MlHii Een boeiend en veelzijdig jaarprogramma Kursus Edukinesiologie, zicht op woordblind FNV start Vakbondsschool Katholieke Vrouwen Vereniging L.V.B. Oostrum Reumavereniging Pius van Loon bij Veldeke Venray Computerclub Regio Venray CDA-Nieuws F.N.V. info-team Invaliden Sport Vereniging Derde Orde Lourdeswerk Heil der Zieken Omroep Venray Bonsai Wijkcentrum zoekt bestuursleden Volksdansen voor paren H.B.S. Diana H.S.V. 't Alvertje Spio P.H.V. De Verdediger Klaverjassen Bridgeclub Venray Hengelsport HSV de Roerdomp; Duivensport Donderdag 1 september 1994 - Pagina Een methode om te werken met kinderen en volwassenen die kam pen met leermoeilijkheden. We ho ren het steeds vaker; myn kinde ren hebben leermoeilijkheden..., ik kan me niet meer concertreren..., als ik even gelezen heb vallen mijn ogen dicht... Of: ik kan wel schre ven maar het is voor anderen on leesbaar en soms zelfs voor mijzelf..., ik kan wel lezen maar vraag me niet waar het over gaat. Er worden aan deze" problemen verschillende namen gegeven: con centratiestoornissen, lees- en leer moeilijkheden, woordblindheid, dyslexie en: het niet kunnen om gaan met spnningen. Hoewel Edukinesiologie niet op al deze verschijnselen een antwoord heeft, leert de ervaring toch dat zeer veel mensen baat hebben ge vonden by de oefeningen en test methodes zoals die in de Edukine siologie worden gehanteerd. Deze kursus wordt gegeven door Giel Terwijn, op 23, 24 en 25 sept. a.s. in De Lochting te Venray. Voor informatie/aanmelding kunt u bel len naar 04780-86807. Katholiek Vrouwen Gilde Venray In september start het Katholiek Vrouwen Gilde Venray met haar programma van het seizoen 1994- 1995. 'Eenheid in verscheidenheid' is opnieuw het jaarthema. Dit wordt verder uitgewerkt in diverse programma-onderdelen. KENNISMAKING Op woensdag 7 sept. a.s. wordt in De Zwaan aan de Grote Markt een kontaktochtend georganiseerd voor iedereen die iets meer over het KVG en' haar aktiviteiten .wil weten. Bestuursleden en kontaktpersonen van diverse clubs zullen aanwezig zyn om alle informatie te geven. Iedere belangstellende is van harte welkom vanaf 10.30 uur en uiter aard is dit geheel vryblyvend, PROGRAMMA Er worden in dit verenigingsjaar negen ledenavonden georganiseerd met o.a. lezingen over gevarieerde onderwerpen, met muziek en een kerstavond. Ook vinden er enkele excursies plaats. Verder kent het KVG een aantal clubs te weten: een Kyken naar Kunstclub, een handwerkclub, drie literatuurclubs, een wandel- en na- tuurclub," een toneel- en cabaret club, een gymnastiekclub op basis van ballet, een bybelstudieclub en een club Griekse mythologie. Ook worden er dit jaar weer kur- sussen georgenaiseerd. Dat is een kursus Een zieke thuis verzorgen, bloemschikken by 'Elma', klussen in huis, hardangerborduren en De Islam door vrouwenorgen. Begin oktober 1994 start voor de regio Horst en Venray de Vakbonds school weer met een nieuwe kur- susgroep. De kursus is bedoeld voor alle vakbondsleden van de FNV en hun huisgenoten. 