EPILEPSIE: Jubileumconcert Collegium Vocale Parkeerterrein Zuidoost opnieuw in studie Donderdag 9 juni nationale bioscoopdag Speelveldjes Kruisstraat/Antoniusstraat blijven Revitalisering Smakterheide in september van start V Na aankoop grond gersten niet in paniek OOK 50 plaatsen minder dan in oorspronkelijk plan ABVA-KABO PEEL EN MAAS Musical BS 'de Stek' Castenray Venray's Grego riaans koor PEEL EN MAAS Aktië tankslag Positieve reakties op nieuw computerprogramma Soms is hij even weg. 1Z 'EEL EN MAAS Donderdag 9 juni 1994 - Pagina 5 are lapi rooi De speelveldjes tussen de [ruisstraat en Antoniusstraat en erderop in de Antoniusstraat togen blijven. De gemeente Ven- ay heeft haar plannen om er wo- lingbouw op toe te staan laten Tiren. De veldjes worden opgek- tt en ingericht als speelterrein >r kleinere kinderen. Wethouder Trui jen van openbare terkbn heeft dat laten weten na en gesprek dat hij en collega [ersten dinsdagavond hebben ge- oerd met vertegenwoordigers van Ie buurt. Tijdens die bijeenkomst pramen de gemeente en de bewo- ïers overeen dat de speelterreinen loor beide party en samen worden ipgeknapt en opnieuw ingericht. De gemeente stapt daarmee af ran het jaren vastgehouden stand- mnt dat er woningen gebouwd mo len worden op de kavels. Volgens Kithouder Tin ij en heeft het college le knoop doorgehakt nadat geble- ;en was dat de behoefte in het wijk- e terecht is. Het college heeft het lesluit volgens Truijen al voor de tirkiezingen genomen, maar ge jacht met mededelen om de in- Iruk te voorkomen dat het om een werkiezingsstuntje zou gaan. Voor de bewoners van de Kruis- Antoniusstraat kwam de om- Éjftiraai van de gemeente als een ver- gBissing. Voor het gesprek HMemonstreerden ouders met kinde- - ie; ren nog met spandoeken voor be houd van de veldjes. Volgens R. Geurts, één van de buurtbewoners, had de buurt heel ander nieuws verwacht. "De ommezwaai heeft ons verwonderd. Bij het laatste gesprek, ongeveer een half jaar ge leden, lagen de standpunten nog mijlenver uit elkaar. Er werd toen nog gesproken over een AROB- procedure van onze kant", zegt Geurts. Hij is zeer tevreden over de manier waarop de slepende kwestie nu is afgehandeld. "We hebben al les gekregen wat we al die jaren als wensen". Dat de buurt zelf de han den uit de mouwen moet steken en ook later een oogje in het zeil moet houden, vindt hij geen probleem. Met de beslissing van het ge meentebestuur om het speelterrein te laten voortbestaan komt een ein de aan een langslepende kwestie. Formeel is de grond bestemd voor woningbouw, maar al meer dan tien jaar is de kavel in gebruik als speelterrein. In de loop der jaren is de Kruisstraat-Antoniusstraat een buurt geworden waar veel gezinnen met opgroeiende kinderen wonen. De bewoners van de beide straten hebben steeds tegen bouwplannen geageerd, omdat zij vinden dat er behoefte is aan een speelgelegen- heid in de verder tamelijk geïso leerd liggen straten. De gemeente heeft die wensen nu gehonoreerd. Het feit dat een projectontwik- telaar zeven hectare grond heeft verworven in het uitbreidingsge- )ied Antoniusveld is geen reden voor paniek. Het is ook geen be wijs dat het beleid om projectont wikkelaars en speculanten zo ang mogelijk buiten de deur te louden is mislukt. Zo reageert wethouder Bert (ersten van ruimtelijke ordening en grondzaken) op de mededeling n het Dagblad voor Noord-Limburg in dinsdag jongstleden. Het blad leidde dat de Zuidlimburgse pro- ictontwikkelaar Grouwels- ilmans zeven hectare grond op (toniusveld had gekocht van de ailie Claessens. De gemeente zou langzaam zijn geweest bij het ver- irven van grond zegt de heer lessens. Wethouder Kersten 'strijdt die opvatting. "Je kunt het ik omdraaien" zegt hij. "Mis- ;hien heeft Claessens wel te vroeg verkocht, hij kent ons bod niet". Kersten erkent wel dat de ge meente per definitie minder slag vaardig kan handelen dan het particuliere bedrijfsleven. "Op één of ander moment komt zoiets toch in de openbaarheid en dat is ook te recht. Ik kan me natuurlijk niet onttrekken aan de democratische controle". De wethouder vindt dat hij desondanks het mogelijke heeft gedaan om speculatie met toe komstige bouwgrond tegen te gaan. Volgens Kersten hoeft daar ook niet paniekerig over gedaan te worden. "Grouwels-Daelmans en de ge meente hebben elkaar nodig in dat gebied. In het verleden hebben we met projectontwikkelaars zakelijke en constructieve gesprekken ge voerd. Dat wil ik nu ook doen. Ik heb er geen behoefte aan om een sfeer van tegenstanders tegenover elkaar te zitten", aldus de wet houder. In maart 1984 richtte een aantal mthousiaste zangers een kamer koor op met als doel het instuderen in uitvoeren van muziek, speciaal voor kamerkoor en voornamelijk a- ïapella. Het kamerkoor heeft op dit mo- nent 15 leden-, er is nog plaats voor ien enthousiaste tenor met koorer- iring. In het begin waren de verzorging Van kerkdiensten erg belangrijk en ook nu worden door het kamerkoor eucharistievieringen en huwe- lijksmissen ingezongen. In oktober 1985 was het eerste openbare optre den voor het Venrayse publiek. In ie afgelopen tien jaar werden con certen verzorgd in o.a. Venlo (Festi val Religieuze Muziek), Maastricht, Deume. Nijmegen en Duitsland. De laatste vijfjaar bepaalde een thema dikwijls het programma.: herfst, dieren, seizoenen, Europa '92, En gelse. kerkmuziek. Vele kerstkon- ierten werden gezongen en in maart 1994 voor het eerst een Pas sieconcert. Er werd ook samengewerkt met andere ensembles, o.a. Boxmeers Strijk Ensemble, En Bloc en de volksmuziekgroep Mallemoer. En met solisten, o.a. de pianiste Hen- riëtte Spanjers, de organist Carlo van Ulft en de tenor Paul van den Bemt. In het kader van het 10-jarig be staan verzorgt, op 12 juni, het ka- nerkoor Collegium Vocale Ven ray, ®.l.v. dirigent Frank Quaedvlieg een lubileumkoncert in de aula van het Boschveldcollege om 11.30 u. Voor dit koncert hebben alle koorleden een keuze gemaakt uit het profane repertoire dat de afgelopen tien jaar [èzongen is. Uitgevoerd worden werken van o.a. Arbeau, van Amstel, Andries- sen, Dieppenbrock, Elgar, Hassler, Hindemith, Kodaly, Mendelssohn. Maessen, Parry, van der Putt, Saint Saëns, Strategier en Vasques, dus muziek van de 16e tot de 20e eeuw. De pianiste Roos Vervoordeldonk verzorgt een intermezze: Rhapsodie nr. 2 op. 79 van Johannes Brahms (1833-1897). Het koncert is vrij toegankelijk. Aansluitend receptie om 12.30 u. Entertainment wordt verzorgd door Bob Wijnen, leerling van Frans Ei sen (Koninklijk Conservatorium, Den Haag). voor uw m KETTING FORMULIEREN V drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 Portemonnee uit huis gestolen Uit de garage van een woning in de Bolerostraat is maandagmiddag een portemonnee gestolen. De por temonnee bevatte een geldbedrag van 125 gulden, bank- en giropas plus persoonlijke bescheiden. De dader is binnengekomen door de niet afgesloten deur van de garage. De gemeente heeft op dit. mo ment het parkeerterrein tussen Julianasingel en Patersstraat. op nieuw in