memmsmum J Venray's nMannenkoor Koninklijke Harmonie Euterpe Gemengde Zangvereniging Crescendo Jeugdkoor )e Troubadour Harmonie-orkest Noord-Limburg Aostrumse zangkompeneej Zangers van St. Frans Dameskoor Venrode Kinderkoor De Bandelieren Jeugdkoor Tomorrow People Venray's Gregoriaans Koor Ars Musica Operette-Gezellen Adelbert- vereniging Katholieke Vrouwen Vereniging Jeugdvereniging De Springplank Wijkcentrum 't Schöpke zoekt vrijwilligers Rincon Espanol Wijkgebouw Op 't Nipperke Jeugd- natuurwacht A.F.V. Venray Speel een dagje mee in Hotsjietonia Jongerengroep Venray Ouderenbond KB0 Computerclub Regio Venray L.V.B. Oostrum Jeugd Rode Kruis afd. Venray Wijkcentrum Noord-West Wijk Zuid Wijkvereniging Veltum Buurtvereniging Brukske Wijkcentrum De Kiosk Volksdansen in Venray CDA- Vrouwenberaad Huisvrouwen kontakt Brukske Eerste Venrayse Zang- en Kleurkanarievereniging De Huisvriend peel en maas Donderdag 22 september 1994 - Pagina 11 f- londerdag 22 sept.: Om 19.30 uur epetitie gehele koor. »5 sept.: 11.30 uur Zondagochtend- r oncert in de foyer van de Beeje- turf. Dit concert zal samen met «mengde zangvereniging Crescen- io en fanfare St. Oda uit Merselo rerzorgd worden. londerdag 29 sept.: Om 07.45 uur verzamelen bij café de Volle Maan aan de Merseloseweg voor afreis naar Straatsburg waar o.a. gecon certeerd gaat worden in het Euro- larlement, het stadhuis en in de [athedraal. Tevens zal er in Gams- hurst op zaterdagavond nog een concert gegeven worden. Ponderdag 6 okt.: Om 19.30 uur re petitie gehele koor. londerdag 13 okt.: Om 19.30 uur re petitie gehele koor. Oud papier kunt u afleveren by (Ie papiercontainer aan de Molen- ïofweg. Alinelden by W. van Osch, tel B8930 tussen 18.30 en 19.15 uur. Harmonieorkest londerdag 22 sept.: 19.30 uur Repe- itie schouwburg. ondag 25 sept.: 11.00 uur Repetitie fincent van Gogh Instituut, Den ferkdijk (Stationsweg), londerdag 29 sept.: 19.30 uur Repe- itie schouwburg. ifmelden: H. v.d. Steeg, tel. 82539. Agenda 0 sept: Generale repetitie voor iromsconcert in de schouwburg. okt: Promsconcert in de chouwburg, aanvang 20.00 uur. okt: Gemeente toernooi, chouwburg Vincent van Gogh In- (ituut Noordsingel, aanvang 2.55 uur, aanwezig 12.00 uur. Jeugdorkest londerdag 22 sept.: 18.30 uur Re- ictitie. Ifmelden: R Noten, tel. 87858. Agenda okt.: Gemeente toernooi schouw- lurg Vincent van Gogh Instituut, loordsingel. aanvang 12.35 uur, anwezig 11.45 uur. Drumband faandag: 20.00 uur Repetitie. Jeugdopleiding: !6 sept.: Les om 18.30 en 19.15 uur. Agenda ixtra repetitie: 22, 29 en 30 sept. in Ie schouwburg. 10 sept.: Generale repetitie voor iromsconcert. okt.: Promsconcert. aanvang 10.00 uur. lokt.: Gemeente toernooi, aanvang 2.10 uur, aanwezig 11.30 uur. lestuur lestuursvergadering: 22 sept. db, 7 okt. ab. Zondagochtendconcert Alle leden worden a.s. zondag 25 ept. om 11.15 in de foyer van de chouwburg verwacht voor deelna- ne aan het zondagochtendconcert, fe zullin in uniform concerteren. Crescendo heeft een viertal liede en opgegeven die ten gehore wor- en gebracht. We openen met het oor J. v.d. Tillaart voor ons koor ewerkte Lauda Sion. Na Veni Jesu imor mi, worden de vrolijke liede en De Nachtegaal en Jodelie ten ge- lore gebracht. Direkt hierna zal en rays Mannenkoor voor het voet- cht