berden 50% Lokale partijen afgehaakt Sprank in de aanbieding 14.95 berden Politie lost groot aantal inbraken en diefstallen op Gemeente zet mes in speelterreinenkoek korting SURPRISE Man uit brandende auto gered WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Landelijke partijen gaan door met coalitie-overleg woonhuis met tuin College wil zwembad voor 100 gulden verkopen Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP inlijstwerk gratis benzine ini v.d. Leur DONDERDAG 17 MAART 1994 Nr. 11 HONDERD VIJFTIENDE JAARGANG [Commander Dry Gin NET jjterufwjnhandel "Henseniusstraat 1 PEEL EN MAAS ■:irn:rom? UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY Grotestraat 68 Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 Advertentieprijs: 36 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar f15,00 Abonnementsprijs buiten de regio f22,00 uitsluitend bij vooruitbetaling ■t zondag 20 maart koopzondag openingstijden 12.00 tot 17.00 uur modeshow op de Markt 13.00 en 15.00 uur modehuis EUEES3 Uitgerekend de lokale partijen, die in Ven ray de grootste winst be haalden tydens de gemeenteraads verkiezingen, zyn vorige week donderdag als eerste afgehaakt tij dens de coalitiebesprekingen. De fraktie V.d. Vorle haakte af omdat zij zich niet met het gevoerde en toe komstige beleid kon verenigen. Sa menwerking kon dat in grote lijnen wel, maar wil geen wethouder leve ren, uit angst dat haar eigen partij in de raad niet sterk genoeg zal zijn. De overige vier (landelijke) par tijen zijn nog wel met elkaar in ge sprek om voor de komende jaren het beleid te bepalen en om invul ling te geven aan het college. Afge lopen dinsdag zijn de vier lande lijke partijen opnieuw bijeen gekomen. 'Het CDA heeft geïnventa riseerd naar de bereidheid van de betrokken partijen om deel te ne men aan een coalitie met een zo breed mogelijk draagvlak', aldus Marlies de Loo. woordvoerster na mens het coalitie-overleg. Zij liet weten dat ze met de nodige bagage zou teruggaan naar haar partij. Wat er dinsdagavond inhoudelijk was besproken, wilde zij niet zeggen. Wij zoeken een tot /160.000 k.k. Aanvaarding in overleg tel. 040-834545 De gemeente Venray is van plan zwembad De Sprank te verkopen. Voor het symbolische bedrag van 100 gulden gaat De Sprank over in handen van Laco Internationa] B.V. uit Hilvarenbeek, een bedrijf dat in Brabant en Gelderland al een achttal baden exploiteert. On derdeel van de overeenkomst is dat het. bedrijf zich verplicht ge durende 22 jaar het zwemmen op het huidige niveau te handhaven. Daarvoor krijgt Laco van de ge meente jaarlijks 300.000 gulden. Na afloop van de 22 jaar wordt ook de grond voor een symbo lisch liedrag eigendom van het be drijf uit Hilvarenbeek. Dat gaat het college vandaag voor stellen aan de commissies voor re creatie. financiën en algemene zaken. Het voorstel komt 29 maart in dc raad. Als die akkoord is, gaat het kontrakt op 1 mei in. Afgelopen vrijdag werd de overeenkomst tus sen Laco en de gemeente bekend gemaakt. Als de overeenkomst doorgaat be tekent dat voor de gemeente Venray een jaarlijkse onkostenpost van een kleine miljoen gulden: de drie ton plus de 6,5 ton die de gemeente nu kwijt is aan de kosten van finan ciering en rente. Nu betaalt Venray bijna zeven ton aan het verliesge vende zwembad. Desondanks vindt wethouder J. Driessen dat de ge meente een 'acceptabel resultaat heeft geboekt'. 