3, 4 en 10 september originele bowlingbaan op het Keizersveld en Schouwburgplein Torro-vestiging wordt grootschalige Edah-supermarkt Zwembad De Sprank duikt het nieuwe seizoen in Einde fietspad PEEL EN MAAS Kindervakantie werk Venray eo Contact Oud Mariniers Warenhuis op stelten bij Intratuin Geslaagd Met de regiö-bus naar Ajax-AC Milaan Volksdansen voor 45 -ers Tibetaans Boeddhisme Seniorservice Venray Moeders voor moeders Sacred Dance in Venray Donderdag 25 augustus 1994 - Pagina 13 Bowlingsport gaat steeds meer le ven by de mensen, zowel voor jong en de iets ouderen. Daarom heeft Restaurant Bowling Venray. in ver band met de Nationale Bowlingdag (zaterdag 10 september), gezorgd voor een originele bowlingbaan (op het Schouwburgplein, vanaf 11.00 uur), om de mensen nog meer ken nis te laten maken met de bow lingsport. Tevens kan iedereen op zaterdag 10 september gratis bow len in het bowlinghuis zelf, van 11.00 tot 17.00 uur. Daar staat sinds kort de meest moderne bowling computersysteem dat Limburg ryk is. Op zaterdag 3 en zondag 4 sep tember, staat deze bowlingbaan op het evenemententerrein Keizers veld, waar iedereen zich dat week end naar hartelust kan vermaken met diverse grote attrakties (zie pro gramma evenementen Keizersveld georganiseerd door Venray Pro motions). Tevens zal Restaurant Bowling Venray, op zondagochtend 4 sep tember, daar een uitgebreide brunch organiseren. Voor de sfeer zorgen twee joekskapellen. Brunch- toegangskaarten zijn verkrijgbaar in het bowlingcentrum in Oostrum, de Hentobar, de VW Venray en Emobo in Vierlingsbeek. Bowling de creatieve sport voor iedereen! De Ibrro-supermarkt aan De Bleek te Venray opent op dinsdag 30 augustus als grootschalige Edah- supermarkt haar deuren voor de consument. Om de ombouw te rea liseren zal de supermarkt op maan dag 29 augustus gesloten zijn. De nieuwe Edah zal op hetzelfde opper vlakte vrywel hetzelfde assorti ment aanbieden, echter tegen de lage Edah-prijzen. VOORDELEN EDAH-FORMULE De Edah-formule voor grootscha lige oppervlakten brengt voor de consument een aantal voordelen mee. Zo werkt Edah met vaste lage prijzen, welke tot de laagste van Ne derland behoren. Daarnaast voert Edah binnen haar assortiment meer dan 375 Edah-winkelmerken met een kwali teit die in een aantal gevallen zelfs hoger ligt dan die van de landelijk bekende merken. Daarnaast kan de consument pro fiteren van de Daverende Spaarak- tie en de gratis Edah-Klantencard. DAVERENDE SPAARAKTIE Met het verdwijnen van de Tbrro- formule verdwijnt ook de kor- tingsmuntenaktie uit het filiaal. Daarvoor in de plaats komt Edah's Daverende Spaaraktie. Bij iedere tien gulden die wordt besteed, ont vangt de klant een gratis spaarze gel. Een volle spaarkaart van 25 zegels vertegenwoordigt een waarde van vijf gulden. De spaarkaart kan ingeleverd worden voor korting op een aantal produkten binnen en buiten de Edah supermarkt. EDAH-CARD Vanaf begin september kan de consument gratis de Edah-card op vragen. Met deze kaart krijgt zij 5% korting op de prijs van de Edah winkelmerken. Daarnaast is iedere week een 'Spetter van de week' voor de kaarthouders. Tevens geeft de kaart korting bij een aantal externe participanten. De vakanties zijn weer achter de rug en wat hebben wy een schitte rende zomer gehad. By na de gehele schoolvakantie een strakke blauwe hemel met tropische temperatu ren. Een genot om zo'n zomer te hebben. Maar aan alles komt een einde dus ook aan deze vakantie 1994. De kinderen zyn weer naar school en de ouders weer naar het werk. Het dagelijkse leven gaat weer zijn eigen gangetje. Daarom ook dat sportcomplex De Sprank in Venray op maandag 29 augustus het nieuwe seizoen induikt met al- lelei aktiviteiten. AQUA-JOGGEN Het zwembad De Sprank heeft voor de toekomst gekozen