Zes korpsen treden p tijdens 21e Taptoe Nieuwe ladderwagen voor Venrayse brandweer MMSK St. Petrus Banden krijgt eigen onderkomen TE KOOP GEVRAAGD BOUWGROND W.A.O. VAN SOEST Mooie opbrengst kollekte Epilepsie- bestrijding 'T VEIMROJS LAEVE GETAEKEND PEEL EN MAAS Waar nu of in de toekomst op gebouwd kan worden. Telefonische of schriftelijke reacties aan: j k Bouw- en m W Verkoopmij Raaijmakers ----- - Gemert b.v. 3BL Molenstraat 41 5421 KD Gemert 04923-62625 haar sporen al aardig heeft ver diend.. Zo mogen zij er trots op zijn dat zy al vyftien maal te gast waren ind e Rotterdamse Kuip om daar een wedstrijd van het Nederlands Voetbalelftal muzikaal te omlijsten. Dit hebben zij ook gedaan tijdens het EK voetbal in Duitsland, tijdens de wedstrijd Nederland-Engeland. Verder is Concordia ook te gast geweest bij bekende optredens in zowel binnen- en buitenland, waar zij samen met andere bekende Ne derlandse korpsen een goede Ne derlandse indruk hebben achtergelaten. Verder was Concor dia te gast bijde Nationale Taptoe te Breda, waar Concordia op 1 septem ber 1990 een eerste plaats behaalde in de show-wedstrijden en tevens de wisselbeker mee naar huis mocht nemen als beste korps van de Nationale Taptoe Breda. Entree De toegangsprijzen bedragen: - tribunezitplaats 7,50; tribunezit plaats kinderen (12 -), ouderen (65 en houders CJP-pas 6,-; Staanplaats 5,-; Staanplaats kinde ren (12-) en ouderen (65+) 2,50. Vanaf 11 juni zijn kaarten in de voorverkoop verkrijgbaar bij on derstaande adressen: - Sigarenmagazijn Janssen, Grote Markt.; VW kantoor, Grote Markt; O LA ijs, Chopinstraat 64. beëdigd makelaar en taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 Venray Telefoon 04780-86408 De kollekte van het Nationaal Epi lepsie Fonds, die gehouden werd in de week van 30 mei tm. 4 juni j.l. heeft dankzij de medewerking van enthousiaste kollektanten en gulle gevers in de gemeente Venray meer dan 5000,- opgebracht. De volgen de bedragen werden in de diverse kernen bijeengebracht: Venray 2084,-; Leunen 917,-: Merselo 572,-; Ysselsteyn 1403,-; Vrede- peel 129,-. Met. de opbrengst kan daadwerke lijk aan de toekomst van kinderen met epilepsie worden gewerkt. Op wetenschappelijk gebied kunnen zaken nader worden onderzocht. Extra voorlichtingsmateriaal, spe ciaal gericht op kinderen kan wor den ontwikkeld en bijgedragen kan worden aan zaken als ontspanning en rekreatie, kindervakanties en speciaal onderwijs. Namens deze kinderen, hartelijk dank aan alle medewerkers en gevers! PEEL EN MAAS huis-arrangeur Tbon Arts. Drum fanfare Deume zal voor u optreden onder de leiding van tamboer- maï tre Jan Jagers. Sliowkorps Wilhelmina Showkorps Wilhelmina uit Sleeu- wijk is ontstaan uit de in 1898 opge richt fanfare en bestaat uit een blazers- en slagwerksektie en een majorettenpeleton. Het korps is lid van de muziekor ganisatie ANUM en behoort tot de korpsen die ingedeeld zijn in de Ere-devisie. Het marsrepertoire be vat werken als Granada, Anchors Away, Soul Cha Cha, Proud Mary, Why tell me Why, Manhattan Skyli ne, Viva Espanja en dergelijke. In de 18 min. durende gala-show komen werken voor als Rocky, He Jude, No Limit en nummers van Gloria Estefan en Abba. De instruktie van het showkorps ligt in handen van de heren Bou- man, Kobus en v.d. Meijden, die van de majoretten bij P. Hoefnagels. Juliana's Drum and Bugle Corps Juliana's Drum and Bugle Corps uit Middelburg is reeds jaren een bekend koips dat. met. zijn originele uitvoeringen vele triomfen heeft behaald en dat daardoor veel ge vraagd wordt, zowel in het binnen- als in het buitenland. Reeds drie maal achter elkaar be haalde dit korps een eerst prijs op het Wereld Muziek Concours te Ker- krade en het staat garant voor een schitterend spektakel: Cyrano The Musical. Dit jaar heeft Juliana's Drum and Bugle Corps een erg aktueel pro gramma. Van oorspron uit Frank rijk afkomstig: bewerkt tot een prachtige musical in de 'stallen' van