Fietssluis bij kruispunt Witte Vennen Eerste exemplaar migeboden aan weduwe van de grondlegger ïen jaar Radio-TV-service W. Swaghoven in Venray Venrayer aangehouden voor overval op taxichauffeur Museum in de ether door radiozendamateurs Bakkerij Pijpers bakt voortaan Dokter Moerman brood Dikke Mik derde bij Joekskapellenfestival Avondvierdaagse van 9 t/m 12 juni Veel discussie over nieuwe straatnaam in raad Vierlingsbeek Laten weten datje er bent... Sponsorloop voor First Choice Rommelmarkt in Maashees Vrije markt in Ysselsteyn Honingslinger demonstratie ABN AMRO Leenlijn spreekt aan a >eel en maas Donderdag 2 juni 1994 - Pagina 7 lijdelijke maatregel voor start nieuw schooljaar Een fietssluis in kombinatie net een visuele versmalling van e provinciale weg en een voor- chtingscampagne op middelba- scholen. Dat is waarschijnlijk e inhoud van het pakket tijdelij- e maatregelen dat moet voorko nen dat er op het kruispunt by e Witte Vennen in Oostrum nog neer ongelukken gebeuren. De emeente Venray zal er by de pro- incie op aandringen de verkeers- laatregelen te realiseren voordat nieuwe schooljaar begint. De oorlichtingscampagne zou kun- en aansluiten bij de aktie 'Wij aan weer naar school' )e keuze voor een pakket tijdelij- maatregelen wordt maandag 13 mi gemaakt. Die dag vergadert de 'erkgroep die de verkeerssituatie i liet kruispunt provinciale weg sume-Wanssum/Mgr. Hanssen- raat/Witte Venn en weg onder de heeft genomen. De werkgroep rerd ingesteld nadat op het mispunt een 13-jarige scholier uit iltterswyck om het leven kwam. ok in 1991 viel op de kruising een odelij k slachtoffer. In de periode vanaf 1991 vielen bij ongevallen verder vijftien gewonden. In de werkgroep zitten vertegenwoordi gers van de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum, de dorpsraad van Oostrum, de regiopolitie en de pro vincie. Een definitieve oplossing is niet voor 1995 te verwachten. Structure le maatregelen kosten naar schat ting tussen de 500.000 en 1 miljoen gulden. De werkgroep wil een be drag voor aanpassing van het kruispunt in het investeringsplan van de provincie laten opnemen. NIET LANGS BEEK Van het idee een fietspad aan te leggen langs de Oostrumse Beek dat gebruik maakt van het spoor- viadukt om de provincialeweg te kruisen is de werkgroep inmiddels afgestapt. Volgens wethouder Trui- jen, namens de gemeente Venray in de groep, zijn er teveel complica ties. Dat betekent dat in de praktijk waarschijnlijk voor een ongelijk vloerse kruising - fietstunnel of via- dukt - wordt gekozen. De stamboom van een museum Enige tijd geleden besloot het estuur van het Nationale Oorlogs- d Verzetsmuseum in Overloon om an de bekende journalist en publi- Jan van Lieshout de opdracht verschaffen om een boek te chrijven in het kader van 50 jaar evrijding.Besloten werd uiteinde- jk een tweetal boeken uit te bren- en; 'De Stamboom van een Oorlog' n 'De Stamboom van een mil ium'. Afgelopen dinsdag werd het erste exemplaar uitgereikt aan de 'eduwe van harry van Daal, een an de grondleggers van het mu- eum in Overloon. Het mag worden gesteld dat de :h rij ver een tweedelig werk heeft irealiseerd wat meer dan de moei- waard is om gelezen te worden, m van Lieshout heeft die twee de an, ieder 96 pagina's met daarin en 80-tal foto's verwerkt, een hel er en duidelijk beeld weten te ver- Ehaffen van de geschiedenis van e Tweede Wereldoorlog. Juist de iknoptheid en overzichtelijkheid eeit de lezer. Direkteur drs. Temming stelde tij- ;ns de presentatie van het boek, i het Nationale Oorlogs- en Ver- itsmuseum in Overloon, dat het 'rste deel gezien moet worden als militaire geschiedenis van de orlog, terwijl het tweede deel leer gewijd is aan het burgerlijke eel, waar de ideologie en de ras- mtheorie met al de gevolgen van- ien, onder de loep worden inomen. [et Nationale Oorlogs- en Ver- tsmuseum mag gezien worden als n 'anti'-oorlogsmuseum. Het is rheugcnd dat van de meer dan 0.000 bezoekers jaarlijks, er 52% der de 18 jaar zijn. 