5 fiscaal in zicht N Geen baan bij de baas, rel een auto van de baas OOK PEEL EN MAAS SUZUKI Tel. 04780-12772 Pa»; EL EN MAAS Donderdag 2 juni 1994 1ANG n maandelijkse rubriek over fiscale aktualiteiten isi ii'da r 1.30 ijna iedereen die ermee te ma- heeft weet hoe de auto die te- i voor privé-doeleinden ter VEI ihikking staat belast wordt, nheffing hoeft niet te worden ihouden. Wel wordt, via de in- ïstenbelasting, 20 of 24% van de 0| logusprijs van de auto in het in nen begrepen. Niets nieuws. LI tón voor benzine of een eigen rage mogen worden afgetrok- van deze bijtelling. •n werknemer die zo al jaren- z'n auto heelt verwerkt in zijn istenbelasting gaat in de VUT. baas, die de werknemer blijk- zeer heeft gewaardeerd besluit leze de auto mag blijven rijden, werknemer aanvaardt dit in Zijn eigen bijdrage is iets r dan de bijtelling op basis van forfait. Hij geeft bij de aangifte instenbelasting dan ook niets )e inspekteur is het daar niet eens en vordert na. Daarbij hy ook nog een boete op. opstelling van de inspekteur is rijpelijk. Het vaste bedrag aan dling (20 of 24%) is lager dan de e-kosten van de auto. Als een privé en zakelijk gebruikt n |3 dl is het moeilijk het privé-deel e rekenen. Dat gebeurt dus glo- op basis van een wettelijk gere id percentage. In dit geval is duidelijk dat de auto 100% privé wordt gebruikt door de VUT- gerechtigde. Hij heeft immers geen baan meer om de auto voor te ge bruiken. De inspekteur wilde dan ook alle kosten van de auto bij de VUT-gerechtigde belasten. Twee vragen speelden in de pro cedure een hoofdrol. Had in dit ge val loonheffmg ingehouden moeten worden, omdat het forfait niet van toepassing zou zijn? Het gebruik van de auto, dient privé belast te worden, maar hoe? De eerste vraag werd door het Ge rechtshof in Arnhem ontkennend beantwoord. Sinds 1990 hoeft ook in zo'n geval geen loonheffmg inge houden te worden. De tweede vraag was moeilijker. De inspekteur wenste de integrale lease-kosten voor de werkgever bij de werknemer te belasten. Belast bij beloningen in natura zijn de besparingskosten; de VUT-gerech- tigde bespaarde zich deze lease- kosten. Hierbij ging de inspekteur ervan uit dat de werknemer zelf wel voor eenzelfde kostenniveau zou hebben gekozen. Het Hof volgde echter de redene ring van de VUT-gerechtigde. Die kwam terug op zijn standpunt in de aangifte doch wenste belast te zien het bedrag dat hijzelf als kosten zou hebben gemaakt als hij de auto zelf overgenomen zou hebben. Hij kwam lager uit dan de inspekteur. Bovendien vond het Hof dat voor een boete geen plaats was. Het Hof ging ervan uit dat de VUT-gerech tigde de eerste stellingname bij aangifte bewust doch te goeder trouw had gedaan. Hij behoefde ge zien de complexiteit niet te weten dat het forfait niet van toepassing was. Zijn vergissing was hem niet aan te rekenen. De uitspraak geeft een goed hand vat voor de belastbaarheid van zo'n afscheidscadeau bij het einde van het dienstverband. Blijft de vraag hoe dit ligt in situaties waar ook geen dienstverband (meer) bestaat bij familie-B.V.'s. Geldt voor de auto van de echtgenote van de direkteur- aandeelhouder hetzelfde, of krijgt zij toch de integrale lease-kosten toegerekend omdat zy en haar man bewust een keuze voor de besteding van de B.V. maken. De vraag of het verschil uitmaakt of zij een beetje, veel, vroeger of nu werkt is ook nog niet opgelost. Wel is duidelijk dat b\j afscheid van een werknemer een bedankje in de vorm van het gebruik van de auto mits op initia