Jeugd groeit in rol van raadslid De gemeenteraad beslist over uw bouwvergunning maar eerst beslist u over de gemeenteraad. Uit de raadsvergadering van de gemeente Meerlo-Wanssum Openingstijden gemeentehuis met carnaval Openingstijden overslagstations Veertig leerlingen Boschveldcollege één dag aktief in gemeentepolitiek Parkeren gehandicapte bezoekers gemeentehuis mm< D6n6< wet milieubeheer milieubeheer wet ruimtelijke ordening Hinderwet PEEL EN MAAS Donderdag 10 februari 1994 - Pagina GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY De openingstijden van het ge meentehuis zijn als volgt: - Het Centraal Informatiepunt (CIP) is van maandag t/m vrijdag geopend van 09.00 tot 17.30 uur. De vakbalies van Burgerzaken, So ciale Zaken, Financiën en Gemeen tewerken zijn van dinsdag t/m vrijdag geopend van 09.00-13.00 uur en op maandag van 09.00-17.30 uur. Het gemeentehuis is telefonisch be reikbaar op alle werkdagen van 08.00-18.00 uur. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuursonder- steuning, tel. 04780-23269, alléén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördinatie; open bare orde en veiligheid; voorlichting en inspraak algemeen; dorps en wijk raden; personeel, organisatie en in formatica; interne dienstverlening; ekonomische zaken: bevordering werkgelegenheid, markten en ker missen, handel en middenstand, be vordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuisves ting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmingsplan nen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. In verband met carnaval is het ge meentehuis op maandag 14 en dinsdag 15 februari gesloten. Al leen de afdeling burgerzaken is be perkt geopend voor het publiek. Op maandag en dinsdag tussen 10.00 en 11.00 uur kunt u er terecht voor aangiftes van geboorte en overly - den (voor andere zaken zoals bijv. paspoorten en rijbewyzen kunt u woensdag weer terecht). De overige vakbalies en afdelin gen zijn vanaf woensdag 09.00 uur weer voor het publiek geopend. In verband met carnaval zijn de overslagstations voor het storten van vuil in Meerlo-Wanssum en in Blerick op carnavalsmaandag en -dinsdag gesloten. Meerlo-Wanssum: Het overslagsta tion is voor particulieren geopend van maandag tot en met donderdag van 08.30-16.45 uur en opzaterdag van 09.00-11.45 uur. Bedryven kunnen er terecht van maandag tot en met vrydag van 13.00-17.00 uur. Blerick: Het overslagstation is voor bedrijven geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00-16.45 uur en voor particulieren op vry dag van 13.00-16.00 uur en zaterdag van 09.00-11.45 uur. De stortkosten bedragen voor particulieren: Grof huisvuil ƒ10,- voor aanbiedingen tot 300 kg; Grof huisvuil ƒ89,- per ton voor aanbie dingen boven 300 kg; Asbest 15,- voor aanbiedingen tot 100 kg; As best ƒ239,- per tón voor aanbiedin gen boven 100 kö. 'Ik vind dit maar niks. Wij zijn tenminste bezig met een concrete aanpak van kleine criminaliteit, jullie zyn alleen maar uit op poli tieke winst. Maar daar gaat het vanavond helemaal niet om'. Raadslid Christel van de fraktie 'Fiets links, rij rechts' wond er dinsdagavond geen doekjes om: de fraktie was behoorlyk verbolgen over de manier waarop de drie ove rige frakties aan het eind van de avond de gelederen hadden geslo ten en een coalitie waren aange gaan. Haar collega Jeroen van de fraktie 'De tweede stem' was totaal niet onder de indruk van het ver wijt en repliceerde als een volleerd politicus: 'Als ik het goed zie is het aangaan van een coalitie gewoon een onderdeel van het bedrijven van politiek. Daar is niks verkeerd aan'. De goed gevulde publieke tribu ne, onder wie een flink aantal 'echte' raadsleden, genoot dinsdag avond zichtbaar van het verfrissen de optreden van de jeugdige Boschveld-raadsleden. Zelfs de on afhankelijke voorzitter van de ver gadering, burgemeester Waals, kon af en toe zijn lachen niet bedwin gen om de gevatte opmerkingen die over tafel vlogen. De buitengewone commissiever gadering vormde het sluitstuk van het eendaagse scholenprojekt 'Weg wijs op het gemeentehuis'. In totaal veertig eindexamenleerlingen van het Boschveldcollege waren dins dag te gast op het gemeentehuis om er vertrouwd te raken met het poli tieke bedrijf. Om het geheel zo echt mogelijk te maken had de gemeen te 2500 gulden aan de jongeren ter beschikking gesteld om een projelct uit te voeren ter bestrijding van veel voorkomende criminaliteit. Een hele verantwoordelijkheid dus. Iets waar de jonge politici ech ter totaal niet onder gebukt gingen. Met groot enthousiasme toog een ieder 's ochtends om