'Voor joxige- n en ouderen die de oorlog be- ist mee hebben gemaakt, zal de tgave een goed naslagwerk zijn n die oorlog', aldus Temming. DE SCHRIJVER Jan van Lieshout gaf een heldere en duidelijke uiteenzetting wat hij met schrijven van die twee delen heelt proberen te bereiken. 'In deel I staan de cedntrale gevechtshande lingen en Europa en de Sille Oceaan centraal, terwijl in deel II de nadruk ligt op de edukatieve taak, de stille getuigen van Land-, Lucht- en Zeemacht en de gevechts handelingen met zo weinig moge lijk woorden maar toch met een duidelijk inzicht te verwoorden. Al zijn feitenmateriaal heeft hij met veel speurwerk en naslagwerken weten te verzamelen. Onbekend is verder dat Rusland de zwaarste verliezen heeft geleden in die Tweede Wereldoorlog. Harry van Daal uit Overloon had het goed gezien.om op de puinho pen van Overlooon, toen hij in de bossen van Overloon het vele oor- logsmaterieel zag liggen, om daar te beginnen met een oorlogsmuseum. Hij kreeg de steun van de toenmali ge Burgemeester van Vierlings beek, de heer Jans. Om te beginnen werden er van de kapot geschoten bossen twee boe renschuren gebouwd die de basis waren van wat later werd het Natio naal Oorlogs- en Verzetsmuseum. Harry van Daal zijn levenswerk kon hij zelf niet meer voltooien, maar zij idee en zyn overbreekbare verbondenheid met de geschiede nis van dit Nationale Oorlogs- en Verzetsmuseum. Het was dan ook een goede ge dachte om het eerste exemplaar uit te reiken aan de weduwe van Harry van Daal die met haar zoon de pre sentatie aan de regionale pers mee maakte. Het moet voor haar een grote voldoening hebben gegeven dat haar man en zijn ideeën niet vergeten zijn. Op 1 juni 1984 startte dhr. Swag- oven aan de Oude Oostrumseweg !a in Venray met een bedrijfje dat (groeide tot Radio-TV-service- ak. Thans, tien jaar later, wordt let tweede lustrum gevierd met ■en speciale aanbieding voor alle tlant.cn. Wie in de maand juni zijn ideorekorder een reinigingsbeurt lat geven bij Swaghoven hoeft hier- oor slechts 25,- te betalen. In 1984 bestonden de werkzaam- leden van het een-mans-bedrijfje lit het repareren van audio- en deo-apparatuur en het verzorgen geluidssystemen voor bedrij- Voor de administratieve werk lieden zorgde mevr. Swag- oven. Al snel bleek het noodzakelijk ieuwe arbeidskrachten aan te ne- ien en na vijfjaar volgde een in line verbouwing. 'We kregen de esehikking over een specialist op udio- en videogebied wat de servi- alleen maar ten goede kwam', irtelt W. Swaghoven. In 1991 werd eerste computer geïnstalleerd m het aannemen en verwerken in reparaties te vergemakkelijken, 'e computer staat on-line met een teraxxcier waardoor onderdelen nnen 24 uur geleverd kunnen orden', verduidelijk Swaghoven. tee jaar geleden kwam er weder- 1 een vaste medewerker in dienst vorig jaar vond een interne en terne verbouwing plaats. Thans schikt Swaghoven Radio-TV- rvice over driemaal zoveel ruimte in de beginfase. bovendien is het bedrijf gunstig gesitueerd en zijn er voldoende par keerplaatsen voor de deur. Het aan tal werkzaamheden van de Venray- se onderneming is alleen maar gegroeid. Swaghoven: 'Veel kleinere bedrijven houden zich momenteel nog uitsluitend bezig met de ver koop van audio- en video-appara- tuur. Het reparatiegedeelte wordt dan uitbesteed. Ik moet trouwens zeggen dat dat ook steeds meer een specialistische taak wordt. Voor di verse bedrijven voeren wij dan ook de reparaties uit'. Swaghoven Radio-TV-service biedt dan ook Service (met een