studie. Het nieuwe plan gaat uit van circa 110 plaatsen, 50 minder dan de 160 eerder ge noemde. De nieuwe plannen pas sen volledig in het huidige bestemmingsplan dat dateert uit de beginjaren zeventig. Als de ge wijzigde plannen doorgaan bete kent dat voor een aantal bewoners dat ze geen tuin kwijtraken aan de gemeente. Aanleiding voor de heroverwe ging is een onderzoek van bureau Haskoning naar aanbod en behoef te van parkeerplaatsen in het ge bied. Daaruit is gebleken dat particulieren en bedrijven voor een groot deel zelf hebben voorzien in hun parkeerbehoefte. In combina tie met de afgenomen druk na in voering van het betaald parkeren zijn 160 parkeerplaatsen volgens wethouder Truijen niet nodig. De studie van Haskoning wijst uit dat er met 110 tot 120 parkeerplaatsen in het gebied voor de nabije toe komst voldoende aanbod is. Hasko ning signaleert een tekort van 60 plaatsen in Zuidoost plus een be hoefte in de nabije toekomst van 50. Met totaal 110 openbare par keerplaatsen, plus de particuliere terreinen erbij, is er volgens Trui jen voldoende ruimte. Wat betreft de ontsluiting van het terrein gaat Truijen's voorkeur nog steeds uit naar een in- en uitgang via de Poststraat. De gemeente moet daarvoor grond aankopen, onder meer van de FIT. De onderhande lingen met het postbedrijf zijn nog niet afgerond. Als de plannen door gaan krijgt de straat een tweerich- tingverkeer tot de achterzijde van het postkantoorcomplex. Direct te gen de achterkant van het PTT- terrein heeft de gemeente een tien tal parkeerplaatsen gepland voor bezoekers van het postkantoor. De ze plaatsen liggen buiten de slag boom van het eigenlijke parkeerterrein. De gemeente hoopt binnen enke le weken de onderhandelingen met de PTT af te kunnen ronden. Wan neer het herziene plan voor par keerterrein Zuidoost door het college wordt besproken kon de we thouder nog niet zeggen. Ook over de termijn waarop met de particu liere eigenaren wordt gesproken wilde Truijen zich niet vastleggen. Op 31 mei organiseerde de afd. Ven ray van ABVA-KABO een feesta vond voor haar jubilarissen. 10 Heren zijn 25 jaar lid en 6 he ren zijn 40 jaar lid van deze bond. Op de fot boven van links naar reents: F. Lenssen, B. Gerligh, G. Franssen, L. Wilms, E. Cardirci, J. Hermans. Onder van links naar rechts: Fr. Herens, J. Jacobs, P. Vosbeek, J. Spreeuwenberg. De voorzitter hield een toespraak en de echtgenotes spelden het speldje bij hun eega op. Daarna kre gen de jubilarissen nog een present en de echtgenotes een bos bloe men. In het bijzonder werd E. Car dirci, bestuurslid en als funktie penningmeester/sekretaris, met zijn vrouw in het zonnetje gezet. uw weekblad Er werd te hard gereden Het personeel van het wegen bouwbedrijf die de werkzaamheden aan de A 73, ter hoogte, van de Stati onsweg, uitvoeren ldaagden bij de politie over de levensgevaarlijke si tuaties die ontstaan doordat wegge bruikers veel te hard rijden. Vrijdagmorgen hield de politie van 07.30 tot 8.00 u daar snelheidslcon- trole. In dat half uur passeerden 147 voertuigen de radarkontrole; 34 bestuurders reden te hard. en de hoogste snelheid bedroeg 80 km per uur. De politie heeft aangekon digd daar meer kontroles uit te voeren. Van 08.20 tot 09.40 u werd op de Beekweg een snelheidskontrole ge houden. Ook daar bleek kontrole nodig te zijn, want van de 293 voer tuigen die de radar passeerden, re den er 68 te snel. De hoogste snelheid bedroeg hier 128 km per uur, terwijl slechts 80 km is toe gestaan. Bestuurders dienen er