Nieuwe maatregelen op afvalgebied Muziektoernooi Venrayse muziekkorpsen op zondag 2 oktober Direkteur ABN-Amrobank jubileert De keutel van Samenleving Bijna ƒ5.000,- voor Wereldkinderen Opbrengst Kankerkollekte Lezing over 'Seksualiteit en kanker' Bedrijfsplan Afvalstoffen en afvalstoffenverordening PEEL EN MAAS Donderdag 29 september 1994 - Pagina 5 'Vandaag' In het vastenavondseizoen 1988/1989 deed 'n liedje mee met de titel 'Mientje'. Leg de teksten eens naast elkaar dan zult u zien dat dit liedje er voor een groot deel op lijkt! Zie onderstaande coupletten. 'Mierde' 1988/1989 't Is mar en hiel gewoëne meens ioor ik now van vertel. Zón alledaags zón dursneej liep nou ja. ge kent ze wel. Oen braaf vur eur d'n afwas duut en noëts niet knaot of fit Afar den zoeë rond de carnaval tigge zien vrouwke zit 'Vandaag' 1994/1995 Ik bin maar en hiel gewoëne vrow ik heb kiender en enne kei. Zón allerdaags dursneej tiep nou ja. ge kent ze wel. Die iederen dag d'n huushdld duut en noëts nie klaagt of fit Mar tigge d'n vastelaovestied tigge zien menneke zet U ziet dat is gewoon gepikt. Als dat origineel moet voorstellen dan weet ik 't niet meer. Zitten er nou mensen in de jury die zitten te sla pen. of kent de jury de regels niet? Het winnende liedje was heel goed gezongen dat wel. mijn kom- plimenten daarvoor. Maar ook in Venray zoeken we naar originele nieuwe liedjes, dus ik hoop voor de komende seizoenen dat er eens mensen in de jury zitten, die daat 'n betere kijk op hebben. Dit moest ik even kwijt! 'n liefhebber van originele carnavalsliedjes NOOT VAN DE REDACTIE: Navraag heeft ons geleerd dat het liedje 'Mientje* inderdaad de basis vormde voor het liedje 'Vandaag'. Jeanny van Vegchel heeft de tekst tan de coupletten aangepast en op een heel andere melodie gezet. Dat de tekst van Mientje werd gebruikt is overigens in overleg gegaan met de artiesten van toen. Van pikken is dus geen sprake. De geschiedenis gaat echter ver der terug. Ook 'Mientje', in '88 ge zongen door Harrie Hermans en Frans Vullings. blijkt afgeleid te zijn van een ander lied dat door Jan Boezeroen in het Brabants dialect was gezongen. Echter de Brabantse versie was weer afgeleid van een Ne derlandse versie. Gezien de tekst wijzigingen die de originele tekst inmiddels heeft ondergaan, en het feit dat de melodie veranderd is, is er welhaast sprake van een nieuw liedje. Dit wordt door de Buma/ Stem ra bevestigd. Het zal dan ook nauwelijks problemen opleveren voor De Piëlhaas om het nummer op CD te zetten. Overigens voorziet het reglement van de commissie Liedje van De Piëlhaas niet :n dergelijk voorval. Wel is het zo dat een liedje dat al eens heeft meegedaan aan het lied jesfestival, na een periode van drie jaar nog een keer een kans kan krfjgen. De jury, waar bovenstaande wak kere Piëlhaas het over heeft, kan echter ook niets verweten worden. Gezien de samenstelling daarvan (deels publiek en deels nieuwe vaste leden), moet men een goed ge heugen hebben om de tekst van een liec\je dat het niet gehaald heeft, na zes jaar weer te her kennen.... Onder prima weersomstandighe den hebben zondag 25 september 116 leerlingen van de Flierefluit, Landweert en de dr. Poelsschool meegedaan aan de tiende Wereld- kinderen sponsor fiets- en wandel tocht in Venray. Ditmaal was de opbrengst bestemd voor de bouw van een tehuis voor 113 weeskinde ren in Debre Zeit Ethiopië. Landelijk probeert Wereldkinde ren 50.000.