machtig Opruiming een jaar Oud-PTT-medewerker in het zonnetje gezet Koninklijke onderscheiding in Vierlingsbeek AGENDA Filmvorming Themamiddag: Geldzaken en Ouderdom Landelijke filmactie We hebben het zelf in de hand: Venray, Nederland en Europa Jo Gouden Knol voor Olven Harrie Cursus "Goed gewicht in zicht" vf Bibliotheek- nieuws Liedjesmiddag in Overloon De Zagewetters Merselo Oud en Nieuw in 't Podium Sporthal De Wetteling WAO VAN SOEST John de Bever naar Venray Donderdag 30 december 1993 - Pagina 3 Vorige week woensdag overhan digde de directeur van PTT Post Venray, de heer drs. A.W. Waalberg een taart aan dhr. Wanten uit Ven ray. De actie volgt op een uitzending van het tv-programma "de 5-uursshow", waarin het publiek werd opgeroepen om een kaartje naar PTT Post te sturen om mensen aan te dragen die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt, zo dat die eens in het zonnetje gezet kunnen worden. Onder het motto 'Wie mag PTT Post eens verrassen...? heeft PTT Post beloofd bij 1000 personen een kersttaart in ruitvorm te overhan digen. "De ruitvorm sluit aan by de vorm van onze decemberzegel" al dus dhr. Waalberg. Dhr. Waalberg zei aangenaam verrast te zijn dat dhr. Wanten voorgedragen was. "De heer Wanten is jarenlang secretaris van de vereniging voor oud-PTT- medewerkers geweest Hij heeft zich altijd met hart en ziel voor de ze vereniging ingezet, maar is nu niet meer in staat deze taak te vol brengen". Dhr. Duivenvoorden (de huidige penningmeester) heeft dhr. Wanten voorgedragen. "Tben ik de 5-uursshow zag, moest ik gelijk aan hem denken. Ik vind het er leuk dat PTT Post op deze manier een aantal mensen een opstekertje wil geven" aldus dhr. Duivenvoorden. De voorzitter van de vereniging, dhr. Driessen, was ook aanwezig om zijn dank uit te spreken. De tweede gelukkige in deze regio is mevrouw Wijere uit Boxmeer. Aan haar is vo rige week donderdag een kersttaart uitgereikt. Op de foto v.l.n.r. de heren Wanten, Waalberg, Driessen en Duiven voorden. Voor de A-serie van filmvorming heeft de werkgroep besloten om naar keuze twee films vry te geven. Als men er dus al één heeft gezien kan men zonder meer naar de an der. De films zjjn 'Beethovens 2nd' en 'A Perfect World'. Beethovens 2nd wordt vertoond maandag t/m donderdag 14.15 en 19.00 uur. A Perfect World maandag t/m donder dag 14.15 en 18.45 uur. Beide films vanaf 3 januari 1994. Donderdag 20 januari 1994 orga niseert de Stichting RISC in samen werking met de KBO een themamiddag over erfenis. Deze middag zal vooral in het teken staan van ouderdom en geldzaken. U wordt uitgebreid geïnformeerd over onder andere de financiële consequenties bij opname verzor gingshuis, verkoop eigen woning, schenking op papier, testament et cetera. Uiteraard kunt u vragen stellen over zaken die u bezig hou den op dit gebied, deze zullen beantwoord worden door de notatis. De middag vindt plaats in het Ac tiviteitencentrum voor Ouderen De Kemphaan, Kennedyplein 1 te Ven ray. Aan vangst (jd 14.00 uur en het einde is gepland om 16.00 uur. De toegang is gratis. Op Oudejaarsdag en op Nieuw jaarsdag worden alle films in de middagvoorstellingen voor jong en oud vertoond tegen de gereduceer de prys van 7,50. Het bestuur van Carnavalsvereni ging 't Knolleke Leunen heeft una niem besloten de hoogste onderscheiding, de Gouden Knol, toe te kennen aan Olven Harrie (Smits), voor zyn onopvallende gro te inzet ten dienste van de gemeen schap van Leunen. Harrie