24 sept. venray Leesprogramma 'Nooit niks te doen' 'Waor kómme bij öllie die vaechtereeje en stechelreeje van hin?' Bloemen voor Letlandreis Caribbean Carnival Regiokalender Evenementenkalender WOONHUIS! mettuin(tje) Jeanny van Veghel wint liedjesfestival Gimsel Natuurvoeding de smaak van de toekomst! Twee gele truien in Venray Kollektanten gezocht Geslaagd Repelsteeltje in schouwburg Speelgoedmarkt PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 22 september 1994 - Pagina 3 yjwpEösm^j '*i}| |||j;i||| Hoewel de officiële opening van het Medisch Kinderdagverblijf De Kleuterhof pas op latere da tum zal zijn, was het afgelopen vrijdag toch feest voor de onge veer 20 kinderenhun ouders en de begeleiders van het MKD. 's Morgens gingen de kinderen gezamenlijk in een huifkar van hun oude onderkomen in het Brukske naar hun nieuwbouw achter de Vredeskerk aan de Westsingel. Daar werd in beslo ten kring op ludieke wijze de nieuwe start gevierd. De kinde ren toonden zich, ondanks de nodige regenval, zeer enthousi ast tijdens het ritje met de po nywagen. TIKMrCEVMA» rnjscguavaaidln! ii merite sr 040-833300 Afgelopen zondag vond in de schouwburg het jaarlijkse liedjes- festival plaats van carnavalsvereni ging De Piëlhaas. Na de officiële opening van het festival door de voorzitter van de vereniging, Paul Spranken, werd de rest van de avond gepresenteerd door Peter Teeuwen. Op zijn eigen manier wist hij de artiesten aan te kondigen. Negen liedjes werden ten gehore gebracht en het was voor de jury knap lastig om vier liedjes te selek- teren die later dit jaar op een cd zul len worden uitgebracht. Als eerste konden we het lied 'Vandaag', geschreven en gezongen door Jeanny van Veghel noteren met 235% punten. Op de tweede plaats eindigde het liedje 'Dans d'n hiële aovend' eveneens geschreven en gezongen door Jeanny van Veg hel met '228 punten. Als derde liec^je eindigde het lied 'Is ut een...', geschreven door Walter Stappers en gezongen door Miriam In de Peel en Maas Regiokalender, vindt u een korte gpsomming van evene menten en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redaktione- le kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. 17/25-9 Week van het landschap. Aktiviteiten in natuurgebied Zwart Wa ter (Velden-Venlo). Fietsroutes, natuurtenloonstelling, vogelexcur- sies. Organisatie: stichting het Limburgs Landschap, i.s.m. Limburgs Museum en Vogelbescherming Nederland. Voor info: 04703-1840. 25-9 Platen- en CD-beurs in Neerkant. Meer dan 35.000 singles. LP's en CD's. Van 11.00 tot 17.00 uur in zaal Internos. Dorpsstraat 27. Neerkant. 24/25-9 Wedstrijdweekend voor honden. Op het programma internationa le sledehondenkarrenwedstrijd, individuele behendigheid. Jack Russell-tcrrierrace en wedstrijd met paard en hond. Beide dagen van 10.00 tot 17.00 uur. manege de Leistert. Leistertweg 2. Roggel. Entreeprijs ƒ5,-, kinderen tot 12 jaar gratis. Honden (mits aange lijnd) welkom. 7-5/2-10 Vleermuizenexpositie Jochumhof Steyl. Wetenswaardigheden over leefwijze, voortplanting etc van deze kleine zoogdieren. Geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Entreeprijs ƒ4.-, kinderen tot 12 jaar (on der begeleiding) gratis. 17-9/- Expositie 'Veranderend landschap' in Limburgs Museum te Venlo. Tentoonstelling van 37 schoolplaten van vroeger van Nederlandse landschappen. Daarnaast foto's ran de huidige situatie. Vertoning van eerste Nederlandse schoolfilm uit 1918, getiteld "Limburg in beeld". Info: 077-522112 (Sef Derkx). 15/23-10 Manifestatie 'Bollen en knollen' in Jochumhof Steyl. Alles over bol- en knolgewassen naar aanleiding van vier eeuwen tulp in Nederland. Entree ƒ4.