1994 'proefjaar' voor evenementencommissie NK Run-Bike-Run voor sporters en recreanten Jubileum bij Rabobank Zevenrode Kunstzwemmen, een sport om eens te proberen d Open dag De Flierefluit Alladin op toneel St. Jozef van de Smakt Sukses voor bridgers PvdA Venray gaat energiek verder CDA-nieuws Lezing over reïncarnatie therapie Four Seasons golfwedstrijd PEEL EN MAAS Determineren van wilde planten Mannenmode: nieuwe vrijheid in kombineren Oefenspringen in Ysselsteyn Opmerkelijke vooijaarskollektie van AnneMarel Biljarten agins PEEL EN MAAS Donderdag 17 maart 1994 - Pagina 7 Sinds begin van dit jaar is in Venray de Adviesgroep Coördina tie Evenementen Venray, kortweg ACE Venray, werkzaam. Een groep die ervoor wil zorgen dat alle mo gelijke evenementen en aktivitei- ten in het Venrayse optimaal op elkaar worden afgestemd. Hoe ze dat wil gaan doen is nog niet hele maal duidelyk, ook niet voor de ACEV. De commissie kan nie mand verplichten en heeft even min sanctiemiddelen tot haar beschikking. Maar dat is volgens Paul Jansen, onafhankelijk voor zitter van de club, helemaal geen probleem. Hij beschouw! 1994 ais een proefjaar. Eigenlijk is de status van de com missie überhaupt nog wat onduide lijk. Vanuit het gemeentehuis is meegedeeld dat er graag naar het advies van de ACEV geluisterd wordt. Wat daarmee wordt bedoeld moet nog blijken: Over het al dan niet verlenen van een vergunning beslist ook in de toekomst gewoon de gemeente en organisatoren kun nen al evenmin worden verplicht hun evenement aan te melden. Voorzitter Jansen en mede bestuurslid Rietje Nijdam malen er niet om. 'Als een vereniging zich niet meldt ook prima', reageert Paul Jansen laconiek. 'Ze doen wel mo gelijk zichzelf en anderen tekort als de aktiviteiten elkaar overlappen'. Ook zegt hij dat de adviesgroep he lemaal niet van zins is zich te gaan Kruipruimte onder water In de nacht van vrijdag op zater dag moest de brandweer in aktie komen voor een hulpverlening. Een bewoonster van een woning aan de Burgemeester Janssenstraat kwam tut de ontdekking dat vanuit de kruipruimte onder de woonka mer water naar boven kwam. De brandweer haalde het water uit de kruipruimte en' wist de lekkage te i dichten. De schade bleef beperkt. Crossers veroorzaken overlast Zondagmorgen kwam er een mel ding binnen van overlast, veroor zaakt door acht crossers, die met hun crossmotor vanuit de richting Overloon dwars door de weilanden richting Loobeek en vervolgens richting Holthees crossten. Die crossers veroorzaakten niet alleen geluidsoverlast maar ook schade aan weilanden en bouwland. De po litie heeft toegezegd dat. indien mankracht aanwezig is. met extra sureillances gepoogd zal worden de crossers te achterhalen. bemoeien met het afgeven van ver gunningen. De commissie moet simpelweg een verbindingsstreepje vormen tussen gemeente en orga niserende verenigingen. Per slot van rekening is de club geformeerd op initiatief van de gemeente en met medewerking van de vereni gingen. Het jaar 1994 wordt wat de beide bestuursleden betreft voor de ACE Venray een proefjaar. Aftasten van de mogelijkheden en bevoegd heden. kijken hoe het initiatief aan slaat. 'Dit is het leeijaar wat we nemen', zegt Jansen. 'Per 1 januari 1995 moet er wat ons betreft meer duidelijkheid zijn'. De ACE Venray gaat komende ne gen maanden echter niet zitten af wachten tot er meer duidelijkheid komt over positie, taken en be voegdheden. Het is zaak om zich zelf de ruimte te scheppen die de groep nodig acht om goed te funkti- Inbraak in auto Dinsdagavond werd uit een auto, die geparkeerd stond aan de Wans- sumseweg. een autoradio/cd-speler en een dubbel-cd ontvreemd. Toegang tot de auto was verkre gen door forcering van het por- tierslot. De benadeelde is een 35-jarige Venraynaar en de schade bedraagt ongeveer ƒ1.000.