Smits werd in 1918 gebo ren aan de Theeuwenhofweg (toen nog Schei). Op 4-jarige leeftijd ver huisde hij samen met zyn ouders, een tante en de legendarische Ol ven Tinus (een uit het verleden Na vele enthousiaste reacties van de deelnemers start liet Groe ne Kruis in het nieuwe jaar weer met een cursus "Goed gewicht in zicht" op verschillende plaatsen in Noord Limburg. Tijdens de cur sus wordt gebruik gemaakt van de zelfcontrole methode en er is veel aandacht voor produktinfor- matie. De kosten voor zes bijeen komsten incl. materiaal bedragen 75, Na de cursus bestaat er de mogelijkheid om een weeg/knip- vkaart te kopen. In de cur.- is die gegeven wordt 'door een "die.- '•st staat het leren ken nen van je eetgewoonten en het le ren beheersten en aanpassen daarvan centraal. Tijdens de cursus wordt er ook veel aandacht gegeven aan de nieuwste voedingsmiddelen die verkrijgbaar zyn om zo een ver antwoorde keuze te maken uit het grote aanbod aan levensmiddelen. Zowel de diëtist die de cursus leidt als de cursisten zijn erg enthousi ast. De onderlinge steun vinden zij erg belangryk. Een cursist: "Ik heb erg veel ge leerd in deze zes weken. Ik dacht dat ik het allemaal zo slecht nog niet deed. Door de zelfcontroleme thode heb ik geleerd kritisch naar mijn eigen voedingsgewoonten te kijken. Nu zie ik wat ik fout doe en wat ik moet veranderen. Aan de foutjes wordt nu gewerkt." Een an dere deelnemer is heel erg te spre ken over de produktinformatie die ze gekregen heeft tydens de cursus: "Alleen al door andere produkten te kiezen en dus niet minder te hoe ven eten, ben ik afgevallen." Eén by een komst staat in het ka der van beweging. Deze avond wordt bezocht door een beweeg- docent. Uit ervaring blykt dat veel cur sisten ook na afloop nog wat steun willen om het gewicht onder con trole te houden. Die mogelijkheid bestaad door een weeg/knip kaart te kopen waarmee naar behoefte het gewicht gecontroleerd kan worden. De kosten hiervan zyn 2,50 per keer. Heeft u intresse in deze cursus dan kunt u contact opnemen met de klantenservice van het Groene Kruis Noord Limburg. Te bereiken op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur onder telefoonnummer 077-874800. VAN OORSCHOT MODE Grotestraat 73. Venray Helmond. Roosendaal. Boxmeer. Oss. Venray. 9 A o p n 'Prima y 9 19 9 d Gewond bij oversteken Vorige week woensdagavond wil de de 57-jarige inwoonster van Ys- selsteyn de kruising bij de Paterskerk oversteken. Dat werd echter te laat opgemerkt door een bestuurder van een autobus. Deze trachtte nog de vrouw te ontwijken, maar dat lukte net niet. De vrouw werd geschept en moest voor be handeling van de opgelopen ver wondingen naar het ziekenhuis worden overgebracht. Anti-rimpel behondelingen Plaatselijk afslanken Uitgebreide make-up adviezen make-up met het 'Oog' op de toekomst SCHOUTENSIRAATJE 16 VENRAY TEL «7S08929S Eetcafé-pannekoekenhuis "De Oude Barrier" voorziet het le elftal van v.v. Holthees/Smakt van nieuwe trainingspakken. Ruud Wijkniet, eigenaar van het eetcafé-pannekoekenhuis "De Oude Barrier", uiterst links op de foto, is zelf ook speler van v.v. Holthees/Smakt, waar hij geregeld nog een balletje trapt bij het 2e elftal, en indien nodig bij het le. Het eetcafé-pannekoekenhuis ligt aan de weg Venray-Maashees, nabij de IA-73. Afgelopen dinsdag, tydens een bijzondere vergadering van de Vier- lingsbeekse gemeenteraad, is het raadslid Dhr. Broeren uit Vortum- Mullem onderscheiden