20-70% DOE MEE MET HET LITERAIR CAFÉ ^eur^, Opnieuw kunstmanifestatie in Geijsteren Koncert van de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht Gaat het kindervakantiewerk dit jaar door Foto-expositie in kunstgalerie Toro EXTRA door. OPRUIMING Boeken uit de derde wereld PEEL EN MAAS Gimsel Natuurvoeding, de smaak van de toekomst! MA BELLE streept haar prijzen nog een keer ..mtilMtlkt" Kortingen van Bij Van Oorschot Mode is de opruiming in volle gang! VAN OORSCHOT MODE Grote Luikse markt in Wanssum Bibliotheek nieuws htLG tiM MAAS Donderdag 30 juni 1994 - Pagina 3 Vanwege de vakantie mag de opgave deze keer wat makkelijker zyn. On derstaand fragment, het laatste kwatrijn van het gedicht, komt uit een vrij bekend gedicht. Veel ple zier bij het zoeken naar de oplossing! "Maar 's morgens vroeg toen ik on t waakte waren ze weg en de deur stond los. De zon scheen hoog en droog, er zaten vogels te lachen in het bos". Wie is de auteur van bovenstaan de versregels en hoe luidt de titel van het gedicht waaruit deze versre gels afkomstig zijn? Inzendingen kunt u vóór 17 juli sturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio. Rochusstraat 1, 5801 RR VENRAY. Het vraagstuk van vorige maand werd door onze vaste kring van poë zieliefhebbers vakkundig opgelost. Toch noteerden wij ook nu weer de butanten bij de inzenders. Hulde ook aan hen! Het is nooit te laat om van poëzie te genieten! Boven aan de ranglijst prijken met ere: Mevrouw L. Colsen en de heer A. Kroft met 50 punten. De winnaar van de vorige cyclus, de heer A. Leyssen. volgt op de voet met 40 punten. Mevr. T. Peters-ten Have staat op de 4e plaats met 20 punten. Het le gioen achtervolgers wordt gevormd door Mevr. G. de Beyer- Crenels, Mevr. R. van Dommelen, Mevr. S. Lemmens, Mevr. W. Nelissen- Wijnhoven en Mevr. T. Smits, allen met 10 punten. Voor de mei-maand kozen wij het gedicht "Typiste" van Gerrit Ach terberg. De ik-liguur beleeft de vroe ge ochtend als het geboren worden van de nieuwe dag. De wereld lacht haar, de typiste, toe: de dag heeft een zoete ruggegraat, het asfalt lij let op een perzikhuid, haar voeten kus sen de aarde. Zij stapt in de tram, waarmee ze getrouwd lijkt, iede reen lijkt net als gisteren present; zij denkt aan haar werk. Haar type machine is haar baas, maar is me teen de muziek in haar leven, is de piano van haar ziel! Vanavond - donderdag 30 juni - zal de Lokale Omroep Venray, dit ge dicht uitzenden, voorgedragen door Mevrouw Rennie van Windt. Tus sen 18.00 en 19.00 uur is het te be luisteren! Literair café Venray-regio Gerrit Achterberg "TYPISTE" Morgen. De stad ontstaat. Ik loop in haar geboorte met zoete ruggegraat. Een doffe perzikhuid van jonge ochtendvochten ligt op het asphalt uit. De schoenen aan mijn voeten geven een kusgeluid. De tram, mijn gele bru idegom, houdt voor mijn kleine voeten stil en ik beklim, het voorbalkon. De conducteur kijkt achterom. De directeur, de handelsman zijn ook van gisteren weerom. Een paar kruimels beschuit veeg ik nog van mijn lippen, die ik naar voren tuit. Er zinken rose stippen tussen mijn ogen en de ruit. De schrijfmachine staat al klaar. Kleine piano van mijn ziel, waarop ik. tik wat hem geviel mij te bevelen, sterk en zwaar. Gedurende de komende maanden zal er elke 4e donderdag van de maand een citaat van een of meer dichtregels verschijnen in Peel en Maas. Per keer vallen er 10 punten te verdienen. - 5 punten voor de juiste titel van het gedicht - 5 punten voor