'Wie lid is van de vakbond, wil daar wyzer van wor den'. Onder dit motto organiseert de FNV al meer dan tien jaren in een groot aantal plaatsen in Neder land de Vakbondsschool. Zo ook in Venray. Een speciale vooropleiding of er varing om aan de Vakbondsschool mee te doen is niet nodig. Ook is de leeftyd niet van belang. In de Vakbondsschool komen on derwerpen aan de orde, die voor ieder vakbondslid van belang zyn, zoals onder meer de kollektieve arbeidsovereenkomst, medezeggen schap, de rol van de ondernemings raad of medezeggenschapsraad, arbeidsomstandigheden, sociale ze kerheid. Een ander programma-onderdeel van de Vakbondsschool vórmen de sociale vaardigheden. Er wordt veel aandacht besteed aan byvoorbeeld hoe je op de werkplek problemen kunt aanpakken, hoe je je zelf 'pre senteert', hoe je een verslag of een samenvatting maakt, hoe je een vergadering of discussie leidt. Het kursusprogramma staat van te voren niet geheel vast, maar kan in samenspraak met de kursusbe- geleiders door de deelnemers geza menlijk vastgesteld worden. Daar door krygt het programma een grote aktualiteitswaarde. De Vakbondsschool duurt 25 woensdagavonden (oktober 1994- april 1995) en kost ƒ50,-. Wanneer je de Vakbondsschool hebt afgemaakt, ontvang je dat bedrag van je eigen bond weer terug. De Vakbonds school is dus eigenlyk gratis. Wie de Vakbondsschool heeft ge volgd, heeft veel geleerd. De Vak bondsschool maakt mondiger! Als u belangstelling heeft, kunt u kontakt opnemen met de coördina tor van de Vakbondsschool, de heer E. Dohmen, Agter de Hoven 2, 5861 CJ Wanssum, tel. 04784-2061. Voor deelnemers en belangstel lenden vindt op 21 september om 20.00 uur in De Kiosk in 't Bruks- ke te Venray een informatie-avond plaats, waarop de bedoeling, de op zet en de werkwyze van de Vak bondsschool uitvoerig worden toegelicht. Er is dan ook voldoende gelegenheid om op uw vragen in te gaan. Al heel veel jaren steunt het KVG Venray een projekt in Brazilië, waar Jacqueline Eibers uit Overloon werkt in Divinolandia. Dankzij de inzet van veel van onze leden is er al veel goeds bereikt. Dit jaar zullen er voor de leden inloop-koffie-ochtenden worden ge organiseerd waar men voor de ge zelligheid byeen komt en een kop koffie drint en wat met elkaar praat. OPENING VAN HET SEIZOEN Op maandag 12 sept. start het sei zoen officieel met een eucharistie viering in de Paterskerk om 19.45 uur. Daarna wordt de avond voort gezet in het restaurant van Beuken rode met o.a. het optreden van 'Chapeau,' een zanggroep van zes personen uit het Land van Maas en Waal. In de bibliotheek ligt het pro grammaboekje van het KVG Venray met het programma ter inzage. Nieuwe leden kunnen zich aan melden bij mevr. W. Smeets, tel. 82935 of op de kennismakingsoch tend. De kontributie bedraagt ƒ35 per jaar. Voor deelname aan clubs en/of kursussen wordt een extra by- drage gevraagd, afhankely k van het aantal deelnemers. Dinsdag 6 sept. begint het nieuwe seizoen 94/95. We heten jullie allen van harte welkom op de eerste bij eenkomst. De byeenkomst begint om 19.00 uur met een H. Mis in de Paterskerk. Graag voor in de kerk plaatsnemen. Daarna wordt de avond voortgezet in zaal In den En gel. Hier zal een lezing worden ge houden over het Gezond binnen milieu. Deze voorlichtingsavond houdt o.a. in: wat verstaan we onder bin nenmilieu; waardoor wordt het bin nenmilieu verontreinigd; waardoor kunnen gezondheidsklachten ont staan; wat kan men er zelf aan doen aan een gezond binnenmilieu. Er wordt gebruik gemaakt van vi deo en spelmateriaal. De byeen komst wordt verzorgd door een voorlichter van een grool milieu voorlichtingsorganisatie in Lim burg. We verwachten een grote op komst en wensen jullie een leerzame avond. Aan alle leden In de week van 5 t/m 9 sept. loge ren in de Witte Hoeve