voertuig op de weg tussen Sevenum en Blerick teruggevonden. Uit een onderzoek bleek dat de auto hoogstwaarschijn lijk bij een ongeluk betrokken is geweest. Het voertuig was namelijk beschadigd. Van de dader was geen spoor te bekennen. Vernieling aan auto Een 39-jarige inwoner deed aangifte van vernielingen aan zijn persone nauto. Met een scherp voorwerp waren er diepe krassen in zijn voer tuig aangebracht. D'af gebeurde zaterdag. Aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen slaagde oud-plaatsgenote Hanneke Loonen-Didden voor het doctoraal examen onderwijskunde en behaalde tevens het certifcaat be drijfsopleidingen. Aan de Faculteit der Sociale Wetenschappen van de Rijksuniver siteit Leiden slaagde Antoine Achten voor het doctoraal examen in de andragogiek. Dorothé van der Heijden uit Venray is aan de Kath. Universiteit Brabant geslaagd voor de studie Economie. Gaby Basten uit Leunen is aan de Universiteit van Amsterdam ge slaagd voor het doctoraal examen in de sociologie, specialiste organisatie en beleid. Vrijdag 7 oktober opent in Horst de Hiltho weer haar poorten. De Hiltho, afkorting voor Huishoud-, Industrie- en Landbouw Tentoonstelling Horst, wordt voor de achtste keer gehouden. In verband met de aanleg van de A73 is de organisatie dit keer uitgeweken naar een terrein op het Horster industrieterrein Hoogveld. De Hiltho duurt vijf- dagen en telt 250 exposanten. De organisatie verwacht ongeveer 50.000 bezoekers. De Hiltho is het geesteskind van de Horster kastelein Jan van Heijster, die begin jaren zestig de plaatselijke bedrijven de gelegenheid bood zich te presenteren. De Hiltho groeide in de afgelopen decennia uit tot een regionale consumentenbeurs. Al die jaren regelde de Horster cafébaas in z'n eentje de organisatie van de beurs. Na de uitgave van 1990 zette hij echter een punt achter de organisatie werd overgenomen door een beursorganisator. De achtste Hiltho is inmiddels meer dan de naam aangeeft. Op de beurs presenteren zich naast bedrijven met huishoudelijke artikelen, industrie en landbouw ook (semi-)overheden, scholen en opleidingsinstituten, dienstverleners en instellingen. Er zijn modeshows en in het restaurant treden artiesten op. Op maandag 10 okt. is er weer een gezellig 50+-bal in gemeen schapshuis De Wis te Castenray, aanvang 20.00 uur. Vorige week donderdag hebben vier medewerkers van de vrijwillige brandweer van het Mobilisatiecom plex Ysselsteyn de vrijwilligersme- daille opgespeld gekregen. De vier zijn 25 en tien jaar lid van de be drijfsbrandweer. Voor de uitreiking was de heer Van der Sluys, hoofd brandweerza ken van het Nationaal Territoriaal Commando, naar de kantine van het Mobilisatiecomplex gekomen. Daar kregen P. J. Verstappen (25 jaar lid) en de heren Versieyen uit Bergen, Janssen uit Heide en Van Meyel uit Venray, allen tien jaar lid, de vrij- willigersmedaille uitgereikt. De overige brandweerlieden van. de bedrijfsbrandweer werden hartelijk bedankt voor vrijwillige inzet. Voorlichtingsbijeenkomst Wet Voorziening Gehandicapten georga niseerd door de Stichting RISC en de ouderenverenigingen. Met in gang van 1 januari 1994 kunnen ook ouderen een beroep doen op de Wet Voorziening Gehandicapten. Deze wet wordt uitgevoerd door de gemeente Venray. Omdat u moge lijk in de toekomst gebruik moet maken van voorzieningen, heeft de Stichting RISC in samenwerking met de ouderenverenigingen op 13 oktober a.s. een voorlichtingsbij eenkomst georganiseerd. Aan de orde zal onder andere komen: ver voersvoorzieningen, woonvoorzie ningen, zorgvoorzieningen, rolstoe len, etc.Deze bijeenkomst vindt plaats in het gemeentehuis te Venray. Gedurende deze middag wordt u uitgebreid door een medewerkster van de gemeente geïnformeerd over het bovenstaande. De gemeente heeft een grote vrijheid over invul ling van deze wet. Het pakket mag afgestemd worden op de lokale si tuatie en de financiële mogelijkhe den van de betrokkene. Voor alle voorzieningen in natura gaat men een eigen bijdrage betalen afhanke lijk van het (gezinsinkomen. Uw vragen zullen - indien mogelijk - zo veel mogelijk beantwoord worden tijdens deze bijeenkomst. U bent van harte welkom in het gemeentehuis op 13 oktobei', aan vang 14.00 uur. Gaarne melden bij de receptie. De Europese Bibliotheek Uitgeve- rij in Zaltbommel is voornemens volgend jaar een voor Meerlo- Wanssum uniek boekwerkje uit te geven onder de naam 'Meerlo- Wanssum in oude ansichten'. In dat boekje worden 76 historische foto's en oude ansichten uit de zes