Groepsexpositie in Galerie Toro Jaarlijkse Poppenbeurs Benefietconcert voor verstandelijk gehandicapten in Slowakije Ochtendconcert verzorgd door 'Ensemble Canapé PEEL EN MAAS Wie service kiest, kiest Covinet Q Wijnhandel Covinet 2e Lustrum Soundmix-playback in Vierlingsbeek Sukses solist MMSK Avondvierdaagse Geslaagd Venrayse Postzegelvereniging Toneel in Oirlo PEEL EN MAAS Bijzondere bruidsmodeshow Gimsel Natuurvoeding, de smaak van de toekomst! Omroep Venray Bibliotheek- nieuws Verloren en Houseparty in OJC Gryphus gezocht gevonden voorwerpen Jaarvergadering Muziekschool PEEL EN MAAS Belonen en straffen peel en maas Donderdag 3 maart 1994 - Pagina 3 Van 24 februari tot en met 20 maart is er in Galerie Tbro aan de Langeweg een groepsexpositie van diverse kunstenaars uit Venray en omgeving. Deze kunstenaars, veelal beginnend, exposeren met o.a. yzer-objekten, schilderijen vervaar digd met olie-acrylverf of gemengde technieken, portretten en andere werken. Annemiek Pypker uit Venray beeft zich toegelegd op portretschil deren. Zy is enorm intensief met haar werk bezig en gebruikt vele kleuren. Guus Seibert uit Venray schildert sinds 1990 en volgt een opleiding op de zaterdagacademie te Venlo. Zjjn scheikundige en natuurweten schappelijke achtergrond is terug te vinden in zyn werken zoals b.v. sterrenhopen, materie, primaire kleuren. Ook vervaardigt hy doe ken met elkaar afstotende stoffen, wat een by zonder effekt oplevert. Marlies van Zeven uit Venray heeft jarenlang getekend maar ex perimenteert nu met acrylverf, ge- kombineert met krijt en collage techniek. De mens is voor haar een terugkerende bron van inspiratie, al dan niet geabstraheerd. Peter Berg, eveneens uit Venray, heeft een grafische achtergrond en is geboeid door de natuur, vooral door haar oervormen en het fasci nerende schouwspel van de organi sche vormen. Aldoende is hy op zoek naar het weergeven van deze vormen, die bij hem al schilderend op het doek ontstaan. De niet-Venrayse exposanten zyn Anja Cox uit Meerlo en Frank Hart man uit Nymegen. Kunstgalerie Tbro is geopend van donderdag t.m. zondag van 14.00 tot 18.00 uur (vrydags tot 21.00 uur). Zaterdag 5 maart 1994 Al zes jaar lang komen poppen- liefhebbers en alle anderen die kunnen genieten van handge maakt werk aan hun trekken ty- dens de jaarlijkse poppenbeurs in Venray. De beurs wordt gehouden op zaterdag 5 maart in zaal In den Engel aan de Poststraat. Organisa tor is Max Wolters uit Wissel die el ke week ergens in het land een beurs houdt. HOBBY EN KUNST De poppenbeurs telt 25 deelne mers, waaronde de Venrayse pop- penkunstenaressen Annie Tyssen en Nel van Rossum. Enkele deelnemers demonstre ren hun techniek, de ene boetseert een hoofd, een ander is bezig met een handje, maar allen vertellen ze graag over hun hobby. Poppenmaken is verslavend, het kan namelyk steeds beter, men is konstant in ontwikkeling. Andere hobby's, niet alleen boet seren, maar ook kleding ontwerpen en maken, pruiken maken, (be) schilderen en textielverven, alles komt samen in het poppenmaken. De vaak moeilijk te verkrygen materialen en accessoires zyn aanwezig. POPPENDOKTER Stukgespeelde poppen en beren worden weer als nieuw na een be zoek aan poppen- en berendokter Henk Hemkes. De Hagenaar is ech ter vooral gespecialiseerd in de restauratie van oude en antieke poppen. Er zijn vinyl-poppen van Anette Himstedt terwijl ook het 'broertje' van de pop, de beer, steeds meer plaats voor zich opeist. De beer wordt vertegenwoordig door 'De Beerboetiek' uit Venray. nouitiK/i. !