CRASH Politiezorg in een nieuw perspectief Midwintershow FOM organa Aid Prinse Plak 1994 voor Leo Janssen VERLINDEN JUWELIER PEEL EN MAAS ik. Donderdag 30 december 1993 Pagina' Grote Kerk Deken J. Coenen, Bindstraat 6, tel. H1275; kapelaan H. de Wit, Pa- tcrsstraat 29, tel. 82385: kapelaan L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11604; kapelaan It. Woutering, Hosterweg 57, Castenray, tel. 71215. Opgeven misintenties: ma t/m za (niet op do) 9.30-10.30 uur Bindstraat 6. Zaterdag 1 januari H. Moeder van God. 8.00 Geen mis. 9.30 H.Mis voor het welzijn van onze parochie. 11.00 II. Mis voor 'Ib Lamers- Drissen (buurt). 19.00 Geen Mis. Zondag 2 januari: Openbaring des Heren. 8.00 Geen Mis. 9.30 Latynse Hoogmis voor overl. ouders Kersten-van Tichelhoven; voor Tbon Jenniskens; Truus Wolke- Greefltens; uit dankbaarheid; voor Martha Gerats en zoon Hay; voor overl. ouders Gerardus Thyssen- Maters, overl. kinderen en fam.; voor Mariet en Martha Goumans- Janssen; als jaard. voor Theodora Verstraaten. 11.00 II. Mis voor Jan MH Janssen, overl. ouders en broers; voor Gerrit Gossens; voor Gerrit Bekkers (coll); voor Jaqueli- ne Oudenhoven-Aarts (coll); voor Mien Wismans-Laumen; voor Teng van Kessel (coll). Maandag 3 januari: 9.00 II. Mis voor Joseph Bouten en echtg. Petro- nella Jaeoba van Megen; voor Anny van Stiphout-Keijzers; Dinsdag 4 januari: 9.00 H. Mis voor Wilhelmus Hubertus Janssen; voor overl. ouders Thuyls-Muyzers en overl. kinderen. 19.00 H. Mis voor ouders Geurtjens-Vermazeren en kinderen; voor Jan Coppes; voor Karei Peeters (coll). Woensdag 5 januari H. Gerlachus: 9.00 H. Mis voor Drien Pouwels; voor ouders van Pelt-Stumpe; voor Ben Schim van der Loeff, fam. en vrienden. Donderdag 6 januari: 9.00 H. Mis voor overl. echtel. J. Tillemans- Duyf; voor ouders van Osch- Hebben. 19.00 H. Mis als jaard. voor Lei Manders en voor overl. fam. Manders Stevens; voor overl. vader en vrienden. Vrydag 7 januari: 9.00 H. Mis voor Jan Backus. Zaterdag 8 januari:9.00 H. Mis voor Johannes Franciscus Maassen en Elisabeth Mathilde Vermeulen. Aan u allen van harte Zalig Nieuwjaar. Het weekend 9/10 janua ri vieren wy de "Doop van de Heer", einde van de Kersttfid; het verdient aanbevelfrifl'IjM'dy Kerstviering tot zo lang te laten staan. Akolieten: vryd^ 31 december: 19.00 Louis Truyen en Piet Vosbeek. Zaterdag 1 januari: 9.30 Wilbert van Ham en Peter llarrewyn. Zondag 2 januari: 9.30 Gerard Ilopppenbrou- wers en Hans Pelt. Misdinaars-Lectoren: Vrydag 31 december: 19.00 Suzanne en Sylvia Laurensse, lector G. de Groot. Zater dag 1 januari: 11.00 Bart Thomas sen en Ties Koopmans, lector W. Bistervels. Zondag 2 januari: 11.00 Hans Wegers en Frank Kappel, lec tor A. Noyens. Paterskerk Vrijdag Oudejaarsavond: 19.00 Viering om God te danken voor het afgelopen jaar. Zaterdag Nieuwjaarsdag: 9.00 Ge rardus Peters en Elisabeth Derks. 11.15 tot zekere intentie. Zondag: Viering van Drie Konin gen, feest van Openbarind des Me ren. 9.00 voor de parochie. 11.15 overl. fam. Janssen-Kryns. Maandag: 19.00 overledenen (Kol. Allerzielen) Dinsdag: 19.00 overl. ouders van Mil-Mooren, 'Ibon en Victor; fam. Springintveld-Geurts en Konings. Woensdag: 19.00 te.v. St Antonius. Donderdag: 19.00 jrg. zuster Si mons en voor Mariet Daanen. Vrijdag: Eerste vrydag van de maand, toegewyd mm het H. Hart van Jezus. 