-. Diefstal van planten Een bewoner van het Ruitekruid deed aangifte van diefstal van plan ten uit zijn pas aangelegde tuin by zyn woning. Ontvreemd werden 39 coniferen, twee taxen en vier bonte hulstplan ten. W inkeldiefstal In een supermarkt in Landweert werd een 16-jarige inwoner van Oostrum betrapt bij diefstal van een pakje snoep ter waarde van ƒ3,29. De jongeman werd aan de politie overgedragen. Na verhoor en opma king van proces-verbaal werd de knaap naar huis gestuurd. Asbestplaten langs weg gedumpt Vorige week woensdagavond ont dekte de politie langs de Zeilbergse- weg een vijftiental etemiet-asbest- platen die kennelyk van een auto waren gedumpt. Omdat die platen kankerverwekkende stoffen kun nen bevatten zijn ze door personeel van gemeentewerken volgens de geldende voorschriften opgeruimd. Eventuele getuigen van deze 'dum ping' worden verzocht kontakt op te nemen met de politie. Zondag 24 april a.s. vormt het centrum van Venray weer het mid- delpunte van het Open NK Run- Bike-Run. Atleten uit binnen- en buitenland zullen in Venray aan de start verschijnen en strijden om de open Nederlandse titel. Daarnaast is er een programma voor de re creatieve sporters. RECREANTEN Recreanten kunnen zich nu al in schrijven voor de diverse wedstrijd onderdelen. De individuele afstanden zijn 7 km lopen. 30 km fietsen en 3,5 km lopen of 3,5 km lopen, 15 km fiet sen en weer 3,5 km lopen. Naast de individuele wedstrijden zyn er ook trio-wedstrijden. Een trio bestaat uit twee lopers, een fiet ser en een coach. Trio's kunnen sa mengesteld worden uit familie leden, collega's, bedrijfsteams, scholierenteams, docententeams, noem maar op. Voor de trio's zijn diverse afstan den. Ingeschreven kan worden op 3,5 km lopen, 15 km fietsen en weer 3,5 km lopen. Voor scholieren bedraagt de afstand 2 km lopen, 15 km fietsen en 2 km lopen. Boven dien zullen de scholieren in leef tijdscategorieën worden ingedeeld: 12-14 jaar, 15-16 jaar. 17 jaar en ouder. CENTRUM Het centrum van Venray vormt het middelpunt van deze wedstrij den. Start en finish is op het Schouwburgplein. Gestreden wordt op een verkeersvry looppareours en een verkeersarm fietsparcours. Op het Schouwburgplein zyn di verse aktiviteiten georganiseerd. Een disc-jockey zorgt voor een mu zikale omlijsting. Voor alle deelne mers is er een herinnering terwijl er ook nog leuke pryzen te winnen zijn. Inschryving kan geschieden by het wedstrijdsekretariaat, Mariëllè en Peter Scheres-Jenniskens, tel. 89615 of via Postbus 317, 5800 AH Venray. Opgave is ook mogelyk by het VW-kantoor. Afgelopen dinsdag was het 25 jaar geleden dat Henk Peters, in Oirlo beter bekend als 'Henk van de bank' de gelederen van de Ra bobank kwam versterken. Volgen de week vrijdag, 25 maart, wordt het jubileum gevierd by z'n hui dige werkgever, Rabobank Zeven rode. De 44-jarige Peters, geboren en getogen in Arcen, werkt van die kwart eeuw ruim 20 jaar in Oirlo. Aanvankelijk by de Rabobank Oirlo-Castenray. die sinds vorig jaar deel uit maakt van de Rabobank Ze venrode. In Oirlo kwam hij terecht na een viertal jaren als medewer ker by de bank in Arcen gewerkt te hebben. Hij herinnert zich daar nog z'n eerste werkdag die hij voor namelijk doorbracht met het zeven van kleingeld... Geldtelmachines waren destijds in de Noordlimburg se bankwrereld nog vreemd. Henk