üe Stichting Zorgverlening voor Verstandelijk Gehandicapten (ZVG) uit Venlo organiseert op zondag 6 maart in de Venrayse schouwburg, een concert waarvan de opbrengst bestemd is voor mensen met een verstandelijke handicap in Slowa kije. De Stichting ZVG beheert een aantal dagcentra en gezinsvervan gende tehuizen in de regio Noord- Limburg. Verder heeft de Stichting een aantal projekten zoals 0-3- jarige zorg, facilotheek, thuiszorg," weekend opvang, begeleid werken en logeer-opvang. Het doel van de Stichting is hulp bieden aan men sen met een verstandelijke handi cap en hun direkte omgeving. SITUATIE IN SLOWAKIJE Binnen de ZVG is een werkgroep opgericht die zich bezig houdt met hulpprojekten in Slowakije op het gebied van de zorg aan verstande lijk gehandicapte mensen. Uit deze werkgroep is de Stichting Onder steuning Verstandelijk Gehandi capten Slowakije (OVS) opgericht. De leden van het dagelijks bestuur van de Stichting OVS zijn personen in dienst van ZVG. De overheid in Slowakije wil de problemen van de gehandicapten-zorg niet erkennen. De verstandelijk gehandicapten wo nen vaak in oude, vervallen gebou wen, ver weg van de bewoonde wereld. Soms met twaalf mensen op een kamer zodat ze geen privacy hebben. Bovendien is er weinig ge schoold personeel. De invloed van het communisme is nog goed merkbaar. De situatie van grote in stituten, grote groepen verstande lijk gehandicapten vastgeketend en slecht verzorgd, is helaas een vaak voorkomend beeld. BENEFIETCONCERT De Stichting OVS wil door per soonlijke uitwisseling, advisering en financiële ondersteuning een bijdrage leveren in de integratie en acceptatie van de verstandelijk ge handicapte mensen in Slowakije. Voor dit alles is geld nodig. De Stichting OVS organiseertólaarom een benefietconcert. Tijdens dit concert zal er een gevarieerd pro gramma worden aangeboden dat er als volgt uitziet: Slowaakse volkslie deren gezongen door Suzanne Ho- di; Bekende opera- en musical- muziek door het Weerter Gemengd Koor Vivace en het Meijels Mannen koor o.l.v. Dion Ritten met Veron Jongstra als begeleidend pianiste; Eigentijdse dans door leerlingen van de Stedelijke Balletschool Ven lo o.l.v. Karin Janssen en leerlingen van de Vooropleiding van de Dans- academie in Arnhem o.l.v. Grace Bellel; Lichte geïmproviseerde pia nomuziek gespeeld op twee en/of drie vleugels door o.a. Glenn Cor- neille, Egbert Derix en Tino Snijts- heuvel. KAARTEN BESTELLEN Het geheel is veelbelovend, omdat alle onderdelen door professionals uitgevoerd of begeleid worden. De presentatie is in handen van Ad Versteden. In de pauze bestaat de gelegenheid om kennis te maken met het Slowakije-projekt van de Stichting OVS. Enkele afgevaardig den uit Slowakije zullen hierbij aanwezig zyn. De opbrengst van de middag komt ten goede aan het pro- jekt. Voor maar 15 gulden kunt u een hele middag genieten van een zeer gevarieerd programma. U steunt er de projekten mee voor de verstandelijk gehandicapten in Slo wakije. Het concert wordt gegeven op zondag 6 maart in het Cultureel Centrum Venray, Schouwburgplein 1, Venray van 15.00-17.30 uur. Hebt u interesse dan kunt u kaar ten a ƒ15,- bestellen by de Stichting SVG. tel. 077-521818, kontaktper- soon Rinie Terhaard, of zondag aan de kassa van het cultureel centrum. elke week nieuws 10 redenen om voor slijterij Covinet te kiezen 1. Een blijvend voordelig kernassortiment 2. Wisselende aktuele aanbiedingen. 