tief van de werkgever, een fiscaal aantrekkelijke wijze van beloning kan vormen. Niet 100% van het ge- notene is belast, dat zijn we niet gewend. Mr. T.C. van Zwieten Rühl/Haegens/Van Aar Accountants en Belastingadviseurs Kantoren te Boxmeer, Venray en Reuver, tel. 08855-76464 aan ow 3ns,1," ir o Jtodieven aangehouden W terdag werd in de gemeente i [en een eerder in Weert gesto- lersonenauto gesignaleerd met in drie personen. Er werd as- ntie gevraagd van de verschil- e eenheden van de politie in distri kt Venray. Even later werd ge- uto gesignaleerd binnen de be et u wie kom van Wanssum. Daar g het drietal in de gaten dat ze werden en met hoge snel- werd richting Venray gereden, ichten. door het inrijden van complex van Nieuw Spraeland, de politie te kunnen ontko- Ilun onbekendheid daar, bete- 'on-de het einde van hun rit, want ïam onden het terrein niet meer aar, iten. en werden klem gereden 1 de politie. Een van de drie ,rn) nen zag nog kans uit de auto ,|a|( te rennen maar werd achter- (1 en ingehaald door een poli- an. bestuurder van de gestolen bleek een 27-jarige inwoney Bergen te zijn. De anderen wiï- !n een 18-jarige inwoner van Ber en een 20-jarige inwoner van drietal werd ingesloten. De ste twee werden in de loop van week in vrijheid gesteld. De ite en tevens de bestuurder nog vastgehouden omdat in srdere onderzoek de inogelijk- niet wordt uitgesloten dat hij ikken is bij een woningin- H in Bergen. Vandalisme j de voordeur van een winkel het Schouten straatje was pa in brand gestoken. Gelukkig door tijdige ontdekking alleen eur brandschade op. reklameborden van een aan ouden Leeuwterrein gelegen rmarkt waren moedwillig in d gestoken terwijl nog eens andere reklameborden brand- - de opliepen. Gelukkig breidde fjrand zich niet uit. slagboom van de parkeer- van het Gouden Leeuwter- werd zwaar beschadigd en zal en worden vervangen. Vanda- hadden kans gezien om die loom af te breken, achterruit van een personen- van een 27-jarige Ven ray naar 9 net een stuk hout vernield. De stond aan de Largostraat, de tuin van een woning aan Igotstraat bleken twintig pas ntè geraniums gestolen te de tuin van een woning aan valdist-raat waren twintig plan- aii diverse soorten verdwenen, et dagrapport stond vermeld He politie hoopt dat die plantjes t gaan. opdat de dader weinig ii' zal hebben van die gestolen en. Vernielingen Idens het Pinksterweekend Hen vernielingen aangericht bij inderdagverblyf Duimelot aan ukenlaan. Daar werd een ruit leid. de basisschool Den Bongerd le Eikenlaan werd een gedeelte ion muur vernield evenals en- lanken. 5 isluiping in woning wijl een 27-jarige bewoonster Ie Kempweg op de eerste etage was, heeft een insluiper (ver- lelijk omdat de achterdeur was afgesloten) toegang tot de ng gekregen. Uit de woonka- ïfirden een fototas waarin ba- ikelen waren opgeborgen, fototoestellen, een losse tele- ;n een flitser ontvreemd. Dat riet een waarde van ƒ2.300,-. sluiping vond plaats donder- orgen tussen 08.00 en 10.30 Duur winkelen Een 39-jarige inwoner van Venray werd dinsdagmiddag door perso neel van een warenhuis in de Gro testraat betrapt toen hij zonder af te rekenen een ballpoint en een spaarlamp ter waarde van ƒ38,90 wilde meenemen. Hij werd aan de politie overgegeven die hem een transaktie tot betalen van ƒ200,- aanbood. Duur winkelen dus, maar hopelijk wel leergeld. Inbraken in woningen Er kon niet worden vastgesteld hoe de dader is binnengekomen in een woning aan de Kruidenlaan. Wel is de kleurentelevisie ont vreemd. Ook kon niet worden vastgesteld hoe de dader in een woning aan de Eikenlaan is binnengekomen. De dader heeft bewust gezocht want er werden medicijnen ontvreemd. .H!