I Venray's Mannenkoor naar Strasbourg Foto-expositie over Turkije, Iran en Pakistan doe mee met het literair café Evenementenkalender echt... Je Proeft t! 'Die lustige Witwe' in de schouwburg Overloons Toneel brengt 'Dat dorp bestaat niet meer...' Regiokalender Peel en maas Venrayse schilderes exposeert in Mierlo Geslaagd Dit weekend: Volkoren bollen Appeltaartje^ 1050 echte bakker Bibliotheek- nieuws Subsidie voor Operette Gezellen Kinderrommel markt te Oirlo agi' PEEL EN MAAS Donderdag 29 september 1994 - Pagina 3 I Literair café Venray-regio Door echte poëzieliefhebbers zal de septemberopgave als weer wat makkelijker ervaren worden. Het fragment dat wij voor u kozen be vat een regelrechte vraag aan de lezer. Hier volgt het. - hoe moet het nu, waar blijf ik met dat licht van mij, van jou, wan neer het vallen, weg in het onverhoeds onnoemelijke begint? Wie is de auteur van bovenstaande versregels en hoe luidt de titel van het gedicht waaruit deze versregels afkomstig zijn? Inzendingen kunt u vóór 14 oktober sturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio. Rochusstraat 1, 5801 RR Venray. Het kostte veel inspanning en geknars der tanden om de augustus- opgave tot een goed einde te brengen. Enkelen slaagden met glans: zo komt er tekening in de strijd. Hulde aan de volhouders. Ongetwij feld hebben zij genoten van de hogere augustus-honing! De stand aan de kop laat zien, dat het de komende maanden nog heel spannend kan gaan worden. Mevrouw L. Colsen nam resoluut de leiding met 80 punten. De heren A. Kroft en A. Leyssen delen nu de tweede positie met ieder 70 punten. De 4e plaats is gezusterlijk voor mevrouw W. Nelissen-Wijnhoven en mevrouw T. Peters-ten Ha ve, beiden 40 punten. Op de 6e plaats staan de dames T. Smits en G. de Beyer-Crenels met 30 punten. Op de 8e positie vinden wij - terug van weggeweest: sinds maart abusievelijk weggevallen uit de uitslag, waarvoor onze excuses! - nu met ere vermeld: de dames H. van Beek en C. Receveur-van de Horst ieder met 20 punten. De ry wordt geslo ten door mevrouw R. van Dommelen, mevrouw S. Lemmens en me vrouw W. Vink, allen met 10 punten. Het citaat van de vorige maand kwam uit het gedicht "AUGUSTUS 1951" van Karei Jonckheere. Het is een gedicht met prachtig onder woorden gebracht emotie. De moeder zingt by de wieg van haar zoon, van wie zij nog niet weet, dat hij blind is: de zoon is het onverdiende loon van haar liefdes avontuur met de ik-figuur. Zijn grootste zorg is, wie het haar zal vertellen en wie haar vreugde over de geboorte van haar zoon zal temperen. De ik- figuur, die haar maagdelijkheid ontnomen heeft, besluit het zelf te doen. Maar wat - zo vraagt hij zich af - is het geschikte ogenblik? En hoe moetje zoi ets doen? Moetje dat doen op een intiem moment als de geliefde zich in je armen legt? En biykt dan dat zij ook al lang wist, dat haar kind blind is? Karei Jonckhere-. Augustus 1951 Zij staat te neuren in het zomerlicht over de wieg van Floris onze zoon. Ze weet nog niet dat daar een blinde ligt., van 't avontuur ons onverdiende loon. Dit kind is later zorg. Maar zij, zo lief behulpzaam voor haar broze prematuur en ook voor mij, haar oude maagdomdief ivie dooft, de vreugde van haar teder vuur? Ik zal het doen. Maar zeg mij waar, wanneer? Als wij alleen zijn, of met vrienden bij, of stiuks wanneer ik uit de duinen keer om ongezien te zijn als ik soms schrei? Leer mij meteen dan hoe men zoiets zegt Of zegt men het in bed, stil maar beslist, als zij zich innig in uw armen legt en schuchter snikt dat zij het ook wel wist? Gedurende de komende maanden zal er elke.4e donderdag van de maand een citaat van een of meer dichtregels verschijnen in Peel en Maas. Per keer vallen er 10 punten te verdienen. - 5 punten voor de juiste titel van het gedicht - 5 punten voor de juiste naam van de dichter. Op 9 oktober wordt er een voorleesdag voor de jeugd gehouden in de Schouwburg van Venray. Centraal staat hierbij een PORTUGEES VERHAAL. 