I 3 Venray wil extra EG-steun voor Smakterheide Klant Doeland maakt droomreis naar Amerika Doordacht modern in dienst van de klant i Venrayse politiechef voor tiende keer Nederlands kampioen Sta tijdens de kermis zelf in het middelpunt van de belangstelling Bestuurlijke fusie tussen Boncura en De Wietel Bouw mortuarium 1 juli van start Inzegening kruis Ysselsteyn Lik op stuk beleid tijdens kermisdagen NKB speld voor Jeu Staaks In kader 'doelstelling 5b' Kermis Venray opent met live dance lasershow PEEL EN MAAS Boncura, de stichting waaronder ook het verpleeghuis Beukenrode valt, gaat een bestuurlijke fusie aan met de Stichting De Wietel. Deze stichting beheert een zorgcentrum voor ouderen te Helden-Panningen. Momenteel wordt door Boncura in Panningen een verpleeghuis nevenvestiging gebouwd, die .dan, het gebouw van De Wietel wordt ge koppeld. Beide stichtingen werken daarom al enige tijd samen. Om tot een kwalitatief en kwantitatief opti maal zorgaanbod te komen is vol gens beide stichtingen een volledige integratie van zorg- en dienstverlening noodzakelijk. Een bestuurlijke fusie ligt daarom ook voor de hand. De fusie zal voor 1 juli 1995 plaatsvinden waarna onder de naam Boncura de drie regionale zorgcentra bestuurd zullen worden. Het samengaan zal op zichzelf geen directe gevolgen hebben voor de werkgelegenheid binnen de respec tievelijke zorgcentra. Het voorne men zal worden voorgelegd aan de ondernemingsraden van de drie centra. Op 1 juli wordt gestart met de bouw van het mortuarium nabij het St. Elisabeth ziekenhuis. Dat heeft dhr. Kater van Dela Uitvaart verzorging desgevraagd bevestigd. De bouw, die wordt uitgevoerd door bouwbedrijf Verhoeven, zal rond de jaarwisseling voltooid moeten zijn. Het mortuarium wordt een laag bouw van ongeveer 250 m2. In het pand worden twee opbaarkamers gerealiseerd. Hierdoor wordt het mogelijk dat op hetzelfde tijdstip twee bezoeken kunnen plaatsvin den door nabestaanden, waarbij ge zorgd wordt voor een optimale privacy. Het gebouw krijgt een inge togen karakter. De architectuur is van de Tilburgse architectencombi natie Povse en Timmermans, die beiden al enige naam hebben met betrekking tot het realiseren van mortuaria, crematoria en uitvaart centra. Autobanden gedumpt Op de parkeerplaats aan de grens van Venray en Deurne zijn opnieuw oude autobanden gedumpt. In tegenstelling tot eerdere be richten zal het door de Stichting Kruisen en Kapellen herstelde kruisbeeld van de familie Jennis- kens niet op zaterdag maar op zon dag 3 juli worden ingezegend. Dat gebeurt na de eucharistieviering van 11.15 uur. Het kruisbeeld, dat op het kruispunt van de Midden Peelweg en de Paardekopweg stond, is enkele jaren geleden ten prooi gevallen aan vandalisme en leek zo goed als onherstelbaar. Aande hand van oude foto's heeft men toch een zeer trouwe kopie kunnen maken, welke nu op de oude plek in ere wordt hersteld. Sproeiverbod Ixx verband met de heersende droogte is een algeheel sproeiverbod afgekondigd. Het gaat om landbouwers die hun grasland beregenen. De politie heeft opdracht gekre- gen om verbaliserend op te treden. De eerste procesver balen zijn al uitgereikt, aan landbouwers in de Smakt en het Veulen. De politie gaat ex tra controleren. Donderdag 30 juni 1994 - Pagina 7 Toyota dealer Venjato officieel geopend De werkplaats en de showroom van de toekomst staat nu al in Ven ray. Woensdag 29 juni opent Venja to Automobielen BV, Toyotadealer voor Venray, Boxmeer en omstre ken. de deuren van haar nieuwe be drijf op industrieteiTein Keizersveld in Venray. Van binnen en buiten een ultramodem bedrijf dat is gebouwd volgend e jongste in zichten en technieken. Aan de ba sis staat de Venjato-bedrijfsfilisofie: tegen zo laag mogelijke kostgen zo hoog mogelijke kwaliteit leveren. Kwaliteit betekent qua ligging een lokatie die optimaal bereikbaar is en uitstraling heeft. Aan die voor- waarde voldoet industrieterrein Keizersveld in Venray. Pal aan de A 73, vlakbij de afslag Venray- Maashees. Op een dergelijke