De Iezervreaters komen eraan! Vastelaovesleedjes Konkoer? Haeske-rep-ow naar finale Limburgs 7 Voor hypotheek neem je maatwerk! Spaarhypotheek 30 jaar rente vast 7.3%! Boerenbruidspaar heet Jan en Irma De Piëlreuzen Ysselsteyn Derde plaats voor Venrayse buut De Karklingels Oostrum Prins Angelo d'n Urste Hetsbuulen Boerebrulleft in Ysselsteyn Zagewetters 't Dartele Veule Heide PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 20 januari 1994 Pagina 5 Vrijblijvende informatie over alle hypotheekvormen Bergmans Assurantiën Financieringen al meer dan 40 jaar een vertrouwd begrip in Venray en regio Patersstraat 24 Tel. 04780-80303 5801 AV Venray Fax 04780-11584 VENRAY. GROTE MARKT 12 VBfcO-BLEnCX.- HBRUH- AOEflUOND Plaatsgenoot Jacques Cuypers heeft onlangs in het Gelderse Gendt een derde plaats gehaald by het daar gehouden regionaal buut- kampioenschap. Cuypers trad op als 'Dierenvriend Sjakie Gaus', de zelfde buut waarmee hij vorig jaar een tweede plaats behaalde tijdens de kampioenschappen van het Land van Cuyk. Voor de finale van de Limburgse kampioenschappen, vorige week in Melderslo gehou den, wist de Venraynaar zich niet te plaatsen. Jacques Cuypers is nu voor het derde seizoen bezig met buutreed- nen. Hij schrijft tegenwoordig zelf z'n teksten en volgt een buutte- kursus bij de Limburgse Vereniging van Kamavalsartiesten (LVKA). Z'n derde plaats in Gendt was de vierde keer dat de Venraynaar in de prij zen viel. Eerder gebeurde dat in Cuyk, Velp en Nijmegen. In Lim burg wist hij nog geen pryzen te be halen. 'In Limburg is de konkur- rentie een stuk groter. Bovendien is het wat professioneler. De kampi- oensbuut moet bijvoorbeeld altijd een themabuut zijn, opgebouwd rond één onderwerp. In Brabant en Gelderland wordt wat minder op de opbouw gelet, maar daarentegen meer op de reaktie van de zaal', zegt de lokale tonneprater eerlijk. Stuk vel van inbreker bleef achter Een 33-jarige inwoonster van Venray deed aangifte van poging tot inbraak, in de nacht van zaterdag op zondag, in een café aan de Hoen derstraat. Daar is getracht via het dak en het vernielen van een raam toegang tot het café te krijgen. Tij dens die 'operatie' heeft de dader verwondingen opgelopen door de kapotte ruit, want er was een stuk vel achtergebleven. Kennelijk is door een val en verwondingen de inbraak afgebroken want de dader is niet in het pand geweest. De politie is nu op zoek naar de dader die als bijzonder kenteken een stuk vel mist. Ook dat is veilig gesteld. Na een enerverend jaar is zater dagavond prins Maarten I afgetre den. Hij dankte al zijn onderdanen voor het welslagen van zijn regeer periode. Daarna werd hij door de 'oudprinsen' in een apepak gehe sen en bij opbod verkocht aan joekskapel Ut Göt. Hij zal wel in de gelegenheid gesteld worden om als AA.P. op te treden. Dat was zyn be lofte aan Aostrumse Aid Prinse. In het tussentijdse niets werd de zaal opgewarmd door Bolero, een uitstekend muziekgezelschap uit het midden van Limburg. Enigszins uit de hoogte vertelde vorst Bert bij het licht van kaarsen en fakkels het spannende verhaal over de zoektocht naar de nieuwe prins. Tijdens het onweer dat in de zaal losbarstte, daalde uit de laag hangende wolken een vliegend paard neer op het podium. Uit de mist sprong nu in het volle licht. Jan Verheijen te voorschijn als prins Jan III, de 33e prins van CV De Karklingels. Onder een geweldig applaus kreeg hij de tekenen van zijn waar digheid overhandigd. Natuurlijk mocht zijn vrouw Antoinet hem als eerste feliciteren en samen dansten zij de traditionele Prinsendans op de klanken van de Eikenhofkapel. Tijdens een spontane receptie die volgde bleek dat prins Jan III een enorme populariteit geniet onder de Oostrumse bevolking. Daarna werd het gezellige en zeer druk be zochte Prinsenbal voortgezet tot in de kleine uurtjes. Jeugdcarnaval Zaterdag 22 januari is het weer zover. Voor Bas zit er een jaar als jeugdprins op en voor (ja voor wie?), breekt er een jaar aan als jeugd prins. Als je de bekendmaking van de nieuwe jeugdprins wilt meemaken moet je naar het Jeugdprinsenbal komen. Om 18.41 uur is zaal Van Dijk open en om 23.00 uur gaat de zaal weer op slot. Vanaf groep 7 is iedereen welkom, de entree be draagt ƒ3.