WH PIENSm ilia imnwr Bouw compostfabriek Venlo van start Verordeningen goedgekeurd OOK Ingezonden Herinrichting Wilhelminastraat deels aangepast ZaMo Activi Club Amnesty International PEEL EN MAAS PI Donderdag 11 april 1994 - Pagina Grote Kerk Deken J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit, Paters- straat 29. tel. 82385 b.g.g. 85855; ka pelaan L. Houben. Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664; kapelaan R. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215. Missen bestellen: ma tlm za (niet op do) 09.30-10.30 uur Eindstraat 6. Zaterdag: 9.00 Harrie Messemae- ckers; ouders Thomassen-Duks. 19.00 ZONDAGSVIERING; Jrd. Ad Taminiau; Toon Jenneskens; Harrie Minten; ouders Aben-Janssen; jrd. Jan Arts; Tbnie Flinsenberg-Cre- iners en Jan (koll.); jrd. Toon Cox; Josephien de la Roy-Colaris; ouders Geurtjens-Vermazeren. Zondag: 3e Zondag van Pasen. 9.30 Jrd. echtp. Wilhelm A. Gommers- Sengers; Kitty Pouwels; Piet Jans- sen-Oudenhoven en overl. fam.: Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay: Maria Jacobs-Theunissen; The- odorus Pouwels en Jo Pouwels. 11.00 Nora Iaurensse-Janssen (buurt); overl. fam. Janssen; Sraar Poels; Wim Fleurkens. Maandag: 9.00 Voor de parochie. Dinsdag: 9.00 Hub Schols-Voster en overl. fam. Woensdag: 9.00 Eduard v.d. Berg (buurt). Donderdag: 9.00 Marie Lindera. Vrijdag: 9.00 Overl. fam. Thyssen- Hendrix; Anna Maria Seykens, Leo- nardus Miehels en Hendricus Ver sieyen. Akolieten: Zo: 9.30 Wilbert van Ham en Peter Harrewijn. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Suzanne en Sylvia. Laurensse; lek tor: J. Truyen. Zo: 11.00 Mark Tim mermans en Daisy Straetmam lektor: A. Noijens. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: B. Kuiper. Int.: Lev. en overl. fam. Jaeobs- Kortenbach. Er rijdt een bus vanaf de St.. Annakapel naar de Stations weg: vertrek 18.15 uur. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. van Loenen. Lektor: Edward de Jong. Er rijdt een bus vanaf de St. Servatius kapel naar de Noordsingel; vertrek 09.45 uur. Dinsdag:,Schrift-instuif in het stiltecentrum boven Den Kerk dijk (ingang aan de achterkant). We bespreken de lezingen van de ko mende zondag. 16.45 Groepsmedi- tatie in het stiltecentrum. 16.45 Liturgieviering in de St. An nakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St.. Annakapel. 16.45 Groepsmeditatie in het stilte centrum. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woute ring, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 80202. Zaterdag: 16.30 Toedienen H. Vorm sel door mgr. Maessen. In verband hiermee komt het biechthoren deze week te vervallen. 18.00 ZONDAGS VIERING; overl. fam. Philipsen- Gellings; overl. ouders Linskens- Linders; jrd. Martinus Meyer; overl. fam. Hendriks-v. Ooi; jrd. Leo Ewals; Gerard Peeters (koll.): jrd. Teng Verschuuren; jrd. Toin Peeters. Zondag: 8.30 Gerrit Martens (koll.). 11.30 Harrie Janssen en overl. fam.: Guus v. Dam (koll.); Miet Arts (koll.); Gerard Peeters (koll.). Maandag: 19.00 Jrg. Grad Hen driks; Herman Jaegers, Dinsdag: Le.v. SL Antonius. 19.00 T.e.v. St. Antonius uit dankbaar heid: Wim Verlijsdonk. Woensdag: 19.00 Johan Janssen, zoon Martin en overl. fam. Donderdag: 19.00 Antoon Lucas- sen en overl fam.; overl. Antoon Bovee. Vrijdag: 19.00 Voor de parochie. Voor verering van H. Antonius is de kerk geopend elke dinsdag van 10.00-12.00 uur en van 18.00-19.30 uur. Parochie Brukske Bereikbaarheid priesters: kapelaan A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Zondag: 10.30 Hoogmis; voor de pa rochie. Vredeskerk Zaterdag: 8.00 T.e.v. het Onbevlekt Hart van Maria. 