PEEL EN MAAS 'De mensen moeten zich bij ons thuisvoelen' CDA en Kersten in de clinch over woningbouw op kerkdorpen Gemeenten krijgen financiële steun van Rijk i.v.m. komst militairen _0L Krediet Sprank in de raad Jelmer en José Blacquière-Hecker nieuwe eigenaars De Zwaan Helft minder beroep op PK-ombudsman Kandidaten Maaskantfraktie Raadsvergadering geeft uitsluitsel Baume Mercier VÊRLINDGN JUWGUGR Venrays duo in concert voor gedupeerden watersnood 'We staan te popelen om de men sen de inrichting te laten zien. Ik geloof dat we er iets speciaals van gemaald hebben'. Jelmer Blacquiè- re en zijn vrouw José, de nieuwe eigenaars van Hotel-Brasserie-Café De Zwaan aan de Grote Markt in Ven ray kunnen niet wachten om begin februari de deuren van 'hun droom' te openen. Na een lange zoektocht van bijna anderhalfjaar heeft het echtpaar Blacquière ge vonden wat het zocht. Na vele jaren in de 'vliegerijte hebben gezeten wordt nu de switch gemaakt naar de horecawereld. José: 'We willen nu echt beginnen. Er is zoveel voor bereiding aan vooraf gegaan dat we aan de slag willen. Jelmer en José Blacquière leer den elkaar kennen b\j de Duitse vliegtuigmaatschappij Lufthansa. Hij heeft er zeventien jaar bij deze maatschappij opzitten, zy twaalf jaar. Samen hebben zij regelmatig grote delen van de wereld gezien. En heel wat hotels in verschillende landen van binnen mogen aan schouwen. Jelmer: 'De slechte eco nomische toestand van Lufthansa versnelde het proces om iets voor onszelf te beginnen'. Het tweetal liep al jaren met dit idee, de ontwik keling by Lufthansa zorgde voor een stroomversnelling. 'Het ging slecht by Lufthansa, waardoor zy het dure personeel met behulp van een afkoopsom eruit probeerden te werken. Ik ben een van die mensen die met een afkoopsom is wegge gaan. Dat was gelijk een aardig staitkapitaal om iets voor onszelf te gaan beginnen'. Dat was zo'n ander halfjaar geleden. De keuze was snel gemaakt. Het zou iets in de horeca worden. Een zoektocht door hoofd zakelijk het Limburgse land volgde. Jelmer: 'Ik denk dat we in totaal wel zo'n 10.000 kilometer hebben afgelegd om alle adressen die we van makelaars en brouwerijen kre gen of via advertenties in dagbla den achterkwamen, te bezoeken'. VOORWAARDE Frappant detail is dat De Zwaan al in een vroeg stadium de aandacht trok van de Blacquières. José: 'Al vry vroeg kwamen we by De Zwaan uit. Het pand stond destijds leeg en beviel ons gelyk. Het was ons posi tief opgevallen. Het nadeel was dat er al iemand mee bezig was. Dus ging het in eerste instantie over'. In september 1993 kwam het tot een hernieuwde kennismaking. In een krant stond een advertentie die ge lijk de aandacht trok van het zoe kende tweetal. De beschryving van het pand duidde erop dat het om De Zwaan moest gaan. Dit bleek inder daad het geval. Er werd gelyk kon- takt gezocht met de betreffende horecamakelaar en de brouwerij, Bavaria in Lieshout. Bij de eerste kennismaking met De Zwaan wa ren beiden meteen bijzonder en thousiast. Dit zou het worden. José: 'De eerste indruk van het pand was netjes. We hadden in die tyd ervoor heel wat panden gezien maar in vergelyking met al die panden kwam De Zwaan er goed uit'. Het vervolg liet niet op zich wachten. 