4 november - de eerstvolgende literaire avond - bestaat dan uit een Indisch Literair Programma. WORDT DONATEUR VAN IIET LITERAIR CAFE Vandaag, donderdag 29 septem ber, was het zover. Na een lange pe riode van voorbereidingen vertrok het Venray's Mannenkoor in alle vroegte naar Strasbourg, Frankrijk. Daar zal een drie-daags programma van concerteren worden afgewis seld met ontspanning en bezoek aan diverse bezienswaardigheden. Het 106 tellende mannenkoor on der leiding van hun jonge dirigent Ilans Noyens bestaat binnenkort 85 jaar. Zondag jl. werd onder grote be langstelling in de foyer van cultu reel centrum De Beejekurf in Venray het eerste zondagochtend concert van het nieuwe schouw burgseizoen verzorgd met gemeng de zangvereniging Crescendo en fanfare St. Oda uit Merselo. ÏHet VMK liet er enkele van de nieuwe werken horen die op het programma staan van hun concert reis. In Strasbourg zal o.a. gezongen worden in het 'Huis van Europa', het Europarlement Daar is het koor op vrijdag te gast van mevr. Ria Oomen-Ruiten, lid van het Europees Parlement Laat in de na middag volgt dan nog een repetitie in de Munsterkathedraal. Op zaterdagavond wordt een con cert verzorgd in Achem (Duitsland) en op zondagmorgen volgt het uit voeren van 'Die Kleine Orgelmesse' van Haydn, tydens de hoogmis in de kathedraal van Strasbourg. Naast het muzikale deel zal er eveneens ruimte-zij n-onrde mooie omgeving van de stad Strasbourg en de Altstad te bezichtigen, alsmede en kele bezienswaardigheden in het Duitse-Schwarzwald. In het kader van het 85-jarig bestaan (op 9 de cember) zullen in de loop van 1995 nog extra aktiviteiten ondernomen worden. uw weekblad t/m 16 Wo t/m vr en zo van 14.00-17.00 uur Exposi tie Wim Rijvers, bronzen beelden en Harry Wolfkamp, schilderijen in het Theehuis in het Odapark 1 20.00 uur Promconcert Euterpe in de schouwburg 2 13.00-18.00 uur Finale baankampioenschap- pen SMC, circuit De Peel 2 Bruidsinfo-show in Hotel Asteria 4 20.00 uur 'Die Lustige Witwe', schouwburg 6 20.00 uur 'Carmina Burana', schouwburg 7 20.00 uur Cabaret Lebbis en Janssen, schouwburg 7-8-9 Dorpsfeesten met harmonie Sub Matris Tute- la in het feestpaviljoen bij het AJjemanseafé te Oostrum 8 Open Dag Chemie te Venray 8-9 Pluimvee en Sierduiven Vereniging PSV Horst en Omstreken. Grote tentoonstelling van raspluimvee, sier- en watergevogelte en sierduiven. manege Wieneshof te Hegelsom 9 Europese theater voorleesdag in de schouwburg Iedere maandag t/m zaterdag van 14.00-16.00 uur openstelling Grote Kerk/St. Petrus Banden kerk. Als u wilt weten wat 'schilderen vanuit je bron' betekent, dan moet u beslist een kijkje komen nemen bij de tentoonstelling van Anne Jeuken-Haeyen uit Venray in de bi bliotheek van het Brabantse Mierlo. Deze tentoonstelling bestaat uit gro te kleurryke acrylschilderyen, waarin de mens als thema centraal staat. Anne Jeuken is geïnspireerd door maatschappelijke en menselij ke verhoudingen. Vooral de emo ties, sferen en 'kleuren', die hieruit ontstaan boeien haar enorm. Anne: 'Emoties, die kinderen tonen en losmaken gaan zelden aan my voor bij. Als ik bijvoorbeeld op tv een vluchtelingetje zie, met zo'n einde loos verdrietige blik in zijn ogen, zou ik zo aan de slag kunnen. Maar niet alleen door tv komen die beel den tot my, ook om mij heen, voor al om mij heen'. Portretten maken is dan ook een vast onderdeel van haar werk. Annes's jeugdwens om naar de kunstacademie te gaan, ging niet