- bijeen te fietsen en te wandelen om dit doel te realiseren. De jeugd van de basisscholen Flierefluit, Landweert en de dr. Poelsschool heeft zich weer uitste kend ingezet, zodat alleen in Venray al voor ƒ4.700,- bijeen gefietst en ge wandeld werd. Mede door de inzet van ouders, leerkrachten, vrijwilligers en spon sors is deze tiende sponsortocht een groot sukses geworden. Namens Wereldkinderen, harte lijk dank. Supportersnieuws SV Venray Heeft u afgelopen zondag de wedstrijd tegen EHC gezien? Zo ja, dan heeft u toch ook gezien dat het de beste wedstrijd van SW tot nu toe was. Als u de wedstrijd nu niet hebt gezien, maar u hebt wel het 'regionale dagblad' gelezen, dan weet u dus nog niet hoe de wed strijd was en wie een overwinning verdiend had, want het dagblad vindt het zeker prettiger om een vereniging als SV Venray tot aan de grond toe af te breken. In het hele verslag van afgelopen maandag stond dus héél weinig over de wedstrijd en héél veel over dingen die onderling opgelost kun nen worden. Maar nee, de regionale pers vindt het natuurlijk belang rijk en fijn om ons SV Venray hele maal af te breken. Wij als supporters weten wel be ter en we blijven SV Venray steunen. Iedereen van ons eerste team kan rekenen op de steun van de suppor ters. dus jongens kom op en laat de pers eens zien waar jullie toe in staat zijn. Zondag staat de derby tegen Deur- ne op het programma. De bus ver trekt om 13.45 uur vanaf de kantine. Iedereen die nog mee wil kan zich opgeven bij Jan Bonants. tel. 87524. Tot ziens in de bus en an ders tot de volgende thuiswedstrijd. Namens het bestuur van de sup portersvereniging Marcel Meijer De Venrayse afdeling van de Kan kerbestrijding is weer zeer blij met het resultaat van de huis-aan-huis kollekte in 1994. Uw bijdrage was weer geweldig! De afdeling is u daar dankbaar voor. Daarbij kunnen we niet zo maar voorbij gaan aan de enorme inzet van alle kollektanten. Zij zijn uit eindelijk degenen die deze prachti ge opbrengst hebben ingezameld. Hier volgt het resultaat: Venray 17.698,05 Castenray 966,55 Heide 585,65 Leunen 1.373,45 Merselo 1.225,70 Oostrum 1.346,05 Oirlo 1.342,90 Smakt 557,95 Veulen 587,25 Vredepeel 228,50 Ysselsteyn 2.018,80 Totaal 27.930,85 Nogmaals eenieder heel hartelijk dank en hopelijk mag de Kanker bestrijding volgend jaar weer op u allen rekenen. Eventuele niéuwe kollektanten zijn van harte wel kom. U kunt zich hiervoor opgeven bij J. Emmen-van Oers, Alpenhof 2, tel. 83909. Nogmaals dank! De Moermanvereniging, afdeling Limburg, organiseert op dinsdag, 11 oktober, een avond met als on derwerp: 'Seksualiteit en kanker'. Mevr. Schreuders, arts/seksuo- loog, zal een uiteenzetting geven over de problemen die door kanker en de behandeling hiervan kunnen ontstaan en welke hulp geboden kan worden. Iedereen is welkom op deze avond. Ook voor hulpverleners is het een leerzame avond. De avond zal gehouden worden in Hotel Asteria, Maasheseweg 80 in Venray. Aanvang 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur is er gelegenheid om en kele informatiestands te bezoeken. Vandaal wist zich los te rukken In de nacht van zaterdag op zon dag betrapte een 45-jarige Ysselstey- ner tv^ee personen die zich ver dacht ophielden bij zijn op de Peel- weg geparkeerde personenauto. Hij wist één van de jongens in de kraag te grijpen, maar helaas moest hij voordat de politie arriveerde de jon gen weer loslaten. Hij kon.wel een goed signalement van de jongen aan de politie doorgeven. In ieder geval was het tweetal bezig vernie lingen aan de auto te plegen; de an tenne was reeds afgebroken. Of het tweetal in de auto wilde inbreken kon niet worden vastgesteld. Nu bleef de schade beperkt. Het college van B en W heeft dinsdag de ontwerp-afvalstoffen- verordening goedgekeurd en het bedrijfsplan afvalstoffen goedge keurd. In de af\alstoffenverorde ning staan de regels waaraan gemeente, burgers en inzame laars zich hebben te houden. In het BPA somt de gemeente op welke instrumenten ze voor een goed afvalstoffenbeleid wil in zetten. Er komt heel wat af op de Venray