- voor volwassenen, ƒ3,25 voor 65-plusser. Kinderen tot 12 jaar onder geleide gratis. Honing Kokosbrood Gezoet met honing. Zonder geur- of smaakstoffen. Pakje 175 gram Rode Linzen De ideale basis voor tal van recepten. Met gratis receptenfolder. EKO kwaliteit. Pak <^75 500 gram W' Fertillia 1 fictuunoedifig. Venray, Paterstraat 4, tel: 04780 - 87217 25 25 25 27 September 23-24-25 Muziekfeesten harmonie St. Catharina, Steeg- sepeelweg 14 24 12.00-17.00 uur Bruidsinfo met old-timers, centrum Venray 12.00 uur Centrumloop 10.00-16.00 uur Stockcarracing Peeldrivers, Smakterweg 80 09.00-17.00 uur Pony/paardenwedstrijd te Ysselsteyn 20.00 uur Caribbean Festival, schouwburg Venray Wo t/m vr en zo van 14.00-17.00 uur Exposi tie Wim Rijvers, bronzen beelden en Harry Wolfkamp, schilderijen 1 20.00 uur Promconcert Euterpe in de schouwburg 2 13.00-18.00 uur Finale baan kampioenschap pen SMC, circuit De Peel 4 20.00 uurb 'Die Lustige Witwe', schouwburg 6 20.00 uurb 'Carmina Burana', schouwburg Iedere maandag t/m zaterdag ran 14.00-16.00 uur openstelling Grote Kerk/St. Petrus Banden kerk. Oktober. t/m 16 Aarts en Frank Raateland. Dit lied behaalde 217% punten. Op de vierde plaats eindigde het lied 'Gen genöl', geschreven door Frans Muysers en gezongen door Marie-José en Frans Muysers. Dit lied behaalde 209 punten. Voor alle deelnemers was er een herinneringsmedaille. De winnaars ontvingen uit handen van Peter Teeuwen een bijzondere en blijven de herinnering. De voorbereidingen en de uitvoe ring van deze liedjesfinale was in handen van de commissie Liedje. De volgende aktiviteit ran deze commissie is de voorbereiding van de Hazepaeper. de opening van het nieuwe carnavalsseizoen. Dit festijn vindt plaats op 13 november a.s. Ook weer in de schouwburg. Credit Lyonnais S.A. is reeds ja ren één van de hoofdsponsors van de Tour de Franca-Gok de afgelo- j, pen maanden kon u diverse gren- ners weer zien glunderen als zij de felbegeerde 'Maillot Jaune' moch ten aantrekken. Honderdvijftig originele gele trui en, dat waren de hoofdprijzen die de Nederlandse dochter van de hoofdsponsor. Credit Lyonnais Bank Nederland N.V. had uitgeloofd voor de winnaar van hun zomerse spaaraktie. Bij het openen van een nieuwe spaarrekening of bij bijstor ting op een bestaande spaarreke ning konden kliënten een slagzin afinaken. De winnaars van de 150 meest originele slagzinnen ontvin gen een gele trui. Op het Credit Lyonnais Bank kantoor te Venray zijn tot, grote vreugde twee winnaars gevallen. Mevrouw Van de Valk en de heer Thijssen hebben de gele trui d.d. 15 september ontvangen uit handen van de direkteur de heer G. Peters. MAKELAARDIJ O.Z. De makelaar voor Taxaties en de verkoop van Uw woning. Tel. 04780 -12772 De afdeling Venray van de Nier stichting staat weer voor de jaarlijk se kollekte. Tussen '25 september en 1 oktober wordt er weer door het hele land "gekollekteerd ten behoe ve van de Nierstichting, ook in Ven ray. De Venrayse afdeling kan echter nog best wat kollektanten gebruiken, die tijdens de nationale kollekte mee willen helpen. Perso nen die geïnteresseerd zijn, kun nen zich aanmelden by Franka van Gerven. Touwslagerstraat 16, tel. 86620. Aan de Rijksuniversiteit Limburg te Maastricht slaagde voor zijn doc toraal economie, richting interna tionaal management. John Custers uit Venray. MODE ZATERDAG venray Modeshow op het schouwburgplein, schoutenstraat en verkiezing van het sportiefste bruidspaar op de grote markt WINKELCENTRUM De jeugdafdeling van de biblio theek Venray organiseert nog tot en met 5 november een leesprogram ma voor de jeugd. Het heeft als the ma 'Nooit niks te doen'. Het doel van een leesprogramma is: kinde ren tot lezen stimuleren door er een beloning tegenover te stellen? kinderen die meedoen en een boekje 'vol' lezen, krijgen een klei ne attentie en worden uitgenodigd voor de 'Nooit niks te doen'-middag. 