PEEL EN MAAS Euterpe presenteert a.s. zaterdagavond 'The Night of the Proms' COI\l>AIMT Zangers van St. Frans vieren 35-jarig bestaan met Requiem Geen geld voor gedifferentieerd belonen Sluiting parochiekerk in 't Brukske PK loopt weg uit raadsvergadering Vierlingsbeek WIJ WEL!! rbftdekking IT warmer wonen met de juiste kleur Vrouw ging vrijuit DENKT U OOK AL AAN SINTERKLAAS? ontdek HANDSCHOENEN PEEL EN MAAS Leder- en "Boutique mode Schoolstraat 24 580' 0P ver-'ay Tei 04780 83500 VERPfr WAND de beste in verfde beste in behang Paterslaan 7, Venray. Tel. 04780-82810 Donderdagmiddag omstreeks 15.00 uur ging in een modezaak in de Grotestraat het alarm af van winkeldiefstal. Personeel greep een vrouw vast die op dat moment een bloes weggooide. De vrouw, geboren in Rusland woonachtig in Den Bosch, maar op vakantie bij een Meerlose fa milie. werd aan de politie over gegeven. De politie stelde vast dat de vrouw niet schuldig was aan de diefstal. De vrouw vertelde overigens een was merkwaardig verhaal. Zij was met de bus naar Venray gekomen om te winkelen. In de bus had zij aan een haar onbe kende man gevraagd waar ze het beste kon gaan winkelen. Die man bood spontaan aan haar gids te zyn. De eerste zaak die ze in Venrav binnengingen was de modezaak in de Gro testraat. De man had bij het af gaan van het alarm de winkel rennend verlaten. Of hij die diefstal heeft gepleegd kon niet worden vastgesteld. gen natuurlijk ook solisten niet ontbreken. En ook hier zijn weer., klinkende namen uit de Venrayse muziekscene bijeen gebracht. Zo treedt voor u op Mariska Rommers, die sinds haar vijftiende als sole rend artiest optreedt, onder ander voor Vara-radio en tv. Ze heeft o.a. zang gestudeerd bij Willy Caron en Lynn Stevens en ze trad op met de formatie Burlesk. Tegenwöordig maakt zij deel uit van de vocal group Ladies First, waarmee zy bin nenkort tv-opnames gaat maken voor RTL 4. Verder is daar Angelique Lem- mens, die ook optreedt als zangeres van de plaatselijke formatie Giant Steps, een funk-soul band. In haar woonplaats Amersfoort is zij zange- ris van het Bert Berger Quartet. Ook de mannen zijn vertegen woordigd onder de solisten. Om te beginnen noemen wij Geert Pelzer. Velen weten hem te waarderen om zijn interpretaties van Joe Cocker en a.s. zaterdag zult u o.a. een ver tolking van Frank Sinatra van hem kunnen horen. Geert zong onder meer voor de orkesten Decoy en Mad Habit Wie kent niet Jack van Els? Met zijn in alle opzichten zeer promi nente verschijning mag hij natuur lijk niet ontbreken op deze proms- night! Via de formaties Obsession, Brandholt en de Hofkapel zagen wij hem vaak zingen en spelen in Burslesk en ook zaterdag kunt u weer genieten van zyn muzikale performance. Ook Geert Verbeme is van de par tij. Hij komt uit een gezin waar zelf muziek maken centraal stond en hij vertolkt velé stijlen, uiteenlo pend van folk, rock, rythm blues, en popsongs tot cabaretliedjes van eigen bodem. Met zijn broer vormt hy het duo Mon Frere en hij trad onder andere op met The Clue en Burlesk, waarmee hij tijdens de promsnight zijn gevarieerd kun nen toont. Last but not least noemen wij hier ook de bekende accordeonist Johan van Krey, die ook vele jaren zijn muzikale steentje heeft bijge dragen aan Burlesk. Hij is een be roepsmusicus in hart en nieren en iedereen waardeert hem om zijn muzikale virtuositeit. Ook tijdens het promsconceit zal hij u laten ge nieten van de bijzondere sfeer die de accordeonmuziek oproept. PRESENTATIE De presentatie van deze avond is in de bekwame handen van de over bekende Mathieu Emonts, die zijn sporen ook op dit terrein meer dan verdiend heeft. Zijn optreden zal borg staan voor een vlotte, plezieri ge en informatieve rode draad door deze bijzonder avond. de meest praktische