in Venray dertien dames van de KVO. Dit is een zustervereniging van onze LVB. Zy hebben onze afdeling uitgeno digd om samen met hen een avond gezellig van gedachten te wisselen. Dames die hiervoor belangstel ling hebben worden uitgenodigd op 8 sept a.s. om 20.00 uur by de Witte Hoeve. Nu de vakantie weer voorby is gaan we weer verder met onze aktiviteiten- en ontspanningspro gramma's. Zwemmen Op woensdag 31 aug. starten we weer met het oefenzwemmen in De Sprank. Voor de eerste groep aan vang om 10.30 uur; de tweede groep om 11.15 uur. Aktiviteiten/Ontspanning Op dinsdag 6 sept. is weer de eer ste aktiviteiten/ontspanningsmid- dag in de sportkantine van het Vincent van Gogh Instituut, aan vang 13.30 uur. Op donderdag 8 sept. is ons jaar- lyks uitstapje. Het dagprogramma is al in uw bezit. Heeft u nog vragen of is u wat niet duidelijk dan kunt u het sekretariaat bellen, tel. 80979. Onze sekretaris zal u gaarne van dienst z(jn. Op dinsdag 13 sept. zaal in zaal In den Engel Pius van Loon een lezing houden over zyn voetreis en ver- blyf in Santiago de Compostella, aanvang 20.00 uur. Pius van Loon zal dan vertellen over zyn drie maanden durende pelgrimstocht van 23 aug. tot 15 nov. 1992, ver lucht met diabeelden. Duizenden hebben sinds de Mid deleeuwen deze tocht gelopen, het zy uit geloofsovertuigingen, hetzy omdat ze ertoe veroordeeld werden, hetzy om het avontuur. Voor Pius van Loon was het een afsluiting van een onderwijsperiode, waar hy met hart en ziel aan gebonden was en dat hem veel voldoening heeft gege ven als groepsleider tussen de jeugd op een internaat en als kathe- cheet in het vervolgonderwijs. Het zal zeker niet alleen een reli gieuze tocht worden; ook cultuur historische elementen zullen de revue passeren. Overigens gaat Pius van Loon vanaf zondag 2 okt. 's morgens een programma verzorgen voor Om roep Venray. Veldeke-leden en alle belangstellenden kunnen nu al kennis maken met deze geweldig mooie verteller. De toegang is gra tis. Zaal In den Engel is voorzien van een ringleiding voor slechtho renden. Dinsdag 6 sept. organiseert de Computerclub Regio Venray voor al haar leden een bijeenkomst in De Kiosk in het Brukske te Venray, aanvang 19.00 uur. Ook niet-leden kunnen hun ken nis op computergebied vergroten door eens een bezoek te brengen aan deze bijeenkomst; iedereen is van harte welkom. Voor informatie kunt u kontakt opnemen met Frans, tel. 86198. 'Van evalueren, valt te leren'. On der dit motto houdt de CDA Regio Noord-Limburg in Hotel Asteria te Venray op zaterdag 10 sept. een bij eenkomst. Alle CDA-leden zijn wel kom. Aanvangstijd 10.00 uur. Zoals tydens de bespreking van het Streekplan wil men de vergadertijd tot twee uur beperkt houden. Op 19 sept. zal onder auspiciën van het CDA-Vrouwenberaad Venray een vergadering worden belegd, waarin mevr. Marlies de Loo het Venrayse college-programma voor belangstellenden zal toelichten. Bij zonderheden volgen. Op CDA-leden die hun kontribu tie voor 1994 nog niet (volledig) be taald hebben, wordt namens het bestuur een dringend beroep ge daan, dit zo spoedig mogelijk te doen. Heeft u vragen dienaangaan de neemt u dan s.v.p. kontakt op met een van de bestuursleden. Elke tweede en vierde donderdag van de maand heeft het FNV Info- team spreekuur in wijkcentrum De Kiosk in het Brukske Venray van 19.00-20.00 uur voor alle FNV- leden. Wat doen wy voor u a. Invullen van