berden ei EI a [=3 tg [j] FRICANDELi MENU 50% mrnmsm Toch een coalitie van PvdA en CDA Venrayse taxibedrijven verbolgen over beleid gemeente korting Macabere vondst in weiland te Wanssum Eerste plaats voor rolstoeldansers Brand's introduceerde Meibock in 't Upke 7 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING D j O j ér 7 2 LU CDA levert een wethouder in Horster onderneming gaat Deeltaxi uitvoeren (maximaal 5 per klant) OOK ini v.d. Leur C0RELBR0EKEN Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Asteria PEEL EN MAAS ONDERDAG 7 APRIL 1994 Nr. 14 HONDERD VIJFTIENDE JAARGANG Oude prijs: SALLAND onge jenever 16.95 [net ERIJWWIJNHANDEL eniusstraat 1 PEEL EN MAAS Kantoor Venray I Kantoor Deurne (TGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY rotestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 Advertentieprijs: 36 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar f 15,00 Abonnementsprijs buiten de regio f22,00 uitsluitend bij vooruitbetaling - e k I Soepelvallende lange mantel MODEHUIS PvdA en CDA zijn dinsdagavond toch nog vrij onverwachts tot een regeringscoalitie gekomen. Vorige week vrijdag leek nog een definitief einde gekomen te zijn aan een ja renlange samenwerking tussen bei de partijen. Dinsdagavond, nadat bleek dat de andere partyen ook nu niet geïnteresseerd waren, kwamen CDA en PvdA wel tot een akkoord. Daarbij deden de christendemocra ten de meeste water bij de wijn. Zij gaan nu twee wethouders leveren in de nieuwe coalitie (een minder), PvdA blijft op een wethouder. WETHOUDERS VERDELING De discussie van de afgelopen we ken heeft zich inderdaad toege spitst op de wethoudersverdeling. Een brede coalitie van drie partijen zou een eenvoudige wethoudersver deling van 2 (CDA), 1 (PvdA) en 1 (andere partij) opgeleverd hebben. Het afhaken van de andere partijen drukte als een zware last op de on derhandelingen. De verkiezings uitslag leidde tot 9 raadszetels voor het CDA en 4 raadszetels voor de PvdA. De huidige 3-1 wethouders- verhouding was daarmee achter haald. Volgens het CDA zou een 2.5-1 verhouding in het college een juiste afspiegeling zijn van de ver kiezingsuitslag. De PvdA was het daar echter niet mee eens. De 'hal ve' wethouder heeft nl. binnen het college een volledige stem. De PvdA hield echter vast aan 2-1. en later 2,5-1.5. Verder speelde het kosten- aspekt van de 'halve wethouders' ook nog een rol. Uit de onderhan delingen die volgden kwam vervol gens een 2,5-1 verhouding. Een resultaat dat door de PvdA niet De Venrayse taxibedrijven zijn boos op de gemeente. Die heeft bij de invoering van de Deeltaxi de lokale bedrijven gepasseerd ten faveure van het Horster taxibe drijf Pedi. De circa 60 chauffeurs )(j de drie bedrijven Peeters, Taxi 10.000 en Verstraaten zijn bang hun baan te verliezen. De taxibe drijven hebben de provincie ge vraagd of de tarieven die Pedi hanteert wel wettelijk zijn toege staan. In een gesprek inet burge meester Waals willen de Venrayse jedryven proberen het schoolver- voer in elk geval veilig te stellen. Eind vorige week verspreidden Venrayse taxichauffeurs duizend pamfletten onder reizigers en hin- ze op diverse plaatsen op. Een bandoekaktie op het gemeente- iuis ging donderdag op het laatste noment niet door. In de brief heke len de chauffeurs het beleid van de jemeente. 