Europees tintje aan ölklore-avond Hakkespits Groots bevrijdingsfeest Voorlichtingsbijeenkomst ademtherapie bij kinderen met cara n Jubileumbeurs Venrayse Postzegelvereniging Geschied- en Oud heidkundige Kring Venray eo Wederom afslankkursus in Venray KB0 Venray-kom ANBO Venray Dansen uit Engeland, Spanje en Polen CDA Nieuws Kursus Touch for Health OOK Rincon Espanol Alliance francaise te Asten PEEL EN MAAS Algemene vergadering FNV afd. Venray F.N.V. info-team Industriebond FNV afd. Venray Derde Orde PEEL EN MAAS L.V.B. Oostrum L.V.B. Venray Stichting Herdenking Slag om Overloon FOTOTIP Dat staat er weer leuk op. Donderdag 11 april 1994 - Pagina 9 cara-patiënten danwel hun juders/verzorgers hebben er mee te c naken, ademhalingsmoeilijkhe den als gevolg van cara. Met name oor kinderen en soms him ouders/ rerzorgers. is het moeilyk om op ie momenten de juiste therapie oe te passen, om zodoende wat ver- ichting te kunnen bieden. Het correspondentschap Ven- ay/Horst en omstreken organiseert aeen avond over ademtherapie. Fy- liotherapeut M. de Bot zal een inlei- ling verzorgen. Hij is o.a. Op zondag 24 april viert de Ven rayse Postzegelvereniging haar d 25-jarig bestaan. De vereniging wil deze dag op een filatelistische ma nier vieren. Iedereen, dus ook niet- leden, zijn deze dag welkom. Zij bieden u op deze dag: een gro- d® e ruilbeurs (uitsluitend filatelisti sche zaken); een kleine tentoon- telling; jeugdhoek; een veiling, anvang 14.00 uur en een gratis lo- erij met filatelistische prijzen. Elke mede-auteur van de kurses adem halingstherapie. Er bestaat ruimschoots de gele genheid om vragen te stellen. Deze avond zal worden gehouden op maandag 25 april a.s. in het per- soneelsrestaurant van het St. Elisa beth ziekenhuis te Venray en begint om 20.00 uur. Toegang gratis! Er mag niet worden gerookt! Voor meer informatie: mevr. J. Mooren, tel. 04767-3201 of dhr. Noud Janssen, tel. 04780-80314. 10e bezoeker krijgt bovendien een gratis attentie. Verder kan men uit voerige informatie over de vereni ging krijgen. De beurs vindt plaats in wijkcen trum De Kiosk in 't Brukske. De en treeprijs bedraagt ƒ1,-. De openings tijd is van 10.00-17.00 uur. Meer informatie is verkrijgbaar op het sekretariaat, tel. 04780- 83337. De laatste lezing in het seizoen, Bal worden gehouden op maandag 8 april a.s. in de foyer van de Schouwburg te Venray, tel. 04780- 2468, aanvang 20.00 uur. Het on- erwerp van deze avond is: 'Het irand Canal Du Nord' en wordt ge- ouden door de heer J. Brand. De heer Brand zal op deze avond s ejtilstaan bij een stuk Limburgse ge- Ge chiedenis uit begin vorige eeuw, elke voor velen van ons vry onbe- end is: Napoleon wilde een kanaal mAraven tussen Antwerpen en Düs- eldorf, niet alleen om strategische, naar ook om politieke redenen. raJnerzijds beoogde hij hiermee een -in fbakening van de Franse Bataafse epubliek te creëren en anderzijds rilde hij het. kanaal gebruiken als en middel om eventueel Engeland kunnen aanvallen. De heer Brand is docent geschie- enis, verbonden aan het bisschop- elyk College te Weert, met een 'arme belangstelling voor de Fran- b taal en alles wat daarmee sa- lenhangt. Vanzelfsprekend is de lezing ook foor niet-leden toegankelijk. De lente en de zomer zijn in aan tocht! Velen van ons zyn dit jaarge tijde aan het lijnen om op deze manier van het overgewicht af te komen. Een steeds terugkerend probleem. Allerlei afslankmiddelen worden uitgeprobeerd om de over tollige