3. Betaalbare kado-artikelen, origineel verpakt. 4. Deskundige adviezen 5. In overleg snelle thuisbezorging. 6. Het best gesorteerde wijnassortiment uit de regio 7. Gratis verantwoorde opslag van uw wijnen. 8. Regelmatig proeverijen in onze kelder. Vraag ernaar!! 9. Gratis uitleen van uw party-benodigdheden. 10. Wijnstempelkaart voor gratis wijn. Henseniusstraat 1 Venray, tel. 04780-81801 Het Ensemble Canapé zal zondag 6 maart om 11.30 uur in De Beeje- kurf te Venray een koffieconcert verzorgen. Om even stil te staan bij het feit dat de musici in 1984 begonnen, zullen ze een greep doen uit het re pertoire van de afgelopen tien jaar. Bovendien zal in het najaar een CD uitkomen. De muziek van o.a. Bach, Beatles, Brubeck en werken uit de salonmu ziekliteratuur, zullen gebracht wor den met een geraffineerd vleugje humor, waardoor het concert een opgewekte aantrekkelijk virtuose sfeer ademt. Canapé bestaat uit: Von Reijnders, piano; Stephan Hendrix, cello; Mar ty n Alsters, fluiten en Nard Reijn ders, saxen-klarinet. De professionele opleiding van de 'Canapé-leden' en de enorm brede ervaring (symfonie-orkesten, ka mermuziek, theatermuziek, big band, etc.) staan borg voor een mu zikaal feest voor jong en oud. Dus, ieder die (nóg) eens wil ge nieten van o.a 'the typewriter' etc. moet 6 maart a.s. om 11.30 uur in Venray bij Ensemble Canapé zyn. De voorjaarsfeesten in Vierlings beek worden dit jaar gehouden van donderdag 28 april tot en met zon dag 1 mei. Voor de tiende maal in suksessie zal de zeer bekende Soundmix-play back show, deelnemers vanuit Maastricht tot Amsterdam, deel uit maken van het programma. De show vindt plaats op zondag 1 mei a.s. 's middags om 14.30 uur in het feestpaviljoen op het Vrijthof te Vierlingsbeek. De organisatie hoopt dit jaar op een rekord aantal deel nemers, vooral van de schoolgaan de jeugd uit Vierlingsbeek, Groe ningen en omstreken. Maar ook zy van buiten de regio zyn natuurlijk van harte welkom. Er wordt gé- werkt in twee leeftijdscategorieën. Ook dit jaar wordt de show bege leid door een vakkundig juryteam. Naast schitterende trofeeën zijn er ook geldprijzen te verdienen. Iede re deelnemer ontvangt een herin nering. Inschrijfformulieren worden u na telefonische aanvraag toegezon den. Zij die tot de deelnemers wil len behoren adviseren wij om maar meteen te bellen om teleurstelling te voorkomen. Bellen vanaf 1 maart tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 04781-31864. Sluitingsdatum telefo nische aanvraag: 8 april 1994. Op zondag 27 februari jl. werd in het gemeenschapshuis in Wan- ssum het Solistenconcours gehou den voor tamboers. Namens MMSK St. Petrus Banden werd hier aan deelgenomen door Bart Ewals. Het was voor Bart zyn allereerste deel name aan zo'n concours. Gezien het resultaat wat hier be reikt werd kan men spreken van een suksesvolle deelname. Bart haalde hier een puntentotaal van 48.5 zynde een eerste pry's. De jaarlijkse Avondvierdaagse wordt dit jaar gehouden van don derdag 9 t/m zondag 12 juni. De start is wederom op het Schouw burgplein. Wilt u nu al meer informatie, dan kunt u terecht bij mevr. G. van Ham, Kerkpad 