'Het college heeft ge kozen voor zekerheid en continuï teit van de bestaande funkties'. Na de verkoop/verpachting van De Sprank blijft de bemoeienis van de gemeente bij het bad beperkt tot de tarieven voor verenigingen en van het schoolzwemmen. Een com missie van drie personen gaat de BV adviseren over het jaarprogram ma voor scholen en verenigingen. De tarieven voor leszwemmen, I zwemmen voor doelgroepen als ouderen en gehandicapten en re- creatief zwemmen mag Laco alleen bepalen. Direkte.ur Lavrijsen van j Laco International deelde tydens de persconferentie mee dat thans verhoging van de tarieven niet aan de orde is. Volgens Lavrijsen zijn de Sprank-tarieven al hoger dan die van de andere Laco-baden. De zes personeelsleden, die voor heen in dienst waren by de ge meente, blijven in De Sprank werken. Krachtens het sociaal sta tuut. heeft de gemeente zich ver plicht het zestal een baan aan te bieden. Wat er met de vyf overige medewerkers gebeurt is nog niet bekend. Zij werken al sinds enige tijd via een uitzendbureau. Volgens Laco-direkteur B. Lavrijsen is zijn bedrijf wel genegen de mensen J over te nemen, maar is het nog te vroeg voor concrete toezeggingen. I Laco wil daarmee in elk geval wach- I ten tot na de officiële goedkeuring van de overeenkomst door de ge meenteraad. BEGROTING Door een kontrakt te tekenen waarbij jaarlijks 300.000 gulden ex tra in het subtropisch zwembad gestopt moet worden, geeft de ge meente officieel toe dat exploitatie van De Sprank volgens de oor spronkelijke begroting niet haal baar is. Tbt begin dit jaar stelde Venray zich steeds op het stand punt dat privatisering de gemeente niet meer mocht kosten dan de met Sportfondsen Nederland afgespro ken 750.000 gulden per jaar. In een toelichting op het raadsvoorstel wordt gesproken over 'het verlies gevend karakter' van De Sprank. Dat zal ook in de toekomst zo blij ven. aldus de toelichting. Daarom is de economische waarde van grond en opstallen nu en de komende twintig jaar vrijwel nihil, is de con clusie. Dat is voor de gemeente re den om het complex voor een symbolisch bedrag van de hand te doen. De grond krijgt het bedrijf de eer- Zwitserse Tegelkachel: Jlntiek in Ciken Gopie Jlntiek en grenen l grenen geloogd 0 Cel- en Salontafels Stoelen Kasten Dressoirs en Commodes Slaapkamers Babykamers if Banken en fauteuils Loyd Loom cm Riet Ulessing BinncnverUchting Spiegels Woom- en Tuindecoraties it Buitenverlichting Bielsen en Hekwerk Stationsweg 86 5807 flC Oost rum-Venray tel. 0^780-85056/8036/ Open: di. t/m do 1330-17.30 uur vrij 13.30-21 00 uur za. 9.00-16.00 uur ste 22 jaar in erfpacht, tegen een vergoeding van 100 gulden per jaar. Daama wordt LACO, opnieuw voor 100 gulden, ook eigenaar van de grond. Het bedrijf uit Hilvarenbeek wordt dus voor 2400 gulden eige naar van grond en alles wat daar op staat. De Sprank werd in 1991 ge bouwd en kostte destijds ruim 9 miljoen gulden. In ruil voor dit koopje verplicht LACO zich om ge durende 22 jaar te zorgen dat het zwembad open blijft voor recreatief zwemmen, instructiez wemmen, verenigingen en het doelgroep- zwemmen op tenminste hetzelfde niveau als nu. Op 1 mei wordt een nieuw hoofd stuk opengeslagen in de korte maar hevige historie van de Sprank. En opnieuw zijn er weer vraagtekens te zetten bij het gemeentelijk beleid ten aanzien van het verliesgevende zwembad. Want b. en w. draaien zich, na bijna twee jaar te hebben volgehouden dat De Sprank zich moest kunnen bedruipen met het driekwart miljoen, nu ineens 180 graden om. Het college is plotsklaps ook tot het inzicht gekomen dat De Sprank niet te exploiteren binnen de oorspronkelijk afgesproken marges. Bijvoorbeeld over: - waarom verkoopt gemeente na 22 jaar ook grond? - hoe kan pand nu ineens 'geen eco nomische waarde' meer hebben? - gemeente heeft BV verkocht. Wat gebeurt er als BV wederom niet kan bolwerken? - waarom heeft gemeente steeds volgehouden dat exploitatie moge lijk moet zijn tegen oorspronkelij ke uitgangspunten? De critici hebben gelijk gehad. M E U B E_L_E_N VENRAY, GROTE MARKT 12 VENIO-BLERICK.