18.00-18.30 Gele genheid om te biechten. 19.00 Voor avondmis voor de 3e zondag van Pasen. Kinderwoorddienst. Voor Christ en Dien Vollenberg-Verstee- gen; tot bijz. int. (G); jrg. Agatha Theuvenet-, Marco Basten; Matt Basten; Marl Thijssen en Ans v.d. Sanden; Antoinette Janssen-Kus- ters (koll.); Martinus en Johanna Peeters-Gerritsen en overl. kinde ren; Piet v. Tilburg; overl. ouders Van Bergen-Stiphout en zoon Jos. Zondag: 3e Zondag van Pasen. 8.30 Overl. ouders Drabbels-Klaassen; voor het geestelijk en tijdelijk wel zijn van de parochie. 10.00 Hoog mis, Gregoriaans. Voor Maria v. Meijel en overl. fam.; An Stevens (buurt); Frans v.d. Heuvel. Maandag: 8.00 Voor de zieken van de parochie- Dinsdag: 19.00 Martinus Pontman en Gysbertus v. Blokland. Woensdag: 13.30 kapel Veltum: hu- welyk Peter Janssen en Ingrid Driessen. 19.00 Voor vrede en ge rechtigheid. Donderdag: H. Anselmus. 19.00 Voor priester- en diaken roepingen en roepingen tot het religieuze leven. Vrydag: 14.30 Kapel Veltum: huwe lijk Jack Martens en Vera v. Moor- sel. 19.00 Jan v.d. Laar (koll.); jrd. Sjaak v.d. Vorle. De opbrengst van de Vastenaktie is rond ƒ1.500,-. Hartelijk dank aan allen die hieraan hebben mee gewerkt. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Tbon Muller; Her man de Kleijn; Theodora van Arsen-Loonen; overl. ouders Hae- gens-van Lin; Wim Pluk; Nel v.d. Berg-Linskens; gest. jrd. Theodorus Ciaessens en Hendrina Fleurkens; Piet Peeters; overl. ouders Graat- Verhaag; papa en moeke Vermeulen en dochter Truus; Ber van Dijk; Ma rion Vermeulen; Martien Vermeu len; Fien Broeren-Kersten; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Koor Harmony). Zondag: 8.30 Voor liet geestelyk en tijdelyk welzijn van de parochie. 10.00 Piet Direks; overl. fam. Hermans-v.d. Berg; Tbon Thielen; Nol Versteegen; overl. fam. Raedts- Verhees; Herman Verheijen; Johan na Baltussen-Peeters; Giel Venne kens en echtgen. en wederz. fam. (Herenkoor). Maandag: 9.00 Uit dankbaarheid. Dinsdag: 9.00 T.i.v. fam. T. Woensdag: 9.00 Voor het behoud van het geloof in onze gezinnen. Donderdag: 9.00 Wies Janssen. Vrydag: 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Misdienaars: Za: 19.00 Maike Koeh, Fieke Basten, Linda v.d. Wielen, Maijolijn Moraal. Zo: 8.30 Noud v.d. Mortel, Tam Rouwette, Roel v.d. Berg, Marco Janssen; 10.00 Susan Frederix, Annet Jeucken, Susan Janssen, Maud Lepsi Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde koor); Overl. ouders Zanders- Keysers; st. Sef Direcks en Anna Houwen; Drieka Wismans-Mooren; Theodora Schepers-Woker; Lei Di reks en overl. fam. Direks-Nelissen; Chrit Jacobs (veteranen DIS); Jan Houwen (vrienden); Piet Martens en overl. van de fam. Van Kempen- Kuijpers; tevens uit dankbaarheid. Zondag: 10.00 Hoogmis (Heren koor); Mie Classens-Volleberg (fam. Volleberg); Annie Nelissen-Gerards (gymclub). Woensdag: 9.00 H. Mis voor een zieke. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor onze pa rochie. Parochie Castenray Zaterdag: De dienst van 19.00 uur komt te vervallen i.v.m. de eerste H. Communie op zondag. Zondag: Jrd. Martinus Dinghs en Maria v.d. Beuken. Tijdens deze dienst zullen 27 kinderen de eerste H. Communie ontvangen. Woensdag: 9.00 Sjang Classens (ou derenbond). Misdienaars: zaterdag: 19.00 Jos en Thys. De Vastenaktie heeft in onze paro chie, in cl. het bedrag van ƒ220,- van de kinderen van de basisschool, op gebracht ƒ1.612,-. Hartelijk dank. Parochie Leunen 3e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Gezinsmis. Thema: 'Van harte welkom'. In deze ge zinsmis presenteren de Eerste Communicantjes van dit jaar zich aan onze parochie; lsm. Sjaak Clas sens; Harry van Dyck; Wim Bou ten; Gerrit Janssen en overl. ouders; Martien Jenniskens: weekd. Nelly van Dijck; mndd. Teng Jenniskens. Zondag: 10.00 Hgm. Wim Heidens en Drika Heldens-Smits; jrd. overl. ouders Croymans-Peeters en Mar tien Croymans; gest. jrd. Piet Kusters. 