PEEL EN MAAS [k was liever in Venray begonnen' Fusie scholen voortgezet onderwijs in 1995 Huisregel of discriminatie? Een lage rente zegt niks over de kwaliteit van uw hypotheek. ultuRooy en winkeliers vereniging trekken weer samen op Venrayse midgetgolfer levert topprestatie Raboban k Q De goedkoopste winkel ligt in Vierlingsbeek PEEL EN MAAS Jerusalem en biologische school verlaten huidige gebouwen PEEL EN MAAS Horeca-ondernemer weigerde blinde met geleidehond PEEL EN MAAS Vandaag, donderdag 5 mei, opent ud-Venraynaar Paul Bol in Vier- igsbeek zijn detailhandelzaak jlOBO onder het motto 'De goed- oopste winkel in Nederland'. Paul ol, enkele jaren geleden Neder- jnds kampioen stand werken, eeft naar eigen zeggen daadwerke- jk de goedkoopste winkel van Ne erland. Omdat hij alle goederen etrekt uit restpartijen en laillise- lenten, is de prijs, getuige de aan- iedingen, daadwerkelijk laag. Toch Paul Bol niet helemaal tevreden. Is oud-Ven raynaar had hij liever Venray begonnen. DE HULST 'Ik heb ook bij de gemeente Ven- ay aangeklopt. Op industrieterrein e Hulst had ik nog een mooie hal p het oog. Bij de gemeente Venray -erd echter meer gekeken naar dat rat niet mogelijk was, in plaats van en oplossing te zoeken', aldus Paul ol, die toch wel enigszins teleur- esteld was. 'Ik heb sterk de indruk at in Venray i,ets niet gebeurd als en ambtenaar dat niet wil', aldus mening van Paul Bol. De proble- latièk waarmee Bol in Venray ampte lag in het feit dat hij een de- ailhandel op een industrieterrein ilde starten. 'Die detailhandel is iverigens ondergeschikt aan mijn oofdaktiviteit, de groothandel in jederen'. In Vierlingsbeek daarentegen ierd Paul Bol met open armen ont- angen. 'Ik kreeg alle medewerking n werd een oplossing gezocht voor lijn probleem. Binnen een zeer orte tijd waren de zaken geregeld en kon ik op het Schootsveld mijn zaak opstarten'. GOEDKOOP De plannen om met de verkoop van faillissement- en restpartijen te starten zijn ongeveer twee jaar oud. 'Ik liep daar in Duitsland tegenaan. Ik ben mij toen eens gaan oriënte ren en heb, met name in Duitsland, kontakten gelegd. Met het open gaan van de grenzen, werd het voor mij bovendien eenvoudiger om par tijen over de grens in te kopen.' Paul Bol verkoopt uitsluitend rest- en laillissementspartijen. 'Goede kwaliteitsprodukten voor een lage prijs. Geen partijen met brandschade of andere gevallen. Bovendien zal ik wekelijks stun taanbiedingen presenteren. Aan biedingen, waarvan ik voldoende produkten op voorraad heb, zodat ik mijn aanbiedingen, die weke lijks in deze krant staan, ook waar kan maken'. De hal, ongeveer 400 m2 groot, ligt vol met diverse artike len, variërend van serviesgoed tot tuinartikelen, van ondergoed en luiers tot gereedschap. Voor elk wat wils dus, en, zoals Paul Bol memoreert, in de goed koopste winkel in Nederland. Zoals Paul Bol al zei, is zijn winkel ondergeschikt aan zijn groothande- laktiviteiten. De winkel is dan ook alleen op donderdag, vrijdag en za terdag geopend. DONDERDAG 5 MEI 1994 Nr. 18 HONDERD VIJFTIENDE JAARGANG Man geslagen en geschopt Achter de woningen van de Ma rimbastraat is een voetbalveldje aangelegd waar de jeugd naar har telust kan spelen. De buurtbewo ners hebben dat speelveldje afge rasterd en met bordjes aangegeven dat honden op het speelveldje niet gewenst zijn. Zondagmiddag, omstreeks 17.00 uur kwam een naar schatting 20-jarige jongeman met zijn bou vier op dat speelveld. Hij werd er door een 41-jarige buurtbewoner opmerkzaam gemaakt dat honden op dat terrein verboden zijn. De hondenbezitter zinde dat niet en hij ging verhaal halen bij de man. Hij deed het door de man in elkaar te slaan. Toen deze op de grond lag werd hij ook nog ge schopt. De man hield er een dik ge zwollen oog aan over. Zonder dat de identiteit van de dader bekend was, ging deze er