kilo's er af te krijgen, maar magische afslankmethoden be staan helaas niet. Uit onderzoek blijkt dan ook dat de sleutel tot het suksesvol afvallen en op gewicht blijven ligt in het wijzigen van onze leefgewoonten: dus meer bewegen en minder, maar vooral gezonder eten. Dit is ook het doel van de afslank kursus voeding en sport, welke al ruim vier jaar in Venray wordt ge geven. In de week van 18 april star ten we weer met een nieuwe kursus. De kursus bestaat uit tien gekombineerde bijeenkomsten met voedings/dieetinformatie en aero bic. Voor opgave en verdere informa tie kunt u kontakt opnemen met: Maria Coppis-v.d. Geer, diëtist, tel. 04780-89646 of Lon Wetjens, aero bic-dancing, tel. 04780-12519. De Katholieke Bond voor Oude ren (KBO) organiseert een grote ver scheidenheid aan aktiviteiten. Het gaat daarby niet alleen om aktivi teiten op het gebied van ontspan ning, zoals kaarten, volksdansen, kienen, excursies, enz. Deze aktivi teiten zijn van groot belang. Niet al leen voor de ontspanning, die door deze aktiviteiten wordt geboden maar vooral ook omdat daardoor kontakten met andere leeftijdsge noten ontstaan. Het is dan ook een uitstekende manier om eenzaam heid te voorkomen. Maar behalve de hierboven ge noemde aktiviteiten zijn er nog veel andere mogelijkheden op het gebied van kursussen en inlei dingen. Om er maar enkele te noemen: Gezondheidszorg: met onderwer pen als pijnbestrijding, hart- en vaatziekten, medicijngebruik, enz.; Omgaan met veranderingen: met onderwerpen als dementie en er mee omgaan, verouderingsproces sen, enz.; Veilig oud worden: onderwerpen als wijzer wonen, ver keersveiligheid, enz. Als u voor een of meer van deze onderwerpen belangstelling heeft neem dan kontakt op met de leden van de aktiviteitencommissie. Bij voldoende belangstelling zal deze commissie zorgen, dat er een inlei ding of kursus wordt geregeld. De telefoonnummers zjjn onder aan dit artikel vermeld. Voor inlichtingen over lidmaat schap van de KBO en over aktivitei ten kunt u terecht by de sekretaris van de KBO, de heer J.C. Lipman, Isabellahof 17, 5801 LC Venray, tel. 84897. U kunt ook bellen met een van de volgende bestuursleden: mevr. I. Claessens, tel. 85123 of mevr. L. Steylen, tel. 81221. Agenda aktiviteiten: 26 april: Kienen Schuttersveld, aanvang 14.00 uur. 28 april en 5 mei: Eten bij het Inter ven College. 19 mei: Bezoek aan Xanten. Op de laatste bestuursvergade ring waren vertegenwoordigers van het gewestbestuur aanwezig. Omdat Venray met een nieuwe afdeling is gestart, kwamen zij kennismaken en informeren hoe de afdeling Ven ray draait. In Zuid-Limburg heeft de ANBO meerdere plaatselijke afde lingen. In de rest van Limburg is Venray de enige plaats met een eigen afdeling. Het aantal leden groeit. Inmiddels telt de AMBO in Venray 75 leden! Het gewestbestuur zal kontakt opnemen met het hoofdbestuur om op meer plaatsen in Limburg afdelingen van de grond te laten komen. De tijd is er ryp voor. dat ouderen een keuze kunnen maken tussen bonden, waarbij zij zich kunnen aansluiten. Het bestuur van de AM BO Venray is bezig nieuwe aktivitei ten te ontwikkelen, waarvan we hopen dat deze. de leden aanspre ken. Zy krijgen hierover dezer da gen informatie toegestuurd. Op maandag 18 april is weer een inloopmiddag en wel op Markt straat 8 vanaf 14.00 uur. Wilt u meer informatie over de AMBO of over haar aktiviteiten, er zyn bestuursleden aanwezig. Maar... u kunt ook gewoon gezellig een kopje koffie komen