hoofdletter). Voor tv's geldt nor maal gesproken dat deze binnen twee dagen klaar zijn. Apparatuur kan worden gebracht, maar huisbe zoek behoort ook tot de mogelijkhe den binnen het bedrijf. De zaak is geopend op maandag van 13.00 tot 17.00 uur, van dinsdag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.00 en tussen 13.00 en 17.00 uur en op za terdag kunnen klanten terecht tus sen 09.00 en 12.00 uur. Vernielingen in sportzaal In de nacht van vorige week maandag op dinsdag zyn er vernie lingen aangericht in de sportzaal van het Boschveldcollcge aan de Sportlaan. Er werden enkele hou ten banken vernield en er werd met graffiti op de muren en vloer gespoten. In de vroege morgen van 24 mei werd in zijn woning te Venray een 26-jarige Venraynaar aangehouden die verdacht wordt op 18 mei een overval op een taxichauffeur van een taxibedrijf te Horst te hebben gepleegd in America. De taxichauffeur was opgeroepen voor een rit. Toen de chauffeur de fiets van een taxiklant in de taxi wilde laden had de klant reeds in de taxi plaatsgenomen en reed met de taxi weg. De chauffeur kon zich nog aan zijn taxi vastgrijpen maar dat deerde de overvaller niet. Zijn stuurmanskunst was echter van dien aard dat de taxi tegen een boom tot stilstand kwam. De 'klant' rende vervolgens te voet verder, de gewonde chauffer aan zijn lot over latend. De verdachte had. naar later bleek, in de nacht kans gezien om in America een personenauto te ontvreemden. Die werd een dag la ter in Overloon onbeheerd aange troffen. Die Venraynaar bekende tijdens de verhoren dat hij na die datum nog een poging had ondernomen om in te breken in woningen in Horst. De man is inmiddels voorgeleid aan de officier van justitie te Roer mond. Tijdens de verhoren is ook gebleken dat hij betrokken is ge weest bij een serie inbraken en diefstallen in de regio. Omtrent het aantal kon de woordvoerder van de politie ons nog niet de juiste cijfers geven omdat de dader mogelijk nog bij meerdere inbraken en diefstal len betrokken is, dan dat hij tot op heden heeft bekend. Voor zover is komen vast te staan, heeft hij de in braken en diefstallen alleen ge pleegd. Tijdens de vorige week gehouden raadsvergadering van de ge meente Vierlingsbeek werd uitgebreid ge praat over de naamgeving van de Kevelaersedijk. Daarbij ging het niet om de naam zelf maar om de reden, waarom de gemeente over ging tot deze naamgeving. Aan die Kevelaersedijk is sinds kort een eco-boerderij gevestigd. Omdat de twee initiatiefnemers van dit be drijf, afkomstig uit Tiel en Hilver sum, in een caravan bij het bedrijf wonen moest er door de PTT een postcode worden toegekend. Dat kan alleen als er een officiële straat naam is. Binnen de gemeente wer den tot de vergadering twee verschillende namen gehanteerd Kevelaarsdijk en Kevelaarsedijk. Dat wordt nu dus Kevelaersedijk. De discussie spitste zich echter meer toe op het precedent dat deze naamgeving zou scheppen. Het eco- bedrijf is nl. gevestigd in een water wingebied en wonen is daar niet toegestaan. Burgemeester Dittner wees erop dat slechts tijdelyk is toe gestaan om daar in een caravan te wonen. Bovendien wees de burge meester erop dat het toe te juichen was dat in een waterwingebied een dergelijk eco-bedrijf als proefpro- jekt is gestart. Volgens hem is dit te gelijk een belangryk onderzoek naar de bedrijfsmogelijkheden van agrariërs in een waterwingebied. Het is volgens Dittner absoluut niet zo dat dit bedrijf geen beperkingen heeft opgelegd gekregen. Beperkin gen die agrariërs in zulke gevallen wel opgelegd krijgen zijn ook hier van toepassing. VOORBEREIDINGSBESLUIT GROTESTRAAT De heer Botden te Vierlingsbeek heeft om medewerking gevraagd om naast zijn woning aan de Gro testraat nog een woning te mogen