'Alle taxivervoer dat door onze gemeenschap betaald wordt, wordt gereden door bedrijven bui ten de gemeente Venray', schrijven de chauffeurs. De chauffeursaktie wordt esteund door de drie Venrayse be- rijven, Taxi Peeters, Taxi 10.000 en föxi Verstraaten. Die zien hun narktaandeel in het taxivervoer iteeds verder afkalven ten gunste &n bedrijven van buiten. De vorige feek gestarte Deeltaxi is voor de axibedrijven de druppel. Gehandi capten en bejaarden kunnen voor drie gulden in heel de gemeente met de taxi mee. Andere inwoners betalen zes gulden per rit. De ge meente is voor het projekt in zee ge gaan met het Horster taxibedryf Pedi en dat heeft kwaad bloed gezet bij de Venrayse collega's. 'De ge meente gaat voorbij aan het feit dat wij al 15 jaar voor bejaarden in Ven ray rijden', zegt mevrouw Peeters van het gelijknamige taxibedrijf. De ouderen betalen binnen de be bouwde kom van Venray zes gulden per auto, daarbuiten het dubbele. Bij ritten binnen Venray en drie passagiers is het bestaande systeem goedkoper dan de Deeltaxi. 'Als er drie mensen in de Deeltaxi zitten kost dat negen gulden, bij ons zes', aldus Peeters. AUTO'S STILZETTEN De Venrayse taxibedrijven menen bovendien dat het Horster bedryf zich niet aan de provinciale tariefs- regels houdt. 'De taxibedrijven zyn gebonden aan de door gedeputeer de staten opgestelde kloktarieven. Nu maakt de gemeente voor dit be drijf een uitzondering', meent de woordvoerster van het Venrayse taxibedrijf. De ondernemingen zul len bij de provincie de rechtmatig heid van de regeling laten onder zoeken. maar volgens Peeters kan een dergelijke konstruktie alleen bij kontraktvervoer. Het Horster taxibedrijf zou dan met elke passa gier een kontrakt moeten sluiten en dat is in de praktijk onhaalbaar. Een ander punt van kritiek vor men de tyden waarop de Deeltaxi rijdt: tussen 09.00 en 23.00 uur. 'Zij de mooie ritjes overdag en wij op de onvriendelijke uren. Daar passen we voor', aldus een woordvoerder van Taxi 10.000. De Venrayse bedrij ven overwegen om uit protest na het horeca-sluitingsuur de wagens ook in de garage te houden. Die sta king gaat zeker door, maar me vrouw Peeters wil niet zeggen op welke datum de taxi's stil blijven staan. CAO Peeters, Verstraaten en Taxi 10.000 hebben inmiddels de burge meester om een gesprek verzocht over het school vervoer. Jaarlijks worden tientallen Venrayse kinde ren met bussen, busjes en taxi's naar scholen elders in het land ver voerd. Medio dit jaar kunnen de be drijven weer inschrijven en de lokale taxibedrijven zijn bang dat Pedi hen ook dan weer de loef af steekt. Peeters weet dat het Horster bedrijf voor een lager tarief ver voert. Sinds vorig jaar rijdt Pedi al scholieren naar Nijmegen. 'Ik weet niet hoe ze het doen. maar als wij ons als Venrayse bedrijven aan de CAO houden, kunnen we het niet voor die prys'. geldig van 7 t/m 13 april cafetaria Kruisstraat 2a tel.: 10211 if I werd geaccepteerd, waardoor vrij dagavond-laat de coalitiebesprekin gen op zijn gat lagen. NIEUWE RONDE Hierop besloot het CDA om alle partyen weer bij elkaar te roepen voor een nieuwe ronde. Men was immers terug bij af. De andere par tijen bleken er echter weinig voor te voelen om terug te komen op hun eerder ingenomen standpunt. Daarmee waren PvdA en CDA toch weer op elkaar aangewezen. 'We hebben opnieuw gekeken naar een zo goed mogelyke verta ling van de verkiezingsuitslag', al dus Marlies de Loo. "Het CDA neemt nu het verlies, de PvdA blijft op een wethouder. We willen zo de klus klaren'. Volgens Marlies de Loo hebben beide partijen water bij de wijn moeten doen. Het college zal nu met een man minder wel beide handen uit de mouw moeten ste ken. 