kwaliteiten in eigentijdse kleuren en dessins op één adres te combineren met gordijnstof, behang, verf en raamdecoratie leren dames en heren verkrijgbaar bij: Personenauto ontvreemd Maandagavond werd tussen 17.30 en 18.00 uur een rode Opel Corsa van het bouwjaar 1992, die gepar keerd stond op de parkeerplaats bij het NS station in Oostrum, ont vreemd. De benadeelde is een 42-jarige inwoonster van Leunen. De auto heeft nog een waarde van 1 ruim 20.000,- elke week nieuws Het programma vermeldt werken van Verdie en Strauss, maar de mu sici nemen u ook mee langs de wer ken van bekende eigentijdse componisten en artiesten, zoals Glenn Miller, James Last. Quincy Jones, Elton John. Joe Cocker, Ste- vie Wonder. Billy Joel en Jim Croce. DE ORKESTEN De avond wordt georganiseerd door Venray's harmonie Euterpe en zij verleent uiteraard ook haar mu zikale medewerking aan het gebeu ren. Ook de drumband van Euterpe speelt daarin een prominente rol; in de Ilafa-wereld nemen percussie groepen een steeds belangrijker plaats in en de drumband zal deze avond dan ook een proeve van haar kunnen ten beste geven. Euterpe staat onder leiding van haar dirigent Stijn Rutten, die de harmonie afgelopen jaar terug bracht in de ere-afdeling. De drum band geeft acte de presence onder aanvoering van haar instrukteur Hans van Leuven. Terug van weggeweest: Burlesk, hier tijdens hun afscheidsconcert, ruim t wee jaar geleden. Ook de bekende Basement Band is van de partij. Deze formatie is op gericht in 1982 en staat onder lei ding van Remco Slagter. De formatie is al vele malen in het voetlicht getreden met haar be kende big band sound en binnen kort verschijnt hun eerste cd getiteld 'Douwnstairs'. Wat veel muziekliefhebbers blij zal stemmen is de deelname aan het concert door leden van de on langs teruggetreden formatie Bur lesk. Anderhalfjaar geleden gaven zij hun spektakulair afscheidscon cert, maar voor deze avond hebben zij hun instrumenten weer voor de dag gehaald om in hun oude forma tie voor u op te treden. DE SOUSTEN Op een promsnight als deze mo- Het Venrayse jongenskoor de Zangers van St. Frans bestaat op 4 oktober 35 jaar. Op de feestdag van St. Fransiscus werd in 1959 het jon genskoor opgericht van toen nog onderwyzer Wim Buys. Deze was vanuit Den Haag naar Venray afge zakt om aan de, hoe kan het anders, Fransiscusschool les te gaan geven. In Den Haag was Buys ook al diri gent van een jongenskoor. Nu 35 jaar is Buys nog steeds dirigent van het koor, al zijn de tijden wel ver anderd. In de begin jaren telde het koor op een gegeven moment meer dan 100 jongens. De nauwe band tussen school en kerk zorgden voor vol doende aanwas voor het koor. In de loop der jaren werd die band wat losser en daalde het aantal jongens geleidelijk. Bovendien daalde de in teresse van de jeugd om in een kerkkoor te zingen. Dit ondanks het feit dat de Zangers van St. Frans inmiddels al de halve wereld zijn rondgereisd en daar de Venrayse naam hebben hooggehouden. Het feit dat het koor, nu 35 jaar la ter, nog bestaansrecht heeft, mag bijzonder genoemd worden. Het koor is immers niet, zoals andei'e jongenskoren, verbonden aan een of andere instituut. Wel is het koor nauw verbonden met de Paterskerk waar eerst wekelijks, en later een maal per 14 dagen de Hoogmis op zondagochtend verzorgde. Het blijft wel moeilijk om vol doende leden voor het koor te krij gen. 'Het is vaak moeilijker om de ouders ervan te overtuigen dat het koor meer is dan een club met lasti ge repetitietijden en uitvoeringen, dan dat we de jongens moeten over tuigen' laat Buys weten. Buys is wel vol lof over die ouders die het nut van het koor wel in zien, en boven dien zelf nog een steentje bijdra gen. SOMBER Buys is somber over de toekomst. Hij vindt het niet reëel om aan een 40-jarig. feest te denken over vijf jaar. 