% aü Winkeldiefstal Een 32-jarige inwoner van Box meer dacht op een goedkope ma nier aan een antwoordapparaat van 150,- te kunnen komen. Hij ver giste zich in het alarmhekje by een warenhuis in de Grotestraat. Toen hij naar buiten wandelde ging dat alarm af en werd hij door personeel aangehouden. Na verhoor door de politie en opmaking van proces verbaal werd hij huiswaarts ge zonden. Fietser gewond Dinsdagmiddag omstreeks 14.35 uur kreeg een 57-jarige fietser op de splitsing Oude Oostrumseweg-Juli- anasingel geen vrye doorgang van een 71-jarige bestuurder van een personenauto. By de botsing kwam de fietser ten val en moest voor be handeling naar liet ziekenhuis wor den vervoerd. Later kon hij naar huis worden overgebracht. Gestolen auto aangetroffen In de Dr. Poelsstraat werd het Pinksterweekend een personen auto van het merk Opel onbeheerd aangetroffen. De auto bleek enkele dagen daarvoor ontvreemd te zijn in Helmond, ten nadele van een in woner van Helmond. De auto is in middels aan de eigenaar terug gegeven. Diefstal uit tuin Weer vónd een diefstal uit een voortuin in de St. Catharinastraat in Leunen plaats. Deze keer werd een terracotta bloempot met plant, gestolen. De waarde bedraagt onge veer ƒ60,-. De gedupeerde wenste al leen melding te maken en geen aangifte. Inbraken in personenauto's In de nacht van donderdag op vrijdag was toegang verkregen tot twee op het Gouden Leeuwterrein geparkeerde personenauto's. Uit de auto van een 26-jarige inwoner wer den de radiocassettespeler en drie cassetteboxen met bandjes ont vreemd. Uit de andere auto bleek niets ontvreemd te zijn. Toegang was verkregen door uit uittrekken van het slot van het portier. Door het inslaan van een ruitje was toegang verkregen tot de perso nenauto van een 48-jarige in woonster van Oirlo die haar auto vrijdagavond bij het ziekenhuis ge parkeerd had. Uit haar auto werd de autoradio ontvreemd. Inbraak in personenauto In de loop van vorige week woens dag is met geweld toegang verkre gen tot een bij een bedrijf aan de Hulst geparkeerde personenauto van een Venraynaar. Uit de auto werd de radiocassettespeler met een waarde van ƒ1.200,- ontvreemd. Geluidsinstallatie in beslag genomen In de nacht van donderdag op vrijdag om 02.30 uur, kreeg de poli tie een melding van geluidsoverlast vanuit een flat, aan de Haammaker- stiaat. Dat. was niet de eerste keer. Omdat er niet werd open gedaan verschafte de politie zich met een lastgeving tot binnentreden van de woning, toegang tot de flat. De 25-jarige bewoner bleek niet thuis te zijn, maar de geluidsinstallatie stond oerhard aan. De politie nam vervolgens de geluidsinstallatie in beslag en maakte proces-verbaal op. Stofexplosie voorkomen Om dat tijdig een rookontwikke ling werd ontdekt vanuit een van de silo's van de aan de Veulenseweg gelegen graanhandel kon een stof explosie worden voorkomen. De rookontwikkeling werd vrijdag morgen omstreeks 07.00 uur ont dekt. Doordat het pei'soneel en de brandweer adequate maatregelen kon nemen werd de explosie voor komen. De silo was met vier ton meel gevuld. Snelkraak in automaterialenhandel Maandagmorgen rond 09.40 uur werd met geweld toegang verkre gen tot de aan de Plataanstraat gele gen automaterialenhandel. In een mum van tijd hadden de daders verschillende artikelen by elkaar gegrepen waaronder een aantal