Uit de raadsvergadering gemeente Meerlo-Wanssum Centrumloop Venray Gemeente Vierlingsbeek houdt open huis Kursus voor toekomstige kopers in Venray Anke Keijsers Nederlands jeugdwindsurfkampioene Extra openstelling bezoekerscentrum Het meest sportieve bruidspaar va n 1993/1994 Vrijetijdsaktiviteiten voor mensen met een verstandelijke handicap Europese première Forrest Gump Paardrijden in manege Vlakwater Step-training bij Fitnesscentrum Peter Stiphout PEEL EN MAAS Donderdag 22 september 1994 - Pagina 9 De maandagavond gehouden [raadsvergadering van de gemeente- pad van Meerlo-Wanssum was weer eens een ouderwets lange zit. Als je niet beter wist dan zou men hebben gedacht dat er al algemene be schouwingen werden gehouden voor de begroting 1995. Vooral de fraktie PG 94 had er gedegen werk van gemaakt om het college op de vingers te tikken met hun pro gramma voor de komende zit tingsperiode. De uit vier leden bestaande fraktie gaf ieder lid be hoorlijk tyd om het collegepro gramma te becommentariëren. Volgens fraktievoorzitter Henk Janssen maakt het collegeprogram ma een belerende indruk. Er zal meer moeten worden gedaan aan p,r. en klachten. Twan Volleberg vond dat de af stand politie-bevolking groter was geworden en wat daar aan gedaan zou kunnen worden. Baldadigheid cn criminaliteit zullen gaan toene men. Huub Nabben had zorg over het openbaar vervoer. Camps wilde graag dat de inkomsten van de toe ristenbelasting ook gebruikt zou den worden voor het toerisme. Maa ook de PK-fraktie was het op verschillende punten met het colle geprogramma niet eens en zeker niet waar dit afweek van het coali tieprogramma. De PK zag graag meer duidelijkheid in de samen werking met andere gemeenten. Er moet meer worden gedaan aan de verhoging van de verkeersveilig heid en het uitvoeren van verkeers- remmende maatregelen, vooral op de Brugstraat en de Venrayseweg. Meer duidelijkheid omtrent de ont wikkeling van de Diepeling in de rekreatieve sfeer. De milieuvoor schriften moeten duidelijker wor den, aldus de Progressieve Kom- binatie. 'Samenvoeging met de Maasge meenten wel, maar niet met Venray of Horst', was de opdracht van de woordvoerder van de CDA-fraktie. Ook die fraktie wilde dat aan de klachtenbehandeling grote priori teit zou worden gegeven. De ambte lijke nota's kunnen korter en daardoor begrijpelijker. De gemeen te moet meer klantgericht gaan werken. De fraktie beval het college ook aan terughoudend te blijven met betrekking tot de tarieven onroe rend zaken belasting. GESCHROKKEN ËNa schorsing en beraad verklaar- e de voorzitter geschrokken te zijn wat er allemaal door de frakties was gezegd omtrent het collegepro gramma. 'Natuurlijk zyn er door Kop/staart botsingen Maandagmiddag vonden binnen het kwartier twee zogenaamde kop staart-botsingen plaats waarbij vijf personenauto's betrokken waren. Gelukkig bleef de schade beperkt tot materiële schade en liepen de bestuurders en passagiers geen noemenswaardige verwondingen op. Omstreeks 16.45 uur stonden op de Noordsingel ter hoogte van de Ursulastraat twee personenauto's voorgesorteerd. Die auto's werden te laat door een derde bestuurder opgemerkt. Hij kon zijn auto niet meer tijdig tot stilstand brengen en botste tegen de laatste ran de twee auto's. Die auto schoof door tegen de eerste auto. Aanvankelijk werd gemeld dat er mensen gewond zou den zijn maar dat bleek niet het ge val. De uitgerukte ambulance kon op weg naar het ongeval