Jazz '94 met Streetparade in centrum Venray Venrayse band in finale Havenpop Schouwburgprogramma voor komend seizoen weer sukses ■In juni zit er muziek in Venray-centrum Conferentie en Party-centrum schept nieuwe buitenplaats Winkelcentrum en horeca samen in organisatie Rommelmarkt Veltum Top 100 aller tijden in de Bonte Koe IVN houdt dialezing Muziekfeesten Tienray bedankt voor het wachten j5E Bekendmaking Venrayse Kinderjury top 5 Loterij Anjerfonds zow y zo Expositie in het St. Elisabeth Ziekenhuis Dansen in De Wis >eel en maas Donderdag 9 juni 1994 - Pagina 3 .een Haan! H lerc -ays In de maand juni worden er el ke vrijdag op minstens één plein het centrum van Venray mu- ziekvoorstellingen gegeven. On der het motto 'zomerfestival' treedt elke vrijdagavond een har monie of fanfare uit de regio op. Het eerste concert wordt vrijdag 10 juni gegeven door fanfare St. lomelius uil Vortum-Mullem. Iet zomermuziekfestival wordt georganiseerd door het Winkel centrum CVenray, in samenwer king met. een aantal Venrayse horecabedrijven. Die vinden allemaal dat het in de [zomer in het centrum veel te stil is >n hebben daarom de handen in- sen geslagen. Daarop werden een ital muzikeverenigingen bena- lerd met de vraag of ze op de Ven- lyse pleinen een concert wilden geven. Omdat veel harmonieën hun agenda al vol hebben, blijft het aan tal concerten dit jaar beperkt. Mo menteel zijn er vier gepland. De bedoeling is dat de concertreeks volgend jaar wordt uitgebreid naar circa tien. De optredens worden verdeeld over Henseniusplein/Schouwburg- plen en Grote Markt. Elk optreden wordt voorafgegaan door een muzi kale ronde door het centrum. De or ganisatie is nog bezig met het aantrekken van een orkest, dat elke week het andere plein van muziek voorziet. De concerten vinden dit jaar telkens op vrijdag tussen 19.00 en 21.00 uur plaats. Het initiatief is pas enkele maan den oud en afkomstig van de win keliersvereniging. De winkeliers kregen de steun van een zestal Ven- tyse horecabedrijven. Het Alle- mans Café, Eurotel, de Witte Hoeve, 't Huukske, D'n Old Timer en 't Zwaantje zorgen gezamenlijk voor inrichting en bediening van een groot terras op het plein waar het concert gegeven wordt. ST. CORNELIUS Het eerste muziekgezelschap dat in het kader van het zomerfestival optreedt is fanfare St. Cornelius uit Vortum-Mullem. Deze fanfare werd in 1910 opgericht, bijna van zelfsprekend door de toenmalige pastoor en het hoofd van de school. St. Cornelius beschikte bij de start over welgeteld twaalf instrumen ten, bijeengekregen na een inzame ling die 450 gulden opbracht. Uniformen waren er in die tijd evenmin. Pas in 1962, dus ruim na het vieren van het halve eeuwfeest, mochten de leden van de fanfare zich de eerste uniformen laten aanmeten. Anno 1994 heeft de Vortumse fanfare zo'n 45 spelende leden en daarnaast nog een twintigtal muzi kanten in opleiding. St. Cornelius staat sinds vorig jaar onder leiding van diligente Betty Bartels uit Overasselt en promoveerde in dat zelfde jaar naar de eerste afdeling. Onder haar leiding wil de fanfare vrijdag laten horen wat er in 84 jaar in Vortum-Mullem muzikaal is op gebouwd. Behalve St. Cornelius treden deze zomer in Venray-centrum nog twee muziekgezelschappen op. Vrijdag 17 en vrijdag 24 juni speelt drum- en showband Theobaldus uit Over- loon en op 1 juli is het de beurt aan de fanfare van het OLV Gilde uit Smakt. Open huis bij de Witte Hoeve Vanaf zondag 12 juni is Venray een nieuw plein rijker. Op die dag zal burgemeester J. Waals deze nieuwe aanwinst voor Venray offi cieel voor het publiek