'n Nieuwe" lente... Piëlhaasleden starten kursus buuttereednen Foster Parentsdag op Petrus Bandenschool Lenteshow kunstzwemmen van Spio in De Sprank Kunstkring Venray organiseert opnieuw expositie in Odapark Muziekfederatie houdt Solisten en Ensemble-concours oraantx Suksesvol lachspektakel a.s. zondag in Venray Rommelmarkt in Den Hoender Bonte Koe's 2e Popkwis! I Het is de hele maand april feest bij Van Oorschot VAN OORSCHOT MODE Operaconcert in Overloon The Chainmen in 't Podium Bibliotheek- nieuws Verloren en gevonden voorwerpen Kursisten Vrije Academie exposeren in De Bonte Koe Bioscoop- nieuws 3'im pEEL en maas Donderdag 11 april 1994 - Pagina 3 De kunstkring Venray houdt in jet najaar van 1995 opnieuw een trootse expositie in het Odapark. [a 'Beeldige Kleding' in 1991 en '93 jeheimen', vorig jaar. zal de exposi- ie in 1995 in het teken van 'Rlu- ies' staan. Nadat vorige week een iproep had gestaan in de B K-krant, leeft de Kunstkring nu al 200 aan- aeldingen van geïnteresseerde kunstenaars binnen. Daarbij zijn iog niet de kunstenaars die het af- ;elopen jaar hebben meegedaan an de expositie. Nieuw tijdens 'II- usies' is dat ook tweedimensionale ainstwerken (schilderijen) geëxpo seerd worden. Het gaat hier dan wel om doeken met een minimale op pervlakte van 6m2. Verder zal een aantal kunstenaars worden uitgenodigd om een kunst werk te vervaardigen tijdens de ex positie zelf. Tijdens de vorige exposities vervaardigden de kunstenaars hun werken in eigen atelier, of in het park, maar dan voor aanvang van de expositie. De Kunstkring Venray zal de ko mende maanden een selektieproce- dure opstarten onder de aanmel dingen. De kwaliteit van het werk is daarbij het belangrijkste criteria. 16 en 17 april a.s. Zaterdag 16 en zondag 17 april a.s. ioudt Muziekvereniging Ons Ge- toegen te Oirlo in gemeenschaps- luis De Linde te Oirlo het jaarlijkse lolisten- en ensemble-concours van le Federatie van Muziekgezelschap- >en in de gemeente Venray. Aan het mcours doen in totaal, verdeeld over de beide dagen, 140 solisten en 21 ensembles mee. Een jury, bestaande uit de heren Koster en De Laat. zal het geheel be oordelen. In de deelnemerslijst ko- len de namen van vele jeugdige nuzikanten voor en de ensembles rariëren van duo tot sLxtet. De mu- likanten zijn allen lid van een van de by de muziekfederatie aangeslo ten muziekgezelschappen. Voor diverse muzikanten is dit de concoursvuurdoop, terwijl anderen eeds jaren aan dit concours mee- loen en in de hogere regionen hun kunnen willen bewijzen. Het programma: Zaterdag 16 april: 11.30-12.10 uur: 4e afdeling; 12.10-15.00: 3e af deling; 15.30-17.00: 2e afdeling; 17.00-20.25: le afdeling; 18.15-19.45 pauze; 20.25-21.00: ere-afdeling. Zondag 17 april: 10.15-11.20: 4e afdeling; 11.20-12.15: 3e afdeling; 12.20-13.45: 4e afdeling; 13.45-17.50: 3e/2e afdeling; 17.50-19.20: Pauze; 19.20-20.00: le afdeling; 20.00- 20.30: uitmuntendheid; 20.30- 21.45: ere-afdeling. De organiserende muziekvereni ging Ons Genoegen vertrouwt dat dit weekend velen de weg naar ge meenschapshuis De Linde te Oirlo zullen weten te vinden om de muzi kanten te ondersteunen en tevens te genieten van de solisten en en sembles bij hun muzikale prestaties. Al enkele jaren wordt binnen de lederen van De Piëlhaas gepraat lover het op touw zetten van scho- |ling van nieuw talent tot buutte- reedner. Venmy heeft met Prinsen- ilamatie en Circus Mök een Steengoede show hoog te houden. iMaar het "manco van de laatste ja ren is dat er maar enkele buutte- reedners van goed niveau zijn. De laatste jaren wordt daarvoor een be roep gedaan op 'buitenlanders'. Maar