voor een horizontale programmering. Dat wil zeggen dat op elke dag op het zelfde tijdstip zoveel mogelyk de zelfde aktiviteiten plaatsvinden. Dus elke dag van 08.00 tot 10.00 uur en van 20.00 tot 22.30 uur re- kreatief zwemmen. Elke dag op het zelfde tydstip zwemmen voor doel groepen zodat de bezoeker weet waar men aan toe is. Een opsom ming van de aktiviteiten in DE Sprank zyn zwemles voor de jeugd vanaf 4 jaar voor diploma A en B, basiszwemdiploma en zwemvaar- elke week nieuws De scholen zijn weer begonnen. Wij hebben de eerste vakantieweek alweer nabesproken. Voor de kinde ren en de organisatie was het een geslaagde week. Voor het komende jaar ontstaan alweer wilde plannen. Tbch is het Kindervakantiewerk 1994 nog niet voorby. Immers van de ongeveer 650 ballonnen die het luchtruim kozen op vrydag 8 juli zullen er toch wel in de bewoonde wereld terecht zyn gekomen. Heb jy het kaartje van je ballon terug ontvangen lever het dan voor 1 sep tember 1994 in bij ons sekreta- riaat: Sint Odastraat 39, 5804 BP Venray. Ook al denk je dat je ballon niet ver is gekomen, moet je toch je kaartje inleveren. Je weet immers nooit hoeveel er teruggestuurd worden. Prijsuitreiking volgt in de tweede week van september. Let op de oproep in dit blad. digheidsdiploma's, zwemles voor volwassenen, trimzwemmen en aqua-joggen om gezond te bewegen en de kilo's in het zwembad te la ten, meer bewegen voor ouderen om fit en vitaal te blijven, ritmisch bewegen tijdens het aqua-aerobic, zwemmen voor zwangere vrouwen en als de baby is geboren het zwem men voor baby en peuter waar de peuter voor het eerst in het prille leven een brevetje kan behalen, het meer bewwegen voor hart- en vaat-, reuma-, cara- en fibromyalgiepa- tiënten, het discozwemmen voor de jeugd en last but not least het re- kreatief zwemmen. TOETERS EN BELLEN Het zwembad De Sprank heeft een uniek waterparadijs die vaak al leen maar te vinden zijn in vakan tiecentra. Daarom heeft de organi satie gekozen voor een horizontale programmering om de bezoekers meer .mogelijkheden te bieden om rekreatief te zwemmen dan in het verleden is geweest. Menige ge meenten die jaloers zyn op zo'n schitterend zwembad. Het zwem bad biedt u het volgende: een 25 meterbad met duikplank, golfslag- bad, "peuterbad met glijbaantje, onderwatermassagestralen, whirl pool, waterpaddestoel, een bruis- bad, breedbekspuiters, openlucht- bad met wildwaterkreek waar u ook 's winters van binnen naar buiten kunt zwemmen, waterval, terras, superwaterglijbaan met jump, wa terexplosies en zitjes waar men al les rustig kan bekyken. In het zwembad worden tydens het re kreatief zwemmen ook kinderfeest jes verzorgd. Maar niet alleen als de kinderen jarig zyn, ook als opa of oma jarig zijn en deze willen met de kleinkinderen komen zwemmen heeft De Sprank opa/omafeestjes in verschillende arrangementen. VIBROSAUNEN Je zou bijna zeggen datje na zo'n mooie zomer je huidje al voldoende gebruind hebt maar dat is er meestal heel snel vanaf. Wel jam mer natuurlyk want het staat meestal goed zo'n bruin kleurtje. Niet jammer als u deze gebruinde tint met een regelmatig zonne- bankbezoek behoudt Op afspraak kunt u daar gebruik van maken. Ook kunt u gebruik maken van de vibrosaunmassage en het sauna- effekt Door de kombinatie van vi bratie en de warmte wordt het jog gen en fitness-effekt bereikt terwyl je ontspannen ligt Dan zyn er in het sportcomplex nog een viertal squashbanen waar u zich na een flinke werkdag heerlyk kunt uitleven. Woensdag 7 september is de na tionale herdenking bij het Natio naal Indië-monument in het Stadspark te Hattum Roermond, aanvang 14.00 uur. Zaterdag 17 september is er een midgetgolfmiddag te Arcen. Deze jaarlykse sportieve middag is voor alle oud-mariniers en AVOM-leden eventueel met hun