rechtsom keer maken. Omstreeks 17.00 uur remde op de Albionstraat ter hoogte van de Pastoer Strijkerstraat een Venrayse bestuurder van een personenauto af. Dat afremmen werd te laat opge merkt door een uit Mierlo afkomsti ge bestuurder van een personen auto. Die kon zijn auto niet meer tijdig tot stilstand brengen en botste tegen de achterzijde van de Venrayse auto. Ook hier was be hoorlijke schade. Snelheidskontroles Dinsdag 20 september werden weer snelheidskontroles gehouden. Van 06.48 tot 07.42 uur werd op de Lorbaan gekontroleerd. Hier mag 80 km per uur worden gereden. Van de 89 voertuigen reden er 27 te snel en de hoogste snelheid be droeg 101 km per uur. Van 07.55 tot 08.12 uur werden op de Albionstraat (50 km) 54 voertui gen gekontroleerd. Daarvan reden er negen te snel. De hoogste snel heid bedroeg 84 km per uur. Van 08.19 tot 09.12 uur werd op de Horsterweg onder Casten ray ge kontroleerd (50 km). Van de 170 voertuigen reden er 68 te snel en de hoogste snelheid bedroeg 89 km per uur. Van 09.25 tot 10.00 uur werden op de Noordsingel 97 voertuigen ge kontroleerd: 34 reden te snel. De hoogste snelheid bedroeg 84 km per uur. Van 10.05 tot 10.45 uur kontro- leerde men op de Stationsweg 103 voertuigen. Er reden er 34 te snel en de hoogste snelheid bedroeg 85 km per uur. In totaal werden er 513 voertui gen gekontroleerd en daarvan kun nen 172 bestuurders een accept girokaart verwachten. Een score die nog veel te hoog is, nl. meer dan 30%. het college geen gedetailleerde voorstellen gedaan, maar de raad kan zeker zyn dat het college bij de beantwoording van de algemene be schouwingen nader zal ingaan op de kritiek. Als wij alles zouden uit voeren wat de GP'94-fraktie wil, dan kunnen wij nu reeds stellen dat daar geen geld voor is. In het voorjaar zullen wij komen met de hoofdlijnen en de kerntaken zoals wij die voor ogen hebben voor de komende vier jaar. Overleg met de buurgemeenten zullen wy zeker doen en de discussie zullen wij met de raad zo open mogelijk voeren. Want de besluitvorming is de taak van de raad', aldus burgemeester Hahn. De wethouders Rutten en Be- terams verklaarden dat het college programma anders is dan het coalitieprogramma. In tweede termijn waren de woordvoerders - ook de fraktie GP'94 - wat milder. De PK-fraktie zal het college beoordelen bij haar uit voering terwijl de CDA-lraktie zich kon vinden in het collegeprogram ma met de aantekening dat waar nodig zij het zouden toetsen by de invulling. PEUTERSPEELZALEN Sinds korte tijd kent de gemeen teraad in Meerlo-Wanssum de mo gelijkheid van een tweede rondvraag. Inwoners hebben de mogelijkheid hun vragen aan de raad voor te leggen. Daarvan werd maandagavond gebruik gemaakt door de heer Snijders die namens een 50-tal verontruste ouders zijn bezorgdheid wilde uitspreken over de kinderopvangvoorzieningen, die in de gemeente in de knel dreigen te raken. Dat zal nadelig uitpakken voor de ontwikkeling van die kin deren. Er zijn te weinig speelgele- genheden en volgens de heer Snijders is het nergens in Noord- Limburg voor de kinderopvang zo slecht als in de gemeente Meerlo- Wanssum. Wethouder Beterams onderkende de problemen en kon zich in het pleidooi vinden. Hij wist ook dat de oplossing die het college zag zitten niet de meest ideale was, maar de gemeente heeft problemen met de financiering van vijftien kindplaat sen. Er zullen maatregelen worden genomen die ruimte bieden aan het peuterspeelzaalwerk, maar