KERKELIJKE DIENSTEN FOTOTIP Dat staat er weer leuk op. OOK II Turkse gemeenschap bezorgd over funktioneren vreemdenlingendienst Parkeerterreinen verboden voor Prijswinnaars kleurwedstrij Gemeente voor schooljeugd aanhangwagens Oversteekplaats commissies PEEL EN MAAS Donderdag 30 juni 1994 - Pagif Grote Kerk Deken J. Coenen, Kindstraat 0, tel. 81275: kapelaan H. de Wit. Pators- straat 29. tel. 82385 b.g.g. 85855: ka pelaan L. Houben, I)r. Poelsstraat 4. tel. 11664: kapelaan II. Woutering, Horsterweg 57. Castenray. tel. 71215. Missen bestellen: ma t/m za (niet op do) 09.30-10.30 uur Eindstraat 6. Zaterdag: 9.00 Harrie Mcssemaec- kers; ouders Neeteson-Custers. 19.00 ZONDAGSVIERING: Jan van der Zanden: Til Janssen- Pelzer(koll); Jan Peeters en overl. fa milie; Margaretha Eheren- Hendrieks (koll): Lea vand er Paseh (koll); Mie Swinkels-Seykens; Fons Goumans; Mien Tielen (koll.) Zondag: 14e Zondag door het jaar. 9.30 Piet Janssen-Oudenhoven en overl. lam; Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay.- Jrd. P. Janssen: overl. ouders Gerardus Thijssen-Maters. overl. kinderen en overl. lam: overl. echtpaar Tillemans-Duijl". 11.00: Opgeluisterd door Muziekgezel schap St. Petrus Banden. Voor de levende en overleden leden van Muziekgezelschap St. Petrus Ban den; fain. Kruysen-Ijoonen, Antoi nette en Rob; overl. eehtp. Sjaak en Marie Janssen-Theeuwen; l)ick Wels (koll); Jan M.H. Janssen, overl. ouders en overl. broers; No- ra Laurensse-Janssen (koll); jrd. Teug Manders en overl. lam. Manders-Stevens Maandag: 9.00 Helena Arnoldina Haenraets en deken Haenraets. Dinsdag:9.00 Tot een bijzondere in tentie. Woensdag: 9.00 Marie Linders (koll): tot een bijzondere intentie. Donderdag: 9.00 Ouders van Osch- H ebben. Vrijdag: 9.00 Jo Wennekers- Muijzers; Toon Jenneskens. 15.30 Eucharistieviering b.g.v. de huwe lijkssluiting tussen Karin van Aal- sum en Ralph HolTschulz. Heggewikke 3 Misdienaars en lektoren: Zo: 9.30 Bail Thomassen. Joost Bovee en Stefan Boshoven, lektor J. Truijen; 11.00 Mark Beerkens en Jaap Jans sen, lektor L. Truijen. Akolieten: Zo: 09.30 Peter Harre wijn en Wilbert van Ham: Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St, Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Lektor: F. Blom; ver trek bus 18.15 vanaf de St. An nakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lektor: P. Wittebols. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servat iuskapel Dinsdag: 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. 16.45 Liturgievie ring in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St, Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Groepsmeditatie in het stilte centrum. Iedere zaterdag en zondag rijdt er een bus van de ene kapel naar de andere. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woute ring Horsterweg 57. Castenray. tel. 71215 of Leunseweg 5. tel. 80202. Opgeven misint. ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Leunseweg 5 of tel. 80202.Voor verering van de II. An- thonius is de kerk op dinsdag ge opend van 10.00-12.00: Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 jrg. Peter Baehbier; overl. leden van biljartver. De Ket- sers; Jean Achten (koll); overl. ouders Buyssen-Reijntjes; Wim Ila- gelaar: Gerrit van Soest namens de fam.; Deze zaterdag bij uitzondering geen ziekencomm. Zondag: 8.30 voor de parochie. 