OPRUIMING berden OPRUIMING TOTALE HERFSTKOLLEKTIE '93 I IFF KORTINGEN 20-50°/o MP- 26.95 Discussie Noord-Tangent heeft veel energie tijd en geld gekost PK ziet bui al hangen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Alle winterkleding |in prijs verlaagd Bavaria bier Hengelsportfederatie roept leden op om vissen te redden Be dames heren kinderen Wij wensen u allen: EEN VOORSPOEDIG 1994 TORRO B en W legden in '78 al een ambtelijk advies naast zich neer: fioeved appeftp 6Cijft er over voor de dorst Concert voor Bosnië No Excess - Eddy's Jackets - Collumn - Matinique - Initials - B.C. - Inwear - Soap Studio - Simple Standards - Marion Förster - Cher - Emerald - Cadini - Lanaby's - Falino Henseniusplein 4A Venray - lONDERDAG 30 DECEMBER 1993 Nr. 52 HONDERD VEERTIENDE JAARGANG HAMPAGNE Daumont Brut UIGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY irotestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 Hensenlusstraat 1 iJ PEEL EK?*MAAS adverteren bij KABELKRANT VENRAY vraag naar onze tarieven 04780-82727 Advertentieprijs: 35 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar 15,00 Abonnementsprijs buiten de regio /21.00 uitsluitend bij vooruitbetaling IDI modehuis Aanbieding is geldig t/m 31 december 2 kratjes a 12 flesjes i«O- 9,95 >4 Bleek 30. Venray De kogel is dan eindelijk door de kerk. De Noord-Thngent, tegenwoor dig oost-westverbinding genoemd, komt er niet Er moest (weer) een extern adviesbureau aan te pas ko men om het college te overtuigen van een standpunt dat door de meeste Venrayers gedragen werd: "een weg tussen Grote Kerk en ge meentehuis in niet noodzakelijk". De discussie heeft veel energie, tyd en geld gekost maar had in we- ze al eind 70-er jaren afgekapt kun nen worden. Het toenmalige college van burgemeester en we thouders legden een advies van de Werkgroep Verkeersmaatregelen naast zich neer en probeerde de Noord-Tangent toch gerealiseerd te krijgen. Om "financiële redenen" werd de aanleg uiteindelijk vooruit geschoven. EERSTE PLANNEN De eerste plannen dateren al van vlak naar de oorlog. Het stedebouw kundig bureau Margry, dat betrok ken was by de wederopbouw, had toen al een verbindingsweg gesitu eerd in het verlengde van de Stati onsweg, die vervolgens via de Bontekoestraat op de Hoen derstraat uitkwam. Die tekening verdween ergens in een lade maar dook in het midden van de zestiger jaren weer op, toen de gemeente be gon met de ontwikkeling van een centrumplan. Dat centrumplan leidde tot veel discussies. Zo zou het pand Hoen derstraat 6-8, het oudste gebouw van Venray, gesloopt moeten wor den ten behoeve van een Noord- Tangent. Tegen het Centrumplan kwam het nodige verzet. Zo werd op de scholengemeenschap Jerusalem een handtekenignenaktie opgezet Het mocht echter niet baten. Het Centrumplan werd op 30 ok tober 1973. na een gedenkwaardige raadsvergadering die tot 10 over 1 duurde, vastgesteld. All.een Opbouw De PK, gemeenteraadsfraktie in Vierlingsbeek, staat bekend om haar pakkende Nieuwjaarswensen en andere vormen van publiciteit. Ook de Nieuwjaarswenskaart van dit jaar getuigt daar weer van. De PK stelt nl. dat zy niet in staat zyn om de inwoners van Vierlingsbeek een gelukkig 1994 te wensen. In ie der geval niet tot aan de verkiezin gen. Terugblikkend op 1993 constateert de PK nogal wat nega tieve zaken, variërend van een te dure sporthal, weinig beleid by grondverkoop tot de belastingver hoging voor 1994 met maar liefst 