Oog op de A73 Twee landen-route: nieuwe lange afstond fietsroute Woestijnexpositie in Botanische Tuin Overloon Buikschuifmiddag was erg gezellig doe mee met het literair café Evenementenkalender Reünie MMSK St Petrus Banden Stijldansen 55 Dansen voor 55+ een aangename klus Geslaagd Bibliotheek- nieuws Rommelmarkt in Blitterswijck Volksdansen voor paren Reünie Vereniging voor Alleenstaanden Venray e.o. Gezinsfietstocht TWC Oostrum rCCL GlX 1V1MMO Donderdag 25 augustus 1994 - Pagina 3 Literair café Venray-regio De augustus-opgave zal menig zweetdruppeltje kosten, maar dat zal na twee vakantie-opgaven geen probleem zijn. Er moet immers lang zamerhand tekening in de strijd komen! Wij kozen het volgende kwatryn. "Zij staat te neuren in het zomerlicht over de wieg van Floris onze zoon. Ze weet nog niet dat daar een blinde ligt. van 't avontuur ons onverdiende loon." Wie is de auteur van bovenstaande versregels en hoe luidt de titel van het gedicht waaruit deze versregels afkomstig zyn? Inzendin gen kunt u vóór 9 september sturen naar het secretariaat van het Li terair Café Venray-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR Venray. Velen zonden dit keer de goede oplossing in. Zij allen verdienden 10 punten. De ranglijst van poëzieliefhebbers ziet er als volgt uit: Op de eerste plaats staan gezamenlyk mevrouw L. Colsen en de heer A. Kroft beiden met 70 punten. De heer A. Leyssen, staat op de derde plaats met 60 punten. Mevr. T. Peters-ten Have heeft nu 40 punten. Mevr. G. de Beyer-Crenels en mevr. W. Nelissen-Wijnhoven beiden 30 punten. Mevrouw T. Smits volgt met 20 punten. Mevr. R. van Dom melen, mevr. S. Lemmens en mevr. W. Vink delen de 8e plaats met ieder 10 punten. Het fragment van de maand juli ontleenden wij inderdaad aan het gedicht "De idioot in het bad" van de dichteres M. Vasalis. Zy be schrijft in het gedicht hoe de verpleegsters in een psychia trisch centrum een idioot in bad doen. Zijn eigen ervaringen staan cen traal. Onbeholpen lopend aan de arm van de zuster gaat hy naar het bad, naar het water dat hem vertrouwd voorkomt; hij vergeet zyn zorgzaam bestaan. "Een groot verblijden" maakt zich meester van hem. Hij voelt zich ongeboren en hoeft nog niets te begrypen. Dan wordt hij uit bad gehaald en gaat zijn gewone leven verder. Hy moet daarom huilen. Télkens als hij uit het veilige water wordt gehaald, blijkt hy nog steeds een bange idioot te zijn. Een prachtig gedicht! M. Vasalis: DE IDIOOT IN HET BAD. Met opgetrokken schouders, toegeknepen oogen, luiast dravend en vaak hakend in de mat. leelijk en onbeholpen aan. zusters arm gebogen, gaat elke week de idioot naar 't bad. De damp. die van het warme ivater slaat maakt hem geruster: witte stoom... En bij elk kleedingstuk. dat van hem afgaat, bevangt hem meer en meer een oud vertrouwde droom. De zuster laat hem in het water glijden, hij vouwt zijn dunne armen op zijn borst, hij zucht, als bij het lesschen van zijn eerste dorst en om zijn mond gloort langzaam aan een groot verblijden. Zijn zorgelijk gezicht is leeg en mooi geworden, zijn dunne voeten staan rechtop als bleeke bloemen, zijn lange, bleeke beenen, die reeds licht verdorden komen als berkenstammen door het groen opdoemen. Hij is in dit groen water nog als ongeboren, hij weel nog niet, dat sommige vruchten nimmer rijpen, hij heeft de wijsheid, van het lichaam niet verloren en hoeft de dingen van de geest niet te begrijpen. En elke keer. dat hij uit 't bad gehaald wordt en stevig met een handdoek