kerk- Vrijwilligers(sters) gevraagd Don Bosco ruiters is een stichting die gehandicapte mensen zowel kinderen als volwassenen de moge lijkheid biedt tot paardrijden. Wij zijn daarom op zoek naar vrij willigers die deze mensen willen be geleiden. Dit is een fijne vrijetijds besteding waarmee U onze gehandi capte medemensen een groot plezier doet. Wij denken dan b.v. aan 55+ maar ook jongeren mannen en vrou wen of jeugd vanaf 16 jaar. U ziet wel dit begeleiden kan eigenlijk ie dereen doen. Kom naar de manege in Venray en overtuig U met hoeveel enthousiasme wij met onze gehandi capte medemens bezig zijn. De les sen worden gegeven door een gedi plomeerde instructrice. De lestijden zijn tussen 17.00 en 21.00 uur. Na elke les wordt U een kopje of een andere consumptie aangeboden. Voor inlichtingen kunt U bellen: N. Geurts 04780-41332, A. Jenniskens 04780-41371 dorpen opgenomen uit de periode 1880-1940. Wellicht dat inwoners uit de kerk dorpen thuis nog bijzondere oude ansichtkaarten hebben liggen die in dit boekje kunnen zodat straks, na verschynen van het boekje, hon derden mensen plezier beleven en herinneringen kunnen ophalen. Bovendien zijn we zeer geïnteres seerd in oude (groeps)foto's van b.v. schoolklassen, schutterij, kerken, bedevaart, of processies, priesterwij- ding, muziekgezelschappen, jonge boei'en en boerinnen, melkkursus- sen, sportverenigingen, bijzondere bezoeken aan de dorpen van bis schoppen of koninklijk paai', bij zondere personen en/of straattypes, historische panden die er nog zijn of reeds gesloopt zijn, oude in dustrie (steenoven) e.d. Let wel: van voor 1940. Van elk kerkdoip zoeken we elf foto's of oude ansichten. De Meeriose journalist René Poels is geviaagd om dit boekje in Meei'lo-Wanssum te veiv.oi'gen. In woners die oude ansichtkaarten en/of foto's hebben die geschikt zijn worden geviaagd deze beschikbaar te stellen. Na het drukken van het boekje komen de foto's uiteraard weer retour. U kunt de foto's/an sichtkaarten, graag voorzien van tekst. - met daarop de namen van personen die op de foto staan - opsturen naar René Poels, Hoofd straat 36, 5864 BG Meerlo of bellen: 04789-1771. Brand in schuur Zaterdagmiddag moest de brandweer uitrukken voor het blussen van een brand in een schuurtje aan de Ran- denrade. Kortsluiting in een diep vries was de oorzaak van de brand. De diepvries, de inhoud en enkele gereedschappen kunnen als verloren worden beschouwd. Eikels op de weg Een 13-jarige scholier uit Horst is donderdagmorgen met zijn fiets ten val gekomen op de Horsterweg onder Castenray. De jongen gleed uit over op het fietspad liggende sikels. Met onder andere een gebro ken pols werd de jongen overge bracht naar het ziekenhuis. name in het traitteur-gebeuren wil Van Dam verder uitbreiden. Zo zijn er ook dagelijks vers bereidde pizza's verkrijgbaar. En binnenkort kan er ook terecht voor verse kant-en-klare stamppotten, de toekomst zullen er landelijke reklamecampagnes en akties komen waar consument van kan profiteren. Om te beginnen start begin oktober een aktie waarbij de consument door middel van spaarzegels kan sparen leuke, gekleurde pluche beren. Brandje Donderdag werd een brandje ontdekt bij een bouwvallig schuurtje van sen woning aan Weg in den Berg. De schade bleef beperkt omdat het vuur tijdig werd gedoofd. Een onder zoek heeft uitgewezen dat kinderen met vuur hebben gespeeld. enkele weken is Groente- en Fruitspeciaalzaak Van Dam, gevestigd aan ipelaanspad in Venray, aangesloten bij de stichting 'de échte Groente- Om hiervoor geselekteerd te worden moet een zaak aan een aantal orwaarden voldoen: het voeren van een kompleet assortiment aardappelen, en fruit en een ruime sortering rauwkost. Presentatie en kwaliteit aan hoge eisen voldoen, evenals de hygiëne. Tenminste 70% van de moet behaald worden in aardappelen, groenten en fruit en de vers- Het gesneden produkt, zowel de rauwkost als het traitteur-gebeuren aangeboden worden in een koeltoonbank. De écht Groenteman weet zich onderscheiden van andere groenteverkopers door zijn vakkennis en vakman- De LLTB is deze maanden bezig bij de verschillende vestigingen de graansilo's te slopen. Deze week was de toren van Saweco in Oirlo aan de beurt. Bijzondere moeilijk heid bij deze klus vormde de tegen de toren aangebouwde loods, waarin zich ook kantoorruimten bevinden. De bedoeling was dat die onbescha digd bleven. De redactie hebben nog geen berichten bereikt dat dit niet het geval zou zijn.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 9