'In het holst van de nacht' Lekker griezelen Joekskapel 'Luuster Efkes' bestaat elf jaar Nieuw jeugdboek van Venrayse schrijfster Evenementenkalender Uitstekende kritieken voor schouwburgvoorstellingen Maak kans op een weekend Parijs! Hans Vermeulen in 't Podium Voorlezen door Anne-Mieke Ruyten Bibliotheek nieuws Plantenruildag in Leunen Luizenmarkt te Holthees Oproep boekhandel van den munckhof bv Gimsel Natuurvoeding de smaak van de toekomst! Sterremix |p.ramide| "Parijs'-wekker VAN OORSCHOT MODE PEEL EN MAAS Donderdag 6 oktober 1994 - Pagina 3 De Venrayse schrijfster Valentine Kal wij heeft een nieuw jeugdboek geschreven. 'Het lijk langs het spoor' is een spannende detective over twee brugklassers die het lijk van een vrouw ontdekken in de spoorberm. 'Het lijk langs het spoor' is het vierde boek van Valentine Kalwij, die als docente Nederlands werkzaam is op scholengemeenschap Jerusalem. Eerder schreef Kalwij twee verhalenbundels, eveneens voor de jeugd. 'Lefgozers' verscheen in 1986, drie jaar later gevolgd door 'Een lolletje'. Tussendoor kwam er ook een bundel uit met gedichten De Hoofdstad Operette inet DIE LUSTIGE WIT WE haalde afgelopen week uitvoerig de pers. De Telegraaf schreef zelfs: kortom een voorstel ling die geen liefhebber van operet te zich mag ontzeggen. NRC konstateert dat Die lustige Witwe ontdaan van oubolligheid zoals dat nog al eens bij operettes voorkomt, een breder en jeugdiger publiek zal aantrekken. Die lustte Witwe. is dus van harte aanbevolgen. Voorstelling op 4 oktober in Venray. Ook de opera RIGOLETTO staat in het middelpunt van de belangstel ling. De opera van Kazan, met Bos- hoi en Kirov het beste dat Rusland te bieden heeft, krijgt Venray op 11 oktober een schitterende uitvoe ring te zien op internationaal topni veau. Bel-canto met aria's als 'La donne mobile' en 'Bella figlia dell'amore' zullen de zaal in extase brengen. Geen muziekliefhebber mag zich deze voorstelling laten ontgaan. Het Folkloriko DE Mexico met FIESTA MEXICANA is een zeer spektakulaire show, die weinig met folklore, maar veel meer met totaal theater te maken heeft. Op 4 nov- meber komt deze gerenomeerde groep naar Venray. Twee maal eer voor de jeugd, getiteld 'Neem nu een paardebloem'. Kenmerkend voor de boeken van Valentine Kalwij is de openhartige en onverbloemde schrijfstijl waarmee gewone en ongewone situaties worden beschreven. Voor haar nieuwste boek heeft zij onder meer bij de Venrayse politie advies ingewonnen. 'Het lijk langs het spoor' is verschenen bij uitgeverij Holland in Haarlem. Het boek met het ISBN- nummer 902510715 is geschikt voor kinderen vanaf 10 jaar en is in Venray onder meer verkrijgbaar bij boekhandel Van den Munckhof. der in het 29-jarige bestaan van de Venrayse schouwburg was dit gezel schap te zien. Het publiek was ra zend enthousiast en zal dat ook nu weer zijn. Wereldtheater. Ook op popgebiedstaat er een bij zondere uitvoering geprogrameerd. De Jazzpolitie is de naam van een groep, die niets met jazz, maar alles met pop te maken heeft. Een popu laire groep die behoorlijk in de lift zit en nog tegen een zacht prijsje aangeboden»kan worden. Op 21 ok tober zal pop-minnend Venray met volle teugen kunnen genieten van deze groep die vergeleken wordt met Dire Straits. Foutparkeerders bekeurd- Dat het experiment met het bekeu ren van foutparkeerders door de parkeerwachters nog niet begonnen is, wil niet zeggen dat de politie daar niets aan doet. Afgelopen weekeinde werd weer eens gekeken hoe het met het parkeren op het Henseniusplein stond. Zaterdagavond werden veer tien bekeuringen uitgedeeld terwijl zondag nog eens vier zondaars op de bon werden geslingerd. Vrijdag 7 oktober is Hans VEr- meulen met zijn band The Rest te gast in café 't Podium. Hans Ver meulen, man die hitsingles uit zijn mouw iy kt te schudden, scoorde in het verleden talloze hits met zijn band Sandy Coast. Daarnaast stond hij aan de wieg van vele grote suk- sessen van Anita Meijer en Mar griet Eshuis. Na een tijdje muzikaal experimenteren is Vermeulen weer terug bij de bron: twee gitaren, bas gitaar, drums en drie prachtige stemmen. The Rest. is ontstaan als sessie band, waarin oude vrienden elkaar hervonden. Door middel van het spelen van covers en oud materiaal raakten de muzikanten steeds beter op elkaar ingespeeld. De zaak werd serieus aangepakt. In Bangkok bracht de band een maand door in de studio en een nieuw album 'Domestic affairs' werd geboren. Als voorproefje werd in Nederland een pracht van een single opgenomen. 