treden. Voor onze leden en beschouwers een mooie gelegen- leid te luisteren naar mooie koor- nuziek. Na de pauze is het de beurt an fanfare St. Oda uit Merselo. óndag 2 okt.: 10.15 uur Hoogmis n Beukenrode. Ook hier worden de eden in uniform verwacht, om 0.00 uur. Over het optreden in Kevelaer ebben ons, by het ter perse gaan an dit blad, geen verdere medede- Ingen bereikt. Hopelyk volgende reek wat meer konkreets. Nieuwe leden zyn van harte wei- om by Crescendo. Heel in het bij onder hebben wy plaats voor ltcn, baritons en bassen. Maar ook opranen en tenoren zijn welkom. Ireng geheel vryblyvend een be- oek aan onze wekelykse repetitie 1 De Kemphaan, Kennedyplein 1 Venray, die gehouden wordt op 'oensdag van 17.30-19.00 uur. Bij verhindering graag uw afmel- ing aan mevr. Van Soest, tel. 80793 f dhr. Beerkens, tel. 83428. rijdag 23 sept: Repetitie groep 5.45-16.30 uur; groep II 16.15-17.00 ur; groep III 16.45-17.30 uur. rijdag 30 sept.: Repetitie groep I 5.45-16.30 uur; groep II 16.15-17.00 ur; groep III 16.45-17.30 uur. Openbare repetities: woensdag 28 sept. in zaal 't Kruuspunt, Ame- ricaanseweg 105 in Horst-Meterik. Aanvang 20.00 uur. Afmelden: tel. 04709-83665 of 81211. Iedereen die belangstelling heeft eens een repe titie bij te wonen wordt hierbij van harte uitgenodigd. Concerten: 11 dec. Adventscon- cert te Horst; 22 jan. Adventscon- cert in Venray. Bestuursvergadering: dinsdag 11 okt. in zaal-café Coppus, Jacob Merlostraat 1, Horst, aanvang 21.00 uur. Muzikantenavond: 22 okt. in ons repetitielokaal. Onze donateurs hebben gratis toegang tot al onze concerten. Ons voorlopige programma ziet er als volgt uit: 27 nov.: Optreden in Vught. 11 dec.: Optreden in Rosmalen. 17 dec.: Optreden in Eindhoven. Ons koor repeteert wekelijks in de zaal van het Allemans Café t.o. de kerk in Oostrum, onder deskundi ge leiding. Afmeldingen graag bij Frank Rit- meijer, tel. 84565. Vrydag 23 sept: Om 19.00 uur repe titie hele koor. Zaterdag 24 sept: Tussen 10.00 tot 12.00 uur inleveren oud papier bij \e container bij de supermarkt aan de Kruidenlaan. 19.00 uur Repetitie V-*»le koor. Mandag 26 sept.: Om 19.00 uur re- p. +'He voor de alten. Di..; 27 sept.: Om 19.00 uur re petitie vuur de sopranen. Woensdag 28 sept.: Om 19.00 uur repetitie voor de sopranen en alten. 's Woensdags om 20.00 uur repeti tie in zaal Thielen. Woensdag 28 sept.: Om 19.30 uur partyrepetitie voor de sopranen. Woensdag 5 okt.: Om 19.30 uur par tijrepetitie voor de alten. Woensdag 12 okt.: Om 19.30 uur partij repetitie voor de mezzo's. Vrijdag 14 okt.: Om 15.00 uur verza melen in Thom voor het inzingen van de 25-jr. huwelijksmis voor dhr. en mevr. Bessem. Zaterdag 15 okt.: Om 20.00 uur Ko renavond by Dans- en Partycen trum Janssen. Bij verhindering graag uw afmel ding doorgeven aan mevr. Sijbers, tel. 81353 of mevr. Boom, tel. 81168. Maandag 26 sept,: Koorrepetitie van 15.30 tot 16.30 uur. 2 okt.: Gezinsviering. Afmelden bij Doortje, tel. 83888. Dinsdag 27 sept.: Koorrepetitie van 19.00 tot 20.30 uur. 2 okt.: Gezinsviering. Afmelden by Joke, tel. 83806. Zondag 25 sept. en 16 okt.: Om 11.00 uur repetitie in de St. Anna- kapel van het VvGI, Noordsingel. Zaterdag 1 okt.: Studiedag Gregori aans te Vaals. Woensdag 19 okt.: Om 19.00 uur Maria-lof te Oostrum. Inlichtingen en