Ultra Light vliegtuigjes vliegen en landen in Veulen Mag't Raadsvergadering gemeente Vierlingsbeek Nieuw garagebedrijf in Overloon Kontrole in de aspergeteelt ODAPARK WAO VAN SOEST EEL EN MAAS r» i Kursussen Stichting Focus Centraal Informatiepunt Ouderen Venray Exposure Ladies only PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS FOTOTIP Dat staat er weer leuk op. PEEL en maas Donderdag 5 mei 1994 - Pagina 11 beëdigd makelaar en taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 Dame 80 minuten opgesloten in wachtkamer Zondagavond omstreeks 21.30 uur kwam een 25-jarige Venrayse dame aan het loket van het NS- station in Oostrum haar maand- kaart aanbieden om die te verlen gen. De deur van de wachtkamer kon zy normaal openen en ze konstateerde vervolgens dat het lo ket niet meer bemand was. Tot haar grote verbazing kon de toegangs deur niet meer geopend worden omdat deze elektronisch was ver grendeld. Via andere treinpassagiers kon de politie worden gewaarschuwd maar die kon de dame niet bevrij den omdat de deur zo stevig dicht was dat men anders teveel schade zou veroorzaken door hem met ge weld te openen. Wel kon de politie de dame morele steun geven door aan te geven dat er hulp op komst was. Het duurde echter tot 22.50 uur, dus 80 minuten, voordat perso neel van de Nederlandse Spoorwe gen haar kon bevrijden. Coniferen in brand Zaterdagmiddag waren een aantal coniferen bij een woning aan de Bolderik in brand geraakt, cq. in brand gestoken. De bewoners wa ren niet thuis. De buren kwamen in aktie en die wisten de brand te blussen. Over een afstand van drie meter waren de prachtige coniferen verbrand. Hoewel de gealarmeerde brand weer uitrukte, bleek hulp niet meer nodig te zijn. Landbouwplastic in brand gestoken In de nacht van zondag op maan dag kwam er bij de politie een mel ding binnen dat er brand zou zijn aan de Haag in Merselo. De politie ging ter plaatse kijken en ontdekte dat de daar wonende landbouwer landbouwplastic opzettelijk in brand had gestoken, om hier op die manier gemakkelijk van af te ko men. Het plastic was gebruikt om aspergevelden af te dekken. De poli tie stelde de landbouwer voor de keus of zelf de brand te blussen dan wel dat de politie op zijn kosten de brandweer zou laten uitrukken. De landbouwer koos voor het eerste. Hij zal toch een proces-verbaal krij gen wegens overtreding van de mi lieuwet. Diefstal uit woning Omdat er geen braaksporen te vinden waren, neemt de politie aan dat de achterdeur van een woning aan Florishof niet was afgesloten en dat onbevoegden in de nacht van maandag op dinsdag kans hebben gezien in de woning te komen. Er werd een polstasje met daarin do- kumenten zoals een kentekenbe wijs van een auto en een motor, enkele pasjes en een portemonnee met daarin een geldbedrag van ƒ60,- ontvreemd. Tevens werden een draagbare telefoon en een sleu telbos meegenomen waaraan ook de sleutels van een blauwe Mazda, die voor de woning stond gepar keerd. De daders hebben met ge bruikmaking van de sleutels de auto meegenomen. De bewoners waren thuis maar hebben van de diefstal en het starten van de auto niets gemerkt. Zij kwamen dinsdag morgen om 07.15 uur tot de ontdek king van de diefstal. Bewoner had gaskraan opengedraaid Dinsdagavond kreeg de politie een melding dat een gaslucht werd waargenomen in een woning waar enkele kamers zijn verhuurd en ge legen is aan de Langstraat. De poli tie wist zich toegang tot de kamer van een -van de kamerbewoners te verschaffen en met medewerking van