formulieren; b. Verstrekken van voorlichting en informatie; c. Invullen van belastingformulie ren op afspraak; d. Verwijzen naar eigen vakbond of andere instanties. Indien u een bezoek brengt aan ons spreekuur breng dan een be wijs van lidmaatschap mee, b.v. af schrijving kontributie bank-giro- afschrift. Voor meer informatie of voor af spraken: G. Houtappels, tel. 04780- 89043. Zaterdag 10 sept. is er een gehan dicapten zwemtoemooi in De Sprank. Hieraan zal worden deelge nomen door 40 gehandicapte zwemmers en zwemsters in alle ca tegorieën. De wedstrijden beginnen om 12.00 uur en eindigen om 16.00 uur. Wy heten u allen van harte welkom. Regionale Franciscus-viering Deze viering wordt gehouden op zaterdag 17 sept. Wy vertrekken om 13.00 uur vanaf Het Schuttersveld. Ook by de Paterskerk kan men opstappen. Het programma in Venlo ziet er als volgt uit: 14.00 uur Ontvangst met koffie en vlaai; 14.30 uur Ope ning door de regio-voorzitter; 14.45 uur Inleiding, onderwerp: de stig mata van Franciscus; ca. 15.30 uur Koffie en slotwoord; 16.30 uur Eu charistieviering in de parochie kerk. Hierna vertrek naar Venray. Er zyn nog enkele plaatsen vry. Men kan zich opgeven by mevr. Mo- bers, tel. 82435 of mevr. Naus, tel. 81409. Op zaterdag 3 sept. halen we weer oud papier op aan de route Vredes- kerk. Wilt u het papier goed gebun deld, lege dozen opengevouwen, aan de straat zetten. De container aan de Hubenhof is iedere zaterdag morgen open. Omroep Venray live aanwezig op Manifestatie Venray Promotion Donderdag 1 sept.: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. 15.00-17.00u: Non-stop-muziek. 17.00-18.00u: Omroep Limburg met Limburg Aktueel. 18.00-19.00u: Lokaal Centraal. Vrydag 2 sept.: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. 15.00-16.00u: Non-stop-muziek. 17.00-18.00u: Omroep Limburg met Limburg Aktueel. 18.00-19.00u: Lokaal Centraal. 19.00-20.00u: Rock and Roll all flavors. Zaterdag 3 sept: 'Venray Promo tion' bezoekt onze studio ter plaatse! 10.00-ll.00u: Natuurlijk in de tuin. Een programma van Ruben de Jong met tuin- en landschapsarchitekt Frits Ruyten. ll.00-12.00u: Lokaal Centraal extra. Een informatieprogramma. Gast: dhr. P. Kienhuis, voorzitter van de Stichting Lokale Omroep Venray. 12.00-13.00u: Weekendkalender. Evenementen, fïlmnieuws, boeken nieuws en de radio-vakaturebank 13.00-13.30u: Officiële opening Ma nifestatie 'Venray Promotion' door burgemeester Waals en kolonel DE Vries. 13.30-14.00u: Weekendkalender. 14.00-16.00u: Cocktail, gevarieerde muziek. 16.00-18.00u: Jo on the road again, muziek special. 18.00-19.00u: Peelgrass, het country and westemprogramma van Om roep Venray met live-optredens van Trudy en René Jan en Mike Shannon. 19.00-20.00u: Tikkeherrie, uit gaan s-info voor de jeugd. Zondag 4 sept: ll.00-13.00u: Muzikale groeten en felicitaties met Mario. 13.00-14.30u: Ruben in de middag. Gast: Wooden Chain. 14.30-18.00u: Stopwatch, het weke lijkse sportprogramma. Gasten: Handboogschutterij Diana; Hans Peeters, midgetgolf; ruitersport, Limburgse kampioenen; Taekwan- do Venray, Europese kampioenen en natuurlyk voetbaluitslagen met o.a. Herman Zeegers uit Merselo. 18.00-20.00u: YOVEL - het jongeren programma van Omroep Venray. Gasten: dhr. P. van Raay, persvoor lichter politiedistrikt Venray en OJC Iduna Oostrum. Maandag 5 sept: 12.00-13.00u: De beste tyd. Een pro gramma voor 55-plussers. 