afmelden: W. Snijders, tel. 82975, Venray. Dinsdag 27 sept.: Van 19.30-21.00 uur repetitie voor het hele koor. Daarna is er een ledenvergadering. Extra repetities: woensdag 26 okt. en 2 nov. in de schouwburg van het Vincent van Gogh Instituut, Noord singel, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 5 nov.: Generale repetitie in de Grote Kerk, aanvang 14.00 uur. Zondag 6 nov.: Concert in de Grote Kerk, aanvang 14.00 uur. Zondag 20 nov.: Concert in Eindho ven, aanvang 14.00 uur. Woensdag 14 dec.: Adventsconecrt met Orkestvereniging Venray in het Vincent van Gogh Instituut, Noord singel, aanvang 19.30. Zondag 18 dec.: Kerstconcert in de Grote Kerk, aanvang 16.00 uur. Dinsdag 20 dec.: Kerstviering. Zondag 25 dec.: H. Mis in de Paters kerk, aanvang 11.15 uur. Indien u verhinderd bent dan ge lieve u zich af te melden bij: mevr. R. Janssen, Adelbertweg 1. tel. 84227 of mevr. E. Coppus, Houtza gerstraat 11. tel. 82235. Oud papier kunt u deponeren in de container bij De la Roy, Gasstraat Muziekdagen: Zondag 2 okt.: Regie- en tekstre petitie. Zondag 16 okt.: Kostuumrepetitie, telkens met orkestbegeleiding. Koorrepetitie: Maandag 26 sept., 3,10 en 17 okt., aanvang 20.00 uur. Dus de koorreptities beginnen voorlopig om 20.00 uur. Koorrepeti ties en muziekdagen vinden plaats in de Oude Landbouwschool, Peter Zuidstraat 20, St. Anthonis. Orkestrepetities: Vrijdag 23 en 30 sept., 7, 14 en 21 okt,, zo moge- lyk met solistische medewerking. Deze vinden plaats: Brugstraat 7 te Oploo. Generale repetitie: Maandag 31 okt., Gemeenschapshuis Wanroy. Uitvoeringen: De uitvoeringen van 'Ein Walzertraum' vinden plaats: 4 nov.: gemeenschapshuis Wanroy, besloten uitvoering; 5 nov. gemeenschapshuis Wanroy, pre miere; 12 nov. dorpsgemeenschap Bronlaak Oploo, besloten uitvoe ring; 19 nov. schouwburg De Beeje- kurf' Venray; 25 en 26 nov. streekschouwburg Cuyk. Aanvang telkens om 20.00 uur. Dekorschilder: Wij zoeken nog een dekorschilder; tot op heden geen reakties ontvangen. Wilt u uw artistieke kwaliteiten in dienst stel len van onze vereniging en een groot publiek, neem dan telefo nisch kontakt op met Jan Wacki, tel. 08858-2470. Nadere informatie bij Jan Wacki. tel. 08858-2470 of Guust Cleven, Ko ningskaars 16, 5803 JC Venray. Landweert (voorlopig niet tele fonisch). Op maandag 26 sept. vangt het nieuwe Adelbertseizoen aan. Het thema zal zyn 'Een uitstapje van Klassiek naar Jazz'. Twee inleiders zullen deze avond vullen: Peter Franken, destyds leraar muziek a*y* <het Boschveldcollege en thans pastor te Heerlen, zal spreken over zijn liefde voor de viool en de klas sieke muziek. Hans v.d. Pol, na een uitsluitend klassieke muziekoplei ding thans meer gericht op jazz, zal met name de pianistieke jazz muziek behandelen. Uiteraard ver luchtigen beide inleiders hun voord i-acht met muzikale voor beelden. Deze avond zal worden gehouden in het theehuis van het St. Odapark en begint om 20.15 uur. Er is vol doende parkeergelegenheid op de parkeerplaats van het ziekenhuis. Het bestuur roept gaarne allen, die belangstelling hebben, op om deze avond bij te wonen en nader kennis te maken met de Adelbert- vereniging. Dinsdag 13 sept. is er weer een kienavond. Aanvang 19.45 uur. Er zijn weer leuke prijsjes te winnen. Donderdag 22 sept, (vanavond) club voor de kinderen van de groe pen 5 en 6. Van 18.30 tot 20.00 uur tekenen we voor 'In de Piste'. De mooiste tekening komt in ons club blad te staan. De tweede helft van de avond op het bord tekenen, waarbij de rest moet raden wat het wordt. Late donderdaggroep, de school verlaters, van 20.15 tot 21.30 uur casino-avond. Maak kennis met de gokwereld. Laat het (namaak) geld door je vingers glijden. Zaterdag 24 sept..