11.30 Iiuberdina Bardoel-Kusters (koll). Maandag: 19.00 voor de parochie. Dinsdag: 19.00 jrg. voor Piet Baeten en overl. fam: uit dankbaarheid t.e.v. St. Amthonius. Woensdag: 19.00 ter ere van St. Josef. Donderdag: 19.00 Antoon Lueas- sen en overl. fam. Vrijdag: 19.00 fam. Arts-Janssen. Parochie Brukske Bereikbaarheid priesters: kapelaan A. Woutering Horsterweg 57, Castenray. tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misint. ma t/m vr 09.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 80202. Zondag: 10.30 Hoogmis; Coleta Gal en Elly Gal. Vredeskerk Zaterdag: Priesterzaterdagvie- ring.8.00 geen H. Mis.11.15 II.Mis. 13.00 Kruisweg. sluitingslof. 18.00-18.30 gelegenheid om te biechten 19.00 Vooravondmis voor de 14e zondag door het jaar. Kinder woorddienst, Zang door het Jonge renkoor Chrisko. Voor Gerritje Ilendrike (koll). Jan van Cuyck (koll), Theo van Thiol (koll), jaar- dienst voor Pierre Hendrix, An Ste vens (koll.), Pieter Jacobs (koll.). Zondag: 14e Zondag door het jaar. 8.30 overl. oudei's Drabbels- Klaasens. Harrie Janssen en overl. fam. leden, voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Nederlands. Voor overl. lam. Delauw-Thijssen, Maria Bouten-Linssen (koll.). Maandag: H. Elisabeth van Portu- gel.8.00 Tbos van Rooy (koll.). Dinsdag: H. Antonius Maria Zae- caria. 19.00 Marie Linders. Woensdag: H. Maria Goretti.19.00 Agnes van Ass en fam., mw. Wilke- Greefkens. Donderdag: 19.00 Trees Derickx- Onkels (koll Vrijdag: 14.00 Kapel: 40-jarig hu welijk van dhr. en mw. Effing-van Gils. 19.00 Jan v.d. Laar (koll.). Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Janssen-Peeters. Lies Janssen- Wolters, Frits Veugen (namens de zwemgroep van het asthma-fonds). Dora Lem mens stevens (namens de buurt). Giel Vennekens en echtgenote en we derzijdse familie- Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen, Antoon Janssen en Ju les Sclielbergen. 10.00 Fien Broeren-Kersten, Martien Vewr- meulen, Johanna Baltussen- Peeters. Herman Verheijen, overl. ouders Haegens-v. Lin, Piet Peetei's, Giel Vennekens en echtgenote en wederzijdse fam. (Koor Harmony). Maandag: 9.00 Tot bijzondere in tentie. Dinsdag: 9.00 Hanneke van Arsen- van Soest, Woensdag: 9.00 Voor priesterroe pingen (met Rozenkransgebed voor priesterroepingen). Donderdag: 9.00 Wies Janssen. Vrijdag: 9.00 Uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum. Misdienaars: Za: 19.00 Linda Camps. Els Basten, Loes Kessels. Lieke ten Brummelhuis. Zo: 8.30 Marco Janssen. Frank FrederLx. Niels Nielen en Rogier Peters: 10.00 Susan Fredcrix, Annet Jeucken. Maud Lepsi en Maud Kessels. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. PI. Mis (Heren koor): Jan Houwen. Peter Swinkels, Anna Bouten en Petrus Lemmen, Annie Nelissen-Gerards, Jan en Mie Classens-Volleberg namens fam. H.,overl. ouders van Heesch. Lem men en Cox, Thei Philipsen. Zondag: 10.00 Hoogmis (Kinder koor); Gezinsmis met als thema Eind goed al goed. Overl. ouders van Rijswijek-Baltussen en zoot Ma- thieu, Martinus Custurs, overl. ouders Linders-Versteegen, Frank Voermans namens scouting Oirlo. Na deze viering gaat Scouting op va kantie. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jaardienst Ger Gee- rets, Albert Druggen, Jan Jakobs. Leen Emonts, uit dankbaarheid van een 80-jarige, overl. ouders Smulders-Philipsen, jaardienst Handrie Kuijpers en dochter Truus. Marie en Sjang van Kuyck en overl ouders van Kuyck-Verrijdt. Woensdag: 9.00 O.L. Vrouw van Al tijd Durende Bijstand (zij die of ferden). Misdienaars: zaterdag: 19.00 Thijs en Suzanne. Parochie Ysselsteyn 14e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Ouders Philipsen- Cremers, Fr. Bouwmeister, G. Trom melen en overl. lamilie. Zondag: 9.30 (Asperges Me'): jrd. Henri van Lipzig en echtgenote, ouders Peeters-Ewals en overl. fam.. 11.15 Jan Dobbe. Tijdens deze Dienst wordt het gerenoveerde kruis (hoek Puttenweg- Paardekopweg) gezegend. Het Jon gerenkoor zorgt voor de gezangen!. Maandag: Geen dienst. Woensdag: 19.00 Overleden paro chianen. Vrijdag: 19.00 jrd. Harrie Jennis- kens, G. v.d. Munckhof, W. Bollen en echtgenote. MLsdienaars: Za: 19.00 H. v.d. Hof en B. SlangenZo: 9.30 R. Keijzer en Sj. Ewals: 11.15 M. Spreeuwenberg en M. Peters. Wo: 19.00 en Vr: 19.00 M. en W Claessens Spreuk van de week: 'Ze zeggen' en 'misschien' zijn de twee lakeien van de laster! (de Balzac). Doopschema: (Juli/aug.) Op de zon dagen 17 en 31 juli kan in onze kerk het II. Doopsel worden toege diend. Eventueel kan dat ook op an dere dagen buiten de niet genoemde zondagen. Maak tijdig een afspraak! N.B. Van enkel misdienaars heb ik nog niet de vakantiedagen buiten Ysselsteyn binnengekregen! Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 voor Jan Peeters. Zondag: 10.00 Jaargetijde Martien v. Kasteren. fam. Huys-v. Enckevort, fam. Bodten. De hoogmis wordt opgeluisterd door het dameskoor. Maandag: 19.00 voor bijzondere in tentie. Donderdag: 19.00 voor vrede. Misdienaars: Za: Anke en Mieke. Zo:Fhnnie en Maaike. Lektoren: Za: Jo Wijnands. Zo: Ma- ra Lei kens. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Matthias Manders. Rosina Schanz en dochter, jgt. Misd- Anja van Dijck en Wil Poels. Zondag: 10.00 Theodorus Hendrix en Wilhelmina Engels jgt. Christ Kessel. Antonia Claes en overleden kinderen, jgt. Misd.: Ingrid en Nan cy Arts. Dinsdag: 8.30 Peter Mathijs Gielen. echtg. en overl. kinderen, levende en overleden fam. Janssen-Pubben. Tien de Rijk. Woensdag: 19.00 Johannes van Rijswijck-Klassen en kideren jgt. Frans Rongen jgt, Tien de Rijk. Misd.: Robbert Windsant en Roel Wismans. Vrijdag: 14.00 Dankmis t,g.v. het 50-jarig huwelijk van Sjeng Cox en Truus Emonts. Misd.: Marijke Loo- n en en Bianca Zegers. Kerk poetsen: Mevr. Michels- Klaassen en mevr. Arts-v.d. Ven. NB. De kollekte bij het overreiken van de Vastenaktie aan pater Wim van Meyel bracht nog 1254,75 op. Alles tezamen is het 5476,75 ge worden. Een heel mooie som, waar voor hartelijk dank aan alle gulle gevers. Parochie Leunen 14e Zondag door het jaar. Zaterdag: 16.00 Doopviering van Rob Jenniskensl9.00 Lsm. voor Wim Bouten, maandd. voor Marie Versteegen-Moorrees en Harrie Ver- steegen. weekd. voor Jan van den Berg (6), gest. jrd. voor Harry van Dijck, gest, jrd. voor Mathijs Litjens en echtgenote. Zondag: 10.00 Hgni. voor Piet Keij- sers en Marie Keijsers-Hendrix, weekd. voor Fien Thijssen-Hesen (4). 