1, Venray, tel. 83765. Paul Schueler uit Venray is geslaagd voor de studie bedrijfs economie aan de Katholieke Uni versiteit Brabant in Tilburg. Frank Keijsers uit Leunen is geslaagd aan de Hogeschool Venlo als ingenieur werktuigbouwkunde met als specialisatie fijn mechani sche constructietechniek. Op zondag 6 maart is er weer een ruilbeurs voor postzegels, munten, ansichtkaarten, enz. Deze beurs wordt gehouden in wijkcentrum De Kiosk in het Brulcske te Venray. De beurs begint om 10.00 uur en duurt tot 13.00 De entree is gratis, ook voor niet- leden en er is voldoende parkeeige- legenheid. Zaterdag 5 maart a.s. is de pre mière van de klucht 'In het vrolijke Weerhaantje' door toneelvereni ging Oirato uit Oirlo. De voorstel ling vindt plaats in het gemeen schapshuis De Linde en begint om 20.00 uur. Zondag 6 maart a.s. is er een tweede voorstelling in De Linde. Het Weerhaantje is een pension, waar de oudere Nico als huisknecht en schoenpoetser door het leven gaat. Hij krijgt te maken met Joost, een sportleraar, die een oogje laat vallen op Liesje, de waardin. Verder verschijnen een arrogante fabri kant, Karei Porsch met zijn verwen de Ilona, die het pension willen kopen. Bovendien huppelt tante Ir ma, rent nicht Klaartje en sukkelt haar vriendje .Frits rond in het va kantieverblijf. Allen tesamen zor gen zy voor de nodige lachwek kende situaties* Wilt u weten wat 'een ouwe taart is', hoe 'het nieuwste snufje van niets' er uit ziet en 'wie er graag met vuur speelt', kom dan genieten van een ontspannend avondje to neel. Zorg er echter wel voor dat uw lachspieren in vorm zijn, want die zult u nodig hebben... of u moet wel heel sterk in uw schoenen staan. Kaarten voor de voorstellingen zyn verkrijgbaar by de Rabobank in Oirlo (voorverkoop) en op de dag zelf in de zaal. elke week nieuws In groten getale hebben onze leze ressen gereageerd op de oproep om hun bruidsjurk tydens een unieke bruidsmodeshow te verkopen. Woensdag 23 maart start deze show om 20.00 uur in zaal Roelanzia in Ysselsteyn. Vele tientallen jurken worden daar door de eigenaresse zelf geshowd in een gigantische zaal. Nog eenmaal zullen zij lopen in deze prachtige jurken om deze daarna te koop aan te bieden voor spotprijzen, incl. alle toebehoren zoals hoepels, sluiers, hoedjes, para plu's, tasjes, handschoenen, enz. Geïnteresseerden kunnen de vaak toch al lage pry zen nog verder drukken doordat handelen is toege staan. De verkoop start na afloop van de show maar loopt nog weken door via een anoniem systeem. Nie mand hoeft kenbaar te maken dat zij voor de verkoop de show beky kt. Wat voor velen aangenaam zal zyn, vanwege het taboe dat er toch op eenmaal gedragen jurken heerst. De vraagprijzen zyn vanaf ƒ350,- en alle jurken zyn niet ouder dan vyf jaar, de meesten zelfs niet ouder dan één jaar. De duurste jurk die ge showd wordt heeft een nieuwwaar- de van ƒ5.000,-. Dames die op het laatste moment nog mee willen doen met deze show (er zijn nog enkele loopnummers beschikbaar) kunnen zich daarvoor in verbinding stellen met mevr. Ilaegens, tel. 04925-1870. Alhoewel er een open entree zal zijn op 23 maart is het ook moge lijk plaatsen te reserveren. Wat niet onverstandig is gezien de grote drukte die verwacht wordt mede door het feit dat dit de enige show zal zyn dit jaar. Vele jurken zullen van eigenaar verwisseld worden voor pryzen die vaak duizenden guldens lager lig gen dan de nieuwwaarde. Voor a.s. bruidjes is het dan ook een aanbeveling om deze show ge zien te hebben. Waspoeder Volledig en snel biologisch afbreekbaar! Op basis van zuivere zeep. Venray Paterstraai 4, lel. (04780) 87217 Donderdag 3 maart: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en informatie in de middag met Gerrit Baten. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Infor matie, lokaal nieuws en het lokaal weerbericht. Vrijdag 4 maart: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en informatie in de middag met Gerrit 18.00-19.00u: 'Natuurlijk in de tuin'. Herhaling van 18 febr. 19.00-20.00u: Rock and Roll all fla vors. Muziek uit de jaren vyftig met Ibn Lemmers. Zaterdag 5 maart: 12.00-14.00u: Weekendkalender. Evenementen, schouwburgnieuws, boekennieuws van Openbare Bi bliotheek Venray, bioscoopnieuws, film- en video nieuws en de Radiova- katurebank. 14.00-16.00u: Cocktail-muziek met Peter Westheim. 16.00-18.00u: Jo on the road again. 18.00-19.00u: Peelgrass, Country- en westemmuziek met Rein Wortel- boer. 19.00-20.00u: Stopwatch - een voor uitblik op het sportgebeuren van zondag. 20.00-22.15u: Rechtstreeks vanuit de schouwburg. Het Venrays Man nenkoor, het salonorkest De Capo met medewerking van Marco Bak ker en Katrien Galex. Live bij Om roep Venray! Zondag 6 maart: ll.00-13.00u: Muziekverzoekjes op zondag met Mario Kremer. U kunt bellen 12362. 13.00-15.00u: Ruben in de middag. Informatieve chaos met Ruben de Jong. 15.00-18.00u: Sport Magazine. Rechtstreeks verslag van de voetbal wedstrijd Halsteren-SV Venray. Ver der veel informatie en sportnieuws. 18.00-19.00u: YOVEL - hét jongeren programma van Omroep Venray. Maandag 7 maart: 13.00-14.00u: Varia, 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en informatie in de middag met Gerrit Baten. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Infor matie. lokaal nieuws en weer bericht. 20.00-21.00u: Wortelboer. Peelgrass met Rein Een keuze uit de nieuwe boeken van de jeugdbibliotheek: Patsy Backx: Het verhaal van Stip- pie en Jan. Een afgedankte sta tionschef en een afgedankte hond vinden elkaar door hun plezier in dansen en worden daarmee ryk en beroemd. Prentenboek, vanaf 4 jaar. Jakob Streit: Ajoek en de ijsbe ren. Een kleine Eskimo-jongen be leeft een spannend avontuur als hy in z'n eentje de ijsberen gaat voe ren. Prentenboek, vanaf 5 jaar. Anton v.d. Kolk: De dikke danse res. Marita en haar moeder zijn kort geleden van Costa Rica ver huisd naar Nederland. Allebei moe ten ze wel wennen aan het wonen in Nederland. A-boek, vanaf 8 jaar. Martha Heesen: Het plan-Stoffel. Stoffel trekt veel op met de huis knecht van zyn tante. Als de man in moeilijkheden komt, zet hij alles op alles om hem te helpen. B-boek, vanaf 10 jaar. Jamil Shaltely: De witte wolk. Araam en zijn ouders worden door het Iraakse leger uit hun Koerdi sche bergdorp verdreven. Na een gifgasbombardement komen ze te recht in een kamp. Zijn moeder sterft en Araam zakt dromend over Koerdistan weg in een coma. C- boek, vanaf 12 jaar. Geert Beukenkamp: Ontvoerd. Nadat Daphne is ontvoerd en op gesloten in een kelder, vertrouwt ze haar angst en eenzaamheid, maar ook haar verliefdheid, toe aan haar geheime dagboek. C-boek, vanaf 12 jaar. Christine Wright: M'n zusje Maartje: een dag uit het leven van een blind