50% Gemeente brengt watersnood niet in hulp bij rekening Clubs sturen aan op privatisering 17.95 korting Berden in Venray bestaat 25 jaar. U ontvangt 25% extra korting op de reeds afgeprijsde prijzen. 130 huurders willen woning Brukske kopen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Wij vieren feest samen met u! U als klant trakteren wij drie dagen n.l. vrijdag 14 januari 9.00 - 21.00 uur zaterdag 15 januari 9.00 - 17.00 uur maandag 17 januari 13.00 - 18.00 uur dameskleding herenkleding kinderkleding IAA U6iC i@n Verenigingen wijzen rapport over nieuwe tarieven van de hand Asteria ïnSEHOn Gemeentehuis of raadhuis? ini v.d. Leur DONDERDAG 13 JANUARI 1994 Nr. 2 HONDERD VIJFTIENDE JAARGANG De Korenaer Jonge Jenever PEEL EN MAAS UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY Grotestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 >i?rn^^rnray Tel. 85958 Patersstraat 19a Advertentieprijs: 36 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar f15,00 Abonnementsprijs buiten de regio f22,00 uitsluitend bij vooruitbetaling modehuis Grotestraat 23, Venray De gemeente Venray zal de inzet van mensen en materieel, tijdens de watersnoodramp, niet bij haar buurgemeenten in rekening bren gen. Dit heeft burgemeester Waals tydens de commissievergadering algemene zaken, afgelopen maan dag, laten weten. De kosten van deze hulp zullen door de gemeen te Venray worden gedragen. Tot 1 januari van dit jaar bedroegen de kosten ongeveer ƒ60.000,-. Het ging daarbij om de inzet van de Venrayse brandweer in Venlo, be manning van de verbindingscom- mandowagen in Bergen en verder materiële hulp in Meerlo-Wans- sum en Bergen. 777 Het college van burgemeester en wethouders zag in eerste instantie niets in het storten van een geldbe drag in het rampenfonds 777. 'Het bieden van hulp in personele en materiële sfeer is belangrijker dan een symbolische bydrage', aldus burgemeester Waals, afgelopen maandag tijdens de commissiever gadering. Het college is echter dins dag tot een ander besluit gekomen. Om toch een duidelijk gebaar te maken van betrokkenheid en soli dariteit met de acute nood van de individuele burger. Daarom zal er een bedrag van ruim ƒ35.000,- in het Rampenfonds 777 worden gestort, wat neerkomt op ƒ1,- per inwoner. Ook zal de gemeente voldoen aan verzoeken van regiogemeenten om te helpen bij opruimings- en her stelwerkzaamheden. In totaal is hiervoor een bedrag van ongeveer ƒ70.000,- beschikbaar. Burgemeester Waals gaf maandag nog aan dat de gemeente ook by gaat dragen in de extra opruimings- kosten van het zwei-fvuil, dat de Maas heeft achtergelaten. Die ge meentelijke bijdrage zou ƒ1,- per in woner bedragen. Ook hierover heeft het college dinsdag anders besloten omdat er nog onduidelijk heid bestond over de exacte kosten en alternatieve dekkingsmogelijk heden. Het college heeft hierover nadere informatie geviaagd via het gewest Noord-Limburg. Als die in formatie er is zal het college zich verder beraden. VERGOEDING De gemeente Venray zal zich wel achter een motie van de gemeente Venlo scharen, waarin het Rijk wordt verzocht om de niet voorzie ne meerkosten van de watersnood te compenseren vanuit het zg. Ge- Diefstal auto Donderdagavond parkeerde een 23-jarige inwoner van Smakt zyn Opel Kadett op de parkeerplaats bij De Sprank. Na een koele duik en een verfrissend bad, kwam hy bij terugkeer op de parkeerplaats, rond 21.55 uur, tot de ontdekking dat zijn auto met een waarde van ƒ21.000,- verdwenen was. In de week van 24 jan starten weer de nieuwe DANSCURSUSSEN in Leunen en Broekhuizen lévens geven wij ook les h Maasbree. Baarlo De volgende cursussen worden gegeven: Stijldansen Beginners votw Stijldansen Beginners Jeugd Ook cursussen voor Brons, gevorderden, zilver, goud en topklasse. Verder nog mambo. merenge. lambada rock rol Voor aanmetdngen of informatie: DANSSCHOOL JOSÉ PIETER Tel. 077 - 520407 In Broekhuizen op zondag In Leunen op maandag en dinsdag