half tien aan de slag om informatie te verzame len en adviezen in te winnen bij on der meer politici, ambtenaren, politie, bureau HALT, Venrayse win keliers. Tegen vyf uur lagen er vier kant-en-klare voorstellen piel. be groting) op tafel en had elke fraktie van de gelegenheid gebruik ge maakt om muren, deuren èn de raadstafels van pamfletten te be hangen. STILTE Dat laatste was trouwens niet van lange duur, want voorzitter Waals herinnerde de leerlingen meteen bij aanvang van de commissieverga dering onverbiddelijk aan het reg lement van orde. Daar staat onder meer in dat het de politieke frakties niet is toegestaan in de raadszaal middels pamfletten e.d. hun stand punten en meningen te verkondi gen. 'Ik verzoek de aanplakkers dan ook vriendelijk doch dringend deze affiches nu meteen weg te halen'. Onder grote hilariteit van het publiek gaven de betrokkenen - sommigen giechelend, anderen morrend - gehoor aan het verzoek. Tóen vervolgens nog een halve mi nuut stilte in acht werd genomen - 'om ons te concentreren op wat ons vanavond te doen staat', aldus de voorzitter - kon het politieke vuurwerk beginnen. En dat is niet overdreven, want de emoties laaiden die avond hoog op. Nu eens toonden de raadsleden zich diep verontwaardigd ('Ik wei ger te reageren op zo'n valse be schuldiging'), dan weer hevig verbaasd ('Ik snap niet waarom jul lie je lot in handen leggen van frak tie 3' of verongelykt ('Belachelijk dat jullie dit buiten ons om hebben bekonkeld'). Maar telkens weer voorkwam de ijzeren hand van de voorzitter, gecombineerd met een grote dosis humor en invoelings vermogen in de jeugdige frustra ties, dat de gemoederen uit de hand liepen. Na verschillende stemmingen en de nodige schorsingen gaf de grote re politieke slimmigheid van de frakties Hang 'm op, De tweede stem en PJP uiteindelijk de doorslag. Zij besloten het na kortstondig beraad op een akkoord je te gooien en hun voorstellen sa men te smeden tot een projekt. Dat betekende dat er voor de laat ste stemronde nog slechts twee voorstellen lagen: de subsidiëring van braakveilige sloten in samen werking met politie en fietsenma ker aan de ene kant en het organi seren van een filmavond voor jongeren in Dingus gecombineerd met het opzetten van een poster- campagne tegen kleine criminali teit aan de andere kant. Het laatste voorstel won het met 13 tegen 6 stemmen. In de komen de weken zal de gemeente in over leg met de leerlingen de uitvoering van het projekt gaan voorbereiden. Voor de fraktie Fiets links, rij rechts zat er niets anders op dan zich neer te leggen bij de macht van de meer derheid. Maar zo werkt dat in een democratie nu eenmaal. Vanaf 14 februari a.s. wordt het voorterrein van het ge meentehuis afgesloten. Om de ze reden zijn er nieuwe parkeerplaatsen voor invalide bezoekers van het gemeente huis gecreëerd. Deze parkeer plaatsen bevinden zich binnen het (betaalde) parkeerterrein voor het gemeentehuis (ingang Raadhuisplein) van waar u het gemeentehuis snel kunt berei ken. Bij de receptie van het ge meentehuis kunt u dan op vertoon van uw invalidenpar- keerkaart en tegen inlevering van uw parkeerkaartje een gra tis parkeerkaartje verkrijgen zodat u zonder betalen de par keerplaats kunt verlaten. WA Vergunningaanvragen Een groot aantal bedryven en in richtingen is verplicht om ingevol ge de Wet milieuwbeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning worden mi lieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De normale procedure1 ingevolge de Wet milieubeheer bestaat uit 2 verschillende stappen: ontwerp-beschikking; beschikking; bij iedere stap wordt het besluit op een aanvraag ingevolge de Wet mi lieuwbeheer bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer). Ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zy voor nemens zijn vergunrring ingevolge de Wet milieubeheer te verlenen aan: 1. v.o.f. De Berghaag, Vennenweg 5, 5807 EH te Oostrum voor een oprichtingsvergunning (artikel 8.1 lid 1) voor het oprichten en in werking hebben van een die- renpension/asiel, de fabricage van dierenverblijven en de ver koop van dierenbenodigheden aan het adres Vennenweg 5 te „Oostrum. 