vandoor. Toen de poli tie arriveerde was hij in geen vel den of wegen te bekennen. Wel konden getuigen een goed signale ment van de man aan de politie doorgeven. Die hoopt de dader te kunnen aanhouden om het een proces-verbaal te kunnen aan bieden. De stichting CultuRooy en de inkeliersvereniging Winkeleen- um Venray (WCV) hebben elkaar leer gevonden. De winkeliers eunen de plannen van Cultu- ooy om in september een straat/ einfeest te houden. De WCV elt 10.000 gulden ter beschik- g. Daarmee is een vervolg op eerder gehouden Straatfesti- als (1990, '91 en '92) en Plein- lesten (1993) een stuk dichterbij ikoinen. Of het meerdaags mu- ckfeest, in kombinatie met een oopzondag, doorgaat is echter og niet zeker. CultuRooy onder- indelt nog met twee hoofdspon- ors. Die moeten zorgen voor de ntbrekende 30.000 gulden om begroting sluitend te maken. 'De wens ligt er, de plannen zijn Bels klaar, maar het budget is nog mg niet rond. Er is nog geen reden m met zekerheid te beweren dat et Straatfestival 1994 doorgaat'. ultuRooy-voorzitter Jan Verheyen anpert de feestvreugde een beetje, nidat de twee hoofdsponsors nog nbraken in personenauto's Vrijdagmiddag rond 15.00 uur arkeerde een inwoner uit Skopje, jn personenauto op de parkeer- op De Bleek. Tben hij twee ur later bij zijn auto terugkeerde ntdekte hij dat in zijn auto was in- ibroken. Uit de auto werden zijn jbewijs en de radiocassettespeler ntvreemd. Maandagmorgen omstreeks 10.30 ur parkeerde op dezelfde parkeer- laats een inwoner van Regensburg jn witte Mercedes. Toen hij om L45 uur bij zijn auto terugkeerde ïtdekte ook hij dat er was ingebro- en in zijn auto. Ontvreemd waren in lederen jas ter waarde van 800 zijn rijbewijs en paspoort en in geldbedrag van 630 DM. Diefstal uit tas In een onbewaakt ogenblik heeft imand kans gezien uit een tas van en medewerkster van een zaak in Schoolstraat een bankpasje en n geldbedrag van ƒ500,- weg te alen. Iloe de diefstal maandag pre- heeft plaatsgevonden kon de ngeefster niet mededelen. ''eer autobanden gedumpt Kennelijk hebben de storters van itobanden een nieuwe lokatie ge ilden. Aan een bosrand aan de «endjjk werd een 40-tal oude au- 'banden, waarvan ook enkelen iet velgen, aangetroffen. Personeel in gemeentwerken hebben de anden weer op de voorgeschreven afgevoerd. Het zou kunnen jn dat getuigen iets hebben ge en. Die worden verzocht de politie un waarnemingen mee te delen. Frontale botsing tussen flets en motor Zondagmiddag, even na 16.00 ur, vond op de St. Antoniusveld- een frontale botsing plaats tus- en een 14-jarig fietsend meisje en en tegemoetkomende motor be- J.luurd door een 31-jarige inwoner J an Venray. Bij de ontstane botsing J wamen beiden ten val en liepen 0 chte verwondingen op. Beiden 'oesten voor behandeling naar het ekenhuis worden vervoerd. Het 1 'eisje reed te veel naar links, waar- »r de botsing ontstond. niet hebben toegezegd. Ook de ge meente heeft nog niet meegedeeld of en in welke vorm zij wil bijdra gen aan het culturele leest. Het CultuRooy-bestuur heeft deze week een gesprek met wethouder De Loo van cultuur. Volgens Verheyen moet er binnen enkele weken duidelijkheid zijn over de financiën wil de organisatie nog aantrekkelijke artiesten kun nen boeken. In hetzeltde weekend worden in Nederland nog vijf ande re straatfestivals gehouden. KOOPZONDAG Verheyen' is overigens wel blij met de hernieuwde samenwerking^ met de winkeliers. Niet alleen van wege de financiële steun, maar ook vanwege de kombinatie met de open koopzondag. 