de 'nachwuchs' ontbreekt, r zijn wel eens mensen die aange ven dat ze wel eens willen proberen een buut te brengen, maar daar blyft het dan bij. De belangstellen den zien zelf blijkbaar geen moge lijkheid om hun wens om te zetten Jin daden en bij De Piëlhaas ont- breekt de mogelijkheid om hét te leren. Daarin komt verandering. Henk van Dooremalen en Jac Pen ris, die beiden al een aantal jaren als buut- tereedner hun sporen hebben ver dien in het Venrayse. hebben besloten bij voldoende belangstel ling een kursus buuttereednen op te zetten. Zij zijn er van overtuigd dat er voldoende talent is, maar dat moet gewoon door goede begelei ding en voorlichting eerst over de streep worden getrokken. Beide Piëlhazen hebben bij het Piëlhaasbestuur hun idee gedropt Voorzitter Paul Spronken ziet de noodzaak van stimulering van het 'metier buuttereednen' in en heeft zich bereid verklaard mee te wer ken aan het initiatief. Overigens zij op voorhand duidelijk gezegd, dat deelname aan de kursus niet de ga rantie betekent dat elke kursist me teen een plek vindt in Circus Mök of Prinsenproclamatie. Op dit moment vrillen de initia tiefnemers de belangstelling pei len. Mensen die er aan denken in deze richting iets te wallen doen, zijn hierbij uitgenodigd te reage ren. Op dit moment is het niet van belang lid te zijn van De Piëlhaas of uit Venray te komen. Ook mensen uit andere dorpen kunnen, als het aantal deelnemers niet te groot wordt, met plezier deelnemen. De planning is om in mei een in- troduktieavond te houden en tus sen september en november in een zestal avonden kandidaten in te wij den in de facetten van het schrijven en brengen van een buut. Belangstellenden worden ge vraagd schriftelijk of telefonisch te reageren vóór 1 mei bij: Jac Penris, Zandakker 10, 5801 DV Venray, tel. 85364 of Henk van Dooremalen, Rochusstraat 5, 5801 RR Venray. tel. 84192. De Petrus Bandenschool heeft al enkele jaren een Foster Parents- kind geadopteerd. Om het komen- :de jaar wederom maandelijks het voor dit kind te kunnen over maken, wordt er op zaterdag 16 april van 10.00 tot 13.00 uur een Foster Parentsdag gehouden. Voor afgaande aan deze dag is er in alle groepen van de school nog extra aandacht besteed aan de werkzaam heden van Foster Parents en in het bijzonder het geadopteerde Foster Parentskind van school, de 6-jarige Mikaël uit Indonesië. Wat is er zoal op Foster Parents dag van 10.00 tot 13.00 uur te doen? Er zyn vele aktiviteiten georgani seerd die de kinderen zelf kunnen uitkiezen. Voor elke aktiviteit wordt een kleine vergoeding gevraagd in de vorm van bonnen (1 bon kost 25 cent). Er zijn binnenaktiviteiten, o.a. schminckenmini-playbackshow, rad van avontuur, een tweedehands speelgoedmarkt. Ook is er voor jong en oud een restaurantje inge- »j. richt in de hal van de school. Daar- Jg naast zijn er tevens buitenaktivi- teiten zoals ponyrijden, springkus sen en een skelterrace (als het droog weer is). Om deze buitenakti- Inbraak in caravanstalling Door forcering van de toegang van een loods aan de Nijver- I heidsstraat werd ingebroken in I twee campers. Die bleken wel door- I zocht te zijn maar, voor zover kon [worden nagegaan, werd er niets ontvreemd. viteiten goed uit te kunnen voeren wordt er zaterdag 16 april van 10.00 tot 13.00 uur een gedeelte van de Dr. Poelsstraat afgesloten voor ver keer, met goedkeuring van de ge meente. De kinderen van school mogen familie, kennissen, vrienden en vriendinnen meenemen. Iedereen is welkom. De school hoopt op een gezellige, drukke en een zonnige Foster Pa rentsdag zodat Mikaël en zijn fami lie in Indonesië