se burgers in de tweede helft van de jaren negentig: meer en meer com ponenten van het door huishou dens geproduceerde afval moeten gescheiden worden ingezameld. De plaatselijke overheid heeft daarin verschillende taken en plichten. Ze moet de inzameling vormgeven en invoeren, controleren, maar ook re gels en sancties opstellen. Dat is nu gebeurd in de nieuwe afvalstoffen- verordening en in het BedrijfsPlan Afvalstoffen (BPA). De betekenis van de nieuwe ver ordening is het best aan te geven door vergelijking met de vorige. Voornaamste verschillen met de uit 1989 daterende afvalstoffenverorde- ning: de gemeente mag voor ver schillende percelen verschillende inzamelmiddelen voorschrijven. Zo krijgen de bewoners ran laagbouw- woningen een andere GFT- container dan de bewoners van flats. Ophalers van afvalstoffen -ook verenigingen- moeten in de toe komst allemaal over een vergun ning beschikken. De gemeente moet voortaan ook zorgen dat grof huisvuil wordt opgehaald. Daar naast moet er een plaats zyn waar dergelijk afval kan worden afgege ven. Verplicht is ook de inzameling van oud papier en karton, klein chemisch afval en koelkasten. Voor glas en metaal (blik) is die verplich ting er nog niet en blijft vrijwillig- heid de basis. Wel worden de huidige glasbakken vervangen door aparte exemplaren voor wit, bruin en groen glas. Bovendien moet de gemeente per 1 januari van dit jaar groente-, fruit- en tuinafval apart in zamelen. Daarentegen hoeft de ge meente niet langer een terrein aan te wijzen waar gratis autowrakken gebracht kunnen worden. HALEN EN BRENGEN Als je graag hebt dat je burgers zich op het gebied van milieu en af val anders en beter gaan gedragen en daarvoor ook regels en eisen stelt moetje de mensen natuurlijk wel in de gelegenheid stellen dat ge drag in de praktijk te brengen. De maatregelen die de gemeente daar voor in gedachten heeft staan in het Bedrijfsplan Afvalstoffen. Je kunt afval op twee manieren inzamelen; door het op te halen of door het te laten brengen. Momen teel gebeurt het op allebei de ma nieren. Huisvuil en klein chemisch afval worden opgehaald door bedrij ven in opdracht van de gemeente. Papier en oude metalen worden in gezameld door verenigingen, deels door het op te halen, deels door containers te plaatsen waar de bur ger het kan brengen. Glas kan ge bracht worden naar de glasbakken, die in de gemeente staan. Beide in zamel wij zen worden uit gebreid en er komen nieuwe bij. Er komen meer straatcontainers voor glas -die bovendien in triplo wor den uitgevoerd omdat bruin, groen en wit glas apart moeten worden aangeboden-. Op de gemeentewerf wordt een milieustation ingericht Daar kunnen de burgers alle grote re partijen huishoudelijk afval inle veren. maar ook KCA, hout- en snoeiafval. Het milieustation zal verder bestaan uit containers waar in textiel, papier en metaal kunnen worden gestort. Het station heeft een tijdelijk karakter. Waar het defi nitieve station komt is nog niet dui delijk. VERENIGINGEN Door de verordening legt de ge meente zichzelf de plicht op om een sluitend systeem te realiseren voor het inzamelen van alle genoemde afvalstoffen. Bij de inzameling van oud papier en karton kunnen daar bij conflicten ontstaan. De vereni gingen, die in huidige constructie zorgen voor papierinzameling, doen dat niet overal. In de kernen Smakt Heide. Veulen. Ysselsteyn en Castenray wordt bijvoorbeeld geen oud papier opgehaald en ook in Venray-kom zijn lang niet in alle wijken verenigingen actief. In de afvalstoffenverordening maakt de gemeente daarom een scheiding tussen gebieden waar pa pier wordt opgehaald en gebieden waar de burgers hun oud papier naar een container moeten bren gen. Opgehaald wordt in Merselo (plus buitengebied), Oirlo (plus bui tengebied), Leunen. Oost rum en Vredepeel (kom plus Vredeweg, Twist weg en Kuulenweg). In Venray wordt opgehaald in de wijk Zuid en in de omgeving van de Vredeskerk. De gemeente wil het systeem van ophalen door verenigingen hand haven, maar onder strakkere voor waarden. Over die voorwaarden wordt een extra voorlichtingsavond belegd op maandag 10 oktober. Op 1 oktober a.s. zal het 40 jaar geleden zyn dat de huidige direk teur van de ABN-Amrobank van het distrikt Venray. de heer AD SWIN- KELS (56) zyn eerste werkdag be gon bij de toenmalige 'Amster damse bank' in zijn woonplaats Uden. Voor die funktie van jongste bediende behoefde hij niet te solli citeren. De direkteur van de bank kende nl. de vader van de huidige jubilaris. Omdat zoon Ad zyn diplo ma had behaald op de Mulo en een goede leerling moest zyn geweest, wilde de bankdirekteur hem graag in dienst nemen. Tien jaar lang volgde hij vele avondkursussen met sukses. Op 22 november 1965 kon hij naar Venray verhuizen omdat hij met die ingang benomed werd by de Venrayse ves tiging als procuratiehouder. In de eerste Venrayse periode maakte hy de fusie mee naar deAm- robank. Ad Swinkels wilde eigen- lyk hogerop. Toen hem in 1973 de kans werd gegeven on onderdirek- teur te worden van de Amrobank in Roermond nam hij die uitdaging aan. Dat betekende verhuizen van uit Venray, een plaats die hem toen reeds lief was geworden. In 1979 kwam hij weer een trapje hoger door'de benoeming tot direk teur van de Amrobank in Sittard. Na Sittard volgden nog enkele an dere plaatsen zoals Sneek en Zie- rikzee. In 1983 vond een reorga nisatie plaats in de beide banken. Daardoor werd het mogelijk om met ingang van 1 februari 1983 voor de tweede maal in Venray te werken. In 1992 vond een fttsie plaats tussen de ABN en de Amro bank. Ad Swinkels werd benoemd tot direkteur van de beide vestigin gen (op het Henseniusplein en de Julianasingel) en van het kantoor van Bergen, dat tot het distrikt Ven ray behoort. In totaal werken op die drie vestigingen 30 personeelsle den van hoog tot laag. MAATSCHAPPELIJK BETROKKEN In zijn eerste 'Venrayse tijd' ko men wij Ad Swinkels al herhaalde malen tegen. Een bloemlezing daar van. Sekretaris-penningmeester van de Sportraad die nauw betrok ken was bij de stichting van de sporthal De Wetteling: sekretaris van de Stichting Vormingswerk voor Jong Volwassenen; voorsitter van MAC Rooy (de toenmalige Motor- en Autombielclub). Hij stond ook aan de wieg (en was aktief be trokken) by de politieke groepering Opbouw 70, een groep verontruste inwoners die de raad van de ge meente Venray willen veranderen in hun samenstelling (m.n. niet te veel oudere raadsleden). Sukses was verzekerd want gestart werd met twee raadsleden.. Uit Opbouw 70 werd in latere jaren Samenwer king geboren. In die tijd was Ad Swinkels ook penningmeester van de Tennisclub Venray. In de tweede 'Venrayse periode' vanaf 1983 tot heden zien we hem als penningmeester van de Venray se Kunstkring; vice-voorzitter van het Boschveldcollege en voorzitter van het curatorium van het Bosch veldcollege. Hij is nu ook nauw be trokken bij de komende fusies. Verder is Ad Swinkels penning meestervan de serviceclub Kiwanis en is hy o.m. betrokken by de beel denschat van de Grote Kerk en de restauratie van die beelden. Iedere tweede woensdag van de maand kan men Ad Swinkels vin den in de Liedertafel, een club van vijftien mannen die eens in de maand 'uit hun bol willen gaan' en dan oude bekende liedjes zingen in café 't Upke. Niet in de minste plaats is Ad Swinkels verknocht aan het Rode Kruis waarvan hij al vele jaren niet alleen de centen beheert als pen ningmeester maar vooral ook het vele PR-werk verricht. Het is geen toeval dat zijn twee kinderen ook werkzaam zyn in het bankwezen. De zoon als economm bij de Rabobank in Breda en de dochter is werkzaam bij de ABN- Amrobank in Blerick. Ad Swinkels, een geboren en ge togen Brabander, is er trots op dat hij in Venray terecht is gekomen. 