'Dan zijn er toch altijd duizenden mensen op de been', zegt hij. Het Straatfestival 1994 wordt een driedaags leest. Vrijdag staat in het teken van de muziek voor jongeren. CultuRooy denkt, aan optredens van een aantal regionale groepen, af gesloten met een concert van een landelijk bekende band. Zaterdag staat muziek uit alle windstreken van de wereld op het programma en zondag vindt het eigenlijke Straattheaterfestival plaats. Het to tale budget waarmee CultuRooy het festival wil draaien bedraagt 60.000 gulden. Peuter door brandweer bevrijd De brandweer moest vorige week woensdagavond in aktie komen voor een wel heel ongebruikelijke hulpverlening. Een peuter was in de ouderlijke woning aan de Oude Oostrumseweg bekneld geraakt on der een vaatwasmachine. Tijdens het spelen had hij zijn beentje on der de vaatwasmachine geschoven en kwam er niet meer uit. Een brandweerman slaagde er zonder hulpmiddelen in het beentje van de peuter weer vrij te krijgen. Het kind bleek geen letsel te hebben op gelopen. Mogelijk is het voor de peuter een goede les geweest. Elke hindernis met één slag genomen Ven raynaar Harrie Lenssen zal zondag 24 april 1994 z'n verdere le ven wel niet meer vergeten. Die dag schreef Harrie z'n naam bij in de eregalerij van midgetgollërs: hij presteerde het om de midgetgolf- baan van Buitenkist af te werken in 18 slagen. Precies één slag per hin dernis. Een prestatie die slechts weinigen voor hem hebben neerge zet. De zondag was trouwens toch een suksesdag voor de 50-jarige metselaar want op één slag na eve naarde Harrie het Nederlands re- kord. Hij had slechts 78 slagen nodig om de baan viermaal achter een te ronden. 'Toen ik de laatste slag hgd ge maakt ben ik het huisje binnenge vlucht. Ik was zo blij dat ik m'n emoties niet meer kon bedwingen', vertelt Harrie, vanuit het zieken huis. Daar ligt hij sinds afgelopen zondag voor een operatie. Wanneer deze krant in de bus glijdt is Harrie echter alweer thuis. De droomscore van 18 holes in 18 beurten is onder meer het resultaat van meer dan 20 jaar midgetgolfen. 'Veel trainen, heel veel trainen', ver klaart Harrie eenvoudig het geheim van het sukses. En veel is bij Lens sen drie tot vier dagen per week van een uurtje of twee. Bovendien heeft hij les gegeven aan de nieuwe leden van de Venrayse midgetgolf- club en daarvan zegt hij zelf ook veel te hebben geleerd. Iemand die op zulk niveau mid getgolf speelt als Harrie staat in Ne derland natuurlijk aan de top. Vorig jaar zat de Venraynaar dan ook bij de vaderlandse selektie senioren (45 jaar en ouder). Dit jaar heeft hij, ondanks z'n geweldige prestatie op 24 april, z'n selektie in eerste in stantie gemist door de operatie. Tij dens wedstrijden in juli zal de Venrayse metselaar alsnog probe ren een plaats in de Nederlandse ploeg proberen af te dwingen. En dan maar hopen dat de reis naar de Europese kampioenschappen, vol gend jaar op Malta, doorgaat. Veel meer heeft de geweldige serie Har rie Lenssen niet opgeleverd, want midgetgolfen doe je in Nederland vooral voor de eer. 'n abonnement waard Gisteren, woensdagavond vond de jaarlijkse dodenherdenking plaats. Na een herdenkingsplechtigheid trok het gezelschap naar het Oorlogsmonument achter de Grote Kerk, alwaar enkele kransleggingen plaatsvonden. Het Oorlogsmonument bevat aan de achterzijde een overzicht van gevallen strijders en verzetsmensen uit de Tweede Wereldoor log en mensen die in concentratiekampen gestorven zijn. De lui men van de gevallenen waren echter door weersinvloeden nauwelijks meer leesbaar. Het afgelopen jaar heeft dhr. J. Theuws deze koperen platen onder zijn hoede genomen. Nadat de platen waren schoongemaakt en gepolijst werden de ingegraveerde na men van een nieuwe verflaag voorzien. Bovendien went het geheel voorzien van een coating zodat 'het weer' minder vat kan krijgen op de koperen platen. Onlangs zijn de koperen platen 'zo goed, als nieuw' herplaatst. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING De fusie van negen scholen in Venray, Horst en Meerlo tot twee brede scholengemeenschappen in Venray en Horst moet 1 augus tus 1995 ingaan. Dat staat in het rapport van de stuurgroep die af gelopen driekwart jaar de fusie mogelijkheden heeft bekeken. Als het personeel akkoord gaat met de fusievoorstellen kan het bestuur al volgende maand het fusiebesluit. nemen. Fusie bete kent dat her en der schoolgebou wen leeg komen te staan. De stuurgroep pleit namelijk voor het zoveel mogelijk op één lokatie bijeenbrengen van de scholenge meenschappen, zowel in Horst als in Venray. Bij de fusie zijn betrokken Bosch- veldeollege, Jerusalem, de Kolk, Ma- rianum en de Technische School in Venray, de Jacob Merlo-mavo. de Technische School en de Rcindonk in Horst en de Maasdorpen-mavo in Meerlo. De Reindonlt en Marianum staan onder bestuur van de WOL (Vereniging voor Voortgezet Onder wijs Limburg), de overige zeven scholen worden bestuurd door de MOL, de vereniging voor Middel baar Onderwijs Limburg. Na de fu sie ontstaan twee scholengemeen schappen die allebei vier vormen van voortgezet onderwijs bieden aan jongeren. Het aanbod begint bij individueel voorbereidend onder wijs en loopt, via Mavo en Havo tot. aan VWO, Onderwijskundig en or ganisatorisch moet de fusie leiden tot een optimale doorstroming van leerlingen en minder uitvallers en zittenblijvers. ANDER GEBRUIK Belangrijk voor het slagen van dit proces is dat de scholen zoveel mo gelijk onder één dak zitten. Eén van de obstakels bij de fusiebespre kingen vormde dan ook de huis vesting. De stuurgroep streeft erna om - op termijn - de scholen in Ven ray en Horst elk in één gebouw on der te brengen. Dat. is in 1995 in elk geval geen haalbare optie. Daarom wordt in het rapport vooralsnog ge kozen voor twee of drie gebouwen in Venray en één of twee in Horst. Voor Venray staat vast dat. de gebou wen van het Boschveldcollege en de Technische School gebruikt gaan worden en dat betekent dat Jerusa lem inderdaad voor ander gebruik vrijkomt. Ook het gebouw van de biologische school aan de Eiken laan, onderdeel van Marianum, komt leeg. Mogelijk dat het com plex waarin Mavo de Kolk en Maria num gehuisvest zijn als derde (tijdelijke) lokatie in gebruik blijft. In Horst heeft het. huidige ge bouw van de technische school de voorkeur als thuishonk van de nieuwe scholengemeenschap in Horst. Het complex dient, daartoe aanzienlijk te worden uitgebreid. Als alternatief heeft de stuurgroep de gebouwen van de technische school en de Reindonk op het oog. Dat betekent dat de Jacob Merlo- mavo in Horst ophoudt te bestaan. Eenzelfde lot is de Maasdorpen- mavo in Meerlo beschoren. Wat. er met alle leegkomende ge bouwen gaat gebeuren is nog on duidelijk. On dit moment betaalt. het ministerie van Onderwijs de kosten van de gebouwen. Op het mi nisterie is een nieuwe regeling in de maak die het beheer overhevelt naar de gemeenten. Die regeling heeft echter vertraging opgelopen en dat betekent dat bij leegkomen de gebouwen eerst wordt gekeken naar herbestemming binnen het onderwijs. Pas daarna komen ande re mogelijkheden, zoals verkoop, ter sprake. De eventuele opbreng sten kunnen dan in nieuwe gebou wen geïnvesteerd worden. AFSPLITSING Een andere mogelijke horde is het personeel. Volgens het rapport heeft de fusie positieve gevolgen voor het personeelsbestand, maar doordat de Ilavo/VWO-afdeling in Horst eigenlijk een afsplitsing van Venray is, moet er personeel overge plaatst worden. Bij voorkeur op ba sis van vrijwilligheid, maar als het niet anders kan is gedwongen over plaatsing mogelijk, stelt de stuur groep. Bij de scholen werken in totaal 350 mensen. Het personeel heeft een sterke positie binnen de Medezeggenschapsraden (MR) van de scholen. Die raden worden voor 50% door personeel en voor de an dere 50% door ouders en leerlin gen samen bevolkt. Het personeel moet instemmen met de voorstel len, de overige MR-leden hebben al leen een adviserende taak. elke week nieuws Onlangs weigerde horeca-onder nemer Stoks van Lion d'Or een blinde dame, mevr. Herygers- Camps, met haar geleidehond. De dame, die naar haar zeggen al meer dere malen in deze zaak, met haar hond was geweest, werd nu drin gend verzocht de zaak te verlaten omdat honden niet toegestaan zijn. De vraag doet zich nu voor of iemand de toegang tot een zaak kan weigeren op basis van dit argu ment. Is hier sprake van discrimi natie of hanteerde de ondernemer z(jn 'huisregel' HUISREGEL Volgens dhr. Stoks paste hij ge woon de huisregel toe. Volgens hem kan hij in zijn zaak, waar re gelmatig mensen een hapje eten, geen honden toelaten. 