- De deuren staan weer wagenwijd open voor de jeugd van 12 t/m 15 jaar. Van 19.30 tot 22.30 uur kan men terecht voor spel en ontmoeting. Maandag 26 sept.: Club voor de kleintjes van de groepen 3 en 4 van 18.30 tot 20.00 uur. Op het program ma staat knutselen in het kader van de herfst. De uitslag van de 12 sept gehouden wedstrijd, sterkste jongen en meisje is als volgt: Jon gens: 1. Luc van Lier, 589p: 2. Ward Houwen, 156p. Meisjes: 1. Kim v.d. Putten, 201p; 2. Tineke Slijpen, 178p. Dinsdag 27 sept,: Van 18.30 tot 20.00 uur voor de jeugd van de groepen 7 en 8. Vanavond sterkste jongen en sterkste meisje verkiezing. Programmavergadering donderdag- groep. Aanvang 19.00 uur. Om 20.15 uur teamvergadering voor bestuur en leiding. Hier een noodkreet van het bestuur van wijkcentrum 't Schöp ke. Wie voelt iet voor bestuurs- of vrijwilligerswerk by voornoemd wykcentrum. Op dit moment is de situatie dus danig dat dit door de huidige bezet ting (vier bestuursleden en één vertegenwoordiger namens de wijkvereniging en vier vrijwilligers beperkt inzetbaar) niet lang meer opgebracht kan worden. Wij zoe ken dan ook op korte termyn bestuursleden (o.a. sekretaris) en diverse ruim inzetbare vrijwilli gers, ook voor overdag. Mochten wy op korte termijn geen of onvoldoende respons van uit de wyk krijgen, dan zien wy ons genoodzaakt tot het nemen van passende maatregelen (moeten we dan sluiten?) Hebt u interesse, laat het ons dan zo spoedig mogelijk weten. Paul Burgers, voorzitter, tel. 11327 of Hans Stevens, tel. 83904. El pasado martes dia 13 recibie- ron sepultura en Venlo. los restos mortales del que fue gran amigo y socio de la Colon ia Espahola de Venray conocido por. el Sr. Man- ders, al parecer Habïa sido ingresa- do en el Hospital para una operación de la cual no pudo salir con vida, cosa que lamentamos de corazón. y del cual siempre lo ten- dremos en nuestra memoria. El Proximo sabada y a partir de las 12 horas se reunira en los loca les de la Colonia Espahola. la Jun ta Directiva de la TAEEI1 como siempre toda persona que desee ha- cerles alguna pregunta, lo pod ra ha- cer con toda eonfianza a cualquiera de sus miembros. Un saludo de HACE Maandag 26 sept.: 9.00 uur Volks dansen. Biljartclub Op 't Nipperke, aanvang 19.00 uur. 20.00 uur Am nesty International Vergadering. Dinsdag 27 sept.: 14.00-17.00 uur Vereniging voor Ouderen Ons Ge noegen. Kaarten en biljarten. Country- en dansgroep Green River met de country-dansles, aanvang 20.00 uur. Woensdag 28 sept.: 9.00 uur Beter bewegen, daarna koersbal. Donderdag 29 sept.: Kaarten en biljarten van 19.00-23.00 uur. Zaterdag 1 okt.: Kienen, aanvang 20.00 uur. zaal open 19.00 uur. Het bestuur van De Huisvriend nodigt de leden uit tot het bijwonen van de ledenvergadering op maan dag 26 sept. in café In den Engel, aanvang 20.00 uur. Agenda: 1. Opening door de voor zitter; 2. Notulen