doe mee met het literair café Venrays nieuwe VVD-fractie? U en het orakel weten het: Stem VVD, lijst 5. Wim Willems 'De uitdaging van de overgang' Wim Fleurkens overleden Wereldwinkel Venray Bioscoop- nieuws Gimsel Natuurvoeding, de smaak van de toekomst! Bibliotheek- nieuws 'Incognito tot 5 maart' Verloren en gevonden voorwerpen Vanavond politiek café in 't Podium PEEL EN MAAS Nog even wachten. 2 maart 1994: Stem VVD! lijst 5. peel en maas Donderdag 24 februari 1994 - Pagina 3 geurig Literair café Venray-regio Ook in de februari-opgave gaat het dit keer weer om de slotregels van een gedicht. Wie het gedicht een keer gelezen heeft, zal deze vier re gels voor eeuwig bij zich dragen, en dus geen moeite hebben met het herkennen ervan. Poëzie op zijn mooist, poëzie als uiting van gecon centreerd leven: 'En alleen is leven leven Als het tot den dood ontroert.' Wie is de auteur van bovenstaande versregels en hoe luidt de titel van het gedicht waaruit deze versregels afkomstig zijn? Inzendingen kunt u voor 24 maart sturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR VENRAY. De eerste 10 punten van dit jaar konden bijgeschreven worden op de rekening van de volgende inzenders. Mevrouw H. van Beek, Me vrouw L. Colsen, Mevrouw R. van Dommelen, Mevrouw Receveur-v.d. HorstDhr A. Kroft en Dhr A. Leyssen. Aan degenen, die nog niet inzonden: Komt dit legioen versterken. Ga op zoek naar hoger ho- ningU 4 1 Het fragment dat in januari deze poëzie-hoek sierde was afkomstig uit het gedicht 'Herinnering aan Holland' dat van de hand is van Hendrik Marsman, een van de groten in onze moderne literatuur. Marsman schildert het Hollandse landschap in een weids perspec tief: rivieren, bomen, boerderijen, dorpen en kerken. Daarboven-, een laag hangende lucht, waar de zon by na niet door kan komen. En tenslotte: het water, dat altyd aanwezig is, dat altyd gevreesd moet worden vanwege zijn 'eeuwige rampen'. Het gewest Limburg weet er van mee te praten! Hendrik Marsman-. 'Herinnering aan Holland' Denkend aan Holland zie ik brede rivieren traag door oneindig laagland gaan, rijen ondenkbaar ijle populieren als hoge pluimen aan den einder slaan; en in de geweldige ruiynte verzonlcen de boerderijen verspreid door het land, boomgroepen, dorpen, geknotte torens, kerken en olmen in een groots verband. de lucht hangt er laag en de zon wordt er langzaam m gnjze dampen gesmoord, en in alle gewesten wordt de stem van het water met zijn eeuwige rampen gevreesd en gehoord. Gedurende de komende maanden zal er elke 4e donderdag van de maand een citaat van een of meer dichtregels verschijnen in Peel en Maas. Per keer vallen er 10 punten te verdienen. - 5 punten voor de juiste titel van het gedicht - 5 punten voor de juiste naam van de dichter. Succes! Op vrijdag 11 maart 1994 is Jef Geeraerts te gast in het Literair Café. Hy is onder meer bekend geworden door zyn politiethrillers en mis daadromans. Houdt deze datum in de gaten Een week later, 18 maart, zyn Midas Dekker en Marion Bloem te be luisteren in de Bibliotheek te Horst. Het slot van het literaire seizoen belooft een hoogtepunt te worden. De P.C. Hooft-prijs-winnaar van het afgelopen jaar, J. Bemlef, brengt een bezoek aan het Literaire Café op vrijdag 6 mei 1994! Lees alvast zyn 'Hersenschimmen' of zyn nieuwste roman 'Eclips'! VROUWEN KIEZEN IN DE POLITIEK Als mannen echt zoveel verstand had den van politiek, zaten er al lang veel meer vrouwen in de raad. Bert Albers Redacteur „Peel en Maas" Schrijver