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. 15.00-17.00u: Non-stop-muziek. 17.00-18.00u: Omroep Limburg met Limburg Aktueel. 18.00-19.00u: Lokaal Centraal. 19.00-20.00u: Venrodse Hutspot. 20.00-21.00u: Peelgrass, country en western muziek. Dinsdag 6 sept: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. 15.00-17.00u: Non-stop-muziek. 17.00-18.00u: Omroep Limburg met Limburg Aktueel. 18.00-19.00u: Lokaal Centraal. 19.00-20.00u: De Hit-Jungle. Woensdag 7 sept: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. 15.00-17.00u: Non-stop-muziek. 17.00-18.00u: Omroep Limburg met Limburg Aktueel. 18.00-19.00u: Lokaal Centraal. 19.00-2LO0u: Verzoekplatenpro- gramma met 'Venrods ketierke'. 21.00-22.00u: Muzikaal thema-pro gramma: '78-toeren'. Omroep Venray is te beluisteren via de ether op de 90.2 Mhz. en via de kabel op 102.6 Mhz. Voor infor matie: Cees Mattliijssen, Dennen oord 18, 5801 SV Venray, tel. 04780-13656, fax 04780-87598. BEZORGING PEEL EN MAAS Peel en Maas verschijnt wekelijks op donderdagmiddag. Onze be zorgers doen hun uiterste best om de krant voor 19.00 uur bij u in de bus te hebben. Voor bezorgklachten kunt u bellen op vrijdag vanaf 9.00 uur tot 18.00 uur, op ons kan toor, tel. 04780-82727. Wij be zorgen dan uw krant tussen 12.00 en 13.00 of tussen 18.30 en 20.00 uur. Ook kunt u met uw bezorgklach ten in onze boek- en kantoorboek handel, Grotestraat 68, terecht. Er wordt uitsluitend vrijdags op genoemde tijdstippen na bezorgd. ABONNEMENTEN Adreswijzigingen, nieuwe abon nementen en annuleringen die nen, voor zaterdagmiddag 17.00 uur bij ons zijn doorgegeven. Al leen dan kunnen ze nog de vol gende week worden doorgevoerd. Anders zullen de wijzigingen pas een week later worden uit- Het grillige weerbeeld van de voorby e zes maanden; nat koud voorjaar, late lente en 'n hete juli maand, was een zware test-case voor veel bonsaibomen. Met goede verzorging zijn de meesten er wel doorgesleept maar een enkele heeft toch het loodje moeten leggen. Bijzonder was de extra rustperio de die zich by een enkele boom (ap pel en wilde kastarye) voordeed. Half juli viel het blad af en dit leek dan het einde van de boom. Doch een tweede lente diende zich aan: al gauw begonnen zich knoppen te vormen en stonden ze weer vol in blad. Om ervaringen uit te wisselen en mening en advies te krijgen over de bonsaibomen is er zaterdag 3 sep tember om 10.00 uur een byeen komst in het jeugdgebouw van Oostrum, Witte Vrouwenstraat 1. Belangstellenden zyn van harte welkom! Inlichtingen: tel. 84771. Het Stichtingsbestuur van wijk centrum De Kiosk is op zoek naar enkele enthousiaste vrijwilligers, die in het bestuur zitting willen nemen. De Kiosk bevordert het sociale-, culturele en maatschappelijke le ven in de wijk en biedt onderdag aan vele plaatselijke verenigingen. Enige bestuurlijke ervaring strekt tot aanbeveling, doch is geen vereiste. Nadere informatie kunt u verkrij gen bij Jos Huys, voorzitter, tel. 85431 of 23310. Op maandag 3 oktober start in Venray, bij voldoende deelname een beginnerskursus volksdansen voor paren in de leeftyd van 20 tot onge veer 50 jaar plaats. De kursus vindt plaats in wijk centrum De Kiosk in het Brukske, een keer in de veertien dagen op maandag tussen 20.30 en 22.00 uur. Er worden dansen aangeleerd uit verschillende landen, dus uit het internationale repertoire. Dansleidster is Ans van der Putten. Voor nadere