de juiste naam van de dichter. Het nieuwe seizoen wordt geo pend op vrijdag 23 september a.s. Yvonne Kroonenberg is dan de gast in het literaire café. Die datum kunt u dus alvast reserveren. Prettige va kantie! Het sukses van de Kunstmani festatie Geijsteren 1992 vroeg om een vervolg. Een breed publiek kon op ongedwongen wijze kennisma ken met diverse vormen van kunst in de unieke ambiance van het klei ne Noord-Limburgse Geijsteren, met zijn karakteristieke dorpskern en fraaie natuurlijk omgeving. Be- zoekeres en deelnemeers waren en thousiast. Het vervolg is er: dezelfde formu le, 51 deelnemers en -naar wij menen- nog meer kwaliteit. Diverse disciplines van de hedendaagse kunst en kunstnijverheid zijn goed vertegenwoordigd: schilderkunst, beeldhouwkunst, keramiek, glas kunst, edelsmeedkunst enz. Een deskundige selektiekommissie maakte een keuze uit een ruim aan bod. In Eethoeve de Boogaard zal werk te zien zijn van de bekende glazenier, tapijtontwerper en schil der Pieter Wiegersma. Hendrik Chabot Een hoogtepunt van de kunstmani festatie vormt ongetwijfeld de ten toonstelling in de plaatselijke parochiekerk van het werk van de Rotterdamse schilder en beeldhou wer Hendrik Chabot, waarmee ook in Geijsteren luister wordt bijgezet aan de 100e geboortedag van deze belangrijke Nederlandse expressio nist. Chabot's werk heeft een grote zeggingskracht: met een brede pen seelvoering en een krachtig kleu renpalet weet de schilder heel direkt uiting te geven aan zijn in nerlijke gevoelswereld. Helaas is door het bombardement van Rot terdam op 14 mei 1940 het grootste gedeelte van Chabot's werk vernie tigd. Desondanks zijn in Geijsteren ook enkele van de zeldzame voor oorlogse werken te zien. De kollek- tie is afkomstig uit het bezit van de weduwe Chabot en zeker represen tatief te achten het oeuvre van de kunstenaar. De expositie wordt om 12.00 in de kerk ingeleid door dhr. Rob Smolders, kunsthistoricus en konservator van museum de Wie- ger in Deume, met de voordracht 'Chabot en het Nederlands expres sionisme'. Het klankbeeld 'Concer terende landschappen' onder steunt de tentoonstelling. In en om de kerk zal bloemsierkunst Sep tember uit Venray voor de versie ring zorgen. Even buiten het expositieterrein, aan de St. Wilbertsweg, legt de Geijsterse beeldhouwer Harm Rut ten de laatste hand aan een door hem ontworpen veldkapel, gewijd aan O.L. Vrouw. Ook de Mandonna werd door hem vervaardigd. De Kunstmanifestatie wordt op ver schillende plaatsen gelardeerd met passende muziek, van klassiek tot modern en ook voor de kinderen zaler, vooral op het kreatieve vlak, voldoende te beleven zyn. Mocht u op deze lange zomerse dag nog tijd over hebben: de omgeving van Geijsteren wormt ongetwyfeld een natuurmonument op zich met vele bezienswaardigheden zoals het mooie beeklandschap van het Landgoed Geijsteren met de St. Wil- bertskapel, de omgevallen boom en de Rosmolen. Aan deze kunstmanifestatie doen ook diverse Venrayse kunstenaars mee. Lucia Eibers, Koos Swinkels en Pottenbakkerij Rooy-Art zijn met hun keramische werken te be- wonderenm Therese Schaeffers manifesteert zich met hardsteen en marmer. De provincie Limburg heeft deze week nog een subsidie van 2000,- toegekend aan de organiserende stichting i.v.m. de presentatie van de vele Limburgse Kunstenaars. Al met al voldoende reden om met het hele gezin de Kunstmani festatie Gey stèren 1994 te be zoeken. elke week nieuws Diefstal isolatiemateriaal In een lokaal van