OPRUIMING berden t ROEKENBOSCH 50% Ondernemers negatief over funktioneren gemeentelijke organisatie Groen licht voor reklame op lantaarnpalen 17.95 Flink in prijs verlaagd korting berden ALLE KINDERKLEDING WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Vestigingsklimaat voor ondernemingen moet beter volvo Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP ini v.d. Leur Asteria l-WKHiH ƒ35.00 Nog geen einde aan Abri-verhaal Oud-raadslid overleden ONDERDAG 7 JULI 1994 Nr. 27 HONDERD VIJFTIENDE JAARGANG WHISKY Highland Gold 3 jears old Heiiaanlusstraat 1 PEEL EN MAAS ITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY rotestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 Advertentieprijs: 36 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar f15,00 Abonnementsprijs buiten de regio f22,00 uitsluitend bij vooruitbetaling modehuis De uitbreiding van Wijkcen trum 't Stekske in Landweert verloopt voorspoedig. Maandag morgen konden de bouwers, aansluitend op het wijkfeest af gelopen weekeinde, de vlag in top hijsen en het richtbier nutti gen. Bouwbedrijf Fleuren, de aannemer van deze klus, heeft de opdrachtgever, de stichting Wijkcentrum Landweert, laten weten dat het pand voor de bouwvak glas- en winddicht zal zijn. Het. wijkcentrum wordt in to taal met 216 m2 uitgebreid, ver deeld over een kelderruimte en een ruimte op de eerste verdie ping. Daarmee ontstaat er meer ruimte voor o.a. de peuterspeel zaal die en lange wachtlijst kent In de kelder zal een knut- selruimte komen. Bovendien zal deze ruimte gebruikt wor den voor aktiviteiten voor jonge ren tussen 12 en 16 jaar. In het weekeind van 13 november ivordt het wijkcentrum feeste lijk in gebruik genomen. Vernielingen aan personenauto Een bewoner van de Eikenlaan deed aangifte dat het afgelopen weekend aan zijn geparkeerde per sonenauto vernielingen waren ge pleegd. Naast enkele krassen in het lakwerk was ook een buitenspiegel vernield. FAMILIE-RESTAURANT - Blitterswijck In juli en augustus speciale KINDERAKTIES! Bij Brunch (zon) en Familie-buffet (za./zon.) kinderen t/m 12 jaar gratis (max. 1 per volw.) Nu ook iedere zaterdag Familie-buffet ƒ32.50 p.p. (v.a. 18.00 uur) Vakantiemenu (3 gangen) ƒ30,- p.p. Gratis kindermenu (max. 1 per volw.) In de maanden juli en augustus is reserveren niet noodzakelijk (mag wel natuurlijk). Tijdens de vakantie iedere woensdagavond disco. 7 dagen per week geopend Iedere dag pannekoeken v.a. 12.00 uur. ma. t/m za. speciaal bowlingtarief 11.00 tot 17.00 uur ƒ10,- per uur per baan. AIRCONDITIONING AANWEZIG! Voor inlichtingen en reserveringen 04784-1843 De gemeente Venray moet haar dienstverlening verbeteren, een professioneel acquisitie- en promo tiebeleid voeren en investeren in een beter vestigingsklimaat. Alleen dan zal Venray voldoende aantrek kingskracht krijgen om nieuwe be drijven naar Venray te krijgen. Dat is de belangrijkste konklusie ge trokken kan worden uit een markt onderzoek dat is gehouden bij het Venrayse bedrijfsleven. Een onder zoek waarin het funktioneren van de gemeentelijke organisatie alles behalve rooskleurig uit de bus komt. De enquête werd dit vooijaar ge houden als stageopdracht van Do minique de Lauw uit Venlo. De opdracht maakte onderdeel uit van het doctoraal examen geografie aan de Katholieke Universiteit Nijmegen. ONDERZOEK Dominique de Lauw stuurde 152 bedrijven een enquêteformulier. De enquête had o.a. betrekking op de AUTOBEDRIJF REPKES BOXMEER Uw Volvo dealer voor Boxmeer e.o. Via A73 15 min. van Venray Repkes staat voor: alle Volvo modellen nieuw 100% betrouwbare occasions optimale service schade herstel LPG inbouw Op 300 meter vanaf station Valendries 14 Boxmeer 08855-76565 Zwitserse Tegelkachels flntiek in Ciken en grenen Gopie flntiek it geloogd §renen Cet- en Salontafels Stoelen Kasten 'Dressoirs en Gommodes Slaapkamers 13 aby kamers Danken en fauteuils Loyd Loom en Kef Messing