bouwen. Het college wilde wel me dewerking geven, maar vanuit de Maaskantfraktie werd door de heer Bouten gewezen op de mogelijke ge volgen. Eerdere verzoeken waren door de Provincie afgewezen. Wet houder Litjens verwachtte nu van uit de Provincie geen bezwaren omdat de zaken nu toch iets anders lagen. De raad had geen moeite met het voorstel om, voor het voeren van een rechtsgeding, een gemachtigde aan te wijzen. Ook werd het college gemachtigd om een persoon te machtigen om de raad te vertegenwoordigen tij dens de zitting van de afdeling Bestuursrechtspraak. De raadsvoorzitter deelde verder nog mee dat het gekozen maar nog niet beëdigde raadslid Ewals in een van de volgende vergaderingen be ëdigd zal kunnen worden, gezien zijn voorspoedig ziekteherstel. PA60VL in het museum. Voor de niet ingewijden zal deze tekst een raadsel zijn. Voor radiozendama teurs is het iets om de oren te spit sen. PA60VL is de zogenaamde 'call' die het museum zal hebben in het kader van de regelmatige zendin gen in het weekend vanaf 5 juni tot eind oktober 1994. Radiozendama teurs Jan Ibussaint en Michel Elis- sen zorgen er dan voor dat vanuit het museum een serie zendingen begint met behulp van historische zend- en ontvangstapparatuur (een 19 set MK2 HP. een TX BC 191 RX BC 312 en een ANGRC9 LV80 uikt de privékollektie van Ibus saint; daarnaast zal gewerkt wor den met een Yaesu FT101 op alle banden SSB/CW, in praat/info fre quentie 145.400). Voor het eerst in de geschiedenis en eenmalig zal een museum in de ether komen met een heel eigen ge luid, een geluid dat eigen is aan het te gebruiken geallieerde materiaal. Juist in dit voor Zuid-Nederland zo belangrijke herdenkingsjaar - 50 jaar na de bevrijding - en aan de vooravond van de nationale herden king in 1995 zal het leggen van kon takten vanuit dit museum een unieke gebeurtenis zijn. Daarom laat het museum een speciale QSL- kaart ontwikkelen die bij voorbaat een verzamelitem zal worden. Voor de leek: met een QSL-kaart wordt een gelegde verbinding be- PA60VL zal op 5 juni QRV zijn van 10.00 tot 11.00 uur op 3.705 Mhz (AM) en verder tot 17.00 uur tussen 7.000 en 7.020 Mhz (CW). Daarna zal PA60VL op nader vast te stellen tijden en frequenties tot eind oktober QRV zijn. Vanal' heden heeft bakkerij Pij pers de toestemming gekregen om voor geheel Noord-Limburg het Dokter Moei-man brood te bakken. Bakkei-ij Pijpers geniet landelijke, maar ook internationale bekend heid als het gaat om kwaliteitsdieet- produkten voor coeliakiepatiënten en mensen met voedselallergieën. De produkten van bakkerij Pijpers vinden ook gretig aftrek in België, Duitsland en Frankrijk. Juist vanwege deze ervaring is besloten om aan Bakkery Pijpers de licentie voor het bakken van Dokter Moerman brood toe te ken nen. Deze licentie geldt voor heel Noord-Limburg. Het Dokter Moerman brood is ontstaan uit een samenwerking tussen Dokter Moerman en bakker Van Galen uit Vlaardingen. Veel pa tiënten vaxi Dokter Moeiman kwa men bij bakker van Galen het volkorenbrood halen. Hierdoor ont stond een kontakt. tussen beiden en werd de receptuur aangepast. Het brood bestaat uitsluitend uit na tuurlijke ingrediënten die ook nog eens aan bepaalde voorwaarden moeten voldoen. Zo wordt fijnge malen volkoi-en tai-wemeel ge bruikt, dat afkomstig is uit de Hoeksche Waard. Dat gebied heeft enkele malen onder water gestaan waai'door de grond op een bepaalde manier vruchtbaar is gewoi-den. Verder bevat het Dokter Moerman brood geen echte broodverbetex*- middelen of rijs-tijdverkoiters Aankomende zaterdagavond is het zover. Dan zullen twee bestuursleden van Majoretten en Twirl groep First Choice hun uiter ste best doen om hun steentje bij te- dragen voor deze vereniging, door te proberen de Kennedymars