2. P. Bonants, St. Jozeflaan 52, 5817 AD Smakt voor een oprichtingsvergunning (artikel 8.1 lid 1) voor het oprichten en in werking hebben van een horeca-inrichting bestaande uit een café/zaal/restaurant aan het adres St. Jozeflaan 52 te Smakt. Dit onder oplegging van voorschrif ten in het belang van de bescher ming van het milieu. De ontwerp-beschikking en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 10 februari tot 10 maart 1994 (bezwarentermijn) in het gemeente huis, Raadhuisstraat 1 te Venray, el ke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Tijdens de bezwarentermyn kun nen de stukken ook, na telefoni sche afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Bovendien liggen alle relevante stukken na de bezwarentermijn tot het einde van de beroepstermijn ter inzage in het gemeentehuis tij dens, werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur. Tijdens de bezwarentermijn kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burge meester en wethouders. Een ieder wordt na telefonische afspraak (tel. 04780-23439), gedurende de bezwa rentermyn in de gelegenheid gesteld met betrekking tot het ont werp van de de beschikking van ge dachten wisselen. Tevens kan een ieder by die gelegenheid, monde ling bezwaar inbrengen tegen de ontwerp-beschikking. Degene die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoon lijke gegevens niet bekend te maken. Alleen degenen die bezwaar heb ben ingebracht op de wijze als bo venomschreven en degenen die aantonen daartoe redelijkerwys niet in staat te zyn geweest, zijn la ter tot het instellen van beroep ge rechtigd. Venray, 10 februari 1994 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van afdeling volkshuis vesting, ruimtelyke ordening en milieu Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand een overzicht van de in de afgelopen week bij burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. het bouwen van een woning in Landweert III te Venray tnv A.R.M. Peeters, Veltumse Iüeffen 79; het vergroten van de woning aan de Hoenderstraat 45 te Venray tnv J.Th. Heidens; het bouwen van 50 woningen in Landweert III te Venray tnv Wo ningstichting Noord-Limburg, Post bus 210; het bouwen van 4 woningen in Landweert III te Venray tnv Wo ningstichting Noord-Limburg, Post bus 210; het bouwen van een carport aan het Kroonkruid 64 te Venray tnv M.M.H.A. Kellenaers; het bouwen van een woning aan het Zilverschoon te Venray tnv K. van Loon, Reinickenstrasse 11 te Blomberg BRD; het veranderen en vergroten van een schoolruimte aan de Whist- Ierstraat te Venray tnv Mut- saersstiehting, Schaapsdijkweg 56 te Venlo; het bouwen van een berging aan de Reekgraafstraat 9 te Venray tnv P.L.M. Verstegen; het bouwen van een woning aan de Ranonkel te Venray tnv A.F.W. Kreyfeld, De Goeystraat 6, het bouwen van een woning in Landweert III te Venray tnv P.L.A. Gielen, Wittenauerstrasse 8, Blom berg BRD; het bouwen van een wachtge- bouw aan de Ripseweg 1 te Vrede- peel tnv Ministerie van Defensie GDW&T, Postbus 90195, Breda; het bouwen van een woning aan de Riegerbek te Venray tnv W.S.G.M. Hovens, Moderatostraat 5; het bouwen van een serre aan De Vlies 20 te Veulen tnv P.H. Phi- lipsen. - Venray, 10 februari 1994 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volles- huisvesting, ruimtelijke ordening en milieu, Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend.; het bouwen van een woning aan de Oeldershof te Oirlo tnv A.L.H. Nabben, De Leng 15; het bouwen van 4 soc. koopwo ningen aan De Vlies te Veulen tnv Th. Teunissen bv. Jan Poelsweg la te Ysselsteyn; het bouwen van 10 woningen aan de Buitenhof te Oostrum tnv Raedts bv, Postbus 5014; het veranderen van een wo ning/kapsalon aan de Heidseweg 41 te Heide tnv S.A.P. Gielens; het uitbreiden van een cham pignonkwekerij aan Op de Ries 13 te Merselo tnv Maatschap Michels- Clabbers; het bouwen van een tuinka mer aan de Maijolein 43 te Venray tnv M.T.M. Dupont. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kunnen op grond van de wet Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegegeven of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be zwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Venray, 10 februari 1994 Bui'gemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieu, Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te ver lenen. het bouwen van stallingsruim te aan de Langstraat 104 te Venray tnv J.G.M. van Leek; het bouwen van een garage aan het Penningkruid 42 te Venray tnv P.A.J. de Jonge-, het bouwen van een serre aan de Hoenderstraat 76 te Venray tnv A.G. v.d. Giessen; het bouwen van een garage/ berging aan de Sleutelbloem 49 te Venray tnv N.A.P. Versteegen; het bouwen van een show room aan de Nieuwhuisstraat te Venray tnv C. Jacobs, Noordsingel 27. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 11 februari 1994 gedu rende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeente werken. 