toegankelijk maken door het plein van een heus naambord te voorzien. Dat gebeurt j>mstreeks 15.00 u. Tussen 14.00 en 18.00 u kunnen belangstellenden kennis maken met deze 'stadsuit breiding' aan de Gasstraat tijdens een Open Plein-bijeenkomst, die de naam 'Plein Air' meekreeg. Zuidelyke sfeer Een beetje Frans dus, en dat ver wijst naar de zuidelijke sfeer van deze uitbreiding van de Witte Hoe ve. De oude kloosterboerderij van iet vroegere Jerusalem heeft in de oop van de tijd heel wat verande ringen van bestemming en bewo- ;rs meegemaakt, maar de irspronkelijke sfeer van de Franse hoeve is door de jaren heen geble ven en bewust intakt gehouden. Een belangrijk kenmerk van de Witte Hoeve is de omsloten binnen plaats waar zowel de vele deelne mers aan studiedagen en Conferenties graag vertoeven, maar Hdie ook voor feestelijke bijeen- BBcomsten een geliefde plek gewor- W\ den is. Vooruitlopend op verbouwingsplannen voor de toe komst heeft de Witte Hoeve een nieuwe Buitenplaats geschapen. Daartoe is de afgelopen maanden le achte de hoeve gelegen tuin ge- ilaveid en deels opnieuw aange- egd. De oude bomen zijn gehandhaafd en zorgen op warme lagen voor natuurlijke lommer. De oude wagenschuur is groten deels met oude materialen ge restaureerd en is vanaf zondag beschikbaar als overdekt terras, waardoor het Schiëpersplein, mede dankzij een nieuwe omheining een sfeervolle plek is voor party's, groepsbarbeque's en vele andere soorten bijeenkomsten. Van zelfsprekend zijn daar ook de nodi ge voorzieningen voor aangebracht. Tevens is er een Jeu de Boulesbaan, waarop een demonstratie gegeven wordt. Verder bestaat de mogelijk heid om uit diverse thema buffetten te kiezen: Javaans Italiaans Mexicaans Grieks Cara! bisch Duits Jazzfestival Met de opening op 12 juni komt het Schiëpersplein precies op tijd klaar vóór het Jazzfestival op zaterdag 18 juni, dat dit jaar voor de tweede maal in en om de Witte Hoeve wordt gehouden. Voor dit jaarlijkse jazzfestijn teke nen de Kiwani's en de Witte Hoeve en de Venrayse afdeling van deze or ganisatie heet 'Schiëpersland'. Een aardige, maar toch toevallige sa menhang, want de naam Schië persplein is los hiervan gekozen. Ook hierin zit een verwyzing naar het Zuiden: de schaapsherders uit Venray en omstreken die met hun kudden van duizenden schapen jaarlijks de tocht naar Noord- Frankrijk maakten en aan wie door een fraai bronzen beeld in de Passa ge en door de VW-replika's de her innering levend wordt gehouden. Joekskapel 'Zuutjes An' in sa menwerking met wy keent rum 't Schopke, houden zondag 3 juli a.s. een rommelmarkt in voornoemd wijkcentrum gelegen aan de Vel- tumse KI effen 62 B te Venray. De rommelmarkt begint om 11.00 u en wordt gesloten om 14.00 u. Diegene die eventueel overtollig kleingoed (b.v. serviesgoed, speel goed, lampen, gereedschap, radio's, t.v.'s e.d.) ter beschikking willen stellen, kunnen ons bellen op zater dag 25 juni en 2 juli tussen 9.00 en 12.00 u. Wij zorgen dan dat uw spullen gehaald worden, eventueel kunt u de spullen ook zelf brengen bij voornoemd wijkcentrum op de ze twee zaterdagen. Grotere stuk ken zoals meubels worden niet aangenomen daar deze teveel ruim te in beslag nemen. Beste mensen uit Venray, kijk eens in uw schuur of op uw zolder, daar ligt vast nog wel iets waar wij blij mee zijn en waar u niets meer mee doet. Zondag 12 juni wordt voor de 3e keer de Bonte Koe Top 100 gepre senteerd. Bezoekers van het café maakten middels formulieren be kend welke nummers dat jaar in deze lijst thuishoren. Je kunt wel stellen dat er de nodige verrassin gen in de lijst