'Bij de kontraktbespreking kwa men we er vrij snel uit. We huren nu het pand van de brouwery', al dus de mannelyke helft van het nieuwe ondememerspaar. Het (ge meentelijk) struikelblok vormde vooralsnog de voorwaarde van de Blacquières om boven De Zwaan te kunnen wonen. Voor beiden een voorwaarde om de uitdaging aan te pakken. Het wel en wee van de drie kinderen, Lars (5 jaar), Anne-Aimée (3V2) en Daniëlle (IV2), was de direk- te reden om in De Zwaan te willen wonen. En te verhuizen vanuit een nieuwbouwwijk in Venlo. Jelmer: 'De kinderen zyn voor ons num mer een. Vandaar dat we als voor waarde hadden dat we in De Zwaan konden wonen. Het belangrijkste is dat we de kinderen onder onze vleugels hebben'. De noodzakelijke aanpassingen - onder andere in ver band met brandgevaar - van het mo numentale gebouw zijn inmiddels uitgevoerd. Voor Jelmer en José Blacquière werd het sein op groen gezet. De invulling van een droom kon beginnen. ERVARING Het idee om 'iets' in de horecawe reld te gaan doen is niet zomaar uit De gemeenten Venray, Helmond, Deume en Bakel en Milheeze kry- gen dit jaar 1,2 miljoen gulden van Defensie als bijdrage in de huis vesting van Nederlandse lucht machtmilitairen, die zich in deze regio gaan vestigen. De gemeente Venray krijgt ongeveer de helft van dit bedrag. Dit staat in een conve nant dat afgelopen donderdag door afgevaardigden van betrokken ge meenten, en door Staatssekretaris Frinking van Defensie is onderte kend. Verder zal Defensie by het ministerie van VROM aandringen op verdere steun in 1995. MILJOENEN Het convenant is het gevolg van de vraag van de betrokken gemeen ten om financiële steun, voorjaar 1993. Het ging daarbij in eerste in stantie om een bedrag tussen de 10 en 15 miljoen gulden. Geld dat no dig is om meer woningen te kun nen bouwen, zodat aan de woning behoefte van zowel de militaire alsook de plaatselyke bevolking kan worden voldaan. Vooralsnog liet Defensie weten geen steun te ge ven aan de gemeenten. Na felle pro- De diverse vertegenwoordigers bij de ondertekening van het conve nant Links wethouder Kersten. testen van de gemeenten en enkele gesprekken draaiden de gemeen ten de vraag terug naar een bedrag tussen de 3,4 en 6,7 mihoen gulden. De belangrijkste oorzaak van deze 'dalende vraag' was de dalende ren te, waardoor de gemeente met de toegekende Rijksgelden meer wo ningen kunnen bouwen. Defensie komt nu met 1,2 mil joen over de brug. De gemeenten worden hiermee tegemoetgekomen in de extra kosten die zij gemaakt hebben om de komst van de militai ren voor te bereiden. Defensie zal vervolgens bij het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelyke Ordening en Milieu aandringen op een extra financiële bydrage voor de gemeenten. Deze kunnen dan voldoen aan de extra behoefte aan woningen, met name in de sociale huursektor, die de komst van de militairen met zich meebrengt. de 'lucht' komen vallen. Het is een weloverwogen beslissing geweest van de Blacquièrs, de invulling van een langgekoesterde wens. In ja nuari 1992 behaalde Jelmer Blac quière het diploma cafébedrijf, in januari 1993 gevolgd door het di ploma restaurantbedrijf. Beide opleidingen werden gevolgd bij de SVH. Echtgenote José bleef in het spoor van haar man door in juni 1993 het diploma cafébedrijf te be halen. Diploma's zijn echter geen garantie voor een suksesvol bestaan in de horeca. Dat beseft het onder nemersechtpaar terdege. 