'Een plaats waar het goed werken en toeven is, waar men niet vóór de mensen.maar tussen de mensen kan staan'. Hij is blij dat hij in de vrije uren iets mag doen waardoor de leefbaarheid van Venray nog aangenamer wordt. 'Venray heeft nog zoveel wat wy met z'n allen in stand moeten houden en daarvoor in moeten blij zetten'. Op woensdag 5 oktober wordt hem een receptie aangeboden die gehouden zal worden in Dans- en Partycentrum Janssen aan de Raad huisstraat van 17.00 tot 19.00 uur. DIFFERENTIATIE Een manier om een beter afvalge- drag by de burgers te stimuleren is de financiële prikkel. Maak het aan trekkelijk om afval te scheiden, weg te brengen en thuis te com- posteren. Dat kan door gedifferen tieerde tarieven in te voeren. .Aan dat systeem zitten de nodige haken en ogen. reden voor het college om pas in 1997 tot invoering over te gaan. In de tussentijd moeten de ambtenaren maar uitzoeken welk systeem het beste is en hoe voorko men kan worden dat mensen op al lerlei manieren de regels proberen te ontduiken. Het effect van tariefdifferentiatie op het afval gedrag van de burgers moet overigens niet overdreven worden, zo waarschuwen de ambte naren in het Bedrijfsplan Afvalstof fen. Het grootste deel (60 tot 70%) van de afvalstoffenheffing bestaat uit vaste kosten, waarop de indivi duele burger geen invloed heeft. Bij een afvalstoffenheffing van 309 gul den voor meerpersoonshuishou- dens -het tarief in 1994- zou het gaan om maximaal 125 gulden waarop de burger invloed heeft. Iemand die z'n afvalaanbod met de helft reduceert verdient by de hui dige tarieven dan zes tientjes op jaarbasis. De gemeente noemt de financiële prikkel dan ook niet het belangrijk ste middel om te komen tot een be ter milieugedrag bij de Venray- naren. Meer wil men bereiken door intensieve voorlichting. Maar als het desondanks niet lukt staat er ook wetshandhaver klaar. Het Be drijfsplan Afvalstoffen voorziet per 1 januari 1995 in anderhalve full time-medewerker die als 'reini- gingspolitie' of 'milieuwacht' toe ziet op de naleving van de verordening en de inzameling van afval. Hoge scores bij snelheidskontroles Dat het nog nodig is om snel heidskontroles te houden is vrij dagmorgen weer eens gebleken op de Venloseweg waar ter plaatse maar 70 km per uur mag worden gereden. Van 07.15 tot 07.53 uur werd gekontroleerd. Van de 172 voertuigen die de Gatsometer pas seerden reden er 102 harder dan de toegestane snelheid, terwijl een bestuurder het presteerde met 121 km per uur te passeren. Die haast zal hem duur komen te staan. Een score van bijna 60% is wel erg hoog. Inlandse eik illegaal gekapt Namens de gemeente werd aan gifte gedaan van het illegaal vellen van een inlandse eik die in een wei aan de Middellijkseweg stond. De eik had een waarde van ƒ2.800.-. Te gen de eigenaar van de grond werd proces verbaal opgemaakt. 'Fragmentarisch gehannes en slecht luisteren resulteren in voor liggend voorstel'. Daarmee opende fractievoorzitter Ike Busser van Samenwerking Venray dinsdag de aanval op wethouder Kersten en z'n plannen voor woningbouw op het St. Josefterrein. Hij eindigde met de woorden 'Samenwerking vindt dit een onvoldragen plan. waarin de signalen uit de Venrayse samenleving onvoldoende ver taald kunnen worden'. Vervolgens vroeg Busser om een schorsing van de vergadering om z'n fractie de gelegenheid te geven, na het antwoord van wethouder Kersten, het definitieve standpunt te bepa len. Vuurwerk in de gemeenteraad. De vuurpijl van Samenwerking doofde echter in de tweede termijn met een zacht gesis. Populair en plastisch uitgedrukt: Samenwerking trok de keutel in. (door Bert Albers) Zware kritiek van de fractie die het Stadspark en de groene wig in het Venrayse centrum hoog in haar verkiezingsprogramma had staan. Samenwerking verweet de wethouder gebrek aan integrale vi sie met betrekking tot het St. Josefterrein. Bovendien waren signa len uit de samenleving niet opgepikt en waren er toezeggingen aan de stichting Stadspark gedaan, die niet zyn nagekomen. 