11.15 Maandd. voor Herman van Leipsig en Marie van Leipsig-Wilms en zoon Frans. gest. jrd. voor An toon Janssen en Elisabeth Jennis- kens. 14.30 Doopviering van Dennis Kurvers. Maandag:19.001sm. voor Bert Jen- niskens en Truus Jenniskens- Droessen. sim. voor Martinus de Bruijni en Petronella Jeuken en overl. kinderen. Dinsdag:19.00weekd. voor Handrie Peeters (4). gest. jrd. voor Gerardus Smits, echtgenote en dochter Ma ria, en Jaap Josten. Woensdag: 19.00 lsm voor Nelly van dijck (vw de buurt), gest jrd. voor Hendrik Marcellis en echtgenote. Donderdag: 19.00 Maandd. voor overl. ouders Martens-Smedts en Henri martens, maandd. voor Wil helmina Loonen, Antoon en Ber nard Loonen en beide echtgenoten, Johanna verheijen-Loonen en echt genoot, Joos Loonen en Maria Loonen-Scheffers. Vrijdag: 13.30 Hoogmis b.g.v. het 25-jarig huwelijk van Piet Litjens en Mia Litjens-van dijcklS.OO Hu welijksmis van Jan Hellegers en Ewa Jemiolek. Geen avondmis. Misdienaars: Za: 19.00 Nanette van den Berg en Kim Berkers. Zo: 10.00 Hgm. Sonja Broers, Jenny Jennis- kens en Maayke Jenniskens: 11.15 Rick Cremers en Stephan jennis kens. Ma t/m do: 19.00 Maayke Jen niskens en Bianca Achten. (Geef zo spoedig mogelijk schriftelijk door aan pastoor wanneer je in de vakan tie echt niet kunt komen dienen.) Lektoren: Za: 19.00 dhr. Jan Jen niskens. Zo: 11.15 dhr. Jan Reintjes. Mededeling: Huwelijksafk. Jan Hellegers en Eva Jemiolek, beide uit Ven ray (3e roep). Rektoraat Heide Zondag: 14e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis jgt. voor Gerardus Wismans en Sjef Michels en Jan Janssen v.w. (koll.). Misdienaars: In ge en Simone. Donderdag: 9.00 H. Mis uit dank baarheid. Rektoraat Veulen 14e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Ilgnx. als jgt. voor Harry Hendrikx, voor priesterroe pingen. Zondag: 10.30 Hoogmis als 3e zwd. voor Wilhelmina Geurts- Ambrosius. Maandag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Vrijdag: 13.00 Huwelijksmis voor Pierre Litjens en Janine Reintjes. Akolieten: Za: Bas Reintjes en Ruud Bexkens. Misdienaars: Zo: Tom Derks en Ni co Knapen. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Ma ria BOuten-Gij sberts, ouders Jansing-Olber, voor onze zieken en overl. medebroeders en zusters v.d. Cannel. Zondag: 8.30 II. Mis te Holthees uit dankbaarheid en t.z.i.. 10.00 Hoog mis voor Rene Buijzen, fam. v. Kempen-Lochtens, lam. Janssen- Huijbers, Willy Verheijen, Anneke Verbeten-Koopmans. fam. v.d. Boo gaard en t.z.i. Woensdag: GEEN II. Mis in de Jo zefkapel. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak niet als thema 'Het koninkrijk gods is naby' in de Konink rijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toe gang, geen kollekte. Van knop tot bloem Heeft u weieens de ontwikkeling van knop tot bloem gevolgd? Dat is reuze boeiend en makkelijk te foto graferen. Vanaf één standpunt foto grafeert u met tussenpozen van dagen een serie van drie. vijf of meer foto's, waarin het ontstaan van de uiteindelijke bloem zichtbaar wordt Prachtig om er vergrotingen van te laten maken en een serie die aan de wand