voorkomen. Ook dit jaar is het café weer in stijl inge richt. Veel nummers worden d.m.v. video op TV gepresenteerd. Stijn Bus, Debbie Muysers. Twan Achten. Roy Bistervelds, Oekie ver tolken 'unplugged' nummers uit de top-100. De dag wordt gepresen teerd door Loek Swinkels, Jan Fleurkens, Wim Sijbers en Jeroen Egbers. Op deze dag worden prijzen verloot onder de inzenders van het formulier. Aanvang van deze dag is 14.00 Op maandag 13 juni a.s. houdt het IVN Geijsteren-Venray een dia lezing over de natuurontwikkeling in het rivierengebied. De dialezing wordt gepresenteerd door Joof Teeuwen in café 't Trefpunt te Geijsteren, aanvang 20.00 uur. De lezing is een voorbereiding op de excursie van zondag 26 juni naar de Millingerwaard bij Nijmegen. Tijdens de lezing wordt ook verdeld over de natuur die op dit ogenblik op tal van plaatsen langs de Neder landse rivieren aan het ontstaan is. Als de nieuwe natuur in Nederladn U na aan het hart ligt., mag U deze lezing eigenlijk niet missen. Ook niet-leden zijn van harte welkom. In het kader van heer 80-jarig ju bileum, organiseerd de Tienrayse fanfare in het weekend van 10, 11 en 12 juni een groots opgezet mu ziekfeest, dat wordt georganiseerd in een feesttent aan de Swol- genseweg. De feesten beginnen op vrijdag met het MEWA-toernooi; een onder ling concours van de vijf fanfares die de gemeente Meerlo-Wanssum telt. De beoordeling van de korpsen ligt dit jaar in de deskundige han den van dhr. D..Koster uit Deurne. Tijdens deze avond wordt tevens dhr. T. Emons gehuldigd met. het feit dat hij maar liefst 70 jaar aktief muzikant is. Aanvang van de avond is om 19.00 u. De zaterdagavond staat in het te ken van de Limburgse muziek. Op het programma staat een optreden van Ben Verdellen en Beppie Kraft, beide bekend door hun zang in het Limburgs dialekt. De avond wordt verder muzikaal gevuld door het dansorkest 'the Timebreakers' De avond begint om 20.00 u. Zondag 12 juni zal de groep 'Nor maal' een reis naar Tienray onder nemen. Net na het uitbrengen van hun nieuwe CD, brengt de groep de ze avond een concert onder het motto: "Gas d'r bi-j'. De lijfspreuk die dit jaar wordt gehanteerd geeft al aan wat het hökerslegioen staat te wachten: energieke dialektrock die garant staat, voor een dampende tent. Het repertoire bestaat dit jaar uit een kompilatie van oude hits, aangevuld met diverse nummers van de onlangs in Amerika opgeno men CD. Vanaf 20.00 u kan men te recht in de feesttent. Kaarten voor Normaal kunnen a F117.50 telefonisch worden gereser veerd op telefoonnummer: 04789 - 2471/2156. Op genoemde telefoon nummers kunt u ook plaatsen re serveren voor de zaterdagavond. Diefstal van grasmaaier Het afgelopen weekend werd uit een niet afgesloten schuur aan de Groeneweg in Heide een elektri sche grasmaaier ter waarde van F1 1525.- ontvreemd. maar het was zo'n snelle computer wel waard?! Muziek en dus gezelligheid in Venray-centrum, want. voorafgaan de aan het Jazzfeest. op zaterdag 18 juni zal 's middags in het centrum van Venray de Sail Jazzband voor het winkelend publiek een lopende voorstelling geven. De band speelt dixieland, swing. blues, mainstream en English Internatio nal. 