personeel van MEGA werd de openstaande gaskraan dichtge draaid. Poging tot inbraak In de nacht van donderdag op vrijdag is gepoogd in te breken in een aan de Stationsweg gelegen groothandel in kunst- en zijdebloe- men. Hier is de dader kennelijk gestoord en bleef de schade beperkt. Scharnieren uit achterdeur Tben de 41-jarige bewoner van een woning aan de Oirloseweg maandagmiddag omstreeks 12.00 uur thuis kwam, deed hy een wel heel ongewone ontdekking. De ach terdeur was er nl. uitgehaald. Die was uit de scharnieren gelicht De dader heeft de woning doorzocht een een geldkistje met ƒ700,- en drie gouden ringen meegenomen. Verder had de dader nog een geld bedrag van ƒ50,- gevonden en mee genomen. De bewoner had de woning om 08.50 uur verlaten. elke week nieuws vrijdag 13 en zaterdag 14 mei indt de Clemens van Maasdijk Ral- i plaats. Deze rally voor Ultra Light liegtuigjes, wordt georganiseerd oor de Vliegclub Budel. De rally ook Venrays grondgebied aan- oen. In Veulen hebben enkele liegenthousiastelingen, die zelf ik met Ultra Light's vliegen, hier- jor een vliegveld ingericht aan de rugpas 27. Tijdens deze dagen zul- ii ongeveer 160 vliegtuigjes van ipr uiteenlopende merken en ty- es landen in het Veulense. Een ïieke kans voor het publiek om innis te maken met deze vorm in luchtsport. Ultra Light vliegtuigjes zijn bo ndien redelijk milieuvriendelijk. gebruiken minder brandstof in wegmoteren. Het geluid wat de iegtuigjes produceren mag boven- en niet meer zijn dan 55 dB, een imi die ook in de omgeving van itosnelwegen wordt gehanteerd. Om het publiek verder te onder- juden is er een consumptietentje gericht met stoeletjes en tafels iar koffie, broodjes en frisdrank rkrijgbaar is. Tevens is er de ino- jijkheid om een rondvlucht te liken in een moderne Mistral 'eezitter. Zo kunt u ook zelf het chtruim kiezen. ïet is overigens wel zo dat de ergoden nog roet in het eten hnen gooien. Bij slechte weers- istandigheden zal de rally wor- n uitgesteld tot september. Op 11 mei 1994 gaat Stichting Fo- van start met de volgende kur- issen: Werken aan genezing Deze kursus bestaat uit verschil- nde groepjes die aktief aan hun inezing/gezondheid gaan werken m.v. natuurgeneeswijzen, menta- technieken, ontspanning en het iranormale. De groepjes zijn be leid voor mensen met lichamely- kwalen die niet of moeilijk op de Wone manier te genezen zyn als- ik voor mensen met emotionele oblemen zoals spanning, stress, ït gevoel vastgelopen te zijn, etc. ik voor andere geïnteresseerden deze kursus verruimend en ten erste aan te bevelen. Voor men- in met lichamelijke kwalen is het te raden de diagnose door de uisarts te laten stellen. De raadsleden van de gemeente Vierlingsbeek hadden in de don derdag gehouden raadsvergadering weinig woorden nodig, want, alle voorstellen werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Met een kleine korrektie van wet houder Litjens kon het voorstel van de exploitatie-opzetten van de be drijventerreinen goedkeuring krij gen. De grondprijs voor het bedrij venterrein in Vierlingsbeek werd vastgesteld voor de restkavel 50 per m2 en voor de ander kavels ƒ60,- per m2. De prijzen van de kavels van het bedrijventerrein werden vast gesteld op 50,- per m2. De verkoop van de dienstwoning met bedrijfsgebouw van de voorma lige Bandag aan de Molenweg on- deivond geen bezwaren van de raad. De koper heeft de plannen daar te starten met een handelson derneming en metaalverwerkings bedrijf. De riolering in het bungalowpark Heideree Duinen