'NOOIT NIKS TE DOEN'; LEES EEN BOEK! Iemand die van lezen houdt heeft 'Nooit niks te doen'. Gaat de interes- Kse meer uit naar knutselen, voet-, ballen, tekenen, paardrijden, ballet, muziek of spelletjes? Natuurlijk kunnen hierover ook boeken gele zen worden! Al deze 'Nooit niks te doen'-boeken heeft de bibliotheek bij elkaar gezet in de 'Nooit niks te doen'-hoek. Sinds de start van het leesprogramma hebben al zo'n 70 kinderen nooit meer niks te doen. Maar er kunnen nog veel meer kin deren nooit meer niks te doen hebben... DOE MEE! Alle kinderen kunnen meedoen met het leesprogramma. Het is de bedoeling dat ze een 'Nooit niks te doen'-boek kiezen en een informa tiefolder meenemen. Als ze met een thuis gelezen boek naar de biblio theek terugkomen en iets over het boek vertellen, komt er een sticker in het 'Nooit niks te doen'-boekje. Voor de jongste kinderen is er een kleurplaat, waarmee ze ook een sticker in het boekje verdienen. Bij vyf stickers is het boekje vol? een vol boekje geeft recht op een uitno diging voor de 'Nooit niks te doen'- middag en op een oorkonde met de plechtige verklaring dat een deel nemer aan het leesprogramma al tijd wat te doen heeft. Bovendien wordt de leukste kleurplaat be loond met een klein prysje. EUROPEES BOEKENZOEKSPEL Nederland levert het komende jaar een bijdrage aan de Europese samenwerking door in kombinatie met het leesprogramma deel te ne men aan het Europees Boeken- zoekspel. Kinderen die hieraan mee willen doen kunnen aan het inlichtingenbureau van de jeugdaf deling een wedstrijdformulier vra gen. Hierop vinden zij een aantal vragen die middels de boeken op de tafel 'Europees Boekenzoekspel' kunnen worden opgelost. Aan deze wedstryd zijn zowel op-lokaal, na- tionaaLals Europees niveau prijzen verDorfnen. LEUKE HOBBY? Kinderen die een leuke hobby hebben, worden in de gelegenheid gesteld om hun spulletjes ten toon te stellen in de bibliotheek. Neem daarvoor kontakt op met Rieky Bens, hoofd jeugdafdeling. De openingstijden van de bibli otheek: Maandag t/m donderdag 14.00-18.00 vrijdag 14.00-21.00 zaterdag 10.00-13.00 Door omstandigheden wordt er op woensdagmiddag voorlopig niet voorgelezen. Het Limburgs Jeugdtoneel komt op zondag 25 september naar Ven ray. Om 14.30 uur wordt in de schouwburg het bekende sprookje Repelsteeltje op de planken ge bracht. Deze voorstelling is niet al leen voor jong, maar zeker ook voor oud. De entree bedraagt, slechts ƒ6,-. Deze vraag wordt ons gesteld in de avonddienst van de Grote Kerk op 17 september, een dialektmis, voorbereid door Veldeke-Venray. De celebrant pater Wijnhoven, ver sterkt in zijn preek bovenstaande vraag met de opmerking: 'Wij heb- be de waereld areg verklojt'. Er rust schuld op onze schouders. De ba lans in evenwicht brengen, kunnen wij door de weg naar vrede open te leggen, 'mit groeëten ienzet'. Dit thema loopt door de dienst van ruim een uur heen. Het is een ak- tueel thema, want heel Zuid-Neder land viert 50 jaar vrede, en, helaas, zijn er nog talloze gebieden waar de weg naar vrede gebarricadeerd is. Zoals een jaar geleden is het weer op zaterdagavond bar en boos: de ene herfstbui volgt de andere op. 'De groeëte Baas' van hierboven heeft dat misschien zo gewild, want de buiten kilte verleent de warmte binnen extra accent! Warmte door onze moederstaai, die niet alleen een kerk vol mensen ontroert, maar ook aan huis gekluisterde mensen weet te raken via Omroep Venray. Deken Coenen kompleteert het Venrays met het welluidende Maas trichts. Zelfs in de naamgeving breekt de lokale taal door: 'Toeën Wienhove' is celebrant, en er wordt o.a. gebeden voor 'Maester Jansse van 't Kruus', en voor 'Loeieke de grindkrelser'. Overigens, het Ven rays in het misboekje is deskundig geschreven door Willy Schols en Frits Linssen. 