's Avonds treedt vervolgens tij dens het jazzfeest van Kiwanis Club Schiëpersland de internationaal vermaarde zangeres Beryl Bryden, begeleid door the Hotscnacks. PPT telecom, hoofdsponsor van Jazz '94, heeft voor het bestellen van kaarten voor Jazz '94 een dag en nacht bereikbaar telefoonnum mer opengesteld. Dat nummer is 04780-81626. Beryl Bryden heeft, opgetreden met alle groten in de Jazz en heeft in alle zalen en clubs en op de pro gramma's van grote festivals gestaan. Vooreelden? Lionel Hamp ton, Terry Lightfoot, Billie Holliday, Lil Hardin Armstrong, Acker Bilk, Olympia, Macim's, Vieux Colombier en Riviera Casino's. The Hotsnacks The Hotscnacks zijn Nederlands maar spelen het repertoire uit de authentieke New Orleans traditie met een klassieke 'bude- astijlbezetting'. Naast 'New Orleans, jazz' spelen the Hotsnacks 'Chicago jazz', nummers van Duke Ellington en muziek van de band van Bix Bei- derbecke. the Hotscnnacks zijn muzikaal, humoristisch en weten nog wat improviseren is. Ze zyn kind aan huis op grote internatio nale festivals en jazzfeesten. Tij dens het internationale jazzfestival in Birmingham traden ze op met Beryl Bryden. Die was toen razend enthousiast over de samenwerking, the Hotsnacks waren ook enkele keren te gast in Mahagony Hall, de tempel van jazz in New Orleans. the Basement Band the Basement band heeft zijn wor tels in Venray. Zij speelt alle grote nummers uit het repertoire van big band als die van Glen Miller. De le den zijn jonge, veelzijdige muzikan ten. uiterst muzikaal en met een groot gevoel voor show. Ze heeft haar publiek stevig in de greep.Ook solistisch kunnen de leden van the Basement Band goed uit de voeten, the Basement Band is 'a swinging affair'. Voorverkoop Jazz '94 Venray opent op zaterdag 18 juni rond 20.30 u de poorten. Rond 21.30 u zal burgemeester Jos Waals Jazz '94 Venray officieel ope nen. Toegangskaarten zyn te koop bij leden van de Kiwanis Club, de Venrayse VW aan de Grote Markt en bij Music World aan de Passage. De ëhtfêef£> rijs is in de voorverkoop F1 12.50, aan de kassa F1 15.00. Reserveren. U kunt 24 uur per'dag kaarten voor Jazz '94 telefonisch reserveren. Bel 04780-81626 Op vrijdag 17 juni wordt in Wans- sum de finale van havenpop gehou den. De finale is dit jaar een band uit Venray doorgedrongen. Sam son's Barber. Eind 1993 formeerden Stijn Bus. Michiel van de Berg en Debbie Muy sers de formatie Samson's Barber. Al snel bleek dat deze s man's for matie tot veel in staat was. Het eer ste optreden vond plaats in de Bonte Koe en was èen groot succes. Het trio speelt eigen muziek in het brede genre van de gitaarrock. Me- lodieur getintte nummers in de richting van Buffalo Tom en the Le mon heads. Vanuit Venray zal een groot aantal supporters dc band in Wanssum gaan aanmoedigen. Om de kosten van het reizen te onderdrukken ko men belangstellenden samen in de Bonte Koe. Van daaruit vertrekken groepen met taxi-busjes naar Wan ssum. Aanvang van de avond is 20.00 u. Verzamelen bij de Bonte Koe om 19.30 u. Heb je interesse om mee te gaan, meld je dan op dit tijdstip bij de Koe. De kaartverkoop voor het seizoen 1994-1995 loopt in de Venrayse Streekschouwburg weer als een trein. Op dit moment zijn er alweer een aantal voorstelingen uitverkocht. Dat is het geval met My Fair Lady, La Bloemen, Purper, Chess, The Blues Brothers, Japon over het Balcon en Jeans 5. waarvan overi gens een voorstelling bijgeboekt is en dus weer te bestellen is. Voor dat het seizoen begint zullen ook de navolgende voorstellingen volgeboekt zijn:B.Z.N., Golden Ear ring, Frank Boeyen, Carribean Festival, Tineke Schouten, the Sound of Motown, Paul McKenna, Up with People, Jeans 4 en Jeans 5, Les Percussions de Guinee en- de Spaanse hoer. Deze voorstellingen zijn thans nog steeds te boeken. Eveneens goed lopen de opera's Rigoletto en La Boheme, de operettes die Czar- dasfurstin, die Lustige Witwe en het operette-concert, Andre Rieu in Wenen. Ook het schitterende en spekta- culaire ballet la Bayadera