'We heb ben natuurlyk helemaal geen ervaring in de horeca. Althans niet als ondernemer. In de 'vliegery' hebben we wel heel wat hotels van binnen gezien. Na een aantal jaren weet je dan ook wel wat er van de mensen in een hotel wordt ver wacht. Hoe de dienstverlening in el- kaar steekt. Met die ervaring willen we ons voordeel doen. Want we heb ben ook in hotels gezeten waar het ons niet zo geod beviel. We hebben zeventien respektievelijk twaalf jaar in hotels over de hele wereld geslapen en buiten de deur gege ten. Die ervaring pakken ze ons niet af. En die willen we ook gaan gebruiken by het exploiteren van De Zwaan. DE ZWAAN De naam Hotel-Brasserie-Café De Zwaan zegt in feite al genoeg. De ho recagelegenheid aan de Grote Marlet in Venray gaat zich richten op een drietal aspekten. Allereerst het hotelgedeelte. De Zwaan be schikt over tien zeer ruime en goed geoutilleerde kamers, waaronder twee heel fraaie suites voor bijzon dere gelegenheden. 'We willen de gasten iets extra's bieden. We stre ven ernaar dat ze zich bij ons thuis voelen. De mensen moeten het idee hebben dat ze bij ons in ieder geval geen nummer zijn. Het individueel benaderen van de gast spreekt ons dan ook erg aan. We denken dat de sfeervolle inrichting van de kamers daaraan een steentje kan bijdra gen', zegt José. De ruime kamers zijn van alle comfort voorzien. Een toilet, douche, wasbak, televisie en telefoon behoort tot de standaard inrichting. De Zwaan gaat echter geenszins op jacht naar de bekende sterren. 'Daar doen we niet aan mee', stelt Jelmer Blacquière reso luut. 'We willen de gasten ook zon der een ster alle mogelijke comfort bieden. En dat tegen een goede prijs. Goede kwaliteit en service le veren tegen een betaalbare prijs. Dat is het streven', aldus de trotse vader van drie kinderen. De menukaart van De Zwaan wordt niet uitgebreid maar deson danks zeer gevarieerd. Een Hol landse biefstuk met brood, in de winter diverse stoolpotten, seizoen gerechten als asperges en een lek ker belegd broodje pryken onder andere op de menukaart. 'De klant lean hier terecht voor een goede en lekkere koude of warme hap'. Het cafégedeelte staat voor iedereen open. De Blacquières denken nu al aan diverse aktiviteiten zoals bor reluurtjes, happy hours na werk- tyd, maar ook als gelegenheid om 'gezellig iets te gaan drinken' Met de karakteristieke gewelfde kelder heeft Jelmer Blacquière ook al plannen voor de toekomst. 'Dat is toch een prachtige ruimte voor bij eenkomsten of vergaderingen van kleine groepen. Of feestjes in beslo ten kring. De sfeer die de kelder uit straalt is toch uniek. Daar willen we zeker wat mee gaan doen'. Toekomstplannen zyn er genoeg. Ook als de Grote Markt als horeca- trekpleister van Venray moet gaan fungeren. Een terras voor De Zwaan ziet het ondememersechtpaar ge lyk zitten. José: 'Het plein heeft zo'n centrale, mooie ligging in het centrum van Venray. Het is ideaal om zomers terrasjes te creëren'. De Progressieve Kombinatie (PK) heeft enkele jaren nadat de fraktie zitting nam in de raad van de ge meente Vierlingsbeek de hulp aan geboden aan inwoners van die gemeente die problemen hadden en zelf geen kans zagen die proble men bij de gemeente, de belastin gen of andere instanties aan te kaarten. In het eerste jaar bleken er 24 in woners een beroep te hebben ge daan om medewerking van het toen gevormde ombudsteam. Dat aantal liep in het jaar 1992 op tot 75 die 85 hulpaanvragen had den. Vorig jaar daalde het aantal hulpvragers weer tot 43. Het team heeft zich afgevraagd wat de oor zaak zou kunnen zyn, al vinden zy de daling op zich een goed teken. In de gemeenteraad heeft de PK- fraktie steeds aangedrongen op meer