'De enige boodschap die u opgepikt heeft, is die dat niemand tegen woning bouw op het St. Josefterrein is en u nu, onder druk van de BWS- gevolgen('), na een onvoldragen inspraakronde, voorliggend voor stel presenteert', aldus de heer Busser. Hy vervolgde dat.de BWS- gevolgen nu als argument gebruikt worden om .de raad tot een snel besluit te brengen. Volgens "Skthenwerking waren de gevèlgen te voorzien geweest en had de gemeente er dus rekening mee kunnen houden. Busser waarschuwde ervoor dat verlies van een deel van het BWS-budget 'ons niet blind mag maken voor de signalen uit de sa menleving en ons er niet toe mag verleiden een haastige keus te ma ken die ons stedebouwkundig voor dit deel van Venray voor een lengte van jaren vastlegt'. BINNEN VOORWAARDEN Daar kon de wethouder het mee doen. Een geprikkelde Bert Kersten liet weten de aanval van Samenwerking onfatsoenlijk te vin den. ik kan niet werken met een commissie en raad die eerst de randvoorwaarden voor bouwen in het gebied mee opstelt en daarna de invulling kritiseert. Terwyi we binnen de gestelde voorwaarden zyn gebleven', aldus Kersten, die er aan toevoegde dat de toon van Sa menwerking hem allerminst beviel. Op de vele aantijgingen van de fractie ging de wethouder inhoude lijk nauwelijks in. De fractie, die het antwoord van de wethouder nog graag bij de definitieve standpuntbepaling wilde betrekken, ging vervolgens even apart. Politiek en bestuurlijk Venray bleef ach ter, in een staat die schommelde tussen verbazing bij de meesten tot boosheid by een enkeling. SIGNAAL Na vyf minuten keerden de vier Samenwerkers terug met het re: sultaat van het beraad. En opnieuw zorgde de fractie voor een verras sing. want Samenwerking stemde -zij het onder protest- voor het voorstel tot bebouwing van het St Josefterrein. De motivatie: de, BWS-druk heeft toch zwaarder gewogen. En de eerder geuite kritiek werd afgezwakt. Die gold vooral de procedure. Fractievoorzitter Bus ser herinnerde de wethouder eraan dat z'n partij niet gezegd had dat het plan niet voldeed in de zin van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. Dat lijkt toch verdacht veel op een schielijk ingetrokken keutel. Na afloop wilde de heer Busser daar echter niets van horen. 'We hebben een signaal willen afgeven. Er moet een einde komen aan een derge lijke manier van plannen maken. Nu zyn we. onder protest akkoord gegaan. De kans bestaat dat we volgende keer echt 'nee' zeggen', al dus de voorman van Samenwerking Venray. De kritiek, zo herhaalde Busser. gold vooral de procedure en de haast daarmee. Kaarten die de commissie pas tijdens de vergadering onder ogen kreeg; plannen die aangepast werden tussen de ter inzagelegging en de behandeling in de commissie en het feit dat belanghebbenden nog niet waren voorgelicht toen de commissie om advies gevraagd werd. Geen ingetrokken keutel, maar een signaal- Hoe je het ook noemt Samenwerking heeft dinsdag voor de buitenwacht een wat warrig en slingerend optreden gegeven Eerst zware kritiek". \>rvc*lg**n d Aarap geen tevredenstellend antwoord krijgen, maar wel akkoord gaan met het gekritiseerde besluit. De partij heeft zichzelf en het gedach- tengoed waarvoor zy staat geen dienst bewezen. Na de escapades rondom de