Peters bekleedde aanvanke lijk in Oirlo de funktie van eerste assistent, later werd hij hoofd com merciële zaken. Het gezin Peters, naast Henk en echtgenote Miep be staande uit de kinderen Mieke (19), Thnnie (17) en Jan-Willem (16), woonde lange tijd aan de Hoofd straat 25a in Oirlo. boven de bank. Dat was gebruikelijk in die tyd. In z'n vrije tijd is Henk Peters ak- tief in de politiek en op het volley- balveld. In z'n huidige woonplaats Meerlo is hij commissielid voor het CDA en aktief veteranen-volleybal ler by Set Up. Voor deze vereniging beheert de bankman ook de kas. In Oirlo, waar Henk Peters inmiddels werkzaam is als adviseur beleggin gen en hypotheken, verzorgt hij ook het financiële reilen en zeilen van de gezinsbijdrage van de paro chie. Het kontakt met de pastoor is dan ook uitstekend. Gezien z'n jarenlange binding met Oirlo en Casten ray wordt het jubileum in Oirlo gevierd. Rabo bank Zeven rode biedt Henk Peters en z'n gezin van 19.30 tot 21.00 uur een receptie aan in zaal de Ruif. Iedereen kan dan de jubilaris en z'n familie de hand komen drukken. oneren. De commissie, die wordt bevolkt door mensen uit verschil lende geledingen van het vereni gingsleven, gemeente, onderne mers en dorpsraden, heeft in de afgelopen maanden zo'n beetje alle Venrayse verenigingen aangeschre ven met het verzoek hun evene menten voor dit jaar te melden. De aktiviteiten worden naast elkaar ge legd en gekeken wordt of ze elkaar niet 'byten'. Gebeurt dat wel. neemt de commissie kontakt op met de vereniging(en) om te kijken wat er geschoven kan worden. 'Het kan ook zijn dat bepaalde evenementen elkaar juist versterken. Ook dat kunnen we signaleren', zegt voorzit ter Jansen. Volgens hem wil de ACEV ook fungeren als een soort adviesbureau met allerhande tips voor pro deo organisaties. Zo lang het maar Venray ten goede komt. Een selektie uit de aangemelde evenementen komt terecht op de Venraygenda, een tweemaandelijks verschijnend affiche waarop de ak tiviteiten in het Venrayse - mits aangemeld en niet commercieel - staan vermeld. Begin mei ver- schynt de eerste Venraygenda. Op de kalender is enkel plaats voor evenementen die bijdrage aan de promotie van Venray. Voor puur commerciële aktiviteiten is in elk geval geen plaats. Verenigingen die een plaatsje willen op de agenda kunnen zich overigens nog tot en met aanstaande zaterdag melden. Een aanmeldingsformulier, voor zo ver niet toegestuurd, is verkrijg baar bij het 'VW-kantoor op de Grote Markt. Openbare basisschool De Riere- fluit houdt op zaterdag 19 maart haar jaarlijkse open dag. De open dag heeft dit jaar als thema: Andere culturen. De school is vanaf 11.00 uur geopend en alle belangstellen den zijn van harte welkom. In de klaslokalen worden werk stukken ven leerlingen getoond. De Wereldwinkel zal met. een stand vertegenwoordigd zijn. De volks dansgroep Opanka en de driemans formatie The Boys verlenen even eens hun medewerking. De Ouderraad van de school ver zorgt de drankjes en de hapjes. Het Limburgs Jeugdtoneel speelt a.s. zondag, 20 maart weer in de Venrayse schouwburg. Om 14.30 uur zal het weer populaire sprookje 'Alladin en de Wonderlamp' ten to nele worden gebracht. Deze voor stelling staat bol van prachtige dekors en schitterende kostuums, waarin dit sprookje uit Duizend en Een Nacht wordt uitgevoerd. De entree bedraagt ƒ6,-. Kaarten zyn verkrijgbaar aan de kassa van de schouwburg, op werkdagen van 10.00 tot 16.00 uur. Zondag is de vanaf 13.30 uur geopend. Op maandag 21 maart a.s. houdt de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. de