het muziek en majoretteshowkorps St. Petrus Ban den aan de Oostsingel werden drie pakken isolatiemateriaal gestolen. Hoe de diefstal precies heeft plaats gevonden kon niet worden vast- Appel Kaneel Muesli Granola's. heerlijk als Appel-Kersensap Fris, verrukkelijk, zuiver sap. Hele liter Natuur-lijk. EKO-kwaliteit. Venray Sterstraat 4, tel. (04780) 87217 Feestelijke oprichting van de Groep Geleide Wapens De Peel Op 1 juli a.s. geeft de Kapel van de Koninklyke Luchtmacht een con cert inde sporthal van de Groep Ge leide Wapens De Peel. De Kommandant van de Groep Geleide Wapens De Peel biedt dit koncert gratis aan ter ere van de oprichting van zijn luchtmachtonderdeel. Het koncert wordt verzorgd door de Kapel van de Koninklijke Lucht macht, die uit 65 militairen bestaat. Al deze leden hebben konservatori- um of een gelijkwaardige opleiding gevolgd. De dirigent van de ieestely- ke avond is Majoor J. Pommer. On der zijn leiding wordt een gevarieerd programma ten gehore gebracht. Voor de pauze zal het programma uit klassieke stukken bestaan. Dit zijn o.a. transcripties uit het symfo nische repertoire en enkele origi nele komposities op het gebied ran de blaasmuziek. Na de pauze volgt er een non-stop-show van populaire muziek, uiteenlopen van swing tot. jazz en van volksmuziek tot big band. Het koncert begint om 20.oo u. en is 22.30 u. afgelopen. De toegang is geheel gratis. De kaarten zijn ver krijgbaar op het gemeentehuis van Venray. Het adres van de Groep Ge leide Wapens De Peel is Ripseweg 1. Iedereen is van harte welkom om de oprichting van de Groep Geleide Wapens De Peel mee te vieren. Wees er snel by, want vol is vol. Dat is een veel gestelde vraag de laatste weken. Het is bijna een tra ditie dat we elk jaar weer moeten smelen om jongeren die leiding willen draaien in de door ons geor ganiseerde weken. Het lukt ons tot nu toe elk jaar weer de organisatie rond te krijgen. Hebben we nu vol doende leiding? Eigenlijk niet! Om dat ons ideaal is om voor elke groep minimaal dubbele leiding te heb ben. Onze ervaring leert dat we, met de tot nu toe aangemelde lei ding, op een verantwoorde wijze de kinderen kunnen begeleiden. Zijn er echter nog jongeren die een week leiding willen draaien, dan kunnen ze zich alsnog opge ven. Je leert met een groep van on geveer 10 kinderen omgaan en je leert zo'n 100 andere jongeren kennen. Opgave is mogelijk bij: Marie-Jose Flinsenberg, tel. 87560: Karin Man- ders, tel. 84687 of Wim Lenssen, tel. 88606. Ook als je een of meerdere dagen de tijd hebt om te helpen kun je kontakt met ons opnemen. We maken er samen met de kin deren van 4 tot 8 juli een schitte rende en afwisselende week van! Let op: vrijdag 8 juli: Afsluiting KVW met het oplaten van ballon nen op de Grote Markt. (Kinderen daarna afhalen om 15.45 u. op verzamelplaats.) f De AFV Venray. Amateur Fotogra fen Vereniging Venray, houdt dit jaar zijn expositie in Kunstgalerie TORO, Langeweg 30 te Venray, waar bij fotowerk ran zowel de clubleden alsmede cursisten van de fotoclub te bewoneren is. De te presenteren foto's zijn re cent werk en niet onder een noe mer te vangen: landschappen, gebouwen, portretten en abstrak- ten. Zowel kleuren als zwartwit fo to's zijn present op deze expositie. Het veelzijdige en afwisselende fotowerk is in een drietal weekein den tentoongesteld, t.w. 25 en 26 juni, 2 en 3 juli en 9 en 10 juli. De openingstijden van deze ten toonstelling zijn elk weekend van expositie van 14.00-18.00 u. Leden van de fotoclub, die op deze midda gen aanwezig zijn, zullen u van har te ontvangen. Surprise ruimt "en hoe" vele posters nu uitzoeken 2 voor 5,- Grotestraat 65 leder- en boutique mode I Leder- en "Boutique mode 1 Scnooiskaat 24 580' 0P Venray J Tel 04780 83500 ff De opruiming van onze kleurrijke zomercollectie is van start gegaan. Wij nodigen u uit om uw zomergarderobe extra voordelig aan te vullen. Er is nog volop keuze op alle afdelingen! Graag tot ziens in onze zaak. Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. I I I Op zondag 3 juli zullen de liefheb bers van oude spullen al vroeg naar Wanssum trekken, want dan wordt daar weer de jaarlijkse Luikse markt van 2e hands goederen rond om de kerk en de aanliggende stra ten gehouden. Want als je vroeg bent, bergroot je de kans om iets waardevols te vinden, dat een an der, die er geen weet van heeft, weg gooit. Een Chinees kaststel voorzien van barsten en kappotte deksel, dat voor een klein prijsje werd gekocht, bleek op een veiling bij Christies 40.000,- waard te zijn. Ruim 175 standhouders hebben een kraam gehuurd, zodat het pu bliek verzekerd kan zijn van een enorm aanbod van tweedehands goederen. Nu de vakantie begint, kan wat extra geld nooit kwaad. Dus wat ja ren geleden opgeborgen werd. om dat gedacht werd, dat het nog eens nodig zou zijn, komt nu weer te voorschijn. Voor een skelter, een driewieler, een wieg, een kinderwa gen en zelfs een hele baby-uitzet met prachtige zelf geborduurde kleertjes, een step en een fietsje zijn altijd kopers te vinden, al het maar niet te duur is en in goede staat. Andere voorwerpen, die rader eens van plan was te repareren en zo op zolder terecht zijn gekomen zijn nu in trek voor de verzamelaar, de doe-het-zelyer of koopjesjager. Houten of mechanisch speelgoed, een kastje, een naaimachine, een bolderwagen, camera's, een radio met lampen, een klok, een strijkij zer waarvan het handvat stuk is, etc. Iedere bezoeker hoopt op 3 juli de vondst van zijn leven te doen of iets voor een prikje te kopen, wat hij goed kan gebruiken.Het is mo gelijk, dat een huis leeggehaald moest worden, omdat de grootou ders overleden zijn. De spullen zijn overtollig, maar in goede staat. Tuingereedschap, een pannenset, lampen, een boormachine, tafels en stoelen, linnengoed en schoeisel, dit alles kost bijna niets. Studenten, mensen uit andere landen, en vele anderen, die van een uitkering moeten leven, voor hen zijn zulke goederen een geschenk uit de hemel. De Luikse markt in Wanssum is ook voor de kinderen aantrekke lijk. Alle att.rakt.ies zijn gratis, zoals een luchtkussen, een theater, een schminker en een goochelaar. Een groot orkest speelt die dag bij een- gezellig terras en er zijn talrijke stands, waar dranken en andere lekkernijen te koop zijn. De Luikse markt in Wanssum is op zondag 3 juli geopend van 9.00 tot 18.00 u. De toegang bedraagt 4,- voor volwassenen. Kinderen tm. 12 jaar mogen gratis naar binnen. Inlichtingen over deze Luikse markt zijn verkrijgbaar onder tele foonnummer 04784-1816. Leesprogramma 'Nooit niks te doen' De jeugdafdeling van de biblio theek Venray organiseert van 27 juni tot en met 5 november een leesprogramma voor de jeugd. Het leesprogramma heeft als thema 'Nooit niks te doen'. Het doel van het organiseren van een leespro gramma is: kinderen tot lezen sti muleren door er een beloning tegenover te stellen: kinderen die meedoen en een boekje 'vol' lezen, krijgen een kleine attentie en wor