dan zal wel van de ouders een hoger bydra- ge worden gevraagd. Het college zal er alles aan doen, zoals ook in het coalitieakkoord is afgesproken, om de basisvoorziening overeind te houden. De nu in het vooruitzicht gestelde oplossing zal zeker niet de schoonheidsprijs krijgen, maar het is wel de meest haalbare oplossing. De archiefverordening werd kon- form het voorstel goedgekeurd. Voor de herinrichting van het bin nenhofterrein Zonnehof in Tien ray werd een bedrag van ƒ44.415,- be schikbaar gesteld. Mevr. Hamstra- Janssen van het CDA was bly dat eindelijk de herinrichting zal wor den uitgevoerd, maar vroeg ook aandacht voor het woonzorgpro- jekt. Wethouder Beterams wist de einddatum van dat projekt nog niet te voorspellen. Bij de beschikbaarstelling van een bedrag van ƒ37.561.- voor de aanschaf van een nieuwe lioutver- snipperaar werd door de PK-fraktie gevraagd om de versnipperaar ook beschikbaar te stellen aan de bur gers, werd door wethouder Rutten ontraden, omdat het onverant woord zou zijn. Uitvoering door personeel van de NWL omdat dat goedkoper zou zijn werd door wet houder Rutten ontraden, omdat dat zeker niet zou zijn. Bij het voorstel verkoop van grond aan de Stichting Openluch- trekreatie aan de Spekt te Geyste- ren voor eenj>edrag van ƒ30.000,- ging dé raad nader in op het feit dat op dat perceel reeds een loods was gebouwd voordat een bouwvergun ning was verleend. Nadat de raad in een vorige raadsvergadering het college daarop attent had gemaakt, was de1 bouw stilgelegd. Nu blijken er verschillende mis verstanden omtrent die vergunnin gaanvrage te zijn geweest. Die was eerst aangevraagd door een andere instantie en daardoor waren de pro blemen gerezen. De PK-fraktie het met het verlenen van die vergun ning grote moeite, omdat het amb telijk apparaat niet volgens de regels gehandeld zou hebben en dat wilde die fraktie hebben vastgelegd om herhaling te voorkomen. Ook de CDA-fraktie had moeite met de gevolgde procedure, want er was al gebouw op gemeentegrond die nog niet in eigendom was. Maar tot een stemming kwam het niet. Anti-rimpel behandelingen Plaatselijk afslanken Uitgebreide make-up adviezen MAKELAARDIJ O.Z. De makelaar voor Taxaties en de verkoop van Uw woning. Tel. 04780 - 12772 ~U«. make-up met het 'Oog' op de toekomst SC HOUTENS!RAAtJE 16 VENRAY TEL De mooiste en ontroerendste film sinds vele jaren wordt Forrest Grump genoemd. In Amerika breekt de film rekords en staat mo menteel nr. 1 op de hitlijst. Deze film gaat filmgeschiedenis maken met o.a. Tom Hanks, Robin Wright, Sally Field en Gary Sinise. Als de film stai-t zit Forrest Gump op een bankje in Savannah, Geor gia. Wachtend op de bus, vertelt hij voorbijgangers zijn onwaarschijn lijke levensverhaal. Het hoofd van de lagere school weigerde hem toe te laten vanwege zijn lage IQ. Maar zijn energieke moeder wilde dat hij dezelfde moge lijkheden kreeg als ieder ander kind en overtuigde ook het school hoofd. Op school is Forrest de pispaal van de klas. Alleen Jenny, neemt het voor hem op. Doordat hij zoveel gepest wordt leert Forrest zeer hard lopen. Zo hard dat een universiteit hem een beurs geeft om in hun footballteam te spelen. En hoewel hij de spelregels maar niet onder de knie krijgt wordt For rest één van Amerika's grote foot- ballhelden. Na de universiteit laat hy zich strikken door het leger en belandt hij in Vietnam waar hij de, ook wat simpele, gamalenvisser Bubba ont moet. Ze besluiten