Joop van de Ende, en nu door ons Corps bewerkt tot een prachtig In ternationaal getint, produkt, Door het Amerikaanse show-element wordt onze presentatie van Cyrano tot een waar muzikaal festijn. Cyra no de Bergerac (16i9-1655) was een Frans schrijver en dichter. Zijn werken zijn niet zo bekend, maar wel het. toneelstuk, geschreven door Edmond Rostand. Dat to neelstuk is al vele malen bewerkt. De meer recente en aktuele bewer king was een musical die zowel in Nederland als in de Verenigde Sta ten (New-York en Broadway) zeer enthousiast is ontvangen en hoge ogen scoort. De kaderleden van Juliana's Drum and Bugle Coips hebben deze musical gearrangeerd tot een ver bluffend, briljant, virtuoos en schit terend spektakel. Een produktie met een geheel eigen indentiteit. Concordia uü Leiden Showkorps Wilhelmina uit Sleeuwijk Concord Pipe Band In 1974 is de Concord Pipe Band door Ben Ensink, de toenmalige voorzitter van de Hengelose Orkest vereniging de Eendracht opgericht Hoewel de Band is gebaseerd op de letterlijke vertaling in het Engels van Eedracht (concord). Het eerste optreden vond plaats in mei 1975 op de jubileumreceptie van de toen 75 jaar jonge Eendracht. Sinds die tijd is de Band een graag geziene gast op de meest uiteenlopende ak- tiviteiten. In 1980 werd de Band uitgebreid met een Highland Dance Group. De ze groep danst de originele Schotse Highland dansen zoals b.v. de High- land Fling en de Sword Dance. Veel optredens zijn verzorgd in o.a. Ne derland, België, Duitsland en Frankrijk. Ook heeft de band opna men gemaakt voor de Staatsloterijs- how met de groep LUV. Deze opnamen waren meerdere keren te zien bij de TOP 40 en Count Down. Ook aande concoursen werd er meegedaanmet voor de Band als hoogtepunt een vierde plaats op de Continental Champioships for Pipe bands in Swifterbant. De Dan,ce- group heeft al vele gouden, zilveren en bronzen medailles behaald op contests in Nederland en België. De Tartan, de ruit en kleur van de Kilt, welke de Band draagt is de Gordon. Bij de Dancegroup worden verschillende kleuren gedragen. Introduktie team: Dancegroup, instruktrice Marion Vasterink; Band, Pipe Major Hem- my Vasterink, Leading Drummer Tom Morskieft, Drum Major Harry Roscoe. Concordia Christelijke Muziek en Showband Concordia uit Leiden is een veelzij dige vereniging in volle bloei. Het is een vereniging die op een zo breed mogelijk vlak probeert om een voor het publiek aantrekkelijk optreden te verzorgen. Concordia heeft hier voor geprobeert een eigen stijl te ontwikkelen en zich zodoende waar te maken in het zeer selekte groepje topkorpsen onder de ama teurverenigingen. Concordia komt zowel met de tamboers als de blaasgroep uit in de Ere-Devisie. Bij de verzorging van de Marsop tredens zal vooral de statige Engel se en Tsjechische stijl opvallen. De keuze van het marsrepertoire is hier ook op afgestemd. Dat Concor dia ook nog andere stijlen beheerst blijkt uit dit showoptreden, welke vooral flitsende en swingende showmuziek omvat. Concordia is een vereniging die De organisatie is er weer in geslaagd om enkele topkorpsen naar Venray te laten komen. Even als vorig jaar zal Tiptoe Vemay ge houden worden aan het begin van het vakantieseizoen en wel op zater- 2 juli. Plaats van handelen is, zoals gebruikelijk, de Grote Markt.. De Taptoe begint om 20.00 u. Voor deelname aan deze Tiptoe jestaat in het gehele land grote be langstelling, waardoor de organise rende vereniging MMSK St. Petrus 3anden een keuze heeft kunnen maken uit gerenommeerde korp sen. Dit jaar nemen deel Juliana's Drum and Bugle Coips uit Middel burg; Showkorps Wilhelmina uit Sleeuwijk; Drumfanfare Deume 1976 uit Deume; Concord Pipe Band uit Hengelo (doedelzakken- band); Christelijke Muziek- en Showband Concordia uit Leiden en Muziek- Majoretten Showkorps St. Petrus Banden. St. Petrusbanden Venray In juni 1959 werd vanuit de drumband van het zogenaamde 'Pa tronaat' het Jachthoorn- en