drinken. Engelse, Poolse en Spaanse fol- lore. De zevende dansavond van Llblkloristische dansgroep de Hak- lespits voert, de toeschouwer kris <yiras door Europa. Ondanks de --*■ erre landen draagt het evene- ug lent, zaterdag 23 april in de ga, chouwburg, een stevig Venrays rrij empel. zoi Daarvoor zorgt, naast de gast ar! oep de Hakkespits, de Spaanse -1msgroep Las Rocieras. Deze hele- a aal uit meisjes bestaande groep is w ht jaar geleden ontstaan vanuit 6 Spaanse gemeenschap in Ven- iy. Sindsdien heeft Las Rocieras rogf U tientallen gelegenheden in en vot uiten de gemeente de Spaanse cul- riai lur uitgedragen. Inmiddels brengt e groep een wervelende show met l e, insen uit verschillende Spaanse reken, maar met de nadruk op iarl toulusië in het zuiden. By som- I va lige dansen horen de onvermijde- iee| |ke castagnetten, bij andere wordt eveneens bekende zwarte hoed It Cordoba gebruikt. Een bijzondere Engelse inbreng imt uit Helmond. Daarvandaan rij toen de Morrisdansers, genoemd aar Je morris, een oude folklo- Istische dans in Engeland en Jhotland. De Morrisdansers uit elmond zyn de oudste nog be fog aan<^e niet-Engelse groep, idc De morris zelf is al oud. Vermoe- i j ilyk is het een onderdeel van de .s. °cgere Keltische vruchtbaar- ew tosriten. De dansen werden ur. 'shjds door priesters uitgevoerd er; 1 n°g steeds is de morris een man- In| !ndans. Er zyn verschillende vor- stu en van morrisdansen; de spekta- ze: ilaire stokkendans, dansen met t. kdoeken en enkele met handen appen. Vrijwel alle dansen zyn *>r een groep van zes mannen, maar ook solodansen komen voor. De Venrayse inbreng komt dit jaar ook van de da nsgroep Las Rocieras. De soli worden vaak gedanst door een nar, in het Engels de fooi. Die zorgt ook met grappen en grollen voor het opvullen van de pauzes tussen de dansen. Op maandag 18 april a.s. vindt er een manifestatie plaats voor de Tweede Kamerverkiezingen in zaal Roelanzia, Lovinckplein 2 in Ys- selsteyn. De organisatie van deze manifestatie is in handen van het CDA Regionaal Verband Noord- Limburg en begint om 20.00 uur. Als inleider zal optreden de heer Frans Wolters uit Venlo, vice- fraktievoorzitter van de CDA Twee de Kamerfraktie. Voor een muzi kaal intermezzo zorgt het bekende Limburgse duo 'Um en Um', die op de hun bekende humoristische wij ze met Limburgse hegjes de samen leving beschouwen. Er zal volop gelegenheid zijn om met Frans Wol ters en met eventueel andere aan wezige CDA-politici van gedachte te wisselen. Een aanrader dus! Wat is Touch for Health? We ho ren het maar al te vaak. 'Ik ben al door zo vreselijk moe... er komt helemaal niets meer uit myn vin gers... het duurt uren voor ik 's morgens op gang kom... ik wordt zonder koffie gewoon niet wakker...' Klachten als deze worden nogal eens wat argwanend bekeken en niet altyd serieus genomen (kom op, je stelt je aan!), terwyl het na- tuurlyk signalen zijn dat er iets mis is. "Ermee leren leven' is geen goede oplossing en lukt ook niet. Dat kost namelijk energie en die heb ik nu juist niet. Touch for Health is een spier- en energieversterkende techniek, met als doel het lichaam in een goede konditie te brengen en te houden. Het is een van huis uit Amerikaans systeem, verrijkt met invloeden van de Oosterse meridiaantheorie. Met behulp van manuele spier- testen kunnen spierzwakten en energieblokkades worden op gespoord. Daardoor biedt Touch for Health ieder mens de mogelykheid om het eigen lichaam beter te