11.15 Lsm. weekd. Henk Ouwerkerk (3); gest. jrd. overl. fam. Janssen-de Mulders. Maandag: 19.00 Lsm. pastoor Jac ques Haenen en overl. fam.; mndd. Wilhelmina Loonen, Antoon en Bernard Loonen en beide echtgeno ten, Johanna Verheijen-Loonen en echtgen., Joos Loonen en Maria Loonen-Scheffers. Dinsdag: Geen avondmis. Woensdag: 19.00 Lsm. Helm van Rens en overl. fam. Van Rens- Loonen; Cor Cremers (buurt). Donderdag: 19.00 Gest. jrd. Antoon Voesten, Martinus Nijsen en hun eclitgenoten. Vrydag: 12.30 Hoogmis b.g.v. 50-jarig huwelijk Wim Voesten en Mien Vöesten-Cremers. 14.30 Huwe lijksmis Martien Wilmsen en Dori an van Rhee. Geen avondmis. Misdienaars: Za: 19.00 Stephan Jenniskens en Rick Cremers. Zo: 10.00 Mark en Henk de Klein en Ibm Bos; 11.15 Nanette v.d. Berg en Kim Berkers. Ma, wo en do: 19.00 Maayke Jenniskens en Bianca Achten. Lektoren: Za: 19.00 Geen. Zo: 11.15 Lies van Bavel. Huwelyksafk.: Martien Wilmsen uit Venray en Dorian van Rhee uit onze parochie (3e roep); Johan Vousten en Corine van Gooi, beiden uit Wanssum (le roep). Opbrengst Vastenaktie 1994: ƒ3.519,40. Namens de mensen in de Derde Wereld onze hartelijke dank voor uw bijdrage. Alle pioniers en pioniersters, die huis-aan-huis de Vastenzakjes hebben opgehaald, onze hartelijke dank voor hun be reidwillige medewerking. Rektoraat Heide Zondag: 3 Zondag van Pasen. 9.30 Hoogmis ggjt. Sef Geurt en Eliza beth Geurts-Gellings; Sef Miehels; overl. ouders Achten-Cox; jgt. Peter Paul Janssen en Wilhelmina Jans sen; overl. oudera Poels-Michels; Jan Janssen (fam. Janssen); jgt. Helm Claes; overl. ouders Janssen- Doumen en schoonzoons. Misd.: In ge en Simone. Donderdag: Gedachtenis van de H. Anselmus, bisschop en kerkle raar. 9.00 H. Mis voor Jan Janssen (fam. Van Soest). Rektoraat Veulen 3e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Hgm. als jgt. Anna Timmermans-Roosen en overl. fam.; overl. ouders Jacobs-v. Dijck en overl. fam.; Harry Hendrikx. Zondag: 10.30 Hoogmis als gest. jgt. Johan Burgers, Bemardina Weys en zoon Hubert: mndd. Piet Spreeu- wenberg; Peter Muyzers; Harry Kusters. Maandag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 2e Dinsdag van de 9 dinsdagen t.e.v. St. Antonius. 8.00 H. Mis t.i.v. vanoffei-aars. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de overledene. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Vrydag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Akolieten: Za: Bas Reintjes en Gert- jan Holtermans. Misdienaars: Zo: Tom Derks en Ni co Knapen. Parochie Ysselsteyn 3e Zondag van Pasen. Zaterdag: 11.00 T.i.v. bruidspaar Linders-bovee. 19.00 Teng Classens; Grad Spreeuwenberg. Zondag: 9.30 Jrd. A. Swinkels en echtgen.; ouders Vollenberg en Theo; Thei Janssen. 11.15 Overl. pa rochianen; geestelijk welzijn van onze parochie. Maandag: 19.00 M. Derikx- Hendriks (LVB); t.g.a. Mara (op's en oma's). Woensdag: 19.00 Frans Jansen; Jan Lemmen. Vrydag: 14.00 T.i.v. robijnen echt paar Hubers-Loonen. 19.00 Geen dienst. Misdienaars: Za: 11.00 M. en W. Verheyen; 19.001, en J. Slangen. Zo: 9.30 H. v.d. Hoff en N. Jaspers; 11.15 T. van Asten en Sj. Ewals. Ma: 19.00 M. Aits en K. Jaspers. Wo 19.00 en vr 14.00: R. Keijzer en B. Poels. Gedoopt en daardoor in de Kerk opgenomen; Laura Claessens, Tim- mermannsweg 98. Doopschema: (mei) Op de zonda gen 15 en 29 mei kan in onze kerk het H. Doopsel worden toegediend. Maak tijdig een afspraak! Het financiële eindresultaat van de Vastenaktie is geworden 2.865,-. Alle gevers veel dank! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 H. Mis met Vormsel door mgr. R. Maessen. Misd.: Ma- rielle Poels en Ingrid Willems. Zondag: 10.00 Jgt. Lamb. Arts en Petronella Poels; jgt. Jan Peters; Teng v. Hoof. Misd.: Sanne Derkx en Kristel Poels. Dinsdag: 8.30 Jgt.Henricus v. Hoof en Maria Ewals; jgt. Gerardus de Mulder en Mechtilda Aerts en An neke de Mulder; Tien de Rijk. Woensdag: 19.00 Jgt. Comelis Ewals en Wilh. Emonts; Hanrie v. Rijswijck (koll.). Misd.: Ingrid en Nancy Arts. Vrijdag: 8.30 Gien Arts-Aben (bej.); Tien de Rijk. Kerk poetsen: Mevr. Borssen en mevr. Custers. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Pastoor Jans. Zondag: 10.00 T.i.v. LLTB Merselo Vredepeel; fam. Lenkens-Ermens. Maandag: 19.00 M. jansen. Donderdag: 19.00 Voor zieke. Misdienaars: Za: Roel en Mieke. Zo: Grard en Maaike. Lektoren: Za: Jo Wijnands. Zo: Jan Classens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Nöll de Hoog; Kees van Andel; Brunhil- de Cadenbach; Gerardus Kerste en Anna Maria Geurts; Sraar en Corry Peters. Deze mis wordt opgeluisterd door de Troubadourtjes. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees uit dankbaarheid; v.b.i. zieken en ster venden. 10.00 Hoogmis voor Josep- liina Christina v.d. Winkel-Geurts; Josephina en Henricus Janssen; Herman Janssen; Gerardus Goo- ren; Sjaak Janssen en Jo Thijssen. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef; fam. Bakker; v.b.i.; fam. Djeu; fam. Van Qasteren en fam. Hendriks. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 17 april zal in het In- terVen College, Leunseweg 2a te Venray, ds. W. Weersma uit Venray voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang en wordt er kinder- nevendienst gehouden. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Gebouw Rehoboth: Cuppenped- je 2a Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax 04709-87786. Kerkdiensten: Zondag 17 april" om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: kandidaat J. Adriaanse, Houten. Tij dens de middagdienst is er kinder oppas. Na de middagdienst is er gezamenlijk koffiedrinken. Voor kinderen vanaf 4 jaar is er zondags school om 16.00 uur. Bybel/Kontaktavond: Donder dag 14 april in gebouw Rehoboth. Aanvang 20.00 uur. Thema 'Waar om kwaad voor goed vergelden'. Toe gang is vrij. Iedereen is welkom. boekhandel van den munckhof grotestraat 68 venray tel. 82727, fax 10916 Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bywonen van een bijbeltoespraak met als thema 'Het verderven van de aarde brengt Gods ontgelding' in de Koninkrijleszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. voor uw A KETTING A FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 Eigenlijk is het heel gewoon 'Ga jy nog naar de kerk??? Nee, toch? Dat is ouderwets. Dat past niet meer bij deze tijd...' En de kerkgan ger, die zó toegesproken wordt, voelt zich een buitenstaander; iemand die niet helemaal normaal En toch is het heel gewoon om op zondag naar de kerk te gaan. Straks zullen er weer veel kinderen hun eerste H. Communie doen. En dat is goed. Het betekent, dat hun ouders bij de Kerk horen, en dat ze graag willen, dat hun kinderen daar ook bij horen. En dan is het heel ge woon, dat die ouders de daarop vol gende zondagen ook samen met hun kinderen naar de kerk gaan. Het enige on-gewone is, dat het God zelf is, die ons uitnodigt naai de kerk te komen. En, dat we daar 'Ons Heer' mogen ontvangen... Maar verder: Zondags naar de