trom- pettenkorps St. Petrus Banden opgericht. Na jaren als zodanig de trom te hebben geroerd werd beslo ten een geheel nieuw instrumenta rium aan te schaffen en naar aanleiding daarvan ook de naam aan te passen; temeer daar het. Korps sinds het 15-jarig bestaan versterkt wordt door mini- en majo retten. Sinds 1981 luidt de naam van het koips dan ook: Muziek- en Majoretten showkorps St. Petrus Banden. In deze naam ligt besloten het idee dat zowel de majoretten als de 1 muzikanten ieder apart kunnen opereren en gezamelijk als show- I korps kunnen optreden. De bezet ting van het koips bestaat buiten diverse slagwerkinstrumenten uit o.a. trompetten, cometten, cousa- foons, trombones, fluiten en klari netten. Het korps is zowel in binnen- al buitenland een veel ge vraagde en gewaardeerde gast. Sinds 1974 heeft de Taptoe Venray als afsluiting van de zomer op de eerste zaterdag in september weer klonken; thans is zij verplaatst naar het begin van de zomer, te we ten de eerste zaterdag in juli, in de verwachting dat ook deze avond ve len in de gelegenheid zullen zijn de Tkptoe Venray op de historische Grote Markt te beluisteren. De algehele leiding berust in han den van dirigent Jan de Jong, welke wordt bijgestaan door instrukteur tamboers Leo Clabbers en tamboue- mai tre Albert Kleijne. Drumfanfare Deurne 1976 Drumfanfare Deume is opgericht in 1976 als Tamboer- en trompetter korps. In het begin van de jaren '80 werd omgeschakeld naar de drum fanfarebezetting. Tegen het einde van de jaren '80 en het begin van de jaren '90 vonden bestuur en leden van het korps de tijd gekomen om muzikaal wat een de weg te gaan timmeren. Kort opgesomd komen de meest in het oog springende prestaties van de laatste jaren op het volgende neer: Uit 18 deelnemende showkorpsen werd een tweede plaats behaald in het. voorprogramma van de Natio nale Taptoe Breda. - In 1990 nam het korps voor het eerst deel aan een KNF-con cours. Landelijk werd het hoogst aantal punten behaald in de 3e Devisie promotie naar de 2e Devisie. - In 1991 nam de Drumfanfare deel aan het KNF topconcous te Bame- veld en behaalde het kampioen schap van Nederland in haar klasse. - In 1992 werd wederom het hoogst aantal punten behaald op de KNF- concoursen en werd gepromoveerd naar de le Devisie. - Ook dit jaar is Drumfanfare Deur ne weer uitgenodigd voor het KNF Tbpconcours te Bameveld, waar het zal trachten wederom een goede prestatie te leveren. Instrukteur van de tamboerssek- tie is Theo Janssen. Muzikaal ge zien dankt het korps de bereikte resultaten aan de Instrukteur van de blazerssektie, muzikaal leider en Donderdag 30 juni 1994 - Pagina 5 E.M.AA de Loo Raketten aangekomen op 'De Peel', best handig, bijvoorbeeld wanneer De brandweer van de gemeente Venray heeft deze week een nieu we ladderwagen gekregen. De huidige autoladder is aan vervan ging toe en wordt verkocht. De nieuwe ladderwagen wordt zater dag aan het brandweerkorps ge demonstreerd en geïntroduceerd. de huidige autoladder is een Ma- girus/Deutz en dateert uit 1970 met een ladderlengete ran 30 meter. De ze werd indertijd gekocht ter dek king van de risiko's die ontstonden met de komst van hoogbouw in Venray (met name de Hoge Beek). Hoewel er nu nauwelijks meer hoogbouw gepleegd wordt, blijft, de noodzaak van een redvoertuig voor de brandweer bestaan. Dus werd in 1991 in het investeringsprogramma 1992 de vervanging ran de bestaan de ladderwagen opgenomen. Gezien de omvang van de beste ding (ca. 900.000. was, in het licht van de EEG-GATT-afspraken, Europesche aanbesteding een noodzaak. Daarote werd een advie sovereenkomst aangegaan met het NIC (Nederlands Inkoop Centrum, het voormalige Rijks Inkoop Buro). Eind 1992 werd de keuze voor de vervanging bepaald op de kombina- tie DAF (chassis) en Magirus (ladde- ropbouw, eveneens 30 meter). Begin 1993, nadat de onduidelijk heden rond het faillissement van DAF-trucks waren opgehelderd, werden de opdrachten geplaatst. Konform