weer een goed jaar tegemoet gaan. Na vijf zeer suksesvolle voorstel lingen in Tegelen te hebben gege ven, verschijnt zondag 17 april a.s. de Tegelse toneelgroep Tbsjopa op de planken in de schouwburg te Venray. Vrijwel alle voorstellingen in Tegelen waren kompleet uitver kocht en de reakties waren overwel digend. De klucht 'Ut ken vraemp gaon' garandeert een avond lachen. Het verhaal speelt zich af in het appartement van het echtpaar Mar tens. Jolanda is een opgewekte vrouw van midden dertig. Haai man Philip is de wat conservatieve, rustige compagnon van de uitgeve rij Tetselaer en Martens, die kinder boeken uitgeeft. Vanavond zijn ze uitenodigd voor een uitgeversdiner, en is hun wo ning dus 'leeg'. Van deze gelegen heid willen diverse mensen profiteren om allerlei duistere lief desaffaires te kunnen hebben. Mau rice de Boo, een creatieve binnen- huisarchitekt die momenteel de woning opnieuw inricht, heeft in de flat afgesproken met Silvie Du- vall, het Franse au-pair meisje van de familie Martens. Rob Tetselaer, compagnon van Philip en rasechte vrouwenversierder, vraagt Philip zijn flat te mogen lenen voor een van zyn vele buitenechtelijke uit spattingen. Linda, de vrouw van Rob heeft er genoeg van dat haar man altijd vreemd gaat, en zij nooit. Ze vraagt Jolanda ook om vanavond hun appartement te mogen lenen, om ook eens te doen 'wat haar man al jaren doet'. Door een misverstand denkt Philip dat Jolanda hem be driegt. en hy besluit om niet uit te gaan vanavond. Paniekerige ver wikkelingen zijn het gevolg. Tussen al deze 'leugentjes' door belt regel matig een mevrouw Smith die zegt dat ze boelges chryft en vanavond nog wil spreken met de uitgeverij Tetselaer en Martens. Omdat ze steeds met een kluitje in het riet wordt gestuurd, besluit mevrouw Smith maar onaangekondigd op be zoek te gaan. Ze blijkt een bijzonder merkwaardige vrouw te zyn... Een kostelijke klucht die de be zoekers gegarandeerd laat buik schudden van het lachen. De voorstelling in Venray wordt gegeven op zondag 17 april in de schouwburg. De voorstelling begint om 20.00 uur en kaartjes zijn ver krijgbaar aan de kassa. A.s. zondag, 17 april, organiseert Buurtvereniging St. Jozef weer haar jaarlijkse rommelmarkt. Zoals ge woonlijk wordt ook nu weer de rommelmarkt in wijkcentrum Den Hoender aan de Ursulastraat ge houden. De rommelmarkt begint 's morgens om 10.00 uur en duurt tot 14.00 uur. De Bonte Koe organiseert op 12 mei. Hemelvaartsdag, haar tweede Popkwis. De opzet is grotendeels hetzelfde gebleven. Aan de hand van korte muziekfragmenten, alge mene vragen en dia's worden de deelnemers op de proef gesteld. Aan de groep 'De Jojo's', de winnaar van afgelopen jaar, de eer om hun titel te verdedigen. Er kan zowel individueel, als in groepsverband (max. 4 personen) worden ingeschreven. De kosten bedragen ƒ5,- p.p. By de opgave wordt ook verwacht dat je een groepsnaam opgeeft. Daar er een grote belangstelling bestaat voor de ze popkwis is het dus belangrijk om je tydig op te geven. De eigenaar van café De Bonte Koe, Wilbert Jeuken, heeft weder om aantrekkelijke prijzen in het vooruitzicht gesteld. De aanvangstijd is 14.00 uur en om 18.00 uur zal duidelyk zijn of het team van café De Bonte Koe er in geslaagd is om de titel over te ne men van de Jojo's uit Oirlo. Voor inlichtingen en opgave: tel. 04780-82444. ...met prachtige, nieuwe slaapkamers. Op de lenteshow van Morgana Slaapkamers. slaapkamers DE BEST-NOY Steenstraat 144, Boxmeer, 08855 - 71488 's maandags gesloten, vrijdag koopavond jaar mode in Venray Aanstaande zaterdag jubileum modeflitsen met 's morgens iets lekkers bij de koffie en 's middags een feestelijk glas champagne. Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Op zaterdag 16 april geven de kunstzwemsters van de afdeling Kunstzwemmen van Spio om 17.00 en 19.00 uur een Lenteshow in De Sprank. Het is de tweede keer, dat Gemengde zangvereniging Lo- geko uit Overloon geeft zondag 24 april een operaconcert in de The- obalduskerk te Overloon. Uitge voerd worden een aantal bekende operawerken. Aan het concert werken mee mannenkoor Die Se- vensanghers uit Sevenum en jon gerenkoor Young Sound uit Overloon. De koren brengen werken ten ge hore van onder meer Verdi, Bellini, Puccini en Mascagni, waaronder het beroemde Slavenkoor uit de opera Nabucco van Verdi en het koor van de landlieden uit 'Cavalle- ria rusticana' van Mascagni. Solisti sche bijdragen komen van sporaan Petra Reyntjes, tenor Tom Bosch man en bariton Bèr Verheyen. De pianobegeleiding wordt verzorgd door Theo Hofmans en Andreina Ibnoli. Het operaconcert van Logeko be gint om 20.15 uur en de toegangs prijs bedraagt ƒ7,50. Het concert duurt ongeveer tot 22.30 uur. In de pauze wordt koffie geserveerd in de grote zaal van het naast de kerk ge legen gemeenschapshuis. Na een afwezigheid van zo'n twee jaar is singer/songwriter Ted de Best terug in het clubcircuit. Boven dien zal eind mei een nieuwe cd worden uitgebracht onder de titel 'A Mexican breakfast'. Iben halver wege de opnames van deze cd enke le muzikanten uitvielen werd er naarstig gezocht naar nieuw bloed. De gitaar-coryfeeën Loek Schrie- vers en Jan Hendriks (ex-Doe Maar) werden bereid gevonden om samen met Toon Janssen (drums) en Ted de Best (zang) de cd af te maken. De samenwerking verliep zo goed dat besloten werd om in deze nieu we samenstelling ook live optredens te gaan verzorgen. Na suksesvolle optredens in Boxmeer, Nijmegen en Amsterdam is in café 't Podium het vierde optreden in deze reeks en wel op zondag 15 april a.s., aanvang 22.00 uur. de Spiomeisjes en -dames een kunstzwemshow in hun 'thuisha ven' De Sprank geven. Eerdere shows werden in De Meerpaal uitge voerd. Maar by de laatste show. rond Kerstmis 1992, is gebleken, dat de accommodatie van De Sprank een dergelijke kunst zwemshow beter tot zyn recht kan laten komen. Bovendien kan het publiek vanaf de tribune en de rondom het wedstrydbad ge plaatste stoelen, de verrichtingen van de kunstzwemsters uitstekend volgen. De kunstzwemshow wordt gege ven door een vijftigtal meisjes en senioren in de leeftyd tussen 6 en 35 jaar, die verdeeld zijn in vier leeftijdsgroepen. Begonnen wordt met een openingsdans, waaraan door de gehele groep wordt deelge nomen. Verder worden door de leef tijdsgroepen solo's, duetten en groepsnummers uitgevoerd. Iedere zwemster treedt driemaal op. Het geheel staat onder leiding van mevr. Ine Clarke-v.d. Munckhol", ter wijl de diverse nummers deskun dig voor het publiek worden toegelicht door mevr.Tiny Gieles. VEEL TRAINING De kunstzwemsters van Spio heb ben zich maandenlang onder lei ding van de trainsters Lenie Franssen en Ine Clarke voorbereid op deze Lenteshow om met name de choreografie goed onder de knie te krijgen. Daarnaast hebben zij zelf de muziek uitgezocht en ge monteerd. Verder hebben de meis jes veel techniek geoefend om certificaten en diploma's te behalen en goed voor de dag te kunnen ko men bij de kunstzwem kompetitie Limburg en by landelijke wedstry- den en de Nederlandse kampioen schappen. Ongetwijfeld zal er zaterdag veel belangstelling bestaan voor de kunstzwemsters met hun neuskny- pers en hun met gelatine bij elkaar gehouden haarknotje. Mede door de onderwaterverlichting