meisje. Maartje is zo goed als blind. Alleen licht en don ker kan ze onderscheiden. In dit boek wordt verteld hoe een gewone dag er voor haar uitziet. Informatie ve boeken, J463.1, vanaf 8 jaar. Jan Willem van Besouw: Het grote geheimschriftboek voor de jeugd. BÓschrijvingëh 'vari^Ó makkelijke en moeilijke geheimschriften, met voorbeelden jen oefeningen, om er vóór te zorgen-dat jouw geheime boodschappen aan vrienden ook echt geheim blijven. Informatieve boeken, J801.9, vanaf 9 jaar. Dinsdag 8 maart: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en informatie in de middag met Gerrit Baten. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Lokaal nieuws en weerbericht. Ingrid Wey- ers besteedt speciaal aandacht aan de Internationale Vrouwendag. Woensdag 9 maart: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. Muziek en informatie in de middag met Gerrit Baten. 19.00-20.00u: Tussen 7 en 8. Infor matie, lokaal nieuws en Weer bericht. 20.00-21.00u: Verzoekplatenpro- gramma met o.a. het 'Venrods ke- tierke' met Liesbeth Lucassen. 21.00-22.00u: Muzikaal thema programma VOS. Omroep Venray is te beluisteren via de ether op de FM 90.2 Mhz. en via de kabel op 102.6 Mhz. Voor in formatie kunt u schrijven of bellen naar: Cees Matthyssen, Dennen oord 18, 5801 SV Venray, tel. 04780-13656, fax 04780-87598. Op vrijdag 4 maart a.s. vindt er in het Vierlingsbeekse jongerencen trum Gryphus een houseparty plaats. Als dj's zyn Basshead en TC One operatief en zy zorgen voor het nodige aan hardcore, mellow en breakbeats. De houseparty wordt opgesierd door een fascinerende la sershow. Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur en de entree bedraagt 7,50. Showdansgroep Première zoekt voor haar jeugdgroep nog fanatieke meisjes en jongens vanaf de leeftyd van 8 jaar. Deze groep zal o.a. gaan trainen op ritme, met leeftijdgeno ten omgaan, diverse dansen leren. Bij voldoende deelname zal deze groep starten vanaf week 11 op woensdag vanaf 18.00 uur. Ook voor de seniorengroep zijn meiden vanaf 17 jaar van harte wel kom, die fanatiek bezig willen zyn. De eerste maand kan ter kennisma king gratis getraind worden. Kom kijken in wijkcentrum De Hoender, Ursulastraat in Venray of bel even met Wilma van Ling, tel. 80611 (na 18.00 uur). Overzicht van verloren en gevon den voorwerpen aangemeld bij de politie. VERLOREN Bankpassen: Rabo; ABN-Amro 57.97.12.540; Amro; Rabo; Rabo 15.43.07.300. Diversen: Bril in harde rose etui; Gouden dasspeld; Eurochequepas Rabo; Fietstas. Haarspeld opdr. Stei- bis; Hond, kruising Pointer en La brador; Hond, Maltheser Leeuwtje, rei (poedelachtig); Baseball jack; Goude medaillon ingelegd met pa reltjes; OV-jaarkaart; Horloge, Swatch, donkergroen bandje; Porte- monne, lankwerpig model met 550,-, bankpas en cheques; Da mesportemonnee met rits en druk knoop; Portemonnee opdr. Benne ten met sleutelhanger en 1 sleutel; 3 Sleutels-, 2 Autosleutels in zwart lederen hoesje; 5 Sleutels in bruin hoesje 'Castelijn Beerens'; 4-5 Sleutels waarvan Volvosleutel; Wiel dop Volvo 440. GEVONDEN Bril; Handschoen, linker, ge voerd/leer; Hond, groot, lange staart en lange oren; Zwerfkat; Portemon nee met div. creditcards tnv Kessels Boekei; Kunstschaatsen in blauw kinderzakje maat 33; Sleutel in bruin etui; Autosleutel VW; 2 Sleu tels aan ring. Op dinsdag 8 maart a.s. houdt de Leerlingen- en Ouderraad van de Muziekschool te Venray haar jaar vergadering. Leerlingen, ouders en andere belangstellenden zyn hier bij van harte uitgenodigd, de LOR is samengesteld uit leerlingen van 16 jaar en ouders van leerlingen. Wat deze byeekomst bijzonder aantrek kelijk maakt zy n de muzikale inter mezzi, die uitgevoerd worden door leerlingen van de school. Een reden te meer om eens te komen kyken. De aanvang van de vergadering is om 20.00 uur in de Muziekschool. 