met de ere medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oraiye Nassau. In ver band met de herindeling van Vier lingsbeek, waarbij Vortum-Mullem bij Boxmeer werd gevoegd. Door die .herindeling is ook wethouder Ron- nes gedwongen om uit de gemeen teraad te stappen. Hy kreeg de erepenning van de gemeente Vier lingsbeek. DHR, BROEREN Dhr. Broeren kwam al op 17-jarige leeftyd op eigen benen te staan, na dat zyn vader was gestorven. Hij moest toen twee bedryven runnen, een varkens- en melkveebedrijf en een cafébedrijf. Vorig jaar vierde hy zyn 50-jarig kasteleinsjubileum. In de gemeenschap van Vortum- Mullem is dhr. Broeren betrokken bij diverse verenigingen zoals de fok- en controlevereniging en de carnavalsvereniging. Voor de plaat selijke politieke partij had hij zit ting in de raad en heeft hij zich lang verzet tegen de afscheiding van Vortum-Mullem ran Vier lingsbeek. Op zijn vakgebied, de horeca, was dhr. Broeren eveneens aktief. Hy was betrokken by Hocres, een be langenvereniging van horeca ondernemers in het Land van Cuyk. In 1960 werd hy secretaris van die vereniging. Vanuit die funk- tie was hij nauw betrokken by de fusie met Horeca Nederland. De bestuurlyke aktiviteiten op horeca- gebied heeft dhr. Broeren tot 1990 uitgevoerd. Zo is hij o.a. 25 jaar be trokken geweest bij de organisatie van biertapwedstrijden. overbekende dorpsfiguur) naar de Albionstraat De bynaam kreeg Harrie mee van moeders kant (Derks), afkomstig van de Olven-plats aan de Theeu wenhofweg. Harrie is een van de weinige mensen van Leunen die nog altyd aangesproken wordt met zijn bynaam, al hoewel zijn 's zon dagse naam ook al niet zo vreemd meer in de oren klinkt N^'zyn landbouwopleiding werd er tyiuis mee aangepakt. Maar in zijn'vrye tyd ontpopte hy zich als verenigingsman. Al vroeg was hij negen jaar secretaris van de Jong Boeren. Tydens de oorlog had hij verschillende openbare functies, o.a. secretaris van de blokploeg o.l.v. de voorzitter Lemmes Grafje, een soort beveiligingsdienst. Wegens gebrek aan krachtvoer voor het vee richtte hij een silodienst mee op. Velen kennen nog wel die grote zwarte ringen in de grond met dat zo lekker ruikende silovoer. Direct na de oorlog kwam het drukke werk voor Harrie. Hy had zitting in de Commissie Landbouwoorlogs- herstel. Als zaakvoerder en secreta ris van de L.L.T.B. moest ook daar weer van voor af aan begonnen wor den. Hij was in die tyd ook nog 7 jaar beheerder van het Patronaat. In de politiek droeg hy vanaf 1945 ruim 15 jaar zyn steentje bij aan het toenmalige K.V.P. als bestuurslid. Tussendoor richtte hy de ruiterclub "Ons Genoegen" mee op, waar hy tot 1955 ook als bestuurslid verbonden bleef. Dat er in navolging van ome Tinus een be roep gedaan werd als bestuurslid van de Fanfare was natuurlyk niet verwonderlyk. 13 jaar heeft h(j deze club meegemareheerd. In 1947 trouwde Harrie met Koenderen Nel (Geurts). Zy kregen 11 kinderen. Een echte camavalsfa- milie, wat blykt uit de 2 Boeren bruidsparen en 2 Prinsen en, nu nog steeds, twee trouwe Raaf van Elf-leden. In 1979 sticht hy samen met zoon They een nieuw bedrijf aan de Wei- deweg om zich vervolgens lang zaam terug te trekken in de inmiddels aangekochte villa van Asselsbergs. Daar begint zyn echte passie, met als onschuldig begin het stamboomonderzoek naar zijn eigen achtergrond, gevolgd door een diepgaand onderzoek naar de historie van de Leunse kerk en dan van alle oude hofstedes en alles wat in