'Honden, hoe goed verzorgd, brengen altijd een bepaalde geur met zich mee. Een geur die klanten tijdens het eten hinderlijk kunnen vinden'. Volgens Stoks mocht hij, ondanks het feit dat het om een blindege- leidehond gaat, deze hond weige ren. Het woord discriminatie wil hy niet horen. In zijn andere zaak (L'Herberie) zijn honden wel toe gelaten. 'Ik weiger de hond, niet de persoon'. Stoks ontkent ten stelligste dat de vrouw, met hond, eerder in zijn zaak is geweest In zijn andere zaak (L'Herberie) zyn honden overigens wel toegelaten. OFFICIER VAN JUSTITIE Een telefoontje met de Officier van Justitie in Roermond leerde ons dat volgens de Strafwet, artikel 137, hier geen sprake is van discri minatie. 'Van discriminatie is al leen sprake als het gaat om ras, godsdienst of homosexualiteit'. Een gehandicapte wordt in het artikel niet genoemd. 'De persoon in kwestie zou een civiele procedure op kunnen starten. Dat zou dan wel tot. een andere uitspraak kunnen leiden', aldus de persofficier. VERVOLGING Een woordvoerder van de Venray se politie was echter van mening dat hier wel sprake is van een straf baar feit omdat ook hier sprake is van een vorm van discriminatie. Volgens hem zal na aangifte hier van vervolging ingesteld kunnen worden. Diezelfde mening is de Venrayse Maar het is wel mooi meegenomen. - één van de vele aspecten van een hypotheek. De keus van de juiste hypotheek- vorm en dc bijbehorende voorwaarden By 12 jaar vast vanaf z'Jn net zo belangrijk. En uw hy potheek moet niet alleen van daag goed bij u passen, maar ook in de toekomst. Zoekt u zo'n hypotheek? Neem dan contact op met onze hypo- theekadviseur. üat)0l>8!lk S RabobankAangenaam Venray-Oostrum advocaat Van Hooft toegedaan. 'For meel weigert hij de hond, maar eigenlijk weigert, hij de blinde. Een blinde met een geleidehond moetje zien als een twee-eenheid, net als een invalide met een rolstoel. De blinde kan zich niet zonder zijn hond vrij bewegen. Die honden zijn hierop getraind, ook op de wijze waarop zij zich in een horeca gelegenheid dienen te gedragen'. Volgens Van Hooft is er dus wel sprake van discriminatie en ris keert iemand met deze handelwijze een strafvervolging, waarop zelfs twee maanden hechtenis staat. PIJN Het is mevr. Herygers-Camps ech ter niet om een strafvervolging te doen. 'Als blinde heb je toch al te maken met de nodige belemmerin gen in je dagelijkse leven. De opstelling ran betreffende horeca gelegenheid is dan ook zeer discri minerend en heeft mij zeer veel pijn gedaan. Je wordt op deze ma nier weer eens hard met je handi cap geconfronteerd. Ik hoop dat andere gelegenheden wel toeganke lijk blyven voor blinden met hun trouwe viervoeters, die eigenlijk hun ogen zijn. Lion d'Or, hartelijk bedankt voor uw gastvrijheid, en tot nooit meer ziens....'. Xwitserse Tegelkachcls Intiek in Ciken en grenen C opie flntiek geloogd {-/renen Eet- en Salontafels Stoelen Kasten 'Dressoirs en C ommodes Slaapkamers Babykamers Banken en fauteuils Loyd Loom en Biet Messing Binnenverlichting Spiegels Woon- en Tuindecoraties Buitenverlichting Bielsen en Hekwerk Stationsweg 80 5807 HC Ooslrum-Vcnray tel. 0478ü-85Q5Ó/803ÓI Open: di. t/m do. 13.30-17.30 uur vrij. 13.30-21.00 uur za. 9.00-16.00 uur 'n abonnement waard

Peel en Maas | 1994 | | pagina 7