IMNIuMm GO NUTZ DANCING— DE BREYENBURG SUNSET Regeling aan- en bijgebouwen Zeven jaar Vasteloavescafé De Bonte Koe inU PEEL EN MAAS Donderdag 20 januari 1994 - Pagina 11 Grote Kerk Deken J. Coenen. Eindstraat 6. tel. 81275; kapelaan H. de Wit, Paters- straat 29, tel. 82385; kapelaan L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664;, kapelaan R. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215. Opgeven misintenties: ma t/m za (niet op do) 09.30-10.30 uur Eindstraat 6. Zaterdag: 9.00 Jacqueline Oudenhoven-Aarts (koll.); ouders Neeteson-Custers; Tb Lamers-Dris- sen (koll.). 19.00 ZONDAGSVIE RING; ouders Verstraelen-v. Meijel; Ad Taminiau; overl. fam. Duijkers- Philipsen; overl. ouders Seuren- Linssen; Gerard Spee; jrd. Johanna Peeters-Claessens; Tbny Cox- Derikx; Piet Linders en Riek Linders-van Opbergen; overl. ouders Van Arkel-Engels (koll.); ouders Aben-Janssen. Zondag: 3e Zondag door het jaar. 8.00 Voor de parochie. 9.30 Hoog mis Tbon Jenneskens-, Harrie Ste vens (buurt); Josephien de la Roy-Collaris. 11.00 Jan Bruijsten; Truus Wolke-Greefkens (koll.); overl. ouders Willems-Vermeulen en dochter Maria; Elisabeth Kryger (koll.). Maandag: H. Franciscus van Sales, bisschop en kerkleraar. 9.00 Harry Comelissen; Bertha Hendriks-van Maris (koll.). Dinsdag: Bekering van de H. Apostel Paulus. 9.00 An Hendriks- Janssen (koll.). 19.00 Karei Peeters (koll.). Woensdag: H. Timoteus en Titus, bisschoppen. 9.00 Drien Pouwels. Donderdag: 9.00 Jrd. Herman Na gelhout. 19.00 Jan Aerts. Vrijdag: H. Thomas van Aquino, priester en kerkleraar. 9.00 Wiel Custers, overl. ouders, schoon ouders en fam.; ouders Hub Schols- Vosters en overl. fam. Akolieten: Zo: 9.30 G. Hoppenbrou wers en H. van Pelt. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Suzanne en Sylvia Laurensse; lek tor: A. Noyens. Zo: 11.00 Mark en Joris Timmermans; lektor: G. de Groot. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: Zr. Hélène. Er rydt een bus vanaf de St. Anna kapel naar de Stationsweg; vertrek 18.15 uur. Na afloop van de viering brengt deze bus u ook weer terug. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. van Loenen. Lektor: Edward de Jong. Er rydt een bus vanaf de St. Servatius kapel naar de Noordsingel; vertrek 09.45 uur. Na afloop van de viering brengt deze bus u ook weer terug. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif in het stiltecentrum boven Den Kerk dijk (ingang aan de achterkant). We bespreken de lezingen van de ko mende zondag. 16.45 Groepsmedi- tatie in het stiltecentrum. 16.45 Liturgieviering in de St. An nakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Groeps- meditatie in het stiltecentrum bo ven Den Kerkdijk. Paterskerk Zaterdag: Gelegenheid om te biech ten. 18.30 ZONDAGSVIERING; Ger- rit van Meijel; jrg. Thei Thuijls; Wim Arts (koll.); Gon Crooymans- v.d. Pasch (koll.); overl. ouders Van Soest-Jenneskens en Theo van Soest; Gertruda Lensen-Heesen; Piet Stoks en overl. fam.; Gert Kop- pes; Danielle Liebrand; Gerrit Kop- pes en overl. fam. Zondag: 9.00 Gerrit Martens (koll.). 11.15 Gezongen door de zangers van St Frans b.g.v. het vertrek van oud-pastoor Pothof; overl. ouders en fam. Theuvenet; Guus van Dam (koll.); jrg. Wim Hagelaar; jrg. overl. ouders Raemakers-Pouwels. Na de viering van 11.15 uur is er in de kerk gelegenheid om persoon lijk afscheid te nemen van oud pastoor Pothof. Maandag: 19.00 Antoinette Elsevier en Eva Rojer. Dinsdag: 19.00 Evert Fischer. Woensdag: 19.00 Constance Sny- 'ders en Jacoba Palm; Gerrit Jans sen en overl. fam. Donderdag: 19.00 Jrg. Bert Schoen - maekers; Theo Feller. Vrijdag: 19.00 Uit dankbaarheid by 40-jarig huwelijk Hanen-Willems; overl. ouders Madou-Klaassen; Jan Ryiya. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Bernard Swüste. Zo: 9.00 Emiel Khsters; 11.15 Martin Leen- ders en Joop Janssen. Parochie Brukske Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor Mar tha Delissen (koll.); Jan Linders. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: H. Vincentius. 8.00 T.e.v. het Onbevlekt Hart van Maria. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 3e zondag door het jaar. Kinder woorddienst. Zang door het jonge renkoor Chrisko. Voor Wil Broe- kaar-v.d. Boom (koll.); Els v. Zwamen-Claessen (koll.); J<ya Tami niau (koll.); tot byz. int. (G); Jan van Cuyck (koll.); Gerda Carlier-Agten (buurt); Bertha jenneskens-Elbers (koll.); Marco Basten, Matt Basten, Mari Thijssen en Ans v.d. Sanden; overl. ouders Relouw-Linders, overl. kinderen en kleindochter Connie. Zondag: 3e Zondag door het jaar. 8.30 Overl. ouders Drabbels-Klaas- sen; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis, Gregoriaans. Maria van Meyel en overl. fam.leden; Leo Klokke (koll.); Therèse Bouwmans; Antoinette Janssen-Kusters (koll.). Maandag: H. Franciscus van Sales. 8.00 Overl. ouders Van Rooy- Hendriks, zonen en dochter. Dinsdag: Bekering van de H. Apostel Paulus. 19.00 Voor de een heid van de Christenen; Bèr Philip- sen en fam. Philipsen-den Holder. Woensdag: H.H. Timoteus en Ti tus. 19.00 Jgt. Wim Jansen. Donderdag: H. Angela Merici. 19.00 Leo Cortenbach; overl. ouders Jenneskens-Elbers en fam. Vrijdag: H. Thomas van Aquino. 19.00 Agnes van Asse en fam., als eerherstel aan het Goddelijk Hart. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Ties Joosten; Gerrit Rutten; Theodora van Arsen- Loonen; Mia Houba; overl. ouders Broekmans-Bovee; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen. 10.00 Jean Potten; overl. fam. Iüeuskens-Thoone; An na Graat-Verhaag (namens fam. Vermeulen-van Gemert); Giel Ven nekens en echtgen. en wederz. fam. (Gem.koor). Maandag: 9.00 Voor overledenen. Dinsdag: 9.00 Voor 'n voorspoedige genezing van een zieke. Woensdag: 9.00 Pierre Vandevenne en overl. fam. Vandevenne- Vermeulen. Donderdag: 9.00 Piet Direks. Vrydag: 9.00 Uit grote dank baarheid. Misdienaars: Za: 19.00 Linda Camps, Lieke ten Brummelhuis, Els Basten en Loes Kessels. Zo: 8.30 Ro gier Peeters, Marco Janssen, Roel v.d. Berg en Emil Moure; 10.00 Mar- jolyn Moraal, Maike Koch, Fieke Basten en Judith Philipsen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dames koor); Tot byz. int. fam. Houwen- Jacobs; Gerrit Bastiaans; Chrit Ja cobs; Harrie Vriens-, led Vervuurt; Thei Classens (Blakt, namens St. Antoniusgilde); Drieka Wismans- Mooren; overl. ouders Loonen- Raymakers. Zondag: 10.00 Hoogmis (Heren koor); St. Petronella Custers-Litjens; Ted Peters en overl. fam. Peters- Goumans. Woensdag: 9.00 H. Mis Jan Custers en Wilhelmina Vergeldt. Vrijdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Dien Classens- Vissers (namens Dameskoor); Har rie Hendrikx (buurt); overl. ouders Strybos-Duyckers; Nella Classens- Janssen en Geert Classens; Albert Druggen; jrd. overl. ouders Smits- Friesen; jrd. Leonard Peeters en Gertruda Spreeuwenberg; jrd. Wil lem Classens en Petronella Rongen. Woensdag: 9.00 H. Mis uit dank baarheid. Misdienaars: Jos en Fred. Aktie Gezinsbijdrage ten bate van onze kerk wordt gehouden in de week van 22 tot en met 29 jan. Parochie Leunen 3e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. Wim Bouten; Mathys van Kempen en Johanna Lochtens; Tbon Verschuuren; weelcd. Cornelis Kuenen (4); weekd. Cor Cremers (1); mndd. Teng Jen- niskens; gest. jrd. Huberta Hen driks en beide echtgen.; gest. jrd. Anna Maria de Bruyni-Nellen; gest. jrd. Maria Elisabeth de Mulder. Zondag: 10.00 Hgm. Jo en Louis Janssen en overl. fam. Janssen; overl. fam. Claessens-Gussen; Aloys Lucassen; jrd. Frans van Bavel. 