leren kennen en de aanwezige kracht en vitaliteit doelmatiger in te zetten. Touch for Health is ontwikkeld als 'een aanvulling op de huiselijke verbandtrommel' en heeft een gro te potentie. Ten eerste omdat con crete en voor iedereen uitvoerbare handgrepen worden geboden om beter met klachten als bovenstaan de om te gaan. Ten gunste van jezelf maar, in een hulpverlenersituatie, ook ten gunste van anderen. Daarnaast omdat het systeem bij draagt tot een beter inzicht in de persoonlijke voorwaarden voor een goede gezondheid en de eigen posi tieve invloed daarop. Zo gezien kan Touch for Health een geheel nieuwe bewuste en dynamische manier van omgaan met jezelf en met ande ren betekenen. Het volgen van Touch for Health- kursussen is voor iedereen moge lijk. Er wordt geen vooropleiding of specifieke voorkennis gevraagd. Het materiaal laat een vierdeling toe. Touch for Health I, II, III en VI. U gaat al tydens de eerste kursus met concrete toepassingen aan de slag. De kursus wordt gegeven door Mia en Giel Terwijn enwel op 22, 23 en 24 april in De Lochting te Ven ray. Wilt u meer informatie hier over, bel 04780-86807. UITWISSELING Uit Polen komen de speciale gasten van de zevende Hakkespits- folkloreavond. Met de dansgroep uit Wisniowa Gora heeft de Hak kespits een uitwisselingsprogram ma. Na een onvergetelijke week doorgebracht te hebben in Polen komen de collega's nu naar Neder land. Hoogtepunt van het bezoek dat een week duurt is het optreden in Venray, maar samen met de Hak kespits worden ook optredens ver zorgd elders in Nederland. De Poolse dansgroep danst voorname lijk de snelle Rseszow-dansen, pol ka's van het Zuidpoolse platteland. Vooral de mannen halen daarin acrobatische toeren uit, die vroeger ten doel hadden de meisjes van het dorp te imponeren. Ze maken daar bij gebruik van een lange witte riem, die oorspronkelijk dienst deed bij het vervoer van blokken hout. De folkloristische avond van de Hakkespits begint zaterdag 23 april om 20.00 uur. Het programma duurt tot 23.00 uur, daarna zit er een orkest in de foyer en kunnen de gasten een dansje wagen. Bezoe kers kunnen bovendien meedoen aan de traditionele loterij. Daarmee is een originele pop in Noordlim burgse klederdarcht te winnen. De toegangsprijs voor de avond be draagt ƒ7,50. Kaarten zijn te reser veren by het sekretariaat van de Hakkespits, A. Dik, Julianastraat 71, Meerlo, tel. 04789-1837. Aan de kassa van de schouwburg zijn ze voor de voorstelling eveneens ver krijgbaar. voor uw A KETTING A w FORMULIEREN W drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 Para el conocimiento de todos los interesados, les informamos de los próximos examenes para la obten- ción del Titulo de Graduado Escolar para mayores de 14 anos que, ten- drd lugar el dia 26 de Mayo a las 9 horas en los locales de Lengua y Cultura Espanola de Holanda, Kor- ralstraat 17, Rotterdam. Como ya habiamos anunciado la semana pasada, Las Rocieras acta- ran en Achen (Alemania) y desde aqui les deseamos mucha suerte. El proximo domingo tambien ha- bró trabqjos manuales y ala misma hora de la tarde. Un saludo de HACE. Door omstandigheden gaat de le zing van mevr. Valk niet door. Daar voor in de plaats houdt de heer Eijkhout, oud-professor Frans aan de universiteit van Nijmegen, een voordracht over de op 28-jarige leef tijd bij Verdun gesneuvelde Alain- Foumier, schrijver van de beroem de en voor de Franse literatuur zo belangrijke roman: 'Le Grand Meaulnes'. Er