zeker veel bewonde ring zal oogsten! voor uw A KETTING A w FORMULIEREN w drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Gebouw Rehoboth: Cuppenped- je 2a Horst, Evangelist: Clapvaeren 4. Horst, tel./fax 04709-87786. Kerkdiensten: Zondag om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: evange list J.A.J. Bals. Horst, Tijdens de middagdienst is er kinderoppas. Dia-Avond: Vanavond om 19.30 is er in gebouw Rehoboth een dia-avond over Zuid-Afrika. dhr. De Bree uit Opheusden. journalist van het Ka tholiek Persburo Nederland heeft onlangs Zuid-Afrika en de cvangeli- satiepost Kwa Sizabantu bezocht. Momenteelis er een krachtige op- wekkng onder de Zoeloes. Iedereen, jong en oud is welkom. Struisvogels gestolen Uit een goed afgerasterde weide aan de Twistweg in Vredepeel wer den tussen donderdagavond en vrijdagmorgen drie volwassen struisvogels gestolen. De eigenaar heeft zich speciaal toegelegd op het kweken van meer dere vogel- en diersoorten. Omdat er meerdere soorten in de weide lie pen denkt de politie dat deze diefstal bewust in opdracht is uitge voerd. Het is voor de eerste maal dat binnen de gemeente Venray struis vogels gestolen werden. Om toegang tot de weide te ver krijgen was een groot gat in de om heining geknipt. Snelheidskontrole Vrijdagmorgen werd tussen 11.30 en 12.00 u. op de Horsterweg, bin nen de bebouwde kom van Casten ray, snelheidskontroles gehouden. 98 Voertuigen passeerden de kon- trole en daarvan reden er 3 harden dan 61 km per uur (ter plaatse is een snelheidslimiet van 50 km.). De hoogste gemeten snelheid bedroeg 85 km. De woordvoerder van de politie deelde desgevraagd mee dat men daar met die snelheidskontroles blijft doorgaan, zolang de score zo hoog blijft. Bromfietser zeer ernstig gewond Zaterdagmiddag omstreeks 16.30 u. vond op de kruising Schoolstraat-Hoenderstraat- Marktstraat-Eindstraat een botsing plaats tussen een bromfiets en een personenauto. De bromfietser kwam vanuit de verboden rijrichting van de Hoen derstraat en lcwam in botsing met de van rechts komende personen auto. bestuurd door een 46-jarige inwoner van Overloon. Bij de botsing werd de bromfiets bestuurder, een 40-jarige inwoner, zeer ernstig gewond en werd met een schedelbasisfraktuur naar het ziekenhuis overgebracht. Maandagmorgen was de man bui ten levensgevaar. 25 Ponder opgegraven in Julianasingel Tijdens graafwerkzaamheden aan de Julianasingel werd een gra naat gevonden. Deskundigen stel den vast dat het hier gaat om een 25-ponder van Engelse makelij. Het was een verschoten oorlogssouve- nier wat nog gevaarlijk is. Reeds woensdag zullen de mannen van de EOD dat projektiel opruimen. Geen al te beste foto, maar tocli te zien is het winkelpand van gerij/drogisterij en verfwinkel HERT' van Henri Heling, gek aan de Grotestraat. De foto is g men vrij kort na de opening ei was op 22 februari 1906. Men er terecht voor o.a.: slaolie, 50 e cent per fles; behangpapier vat cent per rol: beendermeel per 5 kg; voerderkalk 0.90 p kg: witte zeep 7 cent per pono. Later werd in dit pand gevestig meubelzaak van Piet Maesset speelgoed- en huishuidelijke ar lenzaak van Pierre HendrikT"" momenteel Blokker. J. v.d. Pu I slechts een medewerker belas met