19.00 overledenen (of ferbus). Akolieten en misdienaars: Vrydag 19.00 Jaap Janssen en Emiel Kusters. Zaterdag 11.15 Bernard Swüste. Zondag 9.00 Jaap Janssen; 11.15 Martin Leenders. Vanaf 1 januari 1994 vervalt door de week de ochtendmis van 8.00 Vredeskerk Zaterdag 1 jan.: Hoogfeest van de H. Maria, Moeder van God. Wereld- vredesdag. 8.30 Voor alle overleden parochianen. 10.00 Hoogmis, grego riaans. Voor Karin Geurts-v.d. Wegberg De avondmis van 19.00 uur komt te vervallen. Zondag 2 jan.: Hoogfeest van de Openbaring des Heren. Drie Konin gen. 8.30 Voor het geestelijk en ty- delyk welzijn van de parochie, Pierre Thyssen, overl. ouders Drabbels-Klaassen. 10.00 Hoogmis, Nederlands. Jaargetijde voor vader Eduard Thcuvenet, voor Maria v. Meijel en overl. fam. leden, Jac. van All (koll). Els v. Zwamen-Claessen (koll), Leo Klokke (koll), overl. ouders Flinsenberg-Erkelens. Maandag 3 jan.: 8.00 Jaargetijde voor Louis Pouwels en Wilhelmina v.d. Munckliof. Dinsdag 4 jan.: 18.00 Voor vrede en gerechtigheid. Woensdag 5 jan.: Z. Karei van St. Andries. 19.00 Voor de weldoeners van de parochie. Donderdag 6 jan.: H. Uur. 19.00 Voor priester- en diaken roepingen en roepingen tot het religieuze le ven, voor Jac. Backus, voor Harrie Swinkels, als jaardienst, en overl. familie, jaardienst voor Comelis Matthyssen, jaardienst voor Antoi nette v. Hoof-Wilmsen. Vrijdag 7 jan.: H. Raimunduseer Penyal'ort. Eerste vrijdag. 14.30 40-jarig huwelyk van Piet en Gien v. Soest-Poels. 18.30 Kruisweg. 19.00 Voor ouders Thielen-Iiendriks en overl. fam. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel SL Annakapel Zaterdag 1 jan.: 18.30 Liturgievie ring in de St. Servatiuskapel. Voor ganger.- G. van Loenen. Lektor: P. Wittenbols. Er rydt een bus vanaf de St. Annakapel naar de Stations weg, vertrek 18.15. Na afloop van de viering brengt de bus u ook weer terug Zondag 2 jan.:10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: T. Blom. Dinsdag 4 jan.: 13.30 Schrift in stuif in het stiltecentrum boven De Kerkdijk (ingang aan de achter kant). 16.45 Gropsmeditatie in het stilcentrum. 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag 5 jan.: 16.45 Liturgievie ring in de SL Annakapel. Donderdag 6 jan.: 16.45 Groepsme- ditatie in het stiltecentrum. Op zondag 2 januari rijdt er een bus vanaf de St. Servatiuskapel naar de Noordsingel, vertrek: 9.45 uur. Na afloop rydt de bus weer te rug naar de Stationsweg. Parochie Leunen Eerste zondag van de maand: bij zondere collecte voor onze eigen Pa rochie. Vrijdag 31 dec. Oudenaarsavond: 19.00 Avondmis, mede verzorgd door het dameskoor, lsm van Wim Bouten, weekd van Drina Weijs- Direks. Zaterdag 1 jan. Nieuwjaarsdag Heilige Maria, Moeder van God: 10.00 Hgm van het welzijn van de parochie» Hgmivqm Piet JKeijsers en(; Marie Keysers-Hendrix. Hgm als weekd van jMjarie Versteegep-, Moorees (4) en Harrie Versteegen. Hgm als gest jrd van pater Martin Loenen. 11.15 Geen H. Mis. Zondag 2 jan.:Hoogfeest van de Openbaring den Heren (Drie Ko ningen). 10.00 Hgm als weekd van Cornelis Kuenen (1). 11.15 Maandd van Herman van Leipsig en Marie van Leipsig-Wilms en zoon Frans. Maandag 3 jan.: 19.00 Maandd van overl ouders Martens-Smedts en Henri Martens. Dinsdag 4 jan.: 19.00 lsm van Wim Voermans. Woensdag 5 jan.: 19.00 maandd van Wilhelmina Loonen, Antoon en Bernard Loonen en beide echt genoten, Johanna Verheijen- Loonen en echtgenoot Joos Loonen en Maria Loonen-Scheffers. Donderdag 6 jan.: 19.00 lsm van Jan Ruyten (vw ouderenver). lsm van Marie Versteegen-Moorrees (vw ouderenver.) Vrijdag 7 jan.: Eerste vrijdag van de maand. Vanaf 8.45 uur zieken communie aan huis. 19.00 lsm te.v. H.Hart (vw offei blok), gest jrd van Corrie van Berlo- Thyssen, Elly van Berlo en Elly Loonen. Misdinaars: Oudejaarsavond 19.00 Davy LeLeyendekkers en Rik Cre- mers. Nieuwjaarsdag 10.00 Hgm Frank, Mark en Henk de Klein. Zondag 2 jan. 10.00 Hgm Josine Geurts, Marieke Gommans en Maayke Jenniskens. 