in vervulling. Later, nadat zij een kur- sus portrettekenen by Sjef Moonen in Venlo volgde, werd haar duide lijk, dat schilderen en tekenen dat gene was wat zij wilde doen. Na jaren autodidactisch bezig te zyn geweest - in kombinatie met haar werk als creatief therapeute in een psychiatrisch centrum in Venray - volgde zij een tweejarige kursus conceptontwikkeling by Kriel Kle- vis in Venlo. Deze zette Anne op het spoor van 'Schilderen vanuit je bron'. Momenteel is Anne vierdejaars student aan de Academie der Scho ne Kunsten in Arendonk. Zy expo seerde reeds in de Muziekschool in Venlo en het ziekenhuis Venray. Deze tentoonstelling is uw bezoek meer dan waard. Van 3 tot en met 28 oktober bent u van harte wel kom tydens de openingsuren van de bibliotheek, die aan de Dorpsstraat 113 ligt. Aan de universiteit van Twente is Ingeborg Mij ling geslaagd voor technische bedrijfskunde. Nathalie Verhaag slaagde voor mr. in Nederlands en Europees recht aan de universiteiten: RL Maas tricht, Université de Nancy II (Fran ce), Reading University (United Kingdom). Mariëlle Nellen uit Oirlo is aan de Rijksuniversiteit Limburg te Maas tricht geslaagd voor het doctoraal examen gezondheidswetenschap pen, beleid en beheer en bewe gingswetenschap. Op 16 september jl. slaagde Mark Achten aan de Lerarenopleiding te Nijmegen voor docent wiskunde. Aan de Katholieke Universiteit Brabant is Oscar Geurts geslaagd voor zijn doctoraal bestuurlyke in formatiekunde. Op woensdag 28 september stu deerde Gerard de Vries af aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij slaagde aan de chemische faculteit als drs. in de polymeerchemie. Met brood van uw Echte Bakker kan veel meer. Kies uit de ruim honderd exclusieve recepten in het unieke broodboekje Eerlijk Brood Heerlijk'. Alleen bij uw Echte Bakker verkrijgbaar voor slechts gij Vraag naar het broodboekje! Vanaf a.s. vrijdag kunt u, door middel van het sparen van uw kassabonnen met een totaal bedrag van 50,- dit unieke BROOD Boekje ver krijgen voor slechts 3,95 De komende 12 weken zal, in het programma 'Koffietijd', R.T.L. 4 10.00 uur, wekelijks aan dacht besteed worden aan recepten uit dit boekje. De eerste uitzending, vrijdag 30 september 1994, staat in het teken van volkoren bollen met kip en sinaasappel. Dus ook bij ons in de winkel te verkrijgen. Natuurlijk ook zelf te maken. 5 stuks slechts J KERKSTRAAT 13 SEVENUM 04787 -1254 GROTESTRAAT 57 VENRAY 04780 -12628 Dinsdag 4 oktober 20.00 uur De keuze van de Hoofdstad Ope rette voor het theaterseizoen 1994/1995 is gevallen op 'Die lustige^ Witwe' (Franz Lehar). Daarnaast worden de produkties 'La Vie Pari- sienne' en 'Der Vetter aus Dingsda' doorgespeeld. Tevens wordt een nieuwe operette- en musicalpro gramma uitgebracht. De operette 'Die lustige Witwe' be hoort tot de absolute hoogtepunten van het genre. Muzikale nummers als 'Da geh' ich zu Maxim', het 'Vilja- lied', 'Komm in den kleinen Pavil ion', 'Ja das Studium der Weiber ist schwer', 'Dummer, dummere Rei- tersmann' en 'Lippen schweigen' Het Overloons Tbneel presenteert op 8 oktober de première van 'Dat dorp bestaat niet meer...' een gedo- kumenteerd toneelstuk geschreven door Jan Smeets. In opdracht van de vereniging schreef Jan Smeets een toneelstuk naar aanleiding van de herdinking '50 jaar bevryding Overloon' op 14 oktober a.s. Het stuk is gebaseerd op een aan tal interviews van inwoners die het zelf meemaakten en notities uit het dagboek van pastoor Van Boxtel, destijds herder in Overloon. Het stuk speelt in de periode september 1944 tot april 1945. De liederen werden op muziek ge zet door Theo Hoftnans, componist te Nuenen. Het stuk wordt gespeeld op historische grond namely k in de aula van