Een cursus bestaadt uit 15 lessen van L5 uur en kost FL 115,- per persoon incL FL 40,— inschrijfgeld. meentefonds. Als dan zou blijken dat het Rijk deze meerkosten van de getroffen gemeenten vergoedt, dan zal de gemeente Venray echter niet nalaten om haar kosten te de clareren. Kledingzaak bijna geheel leeggeroofd Vorige week woensdagmorgen hoorde een inwoner omstreeks 04.00 uur in de buurt van het Kape laanspad, dat een auto met grote snelheid wegreed. Hij vond dat on gewoon en ging een kykje nemen. De man kwam tot de ontdekking dat een aan het Kapelaanspad gele gen kledingzaak by na geheel was leeggeroofd. Slechts de etalagepop pen met daarop een kledingstuk bléven achter. De man sloeg alarm en hoewel de politie assistentie vroeg aan de omliggende korpsen kon de auto niet worden aangehou den. Omdat de getuige het kente kennummer en het merk van de auto niet heeft kunnen opnemen wordt in dit geval de medewerking van nog andere getuigen gevraagd. Die worden verzocht kontakt op te nemen met de politie. Belgische francs Vrijdagavond omstreeks 19.00 uur vervoegde zich in een tabaks zaak aan de Langstraat een Duits sprekende man die vier sloffen si garetten vroeg. Hij kon alleen beta len met een bankbiljet van 500 DM. De verkoper gaf het wisselgeld, om gerekend in Nederlands geld een bedrag van ƒ354,-, terug. Later toen de verkoper het ingenomen bank biljet nog eens bekeek ontdekte hy dat het geen biljet van 500 DM was maar 500 Belgische franc, wat on geveer ƒ27,50 waard is. Van die 'oplichting' heeft de ver koper aangilte bij de politie gedaan. Diefstal personenauto Vrydagavond omstreeks 22.00 uur parkeerde een inwoner van Venray zijn elf jaar oude Opel Asco- na op de parkeerplaats aan de Raad huisstraat. Toen hij twee uur later op de parkeerplaats terugkwam bleek zijn auto verdwenen te zyn. De Venrayse sportclubs die ge bruik maken van de sportparken in de gemeente wijzen het rap port over een nieuw tarievenbe- leid voor de gemeentelijke sportaccommodaties unaniem van de hand. Toepassing is maat schappelijk gezien onaanvaard baar, zo concludeerden de ver enigingen tijdens een tweetal informatie-avonden. De clubs zien zelf meer in vergaande priva tisering. 'De voorgestelde wijze van huur- aanpassing is voor ons onaanvaard baar en in deze vorm niet bespreek baar. De gemeente Venray heeft fundamenJjel de verkeerde beslis sing genomen. Het feit dat de vere nigingen volledig buiten beeld zyn gelaten, wordt door ons ervaren als een grove onderwaardering'. SV Ven ray-voorzitter Wiel Michiels sprak namens de verenigingen die domicilie hebben op sportpark de Wieën de afkeuring uit over het rapport dat de stichting Spel en Sport in opdracht van de gemeente heeft uitgevoerd. 'Er dreigt maat schappelijk gezien een neerwaartse spiraal: juist degenen die het meest gebaat zijn bij de sportbeoefening zullen op financiële gronden het eerst afvallen', aldus de SVV- praeses. Maandagavond hield Wim Voesten van SV Leunen, namens de sportverenigingen van de kerkdor pen een soortgelyk pleidooi. Maat schappelijk onaanvaardbaar, niet te verkopen aan de leden. 'Het rap port is duidelijk, maar eenzijdig. De conclusies zijn niet van het onder zoeksbureau, maar van de politici en ambtenaren'. Voesten verweet de onderzoekers van Spel en Sport al leen te hebben gekeken naar moge lijkheden om de opbrengsten voor de gemeente te verhogen, maar niet naar mogelijke besparingen in de kostensfeer. DRASTISCH De reaktie van de verenigingen is begrijpelijk. Want als de gemeente de voorstellen uit het rapport over neemt, betekent dat inderdaad een forse aanslag op de financiële mo- Ongeveer 130 mensen uit de wyk Brukske hebben by wo ningstichting Noord-Limburg ge meld dat ze serieuze belangstelling hebben om hun huurwoning te kopen. 