lokatie hooit een gebouw met uitstraling. En het moet funktioneel zijn. Het Venjato-pand kombineext beide eisen. Dat blijkt bijvoorbeeld aan de buitenzijde uit het front van ont- spiegeld glas. Dat oogt. fraai, maar dient er vooral toe om een onbelem merde blik naar binnen te waarbor gen. Ook is binnen gekozen voor een doordacht verlichtingssysteem. Spreidingslicht. uit halogeen units benadert het daglicht. Kleuren en vormen van de auto's worden heir- door natuurgetrouw weergegeven. Optimaal voor de klant. Venjato is tot nu toe het enige autobedrijf in Nederland met een dergelijke ver lichting. OPENHEID Al net. zo doordacht als de verlich ting zijn de inrichting en de rou ting van de showroon. werkplaats en kantoren. De showroom nodigt de klant uit tot. een ongedwongen 'wandeling', waarbij dc Ibyota- modellen in een logische volgorde de revue passeren. De shop biedt een aktuele selektie van accecoires en car-audio. De showroom gaat na genoeg naadloos over in receptie en kantoren enerzijds en werkplaats anderzijds. Opnieuw een voorbeeld van het. doordachte Venjato- concept: een open en doorzichtig gebouw betekent optimaal kontakt tussen de medewerkers onderling, maar ook tussen klanten en Venjato-medewerkers. Ook fysiek zijn de afstanden klein. Dat bete kent geen tijdverlies door op en neer lopen. Gedegen studie van de moderne bouwtechnieken en diep gaand onderzoek in de automobiel branche in techniek en de eisen van de automotive-konsument heb ben tot dit concept geleid. PRETTIG WERKEN Efficiënt, snelmaar bovenal plezie rig werken waren eveneens de uii- gangspunten bij de inrichting van de werkplaats. Hier resulteert de Venjato-filosofie in vernieuwende zaken als kolomvrije hefbruggen, waardoor de monteurs van alle zij den de auto goed kunnen bereiken. Het juiste gereedschap steeds on der handbereik, de meestgebruikte onderdelen vlakbij op voorraad. Dat spaart ruimte en tijd. Dankzij De jaarlijkse kennis, heel erg ge zellig... Maar toch gebeuren er elk jaar weer dingen die, als jet er even langer over nadenkt, helemaal niet zo leuk zijn. De politie en het IIALT-buro wil daarom de jeugd waarschuwen voor de gevolgen van het plegen van ver- nielingen. Allereerst zal de politie extra oplettend zijn tijdens de ker misdagen. Wordt iemand door de politie op gepakt vanwege vernielingen, dan moet hij of zij daar ook voor op draaien. Jongeren tussen 12 en 18 jaar worden doorverwezen naar het HALT-buro; dan gaan zy een aantal uren werken en bovendien moeten ze de schade ook vergoeden. Doen ze dit niet, dan wordt de zaak over gedragen aan justitie, wat overigens dezelfde straf oplevert, maar met misschien daarop nog een boete en in ieder geval een aantekening in het strafregister. Wordt iemand door de politie op gepakt ouder dan 18 jaar, dan maakt de politie proces-verbaal opt.. Men kan dan een accept-giro ver wachten of een uitnodiging om zich voor een rechtbank te komen ver antwoorden voor de aangerichte vernielingen. moderne kommunikatietechnie- ken zijn ontbrekende onderdelen binnen enkele uren ter plekke. Dat betekent voor de klant dat repara ties snel worden uitgevoerd zonder lange wachttijden. De werkplaats is de plek bij uitstek waar het milieu een voorname rol speelt. Ook ten aanzien van milieumaatregelen is Venjato op de toekomst berekend. Het bedrijf voldoet aan alle eisen, maar gaat verder. Alle afval wordt gescheiden ingezameld. Papier en karton appart. banden en rubber delen dito, evenals ijzer. Oliën, vet ten en accuzuur kunnen nooit de bodem binnendxingen. GROEP Venjato Automobielen BV is ge lieerd aan de Van de Ven Automo- bielbedrijven, met Volkswagen en Audi dealerbedrijven in Venlo, Ven ray en Helden-Beringen en een uni verseel carrosseriebedrijf. het Autoschadecenter op industrieter- rein Groot-Boller in Venlo. Een uit gebreid service-netwerk van produkten en diensten in Noord- Limburg ten behoeve van de klant Venjato Automobielen is het pilot' projekt van Van de Ven Automotive Groep en deze lïlisofie zal in de