artikelenserie over „Vrouwen in de politiek" In het kader van de verkiezingen in 1994 geeft wekelijks een inwoonster/inwoner van Venray een citaat over 'Vrouwen in de Politiek'. Organisatie Werkgroep Vrouwen en Politiek. Informatie: 04780-23428 ('s ochtends). In Memoriam Met verslagenheid namen wy kennis van het overlijden na een noodlottig ongeval op 18 februari 1994 van ons gemeen teraadslid Wim Willems uit Ys- selsteyn. Naar menselijke maatstaven veel te vroeg. Tra gisch en helaas onherroepelijk. Na een militaire loopbaan mochten in eerste instantie een aantal sport-organisaties van zijn kwaliteiten, zowel als aktief beoefenaar en als organisator, gebruik maken. 10 Jaar lang had de dorpsraad Ysselsteyn in hem een vice-voorzitter en nam hij het sekretariaat van de Sportstichting Ysselsteyn op zich. Zeer veel energie stak hy in het realiseren van een mest verwerkingsfabriek in de omge ving van Ysselsteyn. De proef fabriek aan de Steegsepeelweg is hiervan mede het resultaat. Op dezelfde aktieve wijze gaf hij vorm aan zijn onderneming. Na reeds in voorgaande jaren vanuit het CDA commissiewerk verricht te hebben werd Wim in 1990 met voorkeurstemmen gekozen in de gemeenteraad van Venray. Binnen de taakver deling in de fraktie richtte zyn inzet zich in eerste instantie op de beleidsterreinen 'milieu' en 'maatschappelijke' zaken. Hij zocht het debat op. De worste ling bij de zoektocht naar argu menten was hem niet vreemd, iets wat hij ook van zijn omge ving verwachtte. Voortdurend zocht hy de vertaalslag tussen ideaal en werkelijkheid, tussen overtuiging en praktyk. De gemeenschap verliest in hem een ziener die de loop der dingen op zyn eigen manier aanschouwde en op een direkte wyze van commentaar voorzag. Dit had hij nog zo vaak en zo veel willen doen. In onze herinnering zal Wim aanwezig blyven door zijn in spirerende aktiviteiten. Namens de CDA-afdeling Venray, A. Theeuwen, voorzitter De Vidowerkgroep Venray pre senteert dinsdagmiddag 1 maart a.s. vanaf half twee in De Clockert in de ruimte van het Rode Kruis de film 'De uitdaging van de overgang'. Deze film geeft voorlichting en in formatie over lichamelijke, psychi sche, sociale en maatschappelijke aspekten van de overgang. 'De uit daging van de overgang' is in de eerste plaats bedoeld voor vrouwen die meer willen weten over deze pe riode in hun leven. De film gaat in op wat de overgang betekent voor vrouwen. We zien wat Vido-zelf- hulpgroepen te bieden hebben aan vrouwen in de overgangsjaren. Er komen veel vragen aan de or de, bijvoorbeeld: Hormonen, wat doen ze in het lichaam? Wat kun je doen aan opvliegers? Wat is vrou wenzelfhulp eigenlijk; Wat doet V1DO? Door het hele land worden praat groepen en kursussen georgani seerd, waaiaan vrouwen kunnen deelnemen. Vido biedt vrouwen de mogelijkheid zich te ontplooien en hun kennis, inzichten en ervarin gen over te dragen aan andere vrou wen. Samen met andere vrouwen kunt u hierover van gedachte wisse len en u laten informeren als u vra gen hierover hebt. Verder zal er na deze film een op treden plaatsvinden van het vrou wencabaret De Fefarientjes die in Venray al eerder optraden en veel sukses boekten. Vrouwen die hiervoor belangstel ling hebben zijn op dinsdagmiddag 1 maart vanaf 13.30 uur van harte welkom in de ruimte van het Rode Kruis, Bergweg 4 in Venray. De kof fie is gratis en de entree is ƒ2,50. Wim Fleurkens, de bekende ver tolker van het lied 'Rooy mien dorp ien De Piel', is dinsdagmorgen on verwachts overleden. Deze 