'Noord- Limburg' gaat nu de wensen van bewoners en de eigen voorkeuren voor verkoop naast elkaar leggen. Binnen een maand wijst de wo- ningbouwstchting dan de wonin gen aan die definitief de verkoop ingaan. Dat heeft directeur R. de Jong gisteren bevestigd. De Jong ver wacht dat uiteindelijk ongeveer de helft van de 130 belangstellenden hun woning daadwerkelijk zal kun nen kopen. Debet daaraan is dat de woningstichting alleen per blok wil verkopen om versnippering van het eigendom tegen te gaan. In een blok woningen zijn echter dikwijls slechts enkele huurders die willen kopen. "Ik ben dus bang dat we be hoorlijk wat mensen teleur moeten stellen", aldus directeur De Jong. De verkoop van huurwoningen is een gevolg van de medio vorig jaar gepresenteerde 'Structuurvisie Brukske'. Daarin staat verkoop ge noemd als één van de middelen om de betrokkenheid van bewoners bij hun wijk te vergroten. In de afgelo pen maanden hebben de circa 1000 huurders van de woningstichting in Brukske een uitnodiging gekre gen voor een tweetal voorlichtings bijeenkomsten. Daraan werkte ook de vereniging Eigen Huis mee. De ongeveer 330 mensen die daarna nog serieuze belangstelling had den, kregen vorige maand een brief in de bus met daarin de globale prijzen voor de woningen. Die va riëren van 110.000 gulden voor een tussenwoning zonder garage in Brukske II tot 145.000 gulden voor een woning met vier slaapkamers in Brukske I. Circa 160 huurders stuurden de bijgevoegde antwoordkaart terug, waai'van er dus 130 nog steeds gx-aag willen kopen. Als bekend is welke blokken verkocht gaan wor den, wordt elk pand apart ge taxeerd exx wordt een verkoopovereenkomst opgesteld. Wie in die fase nog sex-ieuze be langstelling heeft dient een waar borg van 500 gulden te storten. Dat bedi"ag wordt verrekend in de ver koopprijs. Hotel Restaurant nodigt u uit voor... Onbeperkt mosselen eten Vanaf deze week op vrijdag- en zaterdagavond met onbeperkt stokbrood en kruidenboter, heerlijke bijpas sende sauzen, knapperige frietjes en frisse salade. Dat wordt smullen! Heerlijk genieten van een uitgebreid buffet met koude en warme specialiteiten zoals, Hors d'Oeuvres, fijne vissalades en frisse groentesala des. Heerlijk wanne vleesschotels met rijst en aardappelgamiruren. Ter afsluiting een feestelijk dessen en voor uw kinderen een ijsje met ver rassing. Tijdens de Pee! brunch serveren wij onbeperkt koffie, thee en melk. prijs 29,50 kinderen t/m 12 jr per 10 cm lichaamslengte Pnjs 27,50 p, Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY INLICHTINGENEN RESERVERINGEN: TEL. 04780-11466 gelijkheden van de clubs. De ver enigingen hadden de stijgingen eens op een rijtje gezet: Merselo komt er nog het beste vanaf met een sty ging van 260%. Het be roerdst zijn de kostenstijgingen voor grote verenigingen als Leunen en Ysselsteyn: voor hen betekenen de nieuwe tarieven een kostenstij ging van meer dan 500%. In absolu te cijfers bedragen die variëren van ruim 6000 gulden (Merselo) tot ruim 15.000 gulden per jaar (Yssel steyn). Het feit dat de gemeente het nieu we tariefsysteem, dat gebaseerd is op een bydrage in de totale kosten door de verenigingen van 17% en op het aantal vierkante meters dat wordt gehuui-d, in drie fasen wil in voeren doet maakt de pyn er bij de verenigingen niet minder om. De clubs willen ook best erkennen dat in het huidige systeem, dat geen re kening houdt met de oppervlakte, de grote verenigingen 'verwend zijn'. Dit jaar nog betaalt een vereni ging als Ysselsteyn voor een sport park met drie voetbal- en twee korfbalvelden per .jaar het schijntje van 2410 gulden. Huurprijzen die vier tot zes keer zo hoog zijn als nu wijzen de clubbesturen resoluut af. ZELF DOEN De gebruikers van de sportpar ken hebben over vergoedingen en diexxsten andere ideeën dan bestuurdera en ambtenaren op het gemeentehuis. Die gaan in de lich ting van totale privatisering van on derhoud. Woordvoerder Michiels wachtte nog met een definitief voor stel op concrete kwaliteitseisen die de gemeente stelt aan onderhoud. Als de gemeente die eiseix neerlegt komen de gebnaikex-s van spoxt- park De