be- drijfsvoering van alle dealerbedrij ven worden doorgevoerd.' OPEN-HUIS-DAGEN Het team van 9 enthousiaste men sen nodigen automobilisten uit de regio vanaf woensdag 29 juni uit een stap in de toekomst te zetten door een bezoek te brengen aan Venjato Automobielen BV, Keizers veld 69 in Venray. Zij kunnen profi teren van kortingeix met de spektakulaire 'wervelwind'. Natuur lijk kunnen zij kennismaken met alle nieuwe Toyota-modellen en on ze aktiemodellen uit de Starlet, Co rolla en Carina serie in unieke Venjato uitvoeringen. Daarbij pre senteren wij als eerste in Neder land de Tbyota-Fun Cruiser die het komfort van een sportieve GTi kom- bineert met de kracht van een 4WD. Vestigingsmanager Kevin Da ly, verkoopmanager Pim Eibers, werkplaatsmanager Ben Wintjes en de overige mederwerkers nodigen eenieder van harte uit! Tijdens het warme, maar weinig publiek trekkende springconcours op het Keizersveld, kreeg dhr Jeu Staaks, totaal verrast, de zilveren NKB speld uitgereikt van Drs, W. La- veaux. Dit vanwege zijn verdiensten als jury- en bestuurslid, oud voorzitter en kommandant van de LRV Nobel. De springwedstrijden waarbij 450 paarden en pony's streden om de erepiijzen, waren goed georgani seerd. Uitslagen mennen: le Bij de pony's is J. Eibers uit Wel- lerlooi. le Bij de paarden is N. Zanders uit Oirlo. Uitslag barrierespringen: le Is Leopold van Asten uit Ys selsteyn; 3e manche hoogte 1.78 m. Geslaagd Aan de KUB te Tilburg studeeit Ro ger Henkens 7 juli af in de richting bed lij fsekonomie. Aan de KTS te Venray slaagde Emil Janssen uit Venray voor de afdeling mechanische techniek. Aan de Katholieke Universiteit van Nijmegen slaagde Désirée Poels uit Venray voor haar doctoraal II exa men Nederlands Recht. Aan de Nederlandse Fotovakschool slaagde Saskia Hoedemaekers voor het diploma Ondernemer Fotode tailhandel. Aan de Hogeschool in Eindhoven slaagde Annemiek Swemers uit Oostrum voor het diploma HBO- personeel organisatie. Gloednieuwe auto Een 40-jarige inwoner deed aan gifte van vernielingen aan zijn gloednieuwe personenauto die ge parkeerd stond by zijn woning aan het Alexanderhof. In het lakwerk waren diepe kiassen aangebracht. Het wegwerken zal vele honderden guldens gaan kosten. '9'" PEEL EN MAAS Venray wil zelf een aantal nieu we projecten indienen voor steun van de Europese gemeenschap. De gemeente vraagt Brussel om geld voor de uitvoering van het Landschapsbeleidsplan, de reali satie van de mestverwerkingsfa briek in Ysselsteyn en het agrarisch bedry venterrein zelf staan op het verlanglijstje van Venray. De gemeente wil boven dien steun van de EG om in dustrieterrein Smakterheide in één keer op te knappen en hulp by de financiering van een be drijfsverzamelgebouw op dit Ven- rayse industrieterrein. Dat blijkt uit een nota over de aanmelding van projecten in het kader van de doelstelling 5b. Uit de ze Europese hulppot voor pro- bleemgebieden hoopt de regio Noord- en Midden-Limburg een dik ke 40 miljoen gulden te ontvangen. Voorwaarde voor de EG-steun is dat de provinciale en lokale overheden en het bedrijfsleven de ingediende projecten meelman eieren. Dat bete kent volgens ambtenaar R Vosbeek, die de nota heeft opgesteld, dat de andere partijen zich erop moeten voorbereiden om in de komende 4 tot 5 jaar ongeveer 100 a 120 mil joen gulden te moeten bijdragen. In het kader van die 'doelstelling 5b' heeft de regio eerder al diverse projecten aangemeld. De uitbrei ding van het technisch onderwijs in Venray met een afdeling eco- assemblage, een proef met milieu vriendelijke teeltmethoden in de proeftuin Meterikseveld en met nieuwe stalsystemen in de Horster praktijkschool zijn voorbeelden van eerder ingediende projecten. BEDRIJFSVERZAMELGEBOUW Ook de revitalisering van Smak terheide is al ingediend. De ge meente vroeg 2,8 miljoen (40 van de totale kosten) aan de Europese Gemeenschap. In overleg met de provincie is dat bedrag verhoogd naar 6,4 miljoen. Als provincie, ge meente en bedrijfsleven de overige 9,6 miljoen op tafel leggen, kan