voorgaande verga dering; 3. Ingekomen stukken; 4. Bestuursmededelingen: 5. Enten; 6. Ringenbestellingen ook breekrin- gen; 7. TT mededelingen; 8. Rond vraag; 9. Sluiting. Hallo Jeugdnatuurwachters. Vóór de grote vakantie hebben zich onge veer 200 nieuwe jeugdnatuurwach ters aangemeld en die zitten nu natuurlyk allemaal af te wachten, wanneer zij als jeugdnatuurwach ter aan de aktiviteiten mee kunnen gaan doen. Wel. jongens en meisjes, het is bijna zover. Op woensdag, 28 sep tember a-s. zullen jullie als Jeugd natuurwachter worden geïnstal leerd. Dat zal gebeuren in de schouwburg van het Vincent van Gogh Instituut, Iokatie Noordsingel (vroeger St. Anna) om 14.00 uur. Jullie zullen hierover via de school nog het een en ander te horen kry- gen, maar je kunt deze datum alvast vrij houden. Ook de winnaars van de zonnebloemenaktie krijgen een uitnodiging om tijdens deze instal latie de prijs in ontvangst te komen nemen. Jullie krijgen thuis bericht hierover. Na de installatie kunnen we dan met onze akties beginnen en een van de eerste akties is een puzzel wandeltocht op zondag 2 oktober in de Ballonzuilbossen. Hierover lezen jullie volgende week meer in Peel en Maas. Blijf onze berichten in dit blad dus goed lezen! Het samenwerkingsprojekt AFV en het LCV bereikt bijna zyn eind doel. gedichten en foto's, passend bij elkaar, door symboliek en ver beeldingskracht. Resultaten die door een viertal leden gepresen teerd werden, kunnen we beschry- ven als extra dimensie gegeven aan dit projekt. Toon den Brok was de eerste die een fotoreeks presenteer de. begeleidende gedicht was Rui send riet van Guido Gezel le. Dit gedicht bestaat uit een zestal strofes, en bij elke strofe had Tbon een foto gemaakt- Ger Verstappen liet. zich inspireren door de dichte res Cees Noteboom en Guillaume van der Graft Wil Friesen bracht een duidelijke symboliek over met de gedichten en foto's, een gedachte die door Wil goed is neergezet. Leo Hermus en Martin Gommans wa ren de laatsten in dit rijtje die afge lopen donderdag hun serie presenteerden voor dit projekt. De makers van de foto's, bestemd voor publikatie in een boekwerk, worden verzocht rond 15 oktober de foto's op briefkaartformaat in te leveren, bij de organisatoren van dit projekt. Briefkaartformaat 10x15 cm. Donderdag 22 sept. wordt weer een rondreiskollektie gepresen teerd. Ieder kwartaal van dit sei zoen komt dit gebeuren weer terug. Éen kritische blik wordt geworpen op het werk van andere fotoclubs uit den lande. Deze avond zal wor den gepresenteerd door Monique en Wim. De fotoclubs die tijdens de ze rondreiskollektie worden gepre senteerd zijn fotoclubs van Emmen, Weesp en Maassluis. De va riatie in onderwerpen in de ron dreiskollektie is weer erg groot, reakties zullen daarom ook niet uit blijven. De clubavond vindt zoals gewoon lijk weer plaats in de Kemphaan aan het Kennedyplein te Venray. aanvang 20.00 uur. Hotsjietonia is het land waar de bevers van Scouting De Peelspeur- ders op bezoek gaan bij Lange Doe- ner. Lange Doener is een héle lieve man die ontzettend veel van spelen houdt, hij heeft bijna altijd een lan ge zwarte jas aan en een hoge hoed op. Ja. hij lijkt best wel op een soort goochelaar. Als jij nou tussen de 5 en 7 jaar oud bent en benieuwd naar Lange Doener dan mag je op