TBimenverlichting Spiegels it Woon- en Tuindecoraties it Buitenverlichting it Bielsen en Hekwerk Stationsweg 86 58ü7 flG Oostrum -Venray tel. O-478O-85Q56/80361 Open di t/m do, 13.30-17.30 uur vrij 13.30-21.00 uur za 9.00-16.00 uur Grotestraat 76 Venray kenmerken van het huidige Ven rayse bedrijfsleven. Belangrijker waren echter de vragen rondom de sterke en zwakke punten van het .Venrayse vestigingsmilieu. Ook werd de ondernemers gevraagd welke maatregelen nodig zijn om de aantrekkingskracht van Venray als vestigingsplaats voor bestaande en nieuwe bedrijvigheid te vergro ten. De resultaten van de enquête dienden als onderbouwing van het eindrapport van Dominique de Lauw, het 'Marketingplan Be drijfsterreinen Smakterheide en Keizersveld'. De Lauw doet in dat rapport een groot aantal aanbeve lingen over de manier waarop Ven ray zijn aantrekkingskracht als vestigingsplaats voor bestaande en nieuwe bedrijvigheid kan ver sterken. Van de 152 aangeschreven bedrij ven reageerden er 84. wat door de onderzoeker als hoog wordt be schouwd. STERKE EN ZWAKKE PUNTEN Zo werden de Venrayse bedrijven gevraagd wat zij de sterke en zwak ke punten van Venray als vesti gingsplaats vinden. By na 50% noemde de bereikbaarheid na aan leg van de A73 het sterkste punt 27% Vindt dat de centrale ligging van Venray tussen Roergebied en Randstad een sterk punt. De kwali teit van de arbeidsmarkt, de menta liteit van de beroepsbevolking, de aanwezigheid van de bestaande be drijvigheid en de uitstraling van grote bedrijven scoorden rond de 20%. Opvallend was dat 18% van de ondernemers geen sterke punten kon noemen.... Bij de zwakke punten moet de ge meente het ontgelden. Hoewel hier niet expleciet naar gevraagd is, heeft bijna de helft van deze ant woorden direkt betrekking op het funktioneren van de gemeentelijke organisatie. Bovendien had maar liefst 70% van de antwoorden be trekking op zaken die direkt of in- direkt met overheidsbeleid te beïnvloeden zijn. Zo ondervinden bedrijven geringe medewerking van de lokale overheid (38%), be klaagt men zich over de langzame afgifte ran bouw- en hinderwetver gunningen (28%) en is men niet te spreken over de ontsluiting en in richting van de bedry venterreinen. AANBEVELINGEN De bedrijven werden ook ge vraagd om aanbevelingen te doen met betrekking tot de wijze waarop Venray zijn aantrekkingskracht als vestigingsplaats kan vergroten. Dit leidde tot ongeveer 120 verschillen de aanbevelingen/suggesties. Uit voorgaande is h,et niet verras send dat ongeveer de helft daarvan direkte relaties vertoont met de huidige gemeentelijke dienstverle ning. Zo zal de gemeente een stimu lerend en aktief economisch beleid moeten voeren, zal het klantvrien delijker moeten optreden, moet er een soepele afhandeling van bouw en hinderwetvergunningen plaats vinden terwijl de gemeente zich meer zakelijk en minder bureau cratisch op moet stellen. Bijna 30% van de suggesties heb ben betrekking op het gemeente lijk acquisitie- en promotiebeleid, wat volgens de meesten aktiever moet. De gemeente zou verder des kundig personeel aan moeten trek ken dat zich voor 100% inzet voor het bedrijfsleven. Venray zou ook een grotere diversiteit aan bedrij vigheid moeten aanmoedigen en bijvoorbeeld grootschalige evene menten en beurzen moeten orga niseren. Verder zijn diverse ondernemers van mening dat de inrichting van bedrijfsterreinen, de bewegwijze ring en de ontsluiting beter kan. op uw 2e afdruk Alleen bij ontwikkelen en afdrukken van uw hele kleurenfilm 1 UUR FOTO SERVICE Rloto I video Paterestraat 10, Venray, Tel. 04780-84485 Interessant is in ieder geval dat 73% van de ondernemers er prijs op stelt dat de lokale overheid in spanningen verricht om de naams bekendheid van Venray als ideale vestigingsplaats te vergroten. Domi nique de Lauw verbindt daaraan de konklusie dat het nuttig zou zyn om na te gaan in hoeverre hier mo gelijkheden