'La Oma' de zwoele Spaanse zomerhit van 1994. Dit nummer werd paradeplaat op Radio 2 en staat inmiddels in de hitlijsten. The Rest bestaat uit: Hans Ver meulen (Sandy Coast en Rainbow Train); Polle Eduard (Theeset, Polle Eduard Band); Len Bouwman (The Incrowd en Daddy's act): Beau Was- serbergh (diverse bands). Aanvang ca. 22.00 uur, entree 7,50. Ruit kapotgegooid Zondagavond werd van een zaak in de Grotestraat een ruit met een steen kapotgegooid. In de Venrayse schouwburg wordt zondag 9 oktober voor de tweede maal in successie de Europese voor leesdag gehouden.- De in Venray ge boren en in Amsterdam woonachtige Anne-Mieke Ruyten (34) verzorgt het voorleesprogramma samen met de 12 jarige Venrayse leerling Bahar Isbilir. Anne Mieke Ruyten schittert mo menteel in de nieuwe comedy serie Sam Sam. Ze is ook bekend van haar theatervoorstelling Noodweer van Hans Dorresteijn en het tv pro gramma Spijkerhoekl. Zij leest zon dag 9 oktober het van oorsprong Portugese verhaal in het Nederlands voor. Bahar Isbilir, die in Venray op school zit, leest het verhaal voor in het Turks Het voorlezen begint om 11.30 uur en duurt alles bij elkaar een uur tje. Gezien de grote belangstelling vorig jaar verwacht de organisatie dit jaar weer veel kinderen uit Venray en de wijde omgeving in de schouw burg. Het geheel wordt muziekaal opgeluisterd door het Venrayse kin derkoor de Bandelieren onder leiding van Dora Vlennix met begeleiding van Ad Haans. VOOR KINDEREN Het programma is speciaal opge zet voor kinderen tussen de 6 en 12 jaar. Vorig jaar bezochten in heel Nederland bijna 150.000 kinderen met hun ouders, grootouders, broer tjes en zusjes het voorleesprogram ma in een van de 200 theaters. De organisatie is in handen van het literair cafe Venray Regio in samenwerking met de directie van cultureel centrum de Beejekurf Ven ray. In heel Europa wordt in vrijwel alle theaters en schouwburgen zon dag 9 oktober door bekende en onbe kende mensen het verhaal „Manneke Maiskorrel" van de Portugese kin derboekenschrijfster Agustuna Bessa Luis voorgelezen. Vorig jaar tijdens de eerste Euro pese voorleesdagen lazen in heel Eu ropa op hetzelfde moment honderden acteurs en actrices in verschillende talen het verhaal „Vreemde juffrouw Bok" van Annie M.G. Schmidt voor. Medio juni dit jaar was het elf jaar geleden dat joekskapel Luuster Efkes werd opgericht. Omdat het in de zomer moeilijk was voor iedereen die erbij betrokken is, een geschikte datum te vinden, werd besloten dit feest te vieren op zaterdag 8 oktober a.s. Evenals de meeste joekskapellen is ook Luuster Efkes ontstaan tij dens de carnavalsdagen. Rond die da gen werd het gemis aan een eigen joekskapel steeds duidelijker voel baar. Dit kwam vooral omdat Veu len geen eigen fanfare of kapel rijk was. Carnaval '83 werden er defini tieve afspraken gemaakt om tot de oprichting van een eigen joekskapel te komen. Er werden muzikanten gezocht, sponsors gevraagd, instrumenten aangeschaft en de joekskapel was een feit. De repetities konden begin nen. Er werd gestart met twaalf le den, elf mannen en een vrouw, die het aandurfde tussen al die mannen. De eerste dirigente was Martha van Ooi, die zes jaar lang pionierswerk heeft verricht. Zij is ook degene waar de kapel zijn naam aan te dank en heeft. Als tijdens de repetities niet goed opgelet werd riep ze: 'luus ter efkes'. Op vrijdag 14 oktober 1983 werd de eerste serenade gebracht bij de trouwpartij van een mede-lid, en dat gebeurde natuurlijk met trillende vingers en knikkende knieën. Het muzikale falen kon een beetje geca moufleerd worden door een bos bloe men voor het bruidspaar in de grote bas te