62-jarige Venraynaar was ruim 42 jaar lid van het Venrays Mannenkoor. By dit koor was hy bovendien 40 jaar solist. Behalve het bovengenoemde nummer, dat hy onlangs nog zong tydens de Boerebrulleft, is van hem ook het nummer 'Die Zwölf Rauber' bekend. Voor Wim Fleurkens was het zin gen heel belangrijk. Behalve by het Mannenkoor maakte hy ook deel uit van het Gregoriaans koor, van de operettevereniging van St. Serva- tius en heeft hy, by bruiloften, on telbare malen het 'Ave Maria' gezongen. Afgelopen november werd Wim Fleurkens nog gehul digd vanwege het feit dat hij 40 jaar sofist was by het Venrays Man nenkoor. KOFFIE Bij de Wereldwinkel stond het jaar 1993 in het teken van de koffie. Koffie met het Max Havelaar-keur- merk heeft een kleine drie procent van de Nederlandse koffiemarkt veroverd. Max Havelaar heeft vijf handelsvoorwaarden opgesteld waaraan koffie met het keurmerk moet voldoen: 1. Een pak koffie mag alleen het Max Havelaar-keurmerk voeren als 100% van de bonen recht streeks is ingekocht by ties van kleine koffieboeren. 2. Alleen Max Havelaar geeft deze koffieboeren een toeslag op de wereldmarktprij s. 3. Op dit ogenblik is de wereld marktprijs zo laag, dat Max Have laar een gegarandeerde, vaste prys betaalt. 4. Max Havelaar biedt boerenorga- nisaties de mogelijkheid om 60% van de inkoopprijs al te ont vangen voordat de oogst begint, zodat hun boeren geen schulden hoeven te maken. 5. Max Havelaar werkt met inkoop- kontrakten van meerdere jaren, zodat de boeren zekerheid heb ben over de afname van hun Vooral in Latyns-Amerika en Afrika zyn miljoenen families afhankelijk van de kleine koffieteelt. Het kopen van koffie met het Max Havelaar- keurmerk kan dus gezien worden als een vorm van ontwikkelingssa menwerking. Wereldwinkel Venray heeft de volgende soorten koffie in het assortiment: Campesino (rood merk), Residentie (zilvermerk, ook cafeïnevrij), Indio (goudmerk), Tan zania (goudmerk, ook als bonen verkrijgbaar) en Café Organico (goudmerk). Sinds vorig jaar ver koopt de Weeldwinkel ook Café Di- recto. Deze, uit Costa Rico afkomstige koffie, is de eerste koffie die gebrand is in de Derde Wereld. Daarmee is weer een stap gezet naar een wezenlijke vooruitgang in de handel tussen ontwikkelde lan den en landen die nog in ontwikke ling zyn. De Wereldwinkel is geopend op: maandag 12.00-17.00 uur; dinsdag tlm donderdag 14.00-17.00 uur; vrij dag 14.00-21.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Vlag uit, winkel open! Voor meer informatie tydens ope ningsuren: tel. 88571. In ons vorige artikel werd abu sievelijk vermeld dat de Wereld winkels 24 jaar bestaan. De Wereldwinkels bestaan 25 jaar! MRS. DOUBTFIRE ook in Venray in premiere Deze week start in Venray gelijk tijdig met vele grote steden, het grootste lachsukses sinds heel veel jaren. Overal in de wereld is het een superhit en trekt na 'Jurassic Park' overal het meeste publiek. Robin Williams is werkelijk fantastisch als de vader die zyn kinderen na de scheiding wil blijven zien en zich daarom als huishoudster vermomd. De lachsalvo's zyn dan ook niet uit de lucht TOMBSTONE is een western, die iedere verbeelding tart. Sinds 'Once upon a time in the West' en 'The magnificent seven' is er geen film van dit formaat geweest. Wie de film zag zal u beslist aansporen om dit epos te gaan zien. FREE WILLY is ook alweer een schot in de roos. Publiek is enthou siast over deze prachtige film over de vriendschap tussen een jongen en een walvis. DEMOLITION MAN blyft