liggen voor vormen van publiek-prirate samenwerking, byvoorbeeld in het ontwikkelen van promotiemateriaal. Hotel Restaurant nodigt u uit voor... 3 gangen-keuze Menu Een heerlijk menu, waarbij n kunt kiezen uit 4 voorgerechten, 4 hoofdgerechten Heerlijk gemeen van een uitgebreid buffet met koude en warme specialiteiten zoals, Hors d'Oeuvies, fijne vissalades en frisse groentesala des. Heerlijk warme vleesschotels met rijst en aardappelgamituren. Ter afsluiting een feestelijk dessen en voor uw kinderen een ijsje met ver rassing. Tijdens de Peel brunch setveren wij onbeperkt koffie, thee en melk. m ƒ29,50 en 4 desserts ^kinderein/nU2jr^l^^ Hotel Asteria Venray^ Maasheseweg 80a5804 AD Venray INLICHTINGENEN RESERVERINGEN: TEL. 04780-1 I 466 De gemeente Venray gaat over eenkomsten sluiten met een tweetal bedrijven voor het aan brengen van reklame op 40 licht masten en het plaatsen van zes grote reklameborden (billboards) in Venray-kom. Reklame op lan taarnpalen levert op termijn mi nimaal 47.000 gulden per jaar op, voor de billboards betaalt het be drijf ruim 17,5 duizend gulden. De gemeente heeft met één van de bedreven ook overeenstemming over de plaatsing van 30 tot 35 Abri's, overdekte bushaltes. De eerste vijf worden in augustus ge plaatst in de wyk Brukske. Het college van b. en w. meldt.dat in de nota 'Reklame op gemeentelij ke eigendommen'. Deze nota staat als ingekomen stuk op de agenda van de eerstkomende commissie vergadering. In de nota worden de voorwaarden neergelegd onder wel ke bedrijven hun commerciële boodschappen op gemeentelijke eigendommen mogen uiten. In de praktijk betekent dat het plaatsen van billboards en het hangen van verlichte reklamebakken aan de lantaarnpalen op invalswegen en singels. Lichtreklame is toegestaan op lantaarnpalen langs een tiental straten: de Beekweg/Noordsingel, de Overloonseweg. de Nieuwe Maas heseweg de Oostsingel, Stations weg. Zuidsingel. Leunseweg Lang straat en de Westsingel. Het bedrijf Mediamax uit Amsterdam betaalt de gemeente per lichtbak ƒ1.175.-. Bij veertig lichtreklames bedraagt de opbrengst voor de gemeente de genoemde 47 mille. Het bedrijf ver krijgt daarvoor 15 jaar het alleen recht om reklameruimte op gemeentelijke eigendommen te verkopen. De gemeente verdient overigens alleen indien er ook daadwerkelijk reklameruimte wordt verkocht. Als er geen adver teerders zijn, ontvangt de gemeente geen vergoeding De grote reklameborden staan ge- projekteerd bij een zestal ingaande wegen rond het centrum. De hoek Beekweg-Westsingel: aan de Lang straat ter hoogte van de Hoebert- weg; bij de oprit van de Deumese- weg bij hotel Wieënhof; op de splitsing Zuidsingel-rondweg Brukske; de kruising Oostsingel- Stationsweg en op de Maasheseweg, ter hoogte ran de Oude Maashese weg Op een aantal van deze plaat sen staan ook sinds enige tyd de WV-evenementenborden. Volgens een woordvoerder van de gemeente Venray wordt bij plaatsing daarmee uiteraard rekening gehouden, maar M E U B E_L_E_N VENRAY. GROTE MARKT 12 A0ERM0N0 hij voorziet geen problemen. 'De boodschappen op de borden bijten elkaar niet". De billboards worden eveneens geplaatst en geëxploiteerd door Me diamax. De gemeente ontvangt jaar lijks een vergoeding van ƒ17.628,-. Het is de bedoeling dat nog dit jaar lichtbakken en billboards het Ven rayse straatbeeld verrijken. ONBETROUWBAAR In de nota wordt ook een poging gedaan de slepende kwestie rond de plaatsing van Abri's op te lossen. In principe is Reklamebureau Midden-Limburg bereid om 30 tot 35 Abri's te plaatsen en te onder houden. Dat doet liet bedrijf gratis in ruil voor de mogelijkheid rekla me te maken. In augustus worden de eerste vijf geplaatst. Als de erva ringen wederzijds goed zyn, ver vangt Reklamebureau Midden- Limburg alle Abri's in de gemeente. Het Limburgse reklamebedrijf neemt de plaats in van Alrecon, de NS-dochter waarmee de gemeente Venray eerder een