den uitgenodigd voor de 'Nooit niks te doen'-middag. Iemand die van lezen houdt, heeft 'Nooit niks te doen'. Gaat de interes se meer uit naar knutselen, voet ballen, tekenen, paardrijden, ballet, muziek of spelletjes? Natuurlijk kunnen hierover ook boeken gele zen worden! Al deze 'Nooit, niks de doen'-boeken heeft de bibliotheek bij elkaar gezet in de 'Nooit niks te doen'-hoek. DOE MEE! Alle kinderen kunnen meedoen met het leesprogramma. Het is de bedoeling dat ze een 'Nooit niks de doen'-boek kiezen en een informa tiefolder meenemen. Als ze met een thuis gelezen boek naar de biblio theek terugkomen en iets over het. boek vertellen, komt er een sticker in het 'Nooit, niks te doen'-boekje. Voor de jongste kinderen is er een kleurplaat waarmee ze ook een stic ker in het boekje verdienen. Bij 5 stickers is het boekje vol; een vol boekje geeft recht, op een uitnodi ging voor de 'Nooit niks te doen' -middag en op eqn oorkonde met een plechtige verklaring dat een deelnemer aan het leesprogramma altyd wat te doen heeft. Bovendien wordt de leukste kleurplaat be loond met een klein prijsje. EUROPEES BOEKENZOEKSPEL Nederland levert, het komend jaar een bijdrage aan de Europese sa menwerking door in kombinatie met het leesprogramma deel te ne men aan het Europees Boeken- zoekspel. Kinderen die hier aan mee willen doen kunnen aan het inlichtingenburo van de jeugdafde ling een wedstrijdformulier vragen. Hierop vinden zij een aantal vragen die middels dé boeken op de tafel 'Europees Boeken zoekspel' kunnen worden opgelost. Aan deze wed strijd zijn zowel op lokaal als Natio naal als Europees verband prijzen verbonden. LEUKE HOBBY? STEL HEM TEN TOON IN DE BIBLIOTHEEK! Kinderen die een leuke hobby hebben, worden in de gelegenheid gesteld om hun spulletjes ten toon te stellen in de bibliotheek. Neem daarvoor kontakt op met Rieky Bens, hoofd Jeugdafdeling. Openingstijden van de Bi bliotheek: Maandag tm. donderdag van 14.00-18.00; Vrijdag van 14.00-21.00; Zaterdag van 10.00-13.00. Elke woensdagmiddag wordt er voorgelezen van 15.30-16.30 u. Begin 1993 is wereldwinkel Ven ray begonnen met de verkoop van boeken. Het assortiment bestaat, in middels uit romans, kinderboeken, informatieve boeken, recepten boekjes en kookboeke. Met een boek uit de Wereldwinkel maakt u op een ontspannen manier kennis met de Derde Wereld. Bekende romanschrijvers uit de Derde Wereld zyn byv. Nawal el Saa- dawi, Eduardo Mendoza, Alice Wal ker, Marion Bloem, Buchi Emecheta en Mayse Condé. Een van de romans die Nawal el Saadawi ge schreven heeft is 'De gesluierde Eva'. Hierin gaat zij op zoek naar de oorsprong en achtergrond van de relatiepatronen binne het Egypti sche gezin en de positie van de Ara bische vrouw. Dit boeiende relaas geeft een onthullende kijk op de wereld van de Islam. 'De tempel van myn gezel' van Alice Walker vertelt het verhaal van drie op bijzondere wyze met. elkaar verbonden paren. Het is een verhaal dat, de konven- ties van tyd en plaats overstijgend, zich beweegt van Amerika, Enge land en Afrika naar naamloze oer werelden, waar vrouwen, mannen en dieren op verrassende wijze met elkaar omgaan. In 'Geen gewoon In disch meisje' van Marion Bloem wordteld de hoofdpersoon met het besef dat zij zichzelf, haar verleden, haar kulturele achtergrond altijd verloochend heeft. Aan de hand van gebeurtenissen, herinneringen en verhalen probeert zij erachter te komen wie zy is. Naast roman schrijfster is Marion Bloem ook schrijfster