het kontrakt. wordt de wa gen vóór 1 juli opgeleverd. De op- bouwtijd voor een autoladder duurt, zo lang omdat het een afwijkend vrachtwagenchassis betreft en de ladderproduktie nog grotendeels ambachtelijk werk is. Verschillen De nieuwe ladderwagen lijkt op tisch sterk op de oude en dat. is geen toeval. De technologische ver nieuwing zit niet in de beeldbepa lende elementen als de ladder en/of het chassis. Daaraan is in essentie in de loop der jaren niet veel veran derd. De verschillen zitten vooral in de bediening van auto en ladder. Waar de oude auto een groot be roep moet doen op de kunsten en vaardigheden van de chauffeur (schakelen met. 'dubbel kluts', geen stuurbekrachtiging, geen rembe- krachtiging etc.) kan van de nieuwe gezegd worden dat deze bijna rijdt als een moderne personenwagen. Overigens brengen de grotere ge bruiksvriendelijkheid én de toege nomen motorvermogens ook een risiko met zich mee. ladderwagens hebben namelijk een hoog zwaarte punt (het ladderpakket van 8.5 ton ligt hoog op een chassis van 5,5 ton).waardoor een aanzienlijk kan- telrisiko tijdens het rijden bestaat. Voor de bediening van de ladder geldt dat de oude gestuurd werd middels handels en ventielen vanaf de grond, hetgeen de nodige erva ring vereiste; de bediening van de nieuwe wagen vindt in principe bo venin (in de korf) plaats, middels een paneel met 'joy-sticks'. Een computer vertaalt de kommando's in de ladderbeweging en bewaakt daarbij tevens de (kantel-) veilig heid. Het nieuwe voertuig wordt zater dag aan het brandweerkorps gepre senteerd. De chauffeurs krijgen een opleiding voor de rijvaardigheid en voor de ladderbediening. De oude ladderwagen wordt daarom nog even bij de hand gehouden. Daarna wordt hij verkocht, waarschijnlijk aan een bedrijf dat de auto weer te koop aanbiedt, aan ontwikke lingslanden. Het Muziek- en Majorettenshow- korps St. Petrus Banden neemt zon dag, daags na de Tkptoe haar nieuwe verenigingslokaal in ge bruik. Dat gebeurt natuurlijk met enig muzikaal ceremonieel. Hier mee heeft het koips eindelijk weer een eigen onderkomen, net als bij de oprichting. By die oprichting, in 1959, had het koips haar "home" in het pa tronaat, wat tussen de Dr. Poelsstraat en de Wilhelminastraat lag, achter de St. Petrus Banden school. In de zeventiger jaren werd het patronaat echter afgebroken en ging MMSK "zwerven". Via diverse gymzalen belandde het korps de laatste jaren in de aula en gymzaal van de Katholieke Technische School. De wens naar een eigen on derkomen bleef echter altijd aanwe zig en wordt nu dus gerealiseerd. Vorige zomer kon het korps de noodlokalen van de Mavo aan de Oostsingel kopen. Sindsdien is er bergen werk verzet. Het pand moest niet alleen opgeknapt worden. Ook moesten er voorzieningen aange bracht in het kader van de geluidsi solatie. De totale kosten van de verbouwing bedragen ruim een ton. Hiervan is de helft gesponsord. Deze week wordt er nog flink ge werkt aan de oude schoollokalen, maar zondag is het zo goed als ge- SLANK DE ZOMER IN? Dan nu plaatselijk afslanken door dieptewarmte. ,1/4*. "7 moke-up met het 'Oog' op de toekomst SCHOUTENSTRAATJE 16 VENRAY IEL M780-8929S reed. Na de vakantie worden de puntjes op de i gezet. De verbouwing is overigens niet geheel vlekkeloos verlopen. Afgelo pen weekeinde werd MMSK gecon fronteerd met diefstal van drie pakken met isolatiemateriaal. Een eigen onderkomen heeft dus niet alleen voordelen.... OPENING A.s. zondag zal het verenigingsge bouw officieel in gebruik worden genomen. Tijdens een H. Mis in de Grote Kerk zal een gedenksteen worden ingezegend. Rond 12.00 uur gaat het gezelschap dan in op tocht naar het nieuwe verenigings gebouw aan de Oostsingel. Daar zal de officiële opening plaatsvinden waarby ook de gedenksteen zal worden ingemetseld. Na een brunch, voor leden en genodigden is er om 16.00 uur een receptie die duurt tot 19.00 uur. uw weekblad

Peel en Maas | 1994 | | pagina 5