kan men de verrichtingen van de kunst zwemsters zeer goed volgen. De en tree bedraagt ƒ2,50. Stacaravan uitgebrand In de nacht van zondag op maan dag rond half drie. werd brand ont dekt in een op de camping aan de Zeilbergseweg staande stacaravan, eigendom van een inwoner van het Duitse Boehum. De uitgerukte brandweer kon niets meer redden. De stacaravan en voortent heb ben een verzekeringswaarde van ƒ30.000,-. Een keuze uit de nieuwe boeken van de jeugdafdeling. Viginia Miller: Bah naar bed! Het is bedtyd voor beertje Bartolomeus. Eduard zegt dat hy zijn tanden moet poetsen en naar bed moet gaan. Maar Bartolomeus wil niet naar bed». Peuterboek. vanaf 2% jaar. Guus Kuijer: Tin Toeval in de on derwereld. Tin en Job komen te recht in de onderwereld van Amsterdam, waar ze een drankje verkopen waarvan kinderen snel ouder worden. En dan gebeuren er vreemde dingen. A-boek, vanaf 8 jaar. Dyal Sheldon: Mijn broer komt van een andere planeet. Adam moet zijn grote broer wel geloven als deze hem vertelt door een ruim teschip te worden opgehaald. Daar om gaat hij naar het park in de hoop het ruimteschip te zien. A- boek, vanaf 8 jaar. Rolf Peter Prost: Voetbaldromen. Frank is een goede voetballer. Maar Frank heeft sterallures. In een beslissende wedstrijd speelt hij al leen voor zichzelf, ten koste van de ploeg. Hy doet alles om te winnen. Daarom wordt hij niet geselekteerd voor het nieuwe team. B-boek, van af 10 jaar. Mieke Vanpol: Knappe Ollie. Om dat Olivier zich uitgestoten voelt door zijn klasgenoten en thuis niet veel liefde krijgt, verzint hy van al les om toch in de smaak te vallen van anderen. B-boek, vanaf 10 jaar. Corrie Hafkamp: Van mij mogen ze opvliegen. Voor hun werk moe ten de ouders van Danna veel ver huizen. Zy voelt zich erg eenzaam omdat zij steeds haar vrienden kwijtraakt, maar op de boot naar Schotland ontmoet zij een aardig meisje. B-boek, vanaf 11 jaar. Lydia Rood: Een mond vol dons. Als Sofie van huis wegloopt, pro beert haar beste vriendin erachter te komen waarom ze dat heeft ge daan. C-boek, vanaf 12 jaar. Al deze nieuwe boeken vind je in de kast 'Kinderjury', want nog tot en met 28 mei kunnen kinderen bepalen welke boeken die in 1993 voor het eerst verschenen zyn, een prijs verdienen als "beste kinder boek'. Doe jij nog niet mee? Kom dan snel naar de jeugdafdeling van de bibliotheek: daar kunnen ze je er alles over vertellen. Overzicht verloren en gevonden voorwerpen vanaf 4 april 1994. VERLOREN Bankpassen: ABN-Amro, rek.nr. 43.50.86.979; Rabo europas; Rabo bankpas; ABN-Amro; Europas; Rabo rek.nr. 17.39.07.717; Rabo rek.nr. 15.39.67.986. Portemonnees: Met rits; Dames, lederen: Heren. inh. bankbiljetten 2xƒ250.- rest ƒ100,-. Diversen: 3 Armbanden, rinke larmbanden, getorst model; Brom- fietsslot, kunststof omhulsel, spiraalvormig; Broodbak met hand doeken en papieren; Kentekenplaat met in de kombinatie 'JZ'; OV- jaar kaart, blauw; Paspoort; Rijbe- wys; Rugzak 'O'Neil', inh. sportkle- ding en -schoenen; Sleutelbos, blauw etui, 3 sleutels, Christ.pen; Sleutelbos in blauw etui: Sleutel Ford deursleutel in etui Van Ha ren; Tewerkstellingsvergunning. GEVONDEN Fietstas; Portemonnee groot me- del met 9 vakken; Sleutel met rood label (MC Sigma 2R Italy; Sleutels, 1 Wilka, 1 kleine sleutel in bruin etui; Tas, big shopper met lege paar se etui. Sinds 15 maart exposeren kur sisten van de Vrije Academie in café De Bonte Koe. Om hun werk aan an deren dan hun medeknrsisten of bekendenkring te laten zien orga niseerde de Vrije Academie exposi ties in de schouwburg; om het nog dichter bij het publiek te brengen reageerde de Academie