tot het einde te lopen. De leden van deze groep hebben een sponsorloop georganiseerd ten behoeve van nieuwe trainingspak ken voor de jeugdgroep. Dus, hoe meer kilometer, des te beter! Alle leden van First Choice wen sen Gorinie en Wilma veel sukses bij het lopen. Op zondag 26 juni wordt er in Maashees wederom een grote, rom melmarkt georganiseerd op het dorpsplein. Volleybalvereniging MVC'64, die deze rommelmarkt or ganiseert, heeft wederom tal van mooie spullen verzameld om op de ze markt te kunnen verkopen. U bent bijvoorbeeld al lange tyd op zoek naar het ontbrekende stuk je van uw verzameling of anders zins, gegarandeerd dat u het in Maashees op het dorpsplein kunt vinden. Zo vindt u er kramen met huishoudelijke artikelen, kleding, speelgoed, elektra, curiosa, boeken en meubelen. De betere en mooiere voorwerpen worden bij opbod en af slag vei'kocht. Ook worden er loten verkocht a ƒ1,-. De hoofdprijs van deze loterij is een draagbare kleurentelevisie. De verkoop start om 15.00 uur precies. In het paardensportcentnxm Sonwil, Buntweg 12 te Ysselsteyn wordt op 4 en 5 juni een vrye markt gehouden in de grote rijhal. Er zijn nog kiamen te uur; ƒ38,- per kiaam. Iedereen die oude of nieuwe spul len te koop heeft is welkom. Voor inlichtingen: tel. 04780- 41459. De markt is beide dagen ge opend van 10.00 tot 18.00 uur. Op het Zoemhükske, de modelbij- enstand van de Imkersvereniging Horst e.o. (waarvan ook enkele Ven- rayers lid zijn), woi'dt elke eerste zondag van de maand een bijeen komst gehouden met een speciaal thema. De openstelling in juni is op zondag 5 juni van 11.00 tot 13.00 uur en zal in het teken staan van het honingslingei'en. De bijen hebben gedurende het vooijaar weer volop nectar en stuif meel kunnen halen op o.a. de fruit bomen, de koolzaadvelden en de vooxjaai-sbloemen zoals sneeuw klokjes, blauwe druifjes, hyacinten, wilgen, paardenbloemen enz. De stuifmeel hebben de bijen nodig als bouwstoffen en de nectar zetten de bijen om in honing. Aanstaande zondag kunt u zien, hoe de bijen de honing opgeslagen hebben in de ramen, die in de bij enkast hangen. De imker haalt dé zegeltjes eraf en de honing kan uit het raam geslingerd worden. Dit is één van de spannendste dingen, die een imker moet doen. De bijenhal heeft een mooie de monstratieruimte met, ondermeer vitrines, waarin veel over het bijen leven te zien is. Wanneer u wilt weten hoe dit ho- ningslingeren in zijn werk gaat of hoe het bijenleven emiit ziet, komt u dan zondagmorgen 5 juni om 11.00 uur naar het Zoemhükske. De toegang is gratis voor jong en oud. U bent van harte welkom. Als eerste ixi de markt introdu ceerde ABN AMRO eind 1991 de Leenlijn. Eind 1993 hadden meer dan 150.000 cliënten de Leenlijn al gebeld. Reden om begin 1993 de Leenlijn in een aktie centraal te stellen. Meer dan 25.000 cliënten belden tijdens de aktieperiode. Dei - tig daarvan werden met een draad loze telefoon in het zonnetje gezet. Een relatie van kantoor Venray was één van die dertig. AKTIE In februari ontvangen alle ABN AMRO relaties een folder waarin de ABN AMRO Leenlijn centraal stond. Deze relaties werden uitgenodigd de Leenlijn te bellen (06-8886) om uit te laten rekenen wat zij maxi maal verantwoord bij ABN AMRO kunnen lenen. Wanneer zij dit be drag schriftelijk lieten bevestigen, ontvingen zij bij de bevestiging een aktiekaart. Via een slagzin op de ak- tiekaart konden zij meedingen naar een van de 30 draadloze 'Or lando 100' telefoons van PTT Tele com wanneer zij voor 30 april een lening bij ABN AMRO afsloten. WINNAAR De heer E. Stevens, relatie van kantoor Juliansingel Venray, viel ook in de prijzen. De slagzin 'Met een lening van ABN AMRO kan ik alle kanten uit en dat is een wys besluit, want helpen doen ze