20% Parkeerwachters mogen bonnen uit gaan delen Bouwplannen Janssen blijven bij welstand hangen korting Vanaf 1995 ook kwijtschelding hondenbelasting mogelijk Ambtenaar moet meer met het openbaar vervoer Oostrumse postbode zaterdag op tv Hennepplantage opgerold in Ysselsteyn Reklame stap te ver, maar vooruit Prijsklappers ^intratuin 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Kijkdag gevonden fietsen Reünie oud dwangarbeiders Duitsland 95 DIT MOET U ZIEN TOTALE LEERKOLLEKTIE PEEL EN MAAS Donderdag 22 september 1994 - Pagina 5 Kiezen voor een drietal vormen van reklame toestaan op ge meentelijke eigendommen is feitelyk al een stap te ver. De eerste fase, een discussie of er überhaupt reklame gevoerd moet wor den op lantaarnpalen en dergelijke, is helaas overgeslagen, maar het is te laat om dat te herstellen. In de toekomst wil de politiek wel in een eerdere fase nadenken over reklame en de gevolgen ervan. (door Bert Albers) De frakties van CDA en Partij van de Arbeid waren het vorige week roerend eens: de politiek heeft de eerste slag in de discussie over re klame op gemeentelijke eigendommen gemist. Door het college op te dragen om 50.000 gulden binnen te halen met reklame op ge meentelijke eigendommen heeft de gemeenteraad zichzelf in eerste instantie de mond gesnoerd. Al getuigt de invulling van het besluit niet van enige achterliggende visie, zo kritiseerde raadslid Jan Driessen (CDA) vorige week in de commissie Openbare Werken. Z'n PvdA-collega in de commissie, Bert Linskens, was het daarmee roe rend eens, maar beiden moesten bekennen dat ze zich aan hun ei gen raadsbesluit te houden hebben. Ook D'66 wilde voor een eventuele volgende stap een meer principiële discussie. Wethouder Ti-u ij en had nauwelijks moeite om toe te geven dat er weinig visie of beleid achter het reklamevoorstel schuil gaat. De taak was 50.000 gulden opbrengst te genereren en daar heeft het college zich aan gehouden. 'Het gaat om de inkomsten. In het college is er niet veel over gediscussieerd. We hebben geen uitgangspunten gefor muleerd'. Bij de invulling van het raadsbesluit is alleen gekeken naar hoe het geregeld is bij andere gemeenten. Volgens Truijen is ook daar vooral gekeken naar de opbrengsten. Volgens hoofd openbare werken M. Hartzema is het erg moeilijk om een gemeentelijk reklamebeleid te maken op basis van objektie- ve criteria. De één vindt een billboard een aanwinst, de ander vindt het vreselijk, nog afgezien van de plaats van zo'n bord. PvdA'er Lins kens had op zich helemaal geen moeite met een subjektieve keuze: 'We hebben ook een welstandscommissie die vertelt wat mooi en le lijk is. Maar aan zoiets komt geen welstand te pas'. Wethouder Truijen wilde best die discussie voor de toekomst toe zeggen. zolang de politiek het huidige raadsbesluit maar intact laat. Het voorstel houdt in dat de 35 abri's (overdekte bushaltes) in de ge meente van reklame worden voorzien. Verder komen er op een zestal plaatsen in Venray-kom grote reklameborden te staan en mo gen 40 lantaarnpalen op ingangs- en rondwegen van lichtreklame worden voorzien. Samen moeten die reklamemiddelen dit jaar 50 mille in de Venrayse kas brengen. De gemeente Ven ray wil voor het jaar 1995 hondenbezitters in staat stellen om voor kwijtschelding van de hondenbelasting in aanmerking te komen. Het gaat daarbij om de eerste en enige hond in een huis houden. Vermoedelijk zullen zo'n 40 hondenbezitters van deze rege ling gebruik kunnen gaan maken. Dat scheelt de gemeente ongeveer 2800 