droogewreven en in zijn stijve harde kleeren wordt gesjord stribbelt hij tegen, en dan huilt hij even. En elke week worxlt hij opnieuw geboren en wreed gescheiden van het veilig water-leven, en elke week is hem het lot beschoren opnieuw een bange idioot te zijn gebleven. Gedurende de komende maanden zal er elke vierde donderdag van de maand een citaat van een of meer dichtregels verschijnen in Peel en Maas. Per keer vallen er 10 punten te verdienen. - 5 punten voor de juiste titel van het gedicht - 5 punten voor de juiste naam van de dichter. Het Literair Café presenteert, u voor het seizoen 1994-1995 het vol gende programma. Noteert u nu reeds wat van uw gading is: Programma Literair Café Venray-Regio, 1994-1995 23 september 1994 Yvonne Kroonenberg 5 t/m 15 okt. 1994 Kinderboekenweek met o.m.Jeugdliteratuurprys met als thema: "TOEKOMST..." 9 oktober 1994 Voorleesdag "Portugees Verhaal" 4 november 1994 Indisch Literair Programma december 1994 Fotografie en Poëzie in samenwerking met de Fotoclub Venray. 16 december 1994 Poëzie/Proza-Wedstrijd om de "Raadselig Roos- prys" voorheen de Peel en Maas-prijs 19 december 1994 Boudewijn Buch (i.s.m. Cultureel Centrum De Beejenkurf) 20 januari 1995 Tim Krabbé 10-18 maart 1995 Boekenweek 11 maart 1995 Nelleke Noordervliet 12 mei 1995 Drs P. onder voorbehoud Nadere informatie kunt u verkrygen by het Secretariaat van het Li terair Café Venray-Regio: Rochusstraat 1. 5801 RR Venray. Ttelefoon: 04780-82948 /oor kleine en grote drukwerken van den munckhof b.v. jrotestraat 68 venray - natuurlijk mag u bellen: 82,727 Augustus 25 20.00-23.00 uur Volksdansfestival, schouwburg 27 t/m 30 Kermis Castenray 27-28 13.00-18.00 uur EK Saloon Stockcars, circuit De Peel 28 10.00-17.00 uur Gezinstoertocht TWC Oostrum 28 09.00 uur Rekreatie Mendag, Paardensport- centrum Ysselsteyn t/m 29 14.00-17.00 uur Expositie Wiel Kusters, Freu- lekeshuus, Venray T/m eind augustus ieder dinsdag 13.30 uur stadswandeling o.l.v. stadsgids. T/m half september iedere woensdag 'Wandeling door de Peel' met demonstratie turfsteken. Start 13.15 uur rotonde Ileidsepeel- weg in Ysselsteyn. Ieder maandag t/m zaterdag van 14.00-16.00 uur openstelling Gro te Kerk/St. Petrus Banden Kerk. Elke donderdagavond in augustus vrij bridgen in de Kiosk in 't Brukske. Inschrijven 19.15 uur, aanvang 19.30 uur. Prijs ƒ3.- per paar. Info: mevr. Poels, Dr. Pocsstraat. September 2 20.00 uur Houseparty, Keizersveld 3 20.30 uur Country en westernavond van The Lone Rangers m.m.v. Shannon «Sc Friends 3 t/m 4 11.00 uur Vliegershow helikopter- en ballon vaart, Keizersveld 4 10.00-17.00 uur Vlooienmarkt, Wetteling 4 13.30-16.30 uur Kindermarkt, parkeerplaats bij De Brink te Leunen 4 10.00 uur Creatieve Hobbymarkt, Keizersveld 3 t/m 5 Kennis Veulen Amateurkunstenaars over de snelweg AI dertig jaar spelen er veel emo ties rondom de% A73. Deze rugge- graat van Limburg verbindt de Randstad via Nymegen met Midden-Limburg en sluit daar aan op de A2. Het gedeelte Nijmegen- Venray is gereed, het tracé Venray- Venlo is nu in aanleg, terwijl over het stuk Venlo-Maasbracht de ko mende tijd nog een heftige discus sie zal ontbranden. De Stichting Kunst en Cultuur Limburg (KCL) en de landelijke Stichting Beeldende Amateur kunst (SBA) hebben het idee op gevat om hieromtrent een groot audiovisueel projekt te starten met als titel 'Oog op de weg A 73'. Hiertoe vragen zy amateurfil mers, -fotografen, -radiomakers, lokale omroepen en creativiteit scentra zich op te