u al tijd met raad en daad zodat er geen probleem bij u ontstaat', was voor de jury een draadloze telefoon waard. Op woensdag 25 mei werd de prijs uitgereikt. OOK U KUNT BELLEN Ook u kunt de ABN AMRO Leen lijn bellen. De Leenlijn staat 24 uur per dag, zeven dag per week tot uw beschikking: 06-8886 (20 cent per minuut). En wanneer u voor eind juni een lening by ABN AMRO af sluit. dan maakt u kans op één van de tien geldprijzen van ƒ1.000,-. Dinsdagavond vond de derde vergadering plaats van de Venrayse gemeenteraad in de nieuwe samenstelling. Voornaamste item op de nog dunne agenda was de vaststelling van de verordening voor de commissies van advies en de poppetjes in die commisies. In werke lijkheid werdexx de uitgangsposities bepaald door het college en de gemeenteraad voor de komende vier jaar. Als de toon van dinsdag doorzet kan het tussen nu en 1998 nog best interessant worden in commissies en ïaad. Na de politieke omwenteling van 2 maart bestaat de raad uit veel meer nieuwe gezichten dan de achterliggende raadsperiodes. Nieu we raadsleden die enerzyds nog moeten wennen, anderzijds hun vi sitekaartje willen afgeven en laten weten wie ze zijn en waar ze staan. De raadsleden die zijn blijven zitten gaan ongetwijfeld ook met nieuw elan de politieke arena in. Ze hebben de uitspraak van de kiezers nog in het geheugen en voelen achter zich natuurlijk de van ongeduld trappelende nieuwelingen. Zowel binnen de eigen par tij als vanuit de nieuwe frakties in de raad. Achter de bestuurstafel is minder veranderd: alleen Jan Driessen heeft na vier jaar besturen z'n plaats in de gemeenteraad weer inge nomen. Maar met 'n kring met relatief veel nieuwkomers voor zich ligt het voor de hand dat ook van die kant getracht wordt even duide lijkheid te scheppen in de relatie tussen college en raad. De grenzen verkennen en hier en daar alvast een paaltje plaatsen: 'Tbt hier en niet verder'. Omdat het wereldkampioenschap voetbal nadert een vei'gelijking met de edele voetbalsport: de verdediger die aan het be gin van de wedstrijd z'n directe tegenstander even stevig laat weten dat -ie er is en gelijktijdig onderzoekt hoever hij bij de scheidsrech ter kan gaan. In dat licht moeten de schermutselingen in de xaadsvergadering van afgelopen dinsdag worden gezien. Tijdens de vaststelling van de verordening van de adviescommissies diende fraktievoorzitter Jan Driessen van het CDA, mede namens coalitiegenoot Partij van de Ar beid, een amendement in om een artikel in de verordening te wijzi gen: de partyen zagen graag dat de commissiestukken niet zeven maar tien dagen vóór de vergadering bij de commissieleden in de bus liggen. Dat moet kunnen, aldus Driessen, die er aan toevoegde dat de commissies zeker gebruik zullen maken van hun recht om nagezonden stukken niet te behandelen. Met het wijzigingsvoorstel wilden CDA en PvdA het signaal aan het college geven dat deze reis de raad sexieus genomen wil worden. Burgemeester Waals, die dit jaar een poging lijkt te doen om nog on- verstaanbaai'der te spreken, zette in z'n antwoord meteen de lijn uit die het college wil volgen: democratie prima, maar het moet de besluitvaardigheid niet in de weg staan. Het college verzette zich dan ook tegen het amendement met als voornaamste argument dat bestuurders en ambtenaren in de huidige organisatie geen garantie kunnen geven dat commissiestukken per definitie tien dagen voor de vergadering beschikbaar zijn. "We zullen maximaal ons best doen, maar geven geen garantie", aldus Waals, die er aan toevoegde niet gecharmeerd te zijn van de dreigende toon van Driessen. Uiteindelijk ging het amendement in stemming en haalde het een ruime meerderheid. De frakties van CDA, Partij van de Arbeid, Van de Vorle en Samenwerking