gulden aan inkomsten. Dit zal worden opgevangen door het tarief Op zaterdag 24 september geeft de politie op het politiebu reau weer gelegenheid tot het kijken van de laatste drie maan den gevonden fietsen waarvan geen eigenaar bekend is. Die ge legenheid is van 10.00 tot 12.00 uur. BOD OP GEVONDEN FIETSEN Van 12.30 tot 13.30 uur krij gen de gedupeerden van een gestolen fiets de gelegenheid een bod te doen op de dan nog aanwezige fietsen. Dat is echter alleen mogelijk voor diegenen die de laatste drie maanden aangifte hebben gedaan van diefstal van zijn of haar fiets. Op 17 november 1994 is het vijf tig jaar geleden dat veel mannen uit Noord-Limburg op transport werden gezet om in Duitsland te gaan werken. Daarom zal er op deze dag een reünie plaatsvinden. Allen die daarbij hoorden, kunnen elkaar dan weerzien en vooral met elkaar over hun ervaringen praten. De reünie wordt gehoduen in het Brouwershuis te Broekhuizen en begint om 10.00 uur 's morgens met koffie. Rond 13.00 uur wordt er een koffietafel geserveerd. Zij die willen deelnemen of li- nichtingen willen hebben, kunnen schrijven of bellen met J. Gom- mans, Castenrayseweg 11, 5808 AE Oirlo. De kosten van de reünie be dragen ƒ25,-. Dit bedrag kan wor den overgemaakt op rekeningnr. 138710104 t.n.v. Reünie Duitsland. Castenrayseweg 11 te Oirlo. U bent dan automatisch ingeschreven voor de reünie. van de hondenbelasting met ƒ0,96 per hond te verhogen. Kwijtschelding van hondenbe lasting was tot op heden niet moge lijk. Als reden hiervoor gold dat hondenbezitters zelf kiezen voor het houden van een hond. Burge meester en wethouders van Ven ray zijn echter van mening dat het hou den van een hond ook een sociaal aspekt kan hebben. Een hond bete kent immers aanspraak, 'opheffing' van de eenzaamheid. Voor veel mensen geeft een hond bovendien een gevoel van eigen veiligheid. Re den voor het college om afgelopen dinsdag in te stemmen met de mo gelijkheid om kwijtschelding van de hondenbelasting aan te vragen voor de eerste en enige hond. Heeft men meer honden dan komt men niet voor deze kwijtschelding in aanmerking. Zwitserse Teyelkachels /Intiek in Ciken en f/renen Copie llntiek fjelooyil f/renen Cct- en Salontafels Stoelen Kasten Dressoirs en Domnuules _SlaujÜMmers Babykamers Banken en fauteuils •k-Laycl Loom en Biet ★- Ulessinij Binnenrerlichtiny -k^Spieyels Woon- en Tuindecoralies Buitenrcrlichtiny Bielsen en Hekwerk Stationswi'y 80 5807 Ll( (Jostrum-Venray tel. O478O-850yÖ/S(li6l Open. di t/m do. 1330-1730 uür vrij 13.30-21 00 uur za 9.00-1600 uur De ambtenaren van de gemeente Ven ray maken nog te weinig ge bruik van het openbaar vervoer als zy 'dienstreizen' (naar kursussen. vergaderingen) maken. Alhoewel in de regeling reis- en verplijfskosten Ven ray 1992 is bepaald dat in de re gel per openbaar vervoer gereisd dient te worden is de indruk gere zen dat er by dienstreizen meer ge bruik van de eigen auto werd gemaakt dan noodzakelijk is en vol gens de regel is toegestaan. Strikte naleving zou een bezuiniging op de reis- en verblijfskosten kunnen opleveren. Meerdere malen zijn de ambtenaren hierover aangespro ken maar eind vorig jaar bleek dat dit niet voldoende was. Reden voor het college om de re geling reis- en verblijfsgelden aan te passen. Voor 1993 was immers een bezuiniging begroot van ƒ12.000,-. Die is niet gerealiseerd. Voor dit jaar staat een verdere be zuiniging van ƒ15.000,- op de be groting. VERGOEDING Thans hanteert de gemeente een gedifferentieerd tarief. Wie per ka lenderjaar