kerk? Ja! Natuurlijk! Dat is toch ze ker heel gewoon?! Margreet de Jonge Op dinsdag 19 april a.s. gaat de bouw van de compostfabriek van AVL (NV Afvalverwijdering Lim burg) in Venlo officieel van start. Voormalig burgemeester Persoon van Sevenum zal het officiële start sein geven. Met de bouw van AVL- Compost Venlo is een investering gemoeid van ruim 40 miljoen gulden. AVL-Compost Venlo wordt een composteringsinstallatie die per jaar zo'n 75.000 ton groente-, fruit en tuinafval en ander organisch af val milieuvriendelijk Iran verwer ken tot 30.000 ton hoogwaardige compost. De fabriek wordt gebouwd in op dracht van AVL-Compost BV, een dochteronderneming van AVL. Uiterlijk op 1 december a.s. wordt de fabriek in gebruik genomen. De De gemeente Venray heeft op 17 januari dit jaar een voorlichtings bijeenkomst gehouden over de her inrichting van de Wilhelmina- st raatyj ulian asi n gel na voltooiing van het pand Van Schayilt. De aanwezigen hebben die avond een aantal voorstellen gedaan die op bepaalde onderdelen b ebben ge leid tot aanpassingen van het her inrichtingsplan. De gemeente heeft de meest betrokken insprekers in middels per brief geïnformeerd over deze wijzigingen. De óverige- aanwezigen willen we langs deze weg inlichten. De gemeente heeft besloten het planten van bomen bij de bloemen winkel Santecraem uit te stellen tot het bedrijfsstraatje Grotestraat klaar is. Tijdens de inrichting van dit gedeelte van de^ Wilhelmina straat zullen wel al de plantgaten worden aangelegd. Deze zullen ver volgens worden dichtgestraat. Zo dra het bedrijfsstraatje Grotestraat klaar is, zullen de bomen worden geplant. Daarentegen zal de aanplant van bomen in de Wilhelminastraat op het gedeelte tussen Julianasingel en pand Manders niet worden uit gesteld. Het college is van mening dat de Wilhelminastraat op dat punt zo breed is dat incidenteel uit wijken by tegemoetkomend ver keer mogelijk moet zijn. Het college heeft verder besloten de heer Manders een vergunning te verlenen voor het parkeren van twee servicewagens op het trottoir van de Wilhelminastraat, ter hoogte van zijn zaak. De wagens mogen er telkens maximaal één uur parke ren. De vergunning zal gelden tot dat het bedrijfsstraatje Grotestraat klaar is. installatie gaat groente-, fruit- en tuinafval (gft) verwerken uit Noord en Midden-Limburg en de Westelij ke Mijnstreek. Voor de composte- ring van gft uit Zuid-Limburg bouwt AVL-Compost een installatie in Maastricht- De Venlose compostfabriek komt. te staan op het bedrijventerrein Ecopark Venlo, Trade Port West, in Blerick. In dit gebied zijn en wor den meerdere bedrijven gevestigd die zich bezighouden met het her gebruiken of nuttig toepassen van afvalstoffen. Groente-, fruit- en tui nafval maakt ongeveer de helft uit van de totale hoeveelheid huishou delijk afval. Totnutoe werd dit afval gestort. Eind dit. jaar komt daar ver andering in als de compostfabriek gaat draaien en de gescheiden inza meling van gft. van start gaat. De huishoudens krijgen voor het apart houden van dit afval een speciale gft-container of een zogenaamde duobak, die afzonderlijke comparti menten bevat voor groente-, fruit en tuinafval en voor het overige huisvuil. Overigens had de gescheiden in zameling van gft al in januari clit, jaar in Limburg een feit moeten zijn, dit op grond van de wettelijke verplichting opgelegd door het mi nisterie van milieubeheer. Maar omdat de compostfabrieken in Lim burg niet op tijd klaar waren, heb ben de betrokken gemeenten uit stel gekregen. Alleen de gemeente Venlo is vorige maand alvast begon nen met het gescheiden inzamelen van gft. Het afval