zullen dia's worden vertoond van 't prachtige land schap van de Sologne en de Berry, de streek waar de schrijver zijn jeugd heeft doorgebracht en die te vens het dekor vormt voor zyn roman. Dit alles vindt plaats op dinsdag 19 april in het gemeenschapshuis te Asten, aanvang 20.15 uur. vnaafd •a ai ■rrveoi Op woensdag 20 april a.s. houdt de FNV afd. Venray om 21.00 uur haar algemene vergadering in de Kiosk in het Brukske. Tijdens deze vergadering zal de heer A. Stas van de FNV Rechtskundige Dienst een inleiding houden over: 'De Dien sten van de FNV Rechtskundige Dienst'. De heer Stas zal onder meer in gaan op: hetgeen de vakbonden op dit gebied reeds doen; welke zaken de Rechtskundige Dienst precies behandelt; de organisatie van de Rechtskundige Dienst. Voorzover de tijd het toelaat is de heer Stas ook bereid een toelich ting te geven op de veranderingen in de WAO en de Ziektewet. Van 22.00 tot 22.30 uur is er gelegen heid tot het stellen van vragen en discussie. Voor alle leden van de FNV zijn dit onderwerpen, die zeer aktureel zijn en in de belangstelling liggen. Alle FNV-leden worden dan ook van harte uitgenodigd om deze vergade ring bij te wonen. Elke 2e en 4e donderdag van de maand heeft het FNV Info-team spreekuur in wijkcentrum de Ki osk in het Brukske Venray van 19.00-20.00 uur voor alle FNV- leden. Wat doen wij voor u a. Invullen van formulieren; b. Verstrekken van voorlichting en informatie; c. Invullen van belastingformulie ren op afspraak; d. Verwijzen naar eigen vakbond of andere instanties. Indien u gebruik wilt maken van het FNV Info-team verzoeken wy u om een bewijs van lidmaatschap, b.v. wikkel bondsblad, ledenkaart of afschrijving kontributie bank-giro. Voor meer informatie of voor het maken van een afspraak neem dan kontakt op met G. Houtappels, tel. 04780-89043. 'SAMEN WERKEN WERKT' Op donderdag 14 april a.s. om 20.00 uur, in wijkcentrum De Kiosk te Venray, organiseert de Industrie bond FNV een bijeenkomst waar le den hun mening kunnen geven over de houding die de bond en zijn leden dienen in te nemen om de slogan 'Samen Werken Werk' ten opzichte van onze allochtone colle ga's nu en in de toekomst waar te maken. Deze bijeenkomst vormt onder deel van een projekt waarin mid dels honderden bijeenkomsten, duizenden leden gevraagd worden hun mening te geven over een aan tal thema's. Dit alles met het doel een antwoord te vinden op de vraag: 'Waarvoor en waarvan bestaat de Industriebond FNV in de 21e eeuw'. Al die meningen zullen de basis vormen voor de besluiten die het congres van onze bond in 1995 gaat nemen over de toekomst van onze bond. Wij nodigen u hierbij van harte uit om deze bijeenkomst bij te wo nen, want ook uw mening willen wij horen. In de bijeenkomst willen wy enerzijds proberen u te laten ken nis maken met een aantal feiten over en gewoonten van onze alloch tone collega's. Je moet elkaar im mers kennen om samen te kunnen werken. Anderzijds willen we met u proberen een aantal vragen met betrekking tot het beleid van de bond, ten opzichte van allochtonen, aan de orde te stellen. We doen dat onder de titel 'Sa men Werken Werkt', want: Daar waar samen gewerkt wordt gaat het 'goed; Daar waar samen gewerkt wordt zyn er minder problemen; Daar waar samen gewerkt wordt zy we goede collega's. Indachtig het bovenstaande wil len wij u uitnodigen een bijdrage te leveren aan de door ons te organise ren bijeenkomst. Zonder bestaande problemen te ontkennen, maar met de