minder dan 5000 km 'voor de zaak' rijdt, ontvangt 68 cent per kilometer. Deze vergoeding daalt langzaam tot 33 cent by meer dan 20.000 km. Burgemeester en wethouders willen nu naar een ta rief van 57 cent per kilometer. Op basis van de in 1993 verreden kilo meters zal dat de gemeente een besparing van ƒ12.000,- opleveren. Het gaat daarbij niet alleen om uit gekeerd kilometergeld maar ook om af te dragen belasting hierover. Het gevolg van dit eenheidstarief is dat medewerkers die minder dan 7500 km per jaar ryden 'er op ach teruit' gaan. Zij die meer km ma ken gaan er op vooruit Omdat dit laatste het geval is ver valt de toeslag van 10% die tot op heden gehanteerd werd voor de so ciaal rechercheurs. Het tarief van 57 cent is gelijk aan de belastingvrije kilometervergoe ding die de fiscus toestaat. Hierdoor wordt de administratieve verwer king eenvoudiger wat ook een besparing oplevert. Verdere bezuiniging zal uiteinde lijk gerealiseerd moeten worden door het naleven van de regeling reis- en verblijfskosten en alleen dan met eigen auto te reizen, in dien dit noodzakelijk is en als er toestemming voor is gegeven door het college van b. en w. Hier ligt een taak van de leidinggevenden om dit na te leven. A.s. zaterdag zal een deel van het tv-programma 'Morgen gebeurt het' gewyd worden aan de Oostrumse (inmiddels ex-)postbode H. Kessels. In dit programma wordt dhr. Kes sels samen met een andere 'hoofd rolspeler' gevolgd in een periode, voorafgaande aan een belangrijke gebeurtenis in het leven van deze personen. Voor dhr. Kessels was dat zijn afscheid van zijn werkgever, de PTT Post, door gebruik te maken van de VUT-regeling. Het program ma 'Morgen gebeurt het' brengt een indringend beeld van de emoties die loskomen in deze periode. Het is een programma met een mense lijk gezicht. De beelden van de bei de hoofdpersonen worden beurte lings afgewisseld zodat er een be paalde spanning in het programma wordt opgebouwd. Dhr. Kessels nam. 11a 40 jaar bij de PTT in dienst te zijn geweest, op 11 juni jl. afscheid van de PTT. Bin nen deze organisatie heeft hij diver se funkties bekleed. Daarbuiten was en is hij betrokken bij de car navalsvereniging De Karklingel en de Tbur- en Wielerclub Oostrum. Tevens was hij correspondent bij het Dagblad voor Noord-Limburg. Tijdens zijn afscheidsreceptie op 11 juni jl. werd hij koninklijk onder scheiden. Deze onderscheiding was hem al op Koninginnedag toe gekend. Het programma 'Morgen gebeurt het' wordt zaterdagavond om 22.45 uur uitgezonden op Nederland 2. Nederwiet met waarde één miljoen vernietigd De politic van het distrikt Venray heeft, in samenwerking met het in- terdistriktelijk hennepteam, beter bekend als het monopolieteam, van de regio Noord een vollegronds hennepkwekerij opgerold in Yssel steyn. Het was al veel eerder bekend dat op een perceel grond in Ysselsteyn hennep werd geteeld, maar omdat het zeer moeilyk is om het be wijsmateriaal te leveren dat de hen nepplanten bestemd zijn voor het verwerken tot nederwiet, had de po litie besloten nog te wachten met een inval. Omdat woensdag bekend werd dat één van de verdachten, een 35-jarige inwoner van Yssel steyn begönnen was met het selek- teren van de planten, werd in overleg met de rechtercommissaris besloten het onderzoek te vervroe gen. De Venrayse politie kreeg as sistentie van leden van het interdistriktelijk hennepteam en begon woensdagavond en in de loop van donderdag, onder leiding van de rechtercommissaris met de huiszoeking in de woning van de