'Roeëze Gradje' (bloemen kwekery Mts. Reintjes) heeft de warmte geac centueerd door honderden rode ro zen, die door Eef Zeelen met zijn leerlingen creatief gecomponeerd zijn tot artistieke kunstwerkjes. Het oksaal is gevuld met het Ven rays Mannenkoor, dat onder de be kwame direktie van Hans Noyens, en begeleid door Paul Huyts, de 'Or- gelmesse' van Haydn ten uitvoer brengt. De rijkdom aan klanken imponeert het ademloos luisterend kerkvolk. Het slotlied 'Rooj, mien daörp ien de Pieël' klinkt als een echt volkslied op in de Petrus' Ban- denkerk, De stem van Wim Fleur- kens missen wy. Wij hopen, dat alle kerkbezoe kers één de voorbeden als slogan mee naar huis genomen hebben: 'Hieër, help os mit bliejeghejd Öw- we weg te goan*. Wim Baken Op zaterdag 15 oktober houdt de Speel-o-theek haar jaarlijkse speel goedmarkt, in wijkgebouw 't Schöpke, Veltumse Kleffen te Ven ray. Verkocht wordt alleen tweede hands speelgoed. Speelgoed voor de verkoop kunt u inleveren bij de Speel-o-theek (in gang bibliotheek). Merseloscweg op vrijdag 7 okt. van 18.00-20.00 en op donderdag 13 okt. van 14.00-18.00 uur. Van de opbrengst is 2/3 deel voor de eigenaar en 1/3 deel voor de Speel-o-theek. U kunt het geld of het niet verkochte speelgoed opha len op zaterdag 15 okt, tussen 16.00-16.30 uur in wijkgebouw 't Schöpke. Als u speelgoed te koop aanbiedt wordt van u verwacht dat u zelf een lijstje hebben met de naam van het artikel en de prys. die het moet op brengen. Indien u niet weet wat voor prijs u zou willen hebben, vul dan alleen een vraagteken in. ach ter de naam van het artikel. Heeft u voor uzelf een minimumprijs, dan dient u dit erbij te vermelden, dit is nodig om de inname snel te laten verlopen. De Speel-o-theek houdt het recht om speelgoed dal vuil of kapot is te weigeren. Ook nemen wij geen knuffelbeesten aan voor de verkoop De markt is zowel open voor le den als niet-leden. Heeft u nog vragen, dan kunt u de Speel-o-theek bellen, tel. 86015. tij dens de uitleenuren op woensdag van 14.00-16.00 uur en op vrydag van 16.00-20.00 uur, of bij Annelie. tel. 10138 of Paula. tel. 10402. Het jeugdorkest van harmonie Euterpe maakt volgend voorjaar een reis van een week naar Riga in de Baltisehe republiek Estland. Om de reis te financieren gaan de jeugdige muzikanten komende zaterdag de straat op. In de wyk Veltum bieden ze bloemen te koop aan onder het motto 'Laat het jeugdorkest niet los, koop zo'n bos'. De jeugd van harmonie Euterpe gaat van 28 april tot en met 5 mei op bezoek in Riga. Het Venrayse jeugdorkest geeft minstens twee concerten in de stad. Ze zijn uitge nodigd door een Estlands jeugdor kest en verblijven waarschijnlijk bij gastgezinnen. De kènnismaking met het jeugdorkest uit Riga da teert van 1992, toen beide gezel schappen aanwezig waren in het Vlaamse Neerpelt tijdens een inter nationaal muziekconcours voor jeugdorkesten. 'Waarom heeft het zo lang ge duurd voordat een bezoek tot stand is gekomen?' Frank Peters van het jeugdorkest: 'Ach kontakten in het verenigingsleven lopen nu eenmaal langzaam. Bovendien moet de com municatie allemaal via mensen gaan die een beetje Duits of Engels spreken. Vorig jaar hadden wy in tern met de vereniging het nodige te doen en daarom is het wat later geworden'. De Venrayse muzikanten weten relatief weinig van het Baltisehe land. Van een koor uit Panningen. dat al eens een bezoek aan Riga heeft gebracht, heeft het jeugd orkest informatie en een videoband gekregen, maar voor het overige is het allemaal onbekend. Om de kosten voor reis en verblijf te dekken worden komende tijd nog meer akties gehouden. Welke precies moet nog worden uitge werkt, Zaterdag hoopt de vereni ging tussen 10.00 en 14.00 uur op een verkoop van omgeveer 500 bos sen bloemen. 