wethoudersverkiezing en de aftocht, van mevrouw Ro ling. heeft de fractie opnieuw iets uit te leggen aan haar achterban. Op zondag 2 oktober organiseert de Federatie van Muziekgeszel- schappen in de gemeente Venray het jaarlykse muziektoernooi waar aan alle aangesloten verenigingen deelnemen. De organisatie is dit jaar in handen van de Koninklijke Harmonie Euterpe uit Venray. Voorafgegaan door een muzikale rondgang van MMSK St. Petrus Banden uit Venray zal vanaf 11.00 tot 21.00 uur, behoudens enkele pauzes, een nonstop muziekpro gramma te horen zijn in de schouwburg van Venray. waar de muziekkorpsen van de gemeente Venray hun beste kunnen zullen la ten horen, zowel blaasmuziek- als slagwerk-uitvoering. De korpsen trachten muziek ten gehore te brengen die bij een groot publiek aangenaam in de oren zal klinken. Eén van de uit te voeren werken zal worden beoordeeld duur het .jury lid J.M. Claessens uit Tilburg. En aangezien er nog drie muziekkorp sen in oktober zullen deelnemen aan een Bondsconcours van de LBM zullen van deze de beide dan uit te voeren werken door het jury lid worden beoordeeld. Het volledige programma ziet er als volgt uit: 10.30 uur: Muzikale rondgang door Venray door MMSK St. Petrus Banden. 11.00 uur: Opening toernooi door de federatievoorzitster, mevr. H. Poels-Peters. 11.05 uur: Optreden harmonie St. Catharina, Leunen, Veulen, Heide o.l.v. Eric Swiggers (afd. uitmun tendheid). Inspeelwerk: Friends of life; Chines Folk Suite;James Bond 007. 11.45 uur: Optreden drumband St. Catharin. Leunen, Veulen, Heide o.l.v. Jan Voesten (le divisie A-B). In- speelwerk: Mirage; Rythmos; Quick hands. 12.10 uur: Optreden drumband van Koninklijke Harmonie Euterpe Venray. 12.35 uur: Optreden jeugdharmo- nie Euterpe Venray o.l.v. Stijn Rut ten. Inspeelwerk: Salzburg; Mu- sique a la carte; The Beatles in concert 12.55 uur: Optreden Koninklijke Harmonie Euterpe Venray o.l.v. Stijn Rutten (ere-afdeling); Inspeel werk: Thunderbirds: First Suite; Song of the Wizzard. Pauze. 14.15 uur: Optreden harmonie Sub Matris Tutela, Oostrum o.l.v. Piet Poels (afd. uitmuntendheid). Inspeelwerk: Rippling waters; St. Martin's Suite: Siovenska Rapsodia. 14.55 uur: Optreden drumband Sub Matris Tutela Oost rum o.l.v. Piet Poels (le divisie A-B). Inspeel werk: Samba Brasiliana; A concert for 'Naomi'; Lion girls. 15.35 uur: Optreden drumband Ons Genoegen Oirlo o.l.v. Henk Mar tens (ere-divisie A-B). Inspeelwerk: VErwisselmars; Constructive drums; Ponton Mars. 16.15 uur: Optreden muziekvere niging Ons Genoegen Oirlo o.l.v. Martien Maas (ere-afdeling). In speelwerk: Mercury-contest mars; Hanselijn: Introduktie, elegie en ca priccio. 16.55 uur: Optreden fanfare Dorpsklank Castenray o.l.v. René Lebens (ere-afdeling). Jupiter Hymn; Suite; Abba gold. Pauze. 18.15 uur: Optreden drumband kerk. fanfare St Oda. Merselo o.l.v. Wil van Horek (ere-divisie A-B). In speelwerk: Passage; Night Drea ming; Herald of free Enterprise. 18.55 uur: Optreden fanfare De Pcelklank Ysselsteyn o.l.v. Geert Ja cobs (ere-afdeling). Inspeelwerk: ge deelte Syphonic Marches; Three caprices for Band; Dancing wit wolves. 19.35 uur: Optreden drumband De Peel klank Ysselsteyn al.v. Har rie van Otterdijk (eredivisie A-B). Inspeelwerk: 4e deel en finale Chi nese Zodiac: Voyage into a million miracles: Herald of free Enterprise. 20.10 uur: Optreden kerk. fanfare St. Oda Merselo o.l.v. Piet Joris (afd. superieur). Inspeelwerk: Juputer Hymn; Poème Symphonique: The land of the long white cloud. 21.00 uun.>\^lltofi&J0jen)o<,i De entree is gratis, zodat u ieder tijdstip kunt binnenlopen in de schouwburg om te genieten van het door de gezamenlijke muziekkorp sen van Venray gehodene.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 5