informatie en/of op gave kunt u bellen: tel. 82623 (Ans) of 87368 (Gerda). In de week van 14 tón 19 aug. is Wendy van Ooi op trainingskamp geweest in het beroemde Papendal. Samen met nog zeven andere hand boogsporters van Jong Oranje kre gen zy trainingen van een Deense internationale trainer. Wendy zegt zelf er heel veel van opgestoken te hebben. Afgelopen donderdag was het weer een ouderwets drukke trai ningsavond. Je kon merken dat de vakanties weer voorby zyn. Alle aanwezigen wilden wel weer eens een keer Boerelen. De twee overvol le banen die bezig waren met dat boerelen hadden bijna de hele avond nodig om de '100 uit' te ha len. Deze keer had baan zeven de eer van winnaar. De laatste tijd is het ook gebruike lijk om een Shoot Off te houden. Nadat Patrick Hermsen moest af spannen ging de eindstrijd tussen vader en zoon Thyssen. Pa kon het beter (zoals verwacht) en Robert moést in zijn vader dus toch de meerdere erkennen. Van HBS Diana hadden vier schutters zich gekwalificeerd voor de Nederlandse kampioenschap pen Veteranen, De schutters en hun materiaal stonden weliswaar droog maar men moest wel door een stormachtig en vooral zeer nat weer hun pijlen terug halen. De be haalde resultaten waren dan ook slechts goed voor een eindklasse ring in de middenmoot. Mart Ba rents 214p, Piet van Ooi 206p, Piet Jacobs 205p en Meta Barents 190p. Afgelopen zondag waren Mari en Annie Thyssen in Eindhoven aktief voor het Nederlandse team tegen het Belgische handboogteam. Ook deze dat was het weer een tegen stander van de schutters. De resul taten waren niet om naar huis te schryven, ondanks de grote schare toeschouwers vanuit HBS Diana. Mari Thyssen zette een score van slechts 430p neer. Annie deed met 428p daar niet veel voor onder. Bij de gebruikelijke 10 pijlen naschie- ten was de Belgische landskampi oen de tweede man van Nederland, Mari Thyssen, slechts 1 punt voor gebleven met 92 tegen 91. Annie Thijssen moest er meer prijsgeven. By de dames bleef de Belgische kampioene onze 's lands eerste. 16 punten voor met 98 tegen slechts 82. De einduitslag van deze Neder- land-België was dan ook 3-1 voor België. Donderdag verwachten wij alle schutters weer op D'n Doel voor een training om 20.00 uur. De jeugd is om 19.00 uur welkom. Dinsdag beginnen de intensieve trainingen voor de jeugd weer, aan vang 19.00 uur. Daarna, om 20.30 uur kunnen de overige schutters ook terecht om hun pijltje te schieten. Wilt u kennis maken met deze fy- ne doe-sport? Op dins- en donder dagen om 19.00 uur bent u van harte welkom. De uitslag van de achtste kompe titiewedstrijd van het piekeren is: A-klasse: 1. Twan Verhaegh; 2. Peter Peters; 3. Rob Wijnhoven. B-klasse: 1. André Gooren; 2. Ton Deenen; 3. Jos Daniels. Zaterdag 3 sept. is de tweede wed strijd van het zomerkoningsvissen van de korte hengels. De bijeen komst is om 07.00 uur by visvijver Het Wanssums Ven. Zaterdag 3 sept. koppel wedstryd van Horst op de visvy ver. Voor deze wedstrijd opgeven by Pieter Kunen, telf. 077-662920 tot a.s. donderdag. Zondag 4 sept. is de eind- wedstrijd. De byeenkomst is dan by René Wijnhoven. Sportvisakte en vergunningen zyn verkrijgbaar bij de sekretaris H. Lenssen, tel. 04780-87606 en by Van Grootel Hengelsport, Stations weg in Venray. TIMMERWERKEN voor: ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwing Timmer- en onderhoudsbedrijf J. van de Ligt Wanssum, De Cuyperstraat 37 04784-2184 KUNSTZWEMMEN Zaterdag 3 sept. beginnen we weer met de zwemtraining. Er is geen droogtraining meer. Zondagmorgen: september: seni oren en junioren onder 17 jaar; ok tober.