intentie te zoeken naar konstruktieve en solidaire ideeën. Wij rekenen op uw komst en bijdrage. Op woensdag 20 april houden wij onze maandvergadering. Een 'verla te' paasviering. Pater Lemmens zal voor ons de eucharistieviering ver zorgen die om 19.30 uur begint. Daarna gaan we naar de grote zaal voor de koffie. Maria-bedevaart 10 mei Dit jaar geen bekend Maria-oord, maar we zyn uitgenodigd bij pater Bamhoom in Weert, waar wy bij het Maria-beeld onze kaarsjes kun nen ontsteken en waar verder het zelfde 'programma' geldt zoals we elders gewend zijn. Ook de koffie met vla is besproken! U kunt zich voor deze middag- tocht (vertrek om 13.00 uur vanaf Schuttersveld en Paterskerk) opge ven op de eerstkomende vergade ring. Graag geld in gesloten enveloppe met naam en adres. De kosten bedragen ƒ15.-, alles inbegre pen, dus ook de koffie met vla. Op woensdag 27 april en 4 mei is mevr. Mobers in de vóórmiddag in Het Schuttersveld, waar men zich ook nog op kan geven. Verder even tueel bij mevr. Naus, tel. 81409. Uiterste datum: 7 mei. elke week nieuws Excursie St. Elisabeth ziekenhuis. Dinsdag 26 april en dinsdag 17 mei a.s. Programma: 13.15 uur aanvang: 13.30 uur wordt u welkom geheten door de heer Van Gestel, coördina tor verplegingsdienst. Hy zal u iets vertellen over: samenwerking zie kenhuizen Venlo-Venray, gericht op poliklinieken en de verpleegsektor; 14.00 uur uitleg over de funktie van het patiëntenservicebureau. 14.30 uur rondleiding; 15.45 uur afslui ting van de middag met een korte terugblik. Opgave tot 20 april bij B. Direks, tel. 81096. Op dinsdag 19 april maken we on ze jaarlijkse reis. Zoals u weet gaan we naar de Keukenhof. We vertrek ken om 08.00 uur vanaf de vrije parkeerplaats aan de Raadhuis straat, tegenover tankstation Van Gerven (dus niet bij het gemeente huis). Zorg dat u op tyd aanwezig bent. In Vleuten houden we een koffie pauze. Van daaruit vertrekken we naar Noord wijk aan Zee, waar een vrije lunchpauze is (voor eigen re kening). U kunt ook een lunchpak ket meenemen. Daarna gaan we naar Lisse waar we een bezoek brengen aan de Keu kenhof. Om 16.15 uur vertrekken we naar De Meem waar we gezellig gaan dineren. Om 19.30 uur gaan we weer richting Venray. waar we om ca. 21.15 zullen aankomen. Allemaal duimen voor mooi weer, zodat het weer een gezellige en zon nige dag wordt! In het weekend van 14, 15 en 16 oktober wordt in Overloon op groot se wijze het 50-jarig bevrijdingsju bileum gevierd. Meer dan driehon derd oud-strijders, Amerikanen en Engelsen, onderduikers en promi nenten zullen dit feest luister by zetten. De Stichting Herdenking Slag om Overloon onder leiding van voorzitter J. Dittner (burgemeester van de gemeente Vierlingsbeek) is al een halfjaar bezig aan de voorbe reidingen van de festiviteiten. De stichting wil een grandioze herden king op touw zetten voor jong en oud. Tydens de voorbereiding en het eigenlijke feest krygt het stich tingsbestuur veel steun en mede werking van het Overloonse verenigingsleven De meeste buitenlandse gasten worden ondergebracht by gastge zinnen in Overloon. De Amerika nen van de 7e pantserdivisie komen met 150 personen. Dit gezel schap logeert in Venlo. De oud- stryders worden ontvangen door burgemeester J. Dittner van Vier lingsbeek in het gemeenschaps huis te Overloon. Het gemeentehuis aan het Vrijthofplein in Vierlings beek is voor deze gelegenheid te klein. Zaterdag 15 oktober arriveert het bevrijdingsvuur op het 14 October- plein waar de vlam wordt ontsto ken van het bevrydingsmonument. Daarna is er een herdenkingsplech tigheid in de kerk van Overloon. Speciaal voor dit jubileum is een muziekwerk gecomponeerd voor fanfare, orkest en mezzo-sopraan. De première hiervan is tydens de herdenkingsplechtigheid. 