11.15 Nanette van den Berg en Kim Berkers. Maandag t/m vrijdag 19.00 Henk de Klein en Jeroen Swinkels. Lectoren: Oudejaarsavond 19.00 mevrouw Gonny Weys. Zondag 2 ja nuari, 11.15 mevrouw Lies van Bavel. Gedoopt: Mark Hendrix, Enge Steeg 3. Opbrengst collecte watersnood Limburg: 3.300,35. Rektoraat Vredepeel Vrijdag 31 de. Oudejaar: 19.00 Uit dankbaarheid voor alle gaven in het afgelopen jaar. Jaargetijde Wilhel mus Peters. Zaterdag 1 jan. Nieuwjaar: 10.00 Jaargetijde Jo van Eerd Strybos. Zondag 2 jan.: 10.00 Li.v. Fhm. Wynands Maandag 3 jan.: 19.00 Voor een ge zegend 1994. Donderdag 6 jan.: Drie Koningen. 19.00 Voor vrede. Misdienaars: vrydag Angela An ke, zaterdag Roel Karin, zondag Nicole Leonie. Lezers: zaterdag Jo Wynands, zon dag Jan Classens. Geluk, voorspoed, gezondheid en zegen in 1994. Dank voor uw steun en hulp in 1993. Parochie Brukske Vrijdagavond Oudejaarsavond: 19.00 II. Mis om God te danken voor het afgelopen jaar. Zaterdag Nieuwjaarsdag: 9.45 voor de parochie om Gods zegen over 1994. Zondag:feest van de Openbaring des Heren, Drie Koningen. 9.45 Hoogmis voor de vrede over de wereld. Voor afspraken kunt u contact op nemen met de pastorie van de pa terskerk: 80202. Parochie Merselo Zaterdag Nieuwjaarsdag: II. Mis, 10.00 Teng Miehels, jgt; Marie van Osch; Misd.: Paul Arts Paul Engels. Zondag: 10.00 Henricus van Hel den, jgt; Misd.: Anja van Dyck Wil Poels. NB: de collecte op zaterdag en zon dag is voor de Missie in Afrika. 14.30 Doop Ellen Verhoeven. Dinsdag: 8.30 Tien de Rijk Woensdag: 19.00 Johanna P. Hendrix-Pluk; Harrie Versteegen Pauline Arts, jgt. Misd.: Ingrid Nancy Arts. Vrydag: 8.30 Eerste vrijdag, te.v. Hl. Hart; Tien de Ryk; Frans Muysers Maria Litjens, jgt Zaterdag: 19.00 Lei van Dyck; Misd.: Robbert Windsant Björn de Mulder. Kerk poetsen: Mw. Verstegen-Wilms en mw. Hegger. Parochie Oirlo Vrijdag Oudejaarsavond: 19.00 Gez. H. Mis Jonge Garde Koor. Ger rit Schoeber namens familie Mi ehels. Thei Classens (Dep. Petersstr.) Jaardienst. Gerrit Bastiaans. Sjang Direks. Chrit Jacobs. Hendrina Loonen-Raaymakers. Uit dankbaar heid voor din het afgelopen jaar ontvangen gunsten. Zaterdag Nieuwjaarsdag: Feest van de Heilige Moeder Gods Maria. 10.00 Hoogmis (herenkoor). Overle den familie Nelissen-Ewals. Truus Rongen-van de Berg tevens voor Harrie Rongen. Jet Krouwel- Goudkamp. Zondag: 10.00 Hoogmis (heren koor) Drie Koningen. Mathieu van Rijswyck en overleden ouders. Overleden familie Voermans- Claessens, tevens uit dankbaarheid. Woensdag: 9.00 H. Mis te.v. H. Hart van Jesus en voor priesterroe pingen. Henricus Heidens. Leonar- dus Heidens- en Gertruda van Vechel. Vrijdag: 14.00 PI. Huwelijksmis bruidspaar Kuypers-Custers. Collecte rampenfonds: ^.6J.