zaterdag 24 sept. tussen 13.00 en 16.00 uur op bezoek komen. Want Lange Doener komt met een stel vrienden allerlei spellen doen op het grasveld voor de Grote Kerk. Daar kun je door een grote krantenbak heen lopen, door de lucht springen, zelf koken en nog véél meer. En Lange Doener vindt het héél leuk als jij ook nog een vriendje of een vriendinnetje meeneemt, want samen spelen is toch het allerleukst. Ik vind zelf kranten het leukste om mee te spe len, want die maken zoii mooi ge luid als je er één kapot scheurt Ja, en thuis mag dat niet maar wel in de krantenbak van Hotsjietonia. A.s. vrijdag 23 sept. zal de bis schop van Roermond, mgr. F. Wiertz te gast zijn bij onze jonge rengroep. Om 19.00 uur zal er een korte vesperdienst zijn in de Grote Kerk. Vanaf 19.45 uur staan in het achterste deel van het café van In den Engel de koffie en vlaai klaar, waarbij de bisschop met de aanwe zigejongeren zal kennis maken. Je kunt persoonlijk of in publiek met de bisschop in gesprek gaan. Jonge ren die hiervoor belangstelling heb ben zijn van harte welkom. Voor nadere info: bel José de la Roy. tel. 04780-87573. Reeds in 1990 heeft de KBO het gemeentebestuur van Venray gewe zen op het terrein rond het St. Jo- sefklooster. Dit gebied ligt vlak by het centrum van Venray. Het is daarom bij uitstek geschikt om er woningen voor ouderen te bouwen. De voordelen zyn duidelyk: men woont daar vlak by de winkels in het centrum van Venray. Men be hoeft voor het doen van boodschap pen geen gebruik te maken van de auto (met alle parkeerproblemen van dien) of van openbaar vervoer. De KBO heeft heel wat brieven ge schreven aan het gemeentebestuur en ook aan de politieke partijen om hen te bewegen gebruik te maken van het terrein bij het St. Josef- klooster voor de bouw van betaalba re woningen voor ouderen. Het is heel lang stil geweest rondom dit projekt, dat wil zeggen: de KBO ver nam niets, ondanks het verzoek ty- dig geïnformeerd te worden over de ontwikkelingen. Ook het verzoek van de Commissie Ouderenhuis vesting van de Ouderenverenigin gen in Venray om in een vroegtydig stadium inzage te krijgen in bouw plannen (om te beoordelen of de woningen geschikt zijn voor oude ren) werd niet gehonoreerd. Maar thans lijkt er toch iets posi tiefs te gaan gebeuren. Binnenkort gaat de gemeente beslissingen ne men over de bouw van woningen op het terrein van het St. Josef- klooster. De Commissie Ouderen huisvesting heeft inzage gehad in de bouwplannen. De commissiele den zyn tevreden over wat zij ge zien hebben. Met andere woorden.- waarschijnlijk gaat een lang ge koesterde wens van de KBO in ver vulling en komen er op een ideale Iokatie in Venray woningen voor ouderen. Uit het bovenstaande blijkt, dat de KBO een belangrijke rol kan ver vullen als het gaat om behartiging van de belangen van ouderen. Het lidmaatschap van de KBO is dan ook verstandig voor alle mensen, die naar de 60 jaar lopen of ouder zyn. Nu de zomer voorbij is wordt het weer tijd om een aktiviteitenpro- gramma voor de komende maan den op te stellen. Dat zal binnen kort gebeuren. In ieder geval zal - behalve aan ontspanningsaktivitei- ten en uitstapjes - ook aandacht worden besteed aan bijeenkomsten over onderwerpen, waar vooral ouderen wat aan hebben. Hierbij moet gedacht worden aan zaken als: gezondheidszorg, medicijnge bruik. zorgvoorzieningen, het Groe ne Kruis, voeding, veilig oud worden, enz. Agenda aktiviteiten: 13 okt.: Voorlichtingsbijeenkomst door de gemeente Venray over de Wet Voorziening Gehandicapten (WVG). 