Wieën binnen zes weken met een concreet voor-stel, waarbij de gemeentelyke doelstelling -17% van de totale kosteix dragen de ver enigingen bij - gehandhaafd blijft. De kerkdorpen deden maandag avond in principe hetzelfde voor stel: geef orxs het geld dat de gemeente uitgeeft voor het onder houd, minus de 'eigen bijdrage' van de clubs, en we regelen alles zelf. Gemeentewoordvoei-der H. Wijde- ven, direkteur van de sektor Maat schappelijke Diensten, deed echter maandag geen toezeggingen. Het bleef bij de suggestie dat door effi ciënt gebruik en wellicht verklei nen van de oppervlakte van de sportparken, de kosten voor de ver- enigiixgexx omlaag kunnen. Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray In de Keulsche Pot fondue-, gourmet- en specialiteiten restaurant, nu met uniek terras Voor informatie of reservering TEL. 04781-41774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON De commissie algemene zaken boog zich maandag over de vraag of het raadhuis voortaan gemeente huis moet gaaxx heten of het ge meentehuis voortaan raadhuis moet worden genoemd. Thans wor- den nog beide termen gehanteerd. Deze vraag is het gevolg van het feit dat de gemeente de bewegwijzering x-ondom het raadhuis wil gaan ver duidelijken. Het gaat daarbij met name om een aanwijzing aan de zij de van de Raadhuisstraat, waaruit blijkt dat het achterliggende ge bouw het gemeente- cq. raadhuis is. Daarbij geeft de gemeente de voor keur aan de teim 'gemeentehuis' omdat dit 'meer de lading dekt'. VERLICHTING Het plan voorziet erin om op een muur, links van de oprit naar het gemeentehuis, de letters 'gemeente huis' te plaatsen. De bevestiging hiervan moet zodanig zyn dat van dalen weinig kans krijgen. Ook zul len de letters worden behandeld zodat graffitty eenvoudig verwij derd kan worden. Ook wordt over wogen om de letters in de avond uren te verlichten. Met name die verlichting vond dhr. V.d. Vorle niet noodzakelijk, "s Nachts is er toch niemand op zoek naar het gemeentehuis', zo be redeneerde hij, vergetend dat het in de winter al om kwart over vier donker is, en dat de meeste verga deringen 's avonds zijn. De meeste kritiek kwam echter van Leo Janssen (WD). Hij had hier geen goed gevoel over. Hij wees erop dat de gemeente een half miljoen heeft gereserveerd voor de afron ding van de herhuisvesting. Nu komt dit voorstel, waarbij het geld uit een ander potje wordt gehaald. Bovendien is volgens Janssen nog volslagen onduidelijk welke andere zaken voor die afronding nog aan de orde komen. Hij wilde eei'st al die zaken op een rij hebben voordat hy hier de goedkeuring aan kon ge ven. Van burgemeester Waals ki-eeg hij de toezegging dat alle uit te voe ren werken volgende week op een ry staan, zodat het totale beeld dui delijk is. Verder wees dhr. Janssen erop dat de gemeente een nieuwe huis stijl aan het ontwikkelen is. 'Lopen we niet het risiko dat we volgend jaar de letters moeten vervangen in een andere stijl?'. Op deze vraag kreeg hij echter geen antwoord. Burgemeester Waals liet later desge vraagd weten dat het architectoni sche aspekt van de bewegwijzering, los gezien moet worden van de huisstyl die de gemeente gaat voeren. Gestolen cheques verzilverd Op 29 december van het vorig jaar werd ten nadele van een 56-jarige inwoonster van Castenray, bij de kassa van een supei-nxarkt in De Bleek, haar portefeuille gesto len. Bij het afrekenen van haar boodschappen had zij die porte feuille even op de band gelegd. In een mum van tijd was die verdwe nen. In de poitefeuille zaten naast haar paspoort en iijbewys ook tien Eurocheques met pasje. Van die diefstal deed zij aangifte. Vorige week kreeg zij via de bank afschriften van de verzilvering van vijf cheques met bedragen varië rend van ƒ160,- tot ƒ300,-. op uw 2e afdruk Alleen bij ontwikkelen en afdrukken van uw hele kleurenfilm 1 UUR FOTO SERVICE Rfoto I video Patersstraat 10, Venray,' Tel. 04780-84485

Peel en Maas | 1994 | | pagina 1