in Overloon kan worden aangelegd. In een met de le den van de vereniging 'De Heldere- se Duinen' belegde vergadering, medio november 1993, bleek dat men overtuigd was dat de riolering zou moeten worden aangelegd. Voor die aanleg verleende de raad goedkeuring en stelde een bedrag beschikbaar van ƒ335.000,-. Van de 78 eigenaren reageerden er 85% po sitief en de verwachting is dat de rest ook zal besluiten tot aanleg. De aangeslotenen zullen een riool recht van ƒ125- per jaar moeten gaan betalen. De baatbelasting be draagt ƒ276,89 per pand en dat ge durende 30 jaar. De stichting Katholie Onderwijs in de gemeente Vierlingsbeek en de stichting RK Antoniusscholen in Maashees kunnen de verrijdbare computertafels aanschaffen. Daar voor stelde de raad een bedrag van ƒ7.865,- beschikbaar. De raad had er geen moeite mee dat mevr. Meeussen-Linssen als niet-raadslid zitting gaat nemen in de commissie welzijn en sociale za ken op voorstel van PK'85. Raadslid Ewals kon wegens ziekte nog niet als raadslid beëdigd worden. De enige vraag tijdens de rond vraag betrof het feit dat tijdens de tijd dat de kraakwagen in Overloon staat er verschillende onbekende mensen, waarschijnlijk geen inwo ners van Overloon, spullen bij de kraakwagen komen afleveren. Wet houder Van de Pas zegde toe te on derzoeken of die geruchten waar zijn. Sinds 11 april jl. is Overloon een nieuw garagebedrijf rijker. Jos Beu nen en Martien Weijmans zijn on der de naam 'Beunen Weijmans' een garage aan de Oploseweg gestart. Beunen en Weijmans heb ben een zeer ruime ervaring in de autobranche en zien met deze gara ge de wens, om een eigen bedrijf te starten, in vervulling gaan. Jos Beunen was 23 jaar lang werkzaam in een garage te Venray, o.a. als chef-monteur, en later ook in de after-sales. Zijn compagnon Weijmans was 18 jaar werkzaam bij een vrachtwagengarage, waarvan de laatste jaren als chef-monteur. Vervolgens werd hij bedrijfsleider in een autoschade/spuiterij bedrijf. De drang om zelfstandig te begin nen was echter groot en ruim een jaar geleden begon hij voor zichzelf. Omdat hij slechts tijdelijke toe stemming had gekregen voor de garage-aktiviteiten bij zijn huis, ging Martien Weijmans op zoek naar een andere lokatie. Tijdens die zoektocht stuitte hij op zijn dorps genoot Jos Beunen, die ook met plannen rondliep om zelfstandig te beginnen. Vervolgens werden de koppen bij elkaar gestoten en een plan van aanpak opgezet. Nadat de bank hierover groen licht had gegeven, kon worden begonnen met het opk nappen van het pand aan de Oplo seweg, waar voorheen de Waco was gevestigd. ALLE WERKZAAMHEDEN Beunen Weijmans is een all round garagebedrijf. Alle voorko mende werkzaamheden worden hier uitgevoerd: reparatie en ver koop van alle merken auto's; apk- keuringen waarvoor men over alle testgereedschap en een remmen- bank beschikt; komplete banden service incl. uitlijnen; schade afwikkelingen en regeling van de expertise voor de verekering. Naast de reparatie en verkoop van perso nenauto's worden ook lichte be drijfswagens, tot 3,5 ton, verkocht en gerepareerd. Een andere aktiviteit van het be drijf is het servicepunt voor hy- drauliekslangen en de reparatie daarvan. Beunen Weijmans is gevestigd aan de Oploseweg 4b, en is door de week open van 8.00 tot 17.15 uur en ran 18.15 tot 20.00 uur (behalve op woensdagavond). Op zaterdag is het bedrijf open van 8.00 tot 16.00 uur. OPEN DAG A.s. zaterdag houden Beunen Weijmans open dag van 11.00 tot 17.00 uur. Iedereen is ran harte welkom. I Verbeteren