duidelijke voorlichting. Daar naast maakte het team inwoners meer wegwys in de papierwinkel van de overheid. Meer dan de helft van de hulp- aanvragen had betrekking op het invullen van het belastingbiljet met name voor veel ouderen toch nog een puzzel. Daarnaast moesten acht personen hulp vragen voor het in vullen van het huursubsidieformu lier. Wat wel juist door de voorlich ting van de gemeente verbeterde waren de aanvragen voor de sociale voorzieningen. Ondanks dat het verminderde aantal hulpaanvragen blijft het team doorgaan. Op de algemene ledenvergade ring van 4 januari heeft de Maas kantfraktie de kandidaten ge presenteerd waarmee ze over anderhalve maand de gemeente raadsverkiezingen in Vierlingsbeek ingaan. De kandidatenlijst is samen gesteld uit inwoners van Vierlings beek, Groeningen, Maashees en Holthees. De meeste van de twintig kandidaten, twaalf, zijn echter af komstig uit de kern Vierlingsbeek. Vijf mensen komen uit Maashees en twee uit Groeningen. De lijst wordt aangevoerd door Vierlings- beekenaar Lambert Litjens, gevolgd door Hanny Willems-Comelissen, eveneens uit Vierlingsbeek. De eer ste man uit Maashees is Piet Er- mens op nummer 3, gevolgd door Piet Bouten uit Groeningen en Ge rard Drost uit Holthees. De fraktie Maaskant doet voor de vierde keer mee aan de raadsver kiezingen in Vierlingsbeek. De fraktie heeft in de raad momenteel drie zetels en streeft ernaar om dat aantal bij de komende verkiezingen met één uit te breiden. Weer verkeersongeval bij De Witte Vennen Donderdagmorgen omstreeks 08.35 uur was het niet verlenen van vrye doorgang, oorzaak dat op de reeds berucht geworden kruising Deumeseweg-Mgr. Hanssenstraat- Wanssumseweg-Witte Vennenweg een botsing plaats vond tussen twee personenauto's. Een 56-jarige bestuurder uit Sevenum verleende geen vrije doorgang en daardoor ontstond een botsing met een per sonenauto bestuurd door een 44- jarige inwoner van Blitterswijck. Beide bestuurders, een 55-jarige inwoonsters van Sevenum en een 18-jarige inwoner van Blitterswijck moesten voor behandeling van di verse verwondingen naar het zie- kenhui^worden vervoerd. Alle vier konden later op de dag naar huis worden gebracht Broer nam wraak Een 21-jarige Venraynaar heeft af gelopen vrijdag aangifte gedaan van mishandeling. De jongeman werd het slachtoffer van eigen rechter spelen door de broer van een Ven- rays meisje dat in december van het vorig jaar door de Venraynaar en twee vrienden byna van de weg werd getreiterd. Toen de broer de 21-jarige dader weer tegenkwam sloegen bij hem de stoppen door en gaf hy de man een paar rake klap pen. De Venrayse politie heeft de aangifte in onderzoek. Het slachtoffer had in de nacht van 4 op 5 december 1993 zich schuldig gemaakt aan wat in poli tiejargon 'wegpiraterij' heet. De Venraynaar had met z'n auto, waar in nog twee plaatsgenoten van 17 en 18 jaar, de auto waarin het meis je en haar vriend reden verschil lende malen de weg afgesneden en bijna tot stoppen gedwongen. De Venrayse politie nam het drietal op last van de officier van Justitie in bewaring en nam de auto in beslag. Ruit van sportzaal vernield Er werd aangifte gedaan van het met een steen stuk gooien van een ruit van de gemeentelijke sportzaal in het Brukske. DONDERDAG 20 JANUARI 1994 Nr. 3 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Achterom kijken doen ze liever niet. Als ze met het verleden van De Zwaan worden gekonfronteerd, blij ven ze liever op de vlakte. 