Smakterheide in één keer worden opgeknapt. Met een Brusselse bijdrage van 750.000 gulden kan de gemeente op het industrieterrein een bedrijfs verzamelgebouw oprichten. Star tende en jonge groeiende ondernemingen in industrie en handel kunnen daar tegen een schappelijke prijs representative produktieruimte huren. De over head wordt beperkt door een aantal diensten te delen. Een tweede bedrijfsverzamelge bouw komt op industrieterrein Kei zersveld tot stand. Weliswaar zonder EG-subsidie maar wel eer der dan op Smakterheide. Binnen kort bespreken B en W een ambtelijk voorstel over het gebouw. LANDSCHAPSBELEIDSPLAN Nieuw op de EG-lijst is wel de uit voering van het Landschapsbe leidsplan van de gemeente. Om de 80 ha bos en 45 km bomensingels gezond te maken en te behouden, zodat in de toekomst Venray over een groene long voor recreatie en toerisme beschikt, is volgens de ge meente 7,5 miljoen nodig. Dat geld is bestemd voor heiinrichting van het landschap, bosbouw mogelijk maken op braakliggende land bouwgronden en behoud van mo numentale landschapselementen. Venray hoopt op 40% EG-steun. De rest moeten opnieuw gemeente, provincie en particulier initiatief opbrengen. De mestfabriek van CAROM/Sca- rabee kost drie miljoen gulden. De gemeente hoopt op de helft EG- subsidie. zodat het bedrijf zelf nog anderhalf miljoen moet betalen. Ook voor het agrarisch bed i*yven- terrein in Ysselsteyn, vesti gingsplaats voor onder meer de mestfabriek, verwacht Venray Euro pese fondsen. De kosten zyn onge veer gelijk aan die van de mestfabriek en zouden voor de helft door de LLTB en voor de ande- re helft door de EG gedragen moe ten worden. De wensenlyst van de regio Noord- en Midden-Limburg, die is opgesteld door onder andere KvK- secretaris A. Wintels en de burge meesters Fasol van Horst en Waals van Venray, ligt inmiddels in Brus- sel, zo is informeel vernomen. Vol gens Vosbeek vallen in september of oktober de beslissingen over toe kenning van EG-gelden voor dit jaar. Dat betekent dat de gemeente al moet beginnen met de voorberei ding van de plannen, om niet in het. najaar voor verrassingen komen te staan. De EG-regels schrijven na- melyk voor dat voor de jaarwisse ling begonnen moet zijn met het werk. De nota over aanmelding doelstel ling 5b wordt woensdag 6 juli besproken in de commissie voor fi nanciële en economische zaken. De nota staat als ingekomen stuk op de agenda. De 41-jarige Rob Hermans, chef van het district. Venray van de re giopolitie Noord- en Midden- Limburg, is afgelopen zondag op twee atletiekonderdelen Neder lands kampioen bij de veteranen geworden. Zowel kogel als de dis cus werden door Hermans het verste geworpen. De districtschef stootte tijdens de officiële KNAU-kampioenschappen in Amsterdam de 7,5 kilogram zwa re kogel 13,25 meter ver weg en be reikte met de discus een afstand van 43,62 meter. Het kampioenschap is voor de Venrayse politiechef geen nieuwe ervaring: Hei-mans haalde dit wee kend z'n negende en tiende gouden plak. Z'n eerste nationaal kampi oenschap behaalde hij precies 25 jaar geleden by de junioren. Later verloor Hermans z'n titel aan de Ne derlands beste atleet in deze disci pline, Eric, de Bruin. Rob Hermans heeft het kogelsto ten en discusweipen van geen vreemde. Ook z'n vader was al eens Nederlands kampioen op deze on derdelen. Vader Hei-mans volgt de verlichtingen van z'n zoon, die lid is van de Kerkraadse vereniging Achilles, maar als gast traint bij AV Venray, nog steeds op de voet. Ter gelegenheid van de opening van de grootste kermis van Noord- Limburg wordt, er op vrijdagavond, in samenwerking met de kermis- kommissie direkt grenzend aan het kermisterrein op de Raad huisstraat, een bruisend bui tenspektakel georganiseerd. In een tropische sfeer van palm bomen en bijbehorende dekorstuk- ken draait de van Radio 3 bekende DJ Romeo Altenberg via de van de nieuwste snufjes op het gebied van licht en geluid voorziene Super I Sound apparatuur de meest dans- j bare hits. Daarnaast presenteert Bart