na de oorlog sa men de garnalenbuisiness in te stappen. Forrest redt vele medesol daten en krygt daarvoor de hoogste onderscheiding, maar zijn vriend Bubba sneuvelt in Vietnam. Ook Forrest raakt gewond, maar het schot in zijn billen blijkt een zegen. In het hospitaal leert hij zo goed ta feltennissen, dat hy als legerkampi- oen wordt uitgen zonden voor een wedstrijd tegen Chinezen. Terug in Amerika lost Forrest zyn belofte tegenover Bubba in en koopt een boot voor de gamalenvangst. Een catastrofe pakt uit in zijn voor deel en het gamalenavontuur wordt een groot sukses. Met de hulp van zijn Vietnambaas luitenant Dan, die in de oorlog zijn benen verloor, wordt Forrest zelfs multi miljonair. Het geluk is kompleet als zyn grote liefde Jenny op een dag aanklopt. Maar als Forrest haar vraagt met hem te trouwen ver dwijnt ze weer. Ontroostbaar rent hij drie jaar lang door Amerika. Dan ontvangt hij een brief van Jen ny. Ze moet hem dringend spreken... Forrest Gump is een satire op de Amerikaanse samenleving en een aangrypend liefdesverhaal in één. Robert Zemeckis (Who framed Ro ger Rabbit. Back tot the future) re gisseerde. De technische hoog standjes, zoals de ontmoetingen van Forrest met de presidenten Kennedy. Johnson en Nixon. zijn van Industrial Light and Magic, het bedrijf dat een Oscar kreeg voor de special effects in Jurassic Park. Inbraak in bestelauto Het afgelopen weekend werd door forcering van het portier toegang verkregen tot een bestelauto van een bedryf uit Leunen. De bus stond geparkeerd aan de Veltumse KI effen. Uit de bus werden vijf cas settebandjes ontvreemd. In manege Vlakwater bestaat de mogelijkheid om in de periode oktober-maart onder deskundige leiding te trainen voor dressuur- proeven BI en LI. By deze training hoort een klein toernooi dat in de cember zal worden gehouden. In maart, volgt het zg. eindtournooi, waarbij de wisselbeker zal worden uitgereikt aan de beste ruiter. De trainingsdata zijn de vrijda gen 7 oktober, 11 november en 2 december. De data voor 1995 zijn nog niet bekend. Voor verdere inlichtingen kunt U terecht bij de familie Burkheimer van Manege Vlakwater, tel. 13446. TIMMERWERKEN voor; ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwing Timmer- en onderhoudsbedrijf AJ. van de Ligt Wanssum, De Cuyperstraat 37 04784-2184 Op zondag 25 september organi seert Atletiekvereniging Venray- Regio voor de tweede keer de Cen- trumloop Venray. De deelnemers kunnen kiezen uit drie afstanden: 15,10 of 5 km. De wedstrijd over 15 km maakt deel uit van het LimBra- wegcircuit waaraan een aantal Lim burgse en Brabantse atletiekvereni gingen deelnemen. De start van de wedstrijden is om 12.00 uur op het Henseniusplein, in het hartje van Venray. Inschry- ving kan geschieden op de wed strijddag vanaf 10.00 uur in zaal In den Engel. t.o. het postkantoor. PARCOURS In het centrum van Venray en de onmiddellijke omgeving is een aan trekkelijk, geheel verkeersvrij, par cours van 5 km uitgezet. Dit bete kent dus dat een, twee of drie ronden moeten worden naargelang de gekozen afstand. Aan de wedstryden kan worden deelgenomen door wedstrijdatleten en door rekreanten en omdat voor het eerst de 15 km deel uitmaakt van het LimBra wegcircuit, ver wacht de organiserende vereniging AV Venray-Regio veel deelneem sters en deelnemers aan de start. Mede geleg op het goede organisato rische verloop van de eerste Cen trumloop vorig jaar. De organisatie stelt voor de