'Voor een koortraditie is er in deze tijd eigenlijk geen tijd meer...' Buys wil daarom deze veijaardag op gepaste wijze vieren. Na de hoogmis van a.s. zondag komen de jongens bij elkaar in het onderkomen van het koor aan de Kruisstraat. Om 16.00 uur vindt er in de Paterskerk een bijzondere uitvoering^ plaats. Het koor zal dan een uitvoering ge ven van het Requiem van Fauré.... 'Ach', aldus Buys, 'Bij al die vreugde volle dankbaarheid is 'n vleugje droefheid; er komen te weinig nieu we jongens. Canada in de zomer van 1995 en de 36e veijaardag haalt het koor nog wel, maar daarna...?' De gemeente heeft voorlopig geen geld om personeel dat extra z'n best doet ook extra te belonen. Dat betekent wel dat het perso neel dit jaar weer kan rekenen op een douceurtje van 150 gulden met Kerstmis. Het college van B en W heeft dinsdag besloten om het budget voor gediffentieerd belonen weder om in z'n geheel te besteden aan de kerstgratificatie voor de medewer kers. Een compleet systeem van ge differentieerde beloningen kost per jaar 100.000 gulden. In het daar voor bestemde potje zit jaarlijks slechts ruim 41.000 gulden. De be nodigde 60 mille extra zijn door het college bij het opstellen van de be groting 1995 geschrapt. Omdat ook elders geen structurele jaarlijkse dekking voor dit bedrag gevonden kone worden, krijgen de gemeente werkers dus geen loon naar wer ken. maar wel een kerstgratificatie. Zoals wij reeds eerder berichtten, organiseert Venray's Koninklijke Harmonie Euterpe a.s. zaterdag 1 oktober een grootse concertavond onder de naam The Night of the Proms. Gebaseerd op de overbeken de Engelse concertformule, waarbij klassiek en modem repertoire hand-in-hand gaan, vindt er in de Venrayse schouwburg een unieke muziekavond plaats. Niet alleen de 1 muziek, maar ook de voor deze promconcerten zo kenmerkende ambiance zal vele muziekliefheb bers op deze avond naar de schouw burg trekken. De uitvoering begint om 20.00 uur. REPERTOIRE Zoals gezegd zyn promconcerten zo uniek door hun muzikale formu le, niet alleen de liefhebbers van klassieke muziek komen meer dan ruimschoots aan hun trekken, maar ook degenen, die hun zinnen meer op diverse eigentijdse mu ziekgenres hebben gezet, zullen de ze avond hun hart kunnen ophalen. Wel voor kerstgratificatie r./wir.r-r.r,*/. oerrTCBr-r, MUNUtHU VIJh I IfcNUt JAAHUANU DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1994 Nr. 39 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Op zondag 2 oktober a.s. wordt in de kerken het feest gevierd van de H. Franciscus. Voor de gelijknamige parochie in 't Brukske zal deze feestdag in aanzienlijk mindere 'feestelijke zin gedenkwaardig wor den. Op die dag wordt in de paro chiekerk, 't Zonnelied, namelijk voor de laatste keer de zondagse eucharistie gevierd. De parochie is in 1974 ontstaan uit de parochie van de Paterskerk. In het Brukske werd in die jaren in De drie leden van de PK-fraktie in de Vierlingsbeekse gemeenteraad zijn vorige week demonstratief uit de vergadering weggelopen. Reden voor het vertrek was de gelegen heid die burgemeester Dittner de Maaskantfraktie gaf om in de verga dering te reageren op een informa tieblad dat de progressieven in de gemeente hadden verspreid. Fraktievoorzitster Willems-Cor- nelissen Maaskantfraktie had bij de vaststelling van de notulen van de vorige vergadering het woord ge vraagd en wilde reageren op de uit latingen van de PK-fraktie in een door de partij uitgegeven informa tieblad. Volgens de Maaskant fraktie had de PK-fraktie in haar blad het publiek oryuist geïn formeerd. Volgens fraktievoorzitter Jan Koopmans druist het tegen het reg lement van orde in om in de raad te reageren op een onderwerp dat niet op de agenda staat. Tben raadsvoor