'Mogelijk moeten we het beleid voor uw KETTING A FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 op hoofdlijnen bij gaan stellen', laat Marlies de Loo weten. 'Donderdag avond wordt er over het coalitiepro gramma gesproken'. BREDE COALITIE Persoonlijk is De Loo van mening dat Venray gediend was geweest met een brede coalitie. 'De kiezer heeft zo gesproken. Dat partijen om moverende redenen afgehaakt heb ben is en blijft, een teleurstelling. We kunnen wel allemaal weglopen voor de regeringsverantwoordelijk heid. Twee partijen hebben dat nu niet gedaan. Men heeft de verant woording bij ons neergelegd. Dat betekent dat men hier ook vertrou wen in heelt. Zaak is dat we met Venray vooruitkomen'. op uw 2e afdruk Alleen bij ontwikkelen en afdrukken van uw hele kleurenfilm 1 UUR FOTO SERVICE Rfoto video Patersstraat 10, Venray, Tel. 04780-84485 Het gerechtelijk laboratorium in Rijswijk zal vandaag (donderdag) een onderzoek verrichten naar het maandagmiddag in een weiland aan de Stayerhofweg te Wanssum gevonden menselyk hoofd. Wij zoeken een woonhuis met tuin tot f160.000 k.k. Aanvaarding in overleg tel. 040-834545 weer in Venray bij Henseniusplein 4A Op 29 maart jl. werd door een landbouwer in zijn weiland een dichtgebonden zak gevonden. Hij legde die aan de kant van zijn wei land. Op 2e Paasdag maakte een zoon van de landbouwer de zak open en trof daarin een wit-bruine kalkachtige stof aan, alsmede een groot aantal zakken die eveneens dichtgebonden waren. In de bin nenste zak trof hij een menselijk hoofd in verre staat van ontbinding aan. Direkt werd de politie gewaar schuwd die op die maandagavond met het onderzoek begon. Er is nog niet vastgesteld of het hoofd ran een man of een vrouw is. Wel dat het om het hoofd van een volwasse ne gaat. De politie vermoedt dat de zak door de hoge waterstand op het wei land terecht is gekomen. Omdat de landbouwer nu pas met werkzaam heden op het weiland kon begin nen is de zak al die tijd onopge merkt gebleven. In het belang van het onderzoek konden ons woensdagmorgen nog geen nadere mededelingen worden gedaan. Grotestraat 76 Venray Getuigen gezocht Op le Paasdag parkeerde een in woonster van Venray haar auto op de parkeerplaats tegenover het zie kenhuis. De auto, een groene Audi 80, parkeerde zy daar om 19.00 uur. Then zij om 22.00 uur op het par keerterrein terugkeerde was haar auto beschadigd. Volgens de politie was een baksteen zeker vijf/zes keer tegen de auto gegooid waarbij o.a. een ruit sneuvelde. Het schadebe drag is nog niet bekend maar be draagt zeker meerdere duizenden guldens. Deze vernieling is mogelijk door getuigen opgemerkt. De politite vraagt nu dringend aan eventuele getuigen om zich met haar in ver binding te stellen. Dat kan ook tele fonisch onder nummer 31111. Hotel Restaurant nodigt u uit voor... Onbeperkt SPARE-RIBS eten Metheerlijke bijpassende sauzen, knapperige franse frietjes en frase salade. U kunt hiervan iedere dag van de week komen genieten en nemen zoveel u wüt. Dat wordt smullen! prijs ƒ27.50 p.p. 333233-1 Heerlijk genieten van een uitgebreid buffet met koude en warme specialiteiten zoals, Hon d'Oeuvrcs, Gjne vissalades en frisse groentesala des. Heerlijk warme vleesschotels met rijst en aardappelgaminuen. Ter