Leunen stond en nog staat Een groot eindeloos onderzoek waarvan vele zinvolle aantekeningen zyn ge maakt voor het nageslacht Zo kwam het idee om eens wat op pa pier te zetten. Dit resulteerde in een paar fantastische presentaties: de Open Monumentendag in de Kerk in 1989 en de Heropening van het Gemeenschapshuis in 1991. Hier werden 300 foto's getoond en trots vermeldt hij dat er ongeveer 800 bezoekers waren. De oudste foto stamt uit 1912. Zodoende komt Harrie ook in contact met Thei Willems en komt het prachtige boek "Terug in de tyd" tot stand. Samen met vele an dere mensen wisten zij dit na heel veel werk klaar te krygen. Een kroon op veel zoek- en speurwerk. Zondag 9 januari a.s. krygt ieder een de gelegenheid om Harrie te fe liciteren met zyn onderscheiding "De Gouden Knol". Dit is in Ge meenschapshuis "de Brink", vanaf 14.00 uur. Een keuze uit de nieuwe romans Cerati.C. De slechte dochter. Een vrouw pro beert de rol te bepalen die haar moeder in haar leven heeft gespeeld. Engelhard, J. Inecent proposal. Een gelukkig ge trouwde vrouw staat voor een moei- lyke keus als een miljonair haar een miljoen dollar aanbiedt voor één nacht met haar. Kesey, K. Zeemanslied. Een afgelegen vissers dorp aan de kust van .'Maska schrikt op wanneer er plotseling een schitterend jacht uit Holywood komt aanzeilen om er een Indiaan se sage te verfilmen. Livingstone, N. Red myn kind. Waargebeurde ver halen van vier Amerikaanse vrou wen, wier kinderen ontvoerd zyn door de ex-partners. Met veel pyn en moeite slagen de vrouwen erin de kinderen terug te halen. Marsh, E. Vonken van hartstocht Een op 14-jarige leeftyd wees geworden jonge vrouw groeit in de 19e eeuw op in India. Haar leven verandert drastisch wanneer ze de hertog ran Roxbury ontmoet Waller, R. De bruggen van Madison Country. Een 40-jarige getrouwde Ameri kaanse heeft een korte maar heftige verhouding met een fotograaf, maar blyft hem in gedachten haar leven lang trouw. Young. G. Het kielzog: een reis naar Indone sië. De van reisboeken bekende auteur vaart langs de routes van Borneo en Celebes die door de be roemde Pools-Engelse schrijver Jo seph Conrad (1857-1924) zyn gebruikt voor enkele van zyn romans. Let op!! Vrijdag 31 december 1993 is de bibliotheek in verband met de feestdagen vanaf 16.00 uur geslo ten. Maandag 10 januari 1994 is de bibliotheek vanaf 17.00 uur gesloten. Zondag 2 januari a.s. vindt in Overloon de jaarlykse lie^jesmid- dag plaats met de verkiezing van de "Huikraker" van het nieuwe carna valsseizoen. Maar liefst 10 deelnemers strid den zondagmiddag in de Overloon- se kuituurbunker om de hoogste eer. De organisatie is in handen van fanfare Vriendenkring i.s.m. carna valsvereniging De Huibuuke. De muzikale begeleiding is in handen van Freunde Echo en Joekskapel Niks op de Sök uit Blitterswyck. Tijdens de lie^jesmiddag treedt prins Mat I af en verkeert het Hui- buukeland 2 weken in onzekerheid wie in 1994 zal regeren over de Huibuuke. De lie^jesmiddag begint zondag om 15.00 uur en vindt plats in het gemeenschapshuis te Overloon. Op 7 en 8 januari zyn weer de jaarlijkse zittingsavonden by vaste- laovesvereniging de Zagewetters. Deze zullen gehouden worden in zaal 't Anker, aanvang op beide avonden 11 min. voor 8. De muzika le omlijsting zal verzorgd worden door De Fidelen Rosentaler. Kaar ten hiervoor zijn te koop by de Boe renbond of op Coppelenberg 21. Op out^jaarsdag is café 't Podium open vanaf 19.00 uur en gaat door