geven voor deel name aan dit projekt. Nu de eerste inventarisatie van items by na is afgerond, is er voor amateurs de mogelykheid een aan tal 'human interest' thema's die spelen rondom de aanleg van de A73 op audiovisuele manier vast te leggen. Deze 'human interest' the ma's handelen o.a. over natuur, mi lieu, mobiliteit, verkeersveiligheid, oudheidkundige bodemvondsten, bedrijven die moeten verdwynen, personen die hun brood moeten verdienen op of langs de A73 en zijn uitermate geschikt voor onder an dere reportages en dokumentaires. Met professionele ondersteuning voor het inhoudelijke en creatieve proces en financiële hulp om reis kosten. studio- of materiaalkosten te kunnen betalen willen wij de deelnemers de mogelykheid bie den items, zoals hierboven om schreven, te realiseren. Het is niet noodzakelijk dat deelnemers aan dit unieke projekt in de onmiddel lijke nabyheid van de A73 wonen. Deelnemers kunnen zich schrif telijk of telefonisch opgeven by de Stichting Kunst en Cultuur Lim burg, Hoogbrugstraat 72a, 6221 CS Maastricht, tel. 043-256767. In sep tember/oktober zult u dan uitgeno digd worden voor bijeenkomsten met verdere informatie. Op de fiets van Aken naar Nijmegen Op vrijdag 19 augustus is bij het Duitse plaatsje Brüggen de nieuwe lange afstand fietsroute '2 Landen- route' gepresenteerd. De route loopt over een afstand van 275 km van Aken via het grensoverschrijdende natuurpark Maas-Swalm-Nette naar Nymegen. De route is in beide rich- tingen bewegwijzerd en loopt dan weer eens over Nederlands (door Limburg), dan weer over Duits grondgebied. Voor de 2LR is een Duits- en Ne derlandstalige begeleidende full colour gids met kaarten map uitge geven. Hierin staat op zestien frag menten van de topografische kaart op de fietsvriendelij ke schaal 1:50.000 de gehele route afgebeeld en beschreven. Op de kaart staan de belangrijkste rekreatie-objekten nauwkeurig aangegeven. De be schrijvende tekst naast iedere deel- kaart geeft de fietser informatie over de plaatsen aan de route, als mede een culturele en geologische beschrijving van de streek. Achter in de gids staat een uitgebreide lijst met ovemachtingsmogelijkheden. Daarnaast is duidelijk aangegeven hoe de 2LR per trein te bereiken is, waar men fietsen kan huren en, niet onbelangrijk, waar fietsenma kers zitten. De verkoopprijs van de gids be draagt ƒ19,80. De gids is verkrijg baar bij diverse VVV- en ANWB- kantoren in Nederland, alsmede bij de Streek VW Noord- en Midden- Limburg, Koninginneplein 2, 5911 KK in Venlo, tel. 077- 543800. Hier kan men de 2LR ook schriftelijk of telefonisch bestellen; naast de verkoopprys wordt dan ƒ3,20 aan portokosten in rekening gebracht. In het kader van het 75-jarig be staan van de Nederlands/Belgische vereniging van liefhebbers van cac tussen en andere vetplanten 'suc- culenta' zijn gedurende de periode 20 augustus tot en met 24 oktober een exposite gehouden worden over woestijnplan ten. Dit met medewer king van de fa. J. v.d. Linden uit Honselaarsdijk, die een aantal grote exemplaren beschikbaar stelde. In de als 'woestijn' ingerichte Oraiyerie zijn dan ook fraaie exem plaren van Adenia, Yucca, Pachypo- dium. Echinocactus. etc. te bewon deren. Het betreft vooral soorten uit de kontinenten Amerika en Afrika. Deze kollektie, naast de al zeer grote kollektie succulenten van Bo tanische Tuin D'n Hof. is zeker een bezoek waard. Gedurende de perio de 15 tot en met 24 oktober zullen in de Oranjerie ook een aantal die ren uit de