-. Wil je niets missen, kom dan op tijd. Angelo Koenen is de nieuwe jeugdprins van Jeugdvastelaovend De Hazekeutel. Na een oergezellige en drukbezochte jeugdzitting, za terdagavond in de schouwburg van Venray, kwam Angelo Koenen uit als prins Angelo d'n Urste. Als at(ju- danten koos Angelo zyn vrienden Thijs Hermans en Paul Bouten. An gelo is leerling van' Mavo De Kolk en woonachtig in Landweert. Tijdens diezelfde jeugdzitting werd ook het jeugdboerenbruids- paartje bekend gemaakt. Dat zijn geworden Nick van Hoek en Suzan ne Jenniskens. Zy zullen op cama- valsdinsdag in de jeugdtent op het Henseniusplein onofficieel verloofd worden. Zondag 23 januari is in het Piël- reuzenriëk weer de Boerebrulleft. Dit jaar is de organisatie in handen van de Limburgse Vrouwen Bewe ging. Het gelukkige paar, Roger (Nijssen) en Rozan (Pouwels) werd afgelopen zondag tijdens de lied jesmiddag bekend gemaakt en on der luid applaus begroet door vele dorpsgenoten. A.s. zondag wordt het paar om 14.30 uur afgehaald bij Herberg De Peel en dit gebeurt met muziek van joekskapel Schabbeijoeks. Nadat het paar in de onecht is verbonden in gemeenschapshuis De Smelehof wordt op gepaste wijze feest gevierd met muziek van De Smeleblaozers. Natuurlijk is iedereen van harte welkom. Warm, druk en gezellig. De eerste presentatie van de Iezervreaters van Inalfa, die dit jaar de Boerebrul left organiseren, is glad verlopen. Afgelopen zaterdag kwam in een goed gevulde schouwburg het boe renbruidspaar 1994 te voorschijn: Jan de Bruyn en Irma Olthof- Kateman. Bruidegom Jan de Bruyn, is in 'boerejargon' zoon van Johan den onderhaldskel en huurophaler van de woningbouwvereniging uut de Hoenderstraot en van Door, zuster van Maties d'n buutreedner van d'n Aide Aostrumseweg. Bruid Irma is 'n dochter van Wiel van Wim den Bekker van de Langstraot en van Bep van Smids Jan van Oeldere. Dit duo staat in het middelpunt van een uitzonderlijk groot boerebrui- loftsgezelschap. Een elftal tantes, veertien oeëms, acht bekkerkes, ne gen bruurs en zes zussen vormen de feestende familie. En dan zijn niet meegeteld de vader en moeder van bruid en bruidegom, bruuds- megjes, getuuge, peetoeëms en -tantes, huusorkest en het gezel schap soekertantes, bestaande uit de dames van de leden van de Raad van Elf. Niet alleen het boerenbruiloftge zelschap is groot, ook het aantal gasten op het Ondertrouwbal mocht er zijn. De betrokkenheid bij de boerenbruiloft is groot by de me taalbewerkers van de Maasheseweg en bovendien hebben de Iezervrae- ters kosten nog moeite gespaard. Zelfs delegaties uit de buitenlandse vestigingen waren present. De zuid erburen uit Hamont waren - uiter aard - prominent en gezellig aanwezig, maar er waren ook gasten uit het verre Amerika om de sfeer te proeven van een Rooyse 'farmers wedding'. Als de rest van het programma op dezelfde manier verloopt als het Ondertrouwbal, kan de Boerebrul- Vers van de pers.- het boeren bruidspaar 1994, Jan en Irma van de Iezervraeters. left 1994 niet meer stuk. De Piël- haas heeft er alle vertrouwen in, want ook in 1984, toen Inalfa de boerenbruiloft organiseerde, zorg den de Iezervraetei's voor een gran dioos feest. Geen voorrang verleend Een 30-jarige bestuurster van een personenauto verleende vorige week donderdagmorgen om 10.20 uur, toen zyn vanaf het terrein van Nieuw Spraeland de Wanssumse- weg wilde opdraaien, geen voor rang aan een van links over de Wanssumseweg naderende perso nenauto, bestuurd door een 19- jarige inwoner van Venray. Zy was nog wel gestopt om verkeer van rechts voorrang te verlenen, maar lette daarna onvoldoende op. Bij de botsing werd een 51-jarige inzitten de dusdanig gewond dat zij met schaafwonden en nekklachten naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De ene prins is de andere niet, maar het kan gebeuren dat in twee buurdorpen, een prins wordt uitgeroepen met dezelfde naam. Dat is dit jaar het geval in Ysselsteyn en Heide. Martin Houben is nl. prins geworden in Ysselsteyn en Martin Derks in Heide. Reden ge noeg voor enig 'gekloj'. Dus toog afgelopen weekeinde een He idse dé- legatie naar