PEEL EN MAAS CDA1 LIJST 1 M WILLEN VENRAY DUURZAAM Theo Peters neemt afscheid van ziekenhuis pKies Techniek in Venray heeft zijn eigen bezoekersrekord gebroken HM Wij bekijken het graag van Uw kant STEM LIJST 3 Fraktie van de Vorle Bevordering reservisten PEEL EN MAAS Meer dan 1800 mensen (1992/ 1200, 1993/1000) hebben afgelopen zaterdag, 29 januari, de jubileum manifestatie bezocht van de Kies Techniek dag die dit keer plaats vond in de grote hallen van Inalfa. Bij de opening die gedaan werd door de heer Van der Akker om 10.45 uur waren er al meer dan 300 bezoekers die vol ongeduld stonden te luisteren naar deze voorzitter die nu middenin de CAO-onderhande- lingen zit voor de metaal en elektra. Na zijn openingswoord verzocht hij een paar van de aanwezige kinde ren hem te assisteren bij de ope ningshandeling. Door toedoen van deze handeling kwam een grote wandelende robot uit een enorme rookwolk. Deze leek zo te komen uit Star Wars. De robot startte samen met de meer dan 300 aanwezigen de rondleiding. Op het einde van de route stond een enquêteteam gereed om de be zoeker wat vragen te stellen. Na een eerste verzameling van deze gege vens die uitgevoerd is onder 125 van de meer dan 1800 bezoekers blijkt dat de meeste aanwezigen wel degelijk komen om zich te oriënte ren alvorens zij het besluit nemen om te kiezen voor een vervolgoplei ding na de basisschool. In zeker 850 kamers staat er nu een cd-rek dat uitgedeeld werd aan de bezoekers onder de 16 jaar. Een speciaal daarvoor ingehuurde clown die hierop toezag deelde de cd-rekjes uit. Tijdens deze dag is er tussen tien basisscholen een quiz gespeeld. Een echte quizmaster met zyn assistent ontving de teams van deze scholen en legde ieder team een tiental vragen voor. De St. Oda- school uit Ysselsteyn was de uitein delijke winnaar die met de prijs, een computer met CD-ROM facilitei ten, terug ging naar school. Deze prys werd beschikbaar gesteld door het o.a. in Venray gevestigde LCB (Limburgs Centrum voor Beroeps opleidingen). De twintig aanwezige bedrijven en de vier onderwijsinstellingen kijken terug op een zeer suksesvol- le dag. Deze dag die ieder jaar wordt gehouden op een andere lokatie wordt in 1995 ondergebracht bij Rank Xerox te Venray. Het winnende team van de basis school St. Oda uit Ysselsteyn met Mart Engels (LCB) De fraktie van de Vorie is tegen belastingverhoging. De gemeente moet ook maar eens de tering naar de nering zetten Fraktie van de Vorle anders dan anderen en aktief DONDERDAG 3 FEBRUARI 1994 Nr. 5 nwniicnu vior i icituc. onMrluMHU Vorige week woensdagavond zyn door burgemeester Waals drie agen ten van de Venrayse reservepolitie bevorderd tot hoofdagent. Het be trof de heren Joop Goossens, Anton Saajena en Peter Janssen. Hoewel de reservisten thans de regiopolitie ondersteunt mocht burgemeester Waals toch de installatie tot hoofda gent op zich nemen vanwege het feit dat de bevordering formeel op 31 december vorig jaar was in gegaan. Burgemeester Waals wees op de positieve bijdrage van de reservepo litie. Het zijn volgens hem juist de mensen van de reservepolitie die elke week nieuws op straat aktief zijn. 'Hun aanwezig heid wordt door de burgers als posi tief ervaren' aldus Waals, die de aanstelling van twee stadswachten in het Brukske als een aanvulling op de reservepolitie beschouwt. De stadswachten zullen overigens door de regiopolitie worden opgeleid. 'Zo zullen ook zij een bijdrage kunnen leveren zodat de burgers zich veili ger gaan voelen'. M.b.t. de reservisten is het overi gens nog niet helemaal duidelijk hoe die in de nieuwe politiestruk- tuur worden ingepast. Distriktschef Hermans gaf aan dat dit in studie was, maar dat dit geen gemakkelij ke studie was. 