het Oorlogs- en Ver zetsmuseum. De aula is verbouwd tot een amfitheater. Het stuk bevat ongeveer negentig rollen, die gespeeld worden door zo'n vijftig volwassenen en kinderen. Na de première volgt op 9 oktober een seniorenvoorstelling. Op 14 ok tober wordt het stuk gespeeld voor de in Overloon aanwezige Engelse oud-strijders. Op 21 en 22 oktober en 5 november zyn de volgende drie voorstellingen. Deze voorstel lingen zyn inmiddels uitverkocht. De volgende twee voorstellingen zijn op 19 en 22 november; voor de ze voorstellingen zijn nog kaarten verkrygbaar by 't Kadohuus, het ge meenschapshuis en bij de Rabo bank te Overloon. Pry's ƒ10,-. Telefonisch bestellen bij dhr. C. Loof, tel. 04781-41669. Voor slech thorenden is een ringleiding aanwezig. De op 15 januari 1995 geplande voorstelling in de schouwburg van Venray kan helaas geen doorgang vinden. Het dekor van 9 by 16 me ter is wel verplaatsbaar. Maar de op- bouwtijd die daar voor nodig is, is niet beschikbaar. In één dag opbou wen en dezelfde avond spelen is de ze keer niet mogelijk. Vandaar dat de vereniging heeft moeten beslui ten de voorstelling in Venray te la ten vervallen. De vereniging hoopt vele touwe Venrayse bezoekers in Overloon te mogen begroeten. In café De Bonte Koe aan de Hoenderstraat in Venray wordt van 1 t/m 30 oktober een foto-expositie gehouden door Guus Geurts. Hij maakte de foto's in juli en augustus tydens een reis per open baar vervoer van Istanbul in Turki je, via Iran naar het noorden van Pakistan. Het betreft kleurenfoto's van vooral mensen in traditionele kle derdracht, b.v. van het nog maar 3000 zielen tellende Kalah-volk in het noord-westen van Pakistan. Zij behoren tot een kleine min derheid van mensen die niet het Moslimgeloof belijden in de drie ge noemde landen en stammen ver moedelijk af van de soldaten uit het leger van Alexander de Grote. Jammergenoeg wordt hun aantal steeds kleiner o.a. door gemengde huwelijke met moslims. Op dit mo ment is hun leefgebied nog beperkt tot de zogenaamde Kalash-valleien tegen de grens met Afghanistan. De leetbaarheid van dit gebied wordt echter ernstig bedreigd door hout kap door buitenstaanders. hebben deze operette wereldbe roemd gemaakt. De ..Hoofdstad .Operette, Neder- lands.enige professionele operette gezelschap, brengt deze produktie in- het theaterseizoen 1994/1995 meer dan honderd maal op de plan ken in binnen- en buitenland! 'Carmina Burana' Introdans danst op donderdag 6 oktober 'Carmina Burana' in De Beejekurf in Venray. Het suksesvol- le ballet van choreograaf Ed Wubbe. is een overrompelend geheel van muziek, dans, dekor en kostuums en staat bekend als een sterk thea traal stuk danstheater. Behalve 'Carmina Burana' danst Introdans in dit programma een kompleet nieuwe versie van 'Mater*, een dan sante choreografie van Ton Wiggers op delen uit de indrukwekkende 'Stabat Mater' van Giovanni Battista Pergolesi. 'Mater is oorspronkelijk gecreëerd voor de eindpresentatie van de Arnhemse Dansacademie. Introdans heeft dit suksesvolle vrouwentrio december '93 op het repertoire genomen. De nieuwe ver sie van 'Mater' is voor meerdere dansers en gaat op 15 september in première tijdens een herden kingsprogramma van 'De slag om Arnhem'. Na zeven jaar presenteert Intro dans opnieuw het opzienbarende ballet 'Carmina Burana' met dekor en kostuums van Pamela Homoet. Deze choreografie op muziek van Carl Orff, die alle facetten in zich heeft om een balletvoorstelling tot een groots spektakel te maken, komt terug op verzoek van het ra- zendenthousiaste publiek. 