jaarvergade ring in het Pelgrimshuis van de Smakt. En dat is niet zomaar toeval lig. Want na afloop van het huishou delijk gedeelte zal een lezing met dia's worden gehouden over de fi guur St. Jozef. En waar kan dat be ter gebeuren dan in de Smakt, als het ware by St. Jozef zelf. Een drie tal personen zal ieder op zijn eigen wijze en vanuit zijn eigen invals hoek iets over St. Jozef vertellen. Als eerste zal mevr. Doris Wyn uit Venray iets vertellen over de St. Jo zefverering in Smakt. Speciaal zal zij ingaan op de historische ontwik keling van deze viering. Vervolgens zal de heer H. Vriens uit Well de kunstzinnige aspekten van St. Jozef belichten. Vanuit de iconografie zal hij laten zien hoe in de eerste tijden St. Jozef wordt afge beeld temidden van de familie, sa men met ouders en andere verwan ten. In de 12e eeuw, ten tijde van St. Franciscus zal hy laten zien hoe St. Jozef wordt afgebeeld in het gezin: St Jozef samen met de Moeder en het Kind (kerststal). In de 16e en 17e eeuw wordt in Spanje onder in vloed van Therisia van Avila St. Jo zef als persoon, als individu afgebeeld en uitgebeeld. In de 19e eeuw wordt St. Jozef afgebeeld als de patroon van de werklieden. Tenslotte zal H. Vriens laten zien hoe St. Jozef in de Smakt alleen met het kind is afgebeeld. Als laatste in de rij zal rector Ver beten de devotie tot St. Jozef behan delen. Hoe die ontstaan is by de berg Karmel (Karmelieten), vervol gens is overgegaan naar Spanje (Theresia van Avila, Karmelietes) en hoe de verering tenslotte terecht is gekomen op de Smakt. Gaanie nodigt de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. iedere belangstellende uit deze St Jozef-lezing by te wonen, de lezing die wordt gehouden in het Pel grimshuis, St. Jozeflaan 52 te Smakt. Aanvang 20.00 uur. BC Doubletleden H. Houwen (Oir lo) en G. .Wijnhoven (Meerlo) beho ren by de laatste 180 paren van het Interpolistoemooi; dit uit een deel nemersveld van 10.000. Zij hebben zich via de voorronde, achtste- en kwartfinale geplaatst voor de halve finale a.s. zaterdag te Utrecht Na het goede resultaat van onze partij bij de afgelopen raadsverkie zingen. waarbij een groot aantal Venraynaren hun vertrouwen in ons hebben uitgesproken, is de PvdA weer voluit aan het werk geto gen. Ook wij waren pijnlijk verrast toen Samenwerking Venray afhaak te bij de coalitiebesprekingen. Zy hadden de kiezers ook voor de ver kiezingen duidelijk kunnen maken dat zij geen politieke verantwoorde lijkheid in Venray wilde dragen en slechts het minimale met de stem men wilde gaan doen. Dan hadden de mensen vanuit andere gegevens kunnen kiezen dan nu. De PvdA gaat verder, wij willen die verant woordelijkheid wel aan. De ledenvergadering die gepland was voor 25 maart a.s. is verzet naar donderdag 6 april. Aan de orde komt dan naar alle waarschynlijk- heid het resultaat van de coalitie besprekingen. Op 1 mei vieren wij traditiege trouw de Dag van de Arbeid. Dit jaar samen met het jubilerende Rooy Koor en hopelijk vele gelijkge zinden uit de regio. Dus reserveer alvast 1 mei in uw agenda van 14.00 tot 18.00 uur. Verdere info volgt. Voor meer informatie over de PvdA Venray: Piet Kroft, tel. 84165. Op zaterdag 26 maart a.s. wordt te Maastricht de algemene ledenver gadering van het CDA-Limburg ge houden. Alle CDA-leden worden uitgenodigd deze bij te wonen. Plaats: Fort St.. Pieter, Luikerweg 80, Maastricht, aanvang 10.00 uur. In verband met car-pooling is het ge wenst dat u - mocht u zin hebben daarheen te gaan - met een van de bestuursleden kontakt opneemt Een van de agendapunten