'Wij kun nen er toch niets aan doen, wat er in het verleden is gebeurd. Dat is passé. Wy beginnen hier als nieu we ondernemers in De Zwaan. Dat is het enige wat voor ons telt. En we gaan ons uiterste best doen om dat gene wat we voor ogen hebben, te doen' slagen'. Auto gestolen Dinsdagavond werd een aan de Kempweg geparkeerde personen auto van het merk Fiat type Temp ra diesen van een 45-jarige inwoner van Venray ontvreemd. De diefstal werd omstreeks 00.30 uur in de nacht van dinsdag op woensdag ontdekt. De waarde van deze nog vrij nieuwe auto wordt geschat op ƒ35.000,-. Schoorsteenbrand Dinsdagavond moet de brand weer uitrukken voor een schoor steenbrand in een woning aan de Haalakker in Oirlo. Toen de brand weer arriveerde bleek de bewoner de brand reeds te hebben geblust. De schade bleef beperkt. Voor de gemeenteraadsverkiezingen op 2 maart 1994 ziet de lijst 3 Fraktie van de Vorle er als volgt uit: 1Joost van de Vorle 11Bert van Meijel A A 9 f 2. Gerrlt Lemmens 12. Toos Snijders lljiÉ Q 3. Victorine Derks mr. 13. André Weijts 4. Kiek Bakker 14, Bea Driessen 5. Theo van de Vorst 15. Toon Op Heij 6. Mies Janssen geb. Baur 16. Mia Voermans 7. Richard De la Roij 17. Hans van Hengstum en aktlef 8. Tom van den Hoek 18. Dieny van Wijk 9. Isabel Lemmens 19. Frans Herben 10. Frans Hendrix 20. Ria Driessen Stem lijst 3 21Ben Philipsen De Fraktie van de Vorle is er voor U. Wij bekijken het graag van Uw kant. Aanstaande dinsdag stelt de ge meenteraad het deelplan 'wo ningbouw op de korte termijn op de Kerkdorpen' vast Een plan dat twee weken geleden bij de behan deling in de commissie ruimtelij ke ordening op ongekend felle kritiek van het CDA stuitte. Woordvoerder A. vaq Soest kwam in direkte aanvaring met wethou der Kersten. Van Soest beloofde dat zyn party er in de gemeente raad op terug zal komen. Als het CDA volhardt in haar kritiek kan het nog een interessante vergade ring worden. Het CDA beschuldigde in de com missie ruimtelyke ordening het college van b. en w. van onwil bij het realiseren van woningbouw op de kerkdorpen. De wethouder kreeg wel volmondige steun van de kleine fracties van de WD en Sa menwerking. Woordvoerder Van Hooft (WD) vond dat het CDA in de afgelopen raadsperiode zich zelf ak- tiever had moeten opstellen. Het gaat immers om mensen die tradi tioneel tot de CDA-achterban beho ren. 'Mensen op de kerkdorpen moeten beseffen dat ze de woning bouw voor hun eigen kinderen be lemmeren', aldus Van Hooft. NIETS NIEUWS Het deelrapport, een voorloper van de struktuurvisie voor heel de gemeente en bedoeld om inzicht te krijgen in de woningbouwmoge- lijkheden op de korte termijn op de kerkdorpen, kreeg van het CDA in de commissie een dikke onvoldoen de. 'Een herhaling van feiten, al dan niet waar, en deels gebaseerd op verouderde gegevens. U heeft ons niets nieuws te bieden', hakte Van Soest in op een verbouwereer de wethouder. 'De problemen wor den voor de zoveelste keer door geschoven naar de Struktuurvisie en het nieuwe bestemmingsplan Buitengebied'. Het CDA vindt dat de kerkdorpen lang genoeg aan het lijntje gehou den zijn. Wil de gemeente haar uit gangspunt - woningbouw voor 'eigen dorpelingen' waarborgen - waarmaken zal ze in aktie moeten komen. Dat doet het college veel te weinig volgens de CDA-fraktie. Zo wordt nog steeds gebruik gemaakt van verouderde hinderwetcirkels en heeft de gemeente ook verzuimd om de bouwmogelijkheden