positief op de vraag van De Bonte Koe om hier met regelmaat werk te tonen. Tot en met september zullen in perio des van drie weken diverse leerlin gen hun werk tonen. Na Wil Tbebast en Miet Hendriks- Philipsen is nu de beurt aan Rien Verstralen en Annemiek Verkroost. Rien Verstralen volgt voor het derde jaar schilderlessen. Voor heen tekende zy veel n.a.v. Iteleac- kursussen. Vooral de schilderstijl van Kees Venvey, Franz Mare en Ko- koschka spreken haar aan. Haar be langstelling gaat vooral uit naar portret- en modeschilderen, maar ook stillevens en landschappen hebben haar interesse. Annemiek Verkroost van Deur- sen is eveneens voor het derde jaar kursiste. Zij wil tekenen en schilde ren vanuit haar ervaringen, gevoe lens en gedachtes. Op de academie volgt, zij teken- en schilderles van Jannie van Lieshout en Jetty Kramer. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler. T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: G. van LOON Patersstraat 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Ykn Dongen: DR Van DONGEN Past Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrjjdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot. 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: E. GROENEVELD, tel. 86605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer. W.G.A.M. Loonen. G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak R. EELDERINK Moleneind 13, Meerlo tel. 04789-2820 DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden. W.H.M. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak W. de VOCHT, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raav- makers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren H. van EERTEN Volen 2A, Heide tel. 04780-13727 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door H. van EERTEN Volen 2A, Heide tel. 04780-13727 Afspraken maken 's middags tussen ïaoo en 19.00 uur. tel. 82411 THE PELICAN BRIEF", de nieuwste film met Julia Roberts en Denzei Washington gaat ook in Venray in première. De film is gebaseerd op de roman van John Grisham die ook The firm heeft geschreven. Een jonge juriste krijgt in de ga ten dat. het milieu niet erg nauw ge nomen wordt door hooggeplaatste personen. Ze duikt in de archieven en komt tot de ontdekking, dat twee moorden op rechters daarmee verband houden. Vanaf het mo ment dat ze merkt dat het goed fout zit. komt zij in de problemen, want nu is zij doelwit nummer één. Haar leven staat op het spel en de kans op overleven is nagenoeg nihil, om dat de top van de regering er niets voor voelt, dat een en ander naar buiten komt Een spannend ver haal dus met twee topsterren. WAYNE's WORLD 2 is een knet tergekke maffe film, die voortbor duurt op het eerste deel zonder een echt vervolg te zijn. Vooral een jeug dig publiek zal zich door de knots gekke capriolen laten inpakken. ORLANDO is een schitterende kostuumfilm naar de roman ran Virginia Woolf. De film wordt ver toond in het kader van filmvor ming C. Geprolongeerd worden SCHIND- LERS LIST, ON DEADLY GROUND en SISTER ACT 2. Brandmelding Zondagavond kwamen bij de Alarmcentrale meerdere meldin gen binnen over een brand die zou zyn uitgebroken in aan de Breeven- neweg gelegen varkensstallen. Iben de politie en de brandweer arriveer den bleek dat er geen brand was maar dat de varkenshouder afval had aangestoken. De politie gelastte de varkenshouder het vuur onmid dellijk te doven. De brandweer kwam niet in aktie. De politie maakte wel proces-verbaal omdat de varkenshouder het afval zonder vergunning in brand had gestoken.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 3