is de voordracht van een nieuwe voorzit ter CDA-Limburg. Inmiddels hebben alle leden, die aktief bij de campagne voor de re cente gemeenteraadsverkiezingen betrokken waren, zowel als fraktie-, commissie- en werkgroepleden een uitnodiging ontvangen voor een ge- zelligheidstreffen, dat op zondag 20 maart zal plaats vinden. Mocht u onverhoopt over het hoofd gezien zijn, meldt u zich dan s.v.p. bij het campagneteam. De organisatoren gaan ei-van uit dat de weeigoden het CDA niet ongunstig gezind zijn. Bovendien wordt iedereen ten drin gendste verzocht een goed humeur mee te bregen. Op donderdag 24 maart a.s. zal Xavier v.d. Camp een lezing houden in zaal In den Engel over 'Reïncar natie-therapie'. Aanvang van de le zing is 20.00 uur. Tijdens deze avond zullen de resultaten van een 'satisfactie-onderzoek' worden ge presenteerd terwijl een beknopte inleiding wordt gehouden over de hoofdpunten van de reïncarnatie- therapie. Daarna is er gelegenheid voor een discussie. De reïncarnatie- therapie gaat er van uit dat veel pro blemen en klachten bij mensen in het heden, hun oorsprong vinden in niet goed verwerkte ervaringen uit het verleden. Door terug te gaan naar het verleden wordt met de reïncarnatie-therapie naar een oplossing voor de klachten en pro blemen gezocht. Zondag 20 maart a.s. wordt de eerste van de vier wedstryden gespeeld van de Four Seasons golf wedstrijd op de openbare oefengolf baan 'Meyl op Seven'. Deze wedstrijd is een initiatief van 'Meyl op Seven' en Hofstee de Turfhoeve. Er hebben zich reeds 36 personen voor de eerste wedstrijd opgegeven. De drie andere wedstrijddagen zijn: 19 juni, 25 september en 18 december. Voor elke wedstryd zyn drie pryzen beschikbaar gesteld door de initiatiefnemers. Over de vier wedstrijden in z'n totaal zijn eveneens drie prijzen beschikbaar gesteld. Alleen als men aan alle vier de wedstryden deelneemt in 1994 dingt men mee naar deze hoofd prijzen. Naast deze Four Seasons wed strijd worden in Sevenum nog di verse andere wedstrijden georgani seerd in 1994. De Rabbits-wedstrijd, speciaal bedoeld voor beginners wordt op 9 april a.s. gespeeld. Zaterdag 25 juni a.s. is de Midsum- memight golfwedstrijd en zal onge twijfeld 'n hoogtepunt zyn. Op Hemelvaartsdag vindt er ook een toernooi plaats en op 30 oktober a.s. 'de Goodbeye 1994'. Handtas uit winkelwagen gestolen Vrijdagmorgen omstreeks 11 uur stond een 66-jarige inwoonster in een supermarkt in De Bleek in de ry voor de kassa te wachten. In een onbewaakt ogenblik heeft men kans gezien om de in het winkelwa gentje liggende handtas weg te nemen. In de handtas zaten een geldbedrag van ƒ300.-, enkele bank- pasjes en persoonlijke bescheiden. Wel was het verdacht dat een onbe kende man langs haar wagenfje by de kassa de winkel heeft verlaten. Toen zij merkte dat haar tas gesto len was heeft het personeel nog naar de man gezocht maar die was niet meer te vinden. Kristallen figuurt jes ontvreemd Vorige week woensdagmiddag zyn tussen 13.00 en 18.00 uur uit een etalage van een winkel aan de Hofstraat 'Swarovski' kristallen fi guurtjes weggehaald. Die beelcijes hebben een waarde van ƒ3.270.-. Venten zonder vergunning Vorige week woensdagmiddag kwamen by de politie diverse klachten van inwoners, die de huis- aan-huis verkoop van poetsartike- len niet vertrouwden. De politie kon de venter, een 41-jarige inwo ner van Boxmeer aanhouden. Die verklaarde dat hij met die verkoop zijn uitkering wat wilde opkrikken. De man had geen ventvergunning welke volgens de Algemene Politie verordening in Venray is vereist. Daarvoor kreeg hy proces-verbaal aangezegd. 