op par ticuliere grond te bekijken. Daarbij zouden de dorpsraden als goed Grote Markt 7 Venray Tel. 04780-86817 Wethouder Driessen: 'Nog vijf kandidaten voor overname' Op de agenda van de raadsver gadering van dinsdag staat ook weer 'n keer zwem- en recreatie centrum 'de Sprank'. De raad moet zich buigen over het krediet van 3,4 ton ter overbrugging van het eerste halQaar 1994. Daarmee kan het interim-management de exploitatie nog maximaal zes maanden voortzetten. In die tijd moet een definitieve beslissing over het zwembad - verkoop of verhuur - gevonden worden. Vol gens wethouder Driessen van sport en recreatie zijn er nog vyf mensen in de race. Het college wil de zaak nog voor het einde van deze raadsperiode rond hebben, maar Driessen deed daarover geen harde toezeggingen. 'Pin ons niet op 'n tijd vast Zorgvul digheid is geboden'. Vorige week woensdag moesten in een gekombineerde vergadering de commissies financiën en OJSR adviseren over het collegevoorstel. Dat zou eigenlijk al in december zijn gebeurd, maar toen werd het voorstel kort voor de vergadering ingetrokken. B. en w. hadden nog geen zekerheid over de kosten van accountants Deloitte Touche. In het gewijzigde voorstel is het kre diet 10.000 gulden hoger dan in het oorspronkelijke. De commissies gingen, met uit zondering van de fraktie Van de Vorle, unaniem akkoord met het voorstel. CDA, WD en Party van de Arbeid staken de loftrompet over het tydelyke bestuur en manage ment en toonden zich verheugd over de werkelijke cijfers van het derde kwartaal 1993, die beter zyn dan begroot. De fraktie Samenwerking had be denkingen. Niet over het voorstel zelf, maar op de manier waarop de financiering tot stand komt. Woord voerder I. Busser vond het onte recht dat de pot 'onvoorzien 1993', waaruit het krediet voor De Sprank vandaan komt, gevuld wordt met de meeropbrengsten uit de bouwleges. Samenwerking vindt het niet te recht dat er winst wordt gemaakt op deze dienst en pleit ervoor de op brengsten te maximeren of een ge differentieerd tarief in te voeren. De fraktie Van de Vorle toonde zich als enige pessimistisch gestemd over de toekomst van De Sprank. 'Ik ga hier echt niet met complimentjes zitten strooien. We zijn nog lang niet uit de proble men', voorspelde raadslid G. Lem- mens. Hij voegde er aan toe dat zijn fraktie nog steeds de oorzaken van het debacle naar boven wil halen. NAGENOEG Met complimenten strooien deed wel wethouder Driessen. De Sprank heeft in het tweede halfjaar 1993 de taakstelling qua aantal bezoekers 'nagenoeg gehaald'. Dat blijkt vol gens Driessen uit vertrouwelijke cijfers. Het recreatief bezoek zit 30% hoger als begroot. Squash en zonnebanken zitten onder de streep, de overige aktiviteiten heb ben hun taakstelling 'nagenoeg' ge haald. Voor de squashbanen wordt gewerkt aan een klantvriendelijker systeem van verhuren. Wethouder en commissieleden hadden begrip voor het deel sluiten van de horeca. Met ingang van 1 ja nuari is het horecagedeelte alleen geopend op tijden dat er veel bezoe kers zyn. Automaten moeten de mindere personeelsbezetting op an dere uren opvangen. Driessen er kende wel dat minder horeca een verlies qua belevingswaarde kan be tekenen. CHAOS Aan het begin van de gekombi neerde vergadering wezen deelne mers aan het Meer Bewegen voor Ouderen (MBvO) vanaf de publie ke tribune erop dat het allerminst rozegeur en maneschijn is in de Sprank. Volgens woordvoerder Meissen is het