van gezichtsvermogen ^■In deze kursus wordt men bewust ^ftmaakt van dit wonderlijk vermo- IHpn. Men leert om de werking er in te begrypen en er op de juiste anier mee om te gaan. Veel men- n maken onvolledig gebruik van in vermogen om te zien. In onze d van kunstlicht, televisie, com- iterschermen, onvoldoende oog- itspanning bij eentonig, dagelijks trk, enz., hebben onze ogen het raar te verduren. Het is dus »list geen overbodige luxe om de- zeer belangrijke organen te leren rzorgen, ontwikkelen, korrigeren verbeteren. Us de ogen niet op de juiste ma- er worden gebruik en zich niet ldoende kunnen ontspannen, II Innen er ook andere klachten op- eden zoals hoofdpijnen, concen- atieverlies, ontstekingen, even- lehtsstoomissen en verkeerde ihaamshoudingen. De kursist »rt er door middel van oefening i een juist begrip beter mee om te De kursussen worden in beginsel igeven op woensdagavond van >30 tot 21.45 uur. Voor informatie i inschrijving kan men terecht j: Stichting Focus, tel. 04780- •963 of 89979. Door de week na f.00 uur en in de weekenden de ihele dag. Via het Centraal Informatiepunt (CIP) is informatie verkrijgbaar die voor ouderen van belang kan zijn. Het CIP beschikt over informatie van organisaties en aktiviteiten op het terrein van onder andere huis vesting. gezondheidszorg, welzijn, rekreatie en educatie. Het spreekuur van het CIP. Ken- nedyplein 1 (Kemphaan), is op maandag tot en met vrijdag van 09.00-10.30 uur. Het CIP is telefo nisch bereikbaar van maandag tot en met vrijdag tussen 09.00-17.00 uur, tel. 04780-89066. Het CIP is een aktiviteit van de Stichting RISC. Het begon met de Chippendales. Daarna zag je door de bomen het bos niet meer. De male?stripgroe- pen schoten als paddestoelen de grond uit. Hoewel het lang geduurd heeft, is het dan eindelijk zover... Eindelijk zijn van de beste male- stripgroepen in Europa, o.a. The London Knights. Vikings en Scan dals de beste en de mooiste strip pers in een groep samengebracht. De naam EXPOSURE. Exposure bestaat uit vier gespier de kanjers die het vrouwelijk pu bliek een wervelende show bren gen. In dit bruisend spektakel wordt het publiek meegenomen in een vlucht van erotiek en fantasie. De verschillende dans-, zang- en strip-acts maken het tot een geva rieerd geheel. De show moetje zien om te geloven. Eindelijk heeft Europa ook een male-stripgroep die niet onderdoet voor de Chippendales. Op 12 mei gebeurt het allemaal in discotheék Time in Venray. Check this out, and find out they are simply the best! Inlichtingen en reserveren: tel. 03210-16600. Aanhangwagen gestolen Een 53-jarige inwoner van Venray deed aangifte van diefstal van een bruine aanhangwagen met zwarte spatborden vanaf de Kruidenlaan. De waarde van de wagen bedraagt, ongeveer 500,-. Diefstal tas Uit het kantoor van een bedrijf aan de Veltumse Kleffen werd de schoudertas van een medewerkster gestolen. In de tas zaten haar paspoort, rijbewijs, persoonlijke be scheiden en enig kleingeld. Inbraak in bedrijf In de nacht van donderdag op vrijdag was door forcering toegang verkregen tot een bedrijf op het in dustrieterrein De Hulst. Ontvreemd waren twee computers met toe behoren. elke week nieuws ■arw Vfelg vferteer Nederland Op 4 mei 1994 werd in Venray een kontrole gehouden door de politie en de vreemdelingendienst, in sa menwerking met de Dienst voor Inspektie- en Informatie van Socia le zaken en Werkgelegenheid (voor heen de DIA). Het betrof een kontrole gericht op overtredingen van de Vreemde lingenwet. en