verstoppen. Hiermee werd het eerste applaus geoogst. De eerste Prins Carnaval die door de joekskapel werd ingehaald trad op In 't Holst van de nacht. Van 5 tot en met 15 oktober vindt de jaarlijkse kinderboekenweek plaats. Bibliotheken en Boekhandels staan in het teken van het thema van dit jaar. „In 't Holst van de nacht". Uiteraard sluit ook de jeugd bibliotheek Venray bij deze feestelij ke gebeurtenis aan. Tijdens de opening van de kinder boekenweek ontvangen de schrijvers en illustratoren van de beste kinder boeken van 1993 een prijs. Deze prijzen, de griffels en penselen gaan dit jaar naar: Toon Teilegen: bijna iedereen koon omvallenGouden Griffel. Jan Jutte: Lui Lei Enzo (door Rin- dert Kromhout), Gouden Penseel. Daarnaast zijn er 9 boeken bekroond met een zilveren Griffel en 2 boeken met een Zilveren Penseel. 7 boeken ontvangen een eervolle vermelding: de Vlag en Wimpel. Naast Griffels en Penselen worden ook de prijzen van de Nederlandse Kinderjury uitgereikt. In tegenstel ling tot de Griffels en Penselen, waarbij volwassenen jureren, worden deze bekroningen door kinderen be paald. 30.000 kinderen hebben vanaf 1 februari tot 1 juni jl. minimaal 5 boeken gelezen om te bepalen welk boek zij het beste vonden. Bekroond zijn: Rinder Kromhout; Erge Ellie en na re Nellie, 6 tm 9 jaar: Carry Slee; Confetti conflict, 10 tm 12 jaar. Evert Hartman, De Voorspelling: 13 tm 16 jaar. 12 boeken hebben van de Nederland se kinderjury een eervolle vermel ding gekregen: een applaus. De bekroonde boeken en de boe ken bekroond door de Nederlandse Kinderjury liggen tijdens de kinder boekenweek ter inzage bij de jeugd bibliotheek Venray. Uiteraard krij gen ook de boeken met het thema in het holst van de nacht ruimschoots aandacht in de bibliotheek. Openingstijden bibliotheek: maandag tm donderdag. 14.00-18.00 vrijdag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 Benzine overgeheveld In de Rooseveltstraat werd vanuit een auto ongeveer tien liter benzine overgeheveld. Op de foto ziet u joekskapel Luuster Efkes met in de eerste rij de zes in opleiding zijnde nieuwe muzikanten. 21 januari 1984 voor het voetlicht. Dat was tevens het eerste officiële optreden voor het grote publiek. Vanaf dat moment had 't Veulen een eigen kapel, een grote aanwinst voor het dorp die nu niet meer weg te denken is in deze kleine, toch zo hechte gemeenschap. Het zijn dan ook zeer welkome gasten op bruilof ten en jubilea om zo hun muzikale gelukswensen over te dragen. Ook bij kerkelijke gelegenheden zoals de sacramentsprocessie en de kerst nachtviering zijn ze van de partij. Verder treden ze op bij diverse gele genheden buiten hun dorp zoals bra derieën, festivals, optochten, mu ziekfeesten, in bejaardentehuizen en inrichtingen. Bij de bewoners van Het Schuttersveld hebben ze zelfs de naam 'Ons Huisorkest' weten te ver werven. Omdat de kapel na elf jaar nieuwe impulsen nodig heeft is men op 1 maart jl. begonnen met de opleiding van zes nieuwe muzikan ten. Men hoopt dat deze groep de komende carnaval de gelederen zal komen versterken. Maar eerst wordt er feest gevierd en wel op 8 oktober. Om 19.00 uur is er een Heilige Mis in de kerk in Veulen. Om 20.00 uur wordt de feestavond voortgezet in Zaal 't Veu- le met 't Boekels Kwartierke, Pierre van Helden, Die Fröhlichen Ruben- sammler en joekskapel Noeët Tuus. Deze avond wordt u aangeboden door Luuster Efkes en werd mede moge lijk gemaakt door spon.sors en do nateurs ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: za.: T. I ANK VELD Langstraat 106, tel. 83558 zo.: Dr. Van THIEL Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon, E. de Muinek Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren. J. de Vocht en M. v.d. Acker: za.: E. de MULNCK KEIZER Patersstraat 60, tel. 88800 zo.: M. Vdd. ACKER Aronskelk 76, tel. 85900 Weekenddienst voor de patiënten ran dr. Keijzer en dr. Van Dongen: DR. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselstevn tel. 04780-41777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: Van PELT, tel. 86605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJ K WH. Kremer, W.G.A.M. Loonen. G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak G. GELLING Vlasakker 1, Oostrum, tel. 10956 DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H.M. de Vocht. R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak E. RUYMBEEK, tel- 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van Eerten, mevr, Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 13727 De wijkvereniging Leunen Cen trum houdt a.s. zaterdag tussen 11.00 en 14.30 uur een plantenrul- beurs. Planten die dit najaar uit de diverse tuinen verdwijnen, kunnen nu, in plaats van op de compost hoop te verdwijnen, van eigenaar verwisselen. Plantjes kunnen zater dag ingeleverd worden. Bovendien kan men andere plantjes voor een klein prijsje (de opbrengst is voor de verenigingskas) weer meenemen. Dus tuinliefhebbers, zet de schop erin en kom zaterdag naar gemeen schapshuis De Brink in Leunen. Zondag 23 okt. a.s. wordt er in zaal 't Trefpunt te Holthees weer de jaarlijks terugkerende luizenmarkt gehouden, die georganiseerd wordt door CV De Keavers en VV Hol- thees-Smakt. Hier kan men allerhan de goede gebruikte spullen kopen. Ook is er een hoekje ingeruimd voor de verkoop van zelfgemaakte kle ding. De opbrengst is voor beide verenigingen. Aanvang van het gebeuren is 10.30 uur en zal om 13.00 uur eind igen. Wilt u de slag van uw leven slaan, aarzel niet en kom zondag 23 okt. naar zaal 't Trefpunt te Holt hees. In de week van 10 tot en met 15 okt. wordt weer de Nationale Koliek- te voor mensen met een Verstande lijke Handicap gehouden. Voor deze kollekte zoeken wij nog kollektan- ten voor met name de wijken Vel- tum, Brukske en het snelgroeiende Landweert. Gaat de zorg voor verstandelijk gehandicapten u ter harte en hebt u enkele uurtjes vrij, neemt u dan kon- takt op met de heer F. Hendriks, Overloonseweg 77, Venray, tel. 82793. Oktober. t/m 16 Wo tlm vr en zo van 14.00-17.00 uur Exposi tie Wim Rijvers, bronzen beelden en Harry Wolfkamp, schilderijen in het Theehuis in het Odapark 7-8-9 Dorpsfeesten met harmonie Sub Matris Tute- la in het feestpaviljoen bij het Allemanscafé te Oostrum Open Dag Chemie te Venray Pluimvee en Sierduiven Vereniging PSV Horst en Omstreken. Grote tentoonstelling van raspluimvee, sier- en watergevogelte en sierduiven, manege Wieneshof te Ilegelsom Europese theater voorleesdag in de schouwburg 20.00 uur 'Rigoletto', schouwburg Venray 20.00 uur 'In de hemel mag alles', schouw burg Venray 20 uur 'La Bloemen', schouwburg Venray 20.00 uur 'Die Fledermaus', schouwburg Venray 13.00-15.00 uur 2e hands speelgoedmarkt, wijkcentrum 't Schopke 10.00-22.00 uur Slangentehtdonstelling, St. Jozefschool Overloon Vanaf 09.00 uur Natuurwandeltocht; start zaal Het Anker, Merselo 20.00 uur Amusant dubbel-spel, schouwburg Venray Vanaf 09.00 uur Occassionshow bij 13 gara gebedrijven in Venray 20.00 uur De Jazzpolitie, schouwburg Venray Concours fanfare te Weert, fanfare St. Oda Merselo Iedere maandag t/m zaterdag van 14.00-16.00 uur openstelling Grote Kerk/St. Petrus Banden kerk. Expositie 75 jaar Werken aan wonen Venray-IIorst in het Freule- keshuus van 29 sept. tot 29 jan.'95. Open woensdag, zaterdag en zondag van 14.00-17.00 uur. 8 8-9 11 13 14 15 15 15 t/m 23 16 18 20 t/m 29 21 22-23 KINDERBOEKENWEEK 1994 -5 T/M 15 OKTOBER Vind jij verhalen die spelen in de nacht ook zo spannend? Dan kan je tijdens de Kinderboekenweek je hart ophalen. Want in de boekwinkel zie je dan overal deze zin: 'In het holst van de nacht'. En dat betekent extra aandacht voor boeken waarin dingen gebeuren die niet helemaal pluis zijn. Kom je gauw gezellig griezelen? grotestraat 68 venray Kruidenthee mengsel met of zonder Tijdelijk 10% meer inhoud. 90 gram met munt 3t3« fllc&otMsnedinfr Venray, Paterstraat 4, tel: 04780 - 87217 II 1 In de periode van 5 tot 15 oktober krijgt u bij besteding vanaf fl 250 - een kado t.w.v. fl 32,50*. Ook maakt u dan kans op een weekend Parijs voor 2 personen. Vraag ernaar bij ons in de zaak. Tot ziens! Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 3