'n abonnement waard Drankgebruik Dinsdagavond omstreeks 23.45 uur vond een verkeersongeval plaats op de kruising Oostsingel- Oude Oostrumseweg Een 23-jarige automobilist reed over de Oude Oostrumseweg richting Oostsingel. Op de kruising reed hy rechtdoor en kwam tot stilstand tegen een boom aan de overzijde van de weg. Tengevolge van die botsing liep de bestuurder enkele verwondingen en kneuzingen op terwyl ook zijn passagiere met verwondingen en diverse kneuzingen naar het zie kenhuis moest worden vervoer. De oorzaak is onbekend maar wel werd drankgebruik gekonstateerd. De bestuurder werd een bloedproef af genomen. Bestuurder onvindbaar Dinsdagmiddag omstreeks 16.30 uur had een aanrijding plaats op de parkeerplaats langs de Zuidsingel. Een automobilist reed met hoge snelheid vanaf de Zuidsingel de parkeerplaats op, schoof door en botste tegen twee aldaar geparkeer de personenauto's. Ondanks het feit dat de auto flink werd beschadigd reed de bestuurder, zonder dat zyn identiteit kon worden vastgesteld, door. De twee stilstaande personen auto's van een 33-jarige inwoner van Blitterswijck en van een 52- jarige inwoner van Venray werden behoorlijk beschadigd. De bescha digde auto werd later, zonder bestuurder, aan de Weideweg by Leunen teruggevonden. Zoekaktie naar de bestuurder heeft tot op he den nog niet het gewenste resultaat opgeleverd. Is determineren moeilijk? Wel nee, het enige wat je ervoor nodig hebt is een wetenschappelijke flora en een loep. Nou ja het enige... Het gebruik van een flora om planten op naam te brengen vergt naast geduld ook enige basiskennis van de meest gebruikte botanische termen, en je moet weten hoe je een loep het best hanteert. Daarom deze korte, praktische kursus, waarin de deelnemers ken nis maken met de eerste beginse len van het determineren van wilde planten. Tydens iedere les worden in het kort enkele belangrijke botanische begrippen behandeld, zoals bloem- bouw en bladvormen. Daarna gaan de deelnemers, eerst gezamenlyk en daarna individueel, zelf aan de slag met het aanwezige verse plan- tenmateriaal, waarby de kursuslei- ding assisteert. In de kursus, waarin determine ren centraal staat en herkenning op het oog zydelings aan de orde komt, richten we ons op goed her kenbare, algemeen voorkomende bloeiende planten. De bedoeling is dat de deelnemers in de loop van deze kursus voldoende ervaring op doen om zelf verder te kunnen met het determineren van planten. Aansluitend vinden twee dagexcur sies plaats waarvan één naar de Bo tanische Tuin in Overloon. Benodigdheden (event gezamen lijk aan te schaffen): Heukels 'Rora van Nederlans; Veldloep (8x-12x). De kursus wordt gegeven op de Volksuniversiteit aan de Oostsingel 37a te Venray. lokaal 1. De docent is mw. K. Jansen. De kursus begint op dinsdag 26 april 1994 en is weke- lyks van 19.30-22.00 uur (zes lessen waarvan twee excursies op zater dagmorgen. Voor informatie bel: Volksuniversiteit Venray e.o., tel. 04780-80185. Zwemclub Spio organiseert voor het tweedejaar zelfstandig een ken- nismakingsprojekt Ieder meisje (ook jongens zijn welkom) die eens wil kijken wat kunstzwemmen in houdt. kan meedoen. Aanstaande zaterdag 19 maart is de eerste kans. Voor ƒ10,- kan vier opeenvolgende weken meegedaan worden. Van de aspirantzwemmers wordt verwacht dat ze minstens het A- en B-zwemdiploma hebben. Tijdens de vier lessen worden de beginselen van het kunstzwemmen aangeleerd. Er wordt samen een uitvoering gemaakt en je krygt de monstraties van de andere kunst zwemsters ter zien. Snelheidskontroles Niet alleen overdag maar ook 's avonds zal de politie snelheidskon troles houden. Vorige week woensdagavond wer den tussen 18.10 en 18.45 kontroles uitgevoerd op de Deumeseweg. 