zitter burgemeester Dittner van de overige raadsleden steun kreeg en mevrouw Willems-Cornelissen het woord gaf. verlieten Koopmans en de beide andere PK-raadsleden de raadszaal. Volgens Koopmans be dreef burgemeester Dittner, die als burgemeester boven de partyen moet staan, donderdagavond partij politiek. In het gewraakte blaadje worden de raadsleden van de gemeente vol gens Willems-Cornelissen door de PK afgeschilderd als een stelletje onbenullen, die niet weten waar ze mee bezig zijn. De Maaskantfraktie wilde verder opheldering van de PK over opmerkingen als 'wie is de dief en van wie is de broekzak'. Aanlei ding voor deze aantijgingen waren de standpunten van de andere frak- ties over de verkoop van gemeente lijke pachtgronden. De Maaskant fraktie had ook kritiek op de bewe ringen van de PK naar aanleiding van het raadsbesluit over de on kruidbest rij ding openbaar groen. Mevrouw Willems-Cornelissen kreeg voor haar betoog de steun van het CDA en de fraktie Overloon. die ook vonden dat de informatie van de PK niet door de beugel kon. De Maaskant-fraktie sprak de hoop uit dat de progressieven de burgers van Vierlingsbeek over gemeente lijke zaken blijft informeren, maar dan wel op een correcte manier. VERKOOP VERPACHTE GRONDEN Verderop in de vergadering wa ren PK en de overige frakties het opnieuw oneens. Dit keer ging het om de verkoop van door de ge meente verpachte landbouwgron den. De fraktie Overloon, de Maaskantfraktie en het CDA gingen akkoord met het collegevoorstel om de 9,7 ha gemeentegrond in Groe ningen te verkopen aan de heer Franssen en gelijktijdig de pachto vereenkomst voor een perceel hoog tempo een nieuwe wijk ge bouw. Onder de bezielende leiding van pater Huub van der Sanden ontstond er een kleine maar zeer aktieve gemeenschap. Tbt 1976 von den de zondagsvieringen plaats in de speelzaal van basisschool De Foe- kepot. In dat jaar werd de parochie kerk in gebruik genomen, genoemd naar het 'hooglied' van Franciscus: 't Zonnelied. Tbt 1981 bleef de parochie onder leiding van de Franciscanen Van grond in Maashees te ontbinden. Het besluit werd pas genomen na een schorsing van byna een kwartier. Minder moeite had de Vierlings beekse raad met de vrijstelling voor een horeca-exploitant. Die mag twaalf dagen per jaar harder dan de geldende geluidsvoorschriften. Voor de uitbreiding van bedrij venterrein aan de Molenweg stelde de raad een krediet van 330.700 gul den beschikbaar. Een krediet van 16.000 gulden was bestemd voor het vervangen van gymnasteikma- teriaal in de basisschool van Overloon. HERDENKIN GS MEDAILLE De raad had evenmin moeite met het nemen van een besluit tot in stelling van een herdenkingsme daille in verband met het feit dat 50 jaar geleden de Slag om Overloon plaats vond. De raad bepaalde dat de herdenkingsmedaille zal wor den geslagen in zilver, een door- snee zal hebben van 30 mm (zo groot als een rijksdaalder) en een gewicht van 30 gram. Op die me daille staat op de voorzijde het ge meentewapen en op de achterzijde 'Battle of Overloon 1944-1994'. De medaille zal worden uitgereikt tijdens de herdenkingsfestiviteiten in Overloon aan de veteranen, die destijds by de slag om Overloon be trokken waren. Voor de gemeente Vierlingsbeek zyn aan die medailles geen kosten verbonden omdat de Stichting Her denking Overloon alle kosten voor haar rekening neemt. VERTEGENWOORDIGING IN WATERSCHAP Namens de lijst Overloon werd een motie ingediend en aan het col lege dringend gevraagd alles in het werk te stellen dat mevr. Willems- Cornelissen alsnog kandidaat zal worden gesteld als bestuurslid van het Waterschap om daarmee alsnog een vrouw in het bestuur te krij gen. Eerdere pogingen hebben niet het gewenste resultaat gehad. Was eerst sprake dat de burgemeester zou kandideren, deze