sinds het vertrek van Sportfondsen een 'chaos' in het bad. Het nieuwe management zou proberen meer mensen tege lijkertijd aan de aktiviteiten te la ten deelnemen. Als gevolg van de onvrede zijn volgens Meissen al 40 van de 120 deelnemers afge haakt De aanwezige politici inclu sief wethouder Driessen moesten de insprekers bekennen dat dit de eerste keer was dat ze hoorden van klachten. geïnformeerde intermediairs kun nen fungeren. VERKIEZING 'Goedkoop en gemakzuchtig', kwalificeerde wethouder Kersten de kritiek van het CDA. Het riekt volgens hem by de christendemo craten al naar verkiezingskoorts. Kersten vond het teleurstellend dat het CDA de schuld by hem legde. 'Als er ergens de afgelopen periode kleine kemen-beleid is gemaakt dan is het in deze commissie ge weest. Ik heb u inderdaad weinig nieuws te melden. Maar ik heb de problemen niet gemaakt. Leg dat ook maar eens aan uw achterban uit. Dit heeft echt geen niveau. Ik had dit ook niet verwacht', aldus een geëmotioneerde wethouder van ruimtelyke ordening in de com missie. Het CDA-blok bond in tweede ter mijn weliswaar in, maar ging niet overstag. De heer Van Soest kondig de aan dat z'n fraktie in de gemeen teraadsvergadering van 25 januari haar standpunt bekend zal maken. De vergadering van de gemeente raad begint zoals gebruikelijk om 19.00 uur. Het Venrayse trompetduo de 'Amazing Trumpets' verleent mede werking aan het Benefiet-Gala voor gedupeerden van de watersnood ramp in het MECC te Maastricht. De 'Amazing Trumpets' werken op dinsdag 25 januari mee aan het Benefiet-Gala in het MECC te Maas tricht. Op deze gala-avond, waarvan de opbrengst in zijn geheel ten goe de komt aan de slachtoffers van de watersnoodramp, treden ook op Anita Meyer, Benny Nyman en San dra Reemer, Lori Spee en Terry Rogan. De 'Amazing Trumpets' worden gevormd door Henriette van Osch en Eugène Eijdems. Beiden zijn geen ongekenden in de Venrayse muziekwereld. Henriette en Eugè ne maken onder andere deel uit van het Oberkrainer-orkest Die Eu- gener Musikanten, terwijl Henriet te ook de gelederen van fanfare Ons Genoegen in Oirlo versterkt. Hen riette en Eugène hebben elkaar le ren kennen bij de toenmalige fanfare St. Catharina Leunen- Veulen-IIeide. Beiden hebben sa men de afgelopen jaren tal van huwelijksmissen muzikaal opge luisterd. Dader diefstal kreeg angst Woensdagavond omstreeks 21.00 uur was een 33-jarige inwoner van Venray aan het 'spelen' in een speelautomatenhal. Hij legde zijn portefeuille naast zich op een kruk. Elven een moment van onoplettend heid en weg was de portefeuille. Daarin zaten volgens de verklaring van de man tegenover de politie, een geldbedrag van ƒ3.000,- en twee gouden kettingen ter waarde van ƒ250,-, een bankpas, rybewys en andere persoonlijke bescheiden. Korte tyd later kon de politie aan de hand van verklaringen de dader aanhouden. Dat bleek een 29-jarige Venraynaar te zyn. Hy bekende de diefstal te hebben gepleegd. Hy had spyt of schrik gekregen maar hy durfde de portefeuille niet terug te brengen. Die gooide hij in een aan De Bleek staande vuilnisbak. Op zyn aanwijzingen werd de porte feuille daar gevonden. Alles was aanwezig, alleen ontbrak er 1.000 gulden. De dader verklaarde geen cent van dat geld te hebben genomen. Wat er van het verhaal waar is kon de politie ons niet verklaren. Nadat proces-verbaal was opge maakt tegen de dader kon die naar huis.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 11