siervelgen. Hoewel de politie snel ter plaatse was bleken de daders verdwenen te zijn. Een zoekaktie had niet het gewenste resultaat. Getuigen worden gevraagd zich te melden bij de politie. Mishandeling Een 28-jarige Venrayse deed bij de politie aangifte dat zij door een plaatsgenoot was mishandeld. De mishandeling heeft vrijdagavond omstreeks 20.00 uur plaats gevon den. Omtrent de identiteit van de dader en het motief kon de politie geen mededelingen verstrekken. Vernielingen Het slot van een zijdeur van het gemeentehuis aan de Raadhuis straat werd vernield. Tegels van de toegang waren met een onbekende substantie besmeurd. voor uw KETTING FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 Ramkraak in de Hofstraat In de vroege zaterdagmorgen, omstreeks 04.10 uur pleegden on bekenden een ramkraak in een wa renhuis aan de Hofstraat. Met een auto werd de toegangsdeur aan dig gelen gereden en in een mum van tijd hadden de daders uit de vitrine voor een bedrag van ongeveer ƒ40.000,- aan kristallen Swarovski beeldjes weggegrist. De politie was snel ter plaatse maar toen waren de daders in geen velden of wegen meer te bekennen. De regiopolitie in zowel Limburg als Brabant werd van de ramkraak op de hoogte ge steld maar ook hun medewerking heeft tot op heden nog niet het. ge wenste resultaat opgeleverd. De kristallen beeldjes hebben een gro te verzamelwaarde. Inbraak in garagebedrijf Door forcering van een toegangs deur was in de nacht van vorige week woensdag op donderdag, tus sen 22.00 en 02.00 uur toegang ver kregen tot een aan de Paul Burg manstraat gelegen garagebedrijf. Ontvreemd werden een aantal auto papieren en een gedeelte van de boekhouding. Wat de dader daar aan zal hebben blijft een raadsel, tenzij het de politie zal lukken hem aan te houden. Sleutels uit jaszak In een onbewaakt ogenblik heeft iemand kans gezien om in een lea rner van gemeentehuis te komen en daar uit de jaszak van een 53-jarige medewerker diens au tosleutels te halen. De betrokken medewerker moest extra maatrege len nemen om met zijn auto naar huis te kunnen rijden. De diefstal vond vorige week woensdag tussen 09.00 en 13.00 uur plaats. Auto bekrast Donderdag tussen 08.00 en 17.00 uur werd een aan de Witte Venne- weg in Oostrum geparkeerde perso nenauto van een 25-jarige inwoner van Oostrum met een scherp voor werp bekrast. De geschatte schade bedraagt ƒ2.000,-. Vernielingen in Engelse tuin Namens het gemeentebestuur werd bij de politie aangifte gedaan van door vandalen aangebrachte vernielingen aan stoelen, tafels en verlichtingen in de zg. Engelse tuin bij het gemeentehuis. Hoe groot de schade was kon niet worden mede gedeeld. Bromfïetsster kwam ten val Door onverklaarbare oorzaak kwam vrijdagavond omstreeks 18.10 uur een 17-jarige brom fietsster op de Julianasingel ten val. Bij die val liep de dame een kaak- en polsfraktuur op. Ze moest voor behandeling naar het ziekenhuis worden overgebracht. Motorfiets omgegooid Een 25-jarige inwoonster van Venray had vrijdagavond haar mo torfiets geparkeerd op de parkeer plaats van 't Liene. Toen zij om 23.00 uur bij haar motor terugkeer de bleek die omgegooid te zijn waardoor schade is ontstaan. Hoe groot die schade is kon niet worden medegedeeld. elke week nieuws STEUN DE TfCf/VAANVAL OP HET ONVERWACHTE. HELP DE 40.000 KINDEREN MET EPILEPSIE. GIRO 222111. Nationaal Epilepsie Fonds- De Macht van het Kleine. Al meerdanlOO jaar actief. Postbus 9587,3506 GN Utrecht. Tel. 06-8212411. dames mode boutique grotestraat 7 venray