rekening mee te houden dat in de wet, nu is vastgelegd, dat indien er 50 km te hard wordt gereden, het rijbewijs onmiddelijk kan worden ingevor derd en dat de rechter zal uitmaken of de bestuurder het terug zal krijgen. Op 15 juni a.s. zal door alle kinde ren van bassisschool 'de Stek' uit Castenray een musical worden op gevoerd. In de diverse groepen wordt hard gewerkt aan de voorbe reiding. De voorstelling vindt op die dag twee keer plaats: op woensdagmor gen 10.30 u voor de opa's en de oma's, twee gastscholen en even tueel verdere belangstellenden. 's Avonds om 19.00 u zal de 'grote' uitvoering plaatsvinden voor oudera, familie en bekenden. De musical heeft als titel: 'Spo ken op Griezelsteyn' en wordt in gemeenschapshuis 'de Wis' op gevoerd. Veel ouders hebben zich opgege ven om te helpen bij o.a. decor, kle- ding, schmink enz. Het belooft een spannende voorstelling te worden! Zaterdag 11 juni: om 18.00 u H. Mis in de Paterskerk te Venray. Om 17.25 u aanwezig zijn in officile ldeding. Zondag 26 juni: om 11.oo u repetitie in de St. Anna-kapel van het VvGI. Noordsingel. Vrijdag 8 juli: Barbeque Nadere ge gevens volgen. Inlichtingen en afmelden: W. Snijders, tel. 82975, Venray. elke week nieuws Diefstal portemonnee Een 32-jarige medewerkster in van een inrichting aan de Wan- ssumseweg deed aangifte van diefstal van haar portemonnee uit haar kleding op het kantoor waar ze werkte. In die portemonnee zat. naast persoonlijke bescheiden, ook een geldbedrag van F1 525.- Uit het verzoek mee te werken aan een enquête van de ondergrondse olietanken in Venray, kwamen 3285 reakties binnen bij de onde rafdeling milieubeheer (P M 25 meu j.l.). Hieruit is onder meer gebleken dat er naar schatting 400 onder grondse olietanks van partikulie- ren nog niet onschadelijk zijn gemaakt. Zijn bij deze 400 tanks de nog in- gebruikzijnde olietanks inbe grepen? Sinds maart 1993 zijn gemeenten verplicht olietanks van partikulie- ren op te'Qaten) ruimen, of onscha delijk te maken. Op kosten van de eigenaren. Wat mij uitermate verbaasd, is de bezorgdheid van de overheid voor bodemverontreiniging van partiku- liere gronden. Een alertere hou ding van milieu-beheer zou blijken door een bodemonderzoek van gemeente- en provinciale gronden te laten verrichten. Wat betreft water, gas- en rioollei dingen, elektriciteits en telefoonka bels: er liggen vele kilometers ondergrondse buizen en kabels in Venray en elders. Men laat de oude troep gewoon in de grond liggen. Een voorbeeld hiervan. Langs de Deumeseweg is/wordt een nieuwe waterleiding aangelegd. Momenteel liggen er drie leidingen: twee oude en één nieuwe. Tevens liggen er nog oude kabels. Op mijn vraag of de oude troep wordt verwijderd inver- band met bodemverontreiniging, kreeg ik het volgende antwoord: 'Men ziet het niet en onder de grond heeft niemand er last van. Uit de grond halen wordt veel te duur'. Is de milieuwet niet van toepassing op gemeente- en andere instanties M. Voermans-Linders Bedankt voor de gezelligheid... Dat zal een 34-jarige Venrayse vrouw gedacht hebben toen ze dins dagochtend wakker werd en merk te dat uit haar flat de Weuren-TV, de stereo, een aantal CD's en een kope ren Wok verdwenen waren. Ook miste de Venrayse 75 gulden in con tanten. Bij de aangifte vertelde de vrouw dat de spullen vermoedelijk zijn meegenomen door twee man nen die maandag na een avondje stappen mee waren gegaan naar haar flat. De vrouw vertelde een maal thuis in slaap te zijn gevallen en toen ze wakker werd waren mannen en spullen verdwenen. De vrouw zei de mannen niet te kennen. Kamerdeur opengebroken Een 23-jarige kamerbewoner van een kamer aan de Merseloseweg ontdeWe dat tijdens zijn afwezig heid de kamerdeur was geforceerd. Uit de kamer werd de mini- stereoset en een geldbedrag van F1 150.