20%. "Ibch praten over een gezon de situatie, toch klagen over een hangende herindeling, zo kan de PK 85 U geen gelukkig '94 wensen, in ieder geval niet tot 2 maart", zo kan men op de kaart lezen. Op de voorzijde van de kaart vraagt de PK zich af hoeveel appelt je er nog over blyft voor de dorst, piet zoemende 'Venrayse" by en aan de ene kant van de appel by- tpnd en een "Boxmeerse" bok aan de andere kant De PK ziet de herin delingsbui al hangen. De aktie "Bescherming en de kens voor Bosnië" is door vier leer lingen van de Muziekschool aan gegrepen om op muzikale wyze geld bijeen te zamelen. Afgelopen vrydag, 24 december speelden Jo- landa Verhoeven, Gemma Groote- maat Sophie Haaksma en Esther Weyers op viool, cello en blokfluit diverse kerstliederen. Daarvoor hadden zij, in verband met het slechte weer, onderdak verkregen in de winkel van Berden mode aan de Grotestraat. Deze spontane aktie leverde het mooie bedrag van ƒ166,- op, dat deze week door de vier meis jes is overgemaakt op het gironum mer 107. '70, met de raadsleden Den Brok en van Waayenburg. stemde tegen. PROCEDURES Tegen de vaststelling van het Cen trumplan werden nog wel de nodi ge procedures gevolgd, o.a. door de latere wethouder Henk Willems. Het duurde dan ook tot 27 januari 1978 voordat het Centrumplan by Koninklijk Besluit werd goedge keurd. De gemeente kon nu met de uitvoering van het plan beginnen. DISCUSSIESTUK Later dat jaar, stelde de Werk groep Verkeersmaatregelen, een groepje ambtenaren, een discus siestuk samen over de Noord- Tin gent. De conclusies daarvan mo gen best verrassend genoemd wor den. Sterker nog. Enig vergelyk met het rapport dat afgelopen week is gepubliceerd is wel degelyk mo- gelyk. De Werkgroep achtte de noodzaak van een Noord-'Ihngent op dat mo ment niet aanwezig. Dit omdat de invulling van de Rose Vlek (De Bleek) nog niet duidelijk was. Het was volgens de Werkgroep nog on- duidelijk wat V&D zou gaan doen.... De Werkgroep stelde verder dat de verkeerssituatie in het centrum in 1978 al heel anders was als in 1973. Bovendien stond in 1978 het doortrekken van de Oostsingel naar de Noordsingel er aan te ko men, waarmee de ring van de bui tensingels rond was. Hierdoor zou de verkeerssituatie op korte ter- myn weer veranderen. Verder verwachtte de Werkgroep dat een gerealiseerde Noord- Tingent als sluipweg zou gaan f geren. De "binnenring" zou o immers alleen uit voorrangswege. bestaan zonder stoplichten. Op de "buitensingels" stonden wel, veel stoplichten. Tenslotte wees de Werkgroep erop dat er in 1973 niet naar milieu effecten gekeken was. Het milieube sef was in die vyfjaar groter gewor den en ook daar moest rekening mee gehouden worden. NU NIET De conclusie van de werkgroep was om de plannen ter discussie te stellen. Een urgentie van de Noord- Tmgent was op dat moment niet aanwezig. De gemeente kon zo over haaste beslissingen voorkomen. De Werkgroep concludeerde ver der dat een onderzoek naar de ver keerstechnische gevolgen van een Noord-Tingent te doen. Er zouden verkeerstellingen voor en na ge reedkoming van de buitensingels gehouden moeten worden. Boven dien zou de gemeente d.m.v. tellin gen en enquetes inzicht moeten krygen in het rijgedrag van de au tomobilist het mogelyk ontstaan van sluiproutes en andere ver keersstromen. De gemeente zou, in afwachting van die gegevens de plannen voor een Noord-Tangent niet moeten bespoedigen. RAADSVOORSTEL Het college van b. en w. deed ech