Ettekoven alias David uit de polulaire TV-serie Goede Tijden Slechte Tijden een 12-tal karaoke akts, waarbij ook een prominente J Venrayse burger van de partij zal I zijn. Degenen die denken een leuke I akt a la Doe Maai; Prince, Michael Jackson of de Havenzangers neer te kunnen zetten, kan zich vooraf op geven bij Danscentrum Janssen. Zy krijgen dan een VHS band om hun akt zo goed mogelijk in te studeren, en op de avond zelf wordt er van hun prestatie door een camerateam een heuse eigen videoclip opgeno men die de 'artiesten' in ieder geval als prijs mee naar huis krijgen. Een deskundige jury zal de uit eindelijke winnaar aanwijzen die een fantastische midweek voor 6 personen naar een van de bekende Gran Dorado bungalowparken aan geboden krijgt. Daarnaast zijn er voor de deelnemers verzamel CD's van Eva, Joop en Davidoff eau de toi lettes, t-shirts en Malibu-horloges, shirts en shorts en Steps modeche ques in het prijzenpakket. Ook Ne derlands grootste brouwerij Heineken is op deze avond promi nent aanwezig. Karaoke is de be kende uit. Japan overgewaaide rage waarbij men met behulp van een instrumentale laser-disc samen met het publiek een bekend Engels- of Nederlandstalig lied voor het voetlicht brengt. Bij de Live VX.n.r. Romeo Altenberg (bekend van radio 3) en Bart. Ettelwven (be ttend van Goede Tijden Slecht Tijden). Dance-show is het echter daarbij de bedoeling dat men er een echt show met dansbewegingen, bij de akt passende kleding en kapsels brengt. En dat leidt tot fantastische hilarische taferelen, waarvan men nog lang kan nagenieten via de eigen VHS video-clip Danscentrum Janssen is ge vestigd aan de Raadhuisstraat 6, tel. 10500, alwaar men zich ook kan op geven voor de Karaoke-akt wed strijd. Aanvang 21.00 u. elke week nieuws Snelheidskontroles Dinsdag werden door de politie weer op drie plaatsen kontroles ge- douden. Twee kontroles op 80 km wegen. Van 6.25 tot 7.15 werden op de Deumeseweg 154 motorvoertui gen gekontroleerd: 30 reden snel ler dna 100 km/uur en de hoogste snelheid bedroeg 136 km/u. Van 7.25 tot 8.10 u. was de beurt aand e Puttenweg. Hier passeerden 187 voertuigen de kontrole en ook hier werd gemeten boven de 100 km/uur; 34 voertuigen reden te snel en de hoogste snelheid be droeg 132 km/uur. Mede door de vele klachten van wegwerkers aan de A 73 werd op die gedeelten van de Venloseweg ge kontroleerd waar de maximum snelheid 50 km/uur bedraagt. Er werden 89 voertuigen gekontro leerd en hier werden die voertuigen op de film vastgelegd, die sneller re den can 65 km/uur. De hoogste snelheid bedroeg 80 km/uur. De doeland WK prysvraag is afge lopen maandag suksesvol afgeslo ten. Bij alle Doeland vestigingen in Nederland heeft de konsument de afgelopen weken mee kunnen doen aan de zogenaamde Doeland WK Prijsvraag. Voor deelname meotst men een doe-het-zelf-produkt ko pen. drie vragen beantwoorden en een slagzin afmaken. Na de honder den weekprijzen is er voor iedere Doeland winkel uiteindelijk één winnaar uit de bus gekomen, die al len op maandag 6 juni j.l. op het strand van Zandvoort werden ver wacht. Op een afgezet stuk strand moesten de in totaal 74 deelnemers met de handen graven naar 74 verf blikken die daar verstopt lagen. Voor elke schatgraver war er ene blik met daarin een prijs. In totaal werden er 35 WK voetbalkaartjes voor de wedstrijd Nederland-België in Amerika weggegeven en 39 wee kendarrangementen naar één van de parken van Gran Dorado. nen met het graven. De mensen die een vergblik hadden opgegraven, lieten deze openen om er vol span ning achter te komen welke prijs ze gewonnen hadden. Onder het toeziend oog van Brian Roy, Jan Wouters, vele toeschou wers, fotograven enz. werd begon- Vele schatgravers waren dolgeluk kig toen bleek dat zij een kaartje met vliegreis hadden bemachtigd voor de voetbalwedstrijd Nederland-België in Amerika. Zo ook dhr. Donders, die samen met nog 34 andere prijswinnaars op 24 juni j.l. naar Amerika vertrokken is.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 7