- ontvreemd. In september zal de gemeente Venray een start gaan maken met de revitalisering van Smakterheide. Begonnen wordt met het achterstal lig onderhoud, waarna direct ge koppeld de herinrichtingswerk zaamheden worden uitgevoerd. Ge meente Venray en de Industriële Club Venray (ICV) hebben onlangs een accoord bereikt over een ver deelsleutel van de kosten van de herinrichting. De totale kosten van de revitalisering liggen rond de vier miljoen gulden. Die moeten door gemeente, provincie en bedrijfsle ven by elkaar worden gebracht. De ICV vertegenwoordigt een groot aantal bedrijven op Smakter heide. Echter niet alle bedrijven zijn aangesloten bij de ICV. De ge meente zal met deze individuele be drijven nog aan tafel moeten gaan zitten om tot een verdeelsleutel te komen. "De overeengekomen ver- I deelsleutel is voor de ICV aanvaard baar," aldus burgemeester Waals afgelopen maandag. "Met de niet- aangesloten bedrijven wordt gesproken. Dat moet leiden tot een uiteindelijke co-financiering". Het bedrag van deze cofinancie ring loopt volgens Waals "in de ton nen". Hoeveel exact wilde Waals nog niet kwijt omdat de ICV dit nog te rug moet koppelen naar haar le den. In een eerder stadium is gesproken over 6 a 7 ton voor de be- dryven. Er kleeft echter wel een nadeel aan deze bijdrage. De gemeente kan de bedrijven niet dwingen om de revitalisering mee te financieren. Bedrijven kunnen dus weigeren. "Als er veel bedry ven weigeren, dan kan er een situatie ontstaan die voor het college van b. en w. niet meer doenlijk is", laat Waals weten. "Dan zullen we opnieuw met de ICV aan tafel moeten". Op deze dag kan iedereen voor F1 2.50 een film bezoeken. Men heeft vrije keuze uit de films. In Venray begint de kaartverkoop een haif uur voor de aanvang van de voor stellingen, dus om 20.00 u. Wie het eerst komt, het eerst maait. Vol is vol. In Venray kan men dus niet da gen vooraf reserveren. Wie tijdig komt heeft plaats. Alle vier de zalen zijn dus vanaf 20.00 u beschikbaar. Men kan kiezen uit de Nederland se Premiere die deze avond plaats vindt van True Romance. Het is een harde, maar ook zeer romantische film. Bij toeval ontdekt een jong stel een partij drugs. Ze denken er nu bovenop te zijn en willen de par tij verkopen. Ze hebben er echter niet op gerekend, dat de mafia dit zo maar niet door de vingers laat gaan. Wat volgt is een uitermate spannende film, die door de maker van Topgun is gerealiseerd. Dat be tekent vakwerk en weer een top- film. De film is vergelijkbaar met 'Basic Instinct'. Geprolongeerd wordt de schitte rende film met 'Ibm Hanks in een bekroonde rol. Philadelphia is de ti tel van deze prachtfilm en is na Schindlers List weer een zeer in drukwekkende film. Ace Venura Pet. Detective is een nieuwe lach film, die evenals Naked Gunn 33 op het programma blijft, staan. De komende weken moeten de uitgeleende materialen op het oude én het nieuwe systeem worden in genomen. Dat betekent dus wat lan ger wachten bij het inleveren. Gelukkig tonen de lezers hier be grip voor en reageren ze enthousi ast op de snelheid van het nieuwe computerprogramma. De voordelen van het. nieuwe systeem zijn voorlopig vooral zicht baar bij het raadplegen van de kata- logus. De jeugd kent geen 