103 Voertuigen werden gekontroleerd en daarvan reden er 34 te hard. De hoogste snelheid bedroeg 123 km per uur. Van 18.50 tot 19.20 uur werden op de Puttenweg tussen de Paarden- kopweg en Ysselsteyn 107 voertui gen gekontroleerd. 34 Auto's reden te snel. De hoogste snelheid be droeg 143 km per uur. Van 19.30 tot 20.15 uur werden op de Peelweg tussen Ysselsteyn en Vredepeel 99 voertuigen gekontro leerd. Ook hier reden er 34 te snel. Tijdens die kontrole werd een re- kord snelheid gemeten nl. 158 km per uur. Bijna het dubbele van de toegestane snelheid van 80 km per uur. Diefstal wieldoppen Een 35-jarige Venrayse deed aan gifte van diefstal van vier licht me talen wieldoppen van haar Ford Escort die zij voor haar woning aan de Kruidenlaan had geparkeerd. De najaarsmode maakt alweer plaats voor de frisse en vrolijke voorjaarsmode. Over enkele weken begint de lente! Bij Jac. Nooyen Mannenmode in Venray is de nieu we vooijaarskollektie al binnen. Ge renommeerde merken in diverse prijsklassen zorgen voor een prach tige keuze uit vesten, pullover's, po lo's, shirts, T-shirts, gilets, blazers, colberts en broeken. Nu is hét mo ment om een kijkje te komen nemen. Nieuwe afdelingen 'Na een interne verbouwing kent onze speciaalzaak in mannenmode twee nieuwe afdelingen', vertelt Jac. Nooyen. 'We hebben nu een specia le, sfeervolle afdeling voor de brui degom. Gelegenheidskleding in véél modellen, kombinaties en kleuren. Alle nodige accessoires zijn betaalbaar geprijsd. Als extra service worden alle aanpassingen vakkundig en gratis in eigen kleer- makery uitgevoerd. Ook nieuw is de jeans-afdeling. Een gloednieuwe presentatie van vlotte jeanswear met als hoofdmerk Levi-Strauss jeans. Open dagen 'In onze winkel krijgen mannen een goed, eerlyk en persoonlijk ad vies. Onze nieuwe vooijaarskollek tie is speciaal samengesteld voor mannen die van kleurrijke en be taalbare variatie houden. Modebe wuste mannen, die graag een kijkje komen nemen, vinden de winkel aan de Grotestraat 27 te Venray. In verband met de verbouwing en de nieuwe presentatie zijn er open da gen van donderdag 17 maart tot en met zondag 20 maart. Kom gerust een kijkje nemen! Door de wreek is de winkel geopend van 09.00 tot 18.00 uur, op vrydag tot 21.00 uur- en op zaterdag tot 17.00 uur. Op maandagmorgen gesloten. Voor- meer informatie belt u: 04780- 83938'. A.s. vrijdagavond is er in Paar densportcentrum Sonwil, Buntweg 12 te Ysselsteyn vry oefenspringen in de binnenmatiege. Pony's en paarden kunnen terecht vanaf 18.00 uur tot ca. 23.00 uur. Er staat een volledig parcours op gesteld met o.a. een springmuur, waterbak, enz. Voor slechts ƒ10,- per kombinatie kan er uitgebreid gesprongen wor den. ideaal om jonge dieren con courservaring op te laten doen en om oudere dieren weer te kor- rigeren. De hoogte van het parcours kan aangepast worden naar de pony of het paard. Gestreefd wordt, om de pony's van 18.00 tot ca. 20.00 uur te laten springen vanaf ca. 20.00 uur de paarden. Inschryven in de kan tine en iedere deelnemer/ster krijgt een gratis konsumptie. Dus doe uw pony of paard en uzelf een plezier en kom vrijdagavond naar Yssel steyn. Voor eventuele inlichtingen: 04780-41459. De lessen zijn in zwembad De Sprank van 17.00 tot 18.00 uur. Be langstellende zwemmers worden om 16.45 uur verwacht. Zij kunnen zich dan inschryven en na betaling meteen meezwemmen. De nieuwe