partners op de midgetgolfbaan De Bosrand te Ar cen. aanvang 15.00 uur. Zondag 18 september is de jaar lykse herdenking op het Brits oor logskerkhof in Venray. Het bestuur roept alle oud-mariniers en AVOM- leden op om aan deze herdenking deel te nemen. Door het bstuur van COM en AVOM zullen bloemen ge legd worden by het monument, ter wyl gelyktijdig door leden van het COM bloemen gelegd zullen worden op de beiden door het COM geadop teerde graven van A. Harland en D. Money, royal marines. Tenue: uitgaanstenue (indien u dit heeft). Model Onderscheidingen of miniaturen, zonder baret. Uiterlyk om 10.45 uur aanwezig zyn by de begraafplaats. Aantreden om 10.50 uur. Wy hopen op uw komst en aan wezigheid want 'Eens marinier- altijd marinier'. Van donderdag 25 augustus tot en met zaterdag 3 september aanstaan de is het weer zover: Intratuin Ven ray staat op stelten! Intratuin Venray, aan de Langstraat 133, orga niseert dan de jaarlijks terugkeren de 'Warenhuis op stelten dagen'. Uitverkoop, maar niet zomaar een. Door het gehele assortiment artike len met verbazingwekkende kortin gen. Kortingen van 10 to 50% op tuinmeubelen, kussens, barbecues, meststoffen, tuinartikelen, potterie e.d. zijn meer gewoonte dan uitzon dering. Grootse veiling Op vrydag 26 augustus, aanvang 19.00 uur en op zaterdag 3 septem ber, aanvang 14.00 uur zullen diver se artikelen geveild worden. Komt het zien, het wordt een gezellig boel! Zorg dat u tijdig, voor de aan vangstijd aanwezig bent, zodat u al lereerst de te veilen artikelen vooraf kunt bekijken. U kunt een lyst afhalen bij de Informatiebalie van Intratuin Venray. Hierop staat vermeld, welke artikelen geveild zullen worden. Wedstryd stelten lopen Op zaterdag 27 augustus en op za terdag 3 september aanstaande hebben wy een parcours uitgestip peld voor een spannende wedstryd stelten lopen. Aanvangstijden 11.00, 12.00, 14.00, 15.00 en 16.00 uur. De winnaar mag z'n 'gouden' stelten behouden. Diverse leuke aanbiedingen kunt u vinden by Intratuin Venray. Komt met z'n allen van 25 augustus tot en met 3 september naar Intratuin Venray. Zoveel voordeel byeen, maakt een bezoek aan Intratuin Venray nu dubbel en dwars waard! Autobestuurder onder invloed Zondagmorgen omstreeks 05.00 uur werd een 27-jarige plaatsgenoot aangetroffen als bestuurder van een personenauto op de Sleutel bloem. De man bleek onder invloed van alkohol te verkeren. De man kreeg een rijverbod en zijn rijbe wijs werd ingevorderd. De man bleek al eerder met de politie in aanraking te zyn geweest met be trekking tot alkoholgebruik achter het stuur. Proces-verbaal zal wor den opgemaakt en vanwege de her haling zal hij zich voor de politierechter moeten verant woorden. Bart van Els is aan de Katholieke Universiteit van Nijmegen geslaagd voor het doctoraalexamen Neder lands recht. Aan de Landbouw Universiteit van Wageningen is Roos Vervoor- deldonk uit Venray afgestudeerd als ingenieur in de landbouw- en mi lieuwetenschappen. Vincent van Heumen is afgestu deerd aan de vakgroep bedryfswe- tenschappen van de Universiteit te Nymegen. Zoals bekend speelt Ajax op 14 september thuis voor de Champi- onsleague tegen AC Milaan. Wy wil len alle leden van de Supporters club in de gelegenheid stellen met de bussen mee te reizen. De opstap plaatsen zijn: Venlo, station 12.30 uur 16.30 uur; Venray, gemeente huis 13.00 en 17.00 uur; Boxmeer, AC 13.15 en 17.15 uur; Beers, Wapen van Beers 13.30 en 17.30 uur. Voor deelname voor 4 september bellen met Roger Verberkt, tel. 04780-84671. Zoals je ziet haalt Ajax z'n supporters zelf op. Bromfietser onder invloed Vrydagavond omstreeks 22.00 uur werd op de Poststraat een bestuurder van een bromfiets aan getroffen die zwaar onder invloed van alkoholhoudende drank ver keerde. De bestuurder, een 59-jarige