TE KOOP geraniums hang en staand, div. soorten perkplanten o.a. af rikaan geel en oran je gazania, petunia, dubbel solvia, vl. liesje enz. alpenroosjes in drie kleuren, vetplantjes voor rotstuin, 3 st. voor 2.75; kruiden- planten 1,75; buxus voor haag en pot, zeer grote sortering kuipplanten o.a. eestrum, cassia ti- bouchina oleander, malva, fuchsia, pas siebloem, abutilon enz. enz. vanaf ƒ3,50 p/st Plantencentrum P. Verrijdt Geysterseweg 29 Oostrum showmodellen diverse kleuren i TUIN-SPEELGOED TUINVERLICHTING SIERHEKWERK KWEEKKASJES Alles voor uw tuin Pr. Bernhardstraat 40B 6043 BH Roermond (NL) Tel. 04750-16194 zondags In BELGIË geopend: 'eerderbaan 2 Weerterweg 129 I960 Bree (8) 3950 Bocholt (B) Tel 089-465374 Tel. 089-166194 ZOEK 2 MUIZEN compleet met huis en inboedel tel. 04780-89385 TE KOOP verse asperges open na 2 uur zaterdag de gehele dag open MTS Dings Veulenseweg 32 tel. 04780-86075 TE KOOP GEVRAAGD vloerboen mach i ne tel. 04780-81491 NIEUW IN ONS ASSORTIMENT zomertoer 1 persoons v.a. 79,- 2 persoons v.a. 109,- Tourtime t/m 18 jaar v.a. 65,- Rail aktiefkaart, jon- gerenkaart, 60 seniorenkaart Stationsrestauratie T. van Zoest Julianasingel 29 5802 AS Venray tel. 04780-11516 TE KOOP stacaravan tabbert 10 mtr met voor tent, we, douche Plaats 27 Camping De Barrier TE KOOP wegens verhuizing 4 clubjes met losse kussens, 1 ledikant met 2 nachtkastjes spiraal matras 1 gasfornuis met oven alles in goede staat bellen tussen 17.00 en 19.00 uur tel. 86359 TE KOOP V.W. Golf 1 '80 tel. 04780-41229 na 18.00 uur TE HUUR appartement in centrum Venray per 1 juli tel. 04780-87363 na 17.00 uur Tom Bouwman HANDELSONDERNEMING Fourage-mesthandel 5813 AT Ysselsteyn (L) Tel. 04932-9462 Fax 04932-9354 Te koop: alle soorten ruwvoeders zakken zaagsel pakken houtkrullen zaagsel (los) c.c.m. STOELMATTERIJ "DE BIESBOSCH" le kwal. biezen 1 dag klaar service geen voorrijkosten 5 jaar garantie tel. 04783-2105 TE HUUR GEVRAAGD kamer brieven onder nr 2202 STUDENT ZOEKT kamer in Venray e.o. tel. 077-871419 GEVRAAGD baby-oppas, overdag, voor 8 uur per tel. 04780-71298 TE HUUR vacantiehuis Honga rije tot 12 pers. info 04781-41235 TE KOOP geraniums hang en staand, div. soorten perkplanten o.a. af rikaan geel en oran je gazania, petunia, dubbel solvia, vl. liesje enz. alpenroosjes in drie kleuren, vetplanljes voor rotstuin, 3 st. voor 2.75; kruiden- planten 1,75; buxus voor haag en pot, zeer grote sortering kuipplanten o.a. cestrum, cassia ti- bouchina oleander, malva, fuchsia, pas siebloem, abutilon enz. enz. vanaf ƒ3,50 p/st Plantencentrum P. Verrijdt Geysterseweg 29 Oostrum TE KOOP i.z.g.st. koelkast met vriesvak, gasfornuis en ruime papagaai- enkooi/buitenvoliere tel. 04780-11197 TE KOOP Ford Escort '87, trekhaak, 74.300 km i.z.g.st. Whistlerstraat 4a Venray Auto Lenders Wilhelminastraat 29a Venray Tel 04780-11113 Venray - Zandakker Vraagprijs 249.000,- k-k. Ruime 2-1 kap woning met grote garage/berging en prachtig aangelegde tuin met veel privacy. Op de begane grond de hal met entree en toilet. Een ruime doorzonkamer met aanslui tend de moderne keuken v.v. diverse apparatuur. Vanuil de keuken de loopdeur naar de ruime achtertuin. Op de 1° verdieping 3 grote slaapkamers en een zeer grote badkamer met ligbad, toilet, vaste wastafel. Daarnaast is er een grote slaap-/hobbykamer boven de garage gelegen die vanuit de ouderslaapkamer bereikbaar is. Op de grote zolderverdie ping is meer dan voldoende bergruimte en kan eventueel een extra kamer gerealiseerd