's Avonds zal de sporthal De Raayhal voor deze gelegenheid omgetoverd zyn tot een grote feestzaal. Als hoogtepunt van de feestavond zal aan alle oud-stryders een speciaal, voor dit 50-jarig jubileum, geslagen onderscheiding uitgereikt worden. Zondag 16 oktober is er een oecu menische dienst in de Theobaldus- kerk te Overloon. Aansluitend wordt er na de dienst een doden herdenking gehouden op het En gels kerkhof te Overloon. Verder zal in de grote zaal van het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmu seum een toneeluitvoering gespeeld worden door het Over- loons toneel, met als thema 'De slag om, en de bevrijding van, Overloon'. Ook komt de jeugd ruimschoots aan bod. Op school worden aktivi teiten georganiseerd met als thema 'Vluchten om vrij te worden'. Dit ge beurt onder andere door films en toneel. De stichting is er zich van bewust dat niet iedereen persoonlijk is uit te nodigen. Er zijn inmiddels al zo'n 300 aanmeldingen binnen. Mochten er nog mensen zijn die kontakten hebben met oud-stry- Vroeg uit de veren De mooiste lente-opnamen maakte u net na zonsopgang. Het licht is dan nog zacht en als u geluk heeft hangt er nog een heel lichte ochtendnevel, die de omgeving in een beto verende waas zet en alle kleuren in pasteltin ten verandert Trek er de komende dagen eens vroeg op uit en u zult zien dat de foto genieke lentetaferelen voor -t oprapen lig gen. De ontluikende natuur biedt een boeiend schouwspel dat nooit gaat vervelen Wöt te denken van bloesemdragende bo men als de appel of peer? Hun lentetooi ver andert boomgaarden of een tuin in een overdadige kleurenpracht. In combinatie met de lentezon zal uw opname de kleuren in al hun frisheid weergeven. dom mefskens Venray, Schoolstraat 15 ders of onderduikers en die de festi viteiten graag willen bijwonen, dan zijn deze van harte welkom. In ver band met de organisatie, graag aan melden by de sekretaris van de stichting 'Herdenking Slag om Overloon', p/a Nationaal Oorlogs- en verzetsmuseum. Museumplein 1, Overloon. VENRAY In Venray is het Oranjecoraité be zig om een "bevrijdingsprogramma' in elkaar te zetten. Dit programma is in twee delen opgesplitst. Dit najaar zal er op de Venrayse scholen een educatief programma worden gestart, in het kader van de bevrijding. Hierby zal het begrip "bevrijding' ook verplaatst worden in de huidige tyd. De 'viering' van het feit dat Ven ray 50 jaar geleden bevryd werd, zal plaatsvinden op 5 mei 1995. Dan zal er een groots concert worden ge geven waaraan alle fanfares, harmo nieën en koren deel zullen nemen. De organisatie hiervan is nog in vol- le gang. Vernielingen Met een steen werden drie ruiten vernield van de aan de Mgr. No- lensstraat gelegen scholenge meenschap. Diefstal vrachtauto Donderdagavond omstreeks 23.30 uur werd ontdekt dat een aan de Buntweg in Ysselsteyn gepar keerde kleine vrachtauto, eigen dom van de gemeente, was ont vreemd. Vrijdagmorgen omstreeks 10.00 uur werd die vrachtauto on beheerd aangetroffen aan de Kony- nenweg, eveneens in Ysselsteyn. Alleen de achterruit van de kabine van de auto was eruit genomen. De schade bleef verder beperkt.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 9