mag op grote belangstelling bogen. De by- zondedre produktie Folklorico de Mexico met het Mexikaanse festival is ook alweer voor 60% volgeboekt. Deze uitzonderlijk voorstelling heeft wat konkurrentie van Les Per cussions de Guinee, de dag erna, die nagenoeg al vol zit. Tbch is de Mexikaanse voorstelling nog spek- takulairder en zal zeker als de an der genoemde voorstelling vol is, ook uitverkocht raken. Op dit moment zijn er dus nog steeds voldoende goede voorstellin gen te boeken en wij adviseren de theaterliefhebbers die nog niet in geschreven hebben, om niet te lang te wachten, want dan kunnen te leurstellingen niet uitblijven. Er zijn nog steeds onderhande lingen gaande voor een vijftal voor stellingen die aan het programma toegevoegd zullen worden. Wel is het literair programma van Boude- wijn Buch op maandag 19 decem ber nu al te boeken. Op woensdag 15 juni is het zover! Dan wordt bekend gemaakt welke kinderboeken volgens de Venrayse jeugd eemn prys verdienen. Van februari tot en met mei 1994 hebben zo'n 120 kinderen ruim 1200 boeken gelezen die in 1993 voor het eerst verschenen zyn. Elk boek werd beoordeeld met een cy- fer en leverde een stempel in de le nerspas op. Uiteindelijk werd er een persoonlijke top 5 samen gesteld. Deze top 5 is opgestuurd naar de Nederlandse kinderjury. Deze Nederlandse Kinderjuty geeft als tegenhanger van de 'Griffels en penselsn' die door volwassenen wordt toegekend, een goed beeld van de boekenvoorkeur van de jeugd. De uitslag van de Nederland se Kindeijury wordt woensdag 15 juni om 17.00 u bekend gemaakt via een televisie-uitzending van de VARA. Op diezelfde woensdag 15 juni om 16.15 u maakt de Bibliotheek Ven ray de uitslag van de Venrayse Kindeijury-top 5 bekend. Alle kin deren die hebben meegedaan ont vangen hiervoor een uitnodiging. Voor alle deelnemers is er een klei ne attentie. Uit alle deelnamepasjes worden enkele winnaars getrokken die een leuk prysje krijgen. Aan sluitend worden de kinderen in de gelegenheid gesteld om onder het genot van een versnapering de televisie-uitzending van de VARA te volgen. In juni zijn ook dit jaar in heel Lim burg weer duizenden mensen op pad om loten voor het Anjerfonds Limburg te verkopen. In hun eigen leef- en woonomgeving bieden zin de loten van de Anjerloterij *1994 aan. Binnenkort kunt ook U een van deze lotenverkopers aan Uw deur verwachten. De prijs per lot is op 11 1,50 ge handhaafd. Er zijn aantrekkelijke prijzen te winnen die zoveel moge lijk zijn aangepast bij de doelstel lingen van het Anjerfonds. Wat dacht u van een drieweekse reis voor twee personen naar het Carai- bische gebied (inklusief cruise), di verse andere kultuurreizen in binnen- en buitenland, geheel ver zorgde gezellige weekenden, bezoe ken aan schouwburg en musea, elke maand een fraaie bos bloemen thuis en 45 Anjerprijzen (een inge lijste ets van de kunstenares Karin Deneer uit Maasbracht). Aan de loten is een zogenaamd stock gemaakt, waarop de verkoper de naam van de koper van het lot kan vermelden. Zo is bij de vereni ging bekend waar de loten zijn ver kocht en kan bevorderd worden dat alle prijzen ook daadwerkelijk wor den afgehaald. Het Anjerfonds Limburg hoopt dat dit jaar het aantal verkochte lo ten flink zal stijgen. Het afgelopen jaar werden meer loten verkocht dan ooit, maar toch wordt ook dit jaar gestreefd naar een verdere toe name van het aantal verkochte lo ten. Voor elk verkocht lot ontvangt de verkopende vereniging F1 0,50. Door het kopen van loten levert u bovendien een bijdrage, die in uw eigen omgeving goed zal worden besteed. 