wordt voorlopig naar een fabriek elders in Neder land afgevoerd. De in Venlo geproduceerde com post zal voor een belangrijk deel worden afgezet in de land- en tuin bouw in Noord-Limburg. Daarnaast kan dit produkt gebruikt worden als grondverbeteraar in parken, plantsoenen en tuinen. De hiernavolgende wijzigingsver ordeningen zyn koninklijk goedge keurd. U kunt deze verordeningen inzien op het gemeentehuis, Raad huisstraat 1, op maandag van 9.00 tot 17.30 uur en op dinsdag tot en met vrijdag tussen 09.00 en 13.00 uur. Indien u meer informatie wilt, kunt u contact opnemen met de heer G. Lindeboom, telefoonnum mer 04780-23431. Wyzigen betaaltermijn (datum goedkeuring 17-03-1993, nummer goedkeuring 94.002209) 1. Verordening op de heffing en in vordering van een baatbelasting aanleg 1984 riolering Heide 2. Verordening op de heffing en in vordering van een baatbelasting aanleg riolering Vredepeel 3. Verordening op de heffing en in vordering van een baatbelasting aanleg 1983 riolering Smakt 4. Verordening op de heffing en in vordering van een baatbelasting aanleg riolering in Merselo 5. Verordening op de heffing en in vordering van een baatbelasting aanleg aardgasnet in de Laagrie- broekseweg en Weideweg te Leunen 6. Verordening op de heffing en in vordering van een baatbelasting aanleg 1986 riolering Veulen 7. Verordening op de heffing en in vordering van een baatbelasting reconstructie gedeelte Hoen derstraat tussen Westsingel en Gemmadal 8. Verordening op de heffing en in vordering van een baatbelasting reconstructie gedeelte Bosweg tussen Maasheseweg en Dr. Kortmannweg Redactionele wijzigingen (datum goedkeuring 29-03-1994, nummer goedkeuring 94.002550) 1. Verordening tot wijziging van de legesverordening 1984, onder deel Wet milieubeheer 2. Verordening tot wijziging van de legesverordening 1984, onder deel Woningwet en Wet op de Ruimtelyke ordenin 3. Verordening tot wijziging van de legesverordening 1984, onder deel Drank- en Ilorecawet 4. Verordening tot wyziging van de legesverordening 1984, onder deel Burgerzaken Pastoor Jacobspeel Op maandag 21 maart is de pro vincie Noord-Brabant gestart met de werkzaam heden aan de Lang straat in Deume (de provinciale weg Deurne-Venray). Sinds die dag is de Langstraat afgesloten voor doorgaand verkeer. Het verkeer wordt omgeleid via de Middenpeel- weg en Milhezerweg. Tydens de eerste twee weken van de werkzaamheden is op de Bankert-Oude Kerkhaan in de ge meente Bakel-Milheeze en de aan sluitende Pastoor Jacobspeel in de gemeente Venray een toename van het autoverkeer geconstateerd (sluipverkeef). Dit verkeer leidt tot onveilige verkeerssituaties op deze landbouwwegen Om dit sluipverkeer te voorko men en de verkeersveiligheid te ga randeren, heeft de gemeente Bakel- Milheeze met ingang van vrijdag 8 april de Bankert-Oude Kerkbaan af gesloten voor alle verkeer, met uit zondering van bestemmingsver keer. Als gevolg daarvan dient ook de aansluitende Pastoor Jacobspeel in Venray voor alle verkeer, met uit zondering van bestemmingsver keer, te worden afgesloten. Hiertoe zullen borden worden geplaatst op de Pastoor Jacobspeel ter hoogte van de Deumeseweg en ter hoogte van de aansluiting Kempkesberg. Tegenover de Paterskerk, waan het opleidingsinstituut Interti College gevestigd is, lag het ou Gymnasium. Na de oorlog is de gotische bouw uit 1890 van are! tekt P. Cuypers te Roermond d de bestaande vervangen. 