11.15 Hendrik Philipsen en Catha- rina Philipsen-Spreeuwenberg; jrd. Catho Swinkels-Martens. 14.30 Doopviering Robin Manders. 15.00 Doopviering Francis Wijnhoven. Maandag: H. Franciscus van Sales, bisschop en kerkleraar. 19.00 Lsm. pastoor Jacques Haenen en overl. fam. Dinsdag: Bekering van de H. Apostel Paulus. 19.00 Lsm. overl. fam. Loenen-Pouwels. Woensdag: H.H. Timoteüs en Ti tus, bisschoppen. 19.00 Wkd. Door Philipsen-Verdijk (2). Donderdag: 19.00 Lsm. Eduard en Stans Diets. Vrydag: H.Tliornas van Aquino, priester en kerkleraar. 19.00 Lsm. Frans Baltussen, Willem Baltussen en overl. fam. Baltussen-Loonen. Misdienaars: Za: 19.00 Davy Leyen- deckers en Jeroen Swinkels. Zo: 10.00 Mark en Henk de Klein en Tbm Bos; 11.15 Sorya Broers en Bi- anca Achten. Ma t/m vr= 19.00 Na nette v.d. Berg en Kim Berkers. Lektoren: Za: 19.00 Elly Theunis. Zo: 11.15 Harry Bovée. Overleden: Op dinsdag 11 jan. over leed geheel onverwacht Cor Cre mers, Pater Kustersstraat 9, in de leeftyd van 66 jaar. Na een plechti ge uitvaartdienst in onze parochie kerk op zaterdag 15 jan. legden wy hem te rusten op ons kerkhof. Rektoraat Heide Zondag: 3e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis voor Herman Jans sen en Petronella Janssen-Frans- sen; Piet v. Kempen (koll.). Misd.: Gijs en Chiel. Donderdag: Gedachtenis van de H. Angela Merci, maagd. 9.00 H. Mis uit dankbaarheid. De kerkdeurkollekte van de water snoodramp heeft 698,75 opge bracht. Rektoraat Veulen 3e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. Jan v.d. Aker. Zondag: 10.30 Hoogmis voor Han- drie Reintjes en Anna Lemmen; Ge rard Geelen. Maandag: 8.30 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor rektor Hoogers. Woensdag: 8.30 H. Mis voor de over ledenen. Donderdag: 8.30 H. Mis voor de pa rochie. Vrydag: 8.30 H. Mis voor de over ledenen. Akolieten: Za: René Reintjes en Gertjan Holtermans. Misdienaars: Zo: Roy Smets en Ri chard Mulders. Parochie Ysselsteyn 3e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); PI. Eucharistieviering waaronder toe diening van het H. Vormsel door vi caris generaal mgr. R.H.M. Maessen. Voor de vormelingen en hun ouders. Zondag: 9.30 Jrd. Mathieu Arts; geestelijk welzyn van de parochie. 11.15 Jrd. Lies Koonings-Veron; H. Koonings-Janssen. Maandag: 19.00 A. Marcellis- Deckers (LVB); ouders Teunissen- Gerrits. Woensdag: 19.00 Ouders Philipsen- Cremers. Vrydag: 19.00 Jrd. Piet Verstappen en echtgen. Misdienaars: Za: 19.00 N. Jaspers, 1. Poels, B. en I. Slangen. Zo: 9.30 W. en M. Claessens; 11.15 M. Spreeu wenberg en W. Verheyen. Ma: H. v.d. Hoff en K. Jaspers. Wo en vr: S. Ewals en R. Keijzer. Spreuk van de week: 'Blust de Geest niet uit!' (I Thess. 5,19) Doopschema: (februari) Op de zon dagen 6 en 27 febr. kan het H. Doop sel worden toegediend. Eventueel ook op andere dagen buiten de niet- genoemde zondagen. Maak tydig een afspraak! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Antoon Arts en Anna v.d. Zanden; Annie van Hoof- Gielen. Misd.: Paul Arts en Paul Zondag: 10.00 Voor de parochie. Misd.: Aiya van Dyck en Wil Poels. Dinsdag: 8.30 Jgt. Johannes van Osch en Johanna Janssen; Tien de Ryk. Woensdag: 19.00 Jgt. Maria v.d. Ho- genhof; jgt. Teng Emonts; Gien Arts-Aben (2e zw). Misd.: Ingrid en Nancy Arts. Vrijdag: 8.30 Lamb. Lemmens en Cath. Hoedemakers en kinderen; jgt. Willem Gellings en Antonia Lili- sen; Tien de Ryk. Kerk poetsen: Mevr. Franssen-Arts en mevr. Troisfontaine. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de vrede. Zondag: 10.00 Voor de parochie. Maandag: 19.00 M. Janssen. Donderdag: 19.00 Byz. int. Misdienaars: Za: Angela en Karin. Zo: Maria Lenkens-Ermens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor fam. Vraats, fam. Wauben en uit dankbaarheid. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees v.b.i. en uit dankbaarheid. 10.00 Hoogmis voor vader en moeder V.d. Winkel-Geurts, fam. V.d. Winkel-v. Dyck; Amoldus Reynders; Ria v.d. Oord-Berge; Jeu Custers, v.b.i. en uit dankbaarheid. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef; overl. fam. Koenen-Derkx en Jeu Custers. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 23 januari zal in het InterVen College, Leunseweg 2a te Venray, ds. W. Weersma voorgaan in de dienst. Aanvangstyd is 10.00 uur. Tydens de dienst is er kinder opvang en wordt er kinderneven- dienst gehouden. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema 'De wonderen van Gods schepping' in de Konink- rykszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang geen kollekte. Zondag 2 juli 1944 werd te Oostrum de koren-bondsdag van het dekenaat Venray gehouden. Ne gen kerkkoren uit de regio verza melden zich in zaal Linders. Door de voorzitter van de korenbond de weleerwaarde heer Hillebrand, pastoor van Ysselsteyn en geas sisteerd door kapelaan Olieslagers uit Venray werd een plechtig lof ge celebreerd. We zien op deze foto de koorzangers uit Oostrum. Staande v.l.n.r.: Bert Linders, Piet Vermeulen, Jan Raedts, Teng v.d. Brandt, Harrie Janssen. Hendrik Peeters, Piërre Maessen, Grad Mar tens, Van Bergen, Piet Litjens, Sjef v.d. Brandt. Zittend v.l.n.r.: Tienus Reynders, Bert Jenneskens. pastoor Assel- berghs, Jan Verheyen en Herman Verheyen. Jan v.d. Putten Iedere vrijdag een gezellige disco-, dansavond! Zaterdag 22 januari Vrijdag 4 februari Mgr. Bekkersstraat 56 Ledeacker tel.: 08858 - 3133 Oecumenische Basisgroep Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 23 januari is er een eucharistieviering van de oecume nische basisgroep 'Heel de kerk, heel de wereld'. Thema van deze vie ring is 'Oorspronkelijkheid'. Voor ganger is pastoor Fr. Meyer. Plaats: Kapel bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg, Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinde ren is er een kindemevendienst. U bent van harte welkom. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Gebouw Rehoboth: Cuppenped- je 2a Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax 04709-87786. Kerkdiensten: Zondag 23 januari om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: dhr. L. v.d. Sluys, Veenendaal. Tij dens de middagdienst is er kinder oppas. Na de middagdienst is er gezamenlijk koffiedrinken. Zon dagsschool voor kinderen tot 12 jr. om 16.00 uur. Bybel/Kontaktavond: Donder dag 27 januari om 20.00 uur. The ma 'Uit de gevangenis verlost!' Iedereen is welkom. De avond wordt gehouden aan het Cuppen- pe^je 2a. Catechisaties: Voor 6-12-jarigen maandagavond om 18.45 uur. Voor de kinderen vanaf 12 jaar om 19.15 uur. Iedereen mag komen. Inbraken In de nacht van donderdag op vrydag werden weer verschillende inbraken gepleegd. Door het stuk slaan van een ruitje is toegang verkregen tot een be drijfsauto van een Horster bedryf, die voor de woning van een werk nemer aan de Hatendonkstraat stond geparkeerd. Uit de auto wer den gereedschappen ter waarde van bijna 2000 gulden ontvreemd. In die zelfde nacht werd de gara gedeur by een woning aan de Mgr. Hanssenstraat geforceerd. Uit de ga rage werden enkele tientallen kilo's rundvlees en een machine voor vleesverwerking ontvreemd. Door een raam uit een deur aan de Heidseweg te nemen was toe gang verkregen tot een loods. Uit de loods werden de aanwezige gereed schappen gestolen. De juiste waar de kon niet worden medegedeeld. Inbraak in bedrijf In de nacht van maandag op dins