'Carmi na Burana' ging in september 1987 in première en zorgde overal voor uitverkochte voorstellingen. Middeleeuws spektakel Ed Wubbe heeft in 'Carmina Bu rana' het meeslepende en volkse element van de minne- en dranklie deren uit de Codex Buranus op een bijna plat realistische manier vormgegeven. Drie figuren vormen de rode draag in dit middeleeuse stuk vol wellust, wreedheid, lieder lijkheid en sexuele uitspattingen. De dansers komen tevoorschijn uit en verdwijnen in de rokken van een gigantische pop. die als oer- moeder het hele toneelbeeld vult. Een mooie karakterrol is weggelegd voor artistiek direkteur Ton Wig gers die een middeleeuwse Quasi modo neerzet. Wanhopig op zoek naar een sprankje liefde, bezwykt hij voor elke verleiding die hem aangeboden wordt. In een poëtisch duet vindt hy uiteindelijk zijn ge luk bij een schuw melaats meisje. Goedkope benzine Een 25-jarige inwoner deed aan gifte dat in korte tijd twee maal benzine uit de tank van zyn nabij de Hubenhof geparkeerde perso nenauto was overgeheveld. In beide gevallen was voor ongeveer 50.- benzine gestolen. Een keuze uit de nieuwe romans: Coovelis, Mark: Gloria. Een Cali- fomische man blikt terug op het le ven van zijn zuster, die na een rampzalige jeugd medeplichtige en slachtoffer werd van een seriemoor denaar. George, Elizabeth: My is de wrake. Tijdens een verlovingsfeest wordt het lyk van een journalist ontdekt. Heggan, Christiane: Natalie. Wan neer een jonge vrouw gaat werken in een cosmeticaconcern van haar vader, wordt ze gedwarsboomd door haar stielmoeder en -broer. Mogan, Sally: Myn plek. Autobio grafie over drie generaties Abori ginals. Nagy, Gloria: We zullen je wel krij gen Leo! De moeder van een meisje dat leukemie heeft, gaat op zoek naar de vader van het kind omdat hy' als donor kan optreden bij een beenmerktransplantatie. Smith, Wayne: Thor. Een trouwe Duitse herdershond waakt over zyn troep: een gezin met drie kinderen. Toes, Jac.: De afrekening. Een mis dadiger ontsnapt uit de gevangenis, maar wordt weldra dood aangetrof fen: is de politie van Arnhem hier bij betrokken? Victor, Cynthia: Schaduw uit het verleden. Wanneer een jonge jood se vrouw met haar dochtertje de ti rannie van haar echtgenoot ontvlucht, krijgen ze een ongeluk, waarna hij denkt dat beiden omge komen zijn en zy' denkt dat haar dochter dood is. De Operette Gezellen uit St. An- thonis, waarby ook diverse Venray se mensen aktief zijn, heeft van het Pr. Bemhardfonds een bijdrage ontvangen van 2100 gulden. Dit is de helft van het bedrag dat nodig is voor de aanschaf van muziekstan daards voor deze operettevereni ging Operette Gezellen uit St. Anthonis is de enige amateurvere niging in Nederland met een eigen orkest. Met de muziekstandaards gaat een lang gekoesterde wens in vervulling hetgeen de efficiency en de muzikaliteit alleen maar ten goe de komt Dit jaar treedt de Operette Gezel len op met 'Ein Waltzertraum' van Oscar Straus. Een van de optredens is ook in Venray. Op zondag 2 oktober zal hand boogschutterij Willem Teil uit Oirlo weer een grote kinderrommel markt organiseren. Vanaf 14.00 uur zal er weer van alles te koop worden aangeboden. Verkoop vindt plaats uitsluitend door Oirlose kinderen. Daarnaast heeft de handboogschut terij zelf een grote stand waar van alles te koop is. De markt zal gehouden worden in gemeenschapshuis De Linde in Oirlo. Aanvang 14.00 uur precies. De entree bedraagt ƒ1,-. Ruit ingegooid Een politiepatrouille ontdekte in de nacht van zondag op maandag dat de etalageruit van de postzegel- handel aan de Julianasingel was in gegooid. De politie nam maatrege len zodat geen greep in de etalage kon worden gedaan. Of de politie is te snel geweest en kon de dader geen buit meenemen, of het is ge woon baldadigheid geweest. De schade bedraagt ƒ1.500,-. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler. T. Lankveld. II. Schraven en J. Wittgen: za.: T. LANKVELD Langstraat 106, tel- 83558 zo.:H. SCHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon, E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F Schmeetz, D. Vercauteren, J. de Vocht en M. v.d. Acker: za.: M. v.d. ACKER Aronskelk 76, tel. 85900 zo.: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 85900 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. Van Dongen: DR. Van DONGEN Past Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrijdag 1800 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 1800 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: C. van GEMERT, tel. 80700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer. W.G.A.M. Loonen. G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak R. EELDERINK Moleneind 13, Meerlo tel. 04789-2820 DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden, W.H.M. de Vocht R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak R. GOEDEGEBUURE, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN, tel. 04784-2273 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door H. van EERTEN Volen 2A, Heide tel. 04780-13727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 82411 Schoorsteenbrand Donderdagavond omstreeks 21.00 uur werd een schoorsteen brand ontdekt in een bungalow aan de Tatralaan. De brandweer wist uitbreiding te voorkomen en veeg de de schoorsteen. De schade blpef beperkt. In de Peel en Maas Regiokalender, vindt u een korte opsomming van evenementen en aktiviteiten uit een wydere regio, waaraan wij in onze redaktionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. 30-9 Demonstratie en praktische informatie over milieu- en economisch verantwoorde gewasbescherming in de tuin bouw. Van 13.30 tot 17.00 uur op drie lokaties in Horst. Voor info en adressen: DLV-team glasgroenteteelt ZON, tel. 04709-84700. 1-10 Popfestival INBO Pop, OJC de Roos. Haageind 27. Deunie. Optredens van Peeping Tom. 35007 en Moonlizards. Aan vang 19.00 uur. Entree ƒ10.-. 2-10 Liederen recital. Max van Egniond (bariton), begeleid door Maarten Hillenius (piano). In de aula van de Muziekschool Venlo. Arsenaalplein 2. Aanvang 12.00 uur. Voor info: 077-734649 of 04702-1452. 7-5/2-10 Vleermuizenexpositie Jochumhof Steyl. Wetenswaardighe den over leefwijze, voortplanting etc van deze kleine zoog dieren. Geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Entreeprijs ƒ4.-. kinderen tot 12 jaar (onder begeleiding) gratis. 17-9/- Expositie 'Veranderend landschap' in Limburgs Museum te Venlo. Tentoonstelling van 37 schoolplaten van vroeger van Nederlandse landschappen. Daarnaast foto's van de huidige situatie. Vertoning van eerste Nederlandse school- film uit 1918, getiteld 'Limburg in beeld'. Info: 077-522112 (Sef Derkx). 15/23-10 Manifestatie 'Bollen en knollen' in Jochumhof Steyl. Alles over bol- en knolgewassen naar aanleiding van vier eeu wen tulp in Nederland. Entree ƒ4.- voor volwassenen, 3,25 voor 65-plusser. Kinderen tot 12 jaar onder geleide gratis. 7/8/9-10 Internationale markt Den Bosch. Kooplieden en produk- ten uit negen Europese landen presenteren nationale pro- dukten in binnenstad. Verder tentoonstellingen, demonstraties, vaartochten over de Dieze, straattheater, klassieke auto's, antiquariaat-boekenmarkt. Gratis entree. 4-10 Thema-avond Stotteren door logopediste E. Laroes. Georga niseerd door vereniging van ouders van kinderen met met ontwikkelings-. gedrags- en leerstoornissen. Aanvang 20.00 uur. Kosten voor leden ƒ5.-. niet-leden ƒ7.50. Voor in fo: mevr. Boeken, tel. 04750-20917. mevr. Stoel. tel. 04750-22862 en mevr. Tummers-Vlaar. tel. 045-271964.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 3