'Omstreeks 1930 is de foto maakt van de hoek Oude Oostrui seweg/Patersstraat. Van daan heeft de fotograaf de Leunseweg! gekeken. Achter de forse lindeb men is het staketsel langs li schoolgebouw zichtbaar. In Peel en Maas van 3 maart schrijft H. Gerrats naar aanleid]] van de oude foto van het Christ; Koningbeeld even verderop: 'H fraaie smeedijzeren hekwerk ron om, dat toentertijd door de firn Toon de Haan uit de Grotestraat g maakt was'. Over het hekwerk ht verwijst hij naar de foto op pag, 2*1 van het Venrays woordenbot ...met een gedeelte van het moe hekwerk dat het oude Gymnasiu omsloot. En met het oog van de va man en de pijn van degene die li allemaal gekend heeft, vraagt hij rigoureuze opruimers: 'Waar is h gebleven?' Jan v.d. Putti De uitslag van de ZaMo Acti Z Club ballonwedstrijd zal binne kort bekend worden gemaakt. V; de onderstaande kinderen zijn ballonkaartjes teruggestuurd, terdag 16 april om 14.30 uur vu den de prijswinnaars 1 gemaakt. De eerste prijs wint tot kaartjes voor een bezoek aan del teling, beschikbaar gesteld door li Days Inn Hotel in Best. Naast tweede, derde én een troostpri geeft Mac Donalds aan alle kind ren 'n leuke attentie voor hun do name dus altijd prijs! De volgende kinderen wordt dus uitgenodigd om a.s. zaterdag april aanwezig te zijn by deze fees lijke uitreiking bij Mac Donat met Mc Drive te Maasbree (afsl A67 bij Helden). Joris Peeters, Kim Janssen, Tro Sc Sjors van Mil, Emiel van di Burgt, Dirk Gloudemans, Adriaj van Delft, Stijn Willems, Mam Koekkoek, Dave Sc Den nis Geni sen, Lenlra van der Linden, Bas Roy Janssen, Freek Sc Maart Straatman, Barbara Spee, Eva va Ooi, Joyce de Graff, Miel Hanen, E ik v.d. Munckhof, Joost Nooyen, It van Tongerren, Mark Timme mans, Marike Swinkels, Richai Krijgsman, Stijn BI enk, Björn Cl ven. Michael Wijnhoven, Danny Boer, Bram van Lierop, Lieke Ga H mans, Bert Verberk, Sasha Diende I Pleunie Theeuwen, Mark Lauren I se, Monique Schoenmakers en ke Thyssen. I In het kader van de landefijl campagne van Amnesty Internat! nal tegen politieke moorden en ve dwijningen, heeft, de groep Venn in de bibliotheek een lototentooi stelling opgesteld over dit onde werp. U kunt deze tentoonstellii not. tot vrijdag 22 april zichtigen. Recentelijk heeft de Amnest groep Venray nog meegewerkt aa J een korte extra aktiviteit m.b.t. po^ tieke moorden en verdwijningen Burundi en Rwanda (de stryd tl sen Hutu's en Tutsi's). In een ander land wat sterk in i belangstelling staat is Columbi waar de regering de drugsoorlog al excuus gebruikt om onschuldig I burgers te vermoorden. En zo ki nen wij nog vele voorbeeldef* geven. Dit soort akties bestaan voorin mely'k uit het schrijven van bril ven aan de regeringen van lande waar deze mensenrechtenschei dingen worden gepleegd. Wanneer u belangstelling heel voor het werk van Amnesty Inte national (lid worden of een vrij will ge bijdrage op onze rekeninp storten kan natuurlijk altijd) wanneer u algemene informati over Amnesty International wil krijgen, kunt u kontakt opnemd met mevr. H. Stevens, tel. 04781 89642 of mevr. C. Iloedemaeker tel. 04780-84479. Inbraak in café In de nacht van maandag op dins dag is door forcering van een raai aan de achterzijde, toegang verkrt gen tot een aan het Lovinckpleil gelegen café. Ontvreemd werd lie in de geldla aanwezige kleingeld Ook de inhoud van de fooienpo werd meegenomen. Totaal een bc drag van ongeveer ƒ1.000,-. Daal naast werden 50 pakjes sigarettei en tien flessen sterke drank ont vreemd. Tevens werden de twe> gokkasten opengebroken. Well geldbedrag daarin aanwezig wa kon niet worden medegedeeld. Kentekenplaten ontvreem Door een Venrays garagebedrj werd aangifte gedaan van diefsta van handelskentckenplaten. D auto stond op een parkeerterrein li het centrum geparkeerd.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 20