'Geven om cultuur die je lief is' staat bij het Anjerfonds Lim burg hoog aangeschreven. Het Anjerfonds Limburg is ver bonden aan het Prins Bernhard Fonds, dat in 1940 in het leven werd geroepen. De 15 regionale fondsen zetten zich in voor kuituur- en natuurbehoud in ruime zin. Daartoe rekent het fonds naast muziek, letterkunde, toneel, dans, beeldende kunst, film en fotografie, ook wetenschap, natuurbehoud- en monumentenbehoud en culturele vorming. Het Anjerfonds Limburg zamelt gelden in voor het goede doel. Deze gelden worden gebruikt om aktivi- teiten in uw eigen lokale cultuur te stimuleren. De muziekverenigin gen die met behulp van de financië le steun van het Anjerfonds hun culturele aktiviteiten kunnen ont plooien. De belangrijkste bron van in komsten van het Anjerfonds Lim burg is de jaarlijkse Anjerloterij. De Anjerloterij Limburg maakt het mede mogelijk jaarlijks ongeveer 400 verzoeken om een financiële bijdrage te honoreren. Daarmee is dit jaar een bedrag van ruim mil joen gulden gemoeid. Uw steun is onmisbaar voor het funktioneren van het Anjerfonds en daarmee voor uw eigen kuituur. Geef om de kuituur die u lief is. KOFFIEHUYS nog eventjes 'oost west thuis best...' ZOWYZO OPENT IN JULI Grotestraat 3 5801 BD Venray 04780-89821 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer. A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: zaterdag: E. de MUINCK KEIZER Patersstraat 60, tel. 88800 zondag A. COENEN Patersstraat 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. Van Dongen: DR. KEIJZER Van Beurden weg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: C. van GEMERT, tel. 80700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer. W.G.A.M. Loonen, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak R. EELDERINK Moleneind 13, Meerlo tel. 04789-2820 DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostruinseweg 26 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.II.M. de Vocht. R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak R. GOEDEGEBUURE, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers. mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vennazeren M. VERMAZEREN, tel. 04784-2273 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door H. van EERTEN Volen 2A. Heide tel. 04780-13727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 82411 In de maanden juni en juli expose ren John Bergmans en Henriëtte Schaeffers met een 40-tal aquarel len en acrylsehilderijen in de poli klinieken van het St Elisabeth Ziekenhuis. John Bergmans en Henriëtte Schaeffers startten een aantal jaren geleden op de Vrije Academie met het experimenteren met diverse schildertechnieken. Gedurende de ze cursus ontwikkelden zij hun voorkeur voor het aquarelleren. Om deze moeilijke techniek onder de knie te krijgen, gingen beiden 3 jaar geleden in de leer bij AAlbert Grosfeld, bekend aquarellist en hoogleraar aan de Academie voor Schone Kunsten in Antwerpen. Momenteek wordt door beiden steeds vaker met acryverf gewerkt. Dit om de schilderijen een krachti ger uitdrukking te geven. Zij kozen als onderwerpen bloe men, landschappen en stillevens. Daarbij streven zij ernaar een niet exacte weergava van het ontwerp te maken, maar mee een impressie weer te geven door specifiek ge bruik van kleur, en bij aquarelleren het spel van water en penseel. Er worden werken getoond van de afgelopen jaren. Hierin is een duidelijke ontwikkeling te her kennen. Op maandag 13 juni wordt er weer een gezellig 50+ bal gehou den in het gemeenschapshuis De Wis te Casten ray. Aanvang 20.00

Peel en Maas | 1994 | | pagina 3