worden. Pcrceelsopp. ca. 225 m2 Algemeen: De woning verkeert in een perfecte staat van onderhoud en biedt ongekend veel ruimte. Het is alleen mogelijk tot een juiste beoordeling van deze woning te komen door een afspraak te maken voor een bezichtiging. Bel geheel vrijblijvend voor meer informatie SOCIALE KOOPWONINGEN voormalige PREMIE A WONING Bouwbedrijf Cleven uit Swolgen zal op zeer korte termijn starten met de bouw van een 13-tal sociale koopwoningen in Landweert III a.d. Penningkruid. De maximale subsidie be draagt momenteel 32.300,— (afhankelijk van o.a. het inko men.) Verkoopfolders en uitgebreide informatie is op kan toor verkrijgbaar op: zaterdag 4 juni as. tussen 10.00 en 12.00 uur. Venray - Penningkruid Koopprijs 172.000,— v.oji. De laatste woning van dit project bestaande uit een zestal zeer bijzondere en mime 2-1 kap woningen met standaard bijkeuken. De woning is ai ruim van opzet, maar tegen een geringe meerprijs kan de woonkamer aanzienlijk vergroot worden ca. 11 meter diep). De bouw van deze woning is reeds behoorlijk gevorderd en er wordt gestreefd naar een oplevering voor het einde van dit jaar. Op de verdieping naar keuze 2 of drie slaapkamers en een ruime badkamer. Via een vaste trap naar de grote zolderkamer die optimaal bruikbaar is. Vanaf de zolderkamer is een toegang te realise ren naar het dakterras. VERKOOPADVIES UW WONING ECHT VERKOPEN U overweegt Uw woning binnenkort .te gaan verkopen, en U wenst een eerlijk gesprek over de verkoop van Uw woning, bel dan eens voor een gedegen verkoopadvies. Een persoon lijke begeleiding en een gedegen vakkennis zorgen voor een optimaal resultaat. Venray - Zandakker Vraagprijs 225.000,- IcJc. Een royale hoekwoning met garage en berging gelegen op loopafstand van het centrum. De woning is zeer degelijk ge bouwd en biedt ongekend veel ruimte. Op de begane grond de hal met entree en toilet, een zeer ruime woonkamer met muurkast en open verbinding met luxe keuken voorzien van diverse apparatuur. Achter de woning (bereikbaar vanuit de keuken) is een bijkeuken met keukenblok. Op de le verdie ping 3 grote slaapkamers en een badkamer met ligbad, toilet en kastenwand met ingebouwde wastafel. Op de riante zolderverdieping is voldoende bergruimte en de mogelijkheid voor een extra slaapkamer. Veel extra's in de woning aanwe zig. Bel voor meer informatie of een afspraak Koop/verkoop en huur/verhuur Onafhankelijk hypotheekadvies Taxaties Kantooradres Zandakker 24 te 5801 DV Venray VERLOREN zilveren schakelarm band op vrijdag 27-5 in Venray met op schrift: Jan-Willem, tegen betaling terug te bezorgen tel. 04781-41872 TE HUUR caravan in Groede, Zeeland en Vianden Luxemburg vrij voor 16-7 en na 13-8. Te vens te huur luxe 4-persoons toureara- van vóór 8-7 en na 29-7 tel. 04781-36848 GEÏNTERESSEERD in Betamax of V.C.C. videobanden, com pleet met speelfilm in elk genre? ƒ2.50 per stuk of 12 voor 25,- "Videocorda" Gouden Leeuwpad 10 5801 ME Venray tel. 04780-82156 TE KOOP geraniums hang en staand, div. soorten perkplanten o.a. af rikaan geel en oran je gazania, petunia, dubbel solvia, vl. liesje enz. alpenroosjes in drie kleuren, vetplantjes voor rotstuin, 3 st. voor 2.75; kruiden- planten 1,75; buxus voor haag en pot, zeer grote sortering kuipplanten o.a. eestrum, cassia ti- bouchina oleander, malva, fuchsia, pas siebloem, abutilon enz. enz. vanaf ƒ3,50 p/st Plantencentrum P. Verrijdt Geysterseweg 29 Oostrum i TE KOOP Opel Kadett bwj '80 apk 2-'95 tel. 04780-88468

Peel en Maas | 1994 | | pagina 19