de Wet Arbeid Buiten landse Werknemers. Gedurende de kontrole werden 9 bedrijven be zocht, Op meerdere bedryven werd nog niet gewerkt i.v.m. het relatief koude weer voor de asperges en het nog vroege seizoen. Er werden 77 personen gekontro- leerd met diverse nationaliteiten. Twee bedrijven waren in overtre ding en tegen hen wordt proces verbaal opgemaakt. Bij een bedryf waren 6 Polen werkzaam die niet over de vereiste tewerkstellingsvergunningen be schikten. Bij het andere bedrijf wa ren 3 Polen zonder de vereiste vergunningen werkzaam en 1 ille gale statenloze. De illegaal werd voor nader on derzoek naar het politieburo te Ven ray overgebracht en voor de overige vreemdelingen zyn beschikkingen gemaakt waarin hen de verdere toe gang tot Nederland werd geweigerd. elke week nieuws Lijnenspel Bij landschapsfotografie speelt het lijnenspel in een foto een gro te rol. Let dus goed op onderwer pen die denkbeeldige of zichtbare lijnen in het landschap trekken, bijvoorbeeld sloten, pa len, bomen en wegen. Kijk ook altijd goed of de horizon recht in het beeld staat en of bomen, hui zen en andere onderwerpen loodrecht staan en niet om lijken te vallen? Weer ramkraak Vorige week dinsdagavond om streeks 23.30 uur vond weer een zg. ramkraak plaats bij de automateria- lenhandel aan de Plataanstraat. On danks het feit dat. alerte getuigen onmiddellijk de politie van die ramkraak in kennis stelde en de politie met twee auto's direkt ter plaatse was, waren de daders al ver dwenen in een rood gekleurde per sonenauto. In rekordtijd hadden de daders de buit in hun auto geladen, bestaande uit kinderzitjes, autostu ren en audio-apparatuur. Het totale schadebedrag kon nog niet worden medegedeeld. Wel leverde het on derzoek bruikbare sporen op die veilig werden gesteld. Verbranding van afval Zaterdagmorgen kwamen er bij de politie verschillende meldingen binnen dat er brand zou zijn op het terrein van de voormalige, beton fa briek aan de Sniakterweg. Het door de politie gestelde, onderzoek wees uit dat op dat terrein afval werd ver brand, waaronder ook enkele auto banden. Die autobanden veroor zaakten de enorme zwarte rook. Door de milieudienst zal een on derzoek worden ingesteld of door het afbranden het terrein niet is vervuild, andere wordt, op kosten van de 'branders' de vervuilde grond volgens de voorschriften af gevoerd. Jongelui gooiden stenen naar personentrein Bij de politie kwam een melding binnen dat een aantal jongelui ste nen gooiden naar passerende per sonentreinen ter hoogte van de Rosmolenbaan. Eén van de stenen had de ruit van de bestuurderskabi- ne vernield. Gelukkig werd de bestuurder niet door glassplinters geraakt. Toen de politie arriveerde waren er geen stenengooiers meer te ont dekken. Inbraak in vakantiebungalow De toezichthouder van enkele va kantiebungalows die gelegen zyn in de bossen langs de Maasheseweg kwam maandag tot de ontdekking dat was ingebroken in een van de vakantiebungalows. Door forcering van een raam was toegang verkre gen. Of er wat ontvreemd is kon nog niet worden medegedeeld om dat de eigenaar eerst een inventari satie zal moet maken. Dinsdagavond werd de nieuwe Albert. Heijn vestiging aan het Henseniusplein geopend door wethouder Truyen. Bij die gele genheid schonk deze 'Kruide nier' een theeservies t.w.v. f1000,- aa,n de stichting St. Oda- park. Op de foto ontvangt Paul Janssen van de Stichting sym bolisch het theeservies op een dienblad. dom melskens Venray. Schoolstraat 15

Peel en Maas | 1994 | | pagina 11