de vreemdelingendienst. de tweede medewerker loopt ^ur menteel een sollicitatieproced Volgens hem is het niet zo dai;^lG door normale agenten worden ^lG daan. De Vreemdelingendiens zeer specialistisch werk en de G' trokken agent is hiervoor opgei Hermans wijst er verder op da drie keer per week 's ochtcr™" spreekuur wordt gehouden. D deze onderbezetting kunnen wachttijden dan langer dui maar ook de aard van gevall waarmee mensen naar het spit uur komen, speelt daarbij een Tenslotte laat Hermans weten de buitenlanders niet bang hoei te zijn als, door schuld van vreemdelingendienst in Veni een termijn overschreden wroi Dan kan er nog altijd beroep v, den aangeteke: De Turkse gemeenschap in Ven ray heeft zich in een brief aan poli tiechef Hermans bezorgd uitgelaten over het funktioneren van de vreemdelingendienst in de ge meente Venray. Die dienst is. sinds de wijziging van de vreemdelingen wet op 1 april jl. overgeheveld van de gemeente naar de regiopolitie. In het district Venray zouden mo menteel twee specialisten op dit ge bied aktief moeten zijn. In de praktijk is dat er slechts een. In him schrijven stellen de Tur ken dat het werk gedaan wordt door normale politie-agenten en dat deze daar geen tijd voor zouden hebben. Bovendien hebben zij ge merkt dat het behandelen van aan vragen veel langer duurt, Ook moeten zij veelvuldig terugkomen om de desbetreffende agent te kun nen spreken omdat deze dan niet aanwezig is. Ook worden de Turken steeds langer moeten wachten tij dens het spreekuur. De angst bestaat nu dat de aan de vreemde lingenwet. gebonden termijnen worden overschreden, waardoor af wijzing mogelijk is. Rob Hermans, districtschef in Venray bevestigt dat er momenteel 3 i 3 'dP i m ede lij h FTf Burgemeester en wethouders van Venray hebben op 31 mei besloten een voetgangersoversteekplaats in de Blauwververstraat aan te leggen, ter hoogte van het voetpad met de Goudsmidstraat; verder zal ter plaatse een wegversmalling worden aangebracht zodat de rybaan ca. 4 meter breed wordt. De nieuwe oversteekplaats is speci aal bedoeld voor de kinderen van de openbare basisschool De Keg, die dagelijks tussen De Keg en de de pendance aan de Goudsmidstraat heen en weer gaan. Het besluit ligt overigens ter inzage bij de vakbalie Gemeentewerken van het gemeentehuis. Openingstij den: maandag van 9.00-17.30 uur en overige werkdagen van 9.00-13.00 uur. Tegen het besluit kan door be langhebbenden gedurende 6 weken na de dag waarop het bekend is ge maakt schriftelijk bezwaar worden aangetekend bij het college van burgemeester en wethouder van Venray. Commissies OSSW en Milieu vervallen In verband met het ontbreken van voldoende agendapunten ver vallen de geplande raadskommis- sies van Onderwijs. Sport en Sociaal-Kultureel werk (7 juli) en van Mulieu (5 juli). Algemene zaken De kommissie Algemene Zaken vergadert maandag 4 juli vanaf 19.00 u. in het gemeentehuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening 2. Spreekrecht publiek 3. Ingekomen stukken 4. Verslag vergadering 6 juni 5. Gewestaangelegenheden 6. Stand van zaken regiopolitihg 7. Ontwerp-raadsvoorstel 'tech% sche' aanpassing kommissie verordening 8. Ontwerp-raadsvoorstel vastsi ling verordening