woestijnen van de wereld te bekijken zyn. De expositie vindt plaats in de bo tanische tuin, een dekor van 50.000 m2 dat met al zyn variaties natuur lijk altijd de moeite waard is. Té vens zal informatie over succulenta te verkrijgen zyn. Voor onze bezoekers zal tevens een presentje beschikbaar zijn dat u bij betaling van uw entreebewijs zult ontvangen. De expositie loopt van 20 augus tus tot en met 24 oktober 1994. De entree bedraagt voor volwassenen ƒ5,-, 65-plussers 3.50 en kinderen ƒ2,50. In de periode van 15 tot en met 24 oktober gelden hogere toe gangsprijzen omdat dan ook de ex po 'Serpo' wordt gehouden, een slangen- en reptielententoonstel ling. Voor extra informatie kunt u te recht by Tbon Weerts. Batonische Tuin D'n Hof, tel. 04781-42277. Jeugdclub De Springplank heeft afgelopen zaterdag de start gegeven voor haar nieuw seizoen. Zy deed dit middels het organiseren van de buitenspelen buikschuiven en kus sengevecht. Buikschuiven is een spel waarbij de deelnemers, na een flinke aan loop, op een grote binnenband dui ken om vervolgens, door de kracht en de vaart, over een met groene zeep ingesmeerd zeil te schuiven. Het kussengevecht vindt plaats op een balk. Hier staan twee deelne mers op die elkaar, met behulp van een kussen, er vanaf proberen te meppen. Alles was aanwezig om er een mooie dag van te maken. De organi satie had voor de beste buik- schui(fster)ver, de titel Venrays kampioen klaarliggen. Toch viel de belangstelling enigszins tegen. Dit, ondanks het feit dat de deelname geheel gratis was. Maar niet ge treurd, het was evengoed erg gezel lig op het veldje aan de Berken- straat, dat helaas gaat verdwijnen. Er werd geschoven dat het een lieve lust was. Menigeen, die eigenlijk al leen gekomen was om te kijken, trok toch de stoute schoenen uit om een duik op de band te wagen. Zo kon De Springplank rond 15.30 uur toch terugzien op een geslaag de seizoensopening. Klein maar fyn. En wie schoof er nu het beste op het spekgladde zeil. Wie had het meeste lef, want daar komt het bij buikschuiven op aan. Op de kampi oen der kampioenen stond een mooie, grote beker te wachten, ge schonken door een enthousiaste fan. Wie gedacht had dat iemand van de ouderen met de hoogste eer zou gaan stryken kwam bedrogen uit. Het was Bart van Houdt die met een geweldige duik de band door schoof naar 13.95 meter. Hiermee liet hij niet alleen alle konkurren- ten ver achter zich, maar ook het zeil. Het zeil was maar 12.00 meter lang. Hy schoof dus ook nog een kleine twee meter over het gras. Hij kreeg hiervoor terecht een staande ovatie. En apetrots zoals hy was, mocht hy 'zyn' bokaal mee naar huis nemen, een pittige kampioen met veel lef. De uitslag van het buikschuiven: Meisjes: groepen 3/4 Marly van Houdt 7.70m; groepen 5/6 Siham El- fachtali 8.40m; groepen 7/8 Nora Choua 6.70m. Jongens: groepen 3/4 Galit Halimi 7.30m; groepen 5/6 Bart van Houdt 13.95m; groepen 7/8 Henk Kuijpers 10.50m. Diefstal portemonnee Een 70-jarige Venrayse deed aan gifte van diefstal van haar porte monnee met inhoud uit haar boodschappentas. De diefstal is ge pleegd in de supermarkt aan het Henseniusplein op donderdag 18 augustus. In de portemonnee zaten enkele bankpasjes en een geldbe drag van ƒ45,-. In het kader van het betrekken van een eigen verenigingsgebouw en het 35-jarig bestaan, organiseert de vereniging een aantal festivitei ten, onder andere een reünie, wel ke op zaterdag 24 september wordt gehouden. Alle leden en oud-leden zyn voor deze reünie zoveel