ter niets met het discussiestuk. In juni 1980 lag er toch een raads voorstel om de Noord-Thngent te realiseren. Het college maakte in dit voorstel geen gewag van boven genoemd discussiestuk maar be riep zich op een rapport over de konsekwenties van het niet aanleg gen van de Noord-Tangent. Dat rap port was door twee bureau's samengesteld. Een van deze bu reau's was het Bureau voor Archi- tektuur en Stedebouw Margry b.v., hetzelfde bureau dat vlak na de oor log met de eerste tekeningen kwam.... By het raadsstuk werd wel ver meld dat twee leden van het vyf- koppige college van b. en w. niet overtuigd waren van de noodzaak om nu al een beslissing te nemen over de Noord-Tangent Die beslissing kwam er ook niet In de raad werd afgesproken dat de gezamenlyke fraktievoorzitters met een voorstel zouden komen over de wyze waarop zou moeten worden onderzocht of de aanleg van de Noord-Tmgent noodzakelyk is. FIN ANCIEN Dat voorstel kwam er, ruim een jaar later. Het is dan september 1981. De fraktievoorzitters (waaron der de heren Den Brok en H. Wil lems) stellen dat er een onderzoek moet komen naar diverse varian ten, waaronder ook een variant waarby alles bij het oude blyft Ook de verkeersgevolgen dienen onder zocht te worden. Voor dit onder zoek moet een bureau ingeschakeld worden dat nog niet eerder betrok ken is geweest by het Centrumplan. De gemeenteraad dient nauw be trokken te worden by de gunning en de opzet van het onderzoek. Wel werd daarby de aantekening ge maakt vanuit de diverse frakties dat het onderzoek niet te duur mocht zyn, mede omdat de eerste finan ciële problemen voor Venray toen de kop opstaken. De politieke par tijen hadden toen schynbaar al in de gaten dat er geen geld voor was. Alleen de kerkdorpen fraktie bleef bij het standpunt dat de noodzaak van een Noord-Tingent door hun niet in twyfel werd getrokken. Maar ook dat onderzoek komt er niet In maart 1982 besluiten b. en w. om geen onderzoek in te stellen omdat de Noord-Tangent om finan ciële redenen voorlopig niet aange legd zal kunnen worden. STILTE Dan blyft het lang stil. Pas eind 1990 komen de plannen van de Noord-Tmgent weer bovendryven. Saillant detail: de plannen kwamen weer naar buiten net nadat wethou der Willems vertrokken was uit Venray. Opnieuw was er grote verdeeld- eid ver het wel of niet aanleggen. v ,'^itie Samenwerking ontketen de een handtekeningenactie die ruim 5000 "krabbels" opleverde. Eind 1991 werden die aan de ge meenteraad aangeboden. De nota "centrumontwikkeling", waarin o.a. de Noord-Tkngent als een oost- westverbinding zat verpakt, werd aangenomen. Maar wel onder ge- QU Hotel Restaurant ASTERIA nodigt u uit voor. Hil'HHih Heerlijk genieten van etn uitgebreid boöet met koude en warme rl'fYuYTH, fjinr aan anke\eod 9 ^-^rrrrnjSlFméi ver- brunch serveren wij onbeperkt koffie, thee en mdk. Prijs 29,50 kinderen 15,00 Reserveren gewenst! HOTEL ASTERIA VENRAY MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY INLICHTINGENEN RESERVERINGEN: TEL. 04780-1 1466 wyzigde voorwaarden. B. en w. wil den nl. een onderzoek laten doen naar de plaats waar de Noord- Tangent zou moeten komen. Die formulering werd aangepast Ook de noodzaak moest worden aange toond en ook nu werd aangegeven dat het onderzoek door een bureau moest worden uitgevoerd dat nog niet eerder in Venray werkzaam was geweest Hiermee moest elke objectiviteit gewaarborgd zyn. Nu twee jaar later zyn de resulta ten van het onderzoek