'n abonnement waard ZONDAGSDIENST HUI SA HTS EN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: za: T. LANKVELD Langstraat 106, tel. 83558 zo: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: za: DR. V.d. AKKER Aronskelk 76, tel. 85900 zo: E. de MUINCK KEIZER Patersstraat 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. Van Dongen: DR. Van DONGEN Past Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YSSELSTE YN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. RUYTEN, tel. 81383 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer. W.G.A.M. Loonen, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrunx tel. 82690 DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H.M. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak W. de VOCHT, tel. 81336 ^.WEEKENDDIENST ,.j VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makefs, mevr. Van Eerten. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 04709-86538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk ran mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door H. van EERTEN Jan Poelsweg 2a, Ysselsteyn tel. 04780-42116 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 82411 De meeste ouders praten het liefst over de leuke kanten van het opvoe den. Maar van tyd tot tijd laten ouders merken dat ze het graag eens willen hebben over de mo menten dat het niet zo lekker loopt. Elke ouder voelt zich wel eens onze ker, vraagt zich soms of 'doe ik het wel goed?' Vooral straf is een onderwerp waar veel ouders vragen over heb ben. Sommige willen liever geen straf gebruiken en zoeken naar an dere mogelijkheden om ongewenst gedrag te voorkomen. Anderen vin den een straf op zijn tyd geen be zwaar, maar gaan twijfelen als ze zien dat het maar weinig uithaalt. Ook belonen roept soms vragen op. Ouders vinden het omkoperij of zyn bang om hun kinderen te ver wennen, als ze een complimentje en cadeautje geven. Daarom organiseert het Groene Kruis een thema-byeenkomst voor ouders van kinderen tussen 1-5 jaar. Tydens deze bijeenkomst kry- gen ouders de gelegenheid om geza menlijk te praten, ervaringen en ideeën uit te wisselen en informa tie te verwerven over: regels en grenzen; oorzaken van ongewenst gedrag en hoe dit te veranderen in gewenst gedrag. De byeenkomst staat onder lei ding van een opvoedingsvoorlicht ster en een wijkverpleegkundige Jeugdgezondheidszorg. De kosten bedragen 2,50 per persoon. Indien het thema op een ochtend plaatsvindt is er kinder opvang aanwezig. Er kunnen 15 personen ,per thema-byeenkomst deelnemen. Informatie by de wijk verpleegkundige in uw woonplaats. Aanmelden mogelijk tot 10 dagen voor aanvang van het thema. Infor matie en aanmelding by buro klan tenservice, tel. 077-874800. Deze byeenkomst vindt plaats op dinsdagmorgen 15 maart van 09.00 tot 11.00 uur in De Clockert, Berg weg 4 te Venray.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 3