mogelijk aange schreven, doch het is mogelyk dat niet iedereen bereikt is. vandaar de ze oproep. De reünie begint om 19.00 uur en duurt tot ongeveer 24.00 uur. Plaats van handeling is het nieuwe vereni gingsgebouw aan de Oostsingel 37 te Venray. De leden en oud-leden die aange schreven zijn worden verzocht om de meegezonden antwoordstrook zo snel mogelyk retour te zenden, indien zy by de reünie aanwezig willen zijn. De oud-leden die geen uitnodiging hebben ontvangen kunnen kontakt opnemen met de heer H. Voermans, sekreataris akti- viteiten comité MMSK, St. Cecilia- pad 19, 5801 GT Venray, tel. 86149. De eigen bydrage voor deze rünie bedraagt ƒ10,- per persoon. Na een goede start in april jl. van het MBvO-styldansen (Meer Bewe gen voor Ouderen) hebben we van een welverdiende vakantie kunnen genieten. Donderdag 1 september om 19.00 uur gaan we weer van start. Nieuwe leden, die willen erva ren wat MBvO-stijldansen inhoudt, kunnen in oktober starten in de be- ginnersgroep. Wilt u zich opgeven of heeft u vragen, bel een van de leidsters. WAT IS STIJLDANSEN? Stijldansen is een gezellige, stijl volle bezigheid. U leert of oefent nog eens diverse dansen. Foxtrot Engelse Wals. Tango en Chachacha. Niet alleen de moderne dansen, maar ook dansen als Veleta, Ber- nardwals. Kruispolka en Spaanse Wals komen aan bod. Doordat het tempo en de moeilijkheidsgraad van de dansen aan uw mogelijkhe den zijn aangepast is MBvO- stijldansen niet moeilijk maar juist ontspannend. Perfekt maatgevoel is echt niet nodig. GROEPSGROOTTE EN DESKUNDIGE BEGELEIDING Een dansgroep bestaat uit circa 20 person en. De dansles staat onder leiding van een gediplomeerd MBvO-dansleid(st)er, met specifieke kennis op gebied van bewegen voor ouderen. WIE KUNNEN ER MEEDOEN? Zowel mannen als vrouwen in de leeftijd van 55 jaar en ouder, die re delijk goed ter been zijn, kunnen deelnemen aan MBvO-stijldansen. Stijldansen betekent gezelligheid, fijne muziek, veel sociale kontak ten en lekker in beweging zijn. Ook worden er jaarlijks verschillende dansavonden georganiseerd, waar u 'dansers' uit diverse andere ge meente ontmoet. Iedereen kan het leren! Waarom zou u het niet proberen! Inlichtingen en opgave: Yssel steyn: zaal Forest, Gonny Bouten, tel. 83975; Venray: zaal In den En gel, Ans v.d. Putten, tel. Steeds meer mensen ontdekken dat in beweging zyn en blijven, ge zond is voor hart en ledematen. Een van de leukste en gezelligste mogelykheden liggen voor u bin nen handbereik, want wat is leuker dan bewegen op muziek en gezelli ger dan dit samen te doen met een aantal leeftijdsgenoten en zodoen de leuke kontakten te leggen. Ook u zult ontdekken dat na enkele we ken het een wekelijks uitje wordt waar u telkens weer naar uitkykt Ook worden er regelmatig dans- middagen en avonden georgani seerd waarbij u het geleerde in de praktijk kunt brengen. Tevens or ganiseert men ook regelmatig an der aktiviteiten zoals uitstapjes en meerdaagse reizen. Er worden de meest voorkomende dansen ge leerd. evenals enkele oude dansen zoals Waltz, Veleta en Polka. Mis schien bent u vroeger nooit in de gelegenheid geweest om te leren dansen, wat let u om dit nu te doen; om te leren dansen bent u nooit te oud. En by Danscentrum Janssen is men door voortdurende byscho- ling op de hoogte van de voor u prettigste manier om dansen te leren. Er bestaan mogelykheden voor paren, maar ook voor hen die al leen willen komen. Binnenkort wordt er gestart met een kennisma- kingskursus van tien lessen. De