- onder 15 jaar en onder 13 jaar. WATERPOLO Trainingen: Heren: vrydag van 20.00-21.00 uur; Jeugd: maandag en vrijdag van 19.00-20.00 uur en Aspiranten: maandag en vrijdag van 18.30-19.30 uur. Ondanks het regenachtige weer kan PHV De Verdediger op een geslaagde onderlinge wedstrijd te rugzien. Er verschenen diverse kombinaties op het veld die, hoewel nog niet in bezit van het certificaat, veelbelovende prestaties neer zetten. Na het kernen kregen de kandi daten uitleg en nuttige adviezen van de keurmeesters. Al met al een leerzame en gezellige dag die het volgende resultaat opleverde: 1. P. Kivits-Remco; 2. W. Cox- Prins; 3. W. Jacobs-Harcobra; 4. B. Cees-Alex; 5. W. Strybos-Conan. Wilt u ook (leren) klaveijassen? Dat kan! Onze wekelijkse klaveija- savonden zijn op donderdagavond, aanvangende om 20.00 uur in Het Stekske te Landweert. Zegt u: Ik zou het wel willen spe len, maar ik ken de spelregels niet. Geen nood! Op de speelavonden zijn er altijd mensen aanwezig die u het spel graag willen leren. Er wordt gespeeld volgens het zg. Rotterdamse systeem. De kompeti tie 94/95 begint op donderdag 22 september. U bent van harte wel kom. Informatie: tel. 83894 of 84701. Afgelopen donderdag waren er al beduidend meer paren dan op de eerste speelavond. Vanavond wordt uw aller aanwe zigheid nog meer op prijs gesteld. Op de eerste plaats vanwege de jaar vergadering en zeker niet in het minst vanwege de aansluitende bloemendrive. De vergadering be gint om 19.00 uur en de drive zal om ongeveer 20.30 uur beginnen. Op deze avond zal u ook informa tie verstrekt worden over het dis- triktsviertallen in de maanden oktober en november op de dins dagavonden ook in De Kiosk. Wy willen deze avonden van harte bij u aanbevelen. Geeft u zich massaal op en speel zeven keer gezellig met en tegen elkaar en bridgers van ande re clubs. Mocht u na lezing van de informatie nog vragen hebben, dan kunt u by leden van het bestuur en/of technische commissie te recht. De uitslagen van vorige week don derdag: Geel: 1. hr. Corzilius-Nollen; 2. ep. Peetjens; 3. ds. Horbach-de Jong. Rood: 1. hr. V. Pelt-Zuur; 2. ep. De Mooy. Zaterdag 3 sept. is er een koppel wedstryd van Horst. Zondag 4 spet. is er een onderlin' ge wedstryd op de Ballonzuil, bij. eenkomst 07.30 uur. Zondag 11 sept. is de eerste wed strijd om de Herfstkoning voor lan ge en korte hengels. Voor uw vergunningen kunt u te recht by H. v.d. Heuvel, Klaproos l, Venray, tel. 11215 en V. Grootels Hengelsport, Stationsweg. P.D.V. De Zwaluw Wedvlucht Heverle, oude, 21 aug.: A. v.d. Munckhof 1 12 30 77 84 100 161 169; Chr. Gerrits 2 4 5 101 105 164 166 179; M. Voesten 3 59 72 83 106 121 133; H. Litjens 6 14 51 76 79 80 91 125 127 147; P. Strijbosch zn 7; A. v. Gerven 8 13 153; H. Peters zn 9 16 24 99 113 129 143 155 180; Jac Bastiaans 10 11 25 44 45 46 54 69 87 88 90 92 102 104 115 118 139 140 142 162; J. Sybers 15 49 61 65 94 132 138 146; P. Loo- nen 17 21 128 148 157 177; A. de Riet 18 29 36 60 66 86-, P. v. Houdt 19 27 93 141 152; Jac v.d. Laar 20 22; P. Jansen K 23 70 71 176; Cup pen Siebers 26 28 33 89 107; Ver- deuzeldonk 31 40 52 63 123 151 159; J. Jansen 32 82 119 130 144 167 171; M. Loonen 34 67 112; J. Jansen K 35 47 