vanwege het sukses op het programma staan evenals ROBIN HOOD, MEN IN TIGHTS een parodie op de Robin Hood verfilmingen. ALADDIN kan men deze week voor het laatst in Venray be wonderen. Inbraak in café Via een bovenhcht werd toegang verkregen tot een café aan de Hen- seniusstraat De gokkast was open gebroken. Hoe groot de buit was kon de caféhouder nog niet mede delen aan de politie. De inbraak vond plaats in de nacht van vrydag op zaterdag. roentesappen Bruine Bonen Keuze uit 5 gezonde smaken, Ook geschikt voor sapvasten! Biologisch-dynamische kwaliteit. Lekker makkelijk en jezond! Biologisch- iynamische kwaliteit. Venray Paterstraal 4, lel. (04780) 87217 Een keuze uit de nieuwe romans: Cole, Matina: Gevaarlijke dame. En kele zoons uit een zeer groot, arm gezin worden suksesvol als Londen- se mafia, totdat hun enige zuster een goede zakenvrouw blijkt te zijn. Cookson, C.: De vreugde van het le ven. Een ambitieuze Engelse vrouw, die wil dat haar zoon later de titel en het landgoed van zyn oom erft, deinst er niet voor terug hiertoe over lijken te gaan. Doherty, Berlie: Lieve onbekende. Chris en Helen zijn verliefd; hun le ven verandert volkomen als Helen zwanger blijkt te zijn. Hartkamp, Martin: Flitslicht. De vriendschap tussen een fotograaf en een schrijver wordt vertroebeld als de eerste naaktfoto's neemt van de vrouw van de tweede. Hill, Susan: Mrs. De Winter. Het le ven van een vrouw die de herinne ring aan de eerste echtgenote van haar man tracht te doen vergeten. Vervolg op 'Rebecca' van Daphne du Maurier. Koontz, Dean R.: Ogen der duister nis. Als een jonge vrouw bovenna tuurlijke signalen krijgt van haar doodgewaande zoontje, gaat zij op levensgevaarlijk onderzoek uit. Moeder: Moeder en kind. Verhalen van hedendaagse buitenlandse schrijfsters over de relatie moeder- dochter en moeder-zoon. Weaver, Michael: De lustmoorde naar. Een Amerikaanse verslagge ver, wiens vrouw door een lust moordenaar gedood is, wordt door de moordenaar op de hoogte gehou den van zijn nieuwe daden. Yemni, Sadik: De roos van Amster dam. De mysterieuze verdwijning van een meisje met een Nederland se moeder en een Turkse vader le vert een amateur-detective veel hoofdbrekens op. In de kindercamavalsoptocht van Venray liep een groep 'Incognito' mee. Niet zomaar, maar bewust, want we praten hier over de nieuwe jeugdclub die binnenkort hun akti viteiten start vanuit 't Stekske in Landweert. De kinderen die voorop liepen en nu reeds deel uitmaken van de vereniging gaven aan wat zij allemaal niet waren; geen mu ziekschool, geen Jong Nederland, geen knutselclub, geen scouting'. Verderop liepen 'vraagtekens' die uitnodigingen uitdeelden aan leef tijdgenootjes (7-11 jaar). Daarbij zat een tekenwedstrijd met maar liefst meer dan 50 prijzen. Uiteindelijk werd de rij gesloten door Bas Jans sen (een van de juniorleden) die aangaf dat op zaterdag 5 maart alle kinderen van Venray en omstreken van harte welkom zyn om het ope ningsfeest mee te vieren en te spe len. Iedereen mag langskomen van 13.00 tot 16.00 uur, waarbij ook een ballonwedstrijd wordt gehouden én de uitslag van de tekenwedstrijd be kend wordt gemaakt. Het trotseren van de kou tijdens de optocht werd uiteindelijk be loond met het winnen van de derde prijs. Dat belooft natuurlijk veel goeds voor deze nieuwe club, want een goed begin is immers het halve werk. Binnenkort ontvangt de jeugd van Venray via de basisscho len meer informatie. Overzicht van verloren en gevon den voorwerpen aangemeld by de