kosten hiervoor bedragen 25,- per persoon. Voor informatie en in schrijving kunt u terecht by Dans school Jeanne en Paul Janssen. Raadhuisstraat 6 te Venrav, tel. 10500 of 11925. Aan de Agrarische Hogeschool te 's-Hertogenbosch is Roel van Osch uit Venray geslaagd voor de studie richting levensmiddelentechnolo gie. Alexander Vink uit Venray is aan de Katholieke Universiteit Brabant geslaagd voor bedrijfseconomie. Een keuze uit de nieuwe studie boeken: Rinke v.d. Brink: De internationale ran de haat: extreemrechts in West-Europa. Hoe ziet de gedaeh- tenwereld ran de extreem-rechtsen eruit? Wat zijn hun strategieën? Hoe bedrijven ze politiek? Van den Brink geeft een indringend beeld van extreem-rechtse partijen en hun aanhangers in West-Europa. Want het is beter de vyand te ken nen dan hem dood te zwijgen. PC starter: informatief handboek voor de beginnende computerge bruiker. Dit boek is bedoeld voor iedereen die voor het eerst aan de slag gaat met een MS-DOS personal computer. Naast hoofdstukken over de hard- en software bevat het bóek ook informatie over randappara tuur en worden o.m. Windows en de programma's Wordperfeet en dBase besproken. Peter Gilman: Everest: de beste ver halen en foto's over de stryd om de top. In dit boek onder andere bij dragen van Sir Edmund Hillary, die met Sherpa Tenzing in 1953 als eer ste op de top stond. Shirley Harrison (Red.): Het dag boek van Jack the Ripper. Tekst van het aan de legendarische serie moordenaar toegeschreven dag boek, voorafgegaan door een onderzoek naar de echtheid van het geschrift en een verslag van de door hem gepleegde moorden. Baeten, Marja: Pesten hoort er niet by!: Informatie en advies voor ouders van kinderen van 8 tot 15 jaar. 'Mijn zoon zat twee weken op school toen hij al niet meer wilde gaan. Er werd steeds aan hem ge trokken en geduwd, zei hij. Ik heb de juf ernaar gevraagd en die zei dat Nurdin vlug huilde. De kinderen vonden dat leuk en probeerden het uit te lokken. Zij vond dat 'natuur lijk'. Ik eigenlijk niet, maar wat doe je dan?' Peres, Shimon: Het nieuwe Midden-Oosten: mijn verhaal. De voorgeschiedenis van het Israe- lisch-Palestijnse konflikt en de wij ze waarop in het najaar 1993 het vredesakkoord tussen beide partij en tot stand kwam, beschreven door de minister van buitenlandse zaken van Israel. Op zondag 28 augustus organi seert gemengde zangvereniging Er ato uit Blitterswijck voor de elfde maal in suksessie weer haar jaar lijkse 'Rommel'markt. Het aanbod en de diversiteit van gebruikte spullen is ook dit jaar weer overweldigend. De kans datje iets van je gading zult vinden op de ze markt is dan ook erg groot. Meu bels. porcelein, kleding en elektri sche artikelen maken ondermeer deel uit van het grote aanbod en al deze artikelen worden dan ook voor 'Rommel'prijzen verkocht Voor de kinderen zijn er speciale kinderaktiviteiten. Bovendien kunt u er de gehele dag terecht voor een drankje of een hapje. Het geheel wordt omlijst door gezellige mu ziek. Kortom de moeite waard om eens te komen kijken. Het gehele gebeuren speelt zich af op het schoolplein te Blitters wijck. De verkoop van artikelen be gint om 09.30 uur. De entree is gratis en iedereen is van harte welkom. Op maandag 3 oktober start in Venray. by voldoende deelname een beginnerskursus volksdansen voor paren in de leeftijd van 20 tot onge veer 50 jaar plaats. De kursus vindt plaats in wyk- centrum De Kiosk in het Brukske. een keer in de veertien dagen op maandag tussen 20.30 en 22.00 