afsluiting een feestelijk dessert en voor uw kinderen een ijsje met ver rassing. Tijdens de Peel brunch serveren wij onbeperkt koffie, thee en melk. pnjs ƒ29,50 kinderen I'm 12 jr /ly per 10 cm li< Hotel Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 ad Venray inlichtingenen reserveringen: tel. 04780-1 Annette Kuyper en Cindy Scholte wisten afgelopen weekeinde beslag te leggen op de eerste plaats tijdens het open Europese kampioenschap pen rolstoeldansen in Boxmeer. Het duo. dat uitkwam in de senioren klasse boven 35 jaar, was het beste paar van ongeveer 50 deelnemers. Annette Kuyper en Cindy Scholte zijn lid van de rolstoeldansgroep The Bottoms, van danscentrum Janssen uit Venray. Van dezelfde vereniging deden nog drie andere duo's mee. In de zelfde klasse als de winnaars be haalden Hans Teuns en Josephine Klaassen de vierde plaats. In de strijd bij de junioren tot 35 jaar behaalden Sylvia Burgers en Paul Francken de tweede plaats. Vlak daarachter, op de derde plaats, eindigden Jacqueline van Dorre- steijn en Cindy Scholte. Ook in deze klasse verschenen ongeveer 50 pa ren op de dansvloer. Een uitstekende prestatie van de ze leden van de nog jonge rolstoel dansgroep. Brand s, het bier waar Limburg trots op is, heeft er een nieuw bier soort bij, het Meibock. Dit lentebier werd afgelopen dinsdagmiddag geïnt roduceerd in het Venrayse café 't Upke. Meibock is een biersoort ran ho ge gisting met 6,5% alcohol. Het bier heeft een frisse, fruitige smaak. Brand's speelt hiermee in op de groeiende markt van speciale bieren. Een markt, die haar oor sprong \indt in de vele Belgische biersoor ten, die ook in Nederland terrein winnen. Het is de tweede keer dat Brand's 't Upke heeft uitgekozen om een nieuw bier te introduceren. Ruim vier jaar geleden werd aan de Grote Markt het Dubbelboek 'op de Markt' gebracht Aan burgemeester Waals viel de eer te beurt om de eer ste glazen Meibock te mogen tappen. Brand in bloemenzaak Omdat voorbijgangers rook zagen komen vanuit een bloemenzaak aan het Henseniusplein kon de brandweer vorige week donderdag een brand in de kiem smoren. En passant werden er nog twaalf klei ne kuikentjes uit de winkel gered. Rond 21.30 uur werd er een roo kontwikkeling ontdekt in de win kel. De brandweer was vervolgens snel ter plaatse en kon de brand blussen. In de winkel waren twaalf kleine kuikentjes onder gebracht die in de etalage als paasdecoratie rondliepen. De brandweerlieden konden deze kuikentjes, onder luid applaus van de omstanders, uit de winkel redden. De brand was ontstaan doordat een drijfkaars was blijven branden, die vervolgens oververhitting ver oorzaakte. De bloemenvoorraad in de winkel moest als verloren worden be schouwd. Omdat personeel van Sal- Vreemdelingendienst De in het politiebureau ge vestigde Vreemdelingendienst heeft met ingang van I april haar openstellingsuren gewijzigd. Vanaf die datum kan er alleen nog maar van de dienstverlening gebruik worden gemaakt op maandag, woensdag en vrijdag, uitsluitend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op alle andere uren zal men niet meer geholpen kunnen worden. elke week nieuws race. een organisatie die hulp verleent na een brand, meteen in aktie kwam om do winkel en het kantoor schoon te maken, kon de eigenaresse de volgende ochtend al weer de deuren van haar zaak ope nen voor het winkelend publiek.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 1