^5 Rektoraat Veulen Vrydag 31.12: 19.00 Oudejaars- dienst, Hgm. v.d. Parochie. Zaterdag 01.01:10.30 Feest Moeder Gopds Maria, Nieuwjaarsdag; Hgm. v.d. Parochie; Hgm. v. Priesterroe pingen. Zondag 02.01:10.30 Feest van Drie Koningen; Hgm. v.d. Parochie. Maandag 03.01: 8.30 H. Mis v.d. overledenen Dinsdag 04.01: 8.30 H. Mis v.d. overledenen Woensdag 05.01: 8.30 H. Mis v.d. Parochie Donderdag 06.01: 8.30 H. Mis v.d. overledenen. Vrijdag 07.01: 8.30 Eerste vrijdag v.d. mnd. H. Mis t.e.v. H.Hart tb.i. Akolieten: 31 december Bas Reint- jes en Marcel Vermalst. Misdinaars: 1 januari Roy Smets en Sandra Smets, 2 januari Tam Derks en Eric Wismans. Jahovah's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bywonen van een bybeltoespraak met als thema "Als christenen be kommeren wy ons om andere mensen". In de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen collecte. Rektoraat Heide Vrydag 31 dee.: 19.00 Eucharistie viering ter afsluiting van het jaar 1993. Zaterdag 1 jan.: Hoogfeest van de H. Maria Moeder van God Octaafdag van Kerstmis. 9.30 Hoogmis voor Piet Rongen v.w. een gode gekende en Sjef Willems. Zondag 2 jan.: Drie Koningen, 9.30 Plechtige Hoogmis voor Stephanie Coppus-de Groot en Piet van Kem pen v.w. (coll). Donderdag 6 jan.: 9.00 H. Mis uit dankbaarheid. Rektoraat Smakt Vrydag, Oudjaar: 19.00 Avondmis uit dankbaarheid voor alle verkre gen gunsten van het afgelopen jaar. Zaterdag, Nieuwjaar: 's morgens geen vieringen. 19.00 Avondmis tot zegen over het jaar 1994. Intenties voor Josiphina v.d. Winkel-Geurs, neven en nichten van fam. Kersten en tz.L Zondag: 8.30 II. Mis te Holthees uit dankbaarheid en tz.i. 10.00 Hoog mis opgeluisterd door ons zangkoor Int: voor Rene Buyzen, Jeu Custers, Theo en Truus Bonants als jaarge tijde, Frans Asselbergs en echtge note en Gerrit Coppes en tz.i. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de II. Jozef uit dankbaarheid en voor Jeu Custers. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Gebouw Rehoboth: Cuppenped- je 2a Horst. Evangelist: Clapvaeren 4 Horst, tel./fax 04709-87786. Diensten: D.V. vrydag 31 dec. (oudjaar) om 19.00 uur: Voorganger: Evang. J.A.J. Bals, Horst. Zaterdag 1 jan. (nieuwjaar) om 10.00 uru: Voorganger: Evang. J.A.J. Bals, Horst. Zondag 2 jan. diensten om 10.00 en 14.30 uur. Ds. G. Meuleman, Weke- rom. Tijdens de middagdienst is er kinderoppas. Na de middagdienst is er gezamenlijk koffiedrinken. Overstroming: Tydens de Kerst dagen is er gecollecteerd voor de ge troffenen van de overstroming van de Maas. De collecte bracht 387,40 op. Fyn voor zulk meeleven. Al is het een druppel op een gloeiende plaat, wij hopen enkele getroffenen zowel met woord en daad hiermee te kunnen bemoedigen. Hier zyn we aan het begin va het oude Kerkpad, met verden) het veel bezongen "Laantje van c Deken". Daarachter is nog net c pastorie te onderscheiden. Zo was de vooroorlogse situati De sfeer rijke verbinding van Raaf huisstraat met Eindstraat heeft iej uit lang vervlogen dagen. Maar A plannenmakers dachter er andej over. Zy wilden het gebied construeren'. Eerst heette het plal daartoe "Noord-tangent". Daarij werd de duistere term vei van gel door "Oost-Westverbinding". Na een jarenlange discussie ovd de vraag of de unieke historiscq hoek opgeofferd moest worden a het verkeersbelang heeft de meente nu gekozen voor het 1 houd van het waardevolle erfgoed! Op het plaatje van meer dan 5 jaar geleden (januari 1938) sleeëi de jeugd. Winterpret mag men h| noemen. Wij herkennen als der4 en vierde van links Frans van 0] bergen en Dé Vercouteren en hel maal rechts Anny Coenen. Jan v.d. Putten De Oud Prinsen van Venray, vere nigd in de Aid Prinse Kompeneej Rooy, hebben unaniem besloten de APK-plak 1994 toe te kennen aan Leo Janssen persoonlijk. De in no