13 okt.: Bijeenkomst in In den Engel. 22 okt.: Bezoek aan Kevelaer. 3 nov,: De Thuiswinkel; voorlich tingsbijeenkomst door de Kruisver eniging Venrary. Plaats en tijd van deze bijeenkomsten worden nog be kend gemaakt. De data. waarop in Het Schutters veld wordt, gekiend zijn.- 27 sept. 11 en 25 okt. aanvang steeds om 14.00 uur. Voor inlichtingen over het lid maatschap van de KBO en over de aktiviteiten kunt u bellen met een van de volgende personen: mevr. I. Claessens, Handelstraat 55. tel. 85123, mevr. P. Loonen. Reek- graafstraat 12. tel. 87943 of dhr. J. Lipman. Isabellahof 17. tel. 84897. Vrydag 23 sept. heten wij de le den (en de niet-leden) van de Com puterclub Regio Venray weer ran harte welkom op de bijeenkomst in De Volksuniversiteit te Venray. De CRV is bedoeld voor degenen die vragen hebben omtrend PC's of andere computers, maar ook men sen die wat meer willen weten over computers en de CRV kunnen eens een kijkje komen nemen; u bent van harte welkom Wanneer u vragen heeft dan kunt u bellerrmet onze sekretaris: Frans, tel. 86198. Donderdag 22 sept. om 20.00 uur is er een lezing: 'Omgaan met. stress' door Miriam Muusse in het. gemeenschapshuis. In deze tijd voor iedereen een zeer interessant onderwerp). Op maandag 26 sept. groep BI. Wij gaan een start maken met het boekje Help. Wil iedereen even kijken of hij/zy zaterdag 1 of 8 oktober kan helpen tijdens de week ran het brood ran 11.00 tot 17.00 uur. Maandag 26 sept.: 20.00 uur Club avond Sjoelclub Den Hoender. Dinsdag 27 sept.: 10.00-11.00 uur Gezond afslanken. Woensdag 28 sept.: 09.00 uur Volksdansen, groep 1. 10.30 uur Volksdansen, groep 2. 14.00 uur Handwerken. 18.00 uur Showdans groep Première, 21.00 uur Volks dansen Den Hoender. 22.15 uur Nog een gezellig uurtje vertoeven. Donderdag 29 sept.: 09.00 uur Yoga. Tbt ziens in wijkcentrum Den Hoender. Vrijdagavond 30 sept. is er weer kienen in wijkgebouw Zuid. Beu kenlaan 4. Dinsdagmiddag 4 okt starten wij weer met de kaartmiddagen vanaf 13.30 uur. Bij voldoende deelname ook op donderdagmiddag. Kom dinsdag gerust eens binnen, er is altyd iemand van de wijkraad aan wezig voor informatie. Ook begint de wijkraad binnen kort weer met spellen op vrydag- avond. Hierover leest u binnenkort meer in dit blad. Maandag 26 sept.: Knutselen voor de jeugd van 7 tot 11 jaar van 18.30-19.30 uur. Dinsdag 27 sept.; Knutselen voor de jeugd van 8 tot 12 jaar van 18.45-19.45 uur. Woensdag 28 sept.: Knutselen voor de jeugd van 4 tot t jaar van 13.45-15.00 uur. Het knutselen vindt plaats in het lokaal aan de Touwslagerstraat. Kosten ƒ1,- per keer. Zaterdag 24 sept, is er voor kinde ren tot 13 jaar by, en bij slecht weer in het wijkcentrum De Kiosk gele genheid om hun overtollig speel goed te verkopen. Je kunt er terecht van 10.00 tot 13.00 uur. Donderdag 22 sept.: Scheidegger 19.30-22.00u: FNV afd. 19.00- 21.00u; Bridge Club Venray 19.45- 22.45u. Vrijdag 23 sept.; Vergadering De Lelie 09.00-12.00u; PvdA 20.00- 23.00u. Zaterdag 24 sept.: Kinderrommel markt BvB 10.00-13.00u. Maandag 26 sept.: FNV