en samen-i stelling bestuurskommissie begraafplaats 9. Ontwerp-raadsvoorstel auto-"' matisering 1993/1994 10. Nota vervanging plv. lid klar ten kommissie ongewenste 'C omgangsvormen 11. Nota aanleg brandkranen 12. Rondvraag en sluiting - Burgemeester en wethouders van Venray hebben besloten de drie parkeerterreinen met achteraf be talen gesloten te verklaren voor aanhangwagens. De parkeerterreinen aan Raad huisstraat. Blekersveld en De Gou den Leeuw zijn ingericht voor het parkeren van personenauto's zon der aanhangwagens. Ook de slag- boomapparatuur laat het op- en afrijden van personenauto's met aanhangwagen niet toe. Het besluit van B en W moet foutief gebruik van het terrein en mogelij ke schade aan apparatuur voorkomen. Het besluit ligt ter inzage bij de vak balie Gemeentewerken van het ge meentehuis. Openingstijden: maandag van 09.00-17.30 uur en overige werkda gen van 09.00-13.00 uur. Tegen het besluit kan door belanghebbenden gedurende 6 weken na de dag waa rop het bekend is gemaakt schrifte lijk bezwaar worden aangetekend bij het college van burgemeester en wethouder van Venray. Ruim 50 kinderen hebben mee gedaan aande kleurwedstrijd die de gemeente organiserde naar aanlei ding van de open dag op 4 juni j.l. De kleurplaat, ontworpen door medewerker Martin Arens van de afdeling Openbare Werken, geeft een sprekend beeld van het verloop van de verbouwing van het gemeen tehuis in de afgelopen anderhalf jaar. Terwijl de verbouwing aan de gang was, ging het werk op het, ge meentehuis gewon door. De raads- en burgerzaal en kelder dienden tij delijk als werkruimte vor medewer kers wier kamers in die tijd verbouwd werden. De jeugdige tekenaars hebben het gemeentehuis met kleurpotloden, viltstift en zelfs gekleurd zand een uiterst kleurrijk interieur toebeme ten, waarbij de wanden variëren van knalgele granol of paarse baksteen tot een felgroen gestreept behangetje. Ook burgemeester Waals werd door de jeugd van Ven ray in allerlei kleuren uitgedost. Grote eensgezindheid viel er echter te bespeuren bij de ambtsketen: die heeft vrijwel iedereen een geel kleurtje gegeven. Maar hij is toch echt van zilver en niet van goud. De driekoppige jury heeft leeftijdskategoriën gemaakt. In ke kategortie valt er een een tweede en derde prijs te verdien' De winnaars zijn: kategorie 2-4 jaar: 1. Pieter Gilissen (2) 2. Lieke Brckelmans (4) 3. Daisy Bierens (3) Kategorie 5-6 jaar: 1. Karlijn Pouwels (6) 2. Gwendalin van Dijck (6) 3. Tineke Nabben (5) Kategorie 7-9 jaar: 1. Bart Gertzen (7) 2. Dorus van Keulen (8) 3. Rob van de Ven (8) Kategorie 10-14 jaar: 1. Patrick Bierens (13) 2. Angela Jeuken (11) 3. Susanne van Rhee (11) Alle prijswinnaars van harte gef citeerd! De winnaars krijgen di week van de gemeente nog p soonlijk bericht. Burgemees Waals zal komende maandag 4 j om 15.30 u. in de raadszaal van I gemeentehuis de prijzen uitreikt Natuurlijk zijn ook de ouders \T~ kom. De 52 ingezonden kleurplatjg' worden opgehangen in de burg zaal en zijn de komende twee v ken door het publiek jJ bewonderen. OPÉM DAG GÉ./AÉÉNTÉ.HUIS VC/MRA Jonjcn/m«iSj£ zoterdaj u Juni I99<( )6 tn kUurploot voir 1o yu«; 1991, e» Ktl ftraeckUIn, .>1

Peel en Maas | 1994 | | pagina 18