vember jl. afgetreden voorzitter van Vastelaovesvereniging de Piëlhaas heeft door zijn langdurige inzet voor de Venrayse gemeenschap, dusdanige verdiensten verworven dat de Aid Prinse Plak hem niet meer mocht ontgaan. Zowel in de Gemeentepolitiek als in het Camavalsgebeuren is zyn bij drage altijd onmiskenbaar en van bijzondere kwaliteit geweest. Ook zijn jarenlang optreden in Circus Mök, als pastoor met de Heiligen van de Grote Kerk, had bij het pu bliek veel waardering. Als voorzitter van De Piëlhaas heeft Leo Janssen al vanaf 1984 de Plak gedragen, toen de vastelaoves vereniging als vereniging de Plak kreeg toegekend. In de Kompenejj was hij daarom geen onbekende. Bovendien blaast hij al enkele jaren als gastmuzikant zijn toontje mee in de APK-Kapel. Op zaterdag 15 januari a.s. zal de Plak 1994 aan Leo worden uitge reikt door APK-Deken Bruno Lucas- sen, tijdens een koffietafel in de zaal van dansschool Janssen. Nadere berichten hieromtrent zullen nog volgen. Brand bij schoonmaken woning Deskundigen hebben nog niet kunnen vaststellen wat de oorzaak is van een plotselinge brand in de woonkamer van een woning aan de Wagnerstraat. De bewoners bewo ners waren dinsdagmiddag bezig met het schoonmaken van de wo ning. Toen rond 16.00 uur het be hang in de woonkamer van de muur werd getrokken vloog de boel in brand. De bewoners hebben nog getracht de beginnende brand te blussen, maar dat lukt niet. Toen de brandweer arriveerde was er spra ke van een behoorlijke binnen brand. De brandweer kon voorkomen dat de brand oversloeg naar belendende percelen. Van de inboedel, van het uit 9 per sonen tellend gezin, kon vrywel niets worden gered. Die moet als verloren worden beschouwd. Salva- ce kwam direct in actie en zorgde ervoor dat het gezin vervangende woongelegeheid kreeg. Man kwam ten val Door onverklaarbare oorzaak kwam een inwoner naby de Kiosk in het Brukske met zijn fiets ten val. Omstanders probeerden de man overeind te helpen, maar deze bleek niet meer op zyn benen te kunnen staan. Hij werd per ambu lance naar het ziekenhuis veivoerd en daar ter observatie opgenomen. Zonder kapvergunning Een bewoner van de Tatralaan werd door de politie proces verbaal aangezegd omdat hy zonder ver gunning een daar staande eike- boom aan het omzagen was. Tben de politie arriveerde was er al op twee plaatsen "ingezaagd". De boom is niet meer te redden en de gemeente wil dat artikel 2 van de kaperordening moet worden nageleefd. Met ingang van 1 januari 1994 zal de politiezorg in het district Venray (dat zijn de gemeenten Mook en Middelaar, Gennep, Ber gen, Venray, Meerlo-Wanssum, Horst, Broekhuizen, Grubben- vorst en Sevenum) - voor wat be treft bereikbaarheid - in een andere vorm worden voortgezet Nieuwjaarsdag 1 januari 1994 is voor velen niet meer of minder dan een -feest-dag op de kalender. Zo niet voor de politie. Met ingang van die datum wordt werkelyk een uitvoering gemaakt van de Regionale Politie. Wat betekent dat nu voor u, als inwoner van Limburg-Noord. De Nederlandse Politie kende vanaf de 2e Wereld oorlog 2 soorten politie: de Ge meentepolitie en de Rykspolitie. De Gemeentepolitie was veelal werkzaam in de grote steden en stadjes, terwyl de Rijkspolitie hoofdzakelijk op het platteland te vinden was. De Rykspolitie was een -landelijk- korps, de Gemeen tepolitie kende voor iedere ge meente zyn eigen korps. Een landelyke politie Met de reorganisatie van dé poli tie is daar verandering in