2 maart gemeenteraadsverkiezingen Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren by burge meester en wethouders worden in gediend. Venray, 10 februari 1994 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieu. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zyn voornemens medewerking te verle nen aan de bouwaanvraag van J Meurs Beheer BV, Schoolstraat 13 ti Venray, tot het veranderen en uit breiden van een winkel met wonin gen. Hofstraat 10 te Venray. Teven: zijn zij voornemens medewerking te verlenen aan een sloopvergun ning voor het slopen van ter plaatst aanwezige aanbouwen. De op de bouwaanvraag en sloe paavraag betrekking hebbendt stukken liggen met ingang van 1] februari 1994 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de vak balie gemeentewerken. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren bij burge meester en wethouders worden in gediend. Venray, 10 februari 1994 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieu, Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbesch i kking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zy voornemens zijn hinderwetvergunning te verlenen aan: H.G. Ilolierhoek, Mgr. Hans- senstraat 77, 5807 BB te Oostrum voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning voor een konijnenfokkerij en -mesterjj en een duivenhouderij, gelegen aan de Mgr. Hanssenstraat 77 te; Oostrum. Dit onder oplegging van voor-; schriften die nodig zijn in het be lang van het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hin der buiten de inrichting. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden in gezien van 10 tot 24 februari 1994. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is ge weest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. De bezwaar schriften moeten schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Venray, 10 februari 1994 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, In de maandag jl. gehouden raadsvergadering van de gemeente Meerlo-Wanssum, die slechts twin tig minuten duurde, nam de raad een eensgezind besluit om, van de Stichting Woningbeheer Limburg, het dienstencentrum Zonnehof te Tien ray aan te kopen voor een be drag van ƒ230.000,-. Om te komen tot een goede voor- zieningsstruktuur voor ouderen in de Zonnehof worden een aantal za ken bekeken. Dit is een uitvloeisel van het rapport Ouderbeleid Maas dorpen, wat door het RISC, in' opdracht van de gemeenten is ge maakt, èn uit de rapportage van de TU Eindhoven. Het gaat om een drieledige aan pak, de woningen van Zonnehof ge schikt te maken voor bewoning van mindervaliden, uitbreiding be schikbaarheid en bereikbaarheid zorg en funlctie van het diensten centrum, opwaardering van kwali teit van de woonomgeving. Voor wat betreft de funktie van het dienstencentrum is in de ver schillende rapporten aangegeven dat het wenselijk is dat het gebouw in eigendom is van de gemeente vandaar deze aankoop. Wel werd vanuit de frakties opge merkt dat harde afspraken moeten worden gemaakt om geen konkur- rentie te krijgen met de stichting Gemeenschapshuis Tienray die binnenkort met de bouw van een gemeenschapshuis hoopt te star ten. Maar vanuit diezelfde frakties werd ook aangedrongen om de ge boden kans aan te grijpen zeker omdat in het dienstencentrum de nodige voorzieningen kunnen wor den gerealiseerd voor de ouderen. Wethouder Beterams was er van overtuigd dat het dienstencentrum geen lconkurrentie voor het ge meenschapshuis zal zijn en ook niet voor de plaatselyke horeca. Tijdens de rondvraag werd ge vraagd hoe het college denkt te rea geren op het door de VNG uitge brachte advies m.b.t. grootschalige indeling van de gemeenten. De raadsvoorzitter gaf aan dat het col lege geen stappen overweegt. De CDA-fraktie vroeg of het waar is dat het college in Geysteren een aantal bouwkavels wil realiseren.; Vanuit het college werd geantwoord: dat het niet om een voorstel maarl om een praatstuk gaat. Er is nog geen plan voor bouwmogelykhe-: den in Geysteren. De raad kan er van overtuigd zyn als er reële» bouwmogelijkheden zijn, het colle-j ge de raad tijdig zal informeren. Diefstal uit auto Een 24-jarige inwoner van Midde-j laar deed aangifte van diefstal vanj een radiocassettespeler uit zijn per sonenauto die hy geparkeerd had; aan de Witte Vennenweg. De! diefstal heeft maandag tydens dej werkuren plaatsgevonden. Diefstal goederen Een 38-jarige inwoonster uit Ble riek werd dinsdag omstreeks 12.40; uur aangehouden in verband met diefstal van vier broekriemen die» zy had ontvreemd uit de woning van een 24-jarige inwoner van Venray.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 16