'knoppenvrees'. Er zij nu echter nogal wat volwassenen die nog nooit achter het beeldscherm heb ben gezeten. Er valt nu veel meer op te zoeken dan voorheen, zelfs als Meisje verleende geen voorrang Maandagmiddag omstreeks 15.30 uur wilde een 11-jarig meisje af komstig uit Well vanuit Fluitekruid de Stationsweg oversteken. Ze lette daarbij onvoldoende op en verleen de geen voorrang aan een vrachtau to bestuurd door een 36-jarige man uit Oostrum. Het meisje kwam ten val en werd met lichte verwondin gen naar het ziekenhuis overge bracht. Weer verkeersongeluk op 'beruchte' kruising Dinsdagmorgen omstreeks 11.20 u wilde een 73-jarige bestuurder van een personenauto uit Rotter dam. komende vanaf de Mgr. Hans- senstraat linksaf in de richting van de Wanssumseweg rijden. Hij had een uit de richting Venray komen de vrachtauto met aanhangwagen, bestuurd door een 31-jarige inwo ner uit Well, niet opgemerkt. Voor de Rotterdammer was het een ge luk dat die vrachtauto niet al te hard reed en dat het aan de stuur manskunst van die bestuurder te danken was dat zijn auto niet in de flank werd gegrepen. De vrachtauto week sterk uit naar rechts en ging rakelings langs enkele lichtmasten en kwam in de berm tot stilstand. De personenauto werd nog wel ge raakt, maar als een wonder liep de bestuurder geen noemenswaardige verwondingen op. men slechts een deel van de titel kent. Bovendien toont de katalogus het volledige bezit van de biblio theek en dat is natuurlijk veel meer dan men tegenkomt als men langs de kasten loopt. De bibliotheekme dewerkers leggen graag uit hoe de katalogus werkt. Kom het eens uit proberen. U bent van harte welkom op: Ma/donderdag 14.00-18.00 u vrijdag 14.00-21.00 u zaterdag 10.00-13.00 u NB: in de overgangsperiode tot 8 augustus is het niet mogelyk de uitleentermijn telefonisch te ver lengen. Snelheidscontroles Dinsdagochtend heeft de politie tussen 07.30 en 10.15 uur snelheid scontroles gehouden op in- en uit valswegen in Venray. Op de Overloonseweg werden 150 voertui gen gecontroleerd. De hoogst geme ten snelheid was 85 km/u op een gedeelte waar 50 km/u gereden mag worden. De 87 gecontroleerde voer tuigen op de Venloseweg reden maximaal 93 km/u. Ook hier is de maximumsnelheid (in verband met werkzaamheden) 50 km/u. Op de Beekweg en de Puttenweg, waar 80 km is toegestaan, werden maxi mumsnelheden gemeten van respectievelijk 130 en 132 km/u. Per snelheidscontrole werden 34 hardrijders genoteerd. Dure opmerking Een opmerking aan het adres van een jongeman die tegen een schut ting urineerde heeft een 46-jarige Venraynaar waarschijnlijk een deuk in z'n auto bezorgd. De man zag maandagavond dat een jonge man tegen de schutting van z'n wo ning z'n behoefte deed. De 46-jarige maakte daarover een opmerking. De volgende ochtend ontdekte hij dat in z'n voor z'n woning gepar keerde auto een flinke deuk zat. Die is er vermoedelijk in getrapt. Politie en gedupeerde vermoeden dat het een wraakactie van de urinerende jongeman is geweest. Het signale ment van de jongen is bekend Epilepsie is een korte storing in de werking van de hersenen. Alsof de radio even uitvalt. Iemand kijkt plotseling afwezig, frummelt aan kleding, raakt soms onverwacht bewusteloos. Honderdduizend mensen hebben het. Daar zitten veel kinderen bij: onze toekomst! HELP DE 40.000 KINDEREN MET EPILEPSIE. GIRO 222111. Nationaal Epilepsie Fonds-De Macht van het Kleine. Al meer dan 100 jaar actief. Postbus 9587,3506 GN Utrecht Tel. 06-821 2411

Peel en Maas | 1994 | | pagina 5