gekomen. Alle p'olitiekorpseirwerden samèn- gevoegd tot een landelijk korps, be staande uit 24 regionale korpsen en een landelyk korps. De provincie Limburg is verdeeld in 2 regio's: Limburg-Noord en Limburg-Zuid. De regio Limburg- Noord omvat het midden en noor den van de provincie. Die regio is weer verdeeld in 4 districten en 1 regionale ondersteunende afdeling. District Venray Een van die 4 is het district Ven ray. Daarin liggen de volgende ge meenten: Mook en Middelaar, Gennep, Bergen, Venray, Meerlo- Wanssum, Horst, Broekhuizen, Grubbenvorst en Sevenum. Deze 9 gemeenten zyn verdeeld in 3 basi seenheden en enkele districtelijke afdelingen: Basiseenheid Venray, basiseenheid Gennep en basiseen heid Horst. De basiseenheid Venray is gelijk aan de 'oude' gemeentepo litie Venray. De basiseenheid Gen nep is gelyk aan de 'oude' rykspolitie Gennep. Aangevuld met een gedeelte van de 'oude' rijkspoli tie Bergen (de gemeente Arcen en Velden hoort nu namelijk bij Ven- lo). De basiseenheid Horst is gelyk aan de oude rijkspolitie Horst. Bereikbaarheid Toch zijn er verschillen. Die zyn niet alleen zichtbaar in andere stri ping van auto's en een nieuw logo. Ook de organisatie zelf is ingrij pend veranderd. Een aantal men sen is of wordt verplaatst naar elders. Maar de voor u - als inwoner van dit district - meest opmerkelij ke verandering zal de bereikbaar heid van de politie zyn. Tot voor een jaar terug had iedere zelfstandi ge gemeente de beschikking over een eigen politiebureau. Daar wa ren veelal dagelyks politie-mensen uit de gemeente werkzaam en aan spreekbaar. Juist daar is een van de grootste veranderingen in geko men. Al die bureaus (in Mook en Middelaar, Bergen, Meerlo- Wanssum, Grubbenvorst en Seve num) zijn nu gesloten. En ze zullen worden afgestoten (verkocht). U zult in uw eigen woonomgeving dus mo gelijk niet meer 'even' binnen kun nen lopen bij een politiebureau om de doodeenvoudige reden dat het er niet meer is. "Hoe kan dat nu?" vraagt u zich wellicht af. 1 Bureau per basiseenheid Wel, regionaal is besloten dat op iedere basiseenheid slechts 1 bu reau is. Dat bureau kan 50 uur per week geopend zijn. Zouden nu alle kleine lokale bureaus ook open .moeten blijven, dan komt de politie simpelweg uren tekort. Uren die nu gebruikt worden om te werken aan een daadwerkelijke verhoging van de veiligheid in dit deel van de pro vincie. Welke nummers voor wie? T)ch is het van belang dat u de politie kunt bereiken wanneer dat nodig is of wanneer u dat wilt. Nou dat kan. Telefonisch is de politie dag en nacht bereikbaar. In spoed gevallen via het overbekende 06-11 nummer en voor de normale assistentie-aanvragen via 04750- 75555. Dat is een nummer in Roer mond. Dat betekent niet dat de poli tie uit Roermond komt! Dat telefoonnummer is van de regiona le meldkamer. En die is gehuisvest in het regionale bureau in Roer mond. De politie die bij u aan de deur komt in - bijvoorbeeld - Hei- jen, komt gewoon uit het district Venray. Uit uw eigen woonomge ving dus. Zy worden via de mobilo foon of portofoon van uw hulpverzoek in kennis gesteld. En kunnen daar op vrij korte termyn aan voldoen. Maar ook de lokale bu reaus van de basiseenheden bly ven bereikbaar. Bureau Venray De politie in Venray is telefonisch te bereiken onder nummer (04780) 84888. Dit nummer zal in de loop O TH© way to go Horloges uit gerecycled blik Grote Markt 7 Venray Tel. 04780-8681 7 Morgana Slaapkamers met "Een sensatie