politie. VERLOREN Diversen: Rabo-agenda; Arm band zoetwaterparel, drie streepjes, goudkleurig slotje; Rabo-bankpas 15.39.66.076; Rabo jongerenpas 15.39.99.411; Hond, Duitse staander, in halsband adres; Horloge, Swatch, witte wijzerplaat, zwarte band; Hor loge, Pontiac, klein rond, band ook goud; Dameshorloge; Dameshorlo ge, Analoog, Citezen, zwart led. bandje; NS Rail Actiefkaart met Turtle sticker; Papieren: rybewys, paspoort, kentekenbewijs, bank pas; Turks paspoort nr. 207984; Portemonne, kunststof, klitte- bandsluiting; Portemonnee met bankpasjes ABN en Rabo; Porte monnee, sluiting drukker, inh. lx/100,-, 2xf 10,- en kleingeld; Sleu tel nr. 836; 5-6 Sleutels met Xerox-50 label (goudkleurig); Sleu teletui met 11 sleutels, 1 met 'AS'; 6 Sleutels, huis en auto, met hanger Citroën; Videocamera Sony; Zwart- halszwaan. Jassen: Jack, stof, op rug opdruk met embleem; Spijker winteijas, rits en knoopsluiting; Lange jas, ro se handschoenen en do.blauwe muts; Spijkerjas; Halflange wolle jas, effen van kleur, 4 zakken; Jack met groen/grijze vlakken op mou wen; Jas met donkerrode kraag, ski jack, rode band om mouwen. GEVONDEN Rabo Europas 13.87.14.665; Bro che v.v. 4 kettinkjes; Handschoe nen; Hond, klein, lang zwart haar, reu; Jack, donkerblauw, lichtblauw, geel, opdruk Chiori; Sjaal beige/ bruin met 2 vogels, olijfgroene tak ken; 1 Sleutel aan ringetje Suki; 6 Sleutels aan ijzerdraadje; 1 Sleutel aan bruin label, A9. Het uit alle partijen bestaand or ganiserend team wil er nadrukke lijk op wijzen dat de aanvangstijd 19.45 uur is en niet 20.00 uur, zoals abusievelijk eerder vermeld. Dit houdt verband met de rechtstreek se uitzending op de lokale omroep Venray. Tijdens dit gebeuren, waarvoor iedereen van harte wordt uitgeno digd, gaan alle lijsttrekkers in op de verkeersveiligheid in Venray. Men kan over dit onderwerp allerlei vra gen stellen. Na de pauze krygt eenieder - ook de radioluisteraars - de kans de po litiek over alle andere plaatselijke hete hangijzers aan de tand te voe len. Het doel van de avond van avond is. de opkomst by de gemeenteraadsverkiezingen op 2 maart a.s. te bevorderen. Op die dag, 2 maart dus, zal in de Burgerzaal van het gemeentehuis, onder auspiciën van alle partyen van 19.00 tot 22.00 uur, ruim aan dacht aan de verkiezingsuitslagen besteed worden. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: H. SCHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 85900 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. Van Dongen: DR. Van DONGEN Past Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN, tel. 87273 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK W.H. Kremer, W.G.A.M. Loonen, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak R. EELDERINK Moleneind 13, Meerlo tel. 04789-2820 DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H.M. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak R. GOEDEGEBUURE, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren H. van EERTEN Jan Poelsweg 2a, Ysselsteyn tel. 04780-42116 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 42116 elke week nieuws Inbraak in personenauto Maandagavond tussen 19.00 en 21.00 uur werd ingebroken in een op een parkeerplaats aan de Wan- ssumseweg geparkeerde personen auto van een 46-jarige inwoner van Beek en Donk. Ontvreemd werd de autoradio/CD-speler ter waarde van meer dan ƒ1.000,-. Ibegang tot de auto was verkregen door het in slaan van een ruitje.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 3