blykt zijn aanvraag niet te hebben ingediend. De PK-fraktie uit de raad heeft haar kandidatuur gesteund in de ge meente Boxmeer. Het college zal al het mogelijke doen om alsnog mevr. Willems te kandideren. Tydens de rondvraag werd ge vraagd te onderzoeken of de ge meente niet verplicht kan worden het sloop- en bouwafval in de ge meente te laten storten en niet meer naar twee buiten de provin ciegrens gelegen bedrijven te brengen. De PK-fraktie vroeg om verbete ring van de rijwielpaden in de ge meente. Wethouder Van de Pas zegde toe te onderzoeken wat moge lijk is. -Vliet. Van Oosterhout en Bam- hoom. Bij het vertrek van pater Van Oosterhout kon binnen de orde van de minderbroeders niet meer in de opvolging worden voorzien en werd de parochie overgedragen aan het bbisdom. Tbt 1988 droegen de pastoors Bruggink en Vemooy de verant woordelijkheid voor de parochie. In 1988 kreeg pastoor Barn- hoom. toen inmiddels pastoor van de Paterskerk, van het bisdom het verzoek om de zorg voor het Bruks ke waar te nemen, hetgeen hij in goede samenwerking met pater Lemmen tot maart 1994 heeft gedaan. Al bij het vertrek van pastoor Barnhoom werd gekonstateerd. dat de financiële draagkracht van de parochie eigenlijk te gering was ge worden om te kunnen voorzien in het onderhoud van het gebouw. Daar kwam nog bij dat het voor het team van pastores, in Ven ray - Centrum steeds moeilijker werd om de zorg voor de viering van het Zonnelied te kombineren met de eucharistievieringen in de Grote Kerk, de Paterskerk, Heide. Casten- ray en vaker ook nog Wanssum. En kele maanden geleden is dan ook in overleg met het bisdom Roer mond besloten om het kerkgebouw aan de eredienst te onttrekken. Een moeilijke beslissing omdat dit het einde betekent van een kort maar boeiend stukje parochiegeschiede nis. De kerkbezoekers van 't Bruks ke keren weer terug naar de parochie, waaruit 't Zonnelied is voortgekomen: de Paterskerk. Op zondag zal er om 10.30 uur voor het laatst een eucharistievie ring in de kerk worden gehouden. Vanaf 9 oktober a.s. zullen voor de kerkbezoekers de vieringen op zon dag, net als bijna 20 jaar geleden, weer in de Paterskerk gehouden worden. Voor de parochie dus zeker geen uitbundig feest op de gedenkdag van de patroonheilige maar meer een dag om terug te denken aan de enthousiaste inzet van heel veel mensen in de afgelopen 20 jaar. in zet voor ziekenbezoek, voor voorbe reiding van gezinsvieringen, voor het muzikaal opluisteren van de vieringen door het koor. voor de versiering en het onderhoud van het gebouw. Op allerlei terreinen hebben veel parochianen hun by- drage geleverd aan de korte ge schiedenis van hun parochie gemeenschap. Het doet pijn om afscheid te ne men van het mooie, vertrouwde kerkje. Maar de kostbare inzt van zovelen - mag en moet behouden blijven in de nieuwe constellatie. Een nieuw hoofdstuk begint in de Paterskerk, waar parochianen en parochieraad de inbreng vanuit 't Brukske zeker zullen weten te waarderen. Auto gestolen Dinsdag is tussen 09.00 en 21.00 uur een groen Opel Kadett. die op de parkeerplaats bij het NS station in Oostrum stond, ontvreemd. De gedupeerde is een 73-jarige inwo ner van Venray. Leuren met gestolen scooter Omdat een 24-jarige Venraynaar hy diverse personen een zwarte Ya maha scooter aanbood ver onder de geschatte prijs, kon de politie een diefstal oplossen. De scooter was vo rige week dinsdag gestolen uit de stalling van een scholengemeen schap aan de Leunseweg. De scoo ter was van een 16-jarig meisje uit Wanssum. De man verklaarde de scooter te hebben geruild met een onbekende, voor zijn brommer. Hij is in verzekering gesteld, omdat de politie nog achter de identiteit van de dader van de diefstal wil komen.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 11