steunden het voorstel, WD en D'66 wa ren tegen. Zeventien raadsleden stemden dus voor en vijf tegen. Bij de tegenstemmers xnoeten de drie wethouders nog worden opgeteld, want het complete college vindt zeven dagen lang genoeg als voorbe reiding voor commissieleden. Bovendien zegt het college eigenlijk niet zoveel boodschap te heb ben aan de wens van de raad. Voor de machtsverhoudingen betekent dat een fonnele overwinning voor de raad, maar psychologisch ge zien een voordeel voor het college. In feite hebben B en W het amen dement namelijk aan hun laars gelapt en heeft de raad dat toegestaan. Wordt hopelijk vervolgd.... Bert Albers. jtiyinsk HüOïitoJ oiiuémt Zondag 29 mei werd in de Kasteel tuinen in Arcen het jaarlijkse joekskapellenfestival gehouden. De weergoden waren de 12 deelne mende kapellen en de toeschou wers goedgezind, want hoewel het frisjes was, bleef het droog. Omdat dit festival tot nu toe alrijd een Venloos/Blei'icks/Arcens spek takel was, had de organisatie nu ook andere kapellen aangeschi'e- ven om mee te doen. Zodoende na men naast enkele bekende kapellen zoals Biëstig Good, Neutje veur Neutje, ook o.a. Rats der nève en Dikke Mik uit Venray deel. Dik ke Mik bracht daarbij een bloemle zing uit het omvangrijke repertoire ten gehore. De kwaliteit, maar meer nog het volume was zoals de naam doet vermoeden. Dikke Mik. hoewel niet met volle bezetting aangetre den kon worden. Ondanks (of misschien wel dank zij) een marginale voorbereiding maakte Pierre Cnoops namens de jury bekend, dat Dikke Mik als nieuwkomer als derde geëindigd was. Een onverwacht hoge klasse ring, zeker gezien het feit dat de nummers 1 en 2, Neutje veur Neut je en de Arcense Keiennegjes loka le bekendheid genieten. Niet alleen omdat ze uit Blerick en Arcen ko men. maar ook omdat beiden hier al eerder op het ereschavot ston den. Nu zijn er dus kapci"s op de kust verschenen, en wellicht dat Piei*re Cnoops volgend jar een an der de eerste pxijs en wisselbeker kan verlenen? Komende donderdag begint de jaarlijkse Avondvierdaagse. Bent u van plan om mee te doen (of nog niet), dan is het volgende voor u van belang: De afstanden zijn op 9, 10, 11 en 12 juni 3, 5, 10 en 15 km per dag. Op zondag 12 juni kan men ook in schreven voor een 20- en een 30 km-route. Het inschrijfgeld is f7- per per soon, bij voorinschrijving voor vier dagen, voor alle leeftijden. Wil men één dag wandelen, dan betaalt men ƒ3,50 p.p. Alle deelnemers ontvan gen elke dag op de rustplaats een traktatie. Alle deelnemers ontvan gen een herinneringsmedaille met een afbeelding van het Mariakapel- letje in Vredepeel. Voorinschrijven is mogelyk op dinsdag 7 en woensdag 8 juni van 19.00 tot 20.00 uur in schouwburg De Beejekurf te Venray. Ook kan men zich op de wandeidagen voor de start in laten schrijven. Vier da gen meedoen kost dan ƒ7,50 p.p. Iedereen lean deelnemen, jong exi oud, groot en klein, alleen of met z'n tweeën, met een klein groepje of met een grote groep De start en finish zijn dit jaar weer op het Schouwburgplein. Starttijden zijn op donderdag 9, vrijdag 10 en zaterdag 11 juni: 15 km 17.30 uur, 10 km 17.35 uur, 5 km 17.45 uur en 3 km 17.55 uur. Op> zondag 12 juni zijn ze als volgt: 30. km 09.00 uur, 20 km 12.30 uur, 15 km 14.00 uur, 10 km 14.30 uur, 5 km 15.00 uur en 3 km 15.15 uur. Défilé: Op zondag 12 juni doen al le deelnemers mee aan het défilé? door het centrum vaxi Veixray. Dit défilé wordt opgeluisterd door een achttal muziekkorpsen uit Venray en omgeving. Voor meer informatie kunt u te recht bij: mevr. G. van Ham-Frede- rix, Kerkpad 1, Venray, tel. 83765 of mevr. G. Goosens, Helfrichstraat 10, Venray, tel. 87352. Tot ziens op deze 36e Avondvier daagse.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 7