tot in de kleine uui^jes. Na het vuurwerk wordt er swingend het nieuwe jaar ingegaan. Na de langste slaapdag ran 1994 begint om onge veer 17.00 uur Hank's got the Hiccups. Even aanstekelijk en niet te on derdrukken als de hik is de Rock a Billy Beat van Hank's got the Hic cups. In samenspel van drums, gi taar, contrabas en zang worden nummers uit het Rock a Billy verle den en heden gespeeld van "He ren" als Johnny Bumette, Robert Gorden, Elvis Presley, Straycats en vele anderen. Gedurende 3 jaar is er een gedegen live-reputatie opge bouwd tussen Groningen en Zuid Frankrijk!! Kom kijken naar de band met het Rock a Billy geluid zonder kunstmatige geur-, kleur en smaakstofTén. Op 1 januari is er de nieuwjaarsborrel van 18.00 uur. Zondag 2 januari Ons genoegen v.d. Noven Spoculam Sportief Maandag 3 januari John de Bever 't Huukske traditionele 14.00 tot 8.3O-1830 19.00-20.00 20.00-21.00 21.00-22.00 20.30-22.00 22.00-23.00 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld. H. Schreven en J. Wittgen: zaterdag 1 januari: II. SCHRAVEN Stationsweg 15. tel. 81405 zondag 2 januari: T. LANKVELD Langstraat 100, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. 0. van Loon, E. de Muinck Keizer. A. Coerien. F. Schmeetz. D. Vfercautereu en J. de Vocht: G. van LOON I*atersstraat 00. tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Ke(Jzer en dr. VSui Dongen: DR. Van DONGEN Past. Jeuekenstraat 0, America tel. 04704-1707 vry dag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data b(j de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 00-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP I'uterslaan 2, tel. 80140 van vrydagavond 18.00 uur tot vol gende week vr(jdag Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YSS ELSTE YN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waan G van GEMEKT, tel. 80700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden, W.H.M. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak J. van WINDEN, tel. 81336 Dl EREN ARTSENPRAKTU K W.1I. Kremer. W.G.A.M. Loonen, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak G. GELLING Vlasakker 1, Oostruin, tel. 10956 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLÖSKl*NDIGEN De weekdienst van de praktyk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 82411 beëdigd makelaar \j en taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 Maandag 3 januari is er voor de zaalvoetballiefhebbers weer wat te genieten in Venray. Dan speelt na mely k zaal voetbalvereniging 't Huukske uit Venray een vriend schappelijke wedstrijd tegen De Be ver Boys uit Vimmen. In dit team speelt o.a. John de Bever, die met talryke uitspraken veel stof doet op waaien in de voetbalwereld. Hy heeft een seizoen bij Dordrecht '90 gespeeld. Zaalvoetbalvercniging 't Huukske zal deze avond uitkomen met hun voltallig eerste team. De wedstryd in sporthal de Wetteling begint om 20.30 uur en is gratis toegankelijk. Telefoon ontvreemd In de genieenschappeiyke ruimte van een woning aan de Merselose- weg werd een telefoontoestel ter waarde van 998,= ontvreemd. Hoe de diefstal heeft plaatsgevon den kon niet worden vastgesteld. Diefstal van stopbord Weer moest door personeel van Je wegbeheerder de Provinciale Wa terstaat aangifte worden gedaan van diefstal van een verkeersbord. Deze keer wat het de diefstal van een stopbord van de afslag Ven loseweg- Deu mseweg

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3