Ysselsteyn, om daar een deel van de versiering aan het huis van Piëlreus Martin te verwijderen, om zo op eenvoudige wij ze het huis van Hetsbuul Martin te kunnen versieren. Bij dat laat ste werd het stelletje betrapt door onze fotograaf. Maar de 'diefstal' ging niet onopgemerkt in Ysselsteyyi voorbij. De Yssélsteynse jeugd raad van elf, had een en ander vrij snel in de smiezen en toog er in de nachtelijke uren op uit om de versiering terug te halen. Niet zonder sukses, want behalve dat Martin de Piëlreus zijn bord terug hod, hield de jeugdraad er ook nog een "bak bier' aan over.... Stan I (Bovee) is op 14 januari uit geroepen tot jeugdprins van Yssel steyn. Hij is de jongste uit het gezin van Jan en Gerda Bovee aan de Rouwkuilenweg. Stan gaat naar de Hub van Doomeschool in Deurne. Zijn camavalsleus luidt: 'Carnaval viere doen we mit plezier, dat kun ne ze nerges zó goéd as hier!' Martin I (Houben) is op 8 januari, ondersteund door zijn echtgenote prinses Carine, uitgeroepen tot prins van De Piëlreuzen. Zijn resi dentie is gelegen aan de Ysselsteyn- seweg. Martin is werkzaam in de varkenshouderij van de Houben- steyn Groep en zyn camavalsleus luidt dan ook: 'Knor, knor, knor, in Piëlreuzenland zit de carnaval wer snor'. elke week nieuws HET GROENE WARENHUIS Het Venrayse vastelaovesliedje Haeske-rep-ow is doorgedrongen tot de halve finale van 't Limburgs Vastelaovesleedjes Konkoer. Het nummer van Milton en Dave Cavis is een van de 36 nummers die door de hoofdjury uit meer dan 200 in zendingen werd gekozen om mee te dingen naar een finaleplaats. Deze 36 liedjes z\jn verdeeld over drie uitzendingen, waarbij de luiste raars hun stem kunnen laten horen. Vrydag 21 januari a.s. is by Om roep Limburg de Venrayse inzen ding te horen tussen 18.30-19.30 uur. Door middel van de jurybonnen in het Dagblad voor Noord-Limburg en E3-joumaal kunt u uw voorkeur geven door vier liedjes aan te krui sen welke volgens u naar de finale moeten. In één enveloppe mogen maximaal drie jurybonnen worden verzonden. Steun Haeske-rep-ow en stuur voor woensdag 26 januari massaal de jurybonnen inz, zodat Venray ook dit jaar op 4 februari vertegen woordigd is op de finale in het Asta Cultuurcentrum in Beek. Op het jaarlijkse Aide Wieverbal is de nieuwe heerser over het Hets buulen rijk bekend gemaakt. Prins Martien I (Derikx) regeert dit jaar in Heide. Samen met prinses Ien en adjudant Toon van Rens houdt hy receptie op 29 januari in de Gel- derkoel. Zondag 23 januari wordt de nieu we jeugdprins bekend gemaakt. Aanvang 14.11 uur in de Gel- derkoel. Toon Classens is de nieuwe prins van 't Dartele Veule. Als Tbon d'n Urste zal hij de vastelaovesdagen doorgaan. A.s. zaterdag al heeft de nieuwe prins van Veulen receptie in 'De perdstal' an ut Veule, van 20.11 tot 22.11 uur. Jeugdprinsenpaar Richard Mul ders en Eveline Muysers en narre- tje Richard Classens. Geurende narcissen, hyacinten, blauwe druifjes of kleurige tulpjes. In een decoratief rieten mandje. Wat een verrassing, zo midden in de winter. Voor slechts J 6.95 VENRAY Langstraat 133, tel. 0478088585. Afgelopen vrydag is op een druk bezocht jeugdprinsenbal Frank Ze- gers uitgeroepen tot jeugdprins Frank I. Als nar zal Stefan Wilms hem assisteren. A.s. zondag 23 januari is de uitrei king van de Orde van verdienste aan Hay en Marie Versteegen. Dit voor hun grote inzet voor de Merse- lose gemeenschap. Ook zal dan het Boerenbruidspaar 1994 bekend ge maakt worden. De organisatie van de boerenbruiloft is dit jaar in han den van de 'Aid Prinsen Merselo'. De muzikale omlijsting zal ver zorgd worden door hofkapel Die Fi dele. Dit alles zal plaatsvinden in café Den Tommes, aanvang 18.00 Zaterdagavond werd in dansschool Jayissen de APK plak 1994 uitgere ikt. De APK, Aid Prinse Kompeneej, reikte de plak dit jaar uit aan Leo Jayissen, ex-voorzitter van De Piëlhaas. Leo Janssen kreeg de plak voor zijn vele verdiensten voor de carnavalsvereni ging, met name tijdens zijn periode als voorzitter. Daarbij bleef ook niet onopgemerkt dat hij elf jaar lang als pastoor van de Heilige van de Groeëte Kerk, zijn woordje deed in Circus Mök.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 5