verbe tering van het parcoursrekord op de 15 km voor de mannen en vrou wen geldprijzen beschikbaar. De te verbeteren tijden van Ernst Brussel en Francien Lenssen zyn respektie- velijk 48.46 en 61.04 minuten. Alle deelneemsters en deelne mers ontvangen een herinnering terwyl verder ereprijzen, waarde bonnen en prijzen in natura be schikbaar zijn. AV Venray-Regio die by deze wed strijd ondersteund wordt door het Winkelcentrum Venray, Leo van Schaijik Osnabrugge, Installatiebe drijf H. Clephas en ABN-Amrobank, hoopt op zondag 25 september veel atleten en toeschouwers te mogen begroeten in het centrum van Venray. In kader gemeentedag Op zaterdag 24 september wordt de jaarlijkse gemeentedag gehou den. Ook de gemeente Vierlings beek zal dit jaar deelnemen en de deuren van het gemeentehuis ope nen van 11.00 tot 15.30 uur. De dag zal in het teken staan van het the ma 'Bouwen en wonen'. In het verlengde van dat thema zullen de bestemmingsplannen van de gemeente worden gepresen teerd. Tevens zullen de eerste schet sontwerpen met betrekking tot de revitalisering van de kom Vier lingsbeek ter inzage worden gelegd. Opgemerkt moet worden dat het gaat om schetsontwerpen: de for mele inspraakprocedures komen nog en ook de politiek en het ge meentebestuur hebben zich er nog niet over uitgesproken. Verder wordt informatie ver strekt over alles wat met bouwen te maken heeft. Zoals waar mag je bouwen, wat mag je bouwen, met welke zaken moetje rekening hou den, etc. Verder zullen er folders worden verstrekt over de wijze waarom men zijn woning op een goede manier kan beveiligen tegen inbraken. Een architekt zal infor matie verstrekken over de ontwik keling van bouwplannen en alles wat daarbij hoort. De Stichting Volkshuisvesting zal aanwezig zyn en informatie ver stekken over en vragen beantwoor den inzake het huren van woningen. Mensen die meer willen weten over de wyze waarop grondeigen dommen zijn geregistreerd, kun nen terecht bij het kadaster. Veel woningen zyn al aangesloten op de riolering en steeds meer wo ningen worden er op aangesloten. Over de wijze waarop de riolen wor den geïnspekteerd zal een video worden vertoond. Verder zal er informatie worden verstrekt over de milieutegel. Voor de jeugdigen is er een milieuspel. dat op de computer kan worden gespeel.d Eind van dit jaar zullen in de ge meente Vierlingsbeek de GFT- containers worden uitgezet. GFT staat voor Groente. Fruit en Tuinaf val. Vanaf 1 januari 1995 zal er ge scheiden worden ingezameld. Uiteraard volgt te zijner tijd nog de nodige informatie en voorlichting, maar nu kan men reeds kennis maken. GFT-afval wordt gebruikt om er compost ran te maken. Belangstel lenden kunnen tijdens de gemeen tedag een zak compost mee naar huis nemen. De afdeling openbare werken zal de werking van het materieel, zoals de houtversnipperaar, laten zien. En uiteraard zal ook de brandweer niet ontbreken. Deze zal al het be schikbare materiaal opstellen en waar nodig uitleg geven en vragen beantwoorden. Al met al voldoende om enkele interessante uurtjes bij de gemeen te door te brengen. Voor een kopje koffie wordt gezorgd. Een nieuw huis kopen in Venray In de regio Venray wordt dit jaar een aantal koopwoningen gebouwd. Om aspirantkopers zo goed en ob- jektief mogelijk voor te lichten over alle haken en ogen die aan de koop van een huis vastzitten, heeft de 'vereniging eigen huis' uit Amers foort een driedelige 'kursus' ont wikkeld. Met deze kursus