kontrakt heeft gesloten. Het bedrijf uit Bunnik is die overeenkomst echter nooit na gekomen, naar eigen zeggen we gens het instorten van de markt voor deze vorm van adverteren. Daarom stelde Alrecon een investe ringsstop in. Die maatregel werd pas in april 1993, na herhaald tele fonisch en schriftelijk aandringen vanuit het gemeentehuis, bekend Zaterdagavond is op 80-jarige leef tijd het oud-raadslid T. Houben uit Leunen overleden. Dhr. Houben, heeft 20 jaar, nl. tussen 1950 en 1970, in de gemeenteraad van Ven ray gezeten. Dhr. Houben was verder lid van de raad van toezicht van de Rabo bank in Leunen. Daarin is hij presi dent en voorzitter geweest. In Leunen was dhr. Houben ver der maatschappelijk aktief als kerkmeester, bestuurslid voor fan fare SL Catharina, voorzitter van de LLTB en de bejaardenbond. Voor al deze verdiensten ontving dhr. Houben in 1985, bij zijn af scheid van de raad ran toezicht van de Rabobank, de gouden eremedail le, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Wij gaan verhuizen naar pand Pouwels gemaakt. Zuiver kont raktb reuk. volgens de gemeente Venray, die zegt dat Alrecon bewust haar ver plichtingen niet is nagekomen. Ook in andere gemeenten schynt het bedrijf op soortgelijke wijze te hebben gehandeld', zegt ambtenaar H. Span. Ook andere gemeenten in ons land schijnen slechte ervarin gen te hebben met het reklamebe drijf uit Bunnik. Geld heeft de gemeente er volgens Span niet op toegelegd, maar wel tijd en moeite. De gemeente Venray hoopt met Reklamebureau Midden-Limburg een betrouwbaarder partner te heb ben binnengehaald. Een soortgelij ke afloop dan met Alrecon is volgens Span echer nooit helemaal uit te sluiten. De bedrijven dekken zich tegenwoorig in het kontrakt in tegen alle mogelyke risiko's, bij voorbeeld tegen overheidsmaat regelen die reklame-uitingen beperken. KERNTAAK Op termijn wil de gemeente de overeenkomst over de Abri's graag doorstoten naar de vervoersmaat schappij. omdat inmiddels het standpunt veld wint dat het oprich ten en instandhouden van Abri's geen gemeentelijke taak is. 'Tenslotte zyn het de klanten van de busonderneming', zegt juridisch medewerker A. Jansen van de afde ling openbare werken. Tbt nu toe hebben de busbedrijven zich nog weinig aangetrokken van de politie ke wensen die leven in Venray en andere gemeenten. De discussie moet verder in de Vervoerregio wor den gevoerd. Oplossing bankoverval Merselo Op 1 juni jl. vond er een bank overval plaats op de Rabobank te Merselo, waarbij een van de bank medewerkers werd bedreigd met een voorwerp, gelijkend op een pistool. Bij deze overval werd niets buitgemaakt. Mede dankzij de goe de beschrijving van de dader, door de medewerkers van de bank, kon den de afgelopen dagen twee inwo ners van Gernert worden aange houden. Het betreft een 17-jarige en een 16-jarige knaap. Beiden beken den de overval gepleegd te hebben, waarby de 17-jarige de bank bleek binnen geweest te zyn. De 16-jarige knaap heeft buiten met zijn bromfiets gewacht Het ge bruikte masker en. naar wat later bleek het gebruikte luchtdruk pistool. werden by de knaap aange troffen. Het onderzoek werd door de poli tie Venray verricht in nauwe sa menwerking met de politie te Gemert De hoofdverdachte is in middels voorgeleid by de officier van justitie te Roermond. Snelheidskontroles Dinsdag werden er tussen 11.00 en 13.00 uur snelheidskontroles ge houden binnen de bebouwde kom. op de rondweg Brukske ter hoogte van de Ravel straat. 41 Voertuigen werden gekontroleerd; vier reden harder dan 60 km per uur. De hoog ste snelheid was 70 km per uur. Op de Stationsweg werden 80 voertuigen gekontroleerd; 24 reden er te snel en de hoogste snelheid bedroeg hier 83 km per uur. Op de Langstraat werden 68 voer tuigen gekontroleerd. Hier reden zes voertuigen te hard. De hoogste snelheid bedroeg 73 km per uur.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 1