Ven- raynaar zag geen kans om de voor geschreven blaastesten uit te voeren en daardoor moest by hem de bloedproef worden afgenomen. Proces-verbaal inzake het ryden onder invloed zal worden op gemaakt. Iedere woensdagmorgen van 09.00 tot 10.15 uur wordt er gedanst in wykcentrum Den Hoender, Ur- sulastraat 1. Zoekt u een sportieve bezigheid voor het komende seizoen, dan is dit misschien iets voor u. Het dansprogramma bestaat uit dansen van het internationale re pertoire. Op 7 september bent u van harte welkom op de eerste open les. Deze les is gratis en vrijblijvend. Dames vanaf ca. 45 jaar tot 60 jaar zijn van harte welkom. Voor opgave en inlichtingen: Ger- da, tel. 87368 of Ans, tel. 82623. De Tibetaanse, zeer eerwaarde Geshe Konchog Lhundup, woon achtig te Venray, zal vanavond, don derdag 25 aug., de eerste van een serie lessen gaan geven vanuit de LAM-RIM tekst. De lessen worden vertaald naar het Nederlands. De les begint om 19.30 uur. Beetho- venstraat 52. Venray, tel. 86137 LAM-RIM De Indiase geleerde Atisha, die door de koning van Tibet uitgeno digd werd het waardevolle boedd histische onderricht in Tibet te geven, schreef een samenvatting van de leringen van de Boeddha. Deze tekst werd later verder uitge werkt door de grote Tibetaanse meester Lama Tsong Khapa (1357- 1419), oprichter van de Gelukpa Orde. Hy slaagde er in alle essentiële onderdelen van de leer van de Boeddha, in een boek samen te vat ten, de LAM-RIM genaamd. Lama Tsong Khapa schreef hiervan een lange, een middellange en een kor te versie, die zo knap in elkaar zit ten dat deze teksten tot op de dag van vandaag als belangrijk lesmate riaal worden beschouwd in de Tibe taanse kloosteruniversiteiten en tegenwoordig in vele westers Dhar- macentra. Tydens Geshe-la's uitvoerige uit leg van de LAM-RIM tekst, zyn ban den opgenomen, die op hun beurt verwerkt zijn tot een Nederlandsta lig boek: 'Innerlyke Evolutie'. Data en onderwerpen: les 1: 25 aug.. De vier edele waarheden; les 2: 8 sept.. De twaalf schakels; les 3; 22 sept.. De verlichting-geest; les 4: 6 okt, Bodhichitta; les 5: 26 okt., De zes perfecties; les 6:9 nov., Eenpun- tige concentratie; les 7:23 nov.. Per fectie van wijsheid; les 8: 7 dec., SutraAantra hoe te kombineren. In de nacht, van zondag op maan dag waren tivee telefooncellen het doelwit van vandalen. In Brukske moesten alle ramen er aan geloven. Van de telefooncel in het winkelcen trum in Veltum werd de toegangs deur vernield. Pergamano leren Op dinsdag 30 augustus aanstaan de starten bij Seniorservice weer de instruktiebyeenkomsten Pergama no. Een creatieve hobby, waarbij U met eenvoudige hulpmiddelen van perkamentpapier wenskaarten ge schenkdoosjes en dergelyke kan maken.- In een serie van 15 wekelykse bij eenkomsten op dinsdag of woens dagmiddag brengen Mary Evers en Martina Schulz van Seniorservice jong en oud de beginselen by van deze prachtige hobby. De bijeenkomsten worden gehou den op het adres Marktstraat 8, van 14.00 tot 16.00 uur. De bijdrage per bijeenkomst is 2,50 of (by voor keur) bij vooruitbetaling ƒ37,50. Daarbij dient U rekening te houden met ongeveer eenzelfde bedrag voor de materiaalkosten. Deze kosten worden individueel in rekening ge bracht. Tbt dinsdag 30 augustus kunt U zich laten inschrijven als beginner of gevorderde bij Mary Evers, tel. 04780-85402 of Martina Schulz, tel. 04780-85144. U kunt zich ook mel den bij Seniorservice (alleen 's maandags van 14.00 tot 16.00 uur) mondeling op het adres Markt straat 8 of telefonisch op nummer 12139. Voor hen die zich over deze hobby vrijblijvend willen laten informe ren door het bijwonen van een en kele bijeenkomst, wordt een bij drage van £2,50 per keer gevraagd. Vanwege het aantal bijeenkomsten is het dringend gewenst om zich vooraf te laten