Ysselsteyner. In de loop van donderdag werden de plantage en de daar gekweekte hennepplanten door een getuige- deskundige onderzocht. Een ge deelte zou bestemd kunnen zijn voor zaadwinning het andere ge deelte zou zeker bestemd zijn voor gebruik als nederwiet. Direkt werd begonnen met de vernietiging van de naar schatting 9000 planten. Als de gehele partij als nederwiet zou worden verhandeld zou die naar schatting ruim één miljoen gulden hebben opgebracht. Op het moment dat de politie een inval deed in de woning van de Ys selsteyner had hij bezoek van een 40-jarige Nederlander die woonach tig is in Afrika en een 35-jarige in woner van Meerlo. Ook dat tweetal werd aangehouden. De inwoner van Meerlo werd na verhoor in vrijheid gesteld omdat hij waarschijnlijk niet betrokken is bij de handel of teelt. De andere twee zyn ingeslo ten en werden vrijdag voorgeleid aan de officier van justitie in Roer mond. De in Afrika wonende Ne derlander is eigenaar van de woning van de verdachte uit Yssel steyn. Die voert ter plekke een niet agrarisch bedryf uit. maar om rede nen van privacy wilde de woord voerder van de politie niet mededelen in welke branche de man werkzaam is. Ook de straat of weg waar het bedrijf gelegen is werd niet bekend gemaakt. De bei de verdachten zal overtreding van de opiumwet ten laste worden gelegd. Zover is na te gaan was het de grootste ontmanteling van een hen nepkwekerij in de regio tot nu toe. t Kienhuus f Kienhuis voorzitter Freulekeshuus De minister van justitie heeft in gestemd met het experiment om in vier Nederlandse gemeenten, de parkeerwachters beperkte opspo ringsbevoegdheid te geven. Venray is een van die gemeenten maar kampt nog met een praktisch pro bleem. Justitie heeft de opsporings bevoegdheid neergelegd bij het bedrijf Parcon. In Venray is het par keerbeheer in handen van Ruijters. EXPERIMENT Parkeerwachters mogen nu al leen een naheffingsaanslag opleg gen. Dit houdt in dat als iemand niet of niet voldoende parkeergeld heeft betaald, hiervoor een aanslag krijgt. Foutparkeerders, die op plaatsen staan waar niet gepar keerd mag worden, mogen door de parkeerwachters niet verbaliseerd worden. De minister van justitie heeft nu groen licht gegeven aan een experiment waarbij de parkeer wachters dat wel mogen. Zoals be kend heeft Venray zich als kandi daatgemeente beschikbaar gesteld. Naast Venray zal het experiment worden uitgevoerd in Boxtel, Woer den en in het stadsdeel Westerpark van Amsterdam. Het experiment gaat al op 1 oktober in en duurt tot 1 januari 1996. AANGEWEZEN De Venrayse problematiek zit in het feit dat Venray vorig jaar met het bedrijf Ruijters in zee is gegaan voor het parkeerbeheer. Justitie daarentegen heeft aan het bedrijf Parcon toestemming gegeven om parkeerwachters met beperkte op sporingsbevoegdheid in te zetten. Beide bedrijven waren vorig jaar in de race om in Venray het parkeer beheer uit te mogen voeren. Parcon en Ruijters dienen nu tot elkaar te komen. Een niet eenvou dige klus. 'Er zijn nog enkele plooi en die gladgestreken moeten worden' laat Geert Rutten van de gemeente Venray weten. 'Ruijters is op dit moment het enige bedrijf dat ervaring heeft met parkeerbeheer zoals dat in Venray wordt uitge voerd. Ruijters vreest dan ook dat Parcon zich deze ervaring in Venray zal toeeigenen. Van de andere kant is Parcon er niet happig op om het experiment in Venray subliem te la ten verlopen. Ruyters zal dan im mers met de eer gaan strijken. Het zal dus laveren worden' aldus Rutten. Volgende week is er opnieuw een gesprek tussen gemeente en beide bedrijven. Rutten hoopt dat de plooien zo snel mogelijk zijn glad gestreken. Venray kan dan zo snel mogelyk met het experiment star ten. 