'n abonnement waard ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: za.: H. SCHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 zo.: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren, J. de Vocht en M. v.d. Acker: za: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 85900 zo: G. van LOON Paters straat 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Van Dongen: DR. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP P&terslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YSSELSTE YN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. RITTEN, tel. 81383 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKT1JK W.H. Kremer. W.G.A.M. Loonen. G.W. Gelling en R. Eeklerink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak G. GELLING Vlasakker 1, Oostrum, tel. 10956 DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostruinseweg 26 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden. W.H.M. de Vocht, R.C. Gocdegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak J. van WINDEN, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKl'NDIGEN voor de praktijken van nïèvr^Raay- makers, mevr. Van Eerten. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 04700-86538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 13727 Glas van voordeur ingetrapt Maandagmiddag trapte een Ven rayse vrouw een ruit van de voor deur van een woning aan de Vogezenlaan in. Omdat de dader be kend was kon dat direkt aan de pit' litie worden doorgegeven. De vrouw kan rekenen op een proces-verbaal inzake vernieling èn zij zal de aan gerichte schade moeten vergoedén. Poging tot inbraak Afgelopen weekend is er getracht toegang te verkrijgen tot de ge meenschappelijke ruimte voor be woners aan de Bolderik. Kennelijk is het inbraakmateriaal van de da der te licht geweest, want hij is niet binnen geweest Dc schade bleef beperkt. Dinsdag 27 september Een swingend feest, een party vol Zuidamerikaanse ritmes, le vensvreugde en energie! Het carnaval van Trinidad, met dat van Rio het beroemdste ter we reld. wordt gevierd met grote straat parades waai n grote en grootse kostuums geshowd worden door tienduizenden deelnemers. Bege leid door een live calypsoband en een steelband swingen 20 dansers op de ritmes van de calypso, salsa en soca. De verschillende culturen ran de Caribbean passeren de revue in honderden kleurrijke kostuums in Afro, Indiase. Indiaanse en ande re stijlen, ontworpen door Wayne Berkely. de wereldberoemde carna vals-kostuumontwerpen En als Calypso Rose, de Calypso queen of the world op het. toneel verschijnt staat de zaal in no time op zijn kop! Calypso Rose is een ster van wereldformaat, met een enor me platen verkoop. Vorig jaar bracht zij haar 23e album op de markt. Zij alleen is al goed voor een uitver kocht huis. Calypso Rose, The Mother of all Calypsonians. is de enige vrouw ter wereld die de titel Monarch of Ca lypso and Soca mag dragen. Zy is ook de enige vrouw die ooit de Road March of Trinidad and Tkbago heeft gewonnen. De Calypso Night die de Neder landse theaters aandoet, brengt een avond vol exotische klanken. De warmte en vrolijkheid van de Carib bean doen je snel je dagelijkse zor gen vergeten. Natuurlijk kunnen bekende songs als 'Mathilda' uit volle borst worden meegezongen en u mag ook uit de rij stappen om mee te swin gen op de opzwepende ritmes, want zo werkt dat op Trinidad. De onge looflijke levensvreugde en energie straalt je op elke straathoek tege moet. zo ook in deze show. Na zo'n avond kun je er weer tegen! De produktie zorgt in Londen jaarlijks voor stampvolle swingen de zalen in de Royal Festival Hall en The Barhica Centre. Nu Nederland nog! Dinsdag 27 september dus in de Venrayse schouwburg, aanvang 20.00 uur.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 3