'De reservepolitie was zichtbaar aanwezig, tijdens de kermissen, tijdens de watersnood, tijdens alcoholcontrole en tijdens parkeerperikelen'. Volgens Her mans zyn deze vrijwilligers een vast onderdeel van het korps ge worden. Dat blijkt ook wel uit het aantal uren dat reservisten het afgelopen jaar zyn ingezet: 1450 uur. Hiervan zyn 147 uur ingezet bij de water snoodramp, 135 uur by speciale kontroles en byna 900 uur voor kontrole in het centrum. Fotoreportage... Zaterdagmiddag vervoegden zich een man en een vrouw in een aan de Schoolstraat gelegen fotozaak. De man vroeg informatie omtrent een te maken fotoreportage en gaf zelfs een adres op. De vrouw, ge kleed in een lange jas, nam aan het gesprek niet deel maar liep wat in de zaak rond. Tben het tweetal ver trokken was werd ontdekt dat een video-montage-rekorder ter waarde van ƒ1.699,- verdwenen was. Het personeel en de politie denken dat de lange jas van de vrouw als 'schuilplaats' moest dienen voor dat apparaat. Het opgegeven adres bleek vals te zijn. Wel kon een goed signalement van het tweetal wor den doorgegeven. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Op vrijdag 4 februari neemt Theo Peters afscheid van het St Elisabeth ziekenhuis waar hij de laatste jaren werkzaam was als hoofd van de poliklinieken. Door omstandigheden gedwongen heeft hy al enige tijd geleden zijn voornaamste taken overgedragen, maar hy kwam graag nog even te rug om ons te vertellen over zyn loopbaan. De uitspraak dat het vak van ver pleger een roeping is, wordt zeker bewaarheid als men Theo, die 40 jaar zijn diensten heeft gegeven in de verpleging, nu hoort spreken over de goede oude tyd, toen hy als eerste mannelijke leerling-verple ger begon in het toen nog door de zusters Franciscanessen van Roo sendaal geleide streekziekenhuis. Dat was in de tyd van het 'Rijke Roomse leven', toen de ziekenver pleging nog werd geleid door zusters en broeders. Theo, nu 57 jaar oud werd gebo ren in het Noordbrabantse Handel en ook daar kwam hy reeds in kon- takt met de verpleging omdat in dit Gemertse kerkdorp Huize Padua verpleging gaf aan geestelijk gestoorde mensen. Voor z'n studie was het fietsen naar Vegchel dag in dag uit in weer en wind. Na het be halen van zijn diploma ging hij in Huize Padua in de verpleging en opleiding, maar in 1955 wilde Hy toch meer van de wereld zien en zyn B-diploma halen. Die kans kreeg hy op het toenmalige St. Ser- vatiusgesticht, dat geleid werd door de Broeders van Liefde. Nog meer kansen om zich verder te bekwa men kreeg hij in het St Elisabeth ziekenhuis in Venray. Het was toen heel wat: de eerste mannelijke leerling-verpleger in het zieken huis. De mannen mochten toen al leen op de mannenafdeling wer ken. Die mannenafdeling (35 patiënten) was gevestigd in de door het Zweedse Rode Kruis aan het verwoeste Venray geschonken Zweedse barak. In die tijd hadden de zusters het voor het zeggen en inspraak werd niet geduld. Nachtdienst met ver pleegsters was bijvoorbeeld onmo gelijk. Maar net zoals op andere terreinen van de ziekenzorg wer den, mede doordat de congregaties minder roepingen hadden, meer en meer verantwoordelijke taken aan leken overgedragen. Degenen die verder wilden komen moesten er wel wat voor over hebben. Theo ging in Eindhoven verder studeren. Ook het bestuur van het ziekenhuis erkende zijn kwaliteiten en hij werd benoemd tot hoofd van de mannenafdeling, later hoofd van de operatiekamer, de EHBO-post en het ambulancevervoer en zelfs nog een tijdje hoofd van de röntgen- afdeling. De oude vertrouwde barak ver dween toen het nieuwe ziekenhuis klaar was. Na verschillende reorga nisaties werd Theo hoofd van de po liklinieken, hoofd eerste hulp en ambulancevervoer. Hy mocht nog meemaken dat de gerenoveerde en gemoderniseerde EHBO-afdeling gereed kwam, met daarnaast de al eerder in gebruik genomen polikli nieken. Het kon ook niet anders dan dat dit alleen mogelijk was als men het verpleger zijn als een roeping op- vat, want nu wordt er ook in de ge zondheidszorg gedemonstreerd en akties ondernomen. Daaraan werd vroeger niet gedacht want werkda gen van tien uur in het ziekenhuis waren geen zeldzaamheden, maar kwam vrijwel dagelijks voor. Naast z'n dagelyks werk was Theo Peters aktief voor het personeel. Hy stond aan de wieg van de perso neelsvereniging, waarvan hij zeven tien jaar voorzitter was. Hij stond ook aan de wieg van de onderne mingsraad en was daarin vele jaren