wil de 'vereniging eigen huis' voorkomen dat de koper zich in een ongewis avontuur stort. Goed geïnformeerd zijn en precies weten waaraan je be gint zyn absolute voorwaarden om een verantwoorde koopbeslissing te nemen. De kursus wordt op drie avonden in Venray gegeven en wel op maan dag 26 en donderdag 29 september en maandag 3 oktober a.s. De avon den beginnen om 20.00 uur en ein digen om ongeveer 22.30 uur. Op de eerste avond komt de vraag 'Kopen of huren?' aan bod. Aan de hand van rekenvoorbeelden wordt getoond wanneer kopen en wan neer huren aantrekkelijker is. De tweede avond gaat over de financië le kant van de koop van een pre miehuis, zoals de ingewikkelde subsidieregeling, de hypotheek, de gemeentegarantie en de belastin gen. Tijdens de laatste avond ko men juridische zaken aan bod: het kontrakt, de garantie, de oplevering en dergelijke. Iedere deelnemer, krijgt uitge breide schriftelijke informatie. Het bijwonen van de kursus kost. inclu sief de dokumentatie ƒ10.- per persoon. Wie geïnteresseerd is in de koop van een nieuwbouwwoning in Ven ray en de kursus van de vereniging eigen huis wil bijwonen, kan zich vóór 22 september a.s. schriftelijk of telefonisch aanmelden by de ver eniging eigen huis. Postbus 735, 3800 AS Amersfoort, tel. 033- 507433 of 507645. Bij aanmelding naam. adres en telefoonnummer vermelden, alsmede het aantal per sonen waarmee men de avond wil bezoeken. Deelnemers ontvangen van de vereniging eigen huis een schriftelijke bevestiging met alle details over de kursus en over de wijze van betaling van het kur- susgeld. Afgelopen weekeinde is na een hectisch Nederlands jeugdkampi oenschap surfen te Zandvoort, An ke Keijsers uit Maashees uitgeroe pen tot Nederlands kampioen. Zij kreeg de titel omdat zij met name in de voorrondes de beste prestaties had neergezet. Het weer was spelbreker bij het NK. Zaterdag kon er door de harde wind en hoge golven niet gesurfed worden. Zondag was de wind wel wat minder maar de golven bleven hoog. De organisatie besloot daar om om toch minstens vier man ches te laten varen. Dit leidde echter tot protesten by de deelne mers. Hierdoor ontstond vervol gens grote vertraging zodat de eerste manche pas om 13.00 uur kon starten. De wind en de golven zorgden er echter voor dat er slechts vijf surfers over de finish kwamen. Toen de organisatie ver volgens liet weten dat schade aan plank of zeil voor eigen rekening van de surfers kwam, haakten veer tien van de twintig geplaatste sur fers af. De overige zes surfers voeren wel maar onder felle pro testen werden deze manches uit eindelijk ongeldig verklaard. Om dat er nu een situatie was ontstaan waarbij geen finale kon worden ge surfed. werd besloten om naar de resultaten van de voorrondes te kij ken. waardoor het kampioenschap naar Anke Keysers ging. I.v.m. de grote belangstelling voor de aanlegwerken van RW 73 is op 24 september a.s. het bezoekers centrum van 10.00 tot 16.00 uur voor het publiek geopend. Tijdens deze openstelling zal door de infor- matrice om 11.00 en om 14.00 uur een uitgebreide voorlichting wor den gegeven over de aanlegwerken. Naast een overzicht ran de aan legwerken is er ook een expositie over de natuur- en milieu-aspekten. geluidwerende voorzieningen en archeologische vondsten in het gebied. Het bezoekerscentrum is ge vestigd in het projektbureau A 73 van de Rijkswaterstaat, Kasteellaan la te Horst. Het bezoekerscentrum is verder elke woensdag en