'Beide partijen zien wel de noodzaak van het slagen van het ex periment in', zo stelt Rutten. De gemeente Venray heeft zich in de zg. Buck-nota uitgesproken om minstens een keer per jaar een be drijf vanuit het centrum te ver plaatsen naar een van de industrie terreinen. Als het echter in het tempo moet gaan zoals dat bij Bouwmij Janssen gebeurt, dan lijkt dit streven alles behalve haalbaar. OVEREENKOMST Na jarenlange onderhandeling bereikten gemeente Venray en Bouwmij Janssen begin 1992(?) Blauwe druifjes Bloeien vanaf begin april. Uitstekend geschikt voor verwilde ring. In de grond laten zitten, dan bloeien ze elk jaar uitbundig. 100 bolletjes in een zak van 7,95 voor Openhaardhout A-kwaliteit hout van o.a. eik, beuk, es, berk en iep. Nu zak van 25 liter van 5,95 voor Krulvaren (nephrolepis) Sterke varen voor in de huiskamer. 0 40 cm. Extra volle kwaliteit. Nu van 9,95 voor HET GROENE WARENHUIS e I. t dag EIs A N °»5 R VENRAY Langstraat 133. tel. 04780S8585. Aanbiedingen lijn gt ia verschijning in dere krant ol zolang do voorraad st overeenkomst over de verplaatsing van dit bedrijf naar Keizersveld. Vervolgens diende de Bouwmij plannen in voor de nieuwbouw. Die werden al meteen in welstand opge houden. Het originele plan ging in de la en een nieuw plan kwam al weer in welstand. Omdat Janssen op Keizersveld gaat zitten, hanteer de welstand strenge kwaliteitsnor men. 'Die nonnen werden dus danig hoog dat dat ten koste ging van het rendement van deze inves tering'. laat direkteur Karei Janssen van Bouwmij Janssen weten. Daar bij betrof het met name de eisen voor de loodsen voor opslag van materialen. Zelfs de bouwketen zou den nog onderdak geplaatst moeten1 worden. WIJZIGING Ondertussen wil de gemeente Venray het bestemmingsplan Kei zersveld gaan herzien. 'Ibt op heden is opslag van materialen buiten niet toegestaan. De gemeente wil dat nu wel toestaan op kavels die met de achterzijde aan het terrein van Me ga Limburg grenzen. Hiervoor moet echter de procedure nog worden opgestart Ook Bouwmij Janssen wil zich op zo'n kavel vestigen. Voordat het bestemmingsplan ech ter herzien is zal voor dit bouwplan een aparte procedure opgestart moeten worden. Die procedure wordt echter pas opgestart als de bouwplannen door welstand zijn goedgekeurd. TERUG NAAR AP/ Inmiddels besloot Bouwmij Jans sen de oude plannen weer uit de la te pakken en deze aan te passen. Welstand heeft hierover nu deels haar goedkeuring gegeven. De com missie gaat akkcxml met de plan nen van de kantoren maar blijft negatief over de gebouwen voor de buitenopslag. Op de vraag of beide partijen ver uit elkaar liggen ant woordde Karei Janssen met 'ja'. De financiële gevolgen van de wensen van Welstand zijn volgens Janssen te groot. 'Wy gaan ons nu beraden of Kve de plannen nog verder aan moeten passen. Een andere mogelijkheid is dat het college van b. en w. het ad vies van Welstand niet overneemt. Wij zyn er nog niet uit' aldus Karei Janssen. Tbch is er volgens Karei Janssen nog geen man overboord. 'Om met de bouw op 1 januari te starten lukt ons waarschijnlijk niet. Op die da tum loopt wel onze overeenkomst met de gemeente af." Dat houdt in dat de verplichtingen tussen de ge meente en Bouwmij Janssen ten opzichte van elkaar komen te ver vallen. Zover is het echter nog niet

Peel en Maas | 1994 | | pagina 5