aktief. De personeelsvereniging or ganiseerde onder meer de Boeren bruiloft. Twee keer was hy mede organisator van de Provinciale Sportdag in de Gezondheidszorg. MAN-VROUW Wy zyn ervan overtuigd dat Theo moeilijk zal kunnen wennen als hij straks niet meer in de ziekenzorg werkzaam zal zyn. Hij heeft die ver anderingen meegemaakt en meebe leefd. In den beginne, toen de dagverpleegprys nog drie gulden bedroeg en het aantal specialisten dat aan het ziekenhuis verbonden was op de vingers van twee handen te tellen was. De moderne verple ging met al die apparatuur is niet te vergelyken, maar ook de afstand tussen patiënt en verpleging is gro ter geworden. Tyd voor menselijke gesprekken is er steeds minder. De mannen van het eerste uur van het Venrayse ziekenhuis zijn met het afscheid van Theo Peters verdwenen. Op vrijdag 4 februari zal Theo Pe ters gebruik maken van de moge lijkheid vervroegd uit te treden. Bestuur en direktie zullen hem daarvoor die middag danken, want 40 jaar werkzaam in de ziekenzorg is niet alledaags. Vanaf 16.00 uur krijgt iedereen die zich geroepen voelt Theo Peters te bedanken de gelegenheid daartoe in het perso- neelsrestaurant. Hoewel hij met veel plezier in Venray heeft gewerkt en geleefd, is hij kort geleden ver huisd naar het Brabantse Oister- wijk, maar wedden dat hij nog iedere week een keer te vinden is in het Venrayse ziekenhuis? I U w «nüfv .i»Jil i o>i 1. Marlies de Loo - loco-burgemeester - wethouder van milieuzaken, volksgezondheid, ouderenbeleid, arbeidsvoorziening, minderheden, en emancipatie -voorz. werkvoorzieningsschap N.L.W. 2. Joos Truijen - wethouder van financiën en openbare werken - hoofdingeland waterschap Peel en Maas-vallei - bestuurslid Bosgroep Limburg 3. Jan Driessen - wethouder van ondenwijs cultuur, recreatie, sport-, jeugd-, media-, mondiale- en sociale zaken 4. Frans Janssen - agrarisch ondernemer - voorz. LLTB kring Venray - lid hoofdbestuur LLTB Limburg 5. Cees van de Ven - raadslid - voorzitter CDA-fraktie - leraar Interven-college 6. Rein Dupont - raadslid - financieel direkteur Houbensteyn Holding BV - penningmeester Harmonie Oostrum 7. Leo Heidens - chef telersadministratie veiling ZON - secr. CD A-af deling Venray - secr. Dorpsraad Ysselsteyn j. mm 8. Wiske Koster-Maris - raadslid - lerares handvaardigheid - bestuurslid CDA-regio Nrd. Limburg 9. Wiel Michiels - ondernemer -voorzitterS.V. Venray - voorz. wedstrijd commissie a.v. Venray-regio 10. Jan Reintjes - raadslid - agrarisch ondernemer - adviseur Dorpsraad Leunen 11. Maria Lenkens-Ermens - huisvrouw - kringvoorzitter L VB - lid Hoofdbestuur L VB 12. Wim Willems - raadslid - zelfstandig ondernemer - secr. Ned. Ver. Industr. Mestverwerking 13. Ton Teeuwen-Peeters - docente verpleegkunde - lid commissie Maatschappelijke Zaken - verpleegkundige Thuiszorg 14. Frits Ruyten - tuin- en landschapsarchitect - vice-voorz. gemeentelijke monumenten-commissie - voorz. Muziek- en Marjoretten Showkorps Petrus Banden 15. Henri van de Ven - vertegenwoordiger - voorz. schoolbestuur Castenray - lid commissie Milieu 16. Ed Cadirci - huismeester - beëdigd vertaler/tolk Turks - lid commissie Sociale Zaken 17. Netty Sloots-Van Esch - jurist - bestuurslid CDA Venray - lid werkgroep Sociale Zaken 18. Jan Janssen - raadslid - agrarisch ondernemer - voorz. LLTB Ysselsteyn 19. Jan Beerens - huisman - penningmeester CDA afd. Venray - lid commissie Culturele Zaken 20. Pr aas Franken - agrarisch ondernemer - lid commissie Milieu - lid bestuur Dorpsraad Ysselsteyn 21Ton van Rijewijck - systeembeheerder - lid werkgroep Milieu - lid CDJA Venray 22. Jan Loonen - medewerker ministerie van Landbouw - lid bestuur CDA Venray - adviseur CDJA Venray 23. Eric Lemmens - student - voorz. CDJA Venray 34. Joos Verbeek - bouwkundige - lid commissie Ruimtelijke ordening - lid hoofdbestuur Veldeke Limburg SB. Jos van Soest-Lmssen - lerares kinderverzorging en opvoeding - lid landelijk bestuur 8 mei beweging - lid werkgroep vrouw geloof leven 28. Fred Vfeisoben - algemeen direkteur Inalfa

Peel en Maas | 1994 | | pagina 11