vrijdag (op werkdagen) van 09.00 tot 16.00 uur geoepend. Meer dan 20 pas getrouwde bruidsparen zullen op mode zaterdag 24 september in het cen trum van Venray acte de presence geven. Uitgenodigd door de organi satie van de bruidsinfo-show, van zondag 2 oktober, zullen zij met el kaar stryden om te zien wie het meest sportieve bruidspaar is. Het gaat om bruidsparen die het afgelo pen jaar in het huwelijk zijn getre den. De voorselektie heeft, reeds plaatsgevonden dus bruidsparen kunnen zich voor dit jaar niet meer opgeven. In hun bruidskleding strijden zy. behalve om de eer, voor een heer lijk weekend naar Parijs of Londen, een diner voor twee personen in Hotel Asteria en cd's aangeboden door Music World, lévens kunnen zij een van de kadobonnen winnen welke ter beschikking zijn gesteld door de deelnemers aan de bruid- sinfo op 2 oktober. In een stoet ran schitterende oude en nieuwe bruidslimo's ko men zij het centrum in. Ze verza- melen zich om 14.15 uur op de Grote Markt in Venray. Na zichzeli voorgesteld te hebben zullen zy hier moeten laten zien of er team geest en spirit gegroeid is tijdens de eerste tyd van hun huwelijk. Of dat twyfel en besluitloosheid in kombi- natie met een slechte konditie heeft toegeslagen. Diverse rondes strij den zij als paar tegen paar tegen el kaar. Ook het publiek kan mede bepalen wie uiteindelijk als win nend paar een reis naar Parijs of Londen zal gaan maken. Bij slecht weer zal het evenement verplaatst worden naar de foyer van de schouwburg. Tijdens dit evenement zullen bij een van de limo's kaarten verkocht worden voor de reginale bruidsinfo die op 2 oktober gehouden zal wor den in het Hotel Asteria. De prijsuitreiking zal rond 16.00 uur plaatsvinden op de Grote Markt in Venray. Na afloop vertrekt de stoet weer in de prachtige automo bielen naar Hotel Asteria. De verschillende vrijetijdsaktivi teiten die in de regio Noord- Limburg worden georganiseerd voor mensen met een verstandelij ke handicap zijn onlangs gestart. Zin in een danskursus, voetballen by een voetbalvereniging, een kookkursus of een creativiteitskur- sus bij de Vrije Academie? Zo maar wat mogelijkheden uit het aanbod. Je kunt er vaak al voor terecht in je eigen woonplaats, of anders vlak in de buurt. In de centrumgemeen ten Venlo. Venray, Horst en Helden is praktisch overal een soos, disco, sport- of muziekclubje. Daar vinden de meeste aktiviteiten plaats van de ZVG, Bekkershof en van de ver schillende clubs en instellingen die Inbraak in auto Tijdens haar werk in het zieken huis aan de Merseloseweg was inge broken in de op de parkeerplaats bij het ziekenhuis geparkeerde per sonenauto van een 22-jarige in woonster van Venray. Het zij ruitje was ingeslagen en uit de auto was de radiocassettespeler met slede ontvreemd. De dader was nogal ruw te werk gegaan, want het dashbord was beschadigd. De schade be draagt ongeveer ƒ1.000.-. De in braak heeft vorige week donderdag plaats gevonden. Inbraak in personenauto In de nacht van dinsdag op woensdag is door verbreking van het tochtraampje toegang verkre gen tot de personenauto ran een 29-jarige Venraynaar. die gepar keerd stond aan de Veltumse Kef fen. Uit de auto werden de radiocassettespeler en een lamp ontvreemd. Diefstal scooter Dinsdag werd tussen 08.30 en 14.00 uur een zwarte scooter uit de stalling van een scholengemeen schap aan de Leunseweg ont vreemd. De benadeelde is een 16-jarige jongedame uit Wanssum. De waarde van de