vooijaarskollektie van AnneMarel is uit. Een fraaie kollek- tie die de vrouwelijkheid centraal stelt en daarby gebruik maakt van dessins uit de natuur. Eerlijke, zachte materialen en warme kleuren zullen dit vooijaar veel gezien worden binnen de di verse modelijnen. De kunst is om die materialen en dessins te ver werken in een eigen styl. De ontwerpers van AnneMarel zyn daar uitstekend in geslaagd. Zy speelden met natuurlijke elemen ten. zonder daarbij het gezicht van AnneMarel uit het oog te verliezen. AnneMarel is het modemerk voor de vrouw die zich vrouw wil voelen. Soms koel en zakelijk, soms volop genietend van het leven. Het resultaat is een opmerkelyke kollektie met elegante kleding als lange rechte rokken en stijlvolle blazers, maar ook met losse en vrye ontwerpen als wijdvallende door- knooprokken met kleurrijke des sins. De kollektie is zo ontworpen dat er eindeloos mee gevarieerd kan worden. Opvallend zyn daarbij de blouses gilets in diverse lengtes. Zy maken het mogelijk om kombina ties te maken die even fraai als on verwacht zyn. Verder omvat de veelzijdige kol lektie sportieve jacks, casual trui en, T-shirts en bermuda's. Het aanbod is zeer breed en heeft toch een geheel eigen, opmerkelyke styl. De styl van AnneMarel is ver krijgbaar by Modehuis Berden in Venray. Alle winkels in Venray zijn zon dag 20 maart geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Uitslagen: L'67 2-DOS 3 0-9 DOS 4-BCY 3 6-3 DOS 5-SNA 4 2-7 DOS 6-BIOS 3 5-4 Toernooien Afgelopen maandag en dinsdag zijn de finalewedstrijden drieban den, 3e klasse al van start gegaan; zaterdag 19 maart is de afsluitende wedstrijddag. L. Janssen, J. Verhal- le en P. de Haart nemen daaraan deel en spelen hun wedstrijden bij De Steeg in lokaliteit De Volle Maan. De finale driebanden, le klasse is op 17, 18 en 19 maart en wordt ge organiseerd door DOS in d'n Oldti mer. J. Lucassen, II. Hendriks en W. Vermeulen behoren tot de deel nemers. Vrijdag 18. zaterdag 19 en zondag 20 maart zijn de gewestelijke fina les bandstoten 4e klasse; namens het distri kt Venlo neemt B. Suilen daaraan mee. Het sportieve evene ment vindt plaats in Tilburg in bil jartzaal Mulders. W. Molengraff- straat 32 en de organisatie is in handen van biljartvereniging Sieger. V.O.P. Uitslagen VBB: HGL 2-VOP 1 0-7 René Dericks 62.50. Jan Zanders 18.00 en Wilfried Godschalk 4.80 gem. zorgden voor de volle winst. VOP 2-SVD 3 9-0 Ger Jacobs 2.10, Johan Janssen 2.05, Roland Michcls 2.50 en Caspar Michels met 1.66 gem. zorg den voor de winstparty en. VOP 3-De Lantaarn 3 5-4 Theo Voesten 2.00 en Caspar Mi chels 1.55 gem. zorgden voor de winstpartijen. Uitslag KNBB: K: BC Kcssel-VOP 0-2 René Dericks 66.66 en Jan Zanders 21.87 gem. wonnen hun party. C4: 't Wapen van Venlo-VOP 9-0 V.B.B. A-teams: OGO l-L'67 1 2-5: OGO 2-BCY 1 7-0: SVD 1-Anker 1 5-2; HGL 2-VOP 1 0-7: SNA 1-HGL 1 3-4; OBK 1-DOS 2 5-2. R. Dericks. 4b. 62.50; P. Vofleberg, 9b. 24.44; J. Zanders. 10b, 18.00; W. Jacobs. 11b, 7.27; J. Bonants, 13b, 10.53 gem. OBK 1 kampioen. B-teams: Anker 2-L'67 2 5-4: OBK 2-BIOS 1 7-2: BIOS 1-Lantaam 1 6-3; OPM 1-BCY 2 94): DVM 1- Anker 2 9-0; L*67 2-DOS 3 0-9; RLZ 1-OBK 2 2-7. Lantaarn 1 kampioen. C-teams: BCY 3-HGL 4 5-4; HGL 4-L 67 3 9-0; BIOS 2-000 1 9-0; DOS 4-BCY 3 6-3: SNA 3-RLZ 2 9-0; VOP 2-SVD 3 9-0. W. Arts, 12b, 2.75 gem. SNA 3 kampioen. D-teams: Parkzicht 1-SVD 4 2-7; DOS 5-SNA 4 2-7; Lantaarn 2-Parkzicht 1 9-0; BCY 4-HGL 6 '2-7; VOP 3-Lantaarn 3 5-4; DOS 6-BIOS 3 5-4; HGL 7-SVD 4 0-9. Lantaarn 2 kampioen.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 7