- HEERLEN, - ROERMONO 'Zoals het er nu naar uitziet zullen we maandagavond met alle vier de betrokken partijen opnieuw bij eenkomen'. BELEID Tijdens de tweede coalitiebespre king, vorige week donderdag, bleek dat alle partijen, met uitzondering van de fraktie V.d. Vorle, het gevoer de beleid willen voortzetten. De fraktie V.d. Vorle diende, om toch nog mee te doen in de coalitie, een aantal voorwaarden in. Voorwaar den die. ondanks de wens van alle partijen om tot resultaat te komen, door de vijf andere partijen niet geaccepteerd werden. 'De beleidsvi sie ontbeerde enig realiteitsgehalte' heet het in een gezamenlijk uitge geven persbericht. De fraktie V.d. Vorle heeft daarna zelf aangegeven dat zij niet meer meedeed. Volgens V.d. Vorle zit het echter anders in elkaar. 'Wij zijn uitgeslo ten' aldus Joost v.d. Vorle. 'Wij heb ben onze wensen op papier gezet. Daarin zaten nogal wat bezuinigin gen. Die vond men onaanvaardbaar. Ik wil best in het college stappen en best wel wat water bij de wijn doen, maar de wijn moet niet naar water gaan smaken', aldus V.d. Vorle. SAMENWERKING Anders ligt het bij Samenwer king. Deze partij heeft wel aangege ven dat ze het gevoerde beleid in grote lynen steunt. Alleen de uit voering van de laatste vier jaar zou te wensen over laten, De partij ziet. na intern beraad af van coalitie deelname. Na overleg met de ach terban is men bij Samenwerking tot de conclusie gekomen dat men de best mogelijke en meest con structieve bijdrage aan de belan genbehartiging van Venray en de burgers kan leveren door met een sterke driemansfraktie in de ge meenteraad plaats te nemen. Bin nen de steun fraktie en de achter ban bestaat onvoldoende draagvlak om deel te nemen aan het college van burgemeester ën wethouders. Zie ook elders in dit blad De politie van de basiseenheid Venray heeft, in samenwerking met de Boxmeerse collega's, een Venrayse inbrekersbende opge rold. Elf mensen tussen 17 tot 45 jaar, allen uit Venray, werden aan gehouden. De arrestanten hebben in totaal 43 inbraken en diefstal len bekend. Twee van hen zyn in middels voorgeleid aan de officier van Justitie in Roermond. De inbraken werden gepleegd in Grotestraat 76 Venray woningen, bedrijven en sporthal len in Maashees, Overloon, Stevens beek en Venray. Ook werd ingebro ken in tien auto's. De bende stal verder twee auto's en een achttal bromfietsen. De misdryven werden gepleegd vanaf medio 1992 tot begin dit jaar. De totale waarde van de gestolen goederen en de aangerichte schade wordt geschat op 250.000 gulden. Opvallend is dat van een aantal van de opgeloste misdrijven by de poli tie helemaal geen aangifte was gedaan. SNEL - GOED - GOEDKOOP Grotestraat 65, tel. 11015 voor elke opdracht Grote buit bij inbraak woning In de nacht van maandag op dins dag is door forcering van de voor deur toegang verkregen tot een woning aan de Haammakerstraat. De woning was doorzocht en er wer den 12.000 Amerikaanse dollars en een groot bedrag aan Nederlandse munten ontvreemd. Hoe