uur. Er worden dansen aangeleerd uit verschillende landen, dus uit het internationale repertoire. Dansleidster is Ans van der Putten. Voor nadere informatie en/of op gave kunt u bellen: tel. 82623 (Ans) of 87368 (Gerda). Mishandeling Dinsdag 16 augustus omstreeks 16.45 uur vond op het fietspad aan de Sparredreef in Oostrum een mis handeling plaats. Een 19-jarige in woonster van Grubbenvorst fietste met enige vriendinnen over het fietspad toen zij een man op de fiets tegenkwamen. Tijdens het passe ren sloeg de man. waarvan een dui delijk signalement bekend is, de jongedame met kracht tegen haar elleboog. De klap veroorzaakte hevi ge pijn en het meisje was bang dat er iets gebroken was, want ze had een harde knak gehoord. Maar al was ze hevig geschrokken ze fietste toch de man achterna en vroeg om het waarom. Zij kreeg het laconieke antwoord... dat doe ik altijd. De jonge vrouw heeft zich onder medische behandeling moeten stel len. Omdat de man, die naar schat ting tussen de 40 en 45 jaar is. verklaarde dat meerdere malen te hebben gedaan zou de politie graag in kontakt komen met personen die in dit geval van mishandeling, zijn of haar eigen belevenis herken nen. Die worden verzocht kontakt op te nemen met de politie. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler, T. Lankveld. H. Schraven en J. Wittgen: J. WITTGEN Langstraat 106. tel. 86082 H. SCHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Schmeetz. D. Vercauteren. J. de Vocht en M. vd. Acker: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. Van Dongen: DR. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. HAMMINGA, tel. 11132 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer, W.G.A.M. Loonen. G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12, tel. 81000 DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H.M. de Vocht R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak V. GEURTS, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst tel. 04709-86538 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 13727 Op vrydag 16 sept.. aanvang 20.30 uur willen wy met alle leden en oud-leden een reünie houden in ons verenigingsgebouw 't Trump- ke. Oostsingel 39A te Venray. Tevens willen wij op deze avond alleenstaanden (vanaf 25 jaar) uit Venray e.o.. die interesse hebben in onze vereniging, de mogelijkheid geven kennis met onze vereniging te maken. Wy verzoeken allen die op deze avond aanwezig wullen zyn zich voor 12 sept. aan te melden by onze voorzitter, tel. 82250. Tbt ziens! Zondag 28 augustus houdt TWC Oostrum wederom een fietstocht voor enkelingen, halve en hele ge zinnen. De afstandskeuze van deze gezinsfietstochten bedraagt 30 of 50 kilometer. De routes zyn beschreven, volle dig uitgepyld en voeren over voor namelijk rustige landelijke wegen. Op de rust/kont rolepost onderweg bieden wy u een gezellig zitje en een versnapering aan. Gezinnen en solisten kunnen in schrijven en starten tussen 10.00 en 13.30 uur bij café Van Dijk in Oostrum. De eindkontrole sluit om 17.00 uur. Diefstal geluidsapparatuur Een 23-jarige inwoner van Ge- inert deed namens een bedrijf aan de Grotestraat aangifte van diefstal van twee autoradioeassette- en cd- spelers. De diefstal heeft plaats ge vonden donderdag tussen 13.00 en 16.00 uur. Vermoedelijk heeft de da der tijdens de bevoorrading van de gelegenheid gebruik gemaakt om in een onbewaakt ogenblik de diefstal te plegen. Schade ƒ1.558.-.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 3