in wit" slaapkamers DE BEST-NOY Steenstraat 144, Boxmeer, 08855 - 71488 's maandags geloten - vrijdag koopavond van 1994 wijzigen. Het bureau vaf de basiseenheid Venray (voor de he le gemeente Venray) is van maan dag tot en met donderdag geopenj van 10.00 tot 18.00 uur, op vrij da) van 10.00 tot 21.00 uur, op zaterdaj van 10.00 tot 17.00 uur en op zon dag gesloten. Het bureau is telefo nisch dag en nacht bereikbaar. Hé adres is Leunseweg 4, 5802 Cl Venray. Bureau Gennep De politie in Gennep is telefo nisch bereikbaar onder numme (08851) 12804. Het Gennepse bu reau (voor de gemeenten Mook eidoi Middelaar, Gennep en Bergen) ii van maandag tot en met vrydag geVrj: opend van 9.00 tot 18.00 uur. Op n terdag en zondag is het bureai gesloten. Belt u buiten de opeza. ningstijden met het bureau in Gen nep, dan wordt u automatiscl doorverbonden met de regional meldkamer in Roermond. He adres is Europaplein 5, 6591 Al201 Gennep. Bureau Horst De politie in Horst is telefoniscl te bereiken onder nummer (0470S j 82255. Daar is de -openstelling al) volgt: van maandag tot en- met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur en op za terdag van 12.00 tot 16.00 uur. 0[~~ zondag is het bureau gesloten. Bel u buiten de openingstijden met he bureau in Horst dan wordt u auto matisch doorverbonden met de re gionale meldkamer in Roermond Het adres is Venrayseweg 20, 596: Horst. Lokale spreekuren Ibcht kan het voorkomen dat t rustig met iemand van de politiiOI wilt spreken en dat niet thuis wil c of kunt. Wel nu, in de gemeentel w waar geen politiebureau meer ii worden wekelijks spreekuren geZi houden. Daar kunt u terecht me|oi uw vragen, klachten en opmerkiri gen. Het is niet de bedoeling dat ij met het doen van aangifte wacht toj het lokale spreekuur. Daarvooj" kunt u tijdens de openingsuren to A recht op het bureau van de betrel fende basiseenheid. U En bellen kunt u natuurlijk daira en nacht. De politie komt dan naa' u toe. Is het echter niet dringen! C) dan zal een afspraak met u wordei KI gemaakt voor een later tijdstip. Gebiedsmentoren Voor bepaalde gebieden in hé district zijn politiemensen gesteld als gebiedsmentor. Ervareii mensen die het betreffende gebiej en zyn inwoners kennen als hu: broekzak. Zij zullen in eerste in stantie de spreekuren verzorgen. Spreekuren De speekuren worden als volg gehouden: In de gemeente Mook en K' Middelaar Iedere maandagmorgen van 9.0i_ tot 14.00 uur in het gemeentehui] in Mook. Gebiedsmentor R Smits. In de gemeente Bergen Iedere dinsdagmorgen van 9.0Ü tot 14.00 uur in het gemeentehui! in Bergen. Gebiedsmentor J. Vossen. In de gemeente Meerlo-Wanssum Iedere woensdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur in het gemeen tehuis in Meerlo. Gebiedsmentor J. Geraedts. In de gemeente Grubbenvorst Iedere donderdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur in het gemeen tehuis in Grubbenvorst Gebiedsmentor G. Bartray. In de gemeente Sevenum Iedere donderdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur in het gemeen tehuis in Sevenum. N Gebiedsmentor W. Spa. In de gemeente Broekhuizen Iedere donderdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur in het gemeen; tehuis van Grubbenvorst. Gebiedsmentor G. Bartray. i De genoemde gebiedsmentoren L- zyn buiten de tijden van de spreel \J kuren géwoonlyk te bereiken via de, verschillende bureaus van de basiP" seenheden.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 14