groot dat bedrag was kon ons niet worden medegedeeld. De Nederlandse munten waren gedurende een aan tal jaren opgespaard om van dat geld een vakantiereis te maken naar Australië. De gedupeerde is een 61-jarige inwoner. Poging tot inbraak auto Er werd aangifte gedaan van po ging tot inbraak in een in de carport van een woning aan de Ou verturestraat geparkeerde auto. De schade bleef beperkt tot een ver nield slot. In de nacht van vrijdag op zaterdag kwam er een melding binnen dat er nabij de Beek in Merselo over een afstand van enkele honder den meters, zwaar motorgeluid te horen was. Volgens de melder was het geluid afkomstig vanaf een bouwland. Een politiepatrouille ging naar de aangegeven plek en zag dat de lichten van de auto die het geluid veroorzaakte plotseling uitgingen en dat er brand was ontstaan. De auto stond midden op een bouw land. Een van de politiemannen ging kyken of er mogelijk een gastank in de auto was. Toen hij de auto op enkele meters genaderd was zag hij het autoportier bewegen. Hy ontdekte dat de bestuurder nog in de auto zat. Die kon niet op eigen kracht uit de auto omdat hij met zijn voet onder een van de pedalen bekneld was geraakt. Het lukte de politiemannen om. met gevaar voor eigen leven, de bestuur der te bevryden. De man werd voor behandeling van lichte brand wonden, en omdat hij veel rook had ingeademd, naar het ziekenhuis vervoerd. In de loop van zaterdag kon hij naar huis worden overge bracht. De gealarmeerde brandweer kon niets anders doen dan wat nablussen. De auto kan als verloren worden beschouwd. De man verklaarde tegenover de politie dat hij zijn auto, zoals ge bruikelijk. in de achter zijn boerdery liggende schuur had willen stallen. Hij kon er geen verklaring voor geven hoe hy in het bouw land was komen vast te zitten. Hij had door achteruit en vooruit te schakelen, getracht de auto eruit te krygen. maar dat was niet ge lukt. Door het abnormale toerental wat veroorzaakt werd, was dat tot ver in de omgeving hoorbaar geweest. Dat was voor hem een groot geluk. HOTEL ASTERIA VENRAY Maasheseweg 80a, Venray ce Paasbrunch op le e dag voor ƒ35,- p.p. (kinderen t/m 12 jr ƒ!.- per 10cm lichaamslengte) Speciale Paasmenu's vanaf ƒ59,50 p.p. en een a la carte kaart in ons restaurant, dat op beide Paasdagen geopend is. Voor onze jonge gasten heerlijke kindermenu's, ^een speelhoek met tekenfilms en een leuk Paas-presentje Bel voor o\ze (.kuis Phsfoider tel. 04780-11466 WWV 12'/2 jaar 12VÏ jaar EMOFRA JEANS TOPS VIEREN FEEST vrijdag 18 maart naar het EMOFRA JUBILEUM U KOMT KOPEN EN WIJ LATEN UW TANK VOLLOPEN. Bij aankoop van f100,- krijgt u al voor 10,- benzine 10% van iedere kassabon boven de f100,- dus dit kan aardig oplopen Deze aktie duurt t/m 30 april 1994. SPIJKERBROEKEN!!! v.a.f49.95.... f59.95.... enz. voor 'n mooie spijker of katoenbroek met 'n bijpassend bovenstuk, ook voor dameskleding in de nieuwste kleuren en prints kunt u bij ons voor 'n net prijsje terecht Zeer grote keuze.... Gratis parkeren.... en uw tank vol bezineü! Tot ziens bij emofra vrijetijdskleding Vierlingsbeekseweg 18, Overloon, 04781-41434 Dinsdags gesloten. Mede naar aanleiding van de ontwikkeling van nieuwe woon gebieden heeft de gemeente het areaal grotere speelvelden eens onder de loep genomen en de koek anders verdeeld. Beter, zo zegt de gemeente in de notitie 'Ruimtelijk spreidingsmodel trapvelden'. De notitie gaat uit van een aantal wensen: Een goede spreiding over de gemeente; ligging bij voorkeur net