53 62 73 137 150 174; Gommans Thomas 37 38 50 111117 122 178; H. Hermans 41 42 43 48 95 98 103 126 134 165; Chr, Hendriks 58 64 96 120 136 172 173 175; H. Philipsen 68; J. Derks 74 75 81 109 116 158; G. v. Houdt 78; M. Basten 85 110 114 124 154 156 160 181; A. S(jbers 97; Th. Droesen 108 131; W. Heyen 135; M. v. Dyck 145 170; Arts Emonts 149 168; J. Maas 163. Late jongen: Chr. Gerrits 1 5 11 14 30 33 42 44 52 80 90 112 223 228; G. v. Houdt 2; M. v. Dijck 3 74 196; C. v. Vught 4 31 32 33 34 54 61 101111123 148 165 176; G. Boom 6 66 162; W. Philipsen 7 15 88 98 100 102 114 156 174 177 250; A. Sijbers 8 27 50 253 255; J. Sybers 9 97 124 128; A. v. Gerven 10 71 77 84 87 139 199 218; H. Vermeulen 12 144 150 158 208; H. Litjens 13 118 120 155 192; Jac Bastiaans 16 20 22 188 189 202; P. v. Houdt 17 24 63 64 166 169 172 173 204 206; Jac v.d. Laar 18 56 121; J. Voesten zn 19 75 96 152; J. Maas 21; P. Jansen K 23130 135 185 212 226; H. Hermans 25 51: P. Stry- bosch zn 26 28 35 37 43 89 119 131 132 140 153 164; P. WiUems 29; P. v.d. Laar 36 55 58 106 133 182 190 198-211 227; P. v. Zwamen 38 40 41 45 94 95 116 230; W. Smits 46 48 62 67 91 9 2 122 125 126 180 205 209 234 240; H. Peters zn 47 60 183 194 221 241 243 254; H. v. Elzen 49 72; M. Voesten 53 78 99 109 187 195 216 231; M. Basten 57 134 137 149 175 248 252; J. Jansen K 59 136 138 235 236 244; P. Loonen 65 69 73 127; A. v.d. Munckhof 68 83 85 210 237; Chr. Hendriks 70 154 181 246 247; Gommans Thomas 76 141 142 170 171 217 232 233 256; W. Hey- nen 79 82 117 191 201; Cuppen Sie bers 81 103 104 108 110 143 145 146 147 151 167 214 219 220 224 228 249 251; Verdeuzeldonk 86 215; v. Haren Stiphout 93 157 159 160 161 207; M. Loonen 105 107 129 163 239 242; Arts Emonts 113 178 200 222; J. Jansen 115; J. v. Kessel 168 184 225; Th. Droesen 179 245; J. Basten 186 238; P. Smits 193 197; W. v. Osch 203; J. Voesten 213. Zondag 4 sept: J13. Lossings plaats: Chimay. Inmanden: zaterdag 3 sept. van 09.30-10.15 uur. Manden- dienst: Th. Droesen, M. Stiphout, J. Verdeuzeldonk en M. Basten. Om 10.50 uur aanwezig zijn. Zaterdag 10 sept: FJ2. Los singsplaats: Bourges. Inmanden donderdag 8 sept. van 19.00-19.45 uur. Mandendienst: M. v. Dijck, H. Arts en J. Derks. Om 20.50 uur aan wezig zijn. C.C. Peel en Maas Heverle, oude: 1-2. E. Schaefers BG; 3. A. v.d. Munckhof Z; 4. G. Pou- wels H; 5. J. Hermans OV; 6. J. Aben OV; 7. II. Francken W; 8. E. Schae fers BG; 9. L. Rongen H; 10. A. Aarts W. Late jongen: 1. Gebr. Tielen H; 2. Chr. Gerrits Z; 3. G. v. Houdt Z; 4. Comb. V. Heuvel V; 5. L. Verhoeven W; 6. H. Francken W; 7. L. Verhoe ven W; 8. J. Ripkens BG; 9. G. Lin- ders Y; 10. M. Rooymans OV. P.D.V. De Vredesduif Wedvlucht Heverle, oude: II. v. Rijt 1 4 10 18 20 35; L. Willems 2 14; Comb. Vd. Heuvel 3 5; W. Drab- bels 6 9 27 29; II. v.d. Laar 7 8 21 24 30; Comb. Verdellen 11 13 19; M. Kusters 12 33; Comb. Vermeulen 16 32; H. Ewalts 22 23; J. Leijssen 15 17 26 31 34. Jonge: Comb. V.d. Heuvel 1 52 61; G. Raaymakers 2 9 30 31 33 35 50; H. Ewalts 3 4 6 12 28 37 43; Comb. Vermeulen 518 51; Comb. Verdellen 7 8 38 39 47 53 59 64 65; L. Willems 10 1113 15 24 27 29 42 54 55 57; M. Kusters 14 22 23 25 26 46 66; J. Leijssen 16 32 36 60 67; J. Ewalts 17 21 40 44 48; H. v.d. Laar 19; A. Hen- drix 20 62; W. Drabbels 34 49 56 58 63; J.W. Vermeulen 41 45; H. v. Ryt 68.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 18