bekend. Een Noord-Thngent draagt niet by aan de oplossing van de verkeersproble matiek. De "binnenring" wordt nu al teveel gebruikt Het onderzoek, dat. veel geld heeft gekost bevestigt eigenlyk het standpunt van de Werkgroep Verkeersmaatregelen. Wat dat betreft had de gemeente veel tyd, energie en geld kunnen besparen, door dit advies al in 1978 te volgen. Winkeldief achterhaald Vorige week woensdagavond, om streeks 18.00 uur zal personeel van een in de Grotestraat gelegen elec- trozaak dat een onbekende man uit de rekken een radiocassetterecor der en een CD-speler meenam en zomaar de winkel uitwandelde. Het personeel ging de man achterna. Deze verdween in een café in de Grotestraat. Daar kon de politie die man, een 29 jarige inwoner van Horst, aan houden inzake deze diefstal. Hij had de goederen nog bij zich, zodat ontkennen geen zin had. De man werd naar het politiebu reau overgebracht en kon na ver hoor, en opmaking van proces verbaal, naar huis. Verkoper werd aan de praat gehouden Donderdagmiddag omstreeks 16.00 uur vervoegden zich in een drankenzaak aan de Hensenius- straat twee Engels sprekende man nen. Terwyl een van de mannen een gesprek aanging met de verkoo- per zag de andere kans om onge merkt in het achter de verkoopruimte gelegen kantoor te komen. Daar heeft hij kans gezien om uit het geldkistje een bedrag van 2.900,= weg te nemen.Zon der iets te kopen verdwenen bei den. Al vry snel werd de diefstal ontdekt Een zoekactie in het cen trum-leverde geen resultaat op. Hengelfederatie "de Vriend schap" Noord-Limburg roept haar leden op voor een actie om zoveel mogelijk vissen te redden. Met het zakkende Maaswater blyven nl. op veel plaatsen in kuilen en bermslootjes vaak grote hoeveelhe den vissen achter. Die vissen gaan, als ze niet worden gevangen en overgebracht naar ruimer water, een zekere dood tegemoet Mensen die de komende tyd vis sen in nood waarnemen worden verzocht contact op te nemen met de plaatselyke hengelsportvereni ging. De mensen van die vereniging zullen er dan voor zorgen dat de vissen worden overgebracht naar een geschikt water in de buurt Voor meer inlichtingen kunt u contact opnemen met J. van Aken, tel. 04789-2264. Hardhouten keukentafel ontvreemd Vanaf een terras achter een wo ning aan de Dakdekkerstraat werd een hardhouten keukentafel ont vreemd. Deze diefstal vond plaats in het Kerstweekend. Pogingen tot inbraak In de nacht van 21 op 22 decem ber werden twee pogingen onder nomen om in te breken in twee ana de Metaalweg gelegen bedryven. In beide gevallen werd gepoogd via de rolluiken toegang te verkrygen. Die constructie bleek in orde te zyn. Nu blyven de eigenaars alleen met de braakschade zitten. Zwitserse Tegelkachels flntiek in Ciken en grenen Gopie flntiek geloogd renen Cet- en Salontafel Stoelen J~\ Kasten 'Dressoirs en Gommodes it Slaapkamers Babykamers ir Banken en fauteuils Loyd Loom en ffiet it Messing Binnenver lichting Spiegels Woon- en Tuindecoraties Buitenverlichting Bielsen en Hekwerk Stationsweg 86 5807 flG Oostrum-Venray tel. 04780-85Q5Ó/803ÓI Open: di. t/m do 13.30-17.30 uur vrij 13.30-21 00 uur za 9.00-16.00 uur Wij zoeken een woonhuis met tuin tot f160.000 k.k. Aanvaarding^2 in overleg tel. 040-834545 In de Keulsche Pot fondue-, gourmet- en specialiteiten- restaurant. nu met uniek terras Voor informatie 0> reservering TEL. 04781-41774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP

Peel en Maas | 1993 | | pagina 1