buiten de singelring op een af stand van maximaal 800 meter van elk woonhuis in Venray; minstens één terrein per grotere wijk en bij voorkeur aansluitend op ander groen of recreatieve voorzieningen. Vooral de spreiding van de grote re trapvelden in Venray-kom is niet optimaal. Met name in het zuid oosten liggen veel trapvelden en speelterreinen, terwyl het noord westen en de noordkant van het centrum onderbedeeld zijn. In het zuidoosten liggen sportvelcfjes aan de Beukenlaan/Eikenlaan, aan de Plataanstraat, in de Polkastraat en aan de Henri Dunantstraat/Samba- straat (bij de tafeltennishal). In noordwest is het voormalig sport veld van de Ursulinen aan de Hagel - weg het enige veld waar de (grotere) jeugd kan voetballen. Beukenlaan/ Eikenlaan ligt bovendien binnen de singels. VERSCHUIVEN De gemeentelijke wensen losgela ten op de plattegrond van Venray levert een achttal grotere speelter reinen op. Net zoveel als momen teel, maar beter gesitueerd. Dat betekent concreet dat de terreinen aan de Polkastraat (Brukske). Roze- maryn (Landweert) en Kulutweg/ Alexanderhof (Kulut) mogen blij ven. De speelterreinen aan de Beu kenlaan/Eikenlaan, Pettenmaker straat/Hoedenmakerstraat en in Molenklef verdwijnen. Daarvoor in de plaats worden elders andere ter reinen aangelegd, die beter voldoen aan de criteria in de notitie. De gemeente heeft er een vyftal op het oog. Om te beginnen een speelveld in de nieuw te bouwen wijk Brabander. Waar precies en hoe groot is nog niet bekend, maar bij de ontwikkeling wordt in elk ge val rekening gehouden met een groot speelterrein. Een mogelyke tweede lokatie is één van de voet balvelden van St. Servatius aan de Oostsingel. De gemeente geeft aan deze lokatie de voorkeur boven het reeds bestaande terrein bij de tafel tennishal. Aan de Noordsingel kan een uitgebreide groenstrook bij de ingang van St. Anna in de toekomst ook als speelterrein dienst gaan doen. Ter vervanging van het veld aan de Beukenlaan/Eikenlaan kan het voetbalveld op de hoek Leunse- weg/Zuidsingel dienen. De gemeen te verwacht in de nabye toekomst de velden van het Bosehveldcollege by de molen te kunnen overne men. waardoor het verlies van dit veld weer gecompenseerd wordt. Het achtste grote speelterrein is geprojecteerd in het Vlakwaterge- bied. Gedacht wordt aan het open terrein van het voormalige zwem bad. De speelvoorziening zou deel moeten uitmaken van een aantal recreatieve elementen in het gebied. HAAST De notitie 'Spreidingsmodel trap velden' is van belang vanwege de bouwplannen in Molenklef en op de hoek Beukenlaan/Eikenlaan. Met name met dit laatste terrein heeft de gemeente haast Nog dit jaar willen gemeente en woning stichting starten met de bouw ran een tweede woonzorgprojekt By het vaststellen van de lokatie is vo rig jaar echter aan de politiek en belanghebbenden beloofd dat voor af alternatieven voor het speel terrein zouden worden bekend gemaakt. In de commissievergade ring van twee weken geleden werd wethouder Kersten aan die af spraak herinnerd. Commissie en belanghebbenden krygen nu de ge legenheid om het stuk in te zien. Wethouder Kersten wil in de raad van 29 maart beslissen over de lokatie. Het aanwijzen van een bouwloka- tie op het voormalig sportveld van de Ursulinen in Molenklef werd in diezelfde vergadering wel uit- op uw 2 e afdruk Alleen bij ontwikkelen en afdrukken van uw hele kleurenfilm 1 UUR FOTO SERVICE Rfoto I video Patersstraat 10, Venray, Tel. 04780-84485

Peel en Maas | 1994 | | pagina 1