van kinderboeken. In 'Kennis' laat. zij kinderen uit ver schillende milieus en achtergron den om de beurt als hoofdpersoon fungeren. Wereldwinkel Venray heeft op.het moment een aantal romans in de uitverkoop (allen 10,-). Een andere manier om de Derde Wereld teleren kennen biedt de landenreeks van de Novib. Elk boek uit de reeks geeft informatie over één bepaald land, zoals Indonesië, Argentinië. Chili, Brazilië en Jamaica. Wereldwinkel Venray is geopend op: Maandag van 12.00 tot 17.oo; dinsdag tm. donderdag van 14.00-17.00; vrijdag van 14.00-21.00 en op zaterdag van 10.00-16.00 u. Voor meer informatie kunt u tij dens openingstijden bellen naar de Wereldwinkel, tel. 88571 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler. T. Lankveld, II. Schraven en J. Wittgen: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van R Corver, G. van Loon. E. de Muinck Keizer, A. Coenen. F. Schmeetz. D. Vercauteren en J. de Vocht: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 81393 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Van Dongen: DR. Van DONGEN Past. Jeuekenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: S. BILLET, tel. 81458 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer, W.G.A.M. Loonen. G.W. Gelling en It. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12, tel. 81000 DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden, W.H.M. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol- gens telefonische afspraak W. de VOCHT, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Iiaay- makers. mevr. Van Eerten. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, (el. 04709-86538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauvwerverstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 82411 Botsingen Zondagmiddag vinden op de Deumeseweg twee verkeersonge lukken plaats waarbij een perso nenauto en een motor betrokken waren. Omstreeks 18.15 u. remde een 53-jarige bestuurder uit Elsendorp op de Deumeseweg, ter hoogte van Heide. Dat afremmen had de achter haar rijdende 32-jarige motor bestuurder uit Erp te Iaat opge merkt. Hij kon zijn motor niet meer tijdig tot stilstand brengen en botste tegen de stoppende auto op. Zowel de motorrijder als zijn duo- pasagiere. een 34-jarige inwoonster uit Erp, kwamen ten val. Gelukkig vielen de verwondingen mee en konden beiden na behandeling weer naar huis. Omstreeks 20.20 u. verleende en 77-jarige bestuurder van een perso nenauto uit Roermond, komende vanaf de Langstraat, geen voorrang aan de van rechts komende motor rijder, een 23-jarige inwoner uit Ys- selsteyn. De verwondingen van de motorrijder bleken achteraf mee te vallen. Bromfietser kreeg geen voorrang Zaterdagmorgen omstreeks 11.15 u. verleende een 57-jarige Duitse bestuurder van een personenauto geen voorrang toen hij vanaf de Leunseweg de Accaciastraat op draaide. Hy veroorzaakte zo een botsing met een van rechts komen de bromfiets, bestuurd door een 17-jarige inwoner uit Castenray. Bij de botsing kwam de bromfiet ser ten val. Hij moest voor behande ling van de opgelopen verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Kalf was al in de weide Maandagmorgen omstreeks 8.15 u. kwam een melding binnen dat op de Ysselsteynseweg een kalf zou lopen, wat gevaar voor de wegge bruikers zou kunnen opleveren. De politie kwam ter plaatse en ontdek te dat het kalf al door de eigenaar in een weide was gedreven.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 3