inschrijven. Voor meer informatie kunt U bovenge noemde nummers bellen. Venray mag dan verwoede pogin gen doen om Maashees 'in te ly ven', voor fietsers ligt het dorp momen teel verder weg dan ooit. Wie over de Maasheseweg richting Brabant fietst wordt namelijk geconfron teerd met een abrupte onderbre king van het fietspad. Ter hoogte van de A73 - waar anders? - gaat het pad zomaar over in een zandbak. Staande voor de borden die het ein de markeren kan de fietser twintig meter verderop zien hoe het pad z'n weg vervolgt. Hoe hij of zij daar moet geraken staat evenwel nergens.... De plotselinge onderbreking heeft te maken met de aanleg van de oprit richting Horst-Venlo van de A73. Naar verluidt komt er nog deze week een einde aan de vreemde - en gevaarlijke - situatie. Het is niet te hopen voor de voorstanders van een 'Groot Venray' dat deze foto een profetische waarde blijkt te be zitten.... Het zat de 16-jarige Sabine Schoenmakers uit Merselo niet mee dit jaar tijdens het WKfietscross. De Merselose moest zich uiteinde lijk tevreden stellen met een zevende plaats in de finale maar er had veel meer ingezeten. Tijdens de manehes werd ze ticeemaal eerste en eenmaal tweede. In de halve finale kwam ze opnieuw winnend over de finish en een podiumplaats behoorde zeker tot de mogelijkheden. In die finale had ze een superstart maar bij de eer ste bidt kwam ze met een van de konkurrentes in aanraking waar door beiden ten val kuamenweg droom en 'slechts' zevende. Normaal gesproken gaan ze dage- lyks verloren, die duizenden plas jes van vrouwen in de eerste maanden van hun zwangerschap. Er zijn ook vrouwen die aan die plasjes een nuttige bestemming geven. Vanaf het moment dat ze zwanger zyn, geven zij hun urine een ty^je aan de urine-inzamelingsorganisa- tie 'Moeders voor Moeders'. Zy heb ben zich aangemeld en doen hun urine in flessen die regelmatig wor den opgehaald en vervangen. Waar om? Omdat alleen uit deze urine de grondstof gehaald kan worden die nodig is voor het maken van een preparaat dat bepaalde vormen van onvruchtbaarheid kan helpen op lossen. Meedoen kan alleen als je je zo snel mogelijk na het wegblyven van de menstruatie aanmeldt. Deze stof zit alleen in de eerste vier maanden van de zwangerschap in betrekkelijk grote hoeveelheden in de urine. De informatrice van Moe ders voor Moeders test de urine meestal bij je thuis en bekijkt dan of er al voldoende van deze stof in je plasje zit A.& moeder, jy wilt toch ook wel een paar weekjes meedoen? Bel dan zodra je 'overrijd' bent naar: Jacque line Stad-Habets. tel. 04780-88383. In Venray start inmiddels al de tiende kursus Sacred Dance, ook wel levensdansen genoemd. Sacred Dance is een ingetogen, meditatieve manier van dansen; het in bewe ging komen en jezelf weer in ver binding brengen met je lichaam, ziel en geest in de dans. Dansend in het leven, levend in de dans thuis komen in de stilte van je hart. Wie zich hiertoe aangetrokken volet is van harte welkom om ge heel vrybiyvend kennis te komen maken met deze vorm van dansen. Het is geschikt voor jong en oud. mannen en vrouwen. We dansen veelal in een kring op klassieke, new age en folkloristische muziek. Er start een kursus op de dinsdag avond van 19.30 tot 21.00 uur in wykcentrum De Kiosk in het Brukske te Venray op 30 augustus a.s. en op woensdag 31 augustus van 09.30 tot 11.00 uur. Wilt u kennismaken? Dat kan op zondag 28 augustus van 11.00 tot 12.00 uur in wijkcentrum De Ki osk, Brukske. Venray. Kursusleidster is Clara Geurts-v.d. Beele, tel. 04780-85450 bereikbaar op maandag, woensdag en vrijdag. U kunt zich ook aanmelden voor de kursus of bellen voor informatie. voor kleine en grote drukwerken van den munckhof b.v. grotestraat 68 venray natuurlijk mag u bellen: 82727

Peel en Maas | 1994 | | pagina 13