Info 18.00-20.00u; Scheidegger 19.30- 22.00u; Ranimatie 19.00-21.00u; Rise Platform 19.30-22.30u; Postze gelvereniging 19.30-22.00u; Hak- kespits 20.00-22.30u. Dinsdag 27 sept.: SVE 09.00- 11.30u; Huisvrouwenkontakt 09.00- 11.30u; Bewegen voor ouderen 10.00-1 l.OOu; Shakra 09.00-11.30u: Seacandance 19.30-22.00u; Sport massage 19.00-22.00u. Woensdag 28 sept.: Naailes 09.00-11.30u; Rise Wonen voor Ouderen 13.30-16.00u; Kioskkids minirettes 18.00-19.00u; Balans 19.00-21.00u: CB2 20.00- 22.00u; St Christoffel 20.00-22.00u; Bridgeclub Doublet 19.45-22.45u. Donderdag 29 sept.: Rise soc. vem. 13.30-16.00u; Scheidegger 19.30- 22-OOu; Bridgeclub Venray 19.45- 22.45u: Reanimatie 19.00-21.00u. Volksdansvereniging Opanka be gint. bij voldoende belangstelling. 6 oktober met een nieuwe kursus volksdansen. Zij zullen u uit alle werelddelen maar ook uit Neder land nieuwe dansen leren. Vooral voor mensen die nog nooit gedanst hebben is dit de gelegen heid om met volksdansen kennis te maken. Natuurlijk is iedereen wel kom, ook degene die al wel eens ge danst hebben. De kursus wordt gegeven op de donderdagmiddag van 13.15 tot 14.45 uur, gedurende tien weken in wijkcentrum 't Stekske in Land weert. De kosten zijn ƒ100.- per kursus. Opgave bij Gerrie Pen ris. tel. 85364 of Joke Postma. tel. 81131. Op 27 sept. a.s. om 09.30 uur vindt er weer een bijeenkomst plaats van het CDA-Vrouwenberaad regio Noord-Limburg. Het onder werp voor deze ochtend: 'Milieube leid in de praktijk', zal behandeld worden door dhr. L.J.M. Rooskens uit Tegelen, statenlid en algemeen sekretaiis van de LOZO. uXt§^iwen die geïnteresseerd zijn, in het CDA zijn van -harte welkom om mee te denken en mee te praten over dit boeiende onderwerp. Plaats van bijeenkomst: De Oude Lind, Venrayseweg 93, 5961 AE Horst. tel. 04709-88343. Hebt u er ook wel eens last van? Dat gevoel, datje alles hebt en toch wat mist maar niet weet hoe of waar je het zoeken moet? Kom dan eens naar de lezing 'Hoe kom je tot spirituele ontwikkeling' op dinsda gochtend 27 sept. In deze lezing wordt aandacht geschonken aan de meest elementaire dingen, die je weer in kontakt kunnen brengen met jezelf, waardoor je de verbin ding met je wezenlijke zelf weer kunt leggen. Daarbij wordt aan dacht gegeven aan de energievel- den die daarbij een rol spelen, de zogeheten chakra's. Door invoelen van die chakra's kun je duidelijk heid krijgen hoe 't er bij jou uitziet waar blokkades zitten en hoe je er mee om kunt gaan. Na de pauze kunt u dan ken nismaken met sacred dance. Dit is een meditatieve vorm van dansen waarbij je 't verbinden van lichaam, ziel en geest kunt ervaren. De dan sen vinden plaats in een kring op klassieke, folkloristische en new age muziek. Daarbij wordt gekozen voor eenvoudige dansen zodat iedereen meteen mee kan doen. Sommigen van u hebben reeds ken nisgemaakt met deze dansvorm, doch door de voorafgaande lezing ervaart u de beleving hiervan wel licht weer anders. De ochtend begint om 09.00 uur in wijkcentrum De Kiosk en ein digt rond 11.15 uur. Iedereen die in teresse heeft, is welkom. De prys bedraagt ƒ3,- p.p. incl. een kop koffie. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen naar Lenie Gosling (tel. 81059) of Ria v. Brederode (tel. 87042). Tot ziens!

Peel en Maas | 1994 | | pagina 11