scooter bedraagt ƒ1.000,-. Politie kwam tussenbeide Drie maanden geleden ontstond er een woordenwisseling tussen en kele personen in en rond een uit gaansgelegenheid aan het Hense niusplein. Het ging voornamelijk tussen een 19-jarige en een 28- jarige Venraynaar. Toen was één van de partijen de verstandigste en ging er vandoor. Vorig weekend kwanen die twee elkaar weer tegen en toen bleef het. niet bij woorden. Zonder aanlei ding gaf de 19-jarige zijn opponent een klap op het hoofd. Deze kwam na de klap ten val en werd, terwijl hij op de grond lag. geschopt- Toen beide partijen het afgelopen weekend in de nacht van vrijdag op zaterdag omstreeks 02.15 uur el kaar weer tegen kwamen in een ca fé. dreigde het opnieuw op een vechtpartij uit te lopen. Een vriend van de mishandelde waarschuwde de politie. Die kwam en wist een escalatie te voorkomen. inmiddels een aanbod hebben ont wikkeld speciaal voor verstandelijk gehandicapten. Hierdoor is het mo gelijk dat ook mensen met een ver standelijke handicap kunnen kiezen uit een breed scala aan vrije tijdsaktiviteiten Voor meer informatie kan men terecht bij de Sociaal Pedagogische Dienst (SPD) Noord-Limburg, tel. 077-870020. Aldaar is ook gratis de brochure 'Vrye Tyd' verkrijgbaar waarin alle vryetijdsaktiviteiten met kontaktadressen staan vermeld. Steps de nieuwste low impact aerobics-training uit Amerika. Een leuke, effektieve training waarbij gebruik wordt gemaakt van de STEP. Een leuke vorm van sporten waarbij veel calorieën verbruikt worden. Het fenomeen van de step- training is niet meer te stuiten in Nederland. Het is nu al, na drie jaar. de meest favoriete sport van de jaren' 90. Dat is te danken aan de effektén: het is plezierig een uitdaging veilig en in hoge mate effektief. Het op en af stappen heeft den niet mis te verstaan effekt op alle spieren van het lichaam met duide lijke accenten op de dijen en billen. Het regelmatig doen van oefenin gen die op doelt refiende manier het hart en de longen aktiveren brengt aanzienlijke voordelen voor de ge zondheid met zich mee. Onderzoek toonde aan dat step-training dezelf de resultaten geeft als 12 km per uur hardlopen terwyl de voeten niet meer worden belast dan bij het lopen op 5 km per uur. Zoals te ver wachten is. lopen wandelaars min der vaak letsel op dan hardlopers. Ook wordt 15 tot 30% meer aan ca lorieën verbruikt dan met joggen. Het voordeel van step-training is dat iedereen er aan mee kan doen. Mensen met een slechte konditie en oudere jongeren nemen een step van 10 cm terwijl de mensen met iets betere konditie één of twee blokker erbij doen. De step is namelijk verstelbaar in drie hoogten. Een step-training houdt in: warming-up: 20 minu ten basis step-training waarin men alle basisstappen kan leren en tege lijkertijd een goede konditietrai- ning krijgt en de rest van de 45 minuten durende les worden er oe feningen gedaan voor de buik. borst, billen, benen en spierverstêr- kers voor het hele lichaam. En als afsluiting rekoefeningen en cool- down. Zeer binnenkort starten we met een beginnersgroep. vol=vol. Wil je meer informatie over fitnesscen trum Peter Stiphout, over een step- les of andere aktiviteiten bel dan: 04780-86110 of kom langs bij De Gouden Leeuw 6. Venray. Tevens zijn wij dealer van de be kende step-up van het merk 'spor tief. Deze is nu leverbaar voor een speciale introduktieprijs voor de thuistrainers.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 9