dag werd door verbreking van een ruit toegang verkregen tot een aan de Stationsweg gelegen bedrijf. Uit het kantoor werden onder andere gestolen een computer, beeld scherm, printer, kopieerapparaat, telefax en modem met een totale waarde van ƒ120.000,-. Portemonnee laten liggen Een 18-jarige inwoner van Oostrum maakte gebruik van de te lefoon in een openbare telefooncel aan de Veltumse Kleffen. Hij legde zyn portemonnee naast zich neer en verliet de telefooncel. Op weg naar huis ontdekte hij dat hij zijn portemonnee had laten liggen. Te rug by de telefooncel, maar geen portemonnee. Tben hij de buurt af zocht vond hy wel de portemonnee maar ƒ90,- en zyn bankpasje waren er uit gehaald. Van de diefstal heeft hij aangifte gedaan. Bestuurder had geluk Door nog onverklaarbare oorzaak bemerkte een 47-jarige bestuurder van een personenauto, dinsdag morgen omstreeks 08.00 uur een aan de Plataanstraat geparkeerde oplegger van een bedryf uit Gel drop te laat op. Voordat hij de opleg ger kon ontwyken botste zijn auto tegen de achterzijde ervan. De auto schoof door en kwam onder de oplegger tot stilstand. De auto liep zware schade op, maar de bestuur der kon zonder verwondingen uit het wrak van zyn auto worden ge haald. Volgens deskundigen1 had de- bestuurder ^""övfer geluk niet te klagen. 'OMI. Uit het onderzoek is komen vast te staan dat de oplegger geen ver lichting voerde. Daarvoor kreeg de bestuurder ervan proces-verbaal Inbraak in bedrijfshal Door het inslaan van een ruit was toegang verkregen tot een aan de Nieuwhuisweg staande bedrijfshal. In het kantoor werd een geldkistje ontdekt en meegenomen. Daarin zat een geldbedrag van ƒ8.000,-. Inbraak in bedrijfsloods In de nacht van vorige dinsdag op woensdag werd ingebroken in een bedrijfsloods aan de Timmer- mannsweg in Ysselsteyn. Daaruit werden elektrische gereedschap pen en apparaten ter waarde van enkele duizenden guldens meege nomen. Ook hier wordt de mede werking van getuigen gevraagd. Valse pas en pincode Een 20-jarige Venrayse deed by de politie aangifte van verduiste ring van een bedrag van ƒ300,-. Van haar banktegoed was een bedrag af geschreven terwyl zeker was dat zij dat bedrag niet had opgenomen. Mogelyk is gebruik gemaakt van een vals pasje, terwyl de dader haar pincode kende. Brandje In de nacht van vrydag op zater dag omstreeks 00.30 uur zag een in woner van Wanssum dat er iets in brand stond bij een tankstation aan de Noordsingel. Toen hy op onder zoek ging, ontdekte hy dat een prullebak en een rol papier in brand stonden. Hij wist de begin nende brand in de kiem te smoren. De gealarmeerde brandweer hoefde alleen maar te kontroleren of de brand uit was. Uit het onderzoek bleek dat de brand moet zyn aan gestoken. Dankzij de ontdekking werd erger voorkomen en bleef de schade beperkt. Op afsteken van vuurwerk betrapt Dat ook nu de politie nog alert is bij het afsteken van vuurwerk bleek wel nadat er klachten waren gekomen uit de omgeving van de Schutsboom. De politie kon twee 15-jarige inwoners in de kraag grij pen. Na verhoor en opmaking van proces-verbaal konden ze zich ver voegen bij het Halt-bureau voor het ondergaan van een alternatieve straf. j^'asgoed ontvreemd Vcviaf de waslijn achter een wo ning aan de Rochusstraat werden een colbert, een trui en een spijker broek die te drogen hingen, ont vreemd. Bij de toetsing van bouwaanvra- gen voor aan- en bijgebouwen bij woningen hanteert de gemeente de 'algemene regeling voor aan- en bij gebouwen bij woningen'. Die rege ling omvat onder voorwaarden in beginsel ook een vrijstellings- mogelykheid voor het oprichten van beperkte aanvullende bebou wing ten behoeve van een beroep of kleinschalig bedrijfje aan huis. Voorwaarden zijn onder meer: mi- lieuvriendelyk, ook op termijn kleinschalig, geen overlast voor de omgeving in welk opzicht dan ook, geen aantasting van eventueel aan wezige openheid van bebouwing. De vrijstellingsbepaling was tot voor kort niet van toepassing op de wat grotere woningen in Molenklef, Bergkwartier, Oostrum-Zuid en Leunen-Oost. Er zyn echter geen steekhoudende argumenten aanwe zig om de vrijstellingsbepaling in genoemde gebieden uit te sluiten. In zyn vergadering van 21 de cember jl. heeft de gemeenteraad daarom besloten de vrijstellingsbe paling op genoemde gebieden van toepassing te verklaren. Het besluit met bijlagen ligt gedurende 4 we ken ter inzage in het gemeentehuis, Vakbalie Gemeentewerken. Venray, 13 januari 1994 burgemeester en wethouders van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretaris Nog geen drie weken meer en dan is het al zover, 5x11 in Rooy, carna val 1994. De carnavalswagens zijn in de maak, prinstTenny maakt zich op om zieh -te laten horen, de iezer- JXvraeterSlvaarlaalfa clrganisérèh de boerenbruiloft en De Bonte Koe le vert haar bydrage met het zevende Vasteloavescafé. Zoals in alle voorgaande jaren zul len ook dit jaar weer verschillende, hopelyk alle deelnemers van het liec^jesfestival hun bijdrage leveren. Zeker zullen Milton en Dave Cavis hun winnende liedje Haeske-rep- ow ten gehore brengen. De organisatie roept by deze ech ter ook de mensen op die de afgelo pen zes jaar hun bydrage leverden, maar uiteraard ook nieuw aanko mend talent dat zyn of haar carna valsliedje of carnavaleske bijdrage wil leveren. De presentatie ligt ook dit jaar weer in de ervaren handen van mu zikant/entertainer Johan van Krey, voor het eerst dit jaar bijgestaan door de al niet minder bekende Sjaak van Els. Verdere muzikale on dersteuning komt ook dit jaar weer van Edwin Kaïnama op toetsen, bakker Pierre Pypers of slagwerk en Norbert Leurs op bas. Laat van je horen! Heb je zin om mee te doen, alleen of in een groep je, kom dan even aan in De Bonte Koe of bel 10137. Zondag 14 februari, na de kinder optocht om 15.30 uur, het zevende Vastelaovescafé in De Bonte Koe. Diefstal uit woning Dinsdag werd aangifte gedaan door een 54-jarige Venraynaar van diefstal uit zijn kamer in een wo ning aan de Hubertusstraat. Uit een kast werd een linnen buiktasje ont vreemd waarin zich ƒ1.800,- en Ne derlandse en buitenlanse valuta bevond. Hoe de dader in de kamer is kunnen komen kon niet worden vastgesteld. Inbraak in bejaardenwoning Tijdens afwezigheid van de bewo ners, donderdag tussen 15.30 en 19.30 uur was door forcëring van de achterdeur toegang verkregen tot een bejaardenwoning aan de Eiken laan. Uit de woning werden een aantal sieraden, waarvan de waarde ons niet kon worden medegedeeld, meegenomen. Mariakapel vernield Zondagmorgen werd ontdekt dat er vernielingen waren aangericht aan de Mariakapel aan de Heidse weg te Heide. Op zeer ruwe wyze was het smeedyzeren hek van de muur getrokken. De in de kapel staande kandelaars (twee stuks) wa ren eruit gehaald en waarschijnlijk meegenomen. Het in de kapel ge plaatste Mariabeeld is buiten de ka pel stukgegooid. De vernielingen moeten in de nacht van zaterdag op zondag, na 23.00 uur hebben plaatsgevonden. De verontwaardiging onder de in woners van Heide